j DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. Kiezers in District I. Een Tekort. STADSNIEUWS. Aanbestedingen. Verkoopingen, Boel huizen enz. Kinderhsiisvest 29-31-33, Haarlem EERSTE BLAD. H. Ph. LOOTS. AGENDA. iG 25 APRIL 1911. 36sfe Jaargang. No. 7524 Por 8 maanden voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agentia gevestigd (kom der gemeente) Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post Afzonderlijke nummers Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer I42S. Van 16 regels 60 cent (oontant 50 cent) Iedere regel moer Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 cent per regeL (Buitenland Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 oent (4 oontant.) 10 oent 20 oent Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RICARQQ's Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. Alle betalende «bonnés op dit blad, die In bet bezit eener vei'zekeringspolls zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voort U overlijden. li» lijf hand of voet. S UiU den oog. 1 ftl! den duim. sohiktheid tot werker. één wijsvinger. één anderen vinger. Dn uitkeerlng dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credletbank Nieuwe Oracht U Dit nummer bestaat uit twee bladen. Stemt morgen voor de vacature, door den Katholieken heer Mr. W. N. J. M. SMIT in den gemeenteraad opengelaten, den candidaat dei R. K. en Anti-rev. Kies- vereeniging, den heer Woensdag, 26 April. Gebouw „S t. B a v o" R. K. Volksbond 8 uur, Bestuur Metselaars. Half 9 uur al ge meen e vergadering der vrouwenafdeeling St. Veronica". De Kroon 8 uur Liederen avond Elena Gerhardt. Bisschoppelijk M use u m (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 10—5 uur. tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en R.-K. Feestdagen. Teyier's Stichting op de gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van teekeningen en schetsen: Holland- sche school 16de eeuw. Goltzius en anderen; Fransche school 17e en 18e eeuw, Watteau, Boucher, enz. Een tekort is heerschende in Se bollen streek. Niet echter aan .arbeidskrachten. Ook niet zoozeer in energie om nieuw jifgezet- gebied te vestigen voor den liandel. Of er dan soms een tekort valt aan te wijzen in vakkennis Daarover zal hier geen oordeel geveld worden. Mocht dat tekort er zijn, welnu het is weg te nemen door deelname der betrokkenen aan de wintercursussen, die allerwege gegeven wordenen de eerlang te Lisse op te richten Rijkstuinbouwschool zal hierin goede diensten verleencn. Over dit alles dus niet. Maar toch is er een tekort bij patroons en werklieden in het bollen be- drijf, zoo-al niet bij allen, dan toch bij zeer velen. Er is een tekort n.l. in sociale ont wikkeling, een tekort in kennis van sociale toestanden, een bekort in inzicht omtrent de omvorming, die er plaats grijpt meer en meer in onze samenleving, pen tekort in het begrijpen van zijn tijd. Het schijnt wel alsof patroons en werklui niet begrijpen de waarheid van„Eendracht maakt macht". Ze blijken nog te gelooven in de oud-liberale tooverspreuk„elk voor zich zelf'. Is zulks in de patroons nog voor een ietsje te begrijpen wegens hun veelal financieele onafhankelijkheid en door ver keerd begrepen concurrentie, een raadsel is het, dat ook de arbeiders in het bolienbedrijf alle heil verwachten van bun alleen en .op zich zelf blijven staan. En dat zulks zoo is, bewijst de geringe vakorganisatie pnder de bloemistarbeiders Hebben ze in het verledene dan nog niet geleerd dat alleen heil is te verwachten van organisatie en vereeniging? Oi duchten ve len de ongenade van hun patroon? Als dit het geval is, zouden wij zeggen, dat zulk een patroon zijn tijd al heel slecht begrijpt, dat- hij wil oproeien tegen dan stro-gym in en ten slotte toch zal .worden meegesleurd. een patroon zou zijn de wegbereider nip 7:„u®to Propagandist voor het sociaiis- I -pj i w.rceiiu, -n tot een. goed en geoor- oofd doe-l is een recht dat. iaderZ2 krachtens zijn natuur toekomt En als den mensch, wien ook, tekort wordt ge daan in zijn goed recht, zal hij overslaan tot verbittering en ontevredenheid. Nergens toch is de mensch zoo gevoelig voor als voor geschonden en onderdrukt recht. .En verbitte ring* -en ontevredenheid is de drassige ma,ar ook vruchtbare bodem, waarop, welig .kiert de plant, die sociaal-democratie haet. De den de patroons dan openlijk a-an hun arbei den de patroon dan openlijk aan liun arbei ders zich te vereenigen Dat gcloov-sn wc van niet, wellicht een enkele uitgezonderd. jM^er op slinkscho wijze wordt de vakveroeniging door hen tegengewerkt. Er wordt gestreden xn-et- gesloten vizier ian verraderlijke wapenen en juist dit zet temear kwaad bloed bij de degelijke vaklieden. |Want de degelijks te vak lui zjjn ook de meest verklaard-a voorstanders van organisatie. Gebeurt liet ni-at vaak dat een -echte vakvereènigingsman als „róeE vink" aan den dijk wordt gezet of' bij aan vrage hem werk .geewi'gërd wordt? Zeker, natuurlijk zijn er andera voorwend sels om hem niet te nemen Maar 0p die wijze doet de patroon tekort aan het goed recht zijner arbeiders om zich te vereenigen; dit komt omdat hij niet sociaal is ontwik keld. Een ander verschijnsel, waaruit blijkt h-at tekort aan inzicht in sociale toestanden, is d-e weigering der patroons om aan da geor ganiseerde - en vareenigd-e werklieden me dezeggenschap toe ba kennen in zake loon, arbeidstijd, arbeidsvoorwaarden ete. En toch is dit van de arbeiders ean billijke en r e c ht- vaardige wensch. Als een arbeider zich bij een patroon verhuurt, zijn wij gedwongen om te spreken van pen overeenkomst, een contract. En bij het aangaan van een over eenkomst moeten haide partijen op voet van gelijkheid kunnen handelen. (Wanneer de -pa troon van bovenaf decreteert, zonder zijn werklui te kennen hiarin: „zooveel loon, zoolang werken -en onder die en die voor waarden", is er geen sprake van contract, maar eenvoudig van willekeur en onbeperk te machtsuiting. Ook als de enkels patroon staat tegenover den enkelen arbeider, is -er geen gelijkheid in beide partijen. Do patroon toch is de financiëcl sterkere -en onafhankelijke en 'dja werkman staat on der druk, want neemt hij niet alles zoo ma,ar voetstoots aan, dan dreigt hem werkloos heid en broodelooshei-d. En hoe vaak maakt d-e patroon misbruik van dien fa-talen dwang voor den arbeider om 'n te la,a,g loon ba bedin gen of te langen werktijd? Neen, wil er gelijkheid bestaan bij die overeenkomst, dan dient de patroon ccn-arzijds te staan tegen over zijn vereenigd-3 en georganiseerde werk lieden te zamen anderzijds: ofwel allo pa troons in bond vereenigd tegenover alle in dat bedrijf werkende werklui in vakvereeni- ging vereenigd en georganiseerd. Tegenover het kapitaal van de patroons cenerzijds sta voor do werklieden anderzijds het getal, dan is -er voet van gelijkheid in het onderhande len. (Wij bedoelen dit natuurlijk niet in vijan- digen zin, maar alleen geven we hiermee aan do beide e van wicht-en. Zoo kan er zijn (en ze moet er zijn) samenwerking tussëheri ka pitaal en arbeid! Niet oordeelkundig achten wij heb dib zij in alle bescheidenheid hiér gezegd van do bloemistpatroons a,an jdib billijk en rechtvaardig" verlangen hunner arbeiders om inzake loon, arbeidstijd en vo-orwaarden Iaën woord mee te sprekan, weerstand te bieden! Op den duur zullen ze er tooh aan moeten. E-n het dunkt ons heter vo-or den patroon iets te doen vrijwillig, uit redenen van billijkheid -en rechtvaardigheid, dan onder pressie van wie weet welke ongunstige .omstandigheden later! Mochten daarom de patro-ons royaal en loyaal het recht van veroeniging erken nen, mochten ze ook voldoen aan hlat ver langen der georganiseerde en yoreenigde ar beiders om medezeggenschap inzake loon, arbeidstijd enz.ze zullen daardoor de nu nog goedgezinde bloemistwerklieden goedge zind houden, terwijl anders, door de dan meer en meer a-an den dag tredende onte vredenheid, zij meehelpen aa.n socialisten kwee,kerij, ean ware ramp vo-oir elk bedrijf, -en vo-or onze bloembollenstreek in het bizon- der. Totnogtoe kan het socialisme gëan vat krijgen op onze arbeiders in hlat bloembollen- bedrijf, omdat do Ropmsche geest hen sar m-enhoudtv Doch laten de patroons dan' ook ook zor gen. dat die Roomsche geast niet worde ver stikt onder de in sommige o-pzdchten matige ontevredenheid, die door enkele dingen waarop wij hierboven zinspeelden wordt .aangekweekt Haariernscfie Alledagjes No. 253. HET JÜLIANABLOEMPJE. Wij houden ons aan de benaming, door den volksmond er aan gegeven: liet Juliana - bloempje. Als zoodanig is het bloempje, dat betee ken l een bijdrage tot den strijd tegen de vree- selijke tuberculose, populair geworden en geliefd niet alleen in Haarlem, maar over al m ons vaderland. En met voldoening mogen wc dan ook, na l-Sesehrijf dat is gevolgd op het eigenlijke toegeven van het Hoofdbestuur der „Lonnaje vereeniging tot bestrijding der tu- erculose aan het geschetter der socialis ten,, constateeren dat het oorspronkelijk plan om op verlangen der socialisten het Juliana- bloempje to „neutraliseeren" en zelfs ook en len Meidag den manifestatiedag der socialen voor den verkoop to bestemmen, er tor stede niet is doorgezet. Het Juliana-bloempje lioudt z'n geel hart je, dat men bespottelijk genoeg een Oranje- ma, nifostatie noemde, maar dat we, juist om dat het als zóódanig bestreden werd, nu niet wilden missen. En de verkoop ervan zal nu hier plaats beben op den dag vóór Prinsesjes' verjaar dag (omdat die op een Zondag valt) op Za terdag 29 April a.s. Wij hopen, dat nu aan onze gerechtvaar digde bezwaren op deze manier bevrediging is gegeven, niemand onzer lezers zal nalaten, zich Zaterdag a.s. met het tuberculose-bloem- pje te tooien! En in dezen geest hebben we onder „Stadsnieuws" gaarne een plaats gege ven aan den oproep die bet Haarlemsche Co mité doet. Ook al lijkt ons die oproep, in ver band met zooveel andere dingen die te be strijden zijn, wel wat gezwollen en opge schroefd, er spreekt uit de volle geestdrift voor een goede zaak, die al bet halve succes is! Moge dat succes Zaterdag a.s. volledig Een laatste woord! In District I van de gemeente Haarlem moet morgen worden gestemd, en zal oen harde, maar belangwekkende strijd worden gestreden! Wij weten, dat tegenover den candidaat der Katholieken voor de vervulling van den raadszetel, door Mr. Smit opengelaten, den lieer H. PH. LOOTS, door de liberalen on danks bun aanvankelijke belofte van onthou ding, tóch een candidaat is gesteld. Wu zullen die handelwijze, die alweer voor de zooveelste maal de „hebberigheid" der Haarlemsche liberalen ten sterkste ken merkt, bier niet nader qualificeeren. Maar dit willen we zeggen, dat de gedachte die bij onze tegenstanders voorzat, blijkbaar deze was: een brutaal mensch heeft de balvo we reld en nog méér! Het wordt eehter tijd, dat wij Katholieken óók eens wat meer van ons af spreken. Al beletten zaken en handel vaak velen, om dat in bet openbaar zonder besliste noodzaak te doen, bij de stembus kan ieder zijn eigen beginsel hóóg houden! Dat moge men bedenken in District I, nu bet op stemmen aankomt! In liet Middenstandsdistrict der stad een Middenstander in den Raad, in dit over wegend Reehtsche distriet bij eerste stem ming reeds een man van rechts gekozen, daartoe kunnen en moeten alle reehtsche kiezers medewerken! Wij staan er goed voor, wanneer maar ieder zijn plicht begrijpt, en ter stembus komt! Dan hopen we morgenavond reeds bij eer ste stemming als de kans ook het grootst is, de verkiezing te mogen bulletineeren van onzen uitnemenden candidaat, den heer Ha Ptla LoOtS. PERSONALIA. Tot onderwijzer aim de Ppenbara Lagere- school A (te Schoten) is benoemd M|aj. J. Til. Enkelens, alhier^ nieuwéSt. Bavoschool. Er beeft gisteren in onze Bisschopstad we der een plechtigheid plaats gehad, die het hart van iederen Haarlemschen Katholiek, doch voral der parochianen van St. Bavo met vreugde en dankbaarheid moet en zal ver vullen. Door Z. D. H- Mgr. Callier is de St. Bavoschool plechtig ingewijd, zooals we gisteren uitvoerig hebben gemeld. In de schaduw van onze monumentale Kathedraal is een gebouw verrezen, ontwor pen en uitgevoerd door den bekenden archi tect Robbers en den aannemer Vos, een ge bouw, dat in zijn eenvoud een grootschen in druk maakt en den voorbijganger tot stil staan en tevens tot bewondering noopt. Hoe fier blinken ze ons tegen in vergulde letteren, als een uiting van Roomsck willen en Roomscli kunnen, die woorden: „R. K. Jon gensschool", boven den hoofdingang en „Pa tronaat" boven dien aan do zijde van de Leidsche Vaart, En hetgeheel ademt rust door sierlijke en bevallige lijnen zonder overtolligen opsmuk, en toch zonder stijfheid, in één woord: een mooi gebouw. Opdat velen van onze lezers dezer dagen eens een kijkje zullen gaan nemen in bet fraaie gebouw, willen wij gaarne hier onze indrukken mededeelen en ben verzoeken in den geest met ons 't gebouw binnen te gaan. Het ruime en frissehe gebouw is ingericht voor zeven klassen, waarvan er evenwel voor- locpig slechts 6 in gebruik zullen genomen worden. Door een flinken, breeden gang van de straat gescheiden, liggen daar beneden vier groote én goed verlichte lokalen, geheel naar de laatste eisehen ingericht, met mooie en duidelijke platen aan de wanden, met uit stekende ventilatie en Amerikaansche ban ken, die tegenwoordig het meest gebruikt wor den, als het beste voldoende aan alle paeda- gogische eiscben. Een breede trap bracht ons op de boven verdieping, waar de lokalen gelegen zijn voor de twee hoogste klassen met een reservelo kaal, dat waarschijnlijk het volgend jaar, zoo als het hoofd der school ons vertelde, wel in gebruik zal genomen worden. Op de gang een flinke kast met instrumen ten voor het onderricht in de physica en aan de wanden van gangen en lokalen land kaarten en platen, de een al mooier en doel matiger dan de andere. Ziehier de school, maar er is nog meer. Het gebouw draagt ook den naam „Patro naat" in den gevel, en de zaal, die hiervoor gebruikt zal worden is niet anders dan prach tig te noemen. De beschildering biervan is van onzen kunstschilder Frans Loots, die er alle eer van heeft. Ernaast vindt men eert bestuurskamer voor de heeren, die met de leiding van 't patronaat zich belasten zullen. Beneden is behalve een ruime speelzaal, die later gebruikt zal worden voor gymnastiek lokaal, nog een flinke speelplaats; jammer is het, dat het plaveisel hiervan uit klinkers bestaat, wat voor een speelplaats nu juist 't ideaal niet is, vooral wanneer, zooals hier, de bestrating nog wel iets te wenscben overlaat. Men ziet hieraan weer eens te meer, dat het volmaakte voor ons onbereikbaar is! Een met een hek afgesloten hoekje zal ingericht worden voor schooltuin. Heden, morgen en Donderdag is de school te bezichtigen om twee en om vier uur, on der leiding van het hoofd der school, de heer van Rosendaal. Den len Mei a.s. zal de school geopend wor den voor de vele leerlingen, die zich aange meld hebben: de laagste klassen zijn zelfs reeds geheel en al vol! Een woord van gelukwensch mag hier zeker wel een plaats vinden naast een woord van lof aan degenen, die deze nieuwe Roomsche stichting mogelijk gemaakt hebben. MAATSCH. TOT BEV. DER TOONKUNST. In de gisteren gehouden algemeene verga dering der afd. Haarlem der Mij. tot bev. der Toonkunst werd de rekening en verantwoor ding over het vorige jaar van den penning meester, den heer E. W .van Someren Greve, na door een commissie van twee leden te zijn nagezien en accoord bevonden, met de be scheiden, goedgekeurd onder dankbetuiging aan den penningmeester voor zijn nauwgezet beheer. In de plaats van den heer F. W. J. de Witt Huberts, naar Amsterdam vertrokken, werd tot lid van bet Bestuur met algemeene stem men verkozen de heer C. G. van Houten Lz. Op eene desbetreffende vraag van den heer F. L. van Ammers, beloofde het Bestuur in het vervolg eene betere wijze van plaatsbe spreking te zullen overwegen. In de daarna gehouden Bestuursvergade ring werd besloten in het volgende concert seizoen uit te voeren het oratorium „Die Le gende von der heilige Elisabeth" van Franz Liszt en Sckuman's „Das Paradies und die Peri". Voor het eerste werk zullen als solisten geëngageerd worden de dames Elisabeth Ohl- hoff, sopraan uit Berlijn, Hermine Scholten, mezzo sopraan, van hier, en de heer Thorn. Denijs, bas, uit Den Haag, en voor de Peri- partij in Schuman's werk mej. Tilia Hill, sopraan, uit Berlijn. De andere solisten zullen later worden gekozen. HAARLEM's KINDERKOOR. Wat zijn ze toch aardig, maar wat zijn ze ook mooi, die uitvoeringen van bet Haarlem's kinderkoor van den heer J. de Nobel! Het bleek een uitstekend idee geweest te zijn van het bestuur om een Volksuitvoering te geven, want al was gisterenavond de zaal al niet tot in de uiterste hoekjes gevuld, we mogen ge rust zeggen, dat het concert gegeven werd voor een „volle zaal". En hieruit mogen we veilig deze twee conclusies trekken, primo: dat Haarlem's Kinderkoor een goede reputa tie geniet en vervolgens dat ook bij het „volk" liefde voor de kunst, in casu voor muziek, en vooral vroolijke, opgewekte muziek, leeft. Voorzeker beide verblijdende verscliijnse len! Nu, de velen die gekomen waren, zijn niet teleurgesteld; zoowel liet programma als de uitvoering ervan lieten niets te wenscben over. Hoe frisch en helder klonken daar die kla re kinderstemmen van een 500-tal kinderen, groot en klein; wat forsch klonk dat „O nee!" in „Wat ze zeggen" van Philip Loots (die zelf de uitvoering van zijn „In 't kronings jaar" bijwoonde), maar ook hoe blijde ju belden zij hun „O ja!" en vooral hun „Hoe- rah!" 't Was geen wonder dat de zaal in geestdrift geraakte en applaudisseerde, dat 't geen eind scheen te nemen. De jongens vooral waren uitstekend in hun: „Tim, tam, tam, naar den Dam" en „Kom doe mee!" Ze vonden bet leuk en ze joelden het uit: „Kom maak niet meer je naam te scliaud' En doe met ons eens meê! Den helden van het Vaderland - - Ons Hollandsch lied, hoezee!" Tot slot hoorden wc weer dc cantate„In den zomer uit", voor driestemmig kinder koor, door Richard Hol. Het daverend ap plaus zei meer dan genoeg, zoodat we hier met de vermelding ervan kunnen volstaan. In de pauze werden aan den directeur, den beer J. de Nobel 'n tweetal prachtige bloem stukken aangeboden: cén door het kinder koor en één van een onbekenden gever. Maar meer nog dan deze bloemen zal misschien de spontane hulde door de kinderen den direc teur aan 't einde gebracht hem aangenaam geweest zijn toen zij plots een uit volle borst gezongen: „Lang zal hij leven" aanhieven. Ook aan den pianist, den heer J. Luttik, vau hier, komt een woord van lof toe voor zijn flink accompagnement. Hulde dus aan den beer De Nobel en zijn kranig koor! BEKRONINGEN. De uitslag van den korpswedstrijd van den Schietwedstrijd te Egmond aan. Zee op Zondag j.l. is wat onze stad en omgeving aangaat als volgt: Korps model 95le prijs Gen. Joubert te Overveen; 2e prijs Scherpschutters vereeniging Hoorn te Hoorn; 3e pr. Voor Vaderland en Koning te Haarlem4e pr. Scherpschutterskorps Egmond aan Zee; 5c pr. Bloem endaal Comman do le Bioemendaal. Hoogste korpsscüutler P. J. Hekker Jr. van Gen. Joubert, met 55 punten. Korps buks: le prijs Gen. Joubert te Over veen; 2e pr. Bioemendaal Commando; 3e prijs Scherpschuttersvereeniging Hoorn. Hoogste korps schuttel- A. Janssen van Gen. Joubert, met 98 punten. HAARLEMSCHE BRANDVERZEKERING MAATSCHAPPIJ. In den gistermiddag gehouden algemeene verga dering van aandeelhouders is als commissaris herkozen de heer jhr. F. Teding van Berkhout. „KUNST ADELT". Het Geheelonthouderszangkoor „Kunst Adelt", geeft Zaterdag a.s. een feestavond in de Concertzaal van de Sociëteit „Vereeni ging". Op het programma staan een aantal zeer aantrekkelijke nummers vermeld, waar onder een causerie van den heer W. Bannink, van Nieuwendam. „Last not least" na de pauze de opvoering der Operette: „Een laat ste repetitie-avond der Zangvereeniging „Door Harmonie vereenigd" te Vreeden- daal". Eenstemmig zijn dc verschillende bla den in hun lof over deze geestige operette, AANBESTEDING., De H. IJ. S. M. heeft gisteren te Amster dam aanbesteed het maken van een privaat gebouw", portierswoning en andere gebouwen, gas- en waterleidingm, spoor- en grondwer ken, cp het terrein van dc Centrale Werk plaats, alhier. Minste inschrijvers waren de heeren H. Schiphorst en J. Philips, alhier, vcor de som van ƒ57.783. Het leveren van gegoten ijzer, ten behoe ve van de Centrale Werkplaats alhier. Min ste inschrijvers Haagscbe Machinefabriek en' Ijzergieterij, perc. 1 5965, perc. 4 3055.25, perc. 5 12. Fouderic du Pout dc bois La Hêstre, perc. 2 7.40, perc. 3 5.80 per 100 Kilogram. CONCOURS HIPPIQUE. De heer R. Z. Hütschler, alhier, is tot ring- meester aangesteld bij en heeft zitting in bet uitvoerend comité van bet concours hippique, dat in Juni a.s. te Amsterdam wordt gegeven. - ARTTS. Dcor onzen stadgenoot J. M Kolkman, is aan Artis te Amsterdam ten geschenke kc- geven twee Oestiti's (Hapale Jaeehus), door J van Hoek, te Woestduin, een Maleisehe Pauwhaan (Pavo nigripennio). MILITAIRE BIJSTAND. Het detachement van het 10de Reg. Inf. te de Beemster, dat aldaar was gedetacheerd tot bet verleenen van militairen bijstand in zake de maatregelen tegen mond- en klauw zeer, onder bevel van dén len luitenant v. Mourik, kwam gisterenavond naar bier te rug. VERGUNNING. Een verzoekschrift is ingekomen van G. Klinkenberg, weduwe -ran D. Wijkhuizen, om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in bet klein voor gebruik ter plaatse vau verkoop en elders dan ter plaatse van verkoop in bet voorhuis van het perceel aan de Jacobijnestraat no. 6. PERSONEELE BELASTING. Het op den 19en April j.l. executoir ver klaard kohier no. 8 afd. IV2 op de Personee- le belasting dezer gemeente, dienst 1911, is aan den ontvanger der directe belastingen ter liand gesteld. (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) AAN TE BESTEDEN, Woensdag, 26 April. HAARLEM in het gebouw van dc Mij, tot Nut van't Algemeen 10 uur: Het éénjarig onderhoud van de militairé gehouwen en werken van het nooidelijk ge-< deelte van het westelijk front dor Stelling van Amsterdam. Raming 9100. Het éénjarig onderhoud van de militaire gebouwen cn werken van het zuidelijk gedeel te van het westelijk front der Stelling van Amsterdam. Raming 8475. TE VERKOOPEN. Woensdag, 26 April. HEEMSKERK Café Rozenbroek 11 uur 1 Twee Woonhuizen, met erven en grond aan den Grintweg; 2. Een Woonhuis. IEUIIE HMIIfMW COMMIT ABONNEMENTSPRIJS: PRIJS OER ADVERTED nE(4; 1000 - Afin™ tininnBn 1C 60 15 zijn!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1