DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. jsrz m onni 150 1M cn *=*-" STADSNIEUWS, IIEIMS UIT OEN UMTREIL ICinderhuisvest 29-SI-33, Haapfsni EERSTE BLAD. Aan H.H. Adverteerders. AGENDA. Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1418. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RIGA.RDÖ's Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Ent. Telefoon 1020. Alle betalende abonnés op dit blad, die in bet bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: Dn ultkeerlng dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credletbank Nieuwe Gracht li Dit nummer bestaat uit twee bladen. Ons Geïllustreerd Zondagsblad. Haarlemsche Aüerïagjes No. 256. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Haarlem Lj® Voor de plaateen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1,85 Voor de ovenge plaatsen in Nederland franco per post 1,80 Afzonderlijke nummers u<08 PRIJS DER ADVERTENTIE»: Van 16 regels 60 cent (contant 50 oent) Iedere regel meer 10 oent Buiten Haarlem en de Agentschappen 15-cent per regel. (Buitenland 20 oent Beclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cent (4 contant.) 1000 aT iL§ §J$ overlijden. gj ||jg hand of voet. fyj éen oog. éen duim. sohiktheid tot werken. 60 ééu wijsvinger. 15 ■ramt Wij verzoeken heeren adverteerders drin gend, ons de advertentiën, die den dag van inzending geplaatst moeten worden, zoo vroeg mogelijk toe te zenden. Van adverten tiën die na lialf twaalf uur inkomen, kan de plaatsing niet meer worden gegarandeerd. Advertentiën voor het nummer van Za terdag gelieve men zooveel mogelijk des Vrij dags in te zenden of aan onzen reiziger mede te geven. DE ADMINISTRATIE. PLATEN: De nieuwe St. Bavoschool en Pa tronaat te Haarlem (2 foto's). Het graf van Prof. Bosscha. Eerste Katholieke school te Oud-Beijer- Land (2 folo's). Kerk te Oud-Beijerland. Wijn- bouwersopsland in Champagne. St. Jozefsgesticht te Leimuiden (2 foto's). Donker Rotterdam. Pa ter Baekers f. Jubileum militaire sportvereeni- gino. J. A. Boekhorst. D. H. M. Bolton J C Krulder. Huize Duinrust te Overveen. Honden- tentoonstelling. Prinses Juliana op reis. Bloem- bollenvelden. TEKST: Roomsche scholen. Eind goed, al goed. Uit zijn jeugd. Voor .onze jongens en meisjes. Zaterdag, 29 April. Gebouw „S t. Bavo" R. K. Volkshond half 9 uur Spaarbank „St. Antonius van Pa dua". 8 uur zitting Hulpspaarbank (Schoter kwartier). Half 9 uur Spaarkas „St. Nicolaas". (Winterprovisie). Half 9 uur zitting en in schrijving van nieuwe leden in de Coöperatie ve bakkerij „Arbeid Adelt". Half 9 uur Steun comité. Soc. Vereeniging 8 uur Geheel- ontbouderszangkoor „Kunst Adelt" Feest avond. Teyler's Stichting op de gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van teekeningen en schetsen: Holland- sehe school 16de eeuw. Goltzius en anderen; Fransche school 17e en 18e eeuw, Watteau, Boucher, enz. VOLKSOPVOEDERS. De liberalen in Schoten geven een blaadje uit, dat „Het Midden" beet. We hebben dat dingsigheidje, dat waarlijk als een groote hond keft en te keer gaat, dat blaakt van anti-papisme, een vorigen keer al eens te pakken genomen. Nu is er wéér een nummer van uitgekomen, en daarin staat iets zóó lachwekkends, rets zóó doms, dat we ten genoege van onze le zers de vermelding ervan niet willen achter houden Het blaadje keft tegen de Katholieken, en gaat vooral te keer tegen het propagandablad, van de R. K. Kiesvereeniging in het Scho terkwartier. Nu is in een vorig nummer de re dactie van „De Waarheid" zooals dit laat ste orgaan heet begonuen met een uiteen zetting van de Katholieke economische leer, onder den titel „Wat de Katholieke Staathuis houdkunde is en wil". Natuurlijk begint deze wetenschappelijke uiteenzetting met een beschouwing over de Katholieke volkshuishoudkunde, die tegen over de liberale en socialistische scholen staat. Boven het eerste stuk staat dan ook als op schrift: de Katholieke (economische) school. Deliberaaltjes van „Het Midden", die blijk baar van economie de eerste letter niet ken nen, en van staathuishoudkunde niet het min ste snappen, hebben dit artikel aangezien voor.... oen pleidooi voor een Roomsche bij zondere school voor kinderen! Fu daar keft 't blaadje als een jonge hond tegen het bijzondere onderwijs, naar aanlei ding notabene van het artikel over de Katho lieke economie, warvan het heel naief nog zegt, er eigenlijk niets van te begrijpen: wc snappen er „geen jota" van! De biertjes behoefden het wezen1!,;k niet te zeggen! En dat poseert dan als „volks opvoeder"! H. O. Z. Gisteravond hield de Haarlemsche Onderwij- zers Zwemclub in de bovenzaal van de Kroon «fino aigemeene vergadering. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. pp de heeren v. d. Kamp en Schreuders leden van den Haarlemschen Gemeenteraad. Na een kort openingswoord van den voor zitter verkreeg de bekende zwemmer Ed. Meier Ezn., van Amsterdam het woord om te spreken over: Mijn zwemtocht over de Zuiderzee. De heer Meier zeide echter in den aanvang, dat hij slechts zeer weinig over dit onderwerp zou zeggen. De spreker had het dan ook meer over de zwemsport in het algemeen en maakte o.a. de volgende opmerkingen: Holland staat zeer achteraan op het gebied van de zwemsport. Dit is misschien te verklaren door het klimaat, dat zich minder tot dit soort ontspanning leent. De heer Meier had het ook over kramp en an dere ongeriefelijkheden bij het zwemmen. In dien men kramp in de beencn krijgt, is het geboden met de armen te zwemmen. Bij het duiken beveelt het aanbeveling den mond open te houden. Er zijn er nog in ons Holland, die beweren dat zwemmen niet deftig is. Geluk kig verliest dit idéé meer en meer aanhangers. Zwemmen is een uitstekende gymnastische oefening Het bevordert de reinheid van het lichaam, het staalt de spieren, het is uitmun tend voor karaktervorming, uithoudingsvermogen en tegenwoordigheid van geest. Al deze hoe danigheden worden nog in het bijzonder aan gekweekt door het water-polo, dat spr. in het bijzonder aanbeveelt, Dat juist brengt taaiheid aan de spieren en handigheid in de bewegingen. De heer Meier maakte nog de opmerking dat een goed zwemmer niet kan verdrinken, al leest men soms dat verongelukte lui als zoodanig bekend stonden. Het ontbreekt hen ofwel aan handigheid, ofwel aan tegenwoordigheid van geest Niet allen, die een diploma voor bekwaam heid in het zwemmen in den zak hebben, zijn goede zwemmers. Ook zou spr. het zweiumen niet pnder de rubriek sport willen geplaatst zien, doch pnder de rubriek Kunst en Letteren. Eindelijk gaf de heer Meier enkele bijzonder heden over zijn fameuzen tocht over de Zuider zee. Deze zijn onzen lezers reeds bekend. Een hartelijk applaus toonde dat de geestige causerie zeer in den smaak was gevallen. Daarna gaf de heer Dr. W. E. Merens eene voordracht over de Haarlemsche zwemorganir saties. Hij vergeleek de zwemsport van heden met die van dertig jaar geleden in Haarlem en con stateerde een ontzaglijken vooruitgang, zoowel wat het aantal beoefenaars der zwemsport be treft, als de hoedanigheid van deze kunst. De doorsnee-zwemmer van derlig jaar geleden staat heel wat beneden zien van heden. i Dr. Merens ging ook het ontstaan na van de Haarlemsche Waterpolo-club, waarvan hij zelf een zeer werkzaam aandeel heeft gehad. Hij ging de verschillende werkzaamheden na van de onderscheidene organisaties, die tot stand zijn gekomen op het gebied van sport en wenschte o.m. dat het zwemmen wat algemeener beoefend moge worden in de toekomst, vooral door de dames. Ook voor deze is het waterpolo een uitstekende oefening. Spr. gaf nog een kijkje op hetgeen gedaan wordt in samenwerking met an dere vereenigingen om propaganda te maken voor het zwemmen, en in hoofdzaak pm de bezwaren uit het hoofd te praten, die nog bij zeer vele ouders daartegen bestaan. Aan het slot sprak de spreker den wensch uit dat de Raadscommissie benoemd om tot de oprichting te komen van een overdekte zwem school er weldra in moge slagen aan de zwem verenigingen ook in den winter gelegenheid te geven de zwemsport te beoefenen. Ook de heer Sprenger voerde nog het woord. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd gebruik gemaakt door den heer Schreuder, die den heer Meier, als deskundige in dezen, vroeg naar de afmetingen, die volgens hem een over dekte zweminrichting moest hebben, waar ook het watarpolo-speL kon beoefend worden. De heer Meier antwoordde dat zweminrichtin gen in Engeland veel op schouwburgen en cir- cutssen geleken, doch voor hem waren de mi nimum afmetingen van zulk een inrichting 20 bij 15 meter. De heer Sprenger had de wenschelijkheid uit gesproken, dat er een zweminrichting zou ge bouwd worden die in den zomer open en in |den winter overdekt zou zijn, De heer v. d. Kamp vroeg de heer Sprenger daarover nadere inlichtingen. Volgens ingewonnen advies van een ingenieur moest zulk een plan, volgens de heer Sprenger, zeer goed uitvoerbaar zijn. Na een dankwoord door den voorzitter aan de sprekers van den afvond en de aanwezigen werd de vergadering gesloten. i i KIESRECHT. De Burgemeester van Haarlem brengt ter openbare kennis (lat de met redenen om- kleede beslissing van het Gemeentebestuur op het ingekomen verzoek om verbetering van de Kiezerslijst, in liaar geheel op de Secreta rie der gemeente (le afd.) voor een ieder ter inzage is nedergelegd, en in afschrift, te gen betaling der kosten, verkrijgbaar is. ON ZE» WINKELSTAN D. De voorgevel van de Boek- en Muziekhan del van den heer Stap, Groote Houtstraat, ondergaat een geheele verandering. Zij wordt nu in Oud-Hollandschen stijl opgetrokken en zal daardoor een sieraad worden onder de winkels in de Groote Houtstraat. WERF „HUBERTINA". Het bouwen van een directiegebouw ten be hoeve van de Naaml. Venn. „Werf Hubertina", voorheen W. H. Jacobs, is opgedragen aan de firma B. Zuithof en Zonen, aannemers, al hier. Weder een goed teeken van vooruit gang der Haarlemsche industrie. NATIONALE WINKELWEEK. Door het departement Haarlem der Maat schappij van Nijverheid waren gisterenavond hij Brinkmann eenige bekende winkeliers hier ter stede uitgenoodigd ter bespreking van de idéé om een nationale winkelweek te organiseeren, zooals onlangs in Engeland met groot succes is geschied. Nadat de Voorzitter de niet hijzonder druk bezochte vergadering geopend had, gaf hij het woord aan den heer De Clercq, secretaris van 't. Hoofdbestuur, om het denkbeeld wat nader toe te^ lichten. Het doel is deze tentoonstelling van Ne derlandsche industrie te doen samenvallen met de aigemeene vergadering der Maat schappij van Nijverheid, dit jaar alhier te houden op 29—30 Juni en 1 Juli. Spr. gaf eenige citaten uit dagbladen, waar uit het succes bleek dat deze winkelweek in Londen en een 40-tal Engelsche provincie steden heeft gehad. De winkelier, die zich verbindt om mee te doen, zal zich verplichten gedurende die da gen alleen Nederlandsche goederen in zijn etalage te plaatsen. Het zal dan moeten wor den een soort tentoonstelling, zonder evenwel de onaangenaamheden van een tentoonstel ling. De heer Peereboom vraagt alsnu het woord en juicht het denkbeeld van harte toe, omdat de nationale welvaart er. zeker mede zal voor uitgaan. Er zijn zeker moeilijkheden, doch die zijn niet onoverkomelijk. Er is medewerking noodig, vooral van de fabrikanten. Spr. wijst er op, dat het aan de winkeliers geen geld mag kosten. De heer E. Liera betwijfelt of de fabrikan ten wel zeer genegen zullen zijn om mede te werken. De heer Lamp komt hier tegen op, doch wijst er op, dat zeer veel artikelen van Hol- landsch fabrikaat niet gekocht worden, ten zij men er een buitenlandsch etiket op plakt. De heer Fikkert zegt, dat in zijn artikel (confectie) zeer weinig Nederlandsch fabri kaat is, hetgeen de heer v. Beem beaamt. De heer Peerebooin weerlegt in het kort de bezwaren en wijst er op dat alle tentoongestel- le artikelen niet geheel en al Nederlandsch behoeven te zijn. Hij stelt voor om in ruime mate een circu laire te verspreiden aan do winkeliers en te vens een schrijven te zenden aan de fabrikan ten. Het heeft hem aangenaam getroffen, dat eigenlijk niemand bepaald tegen het plan ge stemd is, ten bewijze waarvoor de secretaris nog eenige bij hem ingekomen brieven voor leest van firma's die sympathie betuigen met het denkbeeld De Voorzitter verzoekt aan de aanwezige heeren zitting te nemen in een comité, het geen dezen allen aannemen, terwijl de heer J. C. Peereboom bij acclamatie tot voorzitter wordt benoemd. De overige comitéleden zijn de heeren: J. v. Beem, H. Fikkert, J- Damp, E. A. A. Liera, G. van der Most van bpyk J. M. Schmidt, Mr. J. C. L. Vlaanderen, A. Weill; ook andere winkeliers zullen nog aangezocht worden om zitting in dit comité te nemen, dat de verdere leiding der zaak op ziek zal nemen. Na nog eenige bespreking brengt de heer Peereboom hulde aan den lieer De Clercq, die het initiatief tot deze zaak nam, waarna de "Voorzitter de vergadering sloot. KONINKLIJKE GOEDKEUEING. Met de Staats-Courant van heden zijn ver zonden afdrukken van de statuten betreffen de de vereeniging van vakopleiding jn bet Mee der m akers bedrij falh ier De vereeniging stelt ziek ten doelbe vordering van vakonderwijs in het kloeder- makersbedrijf. De vereeniging tracht dit doiel te berei ken langs wettigen weg ten wel door het op richten en behaeren vaa ©ene vakschool (en) voor M eedermakers, wa;air zoo-wiel de vervaar diging van heeren- als van dameskieeding onderwezen wordt, en het verrichten van werkzaamheden, die daarmede in yerband EEN UITSTAPJE-. Dezer idagen maakten de leerlingen' der heide hoogste af deelingen Bouwkunde der Industrieschool Mij- v- [Werkenden Stand te Amsterdam onder leiding van den Direc teur en den heter J. R-oosing een excursie naar onze stad. Na eenige oude huizen te hebben bezichtigd, werd een bezoek gebracht aan de Nieuwe en Oude St. Bavo ten aan het museum voor Kunstnijverheid. KENNEMER ELECTRICITEITS MIJ. Gistermiddag werd alhier de buitengewone aandeelhoudersvergadering der Kennemer Electriciteits Maatschappij te Bloemendaal gehouden, In verhand met dia voorgenomen reorganisatie der maatschappij was een sta tutenwijziging ontworpen. Het maatschap pelijk kapitaal is 2 mülioen gulden, ver deeld in 8000 aandeelien van f 250, elk aan- aandeel verdeeld in 5 onderaandeelen. Die statutenwijziging werd goedgekeurd. (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) HAARLEMMERLIEDE C.A. Miltvuur. Het cadaver van het aan miltvuur gestorven rund van den veehou der C. Petri is op last van den distrits-vee arts verbrand, henevens de daarmede in aan raking geweest zijnde voorwerpen, terwijl de plaats waar het dier verblijf hield is ontsmet. SANTPOORT. G ehe e lonthouders. - Met de Staats- Courant van heden zijn afdrukken verzonden van de geheelonthouders-vereeniging Sant poort, alhier. Do vereeniging stelt zich ten doel: a. de •geheelonthouders on geheelcntheudsters van Santpoort en omgeving zooveel mogelijk te vereenigenb. personen, die nog geen ge heelonthouders zijn, te brengen tot geheel onthouding; c. de kennis omtrent het alco holvraagstuk, voornamelijk bij de leden on derling, te vermeerderen, IJ MLIDEN. Loodsgelden. Op een schrijven van de ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer, alhier, aan den daarbij betrokken minister om ont heffing van loodsgelden voor sleepbooten, die voor een tochtje in en buiten de haven passa giers zouden vervoeren, is antwoord bij de vereeniging ingekomen: „dat bij informatie is gebleken, dat de door bare vereeniging bedoelde watertochten naar zee ter bezichtiging van de pieren enz. zullen plaats vinden met sleepbooten, voorzien van zeebrieven en deze als zeeschepen zijn aan te merken, weshalve het verzoek om in die ge vallen vrijstelling te verleenen van het beta len van loodsgeld, op grond van art. 9, lett. h, der Loodswet, niet kan worden voldaan; dat^ wanneer zulk een sleepboot een uit gaand schip vergezelt (lees: sleept), zij valt onder de vaartuigen, genoemd in bovenaan gehaald wetsartikel en alsdan geen loodsgeld verschuldigd is, wanneer geen loods is ge bruikt." V i s scli er ij b e r i j fDoor den heer S. A. Bak ker alhier, is aangekocht de Fransche stoom trawler „Cachalot A.R.C. 9531", van de Mij. Pêclieries du Golfe de Gascogne te Arcachon. Het schip is in 1903 te Nd. Shields gebouwd. Voor de reederij Van Bhijn is aangekomen de nieuwe haringlogger „Ida" IJ.M. 175, ge bouwd hij Gebr. Boot, te Leiderdorp. Donderdag arriveert vor de reederij Mij. tot Beheer een nieuwe haringlogger „Nora". ge bouwd hij J. S. Figee, te Vlaardingen. De logger „Vooruit" K. W. 151, reeder N. Parlevliet, te Katwijk aan Zee, werd gisteren morgen met gebroken mast binnen gesleept door de loggers K.W. 135 van denzelfden ei genaar en K.W. 44 reeder L. Parlevliet. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. UITGEEST. Personalia. Bij het op 11 en 12 April gehou den examen voor tweede klerk hij de Aige meene Rekenkamer is o.m. geslaagd onze dorpsgenoot C. S. Kaijk. ALKMAAR. Burgerl. Stand. Getrouwd: J. Welagen en N. van Diepen. J. Engeringli en G. Schoen. J. van Beekum en G. Helsing. A. J. Kool en E. Hoole. H. P. Ibink Meienbrink en C. A. Ruiter. Overleden: M. A. Abbes, 2 maanden. HEEMSTEDE. Een angstige middag. Donderdagmiddag ongeveer half vier kwam de familie Kouwen- berg alhier, tot de ontdekking, dat de 4-jarige Willem spoorloos verdwenen was. Men kan zieh den angst van het gezin voorstellen. Overal werd op onderzoek uitgegaan, politie aan het werk gezet. Alles te vergeefs. Ein delijk kwart vóór achten arriveerde de tram van Hillegom, waaruit de jonge avonturier stapte, begeleid door een tante, wonende te Bennehroek, waar de kleine toevallig was aan gekomen. Aan 't Res Novaplein was hij den verkeerden kant den Binnenweg opgegaan en zoo naar Bennehroek geloopen, waar hij ahlf 7 bij tante aankwam. Hoe verheugd de ouders waren met dezen gelukkigen afloop, behoeft niet vermeld. Personalia. Tot de eerste klasse van de Christ. Kweekschool te Leiden zijn na afge legd examen o.m. toegelaten de jongelieden J. M. M. van Snippenberg, te Vogelenzang, en C. A. Beltman, van Heemstede, alsook D. Blansjaar, van Warmond en M. L. Passchier, van Noordwijk. Eervol ontslag. Aan mej. J. M. J. Decker, onderwijzeres alhier, is op haar verzoek, te gen 1 Mei a.s. eervol ontslag uit die betrek king verleend. HILLEGOM. Voor de Ii.-K. Kerk. De hollenveiling ten voordeele van de R.-K. Kerk bracht totaal op ƒ2094. GULDEN by verlies van f één anderen f vinger. LISSE. Damclub. Dinsdagavond 8 uur zal eene ver gadering worden gehouden om te komen tot de vaststelling van een op te richten damclub. Op de agenda zal o.a. vermeld 6taan het kie zen van een Bestuur, het vaststellen van een speelavond, enz. De vergadering wordt ge houden in het café van J. Theisen, Vierkant. Belangstellenden worden verzocht tegenwoor dig te zijn. NOORDWIJK. De feestelijke intocht. De feestelijke intocht van den graaf van Limburg Stirum, is nu definitief vastgesteld op Dinsdag 9 Mei. Personalia. De heer H. Plug Jzn., slaagde als machinist hij de zeevisscherij, voor een daartoe van Rijkewege afgenomen examen, waartoe hij was voorbereid door den heer J. Nijssen, onderwijzer aan de R.-K. Jongens school alhier. Het landgoed „Het Vinkenveld". Vermeld den wij reeds, dat er onderhandelingen gaan de waren, het voormalige buitengoed „Het Vinkenveld" te verkoopen, thans kunnen wij mededeelen, dat de firma C. W. Alkemade A.W.zn., bloembollenkweekers en -handelaars, het 34 H.A. groote terrein, dat gecultiveerd wordt als bloembollenland, heeft aangekocht. Schoolfeesten. Evenals andere jaren, heb ben de schoolfeesten op alle scholen binnen onze gemeente plaats gehad. Van gemeente wege worden gelden uitgetrokken, om door een „Prijsuitdeeling" en een tractatie het ge- regell schoolbezoek te bevorderen. De R.-K. Meisjesschool spande immer de kroon, wat betreft vordraehten, liederen, enz., terwijl er op de R.-K. Bijz. Jongensschool altijd nog al vel werk wordt gemaakt van de versiering der lokalen. Dit jaar trok een aantal gym- nastiek-oefeningen, figuren en standen, op de R.-K. Jongenschool zeer de aandacht. iVóóR OF TEGEN DE KERMIS? Zooals wij hedenmorgen per bulletin hier ter plaatse reeds mededeelden, Reeft het re ferendum, uitgeschreven door de Antirev.- kiesvereeniging over de kermis, het Volgen- sul taat opgeleverd: Uitgebracht 711 stemmen (van de 856 kiezers). Niet gestemd hebben dus 145 kie zers. Vóór afschaffing 298 stemmen.: Vóór inkrimping 98 stemmen. Voor behoud der kermis 178 stemmen. In blanco werden uitgebracht" 80 biljetten, terwijl 27 ongeteebend waren en 30 van on waarde bleken. Men kan dus concludeeren dat van die 856 kiezers 298, of ongeveer een derde g<e- deelte, pertenent tegen de tennis zijn. B. t. B. v. d. T. Gisterenavond hield de af- deeling Noordwijk van den Bond tot Be scherming van den Trekhond in Nederland, een zeer druk bezochte vergadering in het café van den heer L. v. d. Berg, alhier. De ver gadering werd geleid door den Bonds-In- specteur, den heer Van der Kleij. Tot afgevaardigde naar de Bondsvergade ring werd gekozen de heer Caspers Hzn., tot plaatsvervanger de heer A. Casper. Daarna werd de vergadering gesloten. VOORHOUT. Plechtige Eerste H. Communie. Gisteren zijn in onze parochiekerk 38 kinderen tot de Eerste H. Communie toegelaten. Op plechtige wijze heeft deze aanneming plaats gehad. De WelEerw. heer Wiemei s droeg het H. Misoffer op. Het zangkoor voer de op verdienstelijke wijze de Mis van Pe- rosi uit. Wiens hart was niet- ontroerd, toen daar de kinderschaar de kerk binnentrad? Tref fend was het toen een der aanemelingen, die vanaf haar geboorte, het gebruik van beide beenen mist, met een wagentje in de kerk werd gebracht, om zittend haar Heiland te ontvangen. Menigeen pinkte een traan weg van deernis met dezen lijdenden engel. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. Het verslag van de volkshuis vesting en het gemeente-verslag werd-en voor, de leden ter visie gelgd. Op verzoek der vereen, van hoofden van scho len -werden de vakken voor het herhalingsonder- wijs gewijzigd. Geschrapt werden „natuurkennis' en bijgevoegd „lezen." Aan den brandmeester Van der Fange werd een gratificatie van f 15 toegekend boven de uitkeering der Rijksverz.bank ad 1 ct. per dag. Een voorstel 't Hooft om f 25 te geven viel met 9 tegen 6 stemmen. De aanslag vergunningsrecht van E. W. Beers werd gehandhaafd. Het leggen ran een steen op een koopgraï werd toegestaan aan A. Breure. Eervol ontslag aan school 1, ingegaan 1 April, verkreeg de onderwijzer D. Klees. Aan school 11 komt tegen 1 Mei een lijdelijke leerkracht. De heer R. Bakker te Zijpe werd benoemd tot hooid van school 19. Conform het voor stel werden de stembureaus voor de raadsver kiezingen geformeerd. Wegens vertrek kreeg de de heer C. de Jong 6 maanden afschrijving van Hoofd Omslag.. Belalingen uit den post onvoor-j ziene uitgaven werden nog goedgekeurd, waaw op sluiting volgde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1