Eogelsche Ziekte. Scott's Emulsion ViNk's Boekhandel dan tran de BUITENLAND. BINNENLAND. STADSNIEUWS. Advertentiën. Ingezonden mededeelingen. Dure onbedachtzaamheid. GENEZING. Ingezonden lïlededeeiingen. ■i Dienstbode Breestraat 99 Beverwijk OVERZICHT. gemeentewerklieden: MÉÉllSilÉtlÉÉiX 01is £e'u's^erc' hadden, Ondertronuikaarten. Bruilofts ieder-n, Voordrachten Bloem- en Rozenpapier, Confett.e, Guirlanda's enz. enz 0 e 0 0 Opmerkenswaardig' is in BELGIË 'de Hef tigheid, waarmee de antielericale monster coalitie van liberalen en socialisten te keer gaat tegen het wetsontwerp-Schollaiïrt, dat den leerplicht wil invoeren en tevens aan de ouders het recht toekennen, hun kinde ren op die school onderwijs te doen geven, die overeenkomt met hun geloovige begin selen De antielericale drijvers zetten alles op haren en snaren, en organ isoeren nu volks- bijeenkomsten om het volk van Brussel te doen manifesteeren en op te zetten tegen- de wet? O, neen, tegen de elericalen! Buis en Hymans, de liberalen, zitten Cn spreken daar eendrachtig naast van der Vel de, de millionair-soeialist-.... En Max, de burgemeester van Brussel, zit er bij, en hoort het aan, hoe Van der Velde met een verwijzing naar Portugal, uitbrult dat België van het revolutionaire Portugal leeren moet„hoe men de lui weg jaagt, die men moe is!".....; Dat een burgemeester van de hoofdplaats zulke taal in zijn tegewoordigheid laat zeg gen en zelfs ermee schijnt in te stemmen, is voor onze gemoederen inderdaad onbe grijpelijk Men ruit dus nu het volk van Brussel op, het anticlericaal gepeupel, dat door jaren lange felle campagne, door de vuile anti elericale pers, door de zedelooze gesehriftjes, door theater en feestjes van zijn geloof is beroofd. De (liberale) correspondent .van dé „N. Rott. Ct." teekent dat volk dat zoo gemak kelijk is op te ruien tegen de „deriealen" „De kern van het volk: werklui, klein-bur- gerij, en ook de machtige winkelstand, weer staat aan elk gezag, en vooral ^an het geeste lijke. Al volgt een gedeelte ér van, merk waardig genoeg, de kerkelijke diensten, (ik heb hier het oog op de „tames" en de moiselles" der burgerij, die voor niets ter wereld de half-één-mis des Zondags zouden willen laten ontsnappen), van dien gods dienst weten zij zoo goed als niets af. |Wat eigenlijk de rol van een priester is, besef fen ze niet. Deze blijft voor hen iets raad selachtigs, dat ze niet goed vertrouwen. En wordt die priester haar dan afgeschilderd als iets schadelijks, als eene „vermine noi re", dan keert hun gebrek aan vertrouwen gemakkelijk in haat. Langzamerhand is die haat trouwens eene eigenschap geworden, inhaerent aan de maatschappelijke lagen overi k het heb. jWe staan voor een geval van moreel atavisme, onwillekeurig, onbe redeneerd. Het eigenlijke Brusselsche volk heeft het antielericalisme in het bloed, zijne hersenmassa is er door vervormd. En zoo is het goed te verklaren dat, bij efene slechts oppervlakkige kritiek der nieuwe wet, maar met het vlammende zwaard van het anti elericalisme, de massa gemakkelijk wordt opgeruid tegen iets dat ze nogal gebrekkkig kent." De liberale correspondent, die dit schrijft, kent zijn Brusselaars! Maar hij zegt er niet bij, wie door hun „oppervlakkige eritiek" en hun stoken en opruien dit volk zóó gemaakt hebben: de liberale en antielericale leiders 'tis droevig in FRANKRIJK! Een ware revolutie! Het departement der Marne is in vollen opstand: overal branden de wijngaarden af, wordt geplunderd en geroofd. Eenige episodende wijngaarden van de beroemde firma Moët et Chanden zijn groo- tendeels hopeloos vernield. De heer Delouvin, een der groote .wijn bouwers, die toevallig te Reime vertoefde, werd door den onderprefect in kennis gesteld met de vernieling van zijn eigendommen. Aan een hem daarna interviewenden „Ma- tin"-correspondent zeide de wijnkooper: „Ja daar moest het op uitloopen. Reeds een week lang vindt ik iederen morgen deu ren en vensters beplakt met papieren, waar op met groote letters stond geschreven: „Tu vas sauter. Tu seras le premier a sau tes. Guerre a la fraude. Fais attention a toi", en dergelijke lieflijkheden meer. Ik mag wel van geluk spreken. Als ik thuis was geweest, was ik er waarschijnlijk niet goed afgekomen." In den nacht van Dinsdag .op [Woensdag zijn de grootste verwoestingen aangericht te Daméry en Dizy-Magenta. Nog altijd wappert daar de roode vlag boven het studhuis. De gemeenteraden van Daméry en omliggende gemeenten hebben ontslag genomen. De procureur van de re publiek, die naar Venteuil tufte om de noo- dige maatregelen te treffen, moest buiten de stad uitstappen, daar de auto niet door de straten kon, die geheel versperd waren door half verbrande meubels, gebroken fusten enz. Op werkelijk buitengewoon beestachtige wijze is overal huis gehouden. Verschillende correspondenten berichten, dat de boeren, stomdronken meestal tot de knieën door den wijn waadden in de kelders, terwijl in de straten zich groote plassen vormden van het edele druivennat, dat bij vaten vol over de steenen werd uitgegoten!.... Het Champagnegebied is nu door. een 60.000 man troepen Bezet: het is er als in een vijandelijk land: overal rookende ruï nen, geplunderde huizen, brand en ellen de En de dronken opstandelingen gaan maar steeds door. verschillende plaatsen zijn ge barricadeerd. De jongste berichten melden dat tegenover de strenge maatregelen die de regeering nu nemen gaat, de opstandelingen wat terug schrikken ze vertellen ook al dat „de anar chisten" de hand zouden hebben -in de ver nielingen, maar dat blijkt een praatje te zijn. IntusscKenontzaglijk is de schade en reus achtig de vernieling! En men zal de regeering, als dé opstand eenmaal onderdrukt is, zeker ernstig ver wijten dat zij overal te laat was met haar beschermende maatregelen. Voor honderden millioenen is er nu ver nield I De opstand in Albanië. De „Vossische Zeitung" heeft uit Sofia, Rome en Konstanti- nopel wetenswaardig nieuws over den op stand in Albanië. Zoo weet het blad te mel den, dat eenige bendeleiders van Macedoni sche Bulgaren te Cettinje zijn geweest, om met de Albaneesche hoofdmannen te overleg gen. Men weet nog niet of het tot samenwer king van Albaneezen en Bugaren zal komen, maar in ieder geval hebben de Bulgaren den opstandelingen hun sympathie betuigd. Krin gen, die met deze bendeleiders op goeden voet staan, beweren, dat Montenegro openlijk met de opstandelingen verbroedert, dat dezen ruimschoots van wapens en munitie voorzien zijn en dat het doel der beweging zelfs voor de achterlijkste Albaneesche stammen duide lijk is, n.l. de autonomie van Albanië. Dit in zicht danken zij in de eerste plaats aan Mon tenegro, in de tweede plaats aan de agitato ren, die in den afgeloopen winter het land hebben afgereisd en in de derde plaats aan een zeer bijzondere oorzaak, waarover de ben deleiders zich niet duidelijker mogen uitlaten en waarmede misschien de inblazingen van een of andere groote mogendheid of het voor beeld van de Macedonische Bulgaren zijn be doeld. Te Rome is uit Konstantinopel bericht ontvangen, dat de Albaneesche opstand be denkelijke afmetingen aanneemt en ook de Porte ernstig ongerust maakt. Garibaldianeu en andere avonturiers voelen zich geneigd lauweren te gaan plukken, waartegen de Ita- liaansche regeering echter alles doen zal, wat zij kan. En uit Konstantinopel wordt geseind, dat troepen, die naar Toesi waren gezonden om het garnizoen te versterken, onderweg in een hinderlaag zijn gevallen en door de Ma- lissoren uit elkaar zijn gejaagd. De positie van het garnizoen van Toesi is hachelijk en er moet sprake van zijn, dat het stadje ontruimd zal worden. In een ander blad echter lezen we, dat Torgoet Sjefket pasja rechtstreeks naar Toesi zal gaan, zonder eerst Skoetari aan te doen. In dat geval kan van ontrui ming geen sprake zijn. Straf der ijdelheid. Een burger der stad Hamburg is door eenige Franschen opgelicht, die hem voor 3000 mark eeu valsche Tune sische ridderorde, geteekend door den Bey van Tunis en gecontrasigneerd door den Franschen minister, hebben verkocht. Atle handteekeningen waren valsch. Bij de zaak moeten betrokken zijn twee aanzienlijke Parijsche personen: ze kere Meulenmans, directeur der „Revue Diplo matique, en een advocaat, Vatensi geheeten, neef van een generaal. Weer een schandaal aan het Parijsche de- partement van buitenlandsche zaken: de heer Hamon, direcleur van het comptabiliteits-bu- reau aan het departement, wordt verdacht zich aan verduistering schuldig gemaakt te hebben tot een bedrag van 400,000 francs. Misschien blijkt bet la;er minder te zijn, misschien ook meer. In elk geval is de heer Hamon terstond ontslagen en vervolgeus gearresteerd. Een tegenspraak. De „Osservatore Roma no" spreekt met de meeste beslistheid een be richt tegen, volgens hetwelk de staatssecretaris van den Paus aan de bisschoppen van Por tugal een schrijven gericht zou hebben om hem aan te manen, zich aau de voorgestelde schei ding tusschen Kerk en Staat te onderwerpen. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K.B. is aan E. G. baron Sweerts de Landas [Wyborgh, op verzoek, met ing. van 18 April, eervol ontslag verleend als bur gemeester der gem. 's-Gravenhage, onder dankbetuiging voor de in die betrekking Be wezen diensten. Bij K. B. is, met ing. van 16 April benoemd tot hoofdass. bij den dienst der Rijkslandbouwproefstations, dr. A. D. Berk hout, thans assistent. Bij K. B. is benoemd tot'ridder in de orde van Oranje-Nassau, H. van Heusden, te Dordrecht. Bij K.B. is aan A. J. Schölvinck, burgem. van [Warmond, toestemming verleend om t. en m. 3 Oct. te Leiden te blijven wonen. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Bij Kon. besl. is machtiging verleend aan Hr. Ms. Commissaris is de prov. Zuid-Hol land, tot het bijeenroepen van de Staten dier prov. in buitengewone zitting op Don derdag 4 Mei, ten einde alsdan aan de orde te stellen de verkiezing van een lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, ter voor ziening in de vacature, ontstaan door de aanneming van de benoeming tot Commis saris der Koningin in de prov. door E. C. baron Sweerts de Landas (Wyborgh, en van een lid van het College van Gedep. Staten, ter voorzieifiri'gLIn: 'dé Vaïdaïure', óntstaiarï door de aanneming van de Benoeming tot lid van dó Algem. Rekenkamer door J,: Krap. IWESTFRIESOHE [WATERLEIDING', Uit goede bron verneemt men dat hij Het Comité, dat een onderzoek instelt naar die mo gelijkheid tot stichting eener (Wlest-Friesehe |Waterleiding, het bekendis groote plan, waar bij ruim 40 gemeenten betrokken zijn, een schrijven is ingekomen, dat de [Minister van Binnenlandsche Zaken bereid is gevonden te bevorderen, dat de noodigle gelden voor een behoorlijk onderzoek van de Schoorlsche duinen, die c.q. voor prise d'eau voor Be doelde waterleiding moeten [dienen, beschik baar worden gesteld. Die kosten worden geraamd op f 40.000 CHRISTELIJKE BOND VAN Onder presidium van den heer A. Twigt van Rotterdam hield de Christelijke Bond van Gemeentewerklieden (Woensdag te JJ.- trecht eene algemeene vergadering. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede dat het ledental constant gebleven is. De aftredende bestuursleden: E. Over boek van Haarlem en G. Bakker van Am sterdam werden herkozen. Door dien afge vaardigde van Leeuwarden, den heer A, van Loon werd een inleiding .gehoudien over: „Politiek en Vak beweging"., waarop een vrij uitvoerig debat volgde. In beginsel werd besloten tot federatieve samenwerking met den Katholieken Gemeen- tewerkliedenbond. De volgende algemeene vergadering zal te Amersfoort gehouden worden. Vele mensehen die ons schrijven, hebben hunne verwondering uitgesproken, tegelijk met hunne voldoening, door de Pink Pillen te zijn genezen in eenige weken, terwijl zij, se dert jaren ziek, tevergeefsch tal van andere geneesmiddelen hadden beproefd. u- Indien zij eerder naar .zouden zij, in plaats van jaren ziek te zijn, het slechts enkele uren geweest zijn. Men zal tocli immers wel aan nemen dat, zoo zij, na de ziekte jaren lang zich tc hebben laten vastwortelen zich in eenige weken hebben genezen bevonden door de Pink Pillen, die zelfde Pillen hen in het begin hunner ziek- Heer Van LIER0P.1 te wel in eenige dagen zouden genezen heb- ben. Het is altijd een dure onbedachtzaamheid de Pink Pillen niet te ne men in het begin van ziekten, als: bloedar moede, bleekzucht, algemeene zwakte of wan neer men zich zwak. gevoelt aan de zijde van het zenuwstelsel. De heer A. J. van Lierop, 3de Walstraat 12, te Nijmegen, heeft geschreven: „Ik heb het genoegen u te doen weten dat ik goed genezen ben door uwe uitmuntende Pink Pillen. Ik heb gedurende vele jaren ge leden aan slechte spijsvertering, altijd ge paard met hevige hoofdpijnen en ook met ze nuwstoringen. Ik had al menig maal genees kundigen geraadpleegdö maar alle voorge schreven middelen hadden mijn ziekte niet kunnen overwinnen en mijn gezondheid werd maar altijd door slechter. Men heeft mij ein delijk uwe Pink Pillen aangeraden en ik heb mij daarbij zeer goed bevonden. Sedert ik van uw kostelijk geneesmiddel heb gebruik ge maakt, gevoel ik mij een ander mensch en on dervind ik een onuitsprekelijk gevoel van wel zijn." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen de bleekzucht, de bloedarmoede, de algemeene zwakte, de maagkwalen, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, heup jicht, rheumatiek. Zij zijn marijgDaar a x./a per üoos eu ia doozeu by het Generaal Depot der FinR Pilieu, vau Eegheulaau 22 Amsterdamvoor Haarlem en Omstreken bij de firma's J. J Göppinger, Groote Houtstraat 147, bij Haateer van der Huil. Jausstraat 28, bij M. P. Drost, Lange Voerstraat 8, en voor Heemstede bij J. Stolk, Wilbelminaplein. En verder bij verschillende Apothekers en drogisten. Aanranding in de Scheveningsehe Bosch- jes. Woensdagmiddag, het zal ongeveer iets over drieën zijn geweest, wandelde een dame, mevr. R. v. N., achter de Promenade in de Scheveningsehe Boscbjes, tot wie zich eeu tweetal naar het uiterlijk net gekleede heeren wendden, haar vragend naar den weg en hoe laat het was. Maar tegelijk werd der dame haar taschje, inhoudende geldswaarde, ontrukt en zetten de aanranders het op een loopen. De dame, zeer ontdaan, riep uit alle macht om politie, maar er kwam niemand opdagen. Toch was haar roepen bij toeval gehoord door een leerling van de H. B. S. aan de Stadhou derslaan, A. E. E., die van de school kwam en per fiets zich op weg bevond naar De Ba taaf. Ijlings naar de plek toegesneld zag hij nog juist een van de twee mannen in de strui ken verdwijnen, terwijl de andere kalm door wandelde. Hij wierp zijn fiets weg en wist den aanrander den weg af te snijden, waarop hij hem aanpakte en na hem 'n flinken slag op het hoofd te hebben toegebracht,- ónder-de knie kreeg en wel zoodanig dat hij hem te vens belette het taschje weg te werpen. Ter wijl het jongmensch den aanrander zoo in be dwang hield, kwam de tweede „heer" aanloo- pen om zijn kameraad te verlossen en begon klappen uit te deelen, maar het gelukte hem niet zijn medeplichtige te bevrijden. Het dap pere jongemensch hield de beide kerels in bedwang, tot er een politieagent naderde en den aanrander die door het jongemensch overmeesterd was en die in het bezit was van het taschje, arresteerde. Een ouderwetsche inbraak. Terwijl een meisje, gisterenochtend in het Palmplantsoen bij de Willemstraat te Amsterdam, aan het spelen was, en de grond daarbij omwoelde, vond zij onder het zand een goud remontoir horloge, gemerkt W.. welk horloge van den diefstal in de Korte Marnixstraat afkomstig bleek te zijn. Andere voorwerpen werden niet gevonden. Geen gewelddaad. Men meldt uit Leiden: Uit de gerechtelijke schouwing van het on der verdachte omstandigheden gevonden lijk van den ouden Jan Hoogewoning is gebleken, dat geen geweld is gepleegd, maar dat de man den natuurlijken dood is gestorven. Het zal nu mor gen worden ter aardebesteld. Wend Scott's Emulsion aan en ge zult de ten gere beenderen rechter zien worden en met stevig vleesch bedekken; ge zult de kleine zien stoeien en spelen zoo goed als elk ander kind. De allerzuiverste, meest versterkende be- standdeelen, heerlyk smakend en licht-verteer- baar gemaakt door het unique Scott bereidings proces dat verklaart het 34-jarig succes van in Engelsche ziekte. De echte Scott's Emulsion wordt uitsluitend gefabriceerd door Scott Bowne, Ltd., Londen, Engeland, wier naam zoowel op de verpakking als op de flesch voorkomt. By allo Apotfeaken en Drogisten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op de verpakking der eenige echte Scott's Emulsion. PERSONALIA. Met ingang van 1 Juni is de kommies le klasse hij de directe Belastingen, invoer rechten en accijnzen F. Visser, verplaatst van Den Helder naar Haarlem. HET EEUiWFEEST DER FIRMA KRELAGE. Naar wij vernemen, zal de tentoonstelling betreffende het eeuwfeest der firma Kne- lage voor belangstellenden te bezichtigen zijn op Zaterdag des namiddags van 35 nur. en op de beide Paaschdagen des namid dags van 25 uur. Gedurende deze drie dagen is de ingang uitsluitend aan de Bloem hofstraat, tweede hek. De tentoonstelling, waaraan verbonden is ©en expositie van afgesneden bloemen van het seizoen, waaronder verscheidene nieu we aanwinsten der firma, zal ook de eerst volgende weken nog geopend blijven. KAPELAAN H. A. J. M. QUANT. De toestand van den [WelEerw. heer Kape laan H. A. J. M. Quant is, alhoewel nog steeds zorgwekkend, iets gunstiger. [Wij houden niet op den Eerwaarden lijdier in de hartelijke gebeden van onze lezers aan te bevelen. EEN BEZOEK. Een dertigtal jongelui van de Handels school te Boeda-Pest, bracht gisteren een bezoek aan onze stad. Onder meer bezich tigden zij in ons stedelijk museum de (op veelzijdig gebied) Befaamde Halsen. Zij wa ren zeer over hun bezoek tevreden. Daarna begaven zij zich naar Amsterdam. Het plan van de jongelui is de voornaamste steden van ons land te bezoeken. JUBILEUM. Op 6 Mei a.s. bestaat de Bond van Gemeen te-werk lijeden hier ter stede vijf jaar. Dit feit zal herdacht worden door een feestelijke bij eenkomst van de leden met hunne vrouwelijke betrekkingen in de Kleine Vereeniging. ROOMSCH HAARLEM. De St. Radboud-stichting, welke beoogt bij zondere leerstoelen op te richten en Katholie ke veelbelovende geleerden te steunen, doch vooral om te komen tot 't stichten eener Ka tholieke Universiteit, heeft van 1905 tot 1911, behalve een zeer ruime gift, waarvan de schenker onbekend wenscht te blijven, ont vangen totaal ƒ107.568.25. Haarlem droeg in deze som voor ƒ7.300.75 hij. DE WERF CONRAD. Op de Werf Conrad lacht geen goed voor uitzicht. Wegens slapte in het bedrijf is aan een groot aantal werklieden, te zanten onge veer een vijftigtal, hun ontslag aangezegd. Vertrokken verleden week alreeds de z.g. losse werklieden, morgen acht dagen komen de vaste werklieden aan de benrt. Wat het geval treuriger maakt is dat onder deze ontslagenen menschen zijn, die vijftien jaar en langer op de fabriek werkzaam waren an menschen die reeds een betrekkelijk hoogen leeftijd bereik ten. HET"TUBERCULDSE^VrrSET-AT Het tubereulose-museum dat sinds 1 April ter bezichtiging is geweest in het perceel Kruisstraat 45, wordt morgenavond half vijf' gesloten.Na de sluiting van het museum voor het publiek heeft de officiëele sluiting plaats. De verzameling zal thans tentoongesteld wor- den te Hilversum. DE AANSLAG BIJ GONNERMAN. i De twee getroffenen bij den aanslag op\ Maandag j.l„ de werkbaas Rönfanz en de/ sjouwerman Le Noble, maken het naar om-> standïgheden uitstekend. Rönfanz lijdt nog veel pijn, terwijl Le Noble binnenkort ontsla-" gen zal worden uit het gesticht St. Joannes de Deo. Koelemeij, de man, die de schoten loste, is op last van den officier van Justitie voor den rechter-eommissaris geleid, die, na het requi-1 sitoir van den officier op zijn proces-verhaal genomen, last gaf tot zijn gevangenneming. DAAR KON HIJ NIET TEGEN. Hedennacht half één derailleerde vóór de losplaats der booten van de firma Bus aar, het Spaarne een tramwagen der E. S. M., die' in de richting reed naar het Stationsplein. Het rijtuig sprong uit het spoor, doordat hot in aanraking kwam met een op den walkant staand ledig petroleumvat. Het achterste ge- deelte van den wagen kwam zoo onzacht te gen een paal aan, waaraan een electrischo booglamp hing, dat de paal in stukken vloog. Het bovenste gedeelte met de lamp kwam te recht op een der booten van Bus, doch richt- te daar geen schade aan. Van den tramwagen, werd alleen de treeplank beschadigd. Het tramverkeer ondervond twintig minuten ver- traging. BOTSING. Hedenmiddag omstreeks kwart over twaatuur had in de Tempelierstraat een. botsing plaats tusschen een tramwagen van de E. S. M ko mende uit de richting Zandvoort en eon auto, waarin zich een heer en een dame bevonden.. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch de auto werd zoozeer beschadigd, dat de reis onmogelijk ermede kon worden voortgezet. NOG BIJTIJDS GERED. Hedenmiddag omstreeks één uur geraakte een kleine hengel van een jaar of acht, door- dat hij zijn hoepel wilde grijpen, die te water ging, in den Kinderhuissingel. Door het; roe- pen van een aan de overzijde staand persooi opmerkzaam gemaakt, snelde een heer e die zonder aarzelen in het water stapte en mocht het genoep-en smaken het ventje, dat reeds in zinkenden toestand verkeerde, uit het natte element te redden. Nadat men den jongen eenige keeren over den grond ge rold had, werd hij door zijn redder, zijn hoe pel vergetend, naar huis gebracht BURGERLIJKE STAND. Geboren: 12 April. d. van W. J. Stokman Liangeveld. 14 April. z. van M. van Lo::i de Jong. Overleden: 13 April. P. Timmer, 53 i, Amsterdamschevaart. G. W. II. v. Tijen. 72 j., Kleverparkweg. 14 April. C. J. Thijsen, 76 j., Maarten van Heemskerkstraat. J. L. J. Smets, 65 j., Maerlen van Heemskerkstraat. ONDERSCHEIDINGEN. Men seint ons uit Amsterdam: De Mij van Tuinbouw en Plantkunde, km- de aan de volgende firma's onderschep te gen toe: 1 Zilv. med. voor een verzamel ui Hortensias, van den heer Maarssen, Aals meer. Dito voor 12 Clivias, 15 Spiraeas, 24 Acacias. Aan de firma. .Groenewegen te Santje t'. Dankbetuiging van de jury voor een cel lectie Amaryllis v. d. .Tuinbouwschool tc Aalsmeer. GEARRESTEERD. Men seint ons uit Amsterdam Gisteren werd door de Justitie termen ge vonden om den heer v. d. H„ directeur-ad - j ministrateur van de familiebegraaf plaats1 Rustoord te Diemerburg naar het huis va bewaring over te brengen. Men vermoedt, dat door hem sedert jare.,,1 onregelmatigheden in het bestuur dier Be-1 graafplaats zijn gepleegd. een I Wordt gevraagd in bnrgergezin een flinke om met de bnip van een Tweede Meisje d e voorkomen- de werkzaamheden tc ver richten. Goed kunnende ko ken en lietst bovende 26 jaar. Loon f150. met vrije waech. Brieven aan bet bureau van dit blad onder No. 26882. FUNER PUSCm Luxe Broodfabriek HENRI i. GARELS v. h. PAUL C. KAISER. I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2