Sport en wedstrijden. Datn-rubriek. Holland—Engeland 0—1. VOETBAL. Tweede partij. ff? Bericht. - - ^ÉH? Wit. V ..lac Jepaa'it, dat de correspondentie "wordt gevöerd h het Fransch. Voor NederLand geldt deze be- jaling evengoed als voor alle andere landen; het torrespondeert mitsdien in het Fransch zoowel net Frankrijk en Italië als met Guatemala, Cevlon en Nieuw-Zeeland, enz. Ér is ééne uitzondering, en deze is bijzonder «genaard ig. Door het hoofdbestuur werd daarop hoffelijk [eantwoord, dat de Directeur-Genei aal hierte- jen niet het minste bezwaar had "De loepassing is evenwel eènigszias verras- )end Vand at tijdstip at wordt nl. de zeer drukke iriefwisseiing lusschen de Nederlandsche post- idininistratie en de Duitsche gevoerd in de laxxds- aal, dat wi! zeggen: door iedere administratie ai h'aar eigen landstaal, Nederland schrijft in aet Nederlandsch en Duitschland antwoordt in iet Duitsch. Duitschland schrft in het Duitse en Nederland antwoordt in het Nederlandsch. Nimmer is in Berlijn aanmerking op deze regeling gemaakt. Schitterende reputatie voor ons Hollnadsch voetbalspel. Engeland, het onbuigzame land, niet alleen op voetbalgebied, doch op alle takken van sport, de groote tegenstander van alle voetbalwerelddeelen, op zulk een keurige wijze bstreden. Mocht 't ons nooit gelukken van Engeland tc winnen, thans echter, al hebben we wel in cijfers bet onderspit moeten delven, stond ons spelgehalte geenszins onder dat der En- gelschen; 11 had m. i. de uitslag moeten zijn. Toen ik 's morgens vroeg werd gewekt was mijn eerste gang natuurlijk naar het raam en kon ik gelukkig eonstateeren dat het weer buitenmate geschikt was, om het heerlijk voetbalspel te beoefenen. Omstreeks 10 uur begaven we ons naar het station en hadden reeds moeite een plaats kaartje te bemachtigen. Daar stoomde de trein het perron binnen en wie het sterkst was, kreeg de eerste plaats, wel te verstaan eerste, doch de beste plaatsen kwamen aan de geduldigen toe, waaronder ook ik behoorde. De reis ging na tuurlijk zonder oponthoud en precies te half 11 n. stoomden we 't perron binnen der stad, die ons het nationale feest bereidde. Buiten op het Stationsplein, werd Göbel. onze tegen woordige nationale keeper een algemeene hulde gebracht en ook aan den H. F. C.-trai- ner, die eveneens aanwezig was. Na onze ge wone morgenlunch gebruikt te hebben, bega ven we ons per Gooische stoomtram naar het terrein van den wedstrijd en zagen reeds alle rangen geheel of gedeeltelijk bezet. Voor den ingang werden we getracteerd op oude exemplaren van „Het Leven", waar in aardige kiekjes ons afleiding brachten. Wat den ingang betreft, een en al lof. De menschen konden geregeld hun plaat sen bezetten. Ongelukken kunnen bij derge lijke wedstrijden haast niet uitblijven. Zoo ook hier. Het middenstuk der staantribune B kon het gewicht der kolossale meuschen- ïuassa niet dragen en zakte Ineen. Min of meer gewonden, waaronder dames en hee- ren op bejaarden leeftijd, werlen van de plaats dos oiheils weggivoerl Do rorzr.fik hiervan is grootendeels te wijten aan de bouwcommissie, waarvan de aannemer menig verwijt moest hooren. Het was toch vooruit wel te zien, dat die tribune, wel ke cc-n 3900 menschen moejt bergen, niet vol'io.i de gc-stnt was. Een groote paniek was het gevolg van het onbedachtzame werk cn de menschen stroomden in grootea getale op het veld en schaarden zich langs de krijtlij nen. De spelers hadden merkbaar last van het publiek, dat veel te dicht bij het speel terrein was. Gedeelten van tribunes werden afgebroken en ieder veroorloofde zich een eigen tempel in te richten. Dames cn lieeren, die kort voor den aan vang hun plaatsen wilden bezetten, moesten zich tevreden stellen met een 4e of 5e plaats langs het lijntje. Nogmaals schande voor het publiek, schande voor de slechte maatrege len. Dergelijke betreurenswaardige gevallen moesten en konden ook verhinderd worden. Als de rust weer een weinig terugkeert, komt de muziek eenige verpoozing brengen en menig aardig mopje krijgt men te hooren. De Engoische en Hollandsche voetballers lieten lang op zich wachten en als eindelijk do klok t.io' minuten vóór drie staat, komt onder luid applaus Engeland het terrein op, ccgenblikkelijk gevolgd door onze Holland sche spelers. De Engelschen zijn gekleed in witte shirt en zwarte broek, Holland als ge woonlijk in oranje shirt en witte broek. Da delijk vliegen tientallen kiekjesmenschen naar het midden van het terrein en nemen de elftallen compleet op. Woodward en De Kor- ver tossen onder het neutrale toezicht van Paul Marun, den Duitschen scheidsrechter, ge steund door de grensrechters Kinscott en Meerum Terwogt. De Korver wint den toss en daar de wind van geen beteekenis is, kiest hij de zon in den rug. Daarna stellen beide elftallen zich op. Göbel. Heijning. Otten. Bosscliart. De Korver. Hörburger. Welcker. Ruffelse. Francken. Thomée. Van BerckeL Scheidsrechter Paul Marun. Wrigt, Hoare. Webb. Woodward. Berry. Dines, v. Monk. Littlewort. Cuthbert. Knight. R. G. Brehner. Precies 5 minuten vóór drie uur trapt Webb voor Engeland af. De Hollanders loopen hard van stapel en bestormen al direct het Engel- sche doel. Van Berekel is de man, die den. eersten mooien voorzet geeft doch het Engel- sche backstel blijkt van goede kwaliteit. Het' publiek staat verbaasd over het overdonde rend optreden der oranjemenschen en luid aangemoedigd door de duizenden supporters, blijven zij aanvallen. Al spoedig krijgen zij de eerste corner. Deze, door den kleinen Van Berekel uitstekend genomen, wordt door Jan „Kanon" net over gekopt. De Engel schen kunnen maar niet op dreef komen en weer is 't Holland dat aanvalt. Van Berekel rent telkens prachtig langs de lijn en zet zui ver voor, doch de Engelsehe achterhoede is subliem. Een praohtkei van Thomée redt keeper Brebner uitstekend. De Engelschen ra ken wat ingespeeld en voor de eerste maal naderen zij Göbel. Berry rent prachtig langs de lijn, wil voorzetten doch Otten trapt cor ner, die wel mooi geplaatst, maar door Göbel verwerkt wordt. De gasten bliiven sterker, ofschoon niet direct gevaarlük. Geheel onver wacht doelpunten zij door Webb. Dit schot was voor Göbel onhoudbaar, daar Webb zoo wat in de goal stond. 1—0 voor Engeland. Flink aangemoedigd door de menigte trap pen de onzen af. Het publiek staat thans ver stomd van het spel der Engelschen, die nu de baas zijn. Vooral de wing Berry-Wood ward is zeer gevaarlijk. Hoewel Hörburger schit terend speelt, kan hij zijn wing toch niet hou den. Göbel krijgt volop werk, en Otten en Heijning zijn voortdurend in actie. De alge meene opinie is natuurlijk weer een groote nederlaag dei- Hollanders. Het is echter anders geworden. Mannns Francken, de anders zoo beste speler, wa sin het geheel nog niet op dreef. Hij kreeg wel niet veel te doen, doch wat hy deed was niet wat we van hem gewoon waren. Het spel is nu vrij verdeeld. De Engelschen zijn echter voor doel veel gevaarlijker en voor al de wingspelers schitteren door hun han dige trucs en voorzetten. Otten vooral en De Korver zijn in reuzenvorm, zoodat zij weinig schietkans krijgen. Een paar hoekschoppen op beide doelen, leveren niets op. Als Hol land aanvalt, ziet Thomée een gaatje, schiet, doch de keeper redt zeer handig. Even hierna maakt Engeland, weer door Webb, een doel punt, echter in duidelijke buitenspel positie. De scheidsrechter kende dit punt dan ook zeer terecht niet toe. De Hollanders gaan inzien dat het zoo niet gaat en pakken flink aan. Het is een lust te zien, hoe Van Berekel langs het lijntje rent en voorzet. De Engelschen vangen echter alle ballen op. Voox'al hun kop pen (waartegen de Hollanders lang niet op gewassen zijn), viel te roemen. Het publiek wordt zeer rumoerig en als de Hollanders even het leder hebben, gaat er een gejuich op, alsof zij tien doelpunten tegelijk maak ten. Vermelding verdient een mooi schot van Ruffelse, dat Brebner uitstekend houdt. Uit een snelle doorbraak der Engelschen denken wij hen te zien doelpunten, doch tot groote verlichting der oranje klanten schiet Wood ward rakelings over. De wit-zwarten hebben thans het spel in handen, zoodat Holland's verdediging het hard te verantwoorden krijgt. Deze kweet zich zeer goed van haar taak, voor al Hörburger speelde meer dan schitterend. Zoo komt de rust met een 1—0-voorspx-ong der Engelsehen. Gedurende de rust werden de capaciteiten der spelers natuurlijk druk besproken. De algemeene opinie was dat Engeland een zeer kleine overwinning zou behalen of misschien gelijk zou spelen. Francken en Welcker waren voor de rust de minst opvallende. Het muziekcorps betrad weer het veld en liet eenige populaire deuntjes hooren en pre cies 4 uur komt Engeland voor de tweede maal onder enthousiast gejuich het veld in, spoedig gevolgd door de onzen. Wederom maken de fotografen van de ge legenheid gebruik om de nationale spelers te kieken en aanstonds kondigt Paxxl Marxxm de tweede helft aan. Nu trapt Mannus voor de tweede maal af en Thomée bemachtigt den bal en rent op zijn bekende snelle wijze, doch stuit al spoe dig op de sublieme Engelsehe verdediging. Even later is het Mannus Fx-ancken die een keurigen aanval leidt en ten slotte goed aan Thomée overgeeft, die te zacht naar v. Bex-- ckel centert. Hoare komt tussehen beide en plaatst het spel weer op de Nederlandsche helft, maar onze middenlinie, de ster van ons elftal, weet dit spoedig te veranderen en na prachtig drijf spel van Hörburger krijgt Tho mée een kans en schiet de sterren van het fir mament. Brehner trapt uit naar Berry, deze passeert handig Bosschart en geeft dan over aan Webb, die een praehtschot lost dat even langs de paal scheert. Holland ontkomt alzoo aan een dreigend gevaar. Het publiek brult om den gelijkmaker en Holland is na de rust gedurig in de meerderheid, ieder oogenblik denkt men Holland te zien scoren. Francken is intixsschen weer geheel in vorm en laat zijn echt nationaal spel weer zien. Nu volgt een oogenblik van uittrappen, doch bij een van deze maakt Welcker zich van den bal meester en zet goed voor, Van Berekel loopt toe en schiet in zeer moeilijke positie even naast. Even later wordt onze vex*dediging aan het werk gezet en Otten redt schitterend, Knight trapt out. Hierdoor ontstaat een vrije schop en Hörburger plaatst zich achter den hal en schiet hoog over. Nu is het spel weer op Hol land's helft, waar Heijning en Otten handen vol werk krijgen. Deze laatste redt eens schitterend en spoedig ontstaat 'n hoekschop voor Holland. Ruffelse schiet hard tegen Cuthbert. Om onder het pxxbliek, dat niet op houdt om een punt voor Holland te schreeu wen, eenige variatie te brengen, zet Heijning met een reusachtig harden trap een gedeelte der tribune op stelten. Spoedig ontstaat wederom een hoekschop voor Holland, die tegen den paal belandt. Na een kort, doch werkelijk keurig samen spel van Thomée en v. Berekel, is het Jan Kanon die een prachtig, hard en zxxiver schot op Brebner afzendt, dat door deze schit terend behandeld wordt. Even later stond Webb in buitenspel posi tie en Francken krijgt den bal, plaatst dadelijk naar v. Berekel doch Dines redt voor Enge land een mogelijk gevaar. Weer maakt Franeken zich van het bruine monster mees ter en plaatst keurig naar v. Berekel, deze haalt om en zet voor. De bal raakt echter xxit en Holland gooit door Bosschart in. Ruffelse schiet, maar Brebner behoeft al heel weinig voor z'n collega onder te doen, die eveneens in schitterende conditie is. Francken en Hör burger zijn in deze periode beslist enorm en Mannus zet nog eens een goed schot in dat eveneens keurig verwerkt wordt. Welcker, die zeker de minste van de geheele voorhoe de was, ja, de slechtste van ons team, zet nog eens 'n bal, die nog goed voor te zetten was, achter, Göbel redt al vallend een lastig te houden bal en stompt hem nog juist uit den hoek. Otten vex-plaatst den hal naar Franeken, deze centert naar Thomée, die weer teruggeeft aan Mannus, welke zich echter jammerlijk den hal door Monlc ziet ontfutse len. De Hollanders werken wanhopig om den gelijkmaker en ook het publiek sclireexxwt zich schor. Als Höx-burger het leder krijgt, verschalkt hij Woodward en Berry op een zeer mooie manier en plaatst bovendien naar Mannus die een prachtx-uss onderneemt. Door beide backs gedekt, weet hij toch nog een fraai schot te lossen, dat echter jammer lijk over gaat. Nederland is thans verreweg sterker en men verwaclit ieder oogenblik den gelijkmaker. De keeper is een onoverkomend struikelblok en redt nu weer een kei van Franeken. Verscheidene voorzetten van Van Berekel worden alle door Cuthbert en Knight weggekopt. Ruffelse verknoeit nu een pracht kans door van dichtbij juist tegen den kee per aan te trappen. Dit was werkelijk jam mer, daar het de mooiste kans tot nog toe was. Welcker stelt de duizenden weer teleur door achter te plaatsen. ïntusschen zitten de Engelschen ook niet stil en ondernemen nu en dan zeer snelle aan vallen, die door Otten op een zeer kalme behandeld worden. De Hollanders hebben nu werkelijk pech, als v. Berekel voorzet en Mannus in buitenspel positie staat. Otten maakt het publiek aan het brullen door Ber ry op een zonderlinge wijze af te houden en zoodoende 't gevaar af te wenden. Voor de zoo veelste maal moet Göbel weer eens zijn han den uitsteken. De Engelsehen winnen weer spel en hun aanvallen worden talrijker. Hun wingspelers waren in prachtvorm (zij werden m. i. te weinig gedekt) terwijl de middenspe lers juist uitstekend bewaakt werden. Het loopt al hard naar tijd en de spelers werken enorxn voor een puntje. Ruffelse passeert fraai eenige spelers, doch hij schijnt zijn schot kwijt te zijn en schiet ver naast. Nog een paar minuten zijn te spelen. De Engel schen dringen geweldig op en het leder zweeft gevaarlijk om Göbel's heiligdom. Nu verricht Holland's keeper schitterend werk door 3 schoten vlak achter elkaar te stop pen en te verwerken. Zoo komt het einde met een onverdiende 1—O-overwinning der En gelschen. Het publiek stormde op het tererin en Göbel en v. Berekel werden naar het club lokaal gedragen. Over de spelers een korte beschouwing. Göbel meer dan schitterend; ware hij niet in zulk een conditie geweest, zeker zou de uitslag met sprekender cijfers geweest zijn. Hij is een zeer waardig plaatsvervanger van Beeuwkes. Dan Otten, die niet anders dan uitstekend kan voetballen. Zeer zeker mag hij onder de sterren gerekend worden. Heijning en Bosschart beiden zeer goed. De Korver was wederom in volle glorie en gooide zich als een tijger in het heetst van den strijd. Hörburger wekte algemeen bewondering, zijn afnemen en plaatsen, doch vooral zijn drijfkunst wekte ieders verbazing. Welcker viel erg tegen en er kwamen zoo goed als geen voorzetten van zijn voet. Ruf felse viel nog al mee, doch zijn schot was zoek. Francken was voor de rust zeer onvoldoen de, doch na de rxxst vxitnemend, vooral in plaatsen en schieten. Thomée speelde keurig met den jongen in ternational samen, deze laatste was ontegen zeggelijk de ster van het geheele veld. Bij Engeland blonken het meest uit de bei de backs en de keeper. De wing Berry-Wood- ward was bijna niet te houden. Webb vertoon de echt mooi Engelsch spel. Monk was wel de beste van- de middenlinie. „Bledder en Strafbully". Londen—Parijs. Pierre Prier, de aviateur, die van Hendon naar Issy-les-Moulineaxxx (400 K.M.) vloog, vertelt in de „Matin" over dezen tocht het volgende: „Mijn x-eis was sedert anderhalve maand besloten, maar het slechte weder heeft mij tot nxx toe verhinderd op te stijgen. Acht da gen geleden was ik van plan de vlueh te on- dernemen, maar ik hoox-de op het oogenblik dat ik vertrekken zou, dat er boven de zee een dikke mist was. „Eindelijk besloot ik, na telefonische be richten uit Dovex*, den tocht aan te vangen, nadat ik aan de machine het toestel van Leblanc van den „Circuit de l'Est" een in richting had geplaatst, om op zee te kunnen drijven, een kaart van 1.60 M. in de machine had gelegd en een kompas had geplaatst. Na 25 K.M. gevlogen te hebben, ontdekte ik dat er iets niet in orde was met de benzine en keex-de terug. „Ik gebruikte daarna mijn middagmaal en vertrok om 1 uur 37 min." „Daar het in Engeland verboden is boven de steden te vliegen, koerste ik naar het Oos ten. Terwijl ik voorbij Chatham vloog, be merkte ik de oorlogsschepen, die daar gesta- tionneerd zijn; ik ging op 500 M. boven de oude kathedraal van Canterbxxry en weldra bemerkte ik den toren van Dover, waarbij, twintig maanden geleden, mijn leermeester, Blériot, na het Kanaal overgevlogen te zijn. daalde. „Om het Kanaal over te vliegen, steeg ik tot 1200 M., ten einde in staat te zijn, in ge val van een „panne"tijd te hebben in de na bijheid van een schip te dalen. Ik meende, dat deze overtocht me te lang zon schijnen, maar ik zag steeds schepen onder mij en hal verwege bemerkte ik reeds de kusten van Frankrijk. De 16 mixxuten, die ik noodig had om van Dover naar Kaap Gris-Nez te gaan, waren in het geheel niet eentonig. „Boven de zee woei een regelmatige Noord- Oostenwind, die me xxiet hinderde. „Van Kaap Gris-Nez volgde ik de kxxst, over Boulogne, Etaples, de baai van de Som- me en Abbeville. „Daar werd dk erg heen en weer geschud, ten gevolge van de dampen en windstroomin- gen der moerassen, die zeer talrijk zijn in die streek, 't Gebeurde dat ik zoo snel naar om laag ging, dat ik meer dan 20 c.M. van mijn zitplaats werd opgeheven. „Ik herkende de steden waarhoven ik vloog aan het silhoixet van haar kerken; maar na Beauvais gezien te hebben, moest ik uitslui tend den weg vindeix volgens mijn kompas, zonder te kunnen controleeren of ik de goede richting nam. „Toen ik, volgens den dxxur van mijn vlucht, meende, dat ik hoven Parijs was, zochten mijn oogen tevergeefs naar den Eiffeltoren. Een witte masa bevond zich links van mij: het was het slot van Versailles. „Ik kwam te Issy-les-Moulineaux aan en daalde op het xnanoeuvreerterrein, zonder den Eiffeltoren gezien te hebben, zoo dik was de mist. „Alles te zamexi genomen, was mijn reis goed afgeloopen." Door de „Auto" geïnterviewd, zei de Prier: „Ik beu in het geheel niet vermoeid en al zoxx ik 't geweest zijn, dan zoix ik niet aan vermoeidheid kunnen denken, nu de reis zoo goed geslaagd is! De olie heeft mij een wei nig in mijn oogen gehinderd, oxndat ik geen bril had. Behalve dit ging alles goed. Toch kon ik, toen ik hoven Beaxxvais was, den grond eenige oogenhlikken niet zien, ten gevolge van een dikken mist. Mijn kompas redde mij en ik kon mijn weg terugvinden. Ik verloor daardoor eenigen tijd. „Ik vloog met een snelheid van meer dan 100 K.M. in het uur, en uitgezonderd de dwa ling in den mist boven Beauvais, heb ik juist den weg gevolgd, welken ik mij voor gesteld heb. „Ik ben precies 3 uur 35 min. in de lucht geweest en ik had daar ik benzine en olie voor zeven uur vliegen had weer naar Londen kunnen terugkeeren." Eigenaardig is het, dat de vlucht van Prier feitelijk een wedstrijd was tussehen de aero plane en haar bouwer Blériot, die om 9 uur 's ochtends Charing Cross verliet, om naar Parijs terug te keeren met den gewonen ex press-trein, die om 4 uur 45 min. de Fransche hoofdstad bereikt. Hoewel Prier meer dan 3 uur later startte, landde hij bij Parijs één uur nadat Blériot het Gare du Nord binnen- stoomde. Had Blériot die voorsprong niet ge had, dan had Prier Blériot aan het station kunnen ontvangen. Ten slotte nog eenige bijzonderheden over dezen aviateur, een paar dagen geleden on bekend, nu beroemd. Pierre Prier werd in 1866 geboren; hij werd na Blériot's Kanaal- vlucht één der eerste medewerkers van Blé riot. Sedert zes maanden was Prier directeur van de Engelsehe Blériot-school te Hendon, op 16 K.M. afstand van Londen. Hij wijdde zich geheel aan de opleiding van de leerling-aviateurs, doch bereidde sedert eenigen tijd deze lange vlucht voor. Redacteur: H. C. VAN OORT. Alle correspondentie betreffende deze rubriek, alsook danxnieuws, problemen, slagzetten, eind spelen, gespeelde partijen enz. te richten: Nas- saustraat 14, Telefoon 1434, Haarlem. VOOR DAMMERS EN HEN DIE HET WILLEN WORDEN. Wedstrijd om het Wereldkampioenschap, die gespeeLd werd te Utrecht tussehen J. Weiss, wereldkampioen, wonende te Parijs en H. Hoog land Jr., meester-danxmei', woxxende te Utrecht. De match was 10 partijen te speleix op iede- ren dag twee partijen, aanvangende op; 6 April Hiei-onder volgen de twee eerste parti werden gespeeld. j J, Weiss. 1 II. Hoogland Jr., 34-30 17-21 32-28 21-26 40-34 20-25 45-40 14-20 50-45 18-23 37—32 20-24 34-29, 23 25— 44—39 12-18 31—27 7-12 41—37 11—17 28-23 19— O 13— 46-41 17-21 37-31 21—26 41-37 1-7 471-42 10-14 49—44 14—19 38-33 5-10 4540 10—11 40-34 4-10 42—38 19-23 34-29. 43-39 1 8-13 35-30 2—8 44-40 7-11 30-24 9—11 40—35 3—9 33-28 14—19 39-33 9—14 48-43 10-15 33-28 11-17 17-22 24-20 15— 22—28 38-32 12-18 43—38 18—23 38—33 w, 23-29. 43-38 13-19 27-22 8-12 31-27 12-17 37-32 19-23 38-33 26-31 27-22 31-37 43-38 23—29 22-18 29-33 37-42 18-13 42—48 30-25 48-42 29-23 42-37 23-18 37—14 13-8 '14-3. Remise. De liggende strëèp' gëe 't Verplicht slas Hoogland wit. I. Weiss, 33-28 20—25. 39—33 15—20 44—39 10-15 31-27 5—10 50—44 20-24 37-31 15—20 41-37 10—15 46—41 4-10 31—26 18-23 27-21 16:27, 32:21 23:32 37:28 24-30 35:24 19:30 41-37 30-35 37—32 14-19 42—37 10-14 47—42 20-24 34-30 25:34 40:20 11:25 45—40 9-14 40-34 13-18 37-31 8-13 42—37 18—23 44—40 35:44 49:40 14-20 40-35 20-24 34—30 25:34 39:30 13-18 30-25 18-22 21-16 24—29 fHHE! 33:13 22:42 32-28 23:41 36:38 17-22 31-27 22:31 26:37 11-17 35-30 17-22 20—24 12-18 24-19 18:9 19-14 9:20 25:14 2-8 38-33 3-9 14:12 7:18 37-32 i 18-23 48-42 6-11 16:7 1:12 43-38 22—28 33:22 23—29. 32-28 29-34 28-23 34-30 22-18 12-17. 18-30 '40—44 Remise. Ook de 3e, 4e, 5e 6e en 7e partij werden re- mise^ de 8ste en 9de partij werden gewonnen door Weiss, doch de 10de, dus de laatste partij woxx Hoogland. Alzoo behaalde van de 20 punten Weiss 11 en Hoogland 9. punten. Weiss blijft dus Wereldkampioen met een meerderheid van .1 2 punten. Probleem No. 90. H. C. y, O, lil 1 2 3 4 5 16 26 86 46 W?//, aaasg 5 15 45 46 47 48 43 50 iW,it speelt en wint. Zw. 7 8 9 10 12 14 17. 18 19 20 22 23 24 28 35. Wit 25 26 27 29 31 33 34 37. 39 45 47 49 50.. Simultaan-Séance. Donderdagavond 20 April a.s. zal door Bemid deling van schrijver dezes een simultaan seance i worden gegeven in de zaal van den heer J. Theissen, Vierkant, te Lisse, door den heer W. A. Zalm, van 'Haarlem. Men wordt verzocht bord en schijven mede te brengen. Aanvang 8 uur. Deelneming kosteloos. DAMNIEUWS. Zondag 9 April j.J. werd te Amsterdam na ontbinding van den Nat. Dambond en Alge- meenen Ned. Dambond een nieuwe bond ge-, sticht n.t. De Nederlandsche Dambond. Tol dezen bond traden 31 damvereenigingen mei- ongeveer 1000 leden toe. De Haarlemsche Dam club, die haren clubavond houdt Maandagavond van 8—12 uur in het gebouw „De Nijverheid": Jansstraat 85, is de eenigste Damclub hier. Je Haarlem, .die is aangestoten bij den Bond- Partijstand. F. Donselaar, Amsterdam. 1 i Zwart. 1 2 4 5 47 48 49 50 J. W. Bauer, Schoten. Zw. 2 4 5 6 9 12 15 17 19 22 24 25 27. tWit 26 33 34 36 38 39. 43 44 45 48. 50 Wit aan zet zijnde speelt 37-32 Zw. geen idee hebbende een schijf te verlie zen ontwoordt met: 6—11 32:21 11-16? Foutzet van zw.g op de volgende manier liaalf wit nu dam 44—40. Hieraan is weer duidelijk te zien .vva-t een voordeel zw. aan wit bezorgt door den Tempo zet; t 16:27. 38—32 27:49. de beste 27:29. gaf al dadelijk dam, maar zw,. ontloopt het gevaar toch' niet, 48-43 49:29 34:3 dam. Oplossing Partijstand. Zw. 3 6 8 12' 15 16 18 19 20 25 26. Wit 27 28 29. 32 35 36 37 38 40 45 48. 27-22 18:27 32:21 26:17. de beste slaat zw. 13:27, wit 37—31, zw. 26:37, wit 48—42, zw. 37:48 ,wit 40—34, zw. 48:30, wit 35:2. -i 28-22 17:28 38—33 28:39. 40-34 r>l j 39:30 35:2 dam. r In dank goede oplossing ontvangen van: Mej, Z. Lantinga; de heeren H. Lantinga, C. P, Kraaij' P. Hopman, P. Beait en H. A. Hooi gerbeets, allen te Haarlem; H. Lantinga Jr., 's-Hage. J CORRESPONDENTIE U Haarlem. P. H. Dank voor uw vriende lijke attentie. P. B. Uw opl. was correct, hopende u ondot de trouwe oplossers te mogen zien. J. M. Het eindspel heb ik nagezien; is aardig Schoten. J. Wi. B. Uw schrijven ontvan gen, doch u moet nog wat geduld hebben. 's H a g e. H. L. Aangenaam was het mij weel opt. van u te ontvangen. Ja het succes is schit terend. I Lisse. A. D. V. De kaarten heeft u zekei wel ontvangen en 't komt zeker wel in orde, Gelieve .oplossingen binnen 10 dagen in j" zenden,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 6