BUITENLAND. or§etïer> BINNENLAND. NIEUWS UIT OER HUTSEL Familie-Hotel. STADSNIEUWS. Ingezonden msdedeelin.qen. Socïaie Berichten Grand Hots! de fVlalte Centrum. Matige Prijzen. Leger en Vloot. Mevr.S. v d. Brink, Corsetiè.e. Keizersgr. 717, Amsterdam. Tel. 1751. AARTSHERTOG FRANS FERDINAND VAN 63 Rue Richelieu. Best en comfortabelst KUNST AAN DEN [WEEKENDEN STAND. OVERZICHT. JJoewel het zoo goed als zeker scKeen dat den tusschen de regecringstroepen en revo- er tot een wapenstilstand besloten zou wor- lutionnairen in MEXICO, blijkt het thans dat de opstandelingen er niet van gadiend zijnMadero, hun chef, heeft stellig gewei gerd. De toestand in Mexico wordt daardoor weer uiterst onzeker en dekans dat de regeering der Vereenigde Staten gcnco.pt zal .zijn in te grijpen, op grond van het gevaar voor de menschen die in Texas en Arizona nan 'de Mexicaanseho grens wonen, jsvordt weer grcoter. [Want al belcoffc President Diaz dat er giien kogels meer op Amerikaansch gebied zullen verdwalen, hij zal daartegen toch niet zoo heel veer kunnen doen, indien de revo- lutionnairen hem aan de grens'blijven be vechten De correspondent van de „Daily Telegraph te Mexico seint, dat de meerderheid der op standelingen van geen .wapenstilstand en vrede wil hooren, zoolang Diaz niet al hun voorwaarden inwilligt, hetgeen voor het oogenblik buiten kwestie is. Immers blijven Diaz en Limantouz erbij, dat zij niet met do opstandelingen kunnen onderhandelen zoolang deze niet de wape nen hebben neergelegd. Diaz blijft gelooven, dat .de staat stroepen sterk genoeg gijn om den opstand to dempen. D© mogelijkheid, dat Amerika gewapender hand tusschen beide zal komen, verbittert Diaz, zoo heet het ten slotte! Over MAROKKO zijn do berichten he den weer ongunstiger. Dc correspondent van do Time3 te Tanger noemt den toestand te Fos wanhopig. Hij acht het plan om den sultan uit do provincie te hulp te komen met Moorscho huurlingen onder aanvoering van Fransche officieren nagenoeg onuitvoer baar. Daarmede zouden de Berbesstammen, die Fes belegeren, niet uit elkaar zijn te jagen. De eenige kans voor den sultan blijft twist onder do belegerende stammen. Het leger van den sultan ten Noorden van Fes kan nog slechts met moeite bijeen wor den gehouden. Er is nijpend gebrek aan le vensmiddelen en paardenvoer. Vele paar den bezwijken. In een hoofdartikel schijnt do „Times" Frankrijk aan de hand te geven een eigen expeditie uit Algeric te zenden, maar dat zou Spanjo iu het harnas kunnen jagen'.. Uit PORTUGAL komt slecht nieuws.: Gisteren heeft de regeering de veelbespro ken scheidingswet (scheiding van kerk ien staat) afgekondigd. Daar er geen kamer is om liet ding goed te keuren, treedt de nieuwe wet dadelijk in werking. Een liberaal correspondent schrijft erover: De wet schaft den Katholieken godsdienst ai, stelt alle godsdienstige gezindten gelijk en vrij, legt beslag op de kerkelijke goederen, die gratis ter beschikking van godsdienstige .vereenigingen worden gesteld en verleent de geestelijkheid pensioen. Do ,wet maakt vcor dit streng katholieke land een ophitsenden indruk, zoo oordeelt deze liberale correspondent. Dat zegt genoeg! 0 jUiACiT Het Belgische koningspaar. De koning en de koningin der Belgen zijn Woensdag avond per „Caledonia" te Marseille aangeko men. Na een paar dagen rust in het Zuiden zullen zij de terugreis naar Brussel aanvaar den om Dinsdag a.s. in de Belgische hoofd stad te komen. Hoe vangt men leeuwen met vliegenpa- pier? Een Engelseh blad vertelt de volgende „ware" historie uit Engelsch-Indië: De mahu- radja Seindia van Gwalior is een groot leen- wenjager voor den Heer, maar de leeuwen waren uitgedelgd nit zijn wouden. Dus liet hij acht leeuwen uit Somaliland komeu cn sloot ze eerst in een hok op. Onlangs werden er vier in het boseh los gelaten. Maar de die ren waren zoo lang opgesloten geweest, dat zij verleerd hadden de dieren des wouds te vangen; ook hadden zij in de gevangenschap de vrees voor het aangezicht der menschen verloren. Toen zij dus honger kregen vielen zij het eerste het beste dorp binnen en ver sloegen negen-en-twintig van des maharad- ja's onderdanen. De maharadja, die zich te Calcutta bevond, beval per telegraaf, ijlings de vier leeuwen weer te vangen, maar levend, want hij had ze niet uit Somaliland laten ko men om ze door zijn rakkers te laten afma ken. Een hoofdman toog er met zijn knechten op uit en bevond, dat de leeuwen schuilden in e«n paar hutten van het verlaten dorp. Daarin wist hij ze op te sluiten. Maar hoe ze te vangen? Veertien dagen dacht de hoofd man er over na. En al dien tijd leden de leeu wen honger. Eindelijk had hij er wat op ge vonden. De hutten werden ver in den omtrek met duizenden stukken vliegenpapier belegd, de belijmde kant naar boven gekeerd. Toen Verden de hutten geopend. De leeuwen storm- n er uit en raakten met de pooten dadelijk tn het vliegenpapier vast. In hun poging in zich te bevrijden, rolden zij over den grond en werden over het heele lijf beplakt. Ook de kop en de oogen waren alras bedekt. Toen daagde de hoofdman met zijn rakkers p en sloegen touwen om de spartelende die- en en voerden ze in gevangenschap mee naar net hok, waarin ze nu nog zijn. OOSTENRIJK. Naar men verneemt heeft dc Aartshertog- Troonopvolger van Oostenrijk, die onder den naam van Graaf von Artstettin eenige dagen tc 's-Gravenhage vertoefde, zijn voornemen me degedeeld om in September van dit jaar zijn bezoek aan ons land voort tc zetten, STAATSCOMMISSIE GRONDWETSHERZIENING, Omtrent den stand der werkzaamheden Van do staatscommissie voor de Grondwets herziening meldt men. dat zij met hanen arbeid geregeld vordert, én dat de hervatting van hare vergaderingen echter niet vóór het einde van den zomer zal noodig zijn. Zooals bekend, is de commissie in verschillende subj- cömmissiën gesplitst, ALG. BOND- VAN R. K1. KIES- VEREENIGINGEN IN NEDERLAND. De j.aarlijksche vergadering „van bovenge noemd en bond zal plaats hébben op Maan dag 22 Mei a.s. des namiddags ten één uur in het Gebouw voer Kunsten én'[Wetenschap te Utrecht. Op de agénda komen o.a". vpor de vol gende' punten Voorstel van Alkmaar: De Centrale Kiesvereeniging in het.district Alkmaar stelt aan den Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Nederland voor: over ie gaan tot het stichten van een weerstands-, kas, onder leiding van het hoofdbestuur. Voorstel van Beverwijk: De Algemeene Bond van R. K', Kiesver eenigingen in Nederland besluit: bij ge wichtige vraagstukken het gevoelen van de aangesloten R, K, Kiesvereenigingen in te winnen. Motie van Gorinchein: Do Algemeene Bond van R. K. Kiesver eenigingen in Nederland acht het wensehe- lijk 1. dat onze kiezers meer ingelicht wor den over den aard en den historischen ont wikkelingsgang onzer politiek voor zoover deze paast en tegenover die der andere par tijen staat, opdat deze inlichtingen mogen strekken tot leiddraad voor het stellen van eigen eandidaten: ?2. dat de secretarissen der aangesloten Kiesvereenigingen, indien R. K. kiezers uit hun district verhuizen naar plaatsen, waar een R, K. Kiesvereeniging is gevestigd, dit doen weten aan den betrokken secretaris. Motje van Leiden De Algemeene Bond van R. R. Kiesver eenigingen in Nederland besluit aan het be stuur te verzoeken in den vervolge bij de voorstellen, door aangesloten Kiesvereenigin gen gedaan, een kort prae-advies op den be schrijvingsbrief .tc .voegen. j PEST OP. JAVA1, Voor dc opengestelde plaatsen van arts Jhii den burgeriiiken geneeskundigen dienst in Ned.-Indië ter vervanging .van de bij de ziekeninrichtingen werkzame doctoren, die bij de pestziekte zijn opgetreden, hadden zich tot heden 14 gegadigden aangemeld. Do benoemingen kunnen binnenkort ver wacht worden. Bij de Regcering is het volgende telegram •ontvangen van 21 dezer; „Vier köortsgevatlea van 18 dezer' bicken pést tc zijD, waarvan twee longpest. Gisteren, 20 dezer, 13 gevallen, 11 dooden." iSchussen Graftdijk, gelegen in de kom der ge- j meen te. Mede brandde af de tknmerwinkel van i den heer C. Swerisdiens kantoor en een aan- 1 grenzende woning kregen veel waterschade. Ver- Jmoedelijke oorzaak; speten met lucifers door kinderen. De timmerfabriek was niet verzekerd. Gislernamiddag is een gedeelte bosch af gebrand tusschen Groesbeek en Nijmegen," 'be- hoorende lot het terrein, waarop een rooinsch- katholick sanatorium zal opgericht worden. Men veronderstelt, dat de brand is veroorzaakt door vonken uit-een locomotief. Van den koopman L. Bouman te Nieuw- Eeiertand zijn gisteren twee scheiven hooi (ruim 100.000 K.G.) en een wagenhuis verbrand. Spe len met lucifers door kinderen is de vermoe delijke oorzaak. Verzekering dekt de schade. Een rens op komst. De Fransche reus Jo seph Dusorc is de grootste man van de we reld. Hij meet 2.58 M., welke lengte hem soms zeer te pas komt, maar ook verbazend lastig kan zijn. Monsieur Dusorc kan bijvoor beeld aan een straatlantaarn zijn sigaar aan steken, maar het iu- cn uitstappen iu deu trein is voor hem bijna ondoenlijk en van de electriscbe tram gebruik maken kan hij zeker niet, al wringt hij zich in alle mogelijke 'boch ten. Hij stamt ai' van een reuzenfamilie. Of schoon hij steeds met liel'de spreekt .van zijn „petite mère", is dit vrouwtje toch 1.88 M. en zijn vader 1.96 M. lang. Hij heeft nog drie jongere broeders, die reeds de respectabele lengte van 2 M hebben. Joseph is met zijn 25 jaren de oudste. Zijn militaire plichten kon hij niet vervullen, want hij werd afgekeurd: te groot. Misschien ook te duur, Want de hoe veelheden eten, welke deze jonge man noo dig heeft, zijn enorm. Zijn handschoeunuiu- mer is 15. Mijnheer Dusorc is goed gepropor- tionneerd, en bezit een opgewekt humeur. De zer dagen komt hij te Amsterdam. Oppassen. Gisterenochtend omstreeks half tien werd de brandweerpost Rijswijksche weg te 's-Gravenhage gealarmeerd voor een uit- slaanden brand op de eerste verdieping van een bovenhuis op den hoek van den Parallel weg en de Jacob Catsstraat. Toen de slangen- wagen reeds enkele minuten na het uitbreken van den brand ter plaatse kwam, stond ook de tweede verdieping al in vlam. De brand was weldra gebluseht. Volgens de bewoonster van het vertrek, waar de brand ontstaan was, zou de oorzaak liggen in het feit, dat zij een courant had neergelegd op een brandend spi- rituslichtje, dat zij meende te hebben uitge blazen en waarvan de vlam in den hellen zon neschijn niet was te zien. De courant zou daar door in brand zijn geraakt en daarop de voor de ramen hangende gordijnen, waartegen de courant had gelegen. Inbraak. Van H. T„ te Rotterdam, een gebrekkig man, is een bedrag van 200, eeni ge sieraden en kleedingstukken ontvreemd. Ongeluk. Donderdag namiddag keerden twee zoons van A. van Loon, te Delewijnen (Bommelerwaard), huiswaarts met 'n hengst, die ter keuring naar Geldermalsen was ge weest. Terwijl de een het paard leidde, volg de de andere per fiets. Op een gegeven oogen blik sloeg plotseling' de hengst achteruit en trof den fietsrijder zoodanig aan het hoofd, dat hij bewusteloos neerviel. Hij overleed in den loop van den nacht aan een schedelbreuk. Brandstichting. Voor een paar dagen werd le Veenhuizen in een berg stroo naast de hoeve van den hoevenaar A. Lunshof aan het 1ste gesticht een begin van brand ontdekt. Door het krachtig optreden werd de brand tot een mini mum beperkt. Eeii s chade van ongeveer f 1300 werd veroorzaakt. Onmiddellijk werd aan kwaad willigheid gedacht en 'Donderdag bleek dat de brand moet gesticht zijn door een der, ver pleegden van het eerste gesticht, dié geen ge noegen nam met de hem opgedragen werkzaam heden en daarom liever in de gevangenis zit. Hij heeft reeds bekend den brand te hebben aangestoken. i Branden. Te Baarn fs gisteren afgebrand, de voormalige stoomtimmerfabriek van de firma De staking bij de „Eureka." Bij de „Eureka" Maatschappij, N. V. firma E. Bundels, te Amsterdam, hernemen de werk zaamheden langzamerhand haar gewonen loop. Lr werken thans geen patroons meer, terwijl de veriaien plaatsen voor het meerendeet door nieu we werkkrachten zijn bezet. Ook het bezorgen \an het brood gaat reeds régelmatiger. SCHOTEN. Gevonden voorwerpen: een sleutel, een ro zenkrans, vier zegeltjes van 22 en een halven cent, een kinderportemonnaie met ringetje en een ring met sleutels. Op alle werkdagen zijn inlichtingen te bekomen ten Raadhuize van 101 uur. Des zwervers wederwaardigheden. Tenge volge van den hevigen wind van gisteren had een bewoner van een woonwagen, die stand plaats had ingenomen bij de Roode paal, op de grens van Schoten en Santpoort, het on geluk dat hij zijn geheele bovenbedekking dei- wagen verspeelde. Spoedig vertrok hij en zocht een luwere schuilplaats op. Burgerlijke Stand. Geboren: z. van A. M. Alders—Bertholee. z. van C. J. F. Piek Goossens. d. van A. Bosma—Kingma. BLOEMEND AAL, Burgerl. Stand. Geboren: z. van E. C. Bos—Yasen. Getrouwd: J. van der Kodde en A. Schouten. Overleden; K. F. Franke, 57 j. A. Fran ke, 58 jaar. ZANDVOORT. Een witte zwaan. Aan het politiebureau alhier, zijn op werkdagen tusschen v.m. 10 en 12"'uur, inlichtingen te bekomen omtrent een aan het strand gevangen witte zwaan. Aangekomen vreemdelingen. A. Fritsche, Chemnitz, Pension Marezatè, 2 p.; Mevr. Ro gaar, Amsterdam, Villa Lucretia, 7 p.; Fam. Frensel Wegener, Hilversum, Pension de Roos, 5 p. HAARLEMMERLIEDE C.A., Het Mond- en klauwzeer. Óp de hoeven, var do Veehouders van den ÉLa'jj. ïu Zonneveld, al waar mond- 'en klauwzeer.'"hèérscht, zijn eenige kalveren gésiOrven. .Eigenaardig is dat deze die ren; evenwei geen kenteekenen vertoonden door de ziekte te zijn aangetast. Verloting. Dc jaaiiijk$ehe verloting vanwege de „St. Geertrudis-vereeniging werd gehouden in het gebouw der St. Jozefsvereeniging, nadat vooraf de tentoonstelling der prijzen had plaats gehad. Ruim 100 dameshandwerken enz., wer den verloot. De opbrengst is ten bate der ar men der. Parochie, Burg. Stand. Getrouwd: H. A. Tulp en A. M. Vink. Ondertrouwd: H. van der Aar en M. Korlekaas. Th. Lansing en A. M. van der Peet, IJMUIDEN. De Visscliersliaven. Ten behoeve van haar uitbreidingsplan en wegenaanleg aan de vis scliersliaven alhier, heeft de Regëering bij de Witte Kruisafdeeling aangevraagd weer të mogen beschikken over een gedeelte gronds, hetwelk zij indertijd afstond voor het stich ten van een WijkgebouW tevens Reddingsta tion voor schipbreukelingen. In de algemeene vergadering van eergisterenavond is met al gemeene stemmen besloten bedoelde strook aan het Ministerie van Waterstaat terug te geven. HILLEGOM. Burg. Stand. Ondertrouwd: J. Verbruggen en 'C. H. Lommerse. S. Kroon, en A. v. <L Aart. C. Struik en J. Danser. A. Cf Plii- lippi en A. Hoogkamer. Geboren: d. van A. WaardenburgKorver. d. van J. C. Faasv. Haastrecht. z. van A. Janssende Wit. d. van M. Telkamp Philippo. z. van A. H. Prins—Prins. z: van C. v. d. Berg—Bakker. Er leelijk aan toe! De 70-jarige L. de V., die verleden week Zaterdag door een wielrijder werd aangereden en daarbij een heuponlwrieh- ting opliep, ligt nog altijd te bed en lijdtj veel pijn. Met het oog op zijn hooge leeftijd vreest men dat hij niet meer geheel herstellen zal.. Bestrijding der Tuberculose. De Hillegomsche Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose houdt Zaterdag 29 April den Juliana-bloemendag. De heer H. Kraaij, banketbakker, heeft in den vorm van een werkstuk iu chocolade aan de verceniging een verrassing aangeboden. Ieder kan voor 10 ets. deelnemen in de ver loting van die verrassing. Het winnend nummer zal door den Eere-voorzitler der Vereeniging, den .Weledelachlbaren Heer Burgemeester wor den bepaald en in gesloten couvert bij het Be stuur van te voren worden gedeponeerd. In de etalagekast van zijn winkel heeft de confiseur het mooie slak tentoongesteld. Op een rots rusten drie horens van overvloed en daarop verkondigt een engel het doel der ver eeniging. Overvloed vau bloemen sieren het ge heel keurig op. TeleplioondiensL De directeur der posterijen en telegraphie maakt hekend: dat de bureelen te Lisse, Hillegom en Sassenheim van het lo cale Rijkstelephoonnet Lisse met ingang van 1 Mei voor den localen telephoondienst op werkdagen nader zullen zijn opengesteld ais volgt: 15 Juni—15 October: van 7 uur v.m. tot 10 uur n.m. 16 October—14 Juni: van 7.30 uur v.m. tot 10 uur n.m. HALFWEG. Gras. Pb alhier gehouden verpach ting ,van het grasgewas op Rijnland's dijló gronden, van Santpoort tot Amsterdam, heeft in het geheel opgebracht f 7827, tegenover f 8948 jn 1910. VOORHOUT. Brand. Bij den vlëeschliouwer v. d. Z. ont stond door het onvoorzichtig stoken, een. be gin van brand in dé slachtplaats van zijn per ceel. Door hulpvaardige handen werd de brand gebluseht en beperkte zich tot de zij wanden der schuur. Ook de nieuw aangeleg de installatie van het electrisch licht bekwam eenige schade. Manoeuvres. De grooie manoeuvres der 1ste divisie zullen gehouden worden onder leiding van dén com mandant der 1ste divisie op 18 en 19 Sep tember en die der Ilde divisie, eveneens op 18 en 19 September onder leiding van. den com mandant der lilde divisie. De leger manoeuvres zuullen gehouden worden onder leiding van den, commandant van het veldleger en aansluiten aan de voormelde ma noeuvres der 1ste cn lilde, divisie. Zij zullen ten hoogste acht dagen duren. Een militair feest te Leiden. Men meldt uit Leiden: Op 1 Mei a.s. zal het 50 jaar geleden zijn. dat de veld-artillcrie in deze gemeente in gar nizoen kwam. Dit feest zal door de militairen op feestelijke wijze worden herdacht. Er heeft zich voor dit doel een feestcommissie gevormd beslaande uit kapt. De Ranitz, luit. Boeree en luit. Lingels, Het voorloopig programma voor den feestdag lijkt zeer aantrekkelijk. Van 11 tot 12 uur 's voormiddags zal een marsch met aangespannen stukken door de stad worden gemaakt. In dien stoet zullen twee ka nonnen zijn met oude uniformen, uit verschillem- lende perioden der geschiedenis. Vermoedelijk zal door den garnizoenscommandant de stafmu- zi<ek der inf. worden aangeboden. Te half twee receptie der officieren ten Stad huize. De officieren komen te paard aan. In de kazerne zullen des voörmiddags van 2 tot 4 uur volksspelen worden gehouden', op geluisterd door de muziek der veldartillerie uit 's-Gravenhage, gevólgd door een extra maal tijd. Des avonds zal voorde ónder-Officieren en manschappen der veldartillerie in het Bios cooptheater aali' den Morschsingel een. .voorstel ling worden gegeven. DE BOLLENVELDEN', Over de bollenvelden schrijft mén ons dat alhoewel in den loop dezer wiaek de meeste hyacinthenbloemen zijn afgesneden, morgen een kijkje naar de bloemenvelden de moeite nog ruimschoots zal löonen. Door het zonnige weer tocli zijn de tul pen in vollen bloei gekomen. [Wat de kleuren pracht .betreft overtreffen zij de hyaci;pD»->n. PRIJSUITLOVING DOOR! BLOEMBOLLENCULTUUR. Door het hoofdbestuur der Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur zijn voor da .op 5 en 6 Maart 1912, door de Royal Horticultual Society te Londen te houden tentoonstelling prijzen beschikbaar gesteld. Door het hoofdbestuur is bericht ontvangen dat deze door laatstgenoemde vereeniging zijn aangenomen. KAMER .VAN KOOPHANDEL, Niet minder dan 33 personen hebben' ge solliciteerd naar .de vaceerande functie van secretaris dér Kamer .van Koophandel tan Fabrieken alhier, Door d© directie der naamlooze vennoot schap „De Spaarnestad" is het personeel in haar dienst in de gelegenheid gesteld de uitvoering Jaij te wonen, die jnorgen avond door „Kunst aan den [Werkenden Stand" wordt gegeven. Door het personeel is deze vrijgevigheid zeer op prijs gestald. CONSULTATIEBUREAU VOOR DRANKZUCHTIGEN. In het „Blauwe Kruis" hesprak de heer Th. W. van der Woude gisterenavond het doel van de oprichting' van een consultatiebureau (tot raad en hulp) voor drankzuchtigen, te clGZGl* stGClG De heer Th. W. van der Woude is een der leiders van het Consultatiebureau te Amster dam. Op onderhoudende en duidelijke wijze zette de spreker de werkwijze uiteen van het con sultatie-bureau, alsmede den heilzamen in vloed, die er van kan uitgaan en die van het consultatie-bureau uitgaat te Amsterdtam, dat sinds anderhalf jaar werkt. Het doel van het bureau is natuurlijk de dronkaards met alle middelen, die te vinden zijn, van den drank af te houden en hen zoo mogelijk te maken tot goede burgers der maatschappij. De patiënten wenden zich gewoonlijk uit eigen wil, hetzij aangemoedigd door vrienden, die reeds gebruik maakten van het bureau, hetzij er op opmerkzaam gemaakt door ad vertenties in de bladen, tot het consultatie bureau. Een andere maal komen de vrouwen van de patiënten naar het bureau om voor hun echtgenoot hulp te vragen tegen den drank. Soms worden de patiënten door doc toren gezonden, en niet de minst talrijke wor den naar het'bureau gedreven door de vrees: de een staat op het punt, ziin huis uitgezet te woraen, de ander heeft een vonnis te goed efl vreest naar 's lands „krententuin" te wor- den opgezonden. Door het bureau wordt dan op voorzichtige wijze ingegrepen en de tijd heeft te Amsterdam geleerd dat zulks ge woonlijk een heilzamen invloed heeft. De patiënten, die zich aanmelden bij het consul tatiebureau, worden op zeer kiesehe wijze van den drank teruggehouden. Teekenend was de levendige voorstelling, die de spreker op aan gename wijze gaf van den ommekeer, die in een patiënt plaats grijpt. Controleurs, aan het bureau verbonden, gaan de patiënten na en verzamelen alle mo gelijke gegevens om hen op den goeden weg terug te brengen. Voor eiken patiënt is het ge val anders. Voor den een wordt geoordeeld dat een baantje hét geneesmiddel is, voor den an der een zachtzinnig optreden, enz. De heer v. d. Wónde toonde zich in dit opzicht waarlijk een meestér in menschenkennis en doorzichia- vermogen. Onder applaus der vergadering deelde de i heer v. d. Woude mede, als resultaat van j het ijveren der vereeniging te Amsterdam, 1 dat ongeveer 70 pCt. dergenen, die zich aan melden bij het bureau, op de been blijven,! Voorwaar een mooi cijfer, ais men nagaat, dat liet met zoovelen geen ernst is, als zij zich op de verbetering van hun leven toe leggen. Op het consultatiebureau worden ook ge gevens verzameld omtrent het karakter Van den dronkaard, of het gebruik van alcohcr. dagelijkse!) is bij den patiënt, hoe zijn vroe ger leven is geweest, hoe hij in zijn jeugd Was, uit welk milieu liii is voortgekomen, of do vader, de moeder, broeders cn zusters even eens dronkaards waren. De dronkaards wor den ook dikwijls lichamelijk onderzocht en de resultaten van dit onderzoek opgeteekend, als ook wordt de patiënt aan een psychisch on derzoek onderworpen. Zelfs de kleur van het haar en den vorm van den schedel worden opgenomen. Deze laatste gegevens worden vooral verzameld om een breeden kijk te krij gen op het vraagstuk van het alcoholisme. De spreker oogstte een dankbaar applaus voor zijn onderhoudende rede en ds. A. J. Montijn, voorzitter van het hier op te rich ten bureau, bracht den dank van het gehoor in eenige welgekozen woorden aan den rede naar ovèï\ Van do gelegenheid tot vragen stellen werd door enkelen gebruik gemaakt. EEN EIGENAARDIGE RECLAME. Het magazijn „De Bijenkorf", te Amster dam, biedt aan hare koopers in den vorm van retourbiljetten tegen verlangd tarief een goedkoopc gelegenheid om, nu het mooie weer aanbreekt, een uitstapje tc maken naar Haar lem en Zandvoort. De retonrbiljetten naar Haarlem verstrekt zij aan haar clientèle k 4J cent, die naar Zandvoort a 50 cent. OEFENINGEN IN 1911 WAARAAN DOOR HET 10e REG. INF. WORDT DEELGENOMEN. Van 11 lot en met 16 September Regiments oefeningen in de legerplaats bij Nunspeet, on der leiding van den Reg. Commandant. Daarna Divisie-oefening. Op 18 en 19 September oe fening op de Veluwe onder leiding vajn Gen- Majoor Neefeson. Vervolgens ten hoogste 8 da gen Iegermanoeuvres, waaraan ook de 3e Divisie en eenige ondefdeelen der 2e en 4e Divisie bul len deelnemen Onder leiding van'dén Luitenant- Generaal de Meester, Commandant v. h. veld leger. Voorts betrekken detachementen van hef 10e Reg. Inf. alhier, de Legerplaats bij Haw kamp van 11 tot en met 20 Mei en van tot en met 12 Augustus 1911. GERED. I Hedenmorgen omstreeks 11 uur geraakte de twee-en-een-balfjarige P. M., wonende aan de Koningstraat, al spelende in de sloot langs de Centrale Werkplaats buiten de Arasterdamschd Poort. Door den kranigen 12-i.ariaen werd' het meisje uit het water getrokken. NED. R. KI VOLKSBOND, In de gisteravond gehouden hoofdb'estuurs- vergadering der afdeeling Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond is tot len secretaris der afdeeling gekozen de heer Th- G. C. Hooy. Het secretariaat zal gevestigd wor den in het gebouw „St. Bavo", Smedestraat, alhier. Het nieuw gekozen lid van het hoofd bestuur heeft do functie aanvaard van com missaris, DE GENESTET-BANK. 9e lijst van bijdragen voor de De Gensstet- bank, opgegeven door den penningmeester van het comité, [Mr. H. Ph.- 't Hooft, Groot© Houtstraat 164, alhier. Vrije Gemeente, Amsterdam, 10.E. J. van Bel, Den Haag, f 1.Bloemon- daal's Bloei. Bloemendaal, f 50.S„ Nij megen, f 0.50; A- C. Schmidt, Beek, f 2,50: J. van A. Delft, f 1.—Dankbare vereerster Breda, f 2.—Ds. J. O, T„ Heemstede, f 2.50; [Dr. J. Bergsma, Groningen, f 1.— Leerlingen H. B- S., Groningen, f 6.Mej, J. H. Spruit,-'Amersfoort, f2.R. Luy- ten, f 1.Mevr. Luyten-Keyser f 1.—", Mej. G. P. ML f 0.50: .Mej. Letty. Ratel band f 0.50 allen te Haarlem. Totaal f 81.50, - - MOLESTATIE, Het tooneel van de relletjes, die de Groot© Houtstraat jn nog niet lang vervloden tijden, een© zekers beruchtheid begonnen te geven, schijnt zich te verplaatsen naar de Droef. Zoo werd daar gisteravond ongeveer ne gen uur een meisje van omstreeks 17-jarigen' leeftijd door een drietal opgeschoten kwa jongens geer lastig gevallen. Een heer, dit ziende, ging. met zijn wandelstok in de vuist er op ai, Daarvoor toonden de lafaards respect en sloegen ,op de vlucht. Eenige blinkende knoo- pen tusschen de boomen, zouden misschten een verrassend resultaat geven, EEN KOE OVERREDEN. Hedenmorgen werd door den trein, die lïM uit Leiden vertrekt, nabij den overweg naar Poelgeest een koe overreden. Het beest werd onmiddellijk gedood. Met vereende krachten van het treinpersoneel werd het rund onder den trein vandaan gehaald. Het verkeer had tien minuten vertraging. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor, - AANBESTEDING, 'Aaiï de Gebr, Henneman, alHiër is (op gedragen dé böuw Van 20 nieuwe woonhuizen aan de Celebesstraat alhier, ten Behoeve- van de Coöperatieve Bouwvereniging „.NieuWjy Schoten."-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2