orseïïep De eerste Tand Scott's Emulsion BUITENLAND. BINNENLAND. SPAARNE-BANK. NIEUWS UIT DEN UITREN. Ingezonden mededeelingen. Sociale Berichten Verkoopsngen, Boel huizen enz. Aanbestedingen. Bloembollencultuur. Ingezonden Mededeelingen. NIEUWE GRACHT 98. Telefoon 2088. HAARLEM Kapitaal 15&&.&00. Geplaatst en volgestort f 250,000,- COMRIISSARISSENa Mevr.G. v d. Brink, Corsetière. Keizersgr. 717, Amsterdam. Tel. 1751. RAAD VAN TOEZICHT Directeurs G. F. H. PASTOOR. Rekening-Courant, Credieten, Coupons, Effecten, Deposito's Incasseeringen, Wissels, Prolongatiën enz. enz. OVERZICHT. De beweging der FRANSGHE (WIJN BOEREN komt tot stilstand. Er zijn talrijke inhechtenisnemingen gebeurd yan belhamels, die hebben brand gesticht. (Waarschijnlijk zullen zij met tuchthuis straf gestraft worden. Hoewel in alle plaatsen een sterke troe penmacht aanwezig is, schijnt er toch nog altijd groote onrust en vrees voor een nieu wen opstand te heerschen. Althans te Epernay kwam de eigenaar van een der vernielde wijnkelders uit Ay bij de onder-prefectuur .om bescherming vragen, wijl men hem opnieuw bedreigd had. Ook zijn door de betoogers verscheidene hecta ren bosehgrond in brand gestoken, wat weer enorme schade heeft veroorzaakt. De vereeniging van champagne-handelaren heeft ook een protest-schrijven aan den mi nister-president gericht. Daarin wordt o.m. gezegd, dat de handelaren sinds verschei dene maanden dreigbrieven hadden ontvan gen en dat het oproer door bekende lieden was voorbereid. De huizen, die mlen wilde plunderen en in brand steken, waren reeds van te voren aangeduid. Het schrijven richt zich ten slotte tegen de bewering als zou de beweging van buiten af geleid zijn en verwijt den autoriteiten, dat zij den revolu tionairen leiders alle vrijheid van handelen gelaten hebben.: Over de revolutie van MEXICO moeten we kort zijn: het is te verwachten dat het vechten op een einde loopt, èn de opstan delingen hfjna overal aan de winnende hand zijn. Morgen zullen we van het gevecht bij Agua Priëta, dat voor vele toeschouwers een „vermakelijkheid" is geweest een beschrij ving geven.: Een vreemd ballonongelnk. Gisteren werd te Dresden een wedstrijd van de Saksische ver eeniging voor luchtscheepvaart gehouden. Daarbij is de hallon-Nordhausen te vroeg losgerukt. De fabrikant Korn uit Dresden bleef aan den bui tenrand van het schuitje hangen. De bestuurder van den ballon opende de klep, maar de balion werd tegen het gebouw van de gasfabriek ge slingerd en door den schok viel Kom naar be neden. Hij brak een been. Het ontsnappende gas ontbrandde door een vonk uit den schoorsteen van de gasfabriek. Het schuitje viel door het dak van de gasfabriek heen, de inzittenden wer den min of meer zwaar gewond. Erand te Schoorbeek. Een heftige brand heeft gisterenavond het gemeentebuis vanSchaer- beek, een voors'ad van Brussel, vernield. Het gemeentehuis had een zeer groote waarde. Een persoon is gewond. Er gaan geruchten, dat de brand aan boos opzet te wijten zou zijn. Een monsterreVue. Ter gelegenheid der Eu- geische kroningsfecslen zal te Portsmouth een vloot-revue plaats hebben, die als een apothese voor de Engelsche marine zijn zal. Reeds meer malen waren de waleren van Portsmouth het looneel van schitterende vloot-revues, o.a. ter gelegenheid van het jubilé van koningin Victo ria e n later der kroningsfeesten van koning VII. Ditmaal echter zullen alle tot nu toe gehouden revues op schitterende wijze worden overtroffen. Alle mogendheden zullen divisies van hun beste schepen naar Porlsmouth zenden. Frankrijk heeft daarvoor o. a. de drie „Oanton'"s bestemd, aan boord waarvan zich de speciale ambassade, aan welks hoofd admiraal Jonquières staat, zal in schepen. Het merkwaardigste zal echter het Brit- sche scheepsver'.oon zelf zijn. De kolossale En gelsche vloot, die aan de revue deelneemt, be staat uit niet minder dan 36 kruisers, 32 pantser kruisers, 150 torpedojagers, 60 onderzeebooten, etc. etc. een lo'.aal van 400 schepen van alle typen en tonnenmaten en met een bemanning van 60.000 schepelingen. Do ramp van Messina. Het officieel rap port over de aardbevingsramp van Messina, is thans verschenen. Daaruit blijkt dat, zoo zegt de ,,Echo de Paris", bij de ontzettende cata strophe 317.000 menschen zijn omgekomen. Koning Peter van Servië zat eindelijk en ten laatste door den Keizer van Oostenrijk ont vangen worden en wel in Mei, wanneer de Kei zer zich te Boedapest bevindt. Dit bezoek is dikwijls aangekondigd, maar heeft even dikwijls toch niet plaats gehad. Keizer Frans Jozef heeft tot dusver geweigerd, den opvolger van den vermoorden Alexander te ontvangen, omdat deze steeds min of meer verdacht werd, de konings moordenaars te hebben gesteund en in geen gevat krachtig genoeg tegen hen is opgetreden. Arbitrage. Hoezeer de beweging ten gunste van het Engelsch-Amerikaansche arbitrage-ver drag vorderingen maait, blijkt wel hieruit, dat op 29 April in Guildhall te Londen een mee ling zal worden gehouden waar de eerste mi nister Asquith en de leider der oppositie Bal- tour gezamenlijk als sprekers zullen optreden. Amerikaansch. Sedert penigen tijd was ze kere heer Cummings uit Tacoma in de Ver. Sta ten spoorloos verdwenen. Cummings was een voornaam en zeer gezien ingezetene der stad en zijn verdwijning trok dan ook ten. zeerste de aandacht. Men vreesde dat den man een onge luk was overkomen. Maar nu is het raadsel der verdwijning opgelost en deze oplossing heeft in Tacoma grooie ontroering en verontwaardi ging gewekt. De heer Cummings, de brave bur ger ran Tacoma bleek n.l. een zeer gevaar lijke bandiet te zijn, die op verschillende plaat sen in de Unie zich aan inbraken schuldig maakte. Met zijn buit keerde hij van zijn goed geslaagde strooptochten naar Tocoma terug om van de vermoeienissen uit te rusten en niemand hier had eenig vermoeden over de wijze w&ar- op de vriendelijke en rustige heer Cummings aan zijn rijkdommen kwam. Het ongeluk wilde echter dat do inbreker eenigen tijd geleden te Richmond in Virginia op heeterdaad werd be trapt. Hij gaf op Fay te hecten en werd onder dezen naam gevonnist en lot tien jaren ge vangenisstraf veroordeeld. Dat was de reden dat Cummings niet te Tacoma terugkeerde. De jus titie heeft thans Cummings' bezittingen aldaar in beslag genomen en dat beteekende heel wat, want Cummings was een goed financier, die zijn boeltje bij elkaar wist tc houden. De dames te jTacoma bij wie Cummings een gaarne gezien gast was, zijn natuurlijk fel verontwaardigd na deze onthulling. NIEU1WE PORTRETTEN .VAN HET prinsesje Die „N.R.Ct." kondigt op de volgende mar nier aan dat binnenkort nieuwe portretben van bet Prinsesje zullen worden in dien ban- del gebracht. Is dat een spiegeltje, Mieneer? iMalgl ik er eens in kijken? Zooi vroeg, kort geleden1, Prinsesje Juliana;.. did jeat Jew slotte met'vereenigdeP'krachtjen in slaagden hem uit de kerk te sleuren. Nog Ln de kerk zijnde poogde hij mlef de hand in een, zijner zakken te komen, welke beweging echter door een der omstanders gezien werd. Bij onmiddellijke fouilleering werd er pp; hem gevonden een nieuw revolver groot kaliber, ge laden met 6 soherpe patronen, terwijl later nog een patroontasch met 18 scherpe patronen werd gevonden. Nu kende de woede der omstanders geen grenzen. Onder stompen en slagen werd hij overgeleverd aan de politie die nog de groot ste moeite had om hem tegen de verbitterde menigte te beschermen. Hij werd naar- het gemeentehuis gevoerd, waar het verhoor plaats had. Hier bekende hij, nadat de burgemeester in zachte bewoordingen op het ergerlijke van zijne handelwijze had gewezen, dat hij, socialist zijnde, het voornemen opgevat had hier ter plaatse zijne ideeën te verkondigen en als pLaats daartoe de kerk had uitgekozen. Hij verklaarde H. te heeten, zoon eener nette R. K. familie te Amsterdam, maar door omgang met socialistische makkers onder invloed van het socialisme te zijn gekomen. Een mede-socialist, wiens naam hij echter niet kende en die helaas ook onbekend is geblevemi, J. W. A. BEIJNES, Industrieel, te Haarlem, Voorzitter. F, H. VAN WICHEN, Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal en Pro vinciale Staten van Zuid-Holland en Burgemeester van Alkemade, te Alkemade. W. J. C. PASSTOORS, Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal en Burge meester van Ginneken, te Ginneken. Db. E. A. M. DROOG, Arts, te Heemstede, Secretaris. Mr. J. N. J. E. THIJSSEN, Voorzitter van den Raad van Beroep (Ongevallen verzekering), Lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland en van den Ge meenteraad van Haarlem, te Haarlem. THEOD. JANZEN Hzn., Koopman te Haarlem. J. J. BEIJNES, Industrieel, te Haarlem. THEOD. JANZEN Hzn., te Haarlem. J. M. W. ERANCKEN, te Haarlem. B. J. V. VAN HEES, te Haarlem. Het was in baan eigen kamer, de kinder kamer van bet Noordeinde. Het spiegeltje was een toestel van den beer Guy de Coral. Prinsesje yond bet zeer intarressant. Gok, wat bet spiegeltje toen dolen moest. Een aantal keeren keek zij ter inen van wat- bet spiegeltje toen gezien heeft, zal Ne derland binnenkort wat aanschouwen. Vier foto's komen er in den handel. Prin sesje in de kinderkamer: in en nat de pop- penkamer. (Want in de groote kinderkamer is een kleinere gebouwd: het speelheiiig- dom van ons vorstenkind. In de poppenka- mer zien we haar nu, grooten hoed op en mantel aan.. Zij zit er op een klein staaltje met leuning, een boek in dia band en vóór zich een van baar lievelingsdierenook een pop, een poppenhond. Dp de tweede foto stapt Prinsesje uit de poppenkamerzij baeft de kruk van de deur in de hand en...^pop penhond je gan een touwtje. Dat is een aller aardigst gekozen stand. Men denkt dadelijk aan Rood. Kapje. Prinsesje is er gekleed als op de eerste foto. Nummer drie is niet zoo gelukkig geslaagd. D(aar staat Prinsesje blootshoofds, buiten <de poppenkamer, bij den poppen-kinderwagen. Doch dan is er nog nummer vier! Dat is zeker de best geslaagde, die iedereen zal willen hebben. Prinsesje, blootshoofds bij iaën zachtst of fige causeuse, buigt zich over de zen heen, drukt er het hoofd vol blijde in nigheid op haar lievelingsdier, ean Sezessi- onsbeest zonder veel vorm, maar pen van die nieuwerwetsche gedierten, waar vele kin deren dol op blijken. Prinsesje is er blijk baar óók dol op. Ons aankijkend, drukt zij het hoofd op het dier..,, en lacht.... en is een mooi, gezond kind, een verschijning der blijdste aanminnigheid. In scherpe' tegenstelling tot de groepen, eenigen tijd geleden in den handel gebracht, is de heer Guy .de Coral (lezen keer zeer gelukkig geweest met bet „kieken" van Prin sesje. Daags na, den verjaardag va.n ons Ko ningskind, den lsten Mei, zal de firma Blank waardt en Schoonhoven te 's-Gravenhage da- ze afbeeldingen in den handel brengen - een lentegeschenk yoor duizenden menschen Er komen foto's .Ijn bruin), van in vier formaten en briefkaarten (jn zwartje SNELTREIN-LOCOMOTIEVEN, Naar de „Prov. Gron. Ct." verneemt, ligt het in de bedoeling van de Nied. Centr. Spoorwegmaatschappij, om de groote gele sneltrein-locomotieven welke van Utrecht naar Zwolle en terug loopen met begin van den zomerdienst naar Groningen door te la ten lcopen. Elveneens zouden dan de groote nieuwe locomotieven, welke door de S.S. met begin van den zomerdienst in dienst worden gesteld, naar Utrecht doorloopen. In verband hiermede varen sinds eenigen tijd enkele machinisten van de N. O. S. en S.S. op de lijnen van genoemde maatschap pijen, om den -weg en de stations goed. te leeren kennen, i DE PEST IN INDIË, De gouverneur-generaal van Nied.-Indië heeft Zaterdag jl. het volgende aan 't- depar tement van koloniën geseind: 3 koortsgevallen in Penanggoengang ble ken pest te zijn. Eergisteren (13 dezer) 5 gevallen, 3 dooden. Gisteren (14 dezer) 10 gevallen, 6 dooden. Een vreemd individu. Men meldt uit Ouden bosch aan de Msb.: Op den eersten Paaschdag heeft zich in onze R. K. kerk een ergerlijk incident voorgedaan. Nauwelijks hadden de priesters na afloop der plechtige Hoogmis zich naar de sacristie begeven, of een vreemdeling trad op het altaar toe en riep de geloovigen, die zich reeds uit de kerk begaven, met luider stem toe te blijven staan, waarna hij aanstalten maakte om eeno redevoe ring to gaan houden. Voordat hij hiermede een begin kon maken werd hij echter door eenige moedige mannen gegrepen, die hem van het altaar trachten af te trekken. Daar hij nog al tegenstand bood; kwamen weldra meerdere geloovigen té hulp. had, zoodra hij in de kerk bemerkte, dat de zaak verkeerd liep, intijds de plaat gepoetst. Na afloop van het verhoor werd hij, ook voor zijn eigen veiligheid, daar de menigte steeds dreigend bleef, begeleid door drie marechaus sees, per rijtuig naar Roosendaal gebracht, om vandaar met den trein van 3.04 naar Amsterdam te worden getransporteerd ten einde aldaar in handen van de politie te worden gesteld. Arme kleine. Door tusscbenkomst van de politie en den dokter, werd Vrijdag te Alkmaar een klein meisje nit de ouderlijke woning naar het ziekenhuis vervoerd, daar verwaarloozing en mishandeling door haar stiefmoeder, dit voor de arme kleine nood zakelijk maakten. Een incident. Men meldt uit 's-Graven hage: Toen H. M. de Koningin met Prinses Juliana, gezeten in 'n open rijtuig, Zaterdag voormiddag van een wandelrit naar het pa leis terugkeerde, liep, juist terwijl het ko ninklijk rijtuig, komende nit de richting van de Heulstraat, naar het voor plein van het paleis zwenkte, een juffrouw plotseling op het rijtuig toe en wierp er een brief in. Een op een fiets gezeten rechercheur van politie, die de beweging van de juffrouw had bemerkt, en 't werpen met den brief had willen voorkomen, schoot aanstonds toe, en reed daarbij de vrouw over, terwijl hij zelf ook viel, en het achterwiel van het rijtuig over zijn fiets ging. De politie-beambte bracht de juffrouw, die zich aan het been bezeerd had naar het commissariaat van politie aan de Riviervischmarkt. Het gebeurde ging zoo snel in zijn werk, dat het Koninklijk rijtuig geen noemenswaard oponthoud ondervond. Ook waren de Koningin en de Prinses niet merkbaar verschrikt door het voorgevallene, dat trouwens, ook omdat het zulk een snel verloop had weinig opschudding veroorzaak te. De juffrouw schijnt niet wel bij het hoofd te zijn. Zij stond vroeger in betrekking tot iemand, die thans overleden is, hetgeen zij maar niet wil gelooven. Vandaar dat zij re- questreert om nader onderzoek. Reeds vroe ger moet zij getracht hebben een brief in het rijtuig van de Koningin te werpen. Ter kal meering is zij voorloopig in het politieburau gehouden. Een gevaarlijk heer. Te Tilburg heeft Zaterdagnamiddag de arbeider Van Gestel zijn zwager Kafoe door messteken levensge vaarlijk gewond, toen deze zijn zuster, Van Gestel's vrouw, tegen mishandelingen door haar man wilde beschermen. Inbraak. Een zeer brutale diefstal is op klaarlichten dag Zondag te Rotterdam ge pleegd. Aan de Hoopstraat 196, bevindt zich een jnwelierswinkel van den beer J. Sanders, die om één uur zijn woning verliet. Om 4 uur terugkeerende bleken uit de winkelkast ge stolen 30 gouden horloges, 100 gouden heeren- ringen en damesringen, broches en andere sieraden bezet met diamanten en juweelen ter waarde van circa 9000. Moordaanslag. Zondagavond ontstond in de Zonnebloemsteeg te Rotterdam een woor denwisseling tnsscben den bootwerker J. Cu perus en een vrouw met den bootwerker H. C. van den Bergh. Nadat deze weer geëindigd was, begaf laatstgenoemde zich 's nachts met een bijl gewapend wederom naar de woning van Cuperus, wien hij met dit wapen hevi ge verwondingen toebracht, zoodat voor diens leven wordt gevreesd. Ook de vrouw kreeg een bijlslag op den arm. Boseïibranden. Langs den spoorweg Til burg—Breda, bij Tilburg en in de gemeente Berkel hebben twee groqte boschbranden ge woed. Eenige hectaren bosch van de heeren Verbrnnt en Claassen werden verwoest. De oorzaak van den brand is onbekend. Het dennenbosch' van den heer Verbrnnt is ver zekerd. Noodlottige aanvaring. Zaterdagavond is de vrachtboot „Reserve" van den Luikschen stoomvaartdienst der firma Wm. H. Müller Co., te Rotterdam, van Luik komende, bij Slikkerveer aangevaren door de vrachtboot „Paula" van de firma Berger te Venlo, van Rotterdam naar Venlo. De „Reserve" werd aan stuurboord inge loopen en zonk onmiddellijk. Aan boord be vonden zich behalve den kapitein, diens vrouw en 4 kinderen, nog twee andere kinde ren die wegens de Paaschvacantie hadden mogen meevaren, en voorts een machinist en een dekknecht. De vrouw verkeerde in ge zegende omstandigheden en daar zij onwel was geworden had de gezagvoerder het roer even overgegeven aan den dekknecht ten ein de zich in de kajuit van den toestand zijner vrouw te vergewissen, terwijl bovendien met vrij groote snelheid werd gevaren om ten spoedigste te Rotterdam geneeskundige hulp te kunnen inroepen. De dekknecht en de ma chinist sprongen over boord en wisten zich zwemmende te redden; de kapitein, de vrouw en de zes kinderen verdronken. Treurig. Eerst Zaterdag werd de identi teit 'vastgesteld van den 10-jarigen jongen1, die Donderdagmorgen op de Rozengracht te Amster dam door een automobiel werd doodgereden» Het kind heette v. M. en woonde in de .Quel- lijnslraat. Hij zou eenige dagen van de Paaschi- vacantie doorbrengen bij een familielid in de Clercqstraat en had met zijn vader afgespro ken, dat hij daar reeds Donderdag zou blij ven, wanneer hij niet van zich liet hooren. Onderweg naar de de Clercqstraat heeft de jon gen den dood gevonden. De vader dacht, dat zijn kind bij bevenibedoeld familielid was aan gekomen, waar het echter nog niet verwacht werd. Zoo is het mogelijk geweest, dat liet slacht offer niet eerder herkend is, Fongers. [Wij ontvingen een exemplaar van de nieu we prijscourant van de Fongers-rijwielemiabriek, waarin de verschillende door de fabriek ver vaardigde modellen zeer overzichtelijk en duide lijk zijn beschreven en afgebeeld!, zoodat een goede keuze gemakkelijk wordt gemaakt. Verschillende constructieve details van het fa brikaat zijn in deze prijscourant besproken, en met teekeningen toegelicht. Het blijkt, dat er naar aanleiding van de constructie der Fongers- rijwielen nogal iels valt op te merken en dat het niet alleen de -uitwendige lijnen en vormen zijn, die dit merk van de overige onderschei den. Dé serie afbeeldingen van gebouw en werk plaatsen achterin het boekje,- geeft aan hen, dié nog nooit een rijwielenfaJbriek bezochten, een klein denkbeeld van de samengesteldheid der rijwielfahricage en tevens een goeden indruk van, dit bedrijf in het bizonder. somt gemakkelyk door, zonder pyn of inge- wandstoornis, indien men de kleine Scott's Emulsion geeftrustige nachten volgen en de landjes zyn recht en'wit. Eene reputatie van 34 jaar bevestigt de waarheid hiervan. Baby zal van Scott's Emulsion gaan houden en ge makkelyk verteren, zelfs indien ze geen melk kan verdragen. De echte wordt uitsluitend gefabriceerd door Scott Bowne, Ltd., Londen, En geland, wier naam op de flesch en de verpakking voorkomt. By alle Apothekers en Drogisten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op de verpakking der eenige echte Scott's Emulsion. Middenstandsbond. De Handelsvereeniging „Rotterdam"- heeft Het volgende schrijven gezonden, aan hét bestuur van den Middenstandsbond te Utrecht. „De Handelsvereeniging „Rotterdam" heeft uit een communiqué in de bladen kennis genomen van het verhandelde in de bestuursvergadering van 7 April j.I. Indien dit communiqué juist is voor zoo ver op de vergadering „de debietwet op sigaren en tabak" is behandeld heeft de H. R. de eer het navolgende op te merken: le. dat het bestuur der H. R. nog geen pffi- cieeie mededeeling heeft ontvangen van het be sluit dier vergadering en dat de opmerking, als zou onder de 37 vereenigingea (sedert tot 42 aangegroeid) geen enkele vereeniging vainl sigaren winkeliers zijn, waardeloos is, omdat onder de honderd ons als officieel bekend aangesloten ver eenigingen, slechts één vereeniging van sigaren winkeliers is en de andere verder verdeeld zijn onder de Middenslandsvereenigingen en dat overigens de H.. R. de debietwet niet een get- vaar vindt alléén voor de sigarenwinkeliers^ maar eene bedreiging voor den geheelen mid denstand; 2e. dat van de 100 vereenigingen, die ons bekend zijn als aangesloten bij den bond, 42 hunne adhaesie hebben betuigd, en. dat de H. R. meent, dat de extra vergadering tegen de, debietwet van dit oogenblik af, niet meer alleen een wensch is van de H. R., maar van deze 42 Middenstandsvereenigingen, waarom zij meent geen genoegen te kunnen nemen met de beschik king van het hoofdbestuur en eene extra verga dering blijft vragen. Deze vergadering moet volgens art. 12 der statuten uitgeschreven wezen binnen 45 dagen na het indienen van het verzoek (hieronder begre pen de 30 dagen voor het verzenden der con vocaties); het verzoek kwam in op 6 April en dus behoort de vergadering uiterlijk Op 21 Mei te worden gehouden. De H. R. kan zich niet vereenigen met het besluit de debietwet op het congres te behan delen, omdat zij deze aangelegenheid te belang rijk vindt, dan dat zij haar als punt op een reeds overladen agenda zou zien weggedoezeld. Wij verzoeken ons thans per omgaande te willen mededeelen, wanneer de vergadering zal worden gehouden, opdat wij aan de ons ad'haesie betuigende vereenigingen daarvan onverwijld kennis kunnengeven." Het schrijven gaat vergezeld van adhaesieb'e- tuigingen der volgende vereenigingen: Ned. Bond van Horlogemakers te Amsterdam: en omstreken; Deventer Handelsvereeniging te Patroons in het Tuinbouwvak te Amsterdam Deventer; Noord-Ned. Middenstandsbond te Gro ningen; Coevorder Handelsvereeniging te Coe- vorden. voord 6.4-16.4O0 K.Cr., naar Duitschiana en Qos- tennjk 4.432.200 K.G. naar de Ver. Staten vao' Noord-Amerika 3.O71.10O K.G. BLDEMENTENTOONSTEIHiING TE BOSKOOP, In een Vrijdagavond gebonden VergaidBrfffji van de jury voor de bloemententoonstelling te Boskoop heeft de voorzitter yan de Po mologischa Vereeniging, de heer ï>r A, Kos ter, den voorzitter van het tentoonstelling]»- comité, den heer J. H. yan Nes, met eenige waandêerende woorden, yoor yrat deze voor de tentoonstelling heeft gedaan, een sche merlamp aangeboden. •TE VERKOPPEN, Woensdag, 19 April. HAARLEM, Alg. Verkoop lokaal Nieuwe Gracht 74 10 uur bij opbod ,,'t Huis ter Spijt'' gelegen tussehea het Kleverpark en do Klever- taan, alsmede de opstallen der Boerenwoningen c.a. lot Amotio. BEVERWIJK, bij de boerderij „Rijn en Berg"- 10 uur. I—. Not. G. II. Moens, 10 stuks Hoorn vee. OVERVEI3N, pp de tuinen der heeren W. E. en Jac. Faase, aan den Bloemend, weg. 10 uur. Not. J. II. Wildervanck de Blécourt, en A. J, G. Daamen. Bloembollenveiling. AAN TE BESTEDEN, Woensdag, 19 April. HAARLEM in café „Neuf" 4 uur Arcb. C. L. M. Robbers bet bouwen van een Heerenhuis aan den Zijlweg te Overveen. BJoembollenuifvoer. In het jaar 1910 is uitge voerd aan bloembollen een hoeveelheid van 17.238.050 K.G. tegen 17.992,500 K.G in 1909,, Naar. Groot-Britannië en Ierland werd uitge- SCHOTEN. Een lastig volkje. Dezer dagen hadden een tiental houders van woonwagens hunne ten ten opgeslagen bij de z.g. mooie paai (grens SchotenVelsen). Dat zoowel de daar wo nende landbouwers als de plaatselijke poli tie niet erg op dit bezoek gesteld waren, laat zich begrijpen. Den bewoners dier wagens werd door de politie dan ook spoedig aange zegd te moeten vertrekken, doch zonder re sultaat. Teneinde echter te vcoorko- men dat deze wagens de Paaschdagen zouden overblijven, trok de politie van Schoten en Velsen, in totaal acht man, gezamenlijk naai de bewoners toe en gelastte hun te vertrek ken. Zooveel blanke knoopen schenen hun respect af te dwingen, geleidelijk ten minste trokken ze nu af. ZANDVOORT. Belangrijke opdracht. Dé meu bileering en de levering der matrassen, enz., voor het groote in aanbouw zijnde hotel Noordzee", alhier, voor den heer [Wl H. Driehuizen, is, naar ons wordt medegedeeld, opgedragen aan de firma I. Q. Haan, te Haarlem. Visch. Jn (deze week brachten de Zandvoortsche schuiten eenmaal garnalen aan. Besomming f lfutot f 17.-De prys varieerde tnsscben f 2.60 -en f 3.per mand. T ij d e 1 y k A m b t e n a a r t e r S e er e t a- r i e, Door Burgemeester ten (Wethouders is aan den heer A. de Ry'cke, op zijn verzoek, eervol ontslag .verleend uit zijne betrekking van tijdelijk Ambtenaar ter Secretarie al hier en zulks met ingang van 1 Mei a.s» Gemeenteraad. Hedenavond te half 8 zal een openbare Raadsvergadering worden ge houden. De agenda luidt: Ingekomen stukken en mededeelingen. Kohier schoolgeld vooi het herhalingsonderwijs. Kohier gebruik ma ken gemeentegrond. Eervol ontslag onderwij zeres. Strandverpachting. Ruiling grond. Be noeming stembureau. Voorstel van B. en W. tot het instellen van een tijdelijke Commissie van onderzoek inzake art. 33 der bouwveror dening wat aangaat de hotels en pensions. Wijziging art. 43 bouwverordening en intrek king van art. 50 Algemeene Politieverorde ning. WIJK AAN ZEE. R. K, Kies vereen iging. A. s. Donderdagavond te 8 uur houdt de R. K. Kiesvereeniging in Hotel „Flora." eene Ver gadering, waar over de a.s. Gemeenteraads verkiezing zal worden gesproken. Ingevol ge 't Reglement hebben 5 leden 't recht een candidaat voor te dragen. Behalve den beer K. Van Bourgomdiën, wordt nog genoemd de heer H. (Walkers. CASTRICUM. De inbraak in „Duin en Bosch". „Kannemerland" schrijft: De „O. H. Ct." en de „Alkmaarder" melden dat die laatste huiszoeking bij den heer M. te Velsen, een positief resultaat heeft, opgeleverd, waardoor diens gevangenhouding gerechtvaardigd zon zijn. Naar wy vernemen .bestaat- dit positief resultaat alleen daarin datfmen eenige oude vijltjes heeft meegenomen die men bij de eerste huiszoeking van geen heteekenis acht te. (Wij noemen dit geen positief maar een pover resultaat voor de Alkmaarsche justie- tie., 'f- Is erg als men iemand na, hem twee maal wegens gebrek aan bewijs te hebben losgelaten, gevangen houdt zonder bewijs en men na een jaar tot nieuwe hniszaeking .pver- ggat om bewijs te vinden. Als eenige vijltjes bewijsstukken zijn tot gevangenhouding dan kan men bijna ieder een .wel ppsluitt-en, HILLEGOM. Hillegomsche Bloembollen- kweek er ij. In djs jalgeameenc vergade ring .van aandeelhouders van de Hillegom sche Bloembollenkweekerij en Handel v. h. M. van (Waveren en Zonen te Hillegom, is besloten om, na de gebruikelijks afschrij vingen en na aanvulling van de reserve tot ongeveer 33 pCt. van het uitgegeven aan- deelenkapitaa-1, over 1910 een dividend nit te keeren van 5V2 pCt. Personalia. D® heer H. ter Cock, ambtenaar ter secretarie alhier, is benoemd (tot secretaris en ontvanger der aameenten IJisp en jWiidewormer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2