SCOTT'S EMULSION BUITENLAND. BINNENLAND. SPA ARNE-BANK. Kmlclioesf NIEUWS UIT OEN OMTREK. STADSNIEUWS. Ingezonden Hliededeelingen. NIEUWE GRACHT 98. Telefoon 2088. HAARLEM Kapitaal 1500.00QGeplaatst en volgestort f 250,000,- CONIfWISSARISSEN s AMSTERDAMSCHE BEURS. RAAD VAN TOEZICHT* - Directeurs G. F. H. PASTOOR. Rekening-Courant, Credieten, Coupons, Effecten, Deposito's incasseeringen, Wissels, Prolongatiën enz. enz. a y Weerbericht. OVERZICHT. In" een te Cettinje, in Honferiegrcf, gehou- 'den vergadering, bijgewoond door alle stam-1 hoofden van OPPER-ALBANIB en alle aanvoerders der insurgenten, werden de vol gende .besluiten genomen, waarvan een af schrift werd gezonden aan honing Nikita van Montenegro en een aan dan Franschen 'gezant voor de groote mogendheden. ,De Albaneezen verlangen: lo. de territo riale integriteit van Albanië; 2o. de invoe ring .van de Albaneesche taal als officieele en onderwijstaal in de vier tot Albanië be- hoorende vilayets, Skoetari, Janina, Mona ster en Kossowo; 3o. de gouverneurs der vilayets moeten van Albaneesche nationali teit zijn; 4o. de inkomsten van Albanië mogen slechts voor Albanië worden besteed; 5o. de militaire dienstplicht wordt door de Albaneezen behalve in tijden van oorlog en gevaar in Albanië vervuld. Deze eischen zullen aan de Porte worden toegezonden. Maar het is duidelijk, dat zij onaannemelijk zijn, omdat zij ver over het doel heengaan. De aanneming zou de vier genoemde vilayets, dat is meer dan de helft van Europeesch Turkije, tot een Albanee- schen staat maken, terwijl drie ervan een gemengde bevolking hebben, en alleen Skoe tari zuiver Albaneesch is. Geen Turksche regeering kan deze eischen inwilligen, zon der de andere volksstammen in den Balkan tegen zich in 't harnas te jagen. De Jong- Turken zouden in de vier genoemde vilayets alle gezag in handen geven van de Alba neezen. Bovendien, wat de eiseh van erken ning der „territoriale integriteit van Alba nië" inhoudt is heel onduidelijk; het schijnt wel of de leiders deze frase uit het pro gram der mogendheden voor het Turksche Rijk hebben overgenomen. Zulk een eiseh zou alleen beteeken is hebben, als Albanië een van buiten bedreigde staat ware. Over 't gebruik der Albaneesche taal kan de Porte onderhandelen, maar de rest van het program is voor haar onaannemelijk. Zij heeft verklaard bereid te zijn tot het invoeren van economische en administra tieve hervormingen, maar krijgt nu een pro gram van politiek-nationale eischen. De Al baneezen willen zelfstandig jzijn, een soort autonomie hebben, wat de Porte met het oog op de andere volksstammen van het Turksche rijk niet kan toestaan, tenzij zij een algemeene decentralisatie ging invoeren, die de weerkracht en de politieke beteeke- nis van het Turksche Rijk zeer zou verklei nen. Iets zullen de Albaniërs wel krijgen maar hun program lijdt zoo aan over vraging, dat het voor Turkije onaanneme lijk js^ De Fransebe president in Tunis. Presi dent Fallières is in Tunis zeer hartelijk ont vangen door den Bey, die hem de „Orde des Bloeds" verleende, omdat hij hem als 'n lid zij ner familie beschouwt, naar hij zeide. ha het bezichtigen van het paleis en een bezoek aan het museum woonde de President met den Bey een revue bij, waar o.a. ook een duizend tal leden van godsdienstige genootschappen hun voorbij trokken, die wierookvaten en geurlampjes in de lucht wierpen en handig weer opvingen. Gedurende de revue strooide de vlieger Bouvier, in de lucht zwevende, de» President bloemen voor de voeten. De Bey gaf zijn voornemen te kennen om in het vol gend jaar den President te Parijs een tegen bezoek te brengen: twee dagen als officiëc-le gast en verder incognito. Aan een feestmaal, door president Fallières in het Residentshuis te zijner eer gegeven, bracht de Bey hulde aan het beleid waarmede Frankrijk werkt aan de economische en verstandelijke ontwikkeling van Tunis, en President Fallières betoogde in zijn antwoord dat Tunis onder Frankrijks bescherming een steeds- toenemenden voor spoed tegemoet gaat. De schatten der Inca's. De Amerikaan- sehe maatschappij die het heilige meer der Inca's in Columbia drooglegt om de schatien aan het licht te brengen, daar sedert duizen den jaren op den bodem verborgen, heeft niet zonder aanvankelijk succes gewerkt. Eenmaal in het jaar werden door de oudste bewoners dier streek offers gebracht aan de goden, voor namelijk bestaande in goud en edelgesteen ten, die met een schip naar het midden van het meer werden gebracht en daar in het water neergelaten. De priesters waren daar bij met goudstof overdekt en doken in het meer om zich hiervan te ontdoen. Herhaalde lijk zijn vroeger pogingen gedaan om de schatten der Inca's terug te krijgen, maar- zinder succc-s. De ondernemende Amerikanen hebben nu het meer geheel droog gelegd en zijn aan het doorzoeken van de tien meter dikke modderlaag. Men heeft een massieven zwaren gordel van goud gevonden, een gou den ketel, twee gouden slangen, twintig sma ragden van aanzienlijke grootte, twee merk waardige statuetten en een aantal gouden arm- en voetringen. Wetenschappelijk van be lang is een groote gouden schotel, waarop alle teekens van den kalender der Inca's go graveerd zijn. de bloemententoonstelling te Boskoop, en C. H. Claassen, rijkstuinbouwleeraar te Boskoop. Op de veiling werd de hooge bezoeker rond geleid door den voorzitter der vereeniging, den heer A. H. Duyvestein. De aartshertog en zijn gemalin hebben gisteren voorts eenige merkwaardigheden in Den Haag bezichtigd. Hedenochtend half ze ven keerden zij terug naar Weenen. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nasau, J. H. van Nes, voorzitter van het uitvoerend comité der groote bloemententoonstelling te Boskoop, en D. A. Koster, voorzitter van de Pomologisehe Vereeniging aldaar; tot broeder in de orde van den Ned. Leeuw: de gew. klerk bij 's lands kas te Padang, J. Botellho. DE PAUSELIJKE INTERNUNTIUS. De bij het Nederlandsche hof te accreditee- ren internuntius mgr. J. Tacci, Apostolisch nuntius te Brussel, is gisterenmiddag ten half 5 uur uit Brussel te 's-Gravenhage aangeko- men voor een verblijf aldaar in verband met het tijdstip waarop hij aan H. M. zijne ge loofsbrieven zal aanbieden. De Pauselijke diplomatieke vertegenwoor diger was vergezeld van mgr. E. de Sarzana, secretaris der legatie te Brussel, en werd aan het Holl. Spoorstation begroet door mgr. Gualtierie, zaakgelastigde a. i. te 's-Graven hage, die na den val dezer dagen, waarbij hij zijn pols bezeerde, zijn rechterarm in een slingerverbanddoek droeg. De gezant en secretaris namen intrek in de woning der internuntiatuur aan het Bezui- denhout. NED. MISSIE NAAR ROME. De buitengewone zending van H. M. die Koningin naar Rome ten einde den Koning van Italië de gelukwenschen over te bren gen met het 50-jarig bestaan van het Ko ninkrijk Italië zal zijn samengesteld uit J. E. N. Baron Sirtema van Grovestins, Groot meester, tevens Hoofd van hiet buitengewone gezandschap; Jhr. F. van Geen, Kamer heer, Particulier Secretaris en den eersten luitenant Jhr. F. de Beaufort, Ordonnance- Officier der Koningin. STANDBEELD VOOR OZAAR PETER. Het voetstuk van het standbeeld voor Czaar Peter den Groote, eén geschenk van den keizer van Rusland aan de gemeente Zaandam is (Woensdag te Amsterdam aan gekomen en gisteren be water naar Zaan dam vervoerd. Het bestaat uit 23 stukken, waarvan één stuk het buitengewone gewicht van 13,000 kilogram heeft. Het is vervaar digd uit Fransch graniet en werd geleverd door den heer Edmond Pachy te Parijs; ar chitect is de heer A, Guilbert be Parijs. Voetstuk en beeld worden gesteld door den heer Jan Reek, steenhouwer te Zaan dam. De oppervlakte van het voetstuk is 4.31 X 4.31 M-de hoogte 3.18 M- Het beeld, dat in brons is gegoten, is ruim 2 meter hoog. EEN MERKWAARDIGE BENOEMING. In ons artikeltje van gisteren over de benoe ming van den heer P. J. J. Coebergh jot lec tor aan de Rijks-Universiteit te Utrecht werd als een gerucht vermeld, dat deze benoeming geschied was tegen de voordracht in van de Medische faculteit. Uit zeer goede bron verne men wij nu, dat dit gerucht onjuist is, en dat de Medische faculteit den heer Coebergh wèl heeft aanbevolen. Wat dan deze benoeming nóg merkwaardiger en verblijdender maak tl ter binnengeleid werd om op de eerste ryji plaats te nemen, zongen de aanwezigen staan de haar het vaandellied toe. Daarna richtte de voorzitter, de heer van Wissen, het woord tot juffrouw Ooyevaar en huldigde haar in dichtmaat, daarbij een enveloppe met inhoud aanbiedende. De secretaris, de heer Jol, sprak haar even eens hartelijk toe en wees daarbij op het ge vaarlijke van het ambt van politieagent. En toen ging het vrouwtje weer heen met haar dochter, terwijl de politiemannen weer hun bondslied staande zongen. Om 'n vette koe. Op de Woensdag gehou den verloting, verbonden aan de Paaschten- toonstelling te Purmerend, viel een meubel- makersbediende aldaar, op z'n nummer een vette koe ten deel. Maar, o ramp, hij had dit verloren, doch hiervan aangifte gedaan bij de politie, 't Werd echter gevonden door een knecht van een paardenhandelaar aldaar, die hiervan mede aangifte deed, doch 't zoolang bewaarde, tot de eigenaar opdaagde. Toen nu de prijs op dit lot viel, was laatstgenoemde ter paardenmarkt te Alkmaar, en kwam 's avonds laat met zijn beest thuis. Men wachtte den knecht op en verzocht hem 't lot af te geven. Men bood hem 10 voor het vinden, doch deze wilde het aanvankelijk niet afgeven, dan te gen de helft der waarde van de koe, waartoe de eigenaar niet genegen was. Een schichtig paard. Gisterenmorgen bij eene kaderoefening nabij de Klomp onder Ede, werd het paard van een der luitenants schichtig en sprong in een voorbijsnorrende auto. De luitenant kwam met enkele kleine schrammen vrij, het paard brak beide voor- beenen en is afgemaakt. Aan de gevolgen overleden. Mej. N., te Nijmegen, die Zondagavond op den Berg en Dalsehen weg van de treeplank sprong, terwijl de tram nog in gang was en onder de wielen terecht kwam, is gisterenmorgen in het Wil- helminagasthuis overleden. Z.K.H. PRINS HENDRIK NAAR HET 1 BUITENLAND. Gisterenmorgen 9 uur is Z. K. H. de Prins der Nederlanden van Het Lbo naar bet bui- i tenland vertrokken. Prins Hendrik werd bij zijn vertrek van het Paleis Het Loo uitgeleide gedaan tot op het bordes door de Koningin en prinses Juliana, van wie hij een hartelijk afscheid nam. 't Prinsesje scheen van haar vader niet te kunnen scheiden. Toen Z. K. H. wegreed, bleef zij staan wuiven en buigen j tot het rijtuig in de Paleislaan uit hetjge- zicht was verdwenen. 1 De Prins beantwoordde de groeten van zijn dochtertje herhaaldelijk. 's Prinsen terugkeer is bepaald op Zon dagavond. Z. K H. AARTSHERTOG FRANS FERDINAND. j Artshertog Frans Ferdinand van Oosten rijk heeft gisteren onder den naam graaf von Artstettin de groentenveiling te Loosduinen en enkele kweekerijen bezocht, onder leiding van de heeren J. H. van Nes. voorzitter van De vergiftiging. Omtrent de door ons me degedeelde vergiftigingszaak te Amsterdam, vernemen wij nog het volgende: In de Frederiksstraat woont de familie T., een gezin bestaande uit man, vrouw en zeven kinderen. Gisterennacht werden de man en vier der kinderen, respectievelijk 6, 8, 10 en 12 jaar oud, plotseling ziek. Zij hadden snijdende krampen in den bnik, gepaard mét hevige diarrhee en brakingen. Zoo onrustbarend waren de verschijnselen, dat in allerijl een geneesheer werd gehaald. Deze onderzocht de lijders en kwam daarbij tot de conclusie, dat zij vermoedelijk het slachtoffer van vergiftiging waren geworden. Hun toestand achtte hij van dien aard, dat verpleging in een ziekenhuis noodig was, eu diensvolgens werden de man en twee kinde ren, wier toestand het ernstigst was, in het Wilhelminagasthuis en de beide andere kin deren in bet Binnengasthuis opgenomen. Gisterenmorgen was vooral de vader er erg aan toe. Intusschen was ook aan de politie kennis gegeven van het gebeurde en de chef van bet bureau Overtoom, de heer I). Land, stelde on middellijk een onderzoek in. Daarbij bleek, dat de man en de vier kinderen, bij wie zich de vergiftigingsverschijnselen voordoen, Woensdagmiddag bij het middagmaal een kliekje aardappelen met koolrapen hebben opgegeten, dat van den vorigen dag was over gebleven, bewaard was in de ijzeren pan, waarin het gekookt was. Nadere berichten bevestigen het vermoeden dat de vergiftiging ontstaan is doordat het kliekje bedorven was. De vrouw moet zelfs gewaarschuwd hebben het niet op te eten, daar het zuur was ge worden. De man achtte dit echter geen be zwaar, met het bekende gevolg. De toestand van den man en der beide kinderen in het Wilhelminagasthuis was gisterenmiddag re delijk wel. Eigenaardige plechtigheid. Men herin nert zich de gebeurtenis op de De Wittenkade te Amsterdam, met Mei a.s. een jaar geleden, toen de politie-agent Bilders door stakende bouwvakarbeiders mishandeld werd. Deze agent werd gered door eene vrouw. Deze, mej. Ooyevaar, die aldaar woonde, trok den diender in haar woning, zoodat hij aan de ruwe me nigte ontkwam. De kranige vrouw werd door H. M. de Koningin voor haar daad beloond met de medaille voor menschlievend hulpbe toon en is haar ook hulde gebracht op den feestavond der vereeniging van dragers der reddingsmedaille „Prins Hendrik" en wel door den eere-voorzitter der vereeniging, den heer J. T. Cremer. Nu is, naar liet „Hbld." mededeelt, Woensdagavond de moedige vrouw nog weer gehuldigd in een huishoudelijke vergadering van afdeeling A van den Am- sterdamschen Politiebond, welke in liet bondsgebouw in de Kerkstraat gehouden werd. Toen het bejaarde vrouwtje met haar dock- ziene uitgaven.; JLZ. Openbare aanaesteaing van leverantiën van bureaubehoeften, leer middelen enz. en het ophaken van vuilnis, alsme openbare verhuring .van eenige per- oeelen tuingrond. 13. Aanbieding ..verslagen 1910: a. der Gemeente, b'. der Gezondheids commissie. ,o. der Haarl. huishoud- en indu strieschool. 14. Benoeming: onderwijzend personeel. Voorzitters en leden stembureaux. 15. Kohieren hoofdelijken omslag 1911.. (Be- lastingreelames enz. Motie omtrent uitvoering, van Se Melkverordenin g der gemeente V e 1 s e n. De heeren G. E. Mulder, J. van Splunter en (W. haron van Tuyll van Se rooskerken, leden van den Gemeenteraad al hier, hebben de volgende motie ingediend: Ondergeteekenden, overtuigd zijnde, dat de uitvoering van art. 2 sub a van de ver ordening .op de verkrijging, de behandeling en den verkoop van melk in de gemeente, zooals die thans geschiedt, volgens hunne bescheiden meening niet juist is, doen het volgende voorstel aan den Raad. De Raad der Gemeente Velsen is Van oor deel, dat art. 2 sub a der verordening op de verkrijging, de behandeling en den ver koop van melk in de gemeente Velsen nooit van toepassing kan zijn op melk van yee, lijdende aan besmettelijke veeziekten.; IJMUIDEN. Een E. K. Jongelingsvereeniging? Wij ont vangen het volgende schrijven: Mijnheer de Hoofdredacteur. Tot mijn groot ste verbazing, heb ik het bericht gelezen in uw nummer van Donderdagavond, over de R.K. Jongelingsvereeniging te IJmuiden. Door middel van uw blad wilde ik gaarne de inwoners van IJmuiden wat nader inlichten. Er is korten tijd geleden opgericht een Patronaat, staande onder bescherming van St. Gerardus Majella, welk pa tronaat jongens opneemt boven de 12 jaar, en des Zondags in de R.K. Zusterschool gehouden J. W. A. BEIJNES, Industrieel, te Haarlem, Voorzitter. F. H. VAN W1CHEN, Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal en Pro vinciale Staten van Zuid-Holland en Burgemeester van Alkemade, te Alkemade. W. J. C. PASSTOORS, Lid der Tweede Kamer der Stat en-Generaal en Burge meester van Ginneken, te üinneken. Db. E. A. M. DROOG, Arts, te Heemstede, Secretaris. Mb. J. N. J. E. THIJSSEN, Voorzitter van den Raad van Beroep ^Ongevallen verzekering), Lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland en van den Ge meenteraad van Haarlem, te Haarlem. THEOD. JANZEN Hzn., Koopman te Haarlem. J. J. BEIJNES, Industrieel, te Haarlem. THEOD. JANZEN Hzn., te Haarlem. J. M. W. FRANOKEN, te Haarlem. B. J. V. VAN HEES, te Haarlem. jtv\ l/y 'A.' Manna," eëiT~wobfcr "van aaffit" ge- bracht aan den heer Zalm voor het behaal de succes en zijn mooi geleverd speldaarnaJ mocht het den heer Mat/ha, met ©en krachtige rede gelukken Üe belangstellenden te bek wegen zich te vormen tot een club. Met be hulp van den heer van Oort werd toen leen Damclub opgericht met aanvankelijk 11 le den, en voorloopig drie bestuursleden, welke zijn de heeren J, Ai (Wensvieen, N. Dames en M. V. d. Post. Met een spoedig „tot .weierziens" gingen; da. Aanwezigen uiteen.. HAARLEMMERMEER. Tongblaar? Zoowel onder volwassen perso nen als onder kinderen doet zich in deze ge meente tongblaar voor, zoowel de tong als de mond zijn bedekt met blaren, zoodat gedurende enkele dagen niet anders dan vloeiende spijzen gebruikt kunnen worden, terwijl de patiënten er veel pijn aan lijden. Vrij algemeen beschouwd men het als een gevolg van het drinken van ongekookte melk, waartegen, vooral in dezen tijd niet te veel gewaarschuwd kan worden. Oude Gracht. F. Th, Opgave van EVERARD, Gedempte 21 April Een drinkkuur thuis kost weinig tijd en geld! Professor Cantani, de alom bekende on derzoeker op het gebied van Suikerziekte, heeft geconstateerd: dat het natuurlijke Franz Josef-bitterwater, op de nuchtere maag ge nomen, niet alleen als een zacht afvoermiddel werkt, doch dat het gaandeweg de werking der maag ook zoodanig verbetert, dat het de geneeskrachtige wateren van Karlsbad vol komen vervangt. Vraag steeds bij drogisten en mineraalwater-handelaren vooral echt Franz Josef-bitterwater, en niet andersl De benauwdheden der kleine kalrceeren als door een wonder na de eerste doses Scott's Emulsion. De reeds sedert 34 jaar gevestigde roem van Scott's by kinkhoest is toe te schryven aan de zuivere, voortreffelyke bestanddeelen zn het unique Scott bereidingsproces. Ge- makkelyk toe te dienen, gemakkelyk verteer* baar. De echte wordt uitsluitend gefabriceerd door Scott Bowne, Ltd., Londen, Engeland, wier naam zoowel op de verpakking als op de flesch voorkomt. By ails Apothekers on Drogisten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op de verpakking der eenige echte Scott's Emulsion. VELSEN. Gemeenteraad. ;Op Dinsdag 25 April voorm. kwart over 11 uur zal de raad dezer gemeente vergaderen, „De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Stemming .over een motie van de heeren J. E. Mulder, J. van Splunter en W-. baron van Tuyll van Serooskerken inzake toepassing der Melk- I verordening. 3. Tegemoetkoming in school- geld M'. O. te Haarlem. 4. Voorstel W- ba- j ron van .Tuyll van Serooskerken tot reor- ganisatie der burgerlijke armbesturen. 5. Idem Burgemeester-en (Wethouders id. 6. Rekening Kamer van Koophandel en fabrie ken over 1910. 7. Opname personeel fitters gasbedrijf onder de pensioengerechtigden. 8. (Adressen: ,a. 28 veehouders om wijziging der Melkverordening. b, P. Roodnat inzake I de Bouwverordening, e. H. Oudshoorn en J. I Slingerland inzake levering tochtscherm, c. J. H. Raasveldt Jz. inzake uitvoering der ijWoningw t. e. J. List om wijziging .van het' contract pacht zeestrand, f. Vereeniging (Vooruitgang om gebruik van een sehoollo- kaal. g. Eenige Burgemeesters c.s. inzake de oprichting „van een vereeniging van ge- meenten, h. Vereeniging Steun in (Werkloos- heid om een subsidie uit de gemeentekas van i f 200. i. Ver. Ned. Loodwitfabrikanten in- !zake het loodwitvraagstuk. 9. Buitengewone (subsidie Schaal armbestuur. 10. Voorstel ver- hooging primitief kohier van den ho-ofdelij- ben omslag 1911 met f 5000. 11. Suppletoire 1 begrooting, af- en overschrijving, on voor- wordt .onder mijn leiding en toezicht. Van een R. K. Jongelmgsvereeniging hls waarvnn 11 be- richt, is noch mij, noch den Z.Eerw. heer Pas toor iets bekend, en 't ligt ook nog niet in onze bedoeling er oogenblikkelijk een op te richten. Die z.g. jongelingsvereeniging is niets anders dan een groepje jongelui, die van een der lo kalen gebruik mogen maken, om zich te ont spannen, maar nu blijken veel verder gegaan te zijn, dan zij mogen, en passend is. Zoo dus IJmuidens Katholieken voor hun jeugd iets te missen hebben, dat zij het dan besteden aan het St. Gerardus Majella-palronaat en niet aan een vereeniging, die zich builen de geestelijkheid om gevormd heeft en ook geenszins haar goed keuring wegdraagt. Kapelaan TERRA. ALKMAAR. Burgerlijke Stand. 1 Geboren: 19 April. d. van P. Zuurbier en J.. Konijn. 20 April, z, van H.. J.. Plas en A. M- Nieuwenhuizen. Overleden: 19 April. S. Mooij— Leeuw, 22 j. 20 April. J. Heertjes, 78 j.; Getrouwd: 20 April.. F- van der Goes en N. van der (Wissel-. |WL Bruin ei#I, Kuiper.. HEEMSTEDE. Diefstal. Uit het buffet- staande op het voetbalterrein aan de Spanjaardslaan is con sumptie ontvreemd ter waarde van f 7. Die politie is waarschijnlijk jde daders .op het spoor, L i'. St. Isidorns vergaderde Woensdagavond. De voorzitter betreurt ten zeerste de slechte op komst. Na het lezen der notulen komt op de eerste plaats de verhooging van. contributie in behandeling. Een voorstel van den voorzitter van twee cent verhooging per week, kan we gens slechte opkomst niet eens in stemming worden gebracht. Daarom wordt dit punt tot de volgende vergadering, welke op Zondag zal ge houden worden, aangehouden. Nog een voornaam punt stond op. de agenda, n.l. de fuinbouwwmteraursus. De lijst van deel nemers is nog niet groot. Moge toch alle bloe mistarbeiders het groote nut van dezen cursus inzien en een groot getal zich spoedig nog bij den secretaris, den heer F. J. Goseling opge ven. Nogmaals zij opgemerkt, dat deze cursus voor alle dorpsgenooten toegankelijk is. Na nog eenige huishoudelijke besprekingen sloot de voor zitter ,de vergadering. LTSSE. Dammen. .Gisterenavond werd (door be middeling van den heer H, C. Van Oort, een Pam-Simultaan-Séance gegeven in het café van J. .Theisen, Vierkant alhier, door den heer [Wi A. Zalm van Haarlem. Door yele belangstellenden werd deze sé ance gevolgd. Het- was voor de eerste maal dat zoo iets alhier pla-at-s had; voor den heer Zalm was het ook de eerste maal dat hij in het openbaar optrad. Niettegenstaande was het succes v;an den heer Zalm schitte rend. Gespeeld .werden 9 partijen, waarvan de Simultaan-speler er 8 won, en 1 partij ver loor aan den heer N. Dames. In den tijd van 1 uur en 5 minuten had de heer Zalm al deze partijen afgespeeld, dat is 6V2 mi nuut per partij en onder de tegenspelers waren verschillende zeer goede spelers. Na, afloop der séance werd door de heler South. Pacific Steels 4tys pCt. Marine Comm. Marine Pret. Marine '1 Topeka Comm. Gulf Prei. Guit Missouri South. Rails Union Car Foundry Comm. Erie Denver Rio Rock island Comm. Wabash Amalgamated Kcnmkl. Petrol, Gecons. Petrol Perlak Petrol. Tarakan Petrol. Orion Petrol. Steaua Rom. Petr. A'dam Rubber Nederl. Rubber gew. Vorstenlanden 4 pCt. Rusland Hope 4 pCt. Rusland Consol, Prei Peru Comm. Peru. 2l/s N. W. S. 3 pCt. Nederland. Nieuwe Asahaa Prolongatie 74-^6 65% 5 17 32 66% 81% 26 173% 5%, 28/, 30 28-/5 16'/s 61% 470t2 390 140 121% 128 250 68 1521/2 871/2 89 421/2 ID/2 7 2% Amerika flauw. Russen pnjsh. Mijnen vast. labak ongean. Culturen ongean. Petroleum prijsh. STEMMING van het Koninkl. NecerL Meteorologisch Instituut De Bilt. J (Per Telegraaf.) Vrijdagmorgen 10 uur. Hoogste barometer; tan i 777,1 te Iledaix. Laagste barometerstand 748,7 te Seydiefjord. Meest matige Z.Weatelijke tot Zuidelijke wind. Hrlf tot zwaarbewolkt. Waarschijnlijk droog weer, Naehttemperatuur zachter. KAPELAAN .QUANT. Met genoegen deelen wij mede, dat de toe stand van den WelEerwaarden heer Quant goed vooruitgaande is en dat het gevaar geheel en ai is geweken. Moge Zijn Eerwaarde spoedig wederom geheel hersteld zijn en zijne, gewone werkzaamheden kunnen hervatten I iWIE KAATST....*/ Hedenmorgen diende voor den kantonrechter alhier, een eigenaardig geval betreffende de toe passing der Arbeidswet. De heer J. Miezérus, aannemer alhier, had in zijn dienst genomen den timmerman F. J, Hariot, (fie tevens voorzitter is van het Haarl. Arbeiderssecrelariaat. H. was veertien dagen hij M. aan het werk, doch het beviel mijnheer, volgens zijn eigen ver klaren, niet al te best, dies nam hij de vrij heid den daarop volgenden Maandagmorgen zon der eenige kennisgeving vooraf, zijn patroon te laten zitten en kwam hij niet meer terug. Nu gebeurt dat zeer dikwijls verklaarde de heer M., doch men laat het gewoonlijk op zijn beloop wegens den last, die men ondervindt bij het vervolgen der zaken. Thans echter, nu het gold den voorzitter van lieden, die altijd den mond vol hebben van rechten en maar zoo zelden denken aan hun plichten, wilde hij de zaak verder vervolgen. 'H. gat als zijn meening te kennen, dat daar er geen contract geteekend was, hij een proef tijd had door te maken, waartoe hij zich beriep op de Arbeidswet, die van een proeftijd spreekt^ als dat het geval was had hij zijn patroon niet vooraf in kennis te stellen met zijn aanstaand vertrek ofschoon hij toegaf, dat het fatsoenlij ker zou geweest zijn. Trouwens had hij het willen doen, toen hij zijn gereedschap terughaalde. De kantonrechter merkte op dat de Arbeids wet alleen een proeftijd kent, als deze opgeno men is in een collectief of individueel contract. De uitspraak in dezen werd bepaald op over 14 dagen. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 21 April. Dr. P. C. Kor- teweg en T. W. S. Brandligt. Geboren: 19 April. z. van A. M. Teijge- Ier—Verweij. z. van M. Blok—v. d. Meij. z. van G. C. Staals—de Milde. d. van C- J. E. v. d. Berg—Schoemaker. 20 April. z. van N. A. BungeKremer. z. van 'M. E. Bouc- kaert—Veltman. 21 April. d. van A. E. IL Scholle—Timmers. Overled«en: 20 April. A. C. van Es, 60 j., Groote Houtstraat. M. RedekerLeonhart, 93 j., Koolsteeg. 21 April. W-. van den Eijn-; de, 45. j.j Oranjeboomstraat,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2