ASTHMA. Zoogende loeders SC0TTS EMULSION BUITENLAND. SPA ARDE -BANK. TELEGRAMMEN BINNENLAND. ingezonden Een gegarandeerd middel tegen Verlichting gegarandeerd, anders geld terug. Verkoopingen, Boel huizen enz. Aanbestedingen. HIEÜWS UIT DEN OMTREK. NIEUWE GRACHT 98. Telefoon 2088, HAARLEM Kapitaal 130G.&G0. Geplaatst en volgestort f 250,000,- COMMISSARISSEN s RAAD VAN TOEZICHT i Directeurs G. F. H. PASTOOR. Rekening-Courant, Credieten, Coupons, Effecten, Deposito's Incasseeringen, Wissels, Prolongatiën enz. enz. INSPECTIEREIS. VEZELCONGRES TE SOERABAJA. JTE VERKOOPEPf, OVJjJRVEEN. OVERZICHT. De toestand in MAROKKO schijnt inder daad hoogst ernstig te wezen; al zijn de berichten nog steeds Lijster verward, er blijkt toch altijd uit, dat de Sultan er leelijk aan toe is. De „Times" had een bericht dat Sultan Moelei Haf id de wanhoop nabij is, en er over gesproken heeft om vergif te nemen of afstand van de regeering te doen. Zijn raadgevers hebben hem nog weten terug te houden. (Wie zijn waarschijnlijke opvolger zal zijn, indien hij den troon mocht verliezen, staat nog niet vast. De groote Kaïds onder de opstandelingen moeten op zoek zijn naar een geschikten pretendent. Over Moelei Ismaël hoort men niet meier. Sommige berichten melden, dat men de kroon heeft aangeboden aan oud-Sultan Abd- el-Azis, die er echter feestelijk voor bedank te hij vindt zijn tegenwoordige leven als rijk particulier veel aangenamer dan dat als Sultan van het Sjerifiaansche rijk. En behalve hij zouden er nog twee Sjerifs zijn aan wie de kroon was aangeboden, doch die er ook voor bedankt hebben. [Wij kunnen ons best begrijpen dat niemand veel lust gevoelt om de ondankbare taak te aanvaar den Aan het Hof in Fez moet twist uitgebro ken zijn tusschen de twee groote Kaïds: Glaoei en Aïssa Ben Omar, beiden minister, de twee mannen, die indertijd Hafid op den troon hebben gebracht. Glaoei bewe r 7c dat Aïssa en zijn mannen zich laf gedr: heb ben bij het laatste gevecht, waarop Sul tan Aïssa begon uit te schelden en hem aan sprakelijk stelde voor de nederlaag. Terstond trok Aïssa zijn mannen, die tot het kleine legertje behooren dat Fez nog beschermt, terug en verklaarde dat hij niets meer zal doen om den Sultan of de stad te beschermen. De Sultan werd daarop boos op Glaoei en verweet dezen dat hij hem Ben ïAïssa's steun had doen verliezen. Uit dit alles blijkt wel duidelijk dat de Sultan er kwaad aan toe is Omtrent den OPSTAND IN MEXICO komt een allerzonderlingst en we zeg gen het dadelijk allervermakelijkst ba- richt tot ons. Madero, de leider Van den opstand in Mexi co, heeft een manifest uitgevaardigd, dat wij in buitenlandsche bladen vermeld vinden als „vredes-ultimatum", en waarin Mad<ero er op blijft aandringen, dat president Diaz zal aftreden en het land verlaten. Don moeten natuurlijk nieuwe verkiezingen worden ga- houden. Totdat een verkiezing voor het president schap zal zijn gehouden, wil Madero er ge noegen mee nemen, dat een lid van het hui dige kabinet optreedt als voorloopig presa- sident, echter onder beding, dat de leiders van de r egeering en de voormennen der opstan delingen het over den persoon van den voor- loopigen president kunnen eens worden! Dat er onderhandeld wordt tusschen de regeering en de voormannen dier opstande lingen, staat nu wel vast. De regeering heeft den vader en den broer van Madero een vrijgeleide gegeven naar de zen laatste. Zij moeten hem de boodschap overbrengen, dat het aanblijven van presi dent Diaz althans nog voor een paar maan den noodzakelijk is, wil Mexico niet aan een algemeene anarchie ten prooi worden. Een groot© ramp in Brifseh-Indië. Ter wijl vijfhonderd Indiërs, in een. dorp ten Noor den van Poona, voor een Hindoesch feest bij een waren in een gebouw met rieten dak, ont stond er brand. Het gebouw had slechts éen ui'gang en tweehonderd mannen, vrouwen en kin deren verbrandden. Nog meer hoogverraad. De berichten over hoogverraad en diefstal van geheime ge wichtige stukken zijn niet van de lucht. In de laatste drie dagen verneemt men daarvan uit Parijs, Petersburg en nu uit Duitschland. De Berlijnsche Lokal-Anzeiger weet namelijk mee te deelen dat in Scheidnitz (Silezië) bij een inbraak in de grenadierskazeme stukken over geheime voorschriften in geval van mobilisatie van het Duitsche leger zijn ontvreemd. De ge stolen stukken zouden ook aan een vreemde mogendheid verkocht zijn. De daders zijn nu eerst gepakt, terwijl de diefstal reeds in den nacht van 22 op 23 December plaats had. Moordpa-tij in Engelsch-Indië. Aan de grens van Assam zijn een aantal Engelschen door in boorlingen in de pa:i gehakt. De heer William son de „Assistent-PoLitLal Of.ieer" in die stre ken was met vijftig koelies de Dihong-rivier opgedaan met vriendschappelijke bedoelingen, toen zij plotseling door de inboorlingen werden aangevallen en, daar zij niet behoorlijk gewa pend waren, spoedig het onderspit dolven en afgemaakt werden. Twee koelies slechts ont kwamen om het gevat mede te deelen. Zij wer den drie dagen lang door de wilden, achtervolgd, maar kwamen niettemin op een veilige plaats, vanwaar toen terstond een brigade van 200 man werd ui.gezonden om te gaan zoeken, of er nog meer overlevenden waren. Meer nieuws is er niet bekend geworden. De „Time-," teekent bij het bericht van deze ramp een en ander aan, waaraan wij het vol gende on'deenen De hoofdkwar ieren van den heer William son waren in het dorp Sadija aan een zijrivier van de Bramapoetra. Het dorp is gelegen aan de uiterste noord-oostelijke grens van Britseh- Indië en wordt bewaakt door inlandsche infan terie en politie. De gewone wetten van Britsch- Indië gel,en nog niet voor deze ververwijderde grensstreek, wegens den wit Jeu en oatcmbarein aard der stammen in de bergen daar in den omtrek. Williamson's jaak was, zooveel moge lijk aanraking te zoeken me! de stammen in de bergen en Engeiaad's invloed daar uit te breiden. De stam die den heer Williamson en de zijnen heeft omgebracht is die der Abors, hetgeen be'.eekeat „onbekenden", omdat zij van een ander ras zijn dan de andere bewoners van Britsch-fndië. Het bvzoek aan Home van den Duitschen Kroonprins is at afgetoopen. Zeiden hebben we een vorstelijk bezoek zoo stil en kalm zien ver- Ioopen... Dat is teekenend genoeg! De Kroon prins en dc Kroonprinses zijn hu gisterenoch- iend te0en half twaalf uit It,lië te Weenen aan gekomen. Zij werden aan het station opge- wa U door Frans Jozef, de leden der Keizer lijke familié en hoogwaaxdigheidsbekleeders. Dé Keizei- en de Kroonprins omarmden elkander herhaaldelijk. In de Hofburg had een schitte rende ontvangst plaats. Te 7 uur 's avonds werd een familie-maaltijd ten paleize gehouden. Do wijnboeren-opstand in Frankrijk. Zon dag hebben de wijngaardeniers van Aube te Tro- yes een groote manifestatie gehouden. De wijn gaardeniers, vooral die uit Bar-sur-Seine en Bar- sur-Aube waren zeer talrijk opgekomen. Langs de straten van Troyes hingen opschriften, waar in de manifestanten werden welkom geheet-en. De langs den weg verzamelde menigte juichte de manifestanten langdurig toe. Toen de sloet ontbonden was, verzamelden zich vele wijngaardeniers voor het gebouw der prefectuur. Zij wilden op de prefectuur de roode vlag hijschen. wat echter door de politie werd belet. La'er werden de agenten versterkt door gendarmen te paard en infanterie. Chekq, voorzitter van het comité van verdedi ging dei- wijngaardeniers, maande tot kalmte gisteren in een korte rede afscheid van den Haagschen gemeenteraad, die hij voor het laatst presideerde. Als opvolger van den heer Sweerts de Lan- das Wyhorgh, als burgemeester van Den Haag, noemt „De Tel." dr. C. Lely, de tegen woordige wethouder van openbare werken. EEN STAPJE VOORUIT. Tot notaris binnen het Arrondissement Alk maar, ter standplaats Hoogkarspel, is hij Kon. Besluit benoemd de heer P. Hanegraaf, cand. notaris te Tilburg. Door deze benoeming heeft „de Streek", waarvan de groote meerderheid der bevolking Katholiek is, van de 3 notaris sen, thans 1 Katholiek, zegt „Ons Blad", en het Arrondissement Alkmaar, thans van de 33 notarissen, 5 Katholieken, n.l. te Alkmaar 1, ^looi-n 1, Obdam, De Rijp en Hoogkarspel. HULDIGING VAN MR'. SMEENGE. Gisterenmorgen te ruim negen uur begon, met Meppel als uitgaanspunt, de automobieltochtmet J. W. A. BEIJNES, Industrieel, te Haarlem, Voorzitter. F. H. VAN WICHEN, Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal en Pro vinciale Staten van Zuid-Holland en Burgemeester van Alkemade, te Alkemade. W. J. C. PAS8TOORS, Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal en Burge meester van Ginneken, te Ginneken. Dr. E. A. M. DROOG, Arts, te Heemstede, Secretaris. Me. J. N. J. E. THIJS8EN, Voorzitter van den Raad van Beroep ^Ongevallen verzekering), Lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland en vaD den Ge meenteraad van Haarlem, te Haarlem. THEOD. JANZEN Hzn., Koopman te Haarlem. J. J. BEIJNES, Industrieel, te Haarlem. THEOD. JAN ZEN Hzn., te Haarlem. J. M. W. FRANCKEN, te Haarlem. B. J. V. VAN HEES, te Haarlem. aan. Gedurende eenigen tijd was de toestand zeer gespannen. De leden van het comité gin gen met den prefect confereeren, terwijl de hou ding der menigte zeer vijandig bleef. Eindelijk werd aangekondigd, dat de prefect de troepen zou terugtrekken, indien ook de manifestanten zouden heengaan en. hun leider Clieicq zouden volgen. De manifestanten trokken daarna, voor afgegaan door muziek, naar het station, terwij! de troepen zich in de kazernes terugtrokken. Katholieke politiek in Spanje. Volgens den Romeinschen correspondent van. de Echo de Paris publiceert de „Correspondance de Ro me" een aantal zeer belangrijke aanwijzingen aangaande de meest geschikte maatregelen ter verdediging van de Katholieke belangen in Spanje. „Ik hen overtuigd zoo schrijft de correspon dent dat deze aanwijzingen geheel beantwoor den aan de zienswijze van ^ie hooggeplaatste per sonen van het Vaticaan die ze beschouwen als de eenige, die een practisch resultaat kunnen opleveren. „De voorgesteLde gedragslijn kan aldus worden geformuleerd: Men moet ervan afzien een Ka tholieke eenheid in het leven te roepen, steu nend op grond van politieke beginselen en for mules, die door sommige partijen aangenomen en door andere weer verworpen worden. Derge lijke formules moe.en wegens de groote afwijking van de politieke programma's, leiden juist tot een verwijdering van Katholieke personen, die geroepen zijn de godsdienstige beginselen te ver dedigen, en die in dat gevaL zelfs niet den schijn zouden willen aannemen, dat zij hun partij in den steek zouden laten. „De eenheid van de Katholieken kan dus al leen tot s land komen, wanneer ais zoodanig buitengeslo.en worden de vertegenwoordigers van politieke partijen, die ook Katholieken onder hun leden tellen. Het eenige middel om in de gegeven omsiandigheden het doei te bereiken, is dus om een vereeniging tot stand te brengen, die uitsLuilend tot oogmerk heelt de verdediging der verschillende Kauioiieke instellingen. Im mers de aanval op die instellingen is, evenals in Frankrijk, de eersle perioJe van den strijd tegen de Kerk. Indien, als het wat verder is, het godsdienstige onderwijs, of de christelijke grondslag van. het familieleven worden bedreigd, moe.en de Katholieken een verbond vormen, ten einde ook deze beginselen te verdedigen. „Door het toepassen van deze methode, die op de ondervinding gegrond is, zullen ontelbare Spanjaarden, die hun geloof en hun voorvader lijke tradities zijn trouw gebleven, blijk geven lan hun echt Katuoliek gevoel en van hun ware \aderlandsliefde en ze zullen niet alleen den triomf van hun christelijke overlu.ging, maar ook de ware en traditioneele grootheid van huu va derland verzekeren." MADRID, 10 April. De minister van bui tenlandsche zaken heeft een telegram ont vangen uit Tanger, meldende, dat op 3 en 4 April een bloedig gevecht is geleverd onder de muren van Fez, waarin de troepen van Moelai Hafid het onderspit gedolven zouden hebben. mr. Id. Smeenge door het district Heerenveen dat deze afgevaardigde 25 jaar in de Kamer vertegenwoordigt. Even vóór het vertrek sprak de directeur de R. H. B. S., de heer De Hoog, den heer Smeenge toe, in tegenwoordigheid der leerlingen, die op straat geschaard stonden. In het geheel namen zeven met vlaggetjes gelooide aulo's ook Meppel was in vlaggen- looi aan dezen tocht deel. De Minister van Oorlog' is Zaterdagavond met de hem vergezeld hebbende officieren van zijn dienstreis in Noord-Holland terug1- gekeerd. Hiermede zijn 's ministers dienst- bezoeken voorloopig, d, w. z. in den eersten tijd, geëindigd. SLUITINGSUUR VAN KOFFIEHUIZEN. De afd. 's-Gravenhage van den Ned. Cen- tralen bond van geëmployeerden in 't loge ment- en koffiehuishoudersbedrijf en van den Nederl. Volksbond hebben zich in een gemeen schappelijk adres aan den gemeenteraad ver klaard tegen het verzoek van Vreemdelin genverkeer om het sluitingsuur der koffie huizen op 1 uur 'snachts te stellen. Naar wij vernemen, is het NederLandsch' Co mité, voorzitter mr. J. H. Abendanon, oud-di recteur van onderwijs, ©eredienst en. nijverheid in Nederlandsch-Indië, er in geslaagd de Ame- rika'ansche Regeering te bewegen tot het zenden van een offieieelen vertegenwoordiger naar het Vezelcongres, ie Soerabaja in Juli van dit jaar te houden. De Regeering der Unie heeft als haren vertegenwoordiger aangewezen prof. Lys- ter Dewey Ie Washington, directeur-generaal van den Landbouw aldaar, die vermoedelijk verge zeld zal zijn van den heer Saleeby, vezel-expert te Manilla. Prof. Dewey heeft het voornemen de reis naar Nederlandsch-Indië over Japan, te ondernemen, en hoopt einde Juni te Soerabaja aan te komen. PEST OP JAVA. De correspondent van het „Hbld." te Bata via seint d.d. gisteren Uitgebreide maatregelen zijn gijnomen ter voorkoming van de uitbreiding der pest ziekte. Het spoorwegverkeer is gestopt en de we gen worden door militairen bewaakt, op per soonlijken last van den gouverneur-gene raal, die uitdrukkelijk verlangt dat geen kosten worden ontzien. •Binnen de kom van Malang zijn twee pest- gevallen voorgekomen. De stad is volkomen geïsoleerd. Besloten is tot- de uitzending van 6 jonge artsen uit Nederland naar Java tot bijstand en aanvulling voor een tijd van 1 jaar van het personeel van den burgerlijken genees kundigen dienst in NeA-Indië. De verschillende Lasten zijn vervolgens door zocht, alle s ieraden en kostbaarheden tot een totale waarde van f 1500 werden gestolen en de inbrekers bedierven toen nog verschillende k leed ings tuk ken door ze met inkt te besproeien. De misdaad te Rijswijk. Naar wij verne men moet mevrouw v. H. geb. De B. te Rijs wijk, sinds eenigen tijd in voorloopige hech tenis en beschuldigd haren man, den heer v. H„ vermoord te hebben, hekend hebben het misdrijf te hebben gepleegd. Zij zou, alvo rens de schoten te lossen, gepoogd hebben door vergiftiging met carbol een eind aan zijn leven te maken. Inbraak. Te Ylaardingen is Zondagnacht ingebroken op het kantoor van de scheeps werf van Gehrs. Van der Meer aan den Maas kant Ontvreemd zijn een heerenrijwiel, eeni ge teekenlooden, een 40 K.G. rood koper en een petroleumlamp. Vermoedelijk zijn de dief (ven) van den waterkant af op de werf geko men. Rijwieldiefstal en heling. Een man, die vroeger in dienst was bij den heer De B„ hoofd eener groote rijwielzaak op het Spui te 's-Gra venhage, vervoegde zich een der dagen van dc vorige week bij een der cliënten van zijn vroe- geren patroon, een familie aan het Bezuiden- hout, en vroeg daar om 2 rijwielen, die moes ten worden nagezien. De huisknecht, niet we tende dat de man niet meer bij den heer De B>. werkzaam was, gaf de beide rijwielen mede, met het bekende gevolg, dat de rijwielen niet meer werden teruggezien. Knoeierij in eeretitels. Te Hamburg is een Hollander, die daar tien jaar woonde, zekere v. L„ in hechtenis genomen in verhand met een knoeierij met titels en ridderorden, Russische en Tunesische. Hij maakt deeL uit van een ben de, met hoofdzetel te Parijs, waar twee van zijn kornuiten gepakt zijn. Terecht. Toen men Zaterdag bezig Was met hfet opruimen van oude exemplaren van de Re vue der Sporten, het bekende sporlblad, vond men in de kast in den keider van het perceel, waai* het bureau van dit blad gevestigd is, in de Nic. Maessfraat te Amsterdam, een klein pakje met f 1200 aan bankpapier, dat aanstonds den directeur, den heer L. Lauer, ter hand werd gesteld. Ruim 7 maanden geleden werd uit de kas van genoemd sporlbflad ongeveer f 1335 ontvreemd en men meent nu het grootste gedeel te daarvan teruggevonden te hebben, dat daar verstopt zat zijn om het vandaar later weer weg te nemen. Bosch- en heidebrand. Zaterdag heeft op het landgoed „De Biezen", toebehoorend aan den heer Voute en gelegen nabij Barneveld, een hevige bosch- en heidebrand gewoed. Door den sterken wind aangewakkerd, gre pen de vlammen zoo snel om zich heen, dat het aangetaste perceel, hetwelk gelukkig door slooten omgeven was, geheel verwoest is. Hoogstwaarschijnlijk is de brand aangesto ken. Oprichting eener diamantslijperij bij Breda. Op Teteringsch grondgebied vlak hij Breda, is thans eene diamantslijperij met een dertigtal molens zoo goed als gereed. Deze slijperij is opgericht door eene Antwerpsche firma, die van haar eigen personeel uit Ant werpen slechts één meesterknecht en één jongen naar Breda zal zenden. Voor deze slij perij zullen nieuwe werkkrachten gevormd worden, die uit Breda en omgeving gekozen worden. EERSTE STEENLEGGING DOOR PRIN SES JULIANA. Prinses Juliana zal hoogstwaarschijnlijk den eersten steen leggen bij het te verbouwen gedeelte van het paleis Het Loo. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. is aan A. A. H. Hosang, op ver zoek, ontslag verleend als burgemeester der ge meente Blaricum. Bij K. B. is met ing. van 10 April 1911, benoemd tot dir. van het telegraafkantoor te Alkmaar, P. C. Uitenhogaard, thans hoofdcom mies der telegraphie. AUDIËNTIES. Do gewone audiënties van de ministers van Buitenlandsche Zaken, van Marine en van Ko loniën, zullen Vrijdag 14 dezer, die van den Min. van Justitie zat Zaterdag 15 dezer niet plaats hebben. AFSCHEID BURGEMEESTER SWEERTS. De heer Sweerts de Landas Wyhorgh nam Brutale inbraak. Toen de heer W'. Baak, die de eerste étage van perceel Korte Mavnix- slr. no. 3 te Amsterdam bewoont, gisteravond fus- schen 7 en 11 uur met zijn echtgenoote uitwas, hebben inbrekers zich toegang tot zijn woning welen ie verschaffen. De omstandigheid, dat het benedenhuis \an genoemd perceel onbewoond is en de bewoners van de tweede verdieping een feestje vierden, droeg er toe bij, dat de indringers ongesloord en ongezien konden bin nenkomen. Zij sloegen een klein ruitje van een zijvertrek stuk, konden toen den grendel van de deur schuiven en entrée maken. De inbrekers hebben toen niet dadelijk hun slag gestagen. Mogelijk is door hen met opzet op de thuiskomst van de bewoners gewacht en misschien ook zijn zij vermoed wordt dat er twee inbrekers zijn geweest door de terug komst van de bewoners overvallen. Hoe dit zij, de heer en mevrouw Baak te elf uur thuis komende, bemei*k;en van de braak niets, omdat zij door een andere deur hun woning betraden. Zij gingen weldra na hun thuiskomst slapen, en loen de inbrekers het terrein veilig acht ten, kwamen zij uit het zijvertrek een klein kantoortje te voorschijn. Een der boeven drong daarop tot het slaap vertrek van den heer Baak door, haalde den sleutel van de brandkast uit diens pantalon en sloop naar de voorkamer om de brandkast zonder eenige moeite nu te openen. Een, bedrag van f 3500 werd hieruit ontvreemd. De brandkastsLeutel werd na geibruik weer in de slaapka|mer gedeponeerd. Dr. R. Schiffmaim's Middel te gen asthma faalt nooit in het geven van d a d e 1 ij ke verlichting in de ergste gevallen van Asthma. Men be hoeft niet op de uitwerking te wach ten het werkt direct, onmiddellijk en zeker, en geneest bepaald alle ge vallen die genezen kunnen worden. Dadelijke verlichting wordt ge garandeerd in de hevigste aanval len, hoe zwaar de benauwdheid en hoe hardnekkig de kwaal ook is. Het betaalde geld voor een pakje a f 1.50 wordt teruggegeven door de firma hij wie het gekocht is wanneer het Middel in het geheel niet vol doet. Dr. Schiffmann's Asthma Middel is verkrijgbaar bij de firma J. J. Göppinger, Groote Houtstraat 147a. (Ook op schriftelijke aanvrage met inzending van ƒ1.65), met garan tie dat zij het tegen het volle be taalde bedrag terugneemt, als het Middel niet voldoet. putten kracht uit Scott's Emulsion, zoowel voor henzelve als voor Baby. Moeder heeft méér en vollere melk, Baby gedyt dus rooskleurig en flink. De smaak zal U bevallen en Uw maag verdraagt het gemakkelyk. De echte wordt uitsluitend bereid door Scott Bowne, Ltd., Londen, Engeland, wier naam zoowel op de verpakking als op de flesch voorkomt. By csifa Apothekers en Drogisten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op de verpakking der eenige echte Scott's Emulsion. raakt. De jonge man werd naar h'et Acade misch' Ziekenhuis vervoerd. j Vergiftiging. Het huisgezin van den landbouwer W. Groten te Tongeren, in de gemeente Wijhe, werd Zondag in korten tijd in rouw gedompeld. Twee kinderen, een jon gen van 9 en een meisje van 3 jaar, werden plotseling ziek en stierven kort daarna. Een derde kind van ongeveer 12 jaar, werd even eens, in de R. K. kerk aan de Boerhaar, door dezelfde verschijnselen aangetast. Dr. Kutsch- rutter uit Raalte vond goed, dat het kind ver voerd werd, waarna het per rijtuig van den pastoor derwaarts gebracht is. Gelukkig is het thans aan de beterende hand. Men ver moedt, dat de kinderen vergiftige spijzen ge geten hebben. Daarnaar wordt door de po litie een onderzoek ingesteld. Verbrand. Zaterdagmorgen viel het cir ca 6-jarig dochtertje van den landbouwer H. Weekers op het gehucht Boshoven hij Weerr in een onbewaakt oogenblik in den open baard, waardoor de kleed eren direct in lichte laaie stonden. Weinige oogenblikken nadat hulp toegesneld was, gaf het arme kind den geest. Ongeluk. Door den bestuurder van een automobiel werd op den Leidschen straatweg, een naast een rijwiel liggende man gevon den, die aan handen en voeten was gewond. De automobilist nam den man mee naar Den Haag, waar hij in de kliniek van Het Roode Kruis werd verhonden. Hij kon daarop te voet naar huis gaan. Liff-ongen doodgevallen. Zondagmorgen is in een der hotels te Amsterdam een ongeveer 16-jarige tiftjongen bij het glijden langs de leu ningen der trap in de gang gevallen. Hij was dadelijk dood. Een onrustige woning. Voor de tweede maal in een kort tijdsverloop is door de stoomtram een stuk gereden uit den muur der woning van den heer L. Verhagen, onder Woensel (N. B.) De tram gaat rakelings langs dit huis, en levert daarom voortdurend een bron van. gevaar op bedoeld punt. Woensdag, 12 April. HAARLEM in het lokaal De Korenbeurs 10 uur -Plantenveiling. HAARLEM Alg. Verkooplokaal N. Gracht 10 uur Veiling Meubilaire Goe deren. Bloembollenveilingen te Voorhout, Noord- wijkerhout en Limmen. Door d© ruiten. Een schipper uit Katwijk, die met zijn vaartuig te Leiden aan de Haven lag en ouder invloed vau den drank verkeer de, kreeg twist met zijn 20-jarigen zoon, welke zoo hoog Liep dat hij dezen door de ruiten van de kajuit wierp. De zoon werd zoo ern stig gewond, dat een geneesheer het niet on waarschijnlijk achtte, dat de longen waren ge- AAN TE BESTEEDEN, Woensdag, 12 April. HAARLEM in het gebouw van de Mij. tot Nut van het Algemeen 10 uur luit.- kolonel, eerst-aanwezend ingenieur te Haar lem: Eene verving van militaire gebou wen en werken te Haarlem en van het wes telijk front der Stelling van Amsterdam en te IJmuiden. Raming ƒ2330. Het éénjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken van het gedeelte van het westelijk front der Stelling van Amster dam hij IJmuiden. Raming ƒ2190. Het éénjarig onderhoud van de militaire gehouwen en werken te Haarlem, te Over- veen en te Schoten. Raming ƒ17.440. Bloeinbollenveiling. Zelden heeft nog een bloembollen vei ling zoo'n groot aantal koo- pers en nieuwsgierigen gezien als die vau gisteren. De hollen staan tamelijk goed en de prijzen zijn hoog. VELSEN. Burgerl. Stand. Geboren: d. van J. Halff Van Meurs. z. van C. de BoerRadema kers. z. van B. J. Visser—van Brederode. z. v. A. Nijssen—Groot. d. van A. M. Bonekamp Kelner, d. van A. GroeneveldVerhoeven, d. van N. van HamTroost, d. van M. Visser Sieben. d. v. M. Heuvel—Braams. z. van W. C. Grinvis—van Riessen. d. van E. van dei- DoesVan der Pas. z. van H. F. E. van Galen Wehmann. z. van M. C. Warbroek—Meur», d. van E. de WaalJonker. Overleden: E. Willeinse, wed. van A. Zwanenburg, 84 jaar. C. Beentjes, 1 jaar. D. C. van Amrsfoort, 33 j. M. Sieben, echtg. van G. H. Visser, 27 jaar. Levenloos aangegeven kind van het vrou welijk geslacht van C. M. Strijbis en van S. Hagen. Ondertrouwd: L. J. van Kessel en H. C. Klauwers. D. van der Pijl en H. van Ries- sen.J. Kramer en J. Hoefnagel. W. van der Meijde en A. Bot. Getrouwd: J. Schenk met G. Levassier. P. Mooijen met J. Michieis. J. Scheffer mer G. Ph. Belderok. IJMUIDEN. Scheepvaartbeweging. Gedurende de maand Maart 1911 zijn door de Noordzeesluizen al hier geschut: Naar zee: 3 schoeners, 1 kofschip, 181 stoom schepen (tegen 180 stoomschepen in Maart 1910), 101 tjalkèn, 153 visschersvaartuigen, 568 andere vaartuigen; tezamen 1013 schepen met een inhoud van 989.604 kub. M. (tegen 1584- schepen met een inhoud van 1.035.502 kub. M. in Maart 1910). Uit zee: 1 schoener, 2 kofschepen, 186 stoom schepen (tegen 180 stoomschepen in Maart 1910), 115 tjalken, 171 visschersvaartuigen; te zamen 1021 schepen met een inhoud vau 1016.764 kub. M. (tegen 1655 schepen met een inhoud van 1048.456 kub. M. in Maart 1910). Alzoo totaal uit en naar zee: 2034 schepen met een inhoud van 2.006.368 kub. M. (tegen 3239 schepen met een inhoud van 2.083.958 kub. M. in Maart 1910). Hiervan gingen door de nieuwe schutslui zen 725 schepen (tegen 887 schepen in Maart 1910), waarvan er 48 (43 in Maart 1910), te groot waren voor de oude sluizen. Brand. Zondagavond ontstond door on bekende oorzaak brand ten huize van den groentenhandclaal* Hk. Jongsma. alhier. Door politie en burgers kou met koolzuurspuiten den brand gebluscht worden, echter eerst na dat een kamer geheel was uitgebrand. V er- zekering- dekt de schade.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2