DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. 1000 15 EEHSTE BLAD. STADSNIEUWS ndeiphiiisvest Haarlem AGENDA. ftechiszaken DINSDAG KB APRIL I9II. 36ste Jaargang. No. 7513 Bureaus van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1436. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men ziels tot RICARDQ's Advertentie-Bureau, N. 2. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. Alle betalende abonnés op dit blad, die in het bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor; Dn uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor v Dit nummer bestaat twee bSaden. uit Haariesnsche Ailedagjes No. 243. m' Lekenschool van den ned. r. k. En ónr Weer een aansiag. VAN ELDERS. REINE HURLEMSCHE COIKMIT ABONNEMENTSI^RMS: Per 8 maanden voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agentia gevestigd (komder gemeente) Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post Afzonderlijke nummers 1,85 1,85 1,80 ö,08 PRIJS DER ADVERTENTIE»; Van 16 regels 60 cent (contant 50 oent) Iedere regel meer 10 oent Buiten Haarlem en de Agentsohapp8n 15 cent per regel. (Buitenland 20 oent Keolames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 oent (i contant.) ■Sr 400 •=»- DOS?-- 150'Hr ilfl 6fl^ wijsvinger, Haarlem de Nederlandsche Credietbank Nieuwe Gracht U GULDEN bg verlies van één anderen vinger. Woensdag, 12 April. Gebouw „S t. B a v o" R. K. Volksbond half 9 uur, Meubelmakersvereeniging St. Paulus. Half 9 uur bestuur bouwvereeniging. 710 uur tentoonstelling Teekenschool. S o c. „V e r e e n ig i n g" 8 uur Onze Vloot Lezing van den kapt.-luit. ter zee F. Smit De onderzeevaart Krnisstraat45 Tuberculose-Musemn 2—5 uur voor de leerlingen van onderwijs inrichtingen. Statenzaal (Prinsenhof) half 2 uur Gemeenteraadsvergadering. Teyler's Stichting op de gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van teekeningen en schetsen; Holland- sebe school 16de eeuw. Goltzius en anderen; Fransche school 17e en 18e eeuw, Watteau, Boucher, enz. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 10—5 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en R.-K. Feestdagen. HILLEGOM. Gemeenteraadsvergadering v.m. 10 uur. De A.S. RAADSVERKIEZING. Het bedanken voor de candidatuur op het uiterste nippertje, door don voorgestelden en al haast als zoodanig gestelden candidaat, is natuurlijk voor de Roomsche Kiesvereeni- g'ing een lastige historie geworden. Want nu ontbrak de tijd om zich voldoen de op de hoogte te stellen omtrent andere „eandidabiles", om anderen te polsen en hun definitieve toestemming te vragen, zoodat nog een derde vergadering zal noodig zijn om een eindbeslissing te nomen. Wij zijn ervan overtuigd, dat men ten slot te „the right man" zal vinden, maar een paar °l>merkjngen mogen we toch niet achterwege laten. Het is een bekend feit dat zij, die zich voor een candidatuur beschikbaar stellen, onder ons, Katholieken, niet talrijk'zijn. Verschillende, en zeer begrijpelijke oorza ken, zijn daar om dit feit te verklaren. Wij zullen die hier niet opnoemen noch ontleden: •'e zijn bekend genoeg. Maar gevraagd mag worden, of daaronder óók niet behoort, dat men sommigen die zich T,oor de Katholieke zaak het offer van een candidatuur wel zouden willen getroosten, als ze met aandrang en officiëel werden aan- o-ezoelit, juist passeert?....* Ofwel hen niet voldoende steunt, als ze zijn gevraagd en zich beschikbaar stelden? Wij vra gen slechts, doch voor wie goed rond ziet, is er reden tot vragen. En had Dr. v. d. Berg het hij het rechte einde, toen hij zeide dat men wat meer moest begrijpen, dat het aanvaarden van een candidatuur een offer is dat menigeen dien- d e te brengen aan liet algemeen belang en aan de Katholieke zaak, erkend moet óók worden, dat soms het aanbieden (en steu- b°'0 van een candidatuur eveneens een offer- pó kan kosten, doch een offertje dat toch óók lu het belang der Katholieke zaak moet ge- bracht worden door allen! PERSONALIA. Aan liet Wis- en Natuurkundig examen rAV Vfm de school van het Ge nootschap v. Mathesis Scieutiarium Genitrix te neiden namen hu liet einde van den win- tereursus 1910—'11 43 leerlingen deel, van wie CE.:!G slaagden en 7 werden afgewezen. 2 vau 8'eslaagden zijn de hee ren J. Blansert en J. Voerman, beiden van hier. .~.De heer W. Lasschuit hoopt den 25en - l'i'il a.s. den dag te herdenken, waarop hij '-°r 35 jaar in dienst trad bij den heer G. J. l0ste Sr., thans de firma Droste en Co. Av„ VOLKSBOND, feekeni',e'Jl3eu gisteravond de tentoonstelling van van de"'Cn bezocht, het werk der leerlingen de stiet f3votl'lieekenschooL „St. Jozef', de beken- R jc- ,V"g der afdeefng Haarlem van den Ncd. ken arePniéil. weer Sezcgd worden, dat tel- vooriref'cr'v hos deze teekenschool een hekwnirir- inrichting is, die door het zeer rlinn Per';one;t en onder de beproefde lei- ("v.anl' UCil E)ta-ccteur, voor iéder die maar wil tn °e school is zooats men. weet voor ieder cgankelijk, ook voor niet-katholleke jongens) n zeer nu'ii-o gelegenheid biedt praetiscb en theoretisch zich te bekwamen voor het am bacht. De teekeningen, hier tentoongesteld van de ver schillende jaren, geven bewijs èn van het kun nen der leerlingen èn van het voortreffelijk on derricht, dat naar wij van bevoegde aütori- .teiten vernamen ook wat richting en leiding betreft, op den eersten rang staat. Wij bevelen dan ook een bezoek aan. deze tentoonstelling, hedenavond en morgenavond van 7—9i/2 uur in de groote zaal van St. Biavo ge opend, ten warmste aanl Men verzoekt ons, het volgende daarbij ter kennis onzer lezers te bren gen: Naast de practisehe ontwikkeling staat bij dezen cursus ook de theoretische! Werd tot en met den cursus 1909—10 alleen Nederlandsehe laat en rekenen gegeven, in den afgetoopen cur sus werden er de vakken Meet- en Stelkunde bij gevoegd, welke taak werd opgedragen aan den anderwijzer in de wiskunde, den heer Klooster man. Is ei- reeds telken jare op gewezen dat de patroons en werkgevers de jongens niet moeten terughouden de school te bezoeken, ook nu geldt dit en het bleek dat vele patroons door werk zaamheden de jonges veel te vaak lie ten verzuimen waardoor ook nu zicli weer ge vallen hebben voorgedaan dat leerlingen der school niet konden bevorderd worden door het vele verzuim. Evenals vorige jaren bestaat er gelegenheid zich tijdens de tentoonstelling in te laten schrij ven bij den directeur aan het schoolgebouw en verder de geheele maand April zich schrifte lijk te melden Koningstraat 34. Haarlem. VEREENIGING TEGEN HET MISHANDE LEN VAN DIEREN. De afdeeling voor Haarlem en Omstreken van deze vereeniging hield gisterenavond hare jaar- lijksche algemeene vergadering. Na voorlezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering bracht de penningmeester verslag uit van zijn gehouden beheer. Aan inkomsten was geboekt een bedrag van f584.28; aan uitgaven een bedrag van f 413.33, zoodat een batig saldo overbleef van f 170.95. Het zuivere batig saldo der vereeniging bedraagt on geveer f 60. De rekening en verantwoording werd nagezien en in orde bevonden. De penningmeester werd onder hartelijken dank gedechargeerd. Uit het keurig gestyleerd jaarverslag, uitge bracht door den secretaris Mr. C. W. Thöne, bleek dat de afdecting ook dit jaar wederom nuttig is werkzaam geweest. Zoo werden n.l. aan gratificatiën uitbetaald aan agenten van. politie, voor door hen opge maakte processen-verbaal leidende ld? een©bekeu ring, de som van f 136aan voederen van vo gels op verschillende plaatsen in de stad f 1.57 aangekocht werden hoofdzetels voor honden tot een bedrag van f 22.70; aan verbetering van het asphyxiatie-toesteL werd besteed de som van f 116; aan het drenken van paarden op de paardenmarkt f 7.60.' Het ledental bedroeg op 1 Januari 116, doch nieuwe leden hebben zich sindsdien nog opgegeven. Ter dood gebracht werden door de zorgen der afdeeting 176 hon den en 377 katten, te zamen 553 dieren, waar onder 350 kosteloos. Het verslag eindigde met een opwekking tot aLle burgers 0111 zich schrif telijk of mondeling tot het bestuur te wenden, zoo dikwijls zij klachten meenen te hebben over menschen, die dieren mishandelen. Medegedeeld werd nog dat de heer Westen dorp bezig is de laatste hand te leggen aan een boekje, dat ten doel heeft de liefde tot de dieren te bevorderen onder de schooljeugd. De verschijning hiervan kan binnenkort wor den tegemoet gezien. De markt van nuchtere kalveren zat in het vervolg niet meer plaats hebben op de Boter markt, doch de gemeenteraad zaL daarvoor een ruimere plaats aanwijzen. Den secretaris werd dank gebracht voor zijn verslag. De voorzitter, de heer v. Linden v. d. Heu vel, wekte nog eens op, dat alten, zoowel le den als niet-leden, zich zoo spoedig mogelijk met klachten omtrent dierenmishandeling wen den tot het bestuur der vereeniging. De heer Beernink heeft voor zijn functie als bestuurslid bedankt. Bij de rondvraag stelde de heer v. Zanten voor f 100 beschikbaar te stellen om paarden, die op de markt zouden komen en te gebrek kig zijn om nog te werken, uit de handen te houden van onbarmhartige koopers, die er het laatste greintje arbeidskracht nog uit willen ram melen, en de beesten liever over te leveren aan den vilder. Het bestuur zat dit voorstel ernstig overwegen. Daarna werd de vergadering gesloten. R. K. KIESVEREENIGING", In de vergadering, door de R. K. Kiesvetr- eaniging gisteravond belegd, werd allereerst de voor velen eenigszins verrassende mede- deeling' gedaan, dat de lieer van der Linden, die reeds voorloopig,een eventueel© oandidar tuur voor den gemeenteraad had aangenomen, bij nader inzicht^ gemeend had, da,arvoor toch te moeten bedanken. Deze mededeeling was des te meer verras send, daar behalve de heer van der Linden geen andere voorloopige „Candida,ten wanen gesteld, zoodat men .dus oen .geheel nieuwe keuze moest doen. Verschillende namen •werden dan ook genoemd, doch daar de voor stellers geen zekerheid hadden of de can didatuur zou worden aangenomen, kon niets beslist worden. A.s. [Woensdag zal nu een nieuwe vergadering worden gehouden, waar in een definitieve beslissing zal worden ge nomen, [Wij .onthouden ons in dit stadium van zaken, de pamen der voorgestelden te noe men. Het huishoudelijke gedeelte der vergade ring, dat tegen de verwachting nogal tijd in beslag nam, was hiermede afgeloopen. De voorzitter geeft vervolgens het woord aan den heer Moer el van Oudewater, die er zijn spijt over uitdrukt, dat de opkomst zoo gering Is, om vervolgens in een pakken de en geestige, doch tevens degelijke rede, waarvan deze bekende spreker het geheim bezit de leden van de Kieswereeniging aan te sporen tot meer aotie, meer uiting van katholiek leven. De tijd van rustige rust is voorbijwij heb-ben nu ook recht van spreken, en dat niet alleen, we staan er in 't geheel beter voor en hebben dus, als we de handen tenminste uit de mouwen steken kans om te verkrijgen, wat wij willen en vra gen. De tijden zijn ten zeerste veranderd: vroe ger was 't mogelijk, dat de katholieken sa mengingen met de liberalen, die toen meer christelijk waren, doch toen, om der neutra,- liteitswille overal en in alles de christe lijkheid werd uitgeschakeld konden we niet meer samengaan en wat zou er dan tegen zijn om samen te gaan en samen te werkten met degenen, die ook gelooven in God en Zijn. geboden m. a. w. de anti-revolutionai- nairen en ehristelijk-historischen De groote Kuyper reikte den nog groote ren Schaepman jle hand en 't politiek Ne derland vaart daar wel; al bestaak er tus- schen Rome en de Protestanten teen klove en al zal die steeds blijven. Maar wat hin dert dat? [Wij gaan samen in de politiek, meer niet1 Op aardige en onderhoudende wijze haalde spr. de pruttelaars onder de katholieken over den hekel die zich tevreden stellen met hun godsdienstplichten goed waar te nemen ten voor de rest zich van niets wat „aantrek ken, om vervolgens in 't kort n'a te gaan wat we te danken hebben aan de christe lijke ministeries, vooral op 't gebied van on derwijs, waardoor grove .onbillijkheden her steld zijn. En ook liet tegenwoordig© ministerie toont te willen volbrengen wat het belooft, wan neer wij de degelijke ten ingrijpende wetten zien van de Regouts en Kolkman, mannen van ongeëvenaarde bekwaamheid en die zieh niet ervoor schamen een groot kruis te ma ken, maar die er trotsch op gaan, dat zij Roomsch zijn. Zoo ook moeten wij zijn, en ook hier te Haarlem ontbreekt daaraan nog teveel: zie zijn te flauw, te suf' I*»® moeten niet bang zijn voor distels en doornen, die we op onzen weg ontmoeten: we Zbn toch Roomsch! en mogen ons du,s door geen tegenstand laten ontmoedigen. Spr. spoort aan tot volgzaamheid aan de besluiten van 't bestuur der kiesveneeniging, doch vooral tot trouwe opkomst op de ver gaderingen.; Ieder zij propagandist en hrenge dus an deren mede. Men zij vooral ook eensgezind, vooral in deze bij uitstek „Goede [Week" alle standen moeten medewerken. Als Haar lem dan meer actie zal ontplooiën naar bui ten zal de geheele Christelijke politiek daar wel bij varen. Langdurige toejuichingen beloonden den gevierden spreker voor ?yn kernachtige rede, die meermalen ook .door .applaus onderbro ken was. De voorzitter dankte met een kort, dóch krachtig woordje en sloot na behandeling van enkele huishoudelijke aangelegenheden de vergadering met gebed. Haarl. Bacbvefeeniging. Naar wij vernemen bestaat bij het bestuur der Haarl. Bachvereeniging Ret voornemen, liet veertigjarig bestaan dier vereeniging ernstig te vieren. Het bestuur is daarom lu onderhandeling getreden om twee buitenge wone concerten op 18 en 19 December a.s. te organiseeren. Den eersten dag zouden dan verschillende werken van Bach uitgevoerd worden; den tweeden dag de raalscène uit Parcival en de 9de Symphome, alles onder leiding van den beer Willem Mengelberg. Daarvoor zullen verscheidene solisten moeten geëngageerd worden. Slaagt het bestuur dus in zijn pogingen, dan zal men iets zeer bijzonders kunnen ge nieten. DRINKWATER VOOR SCHIPPERS. Het Hoofdbestuur der Schippersvereni ging „Schuttevaer" heeft een adres gericht aan den Raad onzer gemeente, met verzoek aan het Spaarne, een of meerdere standpij pen met bjjbehoorende slangen op de water leiding te doen aanbrengen, waaruit de schip perij, tegen billijk tarief, hunne tanks en watertonnen met zuiver drinkwater kan vul len. KUNST AAN DEN WERKENDEN STAND. Naar wij vernemen, beeft de beer Goed koop, Directeur van de Werf Conrad, ten be hoeve van zijn personeel een groot aantal toegangsbewijzen voor de eerste soiree op 23 April a.s. besteld. Ook andere directeuren van grootere en kleinere inrichtingen hebben zich reeds met d heer Eggink in verbinding gesteld. ONZE GKOENTENMARKT. Gisteren zijn alhier door L. van den Oord, wonende aan den Koudenhorn, de eerste Mal tha aardappelen aan de groentenmarkt ge bracht. De eerste partijen zijn opgekocht door Hoes, wonende Spaarnwouderstraat en J. Corsten, groentenhandelaar to O verveen. Dit is 10 dagen vroeger dan het vorige jaar. DOOD, OF NIET DOOD Een van de vele gymnastiekverenigingen hier ter stede hield Zaterdagavond teen feestje in „de Bron". Onze courant géén uit- noodiging, zoodat wij er ook geen verslag van gegeven hebben, ma,ar twee andere stede lijke bladen werden wel geïnviteerd, zoodat ze verslag gaven. En wat lezen we nu?, Het eene schrijft: „Vooraf hield de voorzitter, de heer [W. H. Verkes, een toespraak, waarin hij de ge schiedenis van Concordia" memoreerde, haar moeilijke dagen in herinnering bracht en de groote verdiensten herdacht o.a. van den pas overleden voorzitter, den heer Kroes, aan wien „Concordia" veel veel verplicht is." En het andere blad deelt mede: „Na een inleidend woor van den voor zitter, denteerD. J. K roes, waarin deze met korte woorden den soms moeilij ken bostaanstrijd yan de vereeniging her dacht," enz. Hier hapert wak dunkt ons! OPLICHTING EN VERDUISTERING. Door den loopjongen W. S., uit de Drosse straat, in dienst van een sdioenenfirma aan de Zijlstraat alhier, is Zaterdag bij mevr. V. aan den Koninginneweg op een door hem zelf ge schreven en valscheiijk onderteekende kwitantie een -bedrag geïnd van f 5.15. De echte kwi tantie bracht hij terug aan zijn patroon met de boodschap, dat mevrouw haar weL zou komen betalen. Bij mevr. L. in het Frederikspark, waar eveneens een bedrag moest worden geïnd, ont ving hij f 10, waarvan hij f 5.35 moest terug brengen. De jongen vond het ethter voordeetiger dit geld in zijn eigen zak te Laten glijden. Dei politie is thans in de zaak gemoeid. NIETS IS HEILIG. De „zwijntjesjagers" gappen maar voort zon der onderscheid des eigenaars. Gisterenmiddag is het rijwiel gekaapt van den plantsoenopzich ter dezer gemeente. Het stond slechts eenige pogenhlikken onbeheerd achter het kiosk in den Hout. Het karretje behoorde toe aan de gemeente Haarlem. EEN LANDLOOPER. Gisteren vervoegde zich in de Paul Kru- gerstraat hij een winkelier iemand, die niet wel in het hoofd was, en reeds eenigen tijd hier rondloopt, zich uitgevend voor koopman in oudheden. Hij is zoo vrij om hier en daar een kijkje te nemen en wat van zijn gading is te bekijken om het daarna weer neer te zetten. Ook gebeurde dit gisteren bij een bewoonster in de Paul Krugerstraat. Door een voorbijganger werd bij op verzoek van de vrouw uit de woning gezet. Juist toen bet nummer van gisteren ter perse was, gewerd ons bet bericht dat weder om (de aanslag op de heeren Senft ligt ons nog versch in bet geheugen), een dubbele moordaanslag had plaats gehad, thans in de werkplaatsen van de heeren Gonnerman en Co., werktuigkundigen, aan de Friesche Var- kensniarkt, alhier. Wij spoedden ons naar de plaats des onbeils en daar bleek ons, dat, al hoewel het feit ernstig genoeg was, de eerste berichten, die spraken van een dubbelen „moordaanslag" gelukkig overdreven waren. Bij de firma was werkzaam geweest de 24-jarige J. Koeleineij, wonende aan de Gen. Botbastraat, te Schoten. Wegens voortdu rende brutaliteit was hij eenigen tijd geleden door de firma ontslagen, doch door zijn aan houdend vragen om wederom in dienst der firma te worden teruggenomen, had deze zich eindelijk laten vermurwen, en hem we der een plaats op de fabriek gegeven, waar hij, zooals voorheen, belast was met het auto gene lasschen. De firma had den jongen ook vooral terug in dienst genomen om diens stiefvader, Hofstede, die eveneens hij de fir ma werkt en een zeer oppassend werkman ls een pleizier te doen. Nauwelijks was Koelemeij echter terug op de fabriek of hij pochte, bij zijn kameraden, dit was trouwens zoo zijn gewoonte, dat de fir ma hem teruggenomen had in dienst omdat zij hem niet kon missen. Dit verdroot den heeren Gonnerman en zij lieten hem door den meesterknecht Rönfanz aanzeggen, dat hij, thans voor goed, kon vertrekken. Dit zette kwaad bloed bij Koelemeij. Hij dacht dat een kameraad op de fabriek, Le Noble, hem bij den patroon zwart had gemaakt. Gisterenmorgen kocht hij bij Schous aau de Ged. Oude Gracht, een zes-patronen revol ver, Centraalvuur. Toen hij gisterenmiddag te twee uur op zijn werk kwam, zocht hij ru zie met Le Noble en voegde hem toe: „Wat heb jij van mij gezegd?" Onverwachts trok hij de revolver en schoot op Le Noble. Yan de twee schoten, die gelost werden op Le Noble, veroorzaakte het eerste een schot wond aan het rechterbovenbeen, het tweede was op de horst gericht en stuitte af op het borstbeen. De kogel werd teruggevonden ln de kleederen van den verwonde. Na op Le Noble te hebben geschoten, richtte Koelemeij den loop van zijn revolver op den meester knecht Rönfanz, die te hulp schoot, en schoot vier maal op hem, met het gevolg dat Rön fanz in elk bovenbeen twee schotwonden bekwam. In de consternatie, die de schietpartij vej- oorzaakte, had de dader volop gelegenheid het gat van de deur te zoeken, zelfs werd hij daarin geholpen door zijne kameraads, die hem de deur uitsmeten. De dader begaf zien naar zijne woning te Schoten. Le Noble werd naar het Gesticht St. Joan nes de Deo overgebracht, alwaar dr. Steffe- laar de kogel verwijderde nit het rechter bovenbeen: de meesterknecht werd per rij tuig naar het St. Elisabeths gasthuis over gebracht, waar dr. Bisseeuw voorloopig een kogel verwijderde. Rönfanz is 55 jaar oud en woont in de Tetterodestraat, Le Noble is 21 jaar en woont in de Colensostraat, hij was sjouwerman op de fabriek. De dader had zieh onmiddellijk naar liu.s begeven, alwaar zijn moeder een zenuwtoeval kreeg, toen zij hoorde wat gebeurd was. Wo?- dra kwam 01 k zijn stiefvader tehuis, d±e hem aanraadde zieh zelf hij de politie te ga.-u melden Vergezeld van den heer Huizing,© kantoorbediende bij de heeren Gonnera.an die inmiddels ook in de woning was gearri veerd, meldde de dader zich te ongeveer d uur hij de politie. Pij het verhoor vertelde hij in drift te hebben gehandeld en met het koopen van cte revolver geenszins het plan te hebben gehat: een moord te begaan, doch er alleen vrees mede wilde aanjagen. Na verhoor we.'i hij gisterenavond omstreeks half tien losgelaten, omdat geen vrees bestaat dat de aanslag een doodelijken afloop zal hebben. Gelukkig mag het genoemd worden dat geen der kogels, behalve die op de borst vaa Le Noble, een der beenderen hebben geraakt. Zij zijn allen door het vleesch gedrongen. Wa ren zij tegen de beenderen gestuit dan zou den zij geplet zijn en de beenderen waarschijn lijk versplinterd. De revolver, de kogels, de beschadigde en bebloede kleederen, zijn door de politie in be slag genomen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te hekomen bij: Een dameshandsehoen, T. Felder, Adriaan Loosjeseraat 26; een jongensjas, A. van Wa- veren, Lombard steeg 2; een schakelketting, N. Ockhuizen, Korte Dijk 17; een portemon- naie met inhoud. A. Maas, Emmastraat 16; een gummibal, H. van 't Woud,Tetterode straat 38; een schakelarmband, D. van dei Bild, O.-I. Kade 52; een gummibal, J. A. Hes sels, Kolkstraat 3; een speld met knopje, H. van Leeuwen, Rollandstraat 24; een spoor stok, D. Kolderie, Antoniestraat 46rood; een bonte duif, H. de Ruiter, Sophiastraat Sroori; een portemonnaie met inhoud, P. de Vries, Oosterstraat 42; een getuigschrift, J. van Am- stel, Kloppersingel 15; een portret, C. Lamars, Bannesteeg 7; een rozenkrans. M. van Steijn, Kennemerstraat 9h; een kinderlaarsje, J. O. Handgraaf, Eendrachtstraat 56; een zak met rapen, E. A. van Kampen, Papentorenvesi 36; een tasch met inhoud, J. Postma, Langen- dijkstraat 18; ee nportemonnaie met inhoud. Th. P. Donkerlo, Lange Heerenvest 104b; eenig geld in een papiertje, C. Wilhelmus, Nassaulaan 12. (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) De Kantonrechter te Leiden veroordeelde gisteren [Wegens loopen op verboden grond C. v. S. tot f 1 of 1 d.Z. v. P. tot f 2 of 1 d.M- A. tot f 2 of 1 week tucht school; allen te Noordwijkerhout; P. v. cL B. Jzn., J. G. en G. A., allen te Noordwijk, tot f 1 of 1 d. [Wegens overtreding der Jachtwet J. B. en P. v. d. B. Pm., beiden te Noord wijkerhout, tot f 2 of 1 d. [Wegens overtreding .der Leerplichtwet: P. D. te Noordwijkerhout tot f 10 of 5 dj. P. v. d. B. te [Noorwijk tot f2 of 2 d. [Wegens overtreding der Motor- en rijwiel- wet: P. v. D. tot f 2 of 2 d., beiden te Sassen- heim; C. K. te Noordwijkerhout, allen tot f 1 of 1 d, [Wegens verschillende politieoviertieiin- gen: H. J. C. te Noordwijk, tot f 1 of 1 d.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1