DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. u,»rr^jjjj 9nn lün inti 0™* on STADSNIEUWS NIEUWS UIT DEN OMTREK. H.H. Adverteerders. Kinderhuisvest 29-Sh33, Haarlem EERSTE BLAD. Aan AGENDA. Siecht lezen VRIJDAG 21 APRIL 1911. 36ste Jaargang. No. 7521 Bureaus van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RICAROO's Advertentie-Bureau, N, Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. Alle betalende abonnés op dit blad, die in het bezit eener ve zekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: Dn uitkeerlng dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credletbank Nieuwe Gracht lv Dit nummer bestaat uit twee bladen. Ons Geïllustreerd Zondagsblad. Is het, zóó beschouwd, te verwonderen dat wij hier vermenging meenen te zieu van so ciale en politieke werkzaamheid? Haarlemsche Alletiagjes No. 250. Gemeentezaken. stemming VAN ONZE RECHTBANK. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Haarlem 1.85 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1,35 Voor de ovenge plaatsen in Nederland franoo per post 1,80 Afzonderlijke nummers ".08 PRIJS OER ADVERTEHT1EN Van 16 regels Buiten Haarlem en de Agentschappen Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 oent (6 regels), driemaal voor 50 oent (4 oontant.) meer oent per regeL (Buitenland 10 oent £0 oent 1000 sohiktheid tot werken. GULDEN by overlijden. 300 GULDEN tij verlies van een hand of voet 150 verlies van éen oog. 100 verlies van éen daim. 60 één wijsvinger. 15 GULDEN 14 verlies van één anderen vinger. "Wij verzoeken heeren adverteerders drin gend, ons de advertentiën, die den dag van inzending geplaatst moeten worden, zoo vroeg mogelijk toe te zenden. Van adverten tiën die na half twaalf uur inkomen, kan de plaatsing niet meer worden gegarandeerd. Advertentiën voor het nummer van Za terdag gelieve men zooveel mogelijk des Vrij dags in te zenden of aan onzen reiziger mede te geven. DE ADMINISTRATIE. PLATEN. I: Holland—Engeland wedstrijd (3 foto's). Vreeselijk ongeluk op de Maas. Belang rijke verkeersverbetering te Rotterdam (2 foto's). Museum-merkwaardigheid. Moedige Afrika-rei- zigster. Hoe een Kroningsmantel wordt gemaakt. Zware brand op Rooswijk. Biakkersstaking 'te Amsterdam. Serafijnsch Seminarie te Largeweg (3 fo;o's.) Eene vorstelijke kousenbreister. Uniek kiekje. TEKST: De grooie voetbalwedstrijd. Eind goed, al goed. Van vader op zoonAllerlei (met 5 plaatjes). Serafijnsch Seminarie te Langeweg. Een jong vrouwtje. Voor onze jongens en meis jes. Zaterdag, 22 Maart. Gebouw „S t. Bavo" R. K. Volksbond half 9 uur Spaarbank „St. Antonius van Pa dua". 8 uur zitting Hulpspaarbank (Schoter kwartier). Half 9 uur Spaarkas „St. Ni colaas". (Winterprovisie). Half 9 uur zitting en in schrijving van nieuwe leden in de Coöperatie ve bakkerij „Arbeid Adelt". Half 9 uur Steun comité. Schouwburg Jansweg 8 uur Proza en Poëzie Soiree. Bioscope-theater Groote Markt 3 en 8 uur Bioscope- voorstelling. Ity.cr'a Stichting op ue gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van teekeniiigen en schetsen: Holland- sche school 16de eeuw. Goltzius en anderen; Fransche school 17e en 18e eeuw, Watteau, Boucher, enz. Wij hebben iets goeds te maken. In zake de actie, die het „R. K. Patroons tlaü' heeft willen op touw zetten voor de af vaardiging van een „vertegenwoordiger der industrie" naar de Tweede Kamer, hebben wij en niet wij-alléén, doch mèt ons „De '1 ijd", „Het Huisgezin" ou andere bladen gewaarschuwd tegen de z.g. standsvertegen- woordiging die door liet „R. K. Patroonsblad" o. i. werd bepleit, die door den Eerw. Pater v. d. Elzen voor den boerenstand gewenscht wordt, en die wij, óók omdat ze vanzelf zou medebrengen politieke stands-vertegen woordiging, streng afkeurden. Het blijkt nu, uit een nader artikel van het „R. K. Patroonsblad", datdit blad het met ons volkomen eens isl Men gelooft dit niet! Ziehier: „De vraag of een bekwaam vertegenwoor- der. industrie in de Tweede Kamer op The t ir°U züu" cen vraag, die toen we bet hadden over inmenging van sociale vereenigingen in de politiek, door ons natuur lijk niet werd besproken, die vraag is „bet eenige", waarover het „R. K. Patroonsblad" heeft geschrevenzoo lezen we in dat ar tikel. Als dat zóó bedoeld is, dan moeten wij ouze bezwaren la' en vervallen. Wanneer liet „R. K Patroonsblad" enkel en alleen de volstrekt niet nieuwe noch m eenig opzicht belangwekkende stelling heelt willen opzetten: „dat een bekwaam vertegen-j woordiger der industrie in de Tweede Kamer op zijn plaats is," wel, dan is daar niels le gen. En als dan de redactie zelf nog zegt dal zij het beginsel van standen-vertegenwoordiging niet huldigt, zeker, dan zijn we het in dit opzicht eens. rEn we maken dus der redactie van iet „R. K. Patroonsblad amende honorable. Toch mag nu eens onderzocht worden, dunkt ons, hoe èn wij, èn „Do Tijd", èn „Het Huisge zin", èn anderen alléén een klein Liia-1 bwgsch blaadje schijnt, naar het hierboven- aangehaalde artikel, de redactie van het „R, K. Patroonsblad" goed begrepen te hebben en niet „slecht gelezen" te hebben op een dwaalspoor zijn gebracht. Wij meen en dat het volgende daartoe heeft bijgedragen. Vooreerst wil het ons voorkomen, dat het „R. K. Patroonsblad" een orgaan is, bestemd om vóór alles te werken voor het tot stand komen van een R. K. Patroonshond, en overi gens méér een sociaal blad, dan een, be stemd om algemeen als voorlichter, op te tre den van de patroons in allerhande gevallen. Dit laatste is dan ook, juist door het enorme veld dat hier open ligt, vrijwel een onmoge lijkheid. Sociale actie, zoo meenen wij, is het bijzondere arbeidsveld van dit blad, dat daarenboven als propageerende een nieuw te stichten bond, in zijn geheele doen en laten moet zijn de weerspiegeling van wat deze Bond zal moeten worden. Nu hebben wij een bijzondere zorg, althans hier in dit gedeelte des lands, om sociaal werken en politieke actie te scheiden. Om ze niet dooreen te warren. Om van het ter rein der eene zoovèr mogelijk de and'êre actie af te houden. Onze sociale vereenigingen worden hij elke gelegenheid daaraan herinnerd, en de sociale bladen die wij kennen houden zich aan deze scheiding van politiek en sociale actie met zoig. Nu komt het „R. K. Patroonsblad" dat wij beschouwen als het sociale blad voor ae Katholieke patroons, dat ten doel heeft de stichting van den patroonsbond, en het be gint zéér scherp en resoluut te pleiten vóór een patroons-afgevaardigde naar de Kamer. En het blad schrijft daarbij niet, dat dit een raad is, gegeven aan de kiesvereenigin- gen, aau de patroons i n de kiesvereenigin- gen, maar spreekt algemeen, zonder restric ties! Ivloet dit „slecht lezen" heeten? Nu de redactie van het „B. K. Patroons blad" bekent, juist geen standsvertegenwoor diging te willen, moeten wij dus komen tot de conclusie, dat zij in hét bewuste artikel zicb wat boud, wat ongereserveerd, en vooral onvoorzichtig met het oog op het karakter van het blad, heeft uitgelaten. Deze conclusie is, gezien de verdere artike len in andere nummers van hetzelfde blad, waarin scherpe aanvallen en heftige uitdruk kingen schering en inslag zijn, niet al te ge waagd. Dc oorzaak van ons „slecht lezen" is dos gevonden, en wij zouden het hierbij kunnen la ten, hadden we niet nog ééne opmerking. Het „R. K. Patroonsblad" stelt zich op het standpunt dat het een sociaal vakblad voor geheel Nederland is. Zoo meenen wij althans. Nu moet het blad de redactie zal ons de zen raad wel niet ten kwade duiden toch niet vergeten dat de toestanden in Noord- Brabant en die ten onzent èn wat orgauisa- tie, èn wat politieke en sociale actie aangaat, hemelsbreed verschillen. De Katholieke organisatie kan in Brabant meer en anders handelen, is vrijer en ruimer, dau in onze streken. Wat in Brabant kan en mogelijk is, is vaak ten onzent niet gewenscht en absoluut ver keerd. Wij meenen zonder nu in verdere d fi ts i 1 s te treden dat verschillende Brabant se). e schrijvers en sociale voormannen dit on derscheid tusschen de toestanden in het zoo goed als geheel-Katholieke Brabant en die in het overwegend niet-Katliolieke Noorden voorbijzien. Ook in deze kwestie is aldusonbewust na tuurlijk en geheel te goeder trouw ge schied. En ook dit moge aanmanen zoo raden wij bescheiden] ijk tot wat meer voorzichtigheid en beradenheid hij het geven van adviezen, die ook huiten Brabant worden gelezen en konden worden gevolgd! OVER JBOUjWPOLITIE. (Wij verwijzen naar een gevalletje dat gis teren voor onze Rechtbank werd behandeld en dat te vinden is onder de rubriek „Van onze Rechtbank", als na,ar een voorbeeld hoe men voor eene onbenulligheid, dank zij de onvolprezen wijze, waarop de H. Burea.u- cratius ook hier te lande den scepter voert, maandenlang kan geteisterd worden, len per slot van rekening op altijd juin of meer krenkende ;wijzc voor de rechtbank worden gedaagd. Do zaak van gisteren betrof het vtervan- gen van een oud trapje door een nieuwe wenteltrap. Ramen of deuren behoefden •daarvoor niet uitgebroken te worden, muren niet verbroken. Het geheelvan het huis onderging geen verandering. Êien karweitje om zijn klanten te pleizieren, zou men zoo zeggen. JMet twee pf drie dagen is het zaak-1 je .opgeknapt.. Niet aldus. Eerst moeten eenigie teekeningen worden ingediend, die gewoonlijk de eene na de an dere worden afgekeurd, dikwijls om onder geschikte kleinigheden, waarover de „des kundigen" het niet eens kunnen worden. Zoo werden voor dit werkje niet minder dan drie teekeningen ingediend, waarvan twee afgekeurd werden en ten slotte werd de trap, die gemaakt en gesteld was volgens de eerste ingezonden teekening door dezelf de deskundigen, die de plannen onvoorwaar delijk afkeurden, goedgekeurd. Zoo werkt het Bouw- en (Woningbureau Van den last, die de principalen .onder vinden door het wekenlang uitblijven der bouwvergunning, yaH piets wetenswaardig te vertellen. (Waarlijk, vooral voor zulke niets om het lijf hebbende karweitjes, kan wiel wat minder omslachtig te werk worden gegaan. WÜ lachen wel eens met de Pruisische bureaucratische alomscheerschappij. (Maar is het Jiiei* zooveel beter Ziekenverpleging. Voorgesteld wordt de contracten betreffen- de de verpleging van arme zieken, aangegaan met de besturen van het Diaconessenhuis, van de Maria-stichting en van het gesticht van de Broeders van Barmhartigheid van St. Jo annes de Deo, met ingang van 1 Mei 1911 voor den tijd van vijf jaar te verlengen. Een suppletoire begrooting voor den dienst van 1910, aanwijzende zoowel in ont vangst als in uitgaaf een bedrag van 6.793.1'J, is ingediend door de Regenten van bet St. Elisabeth's of Groote Gasthuis. Onvoorziene uitgaven. De post voor „onvoorziene uitgaven" dienst 1910 wordt voorgesteia om vast te stellen op ƒ303.89 en een halven cent Eervol ontslag. De heer S. A. Pereboom, onderwijzer aan School 9, verzoekt met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag als zoodanig. BESTRIJDING VAN DE TUBERCULOSE. De Noord-Hollandsche vereeniging-tot Be strijding van de Tuberculose, houdt eene ge wone Algemeene Vergadering van Afgevaui- digden van de leden op Vrijdag 28 April 1911, des namiddags te 3 uur, in de kleine bovenzaal van „De Kroon", Groote Markt, Haarlem. De agenda bevat de volgende punten: 1. Opening van de Vergadering. 2. Notulen. 3. In gekomen stukken. 4. Mededeelingen van het Bestuur. 5. Jaarverslag van den Secretaris over 1910. 6. Rekening en verantwoording van den Penningmeester over 1910. 7. Rapport van de Commissie tot nazien van de rekening en verantwoording van den Penningmeester. 8. Aanwijzing van drie aangesloten vereenigin gen, die in 1912 elk uit haar midden een afge vaardigde zullen hebben te benoemen tot lid van de Commissie tot nazien van de reke ning en verantwoording van den Penning meester over 1911. 9. Verkiezing van twee Be stuursleden ter voorziening in de vacatures, ontstaan door de periodieke aftreding van de heeren Dr. N. M. J°sePhus Jitta en Dr. J. C. J. C. Smits (beiden niet herkiesbaar), lu. Rondvraag. 11. Sluiting van de Vergadering. EEN BIJZONDERE ONDERSCHEIDING. Men deelt ons m<He: Het heeft Hare Majesteit de Koningin be haagd, een bijzonder blijk van Hare hooge belangstelling te geven voor de Tentoonstel ling van Nederlandsche en Nederlandsch-In- disehe decoratieve en toegepaste kunst, die gedurende de maand Mei in het Museum van Kunstnijverheid te Christiania zal gehouden worden, door eene aanzienlijke verzameling van zeer merkwaardige en kostbare voorwer pen voor deze Tentoonstelling af te staan. ELECTRISCHE CENTRALE. Gisteren is men begonnen met de fundée- ringswerken voor de nieuw te bouwien eleo- trische Centrale aan ue gemeentelijke licht fabrieken. Het werk wordt uitgevoerd door de Firma B, Zuithof en' Zn., alhier. VOOR PEN GEMEENTERAAD. De burgermeester te dezer stede maakt be kend: dat op [Woensdag den 26en April 1911 eene stemming zal plaats hebben ter benoe ming van een lid van den Gemeenteraad voor het eerste kiesdistrict, der gemeente en wel uit de navolgende candidaten J. E. van Emmerik- H.,Ph. Loots. Dr. (W1, E. Merens. De stemming vangt aan des morgens te 8 uur en duurt tot des namiddags te 5 uur. De stembureaus gullen zitting houden als volgt: dat in het stemdistrict A: (.hoofd stem bureau) op het Raadhuis; dat in. het stemdistrict B: in het schoolgebouw aan de Spaarnwouderstraat, plaatselijk gemerkt no. 12 (thans school ,no. 7); dat in het stem district Gin het schoolgebouw aan de Haar- leinmerliedestraat, plaatselijk gemerkt po. 29 (thans school no.. 8), TER STEMBUS. Gisteravond is begonnen met de oproepings- kaarten voor de stemming van een lid voor den gemeenteraad aan de kiezers rond te zen den. De stemming wordt, zooals men weet op Woensdag 26 April a.s. gehouden. AANBESTEDING. De wederopbouw van het onlangs gedeeltelijk uitgebrande perceel Schoterweg no. 25, is bij onderhandsehe aanbesteding dQor den Bouwkun dige W. J. Nelissen, opgedragen aan den aanne mer .W, Bonke, Burgwal, alhier, (Zitting van Gisteren.) y RUZIE t l) Op 18 December van het vorig jaar was E. v. d. W. in een herberg te Santpoort. Zij werden dronken e:i ruzie bleef niet uit. De een had het kind van den ander geslagen, ziedaar de aanleiding. Kom maar mee naar buiten, zeide v. d. W. „Begin hier maar, zei v. P. waarop v. d. W. zich niet onbetuigd liet en v. D. een (linken pats in het gezicht gaf. v. d. W. stond daar thans voor terecht; hij bekende. Eisch f 4 boete subs. 8 dagen brommen. DE LIEVE POESJES. Op 11 Februari vervoegden zich twee vrien delijke voddenkooplui bij mej. N. P. in de Meer om vodden te koopen. Toen zij de kans schoon zagen, greep H., een van de twee broeders, het lieve poesje, een aardig diertje met wit borstje, en stopte het in zijn voddenzak. H. wist niet hoe de kat in zijn zak was gekomen, maar een feit is het dat de vetdwa'chter v. Boovan hem achterna gegaan is en hem bij de Liedebrug zijn zak liet uitpakken. Niet posslief, maar het wit zwarte velletje van poes kwam te voorschijn. Mr. Hoyer achtte het feit overtuigend bewe zen en eischte 1 maand tegen den kattenmepper. ONDANKBAAR Nog eenige zaakjes van verzet tegen de po- liiie werden behandeld, waarna W. B. te Velzen zich had te verantwoorden wegens mishande ling van J. van L. Van L. n.l. mag voor zijn vrouw niet meer in huis komen. Wie daarvan de oorzaak is viel moeilijk uit te maken. Zooals van L. vertelde lag de schuld aan zijn vrouw en zijn kinderen, volgens anderen nu ja, het is een oud deuntje op een oud wijsje. Op 26 Februari wilde v. L. alles weer goed maken en ging hij naar zijn vrouws woning. Daar had je de poppen aan het dansen' D. kwam tusschenbeide en koos partij tegen v. L., doch blijkbaar' wel wat hardhandig, daar hij zich nu te verantwoorden had. Het O. M. achtte dat D. beter deed zich met zijn eigen zaken te bemoeien en niet met die van v. L. De eisch luidde f 3 subs. 6 dagen hechtenis. DIEFSTAL'. Tegen den voddenkoopman J. H. werd bij verstek 1 maand gerequireerd wegens het ste len van portretten hij P. C. te Velsen. ARBEIDSWETOVERTREDING. Te verantwoorden had zich nog de eigenaar van een zakkenplakkerij, wegens het doen wer ken, in strijd met de Arbeidswet, van een jon gen in de letlerdrukkerij, verbonden aan die plakkerij te Koog a. d. Zaan. Door den kan tonrechter te Zaandam was hij vrijgesproken. De eigenaar- beweerde dat de jongen werkzaam was in de stypinrichling en dat is niet de iet- terdrukkerij. Of een stypinrichling een letterdrukkerij is, zal door de rechtbank op 8 Mei a.s. uitge maakt worden. Als deskundige benoemde zij Mr. Ch. Enschedé, die daarover alsdan zijn licht zal laten schijnen. ONZE BOÜV.I LITIE! Dc heer Ph. v. O., aannemer alhier, die thans in het beklaagdenbankje komt plaats nemen, heeft een zware zonde op zijn geweten tegen de Woningwet. Dies is hij door onze ijverige bouwpolitie geverbaliseerd en al een jaar lang heeft de heer O. daar pleizier van. Reeds voor den kantonrechter te dezer stede heeft de zaak, waarover het gaal, gediend en deze sprak den heer v. O. vrij. Doch het O. M. bij het kan tongerecht kwam van dit vonnis in liooger be roep en thans kwam het in behandeling voor de Jtechlbank. In Juni van het vorig jaar had de heerv. O1, in opdracht een oude trap weg te breken in het perceel aan de Lange Veerstraat 21 en daar een nieuwe voor in de plaats te stellen. Een gewone zaak zou men zeggen en in een vloek en een zucht klaar. Niet alzoo. tegen woordig. Eerst moet behoorlijk bij het bureau voor Bouw- en Wonnigtoezicht eene teekening inge diend worden, goedgekeurd en door B. en W. de bouwvergunning gegeven worden. De heer v. O. diende een teekening in. Af gekeurd door de bouwpolitie. Er moet een nieu we teekening ingediend worden. De heer v. O. sprak, volgens zijn zeggen, met een inspecteur le kl. van het Bouw- en W oning toezicht af, dat hij de trap, zooals hij die op de teekening had aangegeven en die volgens hem volkomen aan alle eischen voldeed, zou plaatsen. De bedoelde inspecteur zou zich dan in loco kunnen overtuigen, dat de trap_ voldeed. Dit werd, volgens bekl. goedgevonden en zoo werd gedaan. De heer v. O. waarschuwde den inspecteur toen de trap klaar was en de inspecteur kwam zien, maar maakte de opmerking, dat de trap geplaatst was, doch dat de vergunning daar voor nog niet was ingekomen. De inspecteur waarschuwde een van de bouwpolitie-mannet'ef en deze maakte om deze reden proces-verbaal op tegen den heer v. O. Tableau. Ter terechtzitting werden o.m. als getuigen gehoord de hoofdopzichter (pardon, sinds twee maanden de directeur) van het bureau voor Bouw- en Woningtoezicht, benevens de inspec teur le klasse met wien de mondelinge afspraak was gemaakt. Ter terechtzitting hielden de beide heeren vol dat zulk eene afspraak tot de onmogelijkheden behoorde. De heer v. O. had het glad mis en trachtte er zich uit le praten. Het O. M. oordeelde dat men gerust kon in gaan op de getuigenissen van de twee getui gen, die fatsoenlijke mensehen zijn, en achtte de beklaagde schuldig aan het overheden van art. 5 der Woningwet, dat verbiedt het uitlok ken, de "hap was door werklui op order van den heer v. O. gesteld van eene overtre ding der Bouw- en Woningwet. Het O. M. eisch te evenals het O. M. bij het kantongerecht voorheen f 50 boete, subs. 14 dagen hech tenis. De heer v. O. zeide dat hij het betreurd dat een burger uit Haarlem voor zulk een on benullige zaak moest terecht staan, en daar mede zoo lang geplaagd werd. ORDEVERSTORING. Hoewel in den laatsten lijd minder dan vroe ger, moest toch gisteravond weer eens een po litieagent een man in de Groote Houtstraat we gens dronkenschap arresteeren, hetgeen natuur lijk niet zonder eenige ordeverstoring geschiedde. De orde in onze hoofdstraten schijnt volkomen hersteld, maar thans schijnen de herrie en dc schandaalIjes, naar wij vernemen, zich te ver plaatsen naar de Dreef. Daar is minder politie toezicht en kan men er dus ongemoeid zijn woelige na'uur den vrijen teugel laten. SCHOTEN. De vereeniging tot bestrijding dergeldelijkegevolgenvanonvrij- willige werkloosheid. Gisterenavond had de derde j'aar vergadering plaats van de vereeniging tot bestrijding der geldelijke ge volgen van onvrijwillige werkloosheid, al hier. In de openingsrede wees de voorzitter er op dat de toestand der vereeniging zoowel financieel ^ls moreel alle reden tot tevre denheid geeft, Het keurig jaarverslag van den penningmeester, den heer Nieman, werd onder applaus der vergadering aanvaard. [Wat de financiën betreft bedroeg het kas saldo op 31 Maart j.l. f 1125,41 tegen een uitgave van f 587,90V2- De uitkeering aan werklooze leden bedroeg f 356.94 uitgekeerd aan 30 leden, waarbij 3 die voor de volle uitkeering gedurende 50 dagen in aanmer king kwamen. Ten raadhuize werden voor de uitkeering 16 zittingen gehouden, ter wij dit jaar 129.73 minder werd uitgekeerd dan het vorige jaar. Tevens werd door het verslag duidelijk dat deze vereeniging te Schoten eene ver gelijking met dusdanige vereenigingen in onze omgeving best kan doorstaan. Het le den aantal bleef nagenoeg hetzelfde en be draagt ongeveer 200. Uit het verslag van den secretaris, den heer C. de Braak bleek dat de vereeniging wel degelijk recht van bestaan heeft verkregen, en ook dat deze winter weer verscheidene huisgezinnen voor algeheelen ondergang bewaard zijn geble ven, terwijl het ingevoerde kaartenstel 1 uitstekend voldeed. Een woord van dank werd gebracht aan den eere-voorzitter, den heer Burgemeester, voor zijne steeds milde houding wanneer het de belangen der vereeniging betrof. Punt .5 van de agenda rapport van het' bestuur, voorstel de Jopg. dat behelsde de uitkeering „te wijzigen in voortdurende en onafgebroken uitkeering, lokte een langdu rig© discussie uit, hetgeen tot resultaat had, dat met bijna algemeene stammen werd be sloten op het advies van het bestuur in te gaan, en deze zaak als nog niet ryp genoeg te beschouwen voor uitvoering, vooral om de'groote mogelijke financieale moeilijkhe den, die hieraan verbonden zijn. Wanneer de' wenschelijkheid der invoering blijkt zal het bestuur dienaangaande voorstellen doen. De bestuursleden P. Box en T. Stoffer, periodiek aftredend, werden bij acclamatie weder in die functie herkozen. Door het be noemen van den heer Verkooij tot. bestuurs lid in plaats van den heer Middel, die do gemeente heeft verlaten, is het bestuur vol tallig. Tot leden der commissie voor het nazin der hoeken werden benoemd de heeren J. van Gijn en C. Hoogeland. Door den voorzitter werd de vergauerjng te tien uur gesloten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1