DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. STADSNIEUWS NIEUWS UIT DEN OMTREK. In en om Haarlem. Kinderhuisvesf 29-31-33, Haarlem EERSTE BLAD. AGENDA. De Schoolhoofd benoeming te Overveen. WOENSDAG 19 APRIL 1911. ^36ste Jaargang. No. 7919 Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RICARDO's Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int Telefoon 1020. Alle betalende abonnés op dit blad, die in bet bezit eener verzekeringspolis zijn, z(jn volgens de bepalingen op de polissen vernield, tegen ongelukken verzekerd voort Dn uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandschs Credletbank Nieuwe Gracht li Dit nummer bestaat uit twee bladen. ►P Vreemde journalistiek. Dreigement, Haariemsche Alledagjes No. 248. xin. 15 25 35 45 ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Haarlem 1,85 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1,35 Voor de ovenge plaatsen in Nederland franco per post 1,80 Afzonderlijke nummers ö,08 PRIJS OER ADVERTENTIES: Van 16 regels 60 cent (oontant 50 oent) Iedere regel meer 10 cent Buiten Haarlem en de Agentsohappen 15 oent per regeL (Buitenland SO oent Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 oent (6 regels), driemaal voor 50 oent (ft oontant,) 1000 -p- 400 300 S3- 150 lOO-s- 60 s: 15 GULDEN bfl verlies van één anderen vinger. Donderdag, 20 April. Gebouw „St. Bavo" R. K. Volksbond half 2 uur Rederijkerskamer. Groote kerk n.m. 2—3 uur Orgel bespeling door den heer W. Ezerman. Bioscope-theater Groote Markt 3 uur Kindervoorstelling. T c y i e r's Stichting op de gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van teekeningen en schetsen: Holland- sehe school 16de eeuw. Goltzius en anderen; Fransche school 17e en 18e eeuw, Watteau, Boucher, enz. B i s s C h o p p e 1 ij k Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 105 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en R.-K. Feestdagen. BEVERWIJK. Gemeenteraadsvergadering kwart over 9. De Zeerlifcrw. heer Dr. J. van Beurden, ad viseur vrfi de Bossche R. K. Middenstands- vereen i jngen, schrijft in „Het Centrum" een stuk, waarin hij ons artikel „Een be wij s" (vóór de noodzakelijkheid van een zelfstan dige Roomsche Middenstandsorganisatie) cri- tiseert. Dit is zijn volle recht. Maar het is niet gebruikelijk bij ons we ten om het te doen op de wijze, zooals de schrijver dit goedvindt! Hij kent ons artikel uit een „pers-over zicht" van „De Maasbode" van 12 dezer, die het „met instemming" overnam. En hoewel „De Maasbode" voluit de bron noemde, waaruit zij dat artikel heeft overge nomen, doet de ZeerEerw. heer Van Beurden alsof het artikeltje van „De Maasbode"-zelve afkomstig was, spreekt hij herhaaldelijk van „het bewijs' der redactie van De Maasbode" van „eindelijk zegt de redactie", van „het voorbeeld van De Maasbode" enzoovoorts. Wij vertrouwen dat „De Maasbode"-zelve deze soort vreemde journalistiek zal afkeu ren. Het was toch tot dusverre geen gewoon te, dat artikelen in een pers-overzicht overge nomen, zij het al of niet met instemming, aan de overnemende courant werden toegeschre ven! Het kan zijn dat de ZeerEerw. heer Van Beurden, die geen journalist is, de journalis tieke manieren van goede trouw en royale eerlijkheid niet kent. Hoe vreemd dat ook is voor een adviseur van Middenstanders! Maar dan verwondert het ons toch, dat „Het Centrum" dat immers ook de toe treding van Nederland tot de Berner Conven tie sterk verdedigde, deze vreemde journa listiek in zijn kolommen toelaat, en zelfs een eereplaats er aan afstaat! Het kan zijn, dat der redactie de juiste toe dracht van zaken ontgaan is, in dat ge val zal zij, meenen wij, niet aarzelen te doen wat journalistieke eerlijkheid gebiedt. De sociaaldemocraten hebben in Utrecht de blijde Paaschdagen gebruikt, om hun Con gres te houden, waarop zij zooals geregeld geschiedt elkander hebben uitgescholden maar vooral gezamenlijk hun haat gelucht hebben tegen de maatschappij, tegen de „be zitters", tegen gezag en wet en recht en orde. Wij zouden geen reden hebben om op dit alles uitdrukkelijk en afzonderlijk de aan dacht te vestigen, ware het niet dat er onder het gepraat en het kabaal dat er gemaakt is één zaak voorkwam, die een oogenblik de aandacht vraagt. Het dunkt ons, dat men den socialistischen lawaaimakers in de pers te veel en te graag- geziene eer bewijst, door van hun congressen zooveel notitie te nemen, een eer, die trou wens aan de sterkte en de beteekenis der „partij" allesbehalve geëvenredigd is. Maar één zaak, zooals we zeiden, moet nu toch opgemerkt. Troelstra heeft op het Congres onder ap plaus van z'n aanbidders, gezegd, op den dag dat H. M. de Koningin de Staten-Generaal zal openen in September te 's-Gravenha- ge een tegenbetooging voor „algemeen kies recht" te zullen organiseeren, een optocht die natuurlijk bedoelt een manifestatie te zijn te gen Hare Majesteit, en dreigend voegde hij er bij, dat de „bourgeois" deze betooging niet mogen bemoeilijken of.... er zullen revolu- lutionaire daden gebeuren!.... Opruiing dus in den letterlijken zin des woords. Uit de verschillende verslagen blijkt dat overduidelijk! Tegenover dit dreigement zal ieder ordelie vend Nederlander pal staan. Wij kunnen het geschetter en gekef der socialistische leiders en krantjes en blaadjes verdragen: men raakt er aan gewoon. Doch tegenover dreige ment met oproer en lawaai, nog wel tegen het gezag en onze Koningin en dat onder voorwendsel van een betooging voor „alge meen kiesrecht" stelt de overgroote meer derheid van ons Nederlandsche volk het woord: dat dulden wij niet! Laat Troelstra in bruten overmoed dreigen dat er „vijfduizend rooden naar het Binnen hof" zullen trekken, wij zullen met tien duizend staan om wet en orde en gezag en onze Koningin te verdedigen. Dat mogen de rooden zich voor gezegd hon den! Het is het valt niet te ontkennen een brutale klap geweest in het aangezicht der Katholieke bevolking van Overveen, welke de schoolopziener Roodenburg met voorbedach ten rade heeft toegebracht, toen hij pertinent weigerde, een Katholiek op de voordracht te plaatsen voor hoofd der school te Overveen. Het is ook geweest een onverdiende belee- diging aan de Katholieke onderwijzers-solli citanten, dat hij geen van deze bekwaam acht te om hoofd der School te Overveen te wor den. Immers: daar kwam het op neer. De heer Roodenburg kende de motieven, waarom de Bloemendaalsche gemeenteraad gaarne een Katholiek wilde benoemd zien, evengoed als wij. Hij weet, dat de Openbare School voor Katholieken alleen dan nog aan nemelijk kan worden geacht, wanneer ze staat onder Katholieke leiding, waarmede dan een waarborg is gegeven voor het weren van ele menten en zaken die ons, Katholieken, ab soluut onaannemelijk zijn. Dit is geen wantrouwen in een niet-Ka- tholiek schoolhoofd, doch het is eenvoudig een gevolg van de wetenschap, dat alleen een Katholiek ten volle kan beoordeelen wat voor Katholieke kinderen al- of niet-storend werkt op hun godsdienstige vorming. En gegeven nu eenmaal het feit, dat de Katholieken te Overveen verre in de meer derheid zijn, is het begrijpelijk dat niet om het „baantje", maar wèl om dé gerustheid der Katholieken ten opzichte van de vorming hunner kinderen, een Katholiek schoolhoofd algemeen gewenscht werd. Evenwel: de heer Roodenburg heeft opzet telijk niet aan dezen even billijken als roya- len, eerlijk-hekenden wenseh willen voldoen. Hij heeft Katholieke sollicitanten genoeg gehad, doch weigerde hen op de voordracht te zetten. Hoe moeten wij dit optreden noemen? i Nu verkoopt men in Bloemendaal zoowel als hier ter stede het bakerpraatje, dat de Katholieke onderwijzers, die bij het Open baar Onderwijs zijn of solliciteeren, de d i i minores zijn, minderwaardige luidjes, die in alle opzichten ver achterstaan bij de niet- Katholieken. En dat motiveert men door te zeggen, dat het Bizonder Katholiek onderwijs alle goe de krachten opslikt, zoodat er voor het open baar onderwijs slechts „het zoodje" over blijft. Wij overdrijven niet: deze meening wordt openlijk uitgesproken, wordt zelfs als „het" motief genoemd van de houding des heeren Roodenburg! Het is wel duidelijk dat als de heer Roo denburg werkelijk zulk een meening koestert over de Roomsch-Katholieke onderwijzers, hij hiermede alle Katholieke onderwijzers hij 't openhaar onderwijs een nieuwe beleediging aandoet! Maar het is niet te veronderstellen, dat een deskundig man als de heer Roodenburg, die te goed weet hoe ook onder de openb. Katho lieke onderwijzers en niet eens zoo ver hier vandaan! verschillende uitmuntende krach ten schuilen, zulk een met de feiten strijdige meening zou bijbrengen voor zijn houding. Rest alleen, dat de heer Roodenburg opzet telijk een Katholiek niet wilde, zelfs niet als derde op de voordracht, om maar géén Ka tholiek benoemd te zien. Je reinste Papenbaat! Zoo gaat het altijd: de haat verblindt. En de heer Roodenburg zal wellicht zelf nog niet inzien, hoe hij zich in deze geschie denis kleingeestig en kleinzielig heeft aan gesteld. Hoe hij het onderwijs-zelf (waar het toch om te doen is, en waar een schoolopzie ner op de eerste, ja de eenige plaats voor te zorgen heeft) geen dienst heeft gedaan, hoe hij de taak van het a.s. schoolhoofd te Overveen verzwaarde en in de gemeente een spanning schiep tusschen ouders en onder wijzers die niet ten voordeele der kinderen zal komen. Het komt ons voor, dat wij dit hier eens uitdrukkelijk mogen constateeren, en de be droevende, kleingeestige^ houding van dezen schoolopziener scherp in het licht mogen stellen. En daarbij mag een huidewoord niet wor den onthouden aan de Katholieke raadsleden van Bloemendaal, die in deze zaak op hun stuk hebben gestaan, en mèt het belang der Katholieke kinderen van Overveen, ook het waarachtig belang der gemeente ten einde toe hebben verdedigd! ONZE BESTRATING. Op voortreffelijke wijze heeft de directie van Openbare Werken de bestrating in het Kenaupark verbeterd. Er is vaak over geklaagd, en ook wij heb ben ons menigmaal gemaakt tot tolk dezer klachten, over den onhoudbaren toestand van het plaveisel aan de Westzijde van het Ke naupark tusschen en naast de tramrails. Het aantal fietsers dat daar gevallen is, is legio. Daarenboven was het veel te breede trottoir volmaakt onnoodig, en was het dus verleide lijk voor de geplaagde fietsers en in de engte gedreven karvoerders.... waaruit al weer tal van procesverbalen en bekeuringen zijn gevolgd. Dat alles is nu veranderd en verbeterd en de toestand is er nu, zooals het in de voor name wijk van een groote stad past. Wij hopen dat „Openbare Werken" zóó zal voortgaan: er is nog menige plek in de stad die een dergelijke opknapping hard noodig heeft! ISCHAKEN. Maandag had te Amsterdam de ééndaagsche wedstrijd plaats, uitgeschreven door 't V. A. S. In de meestergroep behaalde Jhr. A. E. van Foreest met Marshall den eersten prijs. In de hoofdklasse viel de eerste prijs ten deel aan den heer F. A. Puts alhier, in groep III won de heer W. H. Schuurman. Eveneens in groep III van de 2e klasse won de heer H. Lant. te IJmuiden, den eersten prijs. CHOCOLADEFABRIEK „UNION". Aan de aandeelhouders der chocoladefabriek „Union" alhier zal worden voorgesteld het divi dend over 1911 te bepalen op 5 pCt. KUNST AAN DEN WERKENDEN. STAND. De heer J. Eggink Dzn. meldt ons dat hij er in is mogen slagen de onderhandelingen gevoerd met het Amsterdamsche ft Capella-koor tol een voor hem bevredigend einde te brengen. Dit beroemde koor, dat onder Averkamp's zorgvuldige en zielvolle leiding lauweren in- oogstte .te Brussel, Parijs en Berlijn heeft zich, zooverre onze herinnering strekt, in Haarlem nimmer doen hooren. In verband met de toe zegging eerste rangskunst het volk te doen ge nieten, is het zeker aan geen twijfel onderhevig, dat door het optreden van dit koor de beloftei ruimschoots wordt ingeboet. Spoedige aanmelding als donateur is thans zeker gewenscht. Het kantoor van „Kunst aan den Werkenden Stand" is voorloopig gevestigd: Frans Halsstraat no. 6. PROGRAMMA der Orgelbespeling in de Groote of St. Bavo- kerk, alhier, op morgen des namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman: 1. Pre ludium en Fuga, A. Hesse. 2. Choral—fantasie no. 2, Fr. Lux, 3. Sonate No. 3, Mendels sohn; a. Con molo maestoso; b. Andante'tran- quillo. .4. Choral (Meistersinger), R. Wagner. 5. Ave Maria, Fr. Liszt. AANBESTEDING. Door de Directie der Haarl. Brood- en Meel fabriek is de bouw van een kantoorgebouw aan. de Bakenesseirgracht no. 69, opgedragen aan de aannemers Kaub en Bierbóom, alhier, voor de som van f 9942. Het werk staat onder toe zicht van dejn bouwkundige W. J. Nelissen. (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) ZANDVOORT. Gemeenteraadsvergadering. De Raad dezer gemeente vergaderde gister avond onder voorzitterschap van den, heer Bur gemeester. Afwezig .was de heer Baron Collot d'Escury. Onder de 'ingekomen stukken was het verslag over 1910 van de Commissie tot wering van schoolverlzuim, dat ter inzage is gelegd voor de leden van den Raad, voorts een verzoek van den heer van Zeven, om tweemaal in de week gebruik te mogen maken van het Gymnastiek lokaal ten behoeve van de onlangs opgerichte aideeling Z, andvoort van Volksweerbaarheid, wordt toegestaan; een schrijven van de veld wachters in deze gemeente, die het politie-di- ploma hebben behaald en daarvoor van de ge meente eene gratificatie hebben ontvangen waar voor zij den Raad bedanken; eindelijk eenigei missives van Ged. Staten, houdende goedkeu ring van verschillende raadsbesluiten, deze wor den voor kennisgeving aangenomen. De Voor zitter deeide mede dat de kas van den gemeen te-ontvanger was opgenomen en in orde bevon den, en dat de gemeente het proces inzake verschuldigde belasting heeft gewonnen contra den heer Philips van Amsterdam. Daarna worden de kohieren vastgesteld voor schoolgeld voor het herhalingsonderwijs, id. voor het onderwijs Fransche taal, en gebruik maken van gemeentegrond. Aan Mej. M. Dekker wordt tegen 1 Mei eervol ontslag verleend als onder wijzeres. Vijf strekkende M. strand worden ver pacht. Een verzoek van Mej. B. Oosthoek om een strook strand van 9 bij 3.50 M. Ie mogen pachten om daarop een roomijsient te exptoi- teeren, werd afgewezen. Eenzelfde lot onderging een verzoek van den heer Van Buren om een strook strand van 7 bij 7 M. te pachten, om daarop een Amerikaansclie hoepla te exploitee- ren. Een verzoek van J. Keesman om ruiling van grond, wordt toegestaan. Als voorzitter van het stembureau wórdt benoemd de heer Beek man, lot leden de heeren Zwaan, v. d. Plas en baron Collot d'Escury, tot plaatsvervangende leden de heeren Buekman, Schaap en J. Koning. Aan de orde kwam een voorstel van B. en W, tot het instellen van eene tijdelijke commissie; van onderzoek inzake art. 33 der bouwveror dening wat aangaat de gelegenheid om zich iangs een amderen weg te redden dan door de deur bij brand enz. uit hotels en pensions. De heer v. d. Plas merkt op dat bij >de goedkeuring van bouwplannen met deze kwestie zoo weinig rekening wordt gehouden. De heer Slagveld hoopt dat voorziening in dezen niet uitloopt op ontsiering der huizen. De Voorzitter zegt dat met beide bemer kingen rekening zal worden gehouden. In de commissie worden nu benoemd de op- perbrandmeester en de gemeente-opzichter. Voor elk huis dat zij onderzoeken ontvangen zij 50 cent. Een voorstel van B. en W. tot wijziging van art. 43 der bouwverordening wordt met enkele wijzigingen van den heer J. Koning aangenomen eveneens de intrekking van art. 50 der Alge- meene Politieverordening, dat betrekking heelt op het afrijden der Kerkstraat en Oranjestraat tusschen v.m. 10 uur en n.m. 7 uur. Omtrent den Raadhuisbouw is door eenige in gezetenen bij Ged. Staten een verzoek ingediend om de plannen daarvoor niet goed te keuren. Ged. Staten hebben zich om advies daarin ge wend tot het college van B. en W. Deze hebben geadviseerd de plannen wel goed te keuren. Het antwoord dient nu te worden afgewacht van Ged. Staten. De Voorzitter deelt mede dat de water- leidingkwestie thans zoover gevorderd is, dat met vertrouwen de beslissing daarover moet wor den afgewacht van den Amsterdamschen ge meenteraad. B. en W. hopen dan weldra met plannen te komen. Het college van B. en W. wordt gemachtigd de boomen, die in de Kerkstraat gerooid zijn, af te staan aan het Burg. Armbestuur. Bij de rondvraag stelde de heer Slagveld voor den heer Olley, die het hoofd der school,- waaraan deze verbonden is, den heer v. d. Werff, tijdens diens ziekte op zoo uitstekende wijze heeft vervangen eene gratificatie toe "te kemien. Dit voorstel vindt algemeen instemming en het bedrag der gratificatie wordt vastgesteld op f 50. De heer Tombergh' vraagt om den toestand eens na te gaan van de publieke wegen met name de Haltestraat en van de boulevards. Deze eischt dringend voorziening. Den heer v. ZijG met het onderhoud daarvan belast, zal 'hiervan kennis worden gegeven. Niets meer aan de orde zijnde wordt de openbare vergadering gesloten. Voetbal-rage, Ik ben er nog levend af gekomen. Van den voetbalwedstrijd namelijk in Amsterdam op den Tweeden Paaschdag. Pfiffff Die geiuidnabootsendeletterteekens mogen mijn voldoening uilen, ze zijn tevens een bewijs dat ik graag nog wat zou uitblazen van de vele emoties, midden in de „Meer" en op den tocht daarheen en daarvan opgedaan, maar an dere „rage" en emoties wachten weer, dus ik moet aan het schrijven. Anders is het luchtschip van „De Echo" er, vóór ik uitgeblazen ben, en vliegen er een stuk wat „aviaieurs" door de lucht, om van het I aarlemsche zomerfeest dat uitgebroeid wordt, maar niet eens te spreken. Indeivaad, zoo'n internationale voetbalmatch (zelfs je taal wordt internationaal bij deze ge legenheden en ik kan me aan „purisme" wat 'n I eel ijk woord! nu niet houden) werkt be geesterend, werkt als de champagne-die in Eper- may langs de straten stroomt, werkt verjongend en prikkelend als de zoele voorjaarslucht-zelf van den Tweeden Paaschdag. Trots 'n ingezakte tribune, waar ik Goddank geen plaats had besproken, trots 'n seheeve hals van 't rekken om nog wat te zien boven een twintigdubbeie rij van lijntjesmensehen uit trots 'n wandeling van drie kwartier heen en ruim een uur terug in de volte, voor we de stad en... een bierhuis hadden dat op-, en opgepropt-vol zatl De kranten die „officieele relaties" hebben in de voetbalwereld, vertellen dat we Maandag met z'n vijf-en-twlntig-duizend waren op het voetbalterreiu in de Meer.... ik wil het graag gelooven! Vroeger, als ik aan twintigduizend man moest denken, dan stelde ik mij het eerst voor den geest een legerkorps, als ik in een klassieke bui was, dan had ik dadelijk Xeno- phon en z'n Grieken verdubbeld uit den „Ana basis", maar gemeenlijk was 1 zoo iéts van een slag bij Sédan of de overgave van Metz, dat me het eerst in de gedachte kwam, als ik over een corps van 20.000 man moest gaan peinzen. Dat zat me voortaan niet meer gebeuren. Ais er nog eens oorlog*komt in China of waar ook, en de kranten vertellen van een paar le gerkorpsen van 20.000 man die op elkaar toe marcheeren, dan denk ik nu en van. nu af dadelijk het eerst aan.... een voetbalmatch. Inderdaad, er is affiniteit van gedachten. 't Was een legercorps, dat Maandag rond het veld van R. A. P.. stond! En ze streden zelfs, ze streden meê met de twee elftallen! Gelukkig, dat de Hollanders geen punt behaal den, want als dftt het geval was geweest, Han zouden er bepaald dooden zijn gevallen... want dan had een ander stuk tribune onder de en thousiaste geestdrift ingestort! D'r was een hooge militair, die achter me zat op de officieele tribune, en die niet precies wist waarom er nu juist e 1 luidjes tegen el kaar aan 't balschoppen waren; wftftrom elf, en niet tien, of twiqtig?.... Ik maak daaruit op, dat in het legercorps van de twintig duizend dat rond het Wia-ter- graafmeersche veld gelegerd was, de hoofdoffi cieren toch niet allemaal den maanschalkstaf in den ransel dragen. Maar dat gaat immers over al zóó? Van den strijd der tweemaal-elf hebben de lezers gisteren in de krant kunnen lezen. Maar wat van het opwindende dat zoo'n voetbalwed strijd geeft? Daar gftftt de baf, scherp strijkend: récKtuit ewer het yeld... De een een or&iyejniani t— zet er zijn been achter, en drijft hem vooruit. Een witte Engelschman schiet toe als een haas, poogt z'n been over den bal te schuiven, een derde loopt uit als de oranjeman juist tusschen de beenen van den Engelschman door den bal wegschopt, en vangt h em op, en drijft 'm verder, en dftn opeens in een hurrie vijf, zes lui te gelijk, die hóóg-op springen en schoppen, en één been geeft den bal 'n mep dat-ie in een boog vèr-vliegt naar den anderen kant van het veld, waar wéér een Engelschman net precies op de plaats klaar staat, en 'm schuinsweg overzet aan een ander, die nu probeert om plots den bal te schoppen in het vierkante net, waar een jonge grijsgelruide Hollander 'm kalm opvangt in z'n handen en dan met een krach- tigen trap weer naar het midden van het veld doet verhuizen waar precies hetzelfde spelletje weer begint, met een beetje variatie, telkens, drie kwartier achtereen En stel je nu voor daar-tussehen-door het gezoem van die twintigduizend, en telkens een gejubel als de bal door een Hollander wordt bemachtigd, .en een kreet als een Hollandsch been ?m 'n schop geeft, en een aanzwellend* machtig gejuich als het ding meer en meer vooruitkomt in de lichting van het doel waar de Engelschman klaar staat met z'n handen op. z'n knieën, heel-beweeglijk volgend den bal in z'n evolutiën, hoe-ie nadert en dftn opééns weer luwt het gejubel als zoo'n Engelschman, forsch den bal wegtrapt naar den anderen kant* en .dftn weer stijgt het plots óp, bet-klaterend* als Francken vooruit rent, één Engelschman voorbij, drie voorbij, één op den grond die z'n verstand zoekt 'n moment, en dan zal hij schop-1, penDat is 't hoogtepuntnu zwijgen de twintigduizend een oogenblikeen witte Engelschman is vlug als de wind en schopt op 't allernaaste moment óók naar den bal die al! vliegt naar het doelMis, maar Francken; is óók niet kalm en hij schopt te hardj1 te hoog, weet ik het, ver óver de lat eni onder de twintig dikke rijen van menschen vliegt de bal, en 't is een jammerlijk „hèèèè" dat' je nu hoort Zóó ga je mee in de voetbalrage, en wie dfttj niet gezien heeft, zoo'n internationale mattii/ mag er niet ever mee praten! Maar waard om eezien fe worden is-'t! S.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1