DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. u 1 Kiezers in District I. H. Ph. LOOTS. STADSNIEUWS. Bloembollencultuur, Kinder hu is vest 29-31-33, Haarlem EERSTE BLAD. AGENDA. MAANDAG 24 APRIL 1911. 36ste Jaargang. No. 7S23 Bureaus van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende man zich tot RICARDO's Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. Alle betalende ubonnés op dit blad, die in bet bezit eener verzekeringspolis z(Jn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeid, tegen ongelukben verzekerd voor! -J Dn uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Oceanu Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credletbank Nieuwe Gracht li Dit nummer bestaat uit twee bladen Stemt Woensdag a. s. voor de vacature, door den Katholieken heer Mr. W. N. J. M. SMIT in den gemeenteraad opengelaten, den candidaat der R. K. en Anti-rev. Kies- vereenigiDg, den heer Haariemsche Alledagjes No. 252. Gemeentezaken. LANDfWEER, VOETBAL. HEUWE mUNSCHE MUfl ABONNEMENT8PRMS; Per 8 maanden voor Haarlem 1,85 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1,86 Voor de ovenge plaatsen in Nederland franco per post 1,80 ovenge plaatsen Afzonderlijke nummers 0,08 10 oent 20 oent 1000 PRIJS DER ADVERTENTIE»; Van 16 regels 60 oent (oontant 50 oent) Iedere regel meer Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 cent per regel. (Buitenland Beolames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 oent (6 regels), driemaal voor 50 oent oontant.) GULDEN by p» GULDEN bfl verlies van I M verlies van GULDEN bij levenslang» onge schiktheid tot werken. 400 GULDEN li) overlijden. 300 GULDEN tij verlies van een hand of voet. 150 GULDEN bij verlies van éen oog. 100 GULDEN bij verlies van éen duim. 60 één wijsvinger. 15 dén anderen vinger. HTWBEsfi Dinsdag, 25 April. Groote kerk n.m. 1—2 uur Orgel bespeling door den heer W. Ezerman. Statenzaal (Prinsenhof) half 2 uur Gemeenteraadsvergadering. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 10—5 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en R.-K. Feestdagen. Teyier's Stichting op de gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van teekoningen en schetsen; Holland- sche school 16de eeuw. Goltzius en anderen; Frhneche school 17e en 18e eeuw, Watteau, Boucher, enz. VELSEN. Gemeenteraadsvergadering kwart over 11 unr. EEN GELUKKIG DENKBEELD. Reeds vroeger hebben wij het denkbeeld ge opperd eene betere verbinding tot stand te zien brengen over het Zuider-Buitenspaarne, tusschen het ïïaarlemmerhoutpark en Zuid- Schalkwijk. Al is het verkeer daar ter plaat se nu niet zoo druk, dat de behoefte aan een brug zich doet gevoelen, toch zou het voor de omwonenden van zeer groot gemak zijn, in dien zij niet den omweg behoefden e maken over de Langebrug om zich naar Heemstede of de Hout en omgeving te begeven. Ook uit een oogpunt van bevordering van vreemde lingenverkeer en om gelegenheid te geven tot waarlijk prettige wandelingen, verdient het plan aanbeveling. Reeds dikwijls is over deze kwestie in open bare lichamen en vergaderingen gesproken, doeh steeds op verschillende bezwaren afge stuit. Nog onlangs werd in den gemeenteraad van Heemstede besloten niet over te gaan tot het stellen van een overzetveer op dat punt. Het doet ons genoegen dat thans het parti culier initiatief zich ermede gaat bezig hou den om in dezen wensch te voorzien. Zooals men onder „Stadsnieuws" kan lezen heeft zich eene vereeniging gevormd tot vestiging en in standhouding van een overzetveer over het Zuider Buitenspaarne. Wij kunnen niet anders dan deze pogingen toejuichen en wensehen den ondernemers alle succes Geen drinkwater voor de schippers! Door het Hoofdbestuur der Sehippersver- ci nig.ng „Schuttevaêr", is verzocht het daar heen te willen leiden, dat alhier aan het Spaarne, een of meerdere standpijpen met bij- hehcorende slangen, op de waterleiding wor den aangebracht, waaruit de schippers, tegen billijk tarief, hunne tanks of watertonnen met zuiver drinkwater zullen kunnen vullen. B. en W. overwegen dat op drie verschillende de plaatsen in de gemeente voor de schippers gelegenheid bestaat voldoende duinwater gra tis te verkrijgen en stellen voor het gedaan verzoek van de hand te wijzen- Vereenigen is liet parool! B. en W. deelen den Raad mede, dat het hun in het belang der gemeente voorkomt, toe te treden tot lid der vereeniging van iNe- derlanrische gemeenten en vragen machtiging de gemeente op de vergadering tot oprichting dezer vereeniging te doen vertegenwoordigen. Verbreeding Koksteeg. B. en W. stellen voor ƒ2250 beschikbaar ie stellen voor aankoop van twee perceelen aan de Koksteeg, ter verbreeding dier straat. Klein goed. Voorgesteld wordt aan de firma Boeke en Huidekoper, gevestigd te Groningen, ver gunning te verleenen tot bet leggen van uinm-ttavroi i u fieri Sm aiLi'dam sell en. wen- B. en W. stellen voor een gedeelte van de Nadorststraat, dat tot nu toe geen gemeente- eigendom was, als zoodanig te aanvaarden en aan G. Duijn, alhier, een strook grond te verhuren aan 't Tuinlaantje, tegen een huur prijs van ƒ9.— per jaar. Overgelegd wordt en voorgesteld goed te keureu de rekening en verantwoording der Kamer van Koophandel en Fabrieken, alhier, over 1910, aanwijzende in ontvang en uitgaaf een bedrag ad 514.28 en een halven cent. Voorts stellen B. en W. nog voor eenige wijzigingen aan te brengen in de Algemeene Politieverordening en in de Motorverorde- ning, zulks in verband met de wijzigingen, die zijn aangebracht in de Motor- en Rijwiel- wet 1905 en opnieuw vast te stellen de veror deningen op de heffing en op de verordening van haven- en kaaigeld, in deze gemeente. PROZA EN POEZIE. Een propvolle schouwburgzaal, den geliec- len avond een prettige stemming onder het publiek, en na elk nummer van bet keurig samengesteld programma een klaterend ap plaus, dit alles zegt genoeg hoe hoog het mannenkoor „Proza en Poëzie", onder direc tie van den heer H. Pielage, in Haarlem staat aangeschreven en welk een succes de uitvoering van Zaterdagavond voor de veree niging is geweest. Allereerst liet zich 't mannenkoor hooren en oogstte luiden bijval met het „An den scho nen blauen Donau", doch de toehoorders proestten het uit van lachen om het uitste kend uitgevoerde tweede zangnummer „De Domme Judoeus". Het duo Muller vergastte ons op enkele aar dige kluchten, die ook zeer in den smaak vie len. Het verdere programma bestond ook uit niets dan kluchten, en blijspelen en komische scènes, de eene al kostelijker dan de andere doch alle vol van gezonde humor en even uitstekend vertolkt. Den spelers komt daar voor een warm woord van lof toe. In het hijzonder mag wel genoemd worden „Hel Spookhuis" dat op onberispelijke wijze voor het voetlicht werd gebracht. Na het tweede nummer van het program ma werd het publiek een verrassing bereid, De her Pielage verscheen ten tooneele en kondigde aan dat een collecte zou worden gehouden ten bate van het lighalfonds. Daar voor wilde deze heer echter ook iets extra presenteeren en zou het dubbel gemengd kwartet „H. P." eenige nummers ten beste ge ven. Dit werd met warme instemming be groet en het bekende dubbel-kwartet zong een viertal zeer mooie liederen. Zooals altijd was het succes van het achttal schitterend en wij hopen dat de opbrengst van de collecte voor het sympathieke doel in evenredigheid moge geweest zijn met den luiden bijval, die dit extra-nummertje mocht verwerven. „Proza en Poëzie" mag met voldoening op dezen feestavond terugzien. EXAMEN L. O. Voor het Zaterdag j.l. in het Brongebouw, alhier, gehouden examen voor onderwijzer(es) L. O., waren opgeroepen en opgekomen 5 can didates Hiervan zijn geslaagd de heeren: W. Beijer, Beverwijk; A. H. Bloem, Leiden; G. de Boer, Zaandam, en G. de Boer, te Haarlem. NATIONALE MILITIE. De Commissaris van H. M. de Koningin heeft bepaald, dat de inlijving tot korte oefe ning van de miliciens der lichting 1911 hier ter stede zal plaats hebben op Vrijdag 19 Mei 1911, des voormiddags te half tien uur, voor manschappen, behoorende tot de gemeente Haarlem ei des vcormiddags te tien uur de merscht ppen helioorende tot de gemeenten Assendelft, Bennebroek, Beverwijk, Bloem m- daal, Castricum, Haarlemmerliede en Spaant- worde, Haarlemmermeer, Heemskerk, Heem stede, Schoten, Spaarndam, Uitgeest, Velsen, V i,ik aan Zee en Duin, Zandvoort. De indeeling geschiedt in het Militair hospitaal. HAARLEMSCHE BRANDVERZEKE RING MAATSCHAPPIJ. De algemeene vergadering besloot over 1910 10 pCt. (v. j. 13 pCt.) dividend uit te keeren. De aftredende commissaris jkr. F. Teding v. Berkhout werd herbenoemd. BRANDSTICHTING. A^s, yerdacht van brandstichting hij den kastelein Vermeulen, te Purmerend, is een inwoner dier plaats, die des nachts in het nooi sliep, gevankelijk naar hier overge bracht. De verdachte heeft bekend. GEEN GROOTE PARADE. Wegens het gering aantal aanwezige ge- oelende manschappen, zal op den verjaardog van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Ju- liana, alhier, geen groote parade worden ge houden. V OLKS WEERBAARHEID. Zondag a.s. zal door de afd. Haarlem en Bloemendaal Commando een propagandarij- wieltockt worden gehouden. Nadat te half 11 uur v.m. te Overveen is verzameld, wordt gereden naar Zandvoort, waar de nieuw opgerichte afdeeling Zand voort wordt afgehaald Vervolgens wordt gereden naar Noordwijk aan Zee om langs Hillegom en Heemstede naar Haarlem terug te keeren. Door het departement van oorlog is teen ge wijzigde regeling voor de „opkomst der land weer met spoed' vastgesteld. Ten gevolge hiervan zullen alle zakboekjies der verlof gangers der landweer ter >vijziging worden opgevraagd., SCHIETOEFENINGEN TOT VERHOO GING .VAN 'S LANDS [WEERKRACHT. Voor deze oefeningen jn het a.s. tijdperk, van af 8 Mei, is de sergeant-majoor G. |W> C. van Essen en de fourier H. Douwma voor Uitgeest aangewezten, van het 21ste bat. land weer infanterie. TIMMERLIEDEN GILDE „ST. JOZEF," Dinsdag 25 April a.s. zal door het Timmer - lieden-gilde „Sint Jozef" een algemeene ver gadering worden gehouden, waarop alle le den dringend worden uitgenoodigd pn, waar dan onder meer zullen behandeld worden de concept-statuten en het condeptrhuishoudelijk reglement van de Vereeniging, die den naam draagt van „fWerkloozenvereaniging St. Jozef", onderafdeellng.yan htet Timmerlieden gilde „St. Jozef'. Statuten en huishoudelijk reglement (concepten) zijn reeds aan de le den ter inzage rondgezonden. D© commissie van Voorbereiding bestaat uit de heeren G. Roelofs, |W. B. Verbeek, J. v. d. Post-, J. van Eeijk en B. H. Frensen. R. K. POST- EN TELEGRAAFBEAMBTEN. Gisterenmiddag hield de R. K. Bond van Post en Telegraafbeambten., afd. St. Joseph, een ver gadering in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Met een kort, maar krachtig woord opende de Voorzitter de vergadering. De Secretaris was verhinderd de vergadering bij te wonen. Aangezien deze vergadering was uitgeschreven tot het doen van voorstellen voor het a.s. Con gres te Nijmegen, bleef punt 1 als het vorig jaar „herziening tractement van het lagere per soneel." Punt 2 het Hoofdbestuur van „St. Pe trus"- verzoekt een achtereenvolgende nachtrust van 13 uren; voorts wordt aan de afgevaar digden een vrij mandaat gegeven. Na gehouden stemming voor afgevaardigden werden gekozen de heeren P. Stuifbergen en A. C. Kalle, welke hiertoe bereid waren. Door de heeren J. F. Nijs en A. C. Kalle werd verslag uitgebracht omtrent het nazien der boeken en geilen van den Penningmeester. Uit dit verslag bleek dat deze in de beste orde zijn. Een woord van dank door den Voorzit ter hiervoor gebracht, was dan ook zeer op zijn plaats. De voorzitter stelt voor f 5 uit de kas te trekken ten bate van een collega. Dit wordt aangenomen. Vele plaatselijke toeslanden werden nog door de leden besproken en met het gesprokene zal door het Bestuur voorzeker op zijn tijd voordeel gedaan worden. Ook deel de het bestuur mede dat binnenkort een propa- ganda-vergadering zal plaats hebben. Te half 3 slool de Voorzitter deze vergade ring op cte gebruikelijke wijze. VEREENIGING TOT VESTIGING EN IN STANDHOUDING VAN EEN O VER ZET-VEER .OVER, HET ZUIDER- BUITENSPAARNE, Zaterdagavond, 22 April hadden Zich eeni- gie helangstellenden voor een betere verbin ding der Spaarneoevers ter hoogte van het Haarleminerhoutpark en Zuid-Schalkwijk in een keurig zaaltje van „Hotel Roezen"- ver- eenigd om te overleggen op welke wijze in deze behoefte het best zou kunnen worden voorzien. .Van de bewoners van het Haarlem merhoutpark namen o.a„ aan de besprekingen deel de heeren Hopperus Buma en J, F. M. Sterckterwijl van verschillend© andere hee ren schriftelijke of mondelinge betuigingen van sympathie waren ingekomen. Van de zijde van Zuid-Schalkwijk waren o.a. aanwezig de heeren Hartgerink, van Langeveld en Donker. - De vereeniging tot verfraaiing yan Heem stede en Bennebroek had zich doen vertegen woordigen door haren president, en secretaris de heeren Aberson en Staal: de dito-vereeni- ging voor Haarlem en Omstreken door har ren eersten secretaris den heer J.: J. Ver- wijnen terwijl de overal en altijd actieve A. N. [Wj. B., den heer Kruseman, consul, had afgevaardigd. Dr. Droog van Heemstede nalm htet praesi- dium waar ien gaf een uiteenzetting van den stand Van zaken en tevtens een verder „plan de campagne" met financieelen opzet. Die vergadering yas zeer enthousiast ge stemd: Een der herren achtte reeds nu den tijd gekomen om te ijveren voor het bouwen van een brug; maar de voorzitter en andere aanwezigen, hoewel de geestdrift waardeeren de, die uit het yoorstel sprak, achtten het toch raadzaam zich door het streven naar idealen niet te laten afleiden yan het nu reeds werkelijk bereikbare plan", p.l. de ver binding, der Spaarneoevers idopr |een boot- Veer. Toen de aanwezigen daartoe fot eenstem migheid waren gekomen, .werd liet finan- -'«©1 e gedeelte behandeld len reeds staande de vergadering door de aanwijzigen voor de helft van het benoodigde bedrag ingestaan. Het overige was gedeeltelijk reeds vóór de vergadering toegezegd en men was algemeen van meening, dat ook het bestuur van het Haarlemmerhoutpark, dat door den broed geconcipieerden aanleg .van het park alleen reeds blijk van ruime opvattingen had ge geven, zich niet onbetuigd zou laten waar het een dergelijke verbetering yan commu nicatie-middelen gold. Een voorloopige oommissie, met den heer Hopperus Buma als voorzitter, werd nu be noemd. Deze zal zorgen voor htet maken van statuten, het aanvragen van koninklijke goedkeuring en van vergunning tot het op richten van aanlegsteigers; terwijl reeds on middellijk tot den aankoop van een boot- zal worden overgegaan, zoodat waarschijn lijk reeds begin Mei, al zijn dan alle voorbe reidende werkzaamheden nog ,niet a.fgeloo- pen, bij wijze van proef Van de boot gebruik zal kunnen worden gemaakt. Voorwaar een gelukkig denkbeeld en een heerlyk plan, zoowel voor de Haarlemmers, voor wie langs Hout- en Spaarnebanden leen nieuwe wandeling met fraaie hosch- en wa tergezichten wordt mogelijk gemaakt als voor de bewoners van Heemstede, die daar het hun zoo ruim toebedeelde stof eens kun nen afschudden en het pleit zeker vcor den ruimen blik van de besturen der beide ver- fraaiingsvereenigingen, dat zij zoo onmid dellijk bereid waren aan den oproep van Dr. Droog gevolg te geven", BILJARTEN. In na\o!glng van Amsterdam, Groningen, "Leeu warden en enkele andere plaatsen, zal den 19en Mei voor de eerste maal te Haarlem, In het café van den heer L. A. Me'.z, Smedestraat, een bil jartwedstrijd worden gehouden tusschen vijt van de sterkste Haariemsche en evenveel van de beste Leidsche spelers. Een Haarlem—Leiden- wedslrijd dus; waarvoor veel belangstelling be slaat. Als prijzen worden medailles uitgereikt. De biljartfabrikant De Schepper te Groninoen zal voor dezen wedstrijd een tweede biljart be schikbaar stellen. BRANDJE. In het perceel Korte Houtstraat 5rood, be woond door de wed. J. Luiting, ontstond Za terdagavond een brandje door het vlam vat ten van den gummislang van een gastoestel. Met een pas'- emmers water werd het gêbluscht. FLINK ZOO! I Gisterenmiddag is tegen den chauffeur M. V., bestuurder van auto G. 2703, door een agent van politie-verbaal opgemaakt wegens het on besuisd snel rijden door de Groote Houtstraat. "ivf r HAARLEM-SPARTA 2-1 Haarlem heeft zich voor de laatste thuismatch schitterend gehouden. Van Sparla, de aanstaande kampioenen, hebben de roodbroeken zeer ver diend gewonnen. Nu was 't wel waar, dat Spar ta zonder de Korver uitkwam, maar dat neemt niet weg, dat de Haarlemmers uitstekend ge speeld hebben en vooral de voorhoede prachtig combineerde. Er is niet zooveel publiek, als ik gedacht had, als beide elftallen in 't veld komen. Spar la is zonder de Korver, terwijl Haarlem volle dig opkomt Bouwme.esier is weer middenvoor en Veen rechts-half. Haarlem wint de toss en verkiest tegen een vrij sterken wind in te spe len. Sparta trapt af en zooals gewoonlijk val len de Haarlemmers het eerst aan. Bakker zet mooi voor, doch de Sparta backs verplaatsen het spel. Als Bouwmeester naast geschoten heeft, komen de Spartanen aan het woord. Een snelle aanval loopt achter. De rood-witten zijn gedurig de meerdere en het laat zich aanzien, dat Haar man een flinke nederlaag te wachten staat. Wolff kan nog net een schot van Teschmacher corner verwerken. Deze wordt zeer goed genomen doch door Vermeer net overgekopt. Jules Utermark moet nu door snel uitloopen dreigend gevaar afwenden. Een vlugge doorbraak van Philips wordt door Weltevreden mooi onderschept. Als de Rotterdammers weer mooi opbrengen, ont slaat voor Haarlemdoel een scrimage, er wordt tegen de paal gescholen en wonder boven won der belandt het leder niet in Jules' heiligdom. Een zucht van verlichting stijgt op uit de hon derden Haarlem supporters. Sparta is thans veel sterker en gedurig zweeft het bruine monster om Jules' doel. De achterhoede der roodbroe ken is echter uitstekend in conditie, vooral Ser- né speelt alles met de grootste zekerheid weg. Als Teschmacher de gelieele achterhoede pas seert, schiet hij rakelings langs. Luid aange moedigd komen de roodbroeken wat opzetten en Philips, (die vandaag z'n dag weer eens had,) rent langs het lijntje, loopt naar binnen en schiet keihard naast. De Haarlemmers ko men nu gevaarlijk opzetten, vooral de wing Houlkooper -Bakker is meer dan schitterend. Vermelding verdiend een prachtschot van Ilout- kooper dat door den keeper gemist, doch door den back, die zich vlug in ,de goal geplaatst had, juist nog verwerkt kan worden. Even later schiet Bouwmeester naast. Heel Haarlem sluit nu als een bus en vooral de voorhoede werkt prachtig. Vooral Houtkooper doet iedereen ver wonderd staan door zijn fijn tactisch samen spel met Jan Bakker. Sparta wringt zich nu wat los, zoodat thans het spel vrijwel ver deeld is. Plotseling en geheel onverwacht doelpunt Haarlem door een prachtschot van Jur Haak van vrij verren afstand. Het publiek juicht van plezier door dit behaalde succes. De Spartanen vallen gevaarlijk aan, doch hun schot is groo- tendeels zoek en alles wordt naast getrapt of of door de Haarlemmers onderschept. Een paar tamme scholen worden met groote zekerheid door den dikken roodbroek behandeld. Het spel gaat weer gelijk op en na een paar gevaar lijke momenten Voor beide doelen wordt de rust aangekondigd. Iedereen is nu vol hoop op een roodbroeken overwinning, temeer, daar zij den wind mede krijgen. Luid aangemoedigd trap pen de Haarlemmers af. Direct bemachtigen de Spartanen het Ieder en beslormen het Haar lem doel. Zij stranden echter op buitenspel. De strijd wordt bepaald spannend, daar de rood- witten er alles opzelten voor de gelijkmaker. Ruf.'ehe, die voor de rust center-half speelde, is nu middenvoor. Hij probeert nu en dan ge heel alleen alles te passeeren, doch dat gelukt hem niet, daar Wolff en Sernê in uitstekende coudiiie zijn. Haarlem verplaatst nu het spel en de Sparia keeper moet eenige schoten van Houtkooper en Jac. Haak keeren, eens ten koste van een corner. Deze wordt mooi geplaatst, doch weggewerkt. Sparta, om haar kampioen schap denkende, werkt zeer hard, maar Ri chard Serné is een onoverkomelijk struikelblok en pilt alles zeer zeker weg. Er wordt over 't algemeen erg forsch gespeeld, vooral Healy en Ruffelse treden wel eens buiten de punten De Haarlemmers zijn weer de meerderen, hoe wel Sparla toch gevaarlijk blijft. De linksbui ten van Sparla, v. Dalsum, rent langs de lijn, passeert alles lot vlak voor doel en schiet. Ju les is op z'n post en redt schitterend. Als Haarlem weer voor doel zit, lost Houtkooper, (die in prachtvorm was) een mooi schot, dat even mooi door den doelman verwerkt wordL Wegens een klein ongeval verlaat een Sparta- speler het veld, zoodat zij met 10 man verder spelen. Niettegenslaande Haarlem sterker is, maakt Sparta mooi gelijk. Ruffelse n.m. breekt zeer snel door, schiet eerst tegen Serné aan, die een oogenblik van streek is, pm dan on houdbaar te doelpunten 1—1. De spanning wordt wordt nu reusachtig. De Spartanen komen we der gevaarlijk opzetten en geven de Haarlem- achterhocde volop werk. Wolff wil een bal om halen, doet dat verkeert en trapt naar eigen doel. Gelukkig was dat van verren afstand, zoo dat Jules weinig moeite had, het leder retour te zenden. De Haarlemmers zitten ook niet stil en bren gen den bal op hun beurt naar het Sparta- doel. Houlkooper krijgt den bal, passeert aller fraaist 4 4 5 spelers, geeft over aan Jac. Haak, die onder onbeschrijfelijke vreugde der menigte soor de tweede maal het net deed trillen met een totaal onhoudbaar schot via de lat. 2—1 voor Haarlem. Nog 10 minuien is te spelen en geheel Haarlem is aan 't verdedigen. - Ik zou bijna vergeten dat Sparta weer mell 11 menschen werkte, daar hun nog een inval- ler werd toegestaan. Hoe Sparta zich ook in spant, het helpt niets, zelfs krijgt Haarlem nog eenige hoekschoppen te nemen. Onder geweldig euthousiame kondigt de scheidsrechter tijd aan, zoodat Haarlem zeer ver diend wint met 2—1. Alzoo heeft Sparla in Haarlem al heel weinig succes behaald. Bij Sparla waren Ruffelse, v. Dalsum en de keeper de beste. Bij Haarlem waren Houtkooper Serné en Jur. Haak de sterren, terwijl eigen lijk allen zeer goed speelden. „Stralbully." H. F. C. schijnt hoe langer hoe beier te wor den, daar zij gisteren Quick sloegen met 2—1. Voor de Haariemsche Voeibalbond werd 1 wedstrijd gespeeld en wel Pr. Juliana II—Con cordia II op het Heemstede-terrein, welke strijd eindigde in een gelijk spel. Vriendschappelijk Bloemendaal III—H.V.V. III 2-1. Het Haarlemsch elftal won in Alkmaar van het Haagsche elftal met 21 en verloor van de Leidenaars mcl 1—0. (Zie Stadsnieuws verderop in dit blad. BOLLEN HANDEL, Uit een overzicht van de cijfers Van in- en uitvoer van bloembollen gedurende het laatstverloopen jaar, blijkt een vermeerde-, ring yan den invoer van 287.000 KG., terwijL de uitvoer ditmaal een. vermindering _aan-> toont van 694.500 K.G„ een vermindering,; die niet onrustbarend is, waar het vorige jaar] kon worden gewezen op teen accres van ruiny 25 pCt., de grootste toename, sedert de resui-. taten van den uitvoer in het [Weekblad wer-. den gepubliceerd. In totaal was ds inver- .u.lS.iOJ K.b.,- de uitvoer 17.238.000 K.G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1