DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. j:in 0„„ 5fln«ïi IRA iiaa fin HERSTEMMING. Laatste woord. STADSNIEUWS. Kindephuisvest 2S-3S®33, Haariem EERSTE BLAD. Aan HU. Adverteerders. H. Ph. LOOTS. AGENDA. 2JONDERDAG 4 ÜIE1 1311. 36ste Jaargang. No. 7532 Bureaux van Redactie en Administratie Interconamunaal Telefoonnummer S420. Voor advertentiën en rociamas buiten Haarlem en de agentschappen wende men zieh tot RiCAROO's Advertentie-Bureau, N, Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, int. Telefoon 1020. Alle betalende abonnés op dit blad, die in het bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeidi tegen ongelukken verzekerd voort GULDEN by verlies van dén anderen vinger. Dn uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credietbank Nieuwe Gracht 11 Dit nummer bestaat uit twee bladen* Voor de herstemming op morgen bevelen wij dringend aan den heer BENNEBROEK. H. Ph. Loots. H, Ph. Loots. ff. Pis. Loots, Haarlemsche Alledagjes No. 26!. Propaganda voor de Kath. Soc. Actie. Gemgeniezaben, wor-( eetC MENIE HURLEHSCHE COM ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een a; Voor de ovenge plaatsen in R Afzonderlijke nummers ;entis gevestigd (kom der gemeente) 'ederland franco per post 1,85 1,35 1,80 ö,03 PRIJS DER ADVERTEHTlfiM: Van 16 rogels 60 oent (contant 50 oent) Iedere regel meer 10 oent Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 cent per regel. (Buitenland 20 cent Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 oent (4 contant.) 1000 sohiktheid tot werken. GULDEN by overlijden. 300 verlies van een hand of voet. 150 verlies van éen oog. 180 verlies van éon duim. 60 één Wijsvinger. 15 I III II III I l«—I I Wij verzoeken heeren adverteerders drin gend, ons de advertentiën, die den dag van inzending geplaatst moeten worden, zoo vroeg mogelijk toe te zenden. Van adverten tiën die na half twaalf uur inkomen, kan de plaatsing niet meer worden gegarandeerd. Advertentiën voor het nummer van Za terdag gelieve men zooveel mógelijk des Vrij dags in te zenden of aan onzen reiziger mede te geven. DE ADMINISTRATIE. Vrijdag, 5 Mei. Gebouw J31. Havo" R. K. Volksbond half 8 Exploitatiecommissie, half 9 uur Hoofdbestuur. Herstemming voor de benoeming van een lid van den Gemeenteraad 8—5 uur. Groote kerk 8 uur Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, afd. Haar lem Kerkconcert. Tcy.er'i Stichting op de gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van teekeningen en schetsen: Holland- sche school 16de eeuw. Goltzius en anderen; Fransche school 17e en 18e eeuw, Watteau, Boucher, enz. Bisschoppelijk Muse u m (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 105 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en R.-K. Feestdagen. Gemeenteraadsvergadering 'sav. 8 uur. Vóór de herstemming van morgen nog een laatste, en hoogst ernstig woord. Vooreerst aan onze Roomsche propagandis ten. De propaganda is noodig vóór den strijd, om de strijders te winnen voor de goede zaak, maar vooral ook op den dag van het ge veeht-zelf om ze te brengen in de vuurlinie, om ze daadwerkelijk te doen meestrijden den goeden strijd voor recht en billijkheid. Wij wanrdeeren ten hoogste, wat er gedaan is in de afgeloopen dagen, maar we mogen gerust zeggen, dat er niet genoeg is gedaan, omdatde propagandisten-zelf zullen het ons toegeven: er niet genoeg kón gedaan worden! Er was gebrek aan medehelpers het moet helaas bekend! En morgen zal dat gebrek, dat door ver dubbelden ijver der anderen in de voorberei dingsdagen nog niet zoo werd gevoeld, ten sterkste nijpen! Daarom: propagandisten, doet uw best: 't gaat om het, behoud van een der weinige Roomsche zetels in den Raad, het gaat om het prestige der Katholieke party en om de handhaving uwer eigen beginselen. Hoe kan men van de kiezers enthousiasme verwach ten, als de propagandisten traag en onver schillig blijken? Roomsche propagandisten: het staat aan n om morgen in den Raad te brengen onzen Roomschen eandidaat Een laatste woord hebben wij óók te zeg- 'Sen aan de Middenstanders in District I, de 't binnenstad. wjjjj1.1 is er eens een gelegenheid, om een Van fr en. sympathiek vertegenwoordiger uwe 'n11 Middenstand, die uwe behoeften en kestunr°^en keni;' die in het gemeentelijke gekozen V1 belangen vooral kan behartigen, ongebruil°i igen: ^aa^ deze gelegenheid niet Wij behLVo ijgaan! de kwestie van^r maar--aan 1® herinucren: eleetriseh l,ot+ i gasprys en den prys van 't stad den 1 bestrating in onze binnen- de noodznlr°0(i"iVaS ons, stedelijk tramwegnet, zakelyko beperking van het autover keer in de winkelstraten, dat en nog veel meer zijn uwe speciale belangen, die het best en het redelijkst kunnen worden verdedigd door een Middenstander, die uit den omgang met zijn vak- en standgenooten en uit de on dervinding in zijn speciale vereenigingen op gedaan, er de finesses van kent. Aan uw stem, en aan ieder uwer stemmen kan het nu liggen als ge morgen niet ot wel verkeerd stemt, wanneer uw mede-mid denstander mocht vallen! Verhindert dat en behartigt uw eigen be langen met die der heele Haarlemsche bur gerij, door te stemmen op i Een laatste en hoogst ernstig woord ten slotte aan de vele Roomsche en Christelijke arbeiders in District I. Wij gaan hier geen beroep doen op uw ge voel van rechtvaardigheid en billijkheid, dat toch wel niet ons zal beamen, dat het schan de zou zijn, wanneer de Katholieken, die van de 9000 kiezers in Haarlem 3000 tot de onzen kunnen rekenen, alweer een plaats in den Raad zouden verliezen door uw toedoen! Maar wij doen een beroep èn op uw belang, èn op uwen plicht. Uw belang. Want gij hebt méér te verwachten van den Katholiek, die den werkman kent, die zélf uit een burgerfamilie gesproten, ook de behoeften van den werkman weet en er naar wij zelf kunnen getuigen hart voor heeft, dan van den oud-liberaal, die de liberalistische ideeën is toegedaan, en wien de vooruitstrevenden onder onze tegenstanders bij de eerste stem ming niet wilden steunen. Nu, ja nu huldigen zij het oude systeem: liever Turksch dan Paapsch, doch bij de eerste stemming stelden zij een eigen eandi daat tegenover den oud-liberaal. Gelooft gij dan dat de demoeraten en de so cialisten iets van dezen oud-liberaal verwach ten? En daartegenover weten wij pertinent dat de Katholieke eandidaat, met name in de za ken die nu aanhangig zijn hij onzen gemeen teraad op sociaal gebied, zich verwant ge voelt met het volk en de billijke verlangens van de werkliedenklasse met grooten ijver zal^ bevorderen. Uw eigen belang dus vordert, dat gij den Katholiek morgen stemt. Maar bovendien en bovenal uw plicht. Het wordt den Roomsehen werkman steeds geleerd, en hij stelt er steeds een eer in het te bekennen, dat hij niet alléén rechten heeft, maar ook plichten. Plichten tegenover zichzelf en tegenover de maatschappij. Welnu: een van uw ernstigste plichten is, te bevorderen dat de Christelijke beginselen tot hun recht komen óók in het openhaar ge zag, en dien plicht vervult ge ditmaal al leen dan, wanneer gij medehelpt, onzen Chris telijke vertegenwoordiging in den Raad ,te handhaven. Het gaat er nu niet eens om, haar te ver sterken, al is dat ook hard noodig. We moe ten nu alléén maar pogen te behouden wat we hebben. En daarom geen onverschilligheid, die hij een herstemming als deze, niet minder zou zijn dan verraad aan de Katholieke zaak! Geen lauwheid en geen wegblijven, géén stem op den tegenstander, maar allen als een man gestemd op den waardigen uitverko rene der drie Christelijke kiesvereenigingen, den man uit het volk, die uwe nooden en ver langens kent en ze zal behartigen, op eenheid in algemeene Roomsche actie ver zekerd. Wij blijven derhalve hopen, dat een alge meene R. K. Propagandaclub, die den ijver in al de bestaande clubjes bijeen zal kunnen voegen en wier werk zal kunnen bestaan uit het totaal van den geleverden arbeid plus de arbeidskracht die vrij komt wanneer al het eigen gedoe van 't apart vereenigingsle- len niet meer noodig^ is> bet resultaat zal wezen van de bemoeiingen, gisteren door 't bestuur van het Comité voor K. S. A. met onze ijverigste Roomsche werkers aangevangen. CONCENTRATIE VAN ARBEIDS KRACHT. Zóó blijven we, ook na de discussie die gisterenavond in de vergadering van het Co mité der K. S. A. is gevoerd, de plannen noemen die het bestuur van dat Comité heeft om te komen tot de stichting van één groote Sociale Propagandaclub. Wij verwijzen naar het verslag in dit blad. terecht werd door een der sprekers opge merkt dat men in de Katholieke actie voor dit, dat, een ander en een vierde deel, in deze, gene en een derde vereeniging, altijd toch de- zellde mannen ontmoet. Wij vragen dan: waarom diezelfde man nen wat hun arbeidskracht aangaat, zóó ver- f 'ii °m-uog zwÜgen van dien soesah als telkens eigen organisatie, telkens weer ei gen apart bestuur, eigen finaneiëele regeling en verplichtingen? W 01 dt de arbeidskracht die in al deze ver eenigingen gegeven wordt, en zooals men te- recht zegt bijna immer door dezelfde iTerso- nen, in ééne club geconcentreerd, dan wordt zooal niet meer dan toch dit gewonnen dat driekwart van het administratief gedoe dat elke aparte vereeniging meebrengt, over bodig is; voor dit kan dus productiever ar beid in de plaats treden. Daarenboven is dan de zoo hoog noodige De vergadering, door het plaatselijk comité der K. S. A. gisterenavond belegd, was helaas weer zéér matig bezocht. De voorzitter van het bestuur, de heer H. J. Visser, opende de vergadering met den Christelijken groet en een hartelijk woord, waarin hij de minder groote belangstelling toeschreef méér aan oorzaken van buiten (er was juist „aannemen" in eenige parochies dezen dag) dan aan het onderwerp dat stond behandeld te worden. De voorzitter bracht een woord van welkom aan den spreker, den heer A. C. van Zijp en herinnerde er aan hoe in Rotterdam het Katholieke leven in den jong- sten tijd enorm is voortuitgegaan. Dat is een gevolg van stelselmatige propaganda, daar gevoerd, en dit heeft het bestuur der K. S. A. op de gedachte gebracht, ook hier deze propaganda beter te orgauiseeren en te cen- traliseeren zoo mogelijk in een algemeene sociale Propagandaclub. De heer Van Zijp, die voorzitter is van zulk 'n club te Rotter dam, was de aangewezen man om een opwek kend woord te spreken, teneinde hier tot zulk een resultaat te kunnen komen. Onder ap plaus der vergadering gaf de Voorzitter het woord aan den spreker. De heer V a n Z ij p begon zijn rede met een breede uiteenzetting van wat de plicht is der Katholieken in bet sociale leven van onzen tijd. Wij leven niet voor materialistische doel einden: ons leven is een voorbereiding ter bereiking van een hooger einddoel: het eeu wig geluk, en daarom hebben wij plichten te- vervullen die daartoe bijdragen, plichten te genover ons zelf en anderen. En die plichten bestaan in het voeren van een sociale actie in den ruimsten zin. Spr. wijdt nu in den breede uit over de Ka tholieke sociale actie, en wat deze bedoelt: de Roomsche sociale actie komt juist overeen met wat het leven van ons vordert. En ze bestaat niet alleen in bestrijding van liberalisme en socialisme, maar voor éérst en voor al in opwekking van 't levendig besef, van het geen in onzen tijd van iederen Katholiek wordt gevorderd. Aan de hand van de statuten der K. S. A. en van allerlei artikelen g®eft spr. dan een vol ledige schets van wat het Centraal bureau wil en schetst hij ons een ideaal beeld van wat een Comité der K-S. A. kan zijn: een sa menwerking van alle klassen ten goede. Echter is dat ideaal beeld lang geen werke lijkheid. Er bestaat op verschillende plaatsen te weinig belangstelling voor de K. S. A. en spr. heeft in het Katholieke Haarlemsche blad gelezen, dat het ook hier ter stede zoo is. Daarom wekt hij op dat ieder zijn plicht zal doen, dat men in de aangesloten vereeni gingen belangstelling koestere en dat de co mitéleden opwekken tot actieve medewerking en initiatief. Spr. wijst in dit verband op een bureau van arbeidsrecht: te Rotterdam werkt dat uit stekend: in één jaar gaf men 180 adviezen, en gisteren juist waren er nog 17 vragers. Voorts vraagt hij: hoe staat men hier met een R. K. openbare leeszaal? En hij zet uiteen hoe te Rotterdam deze is opgericht en al bloeit, om dat het noodig is niet alleen negatief te wer ken, niet alleen te verbieden dat men het kwade zoekt, maar omdat we zelf moeten bie den het goede. Hoe staat het met ue oprichting hier ter stede van arbeiderswoningen? En zoo zijn er nog meer punten, waarin de Comité's actief kunnen werken en aansporen tot meer ar beid op Christelijk sociaal terrein. Ook op 't noodzakelijke van volksontwikke ling wees spr. in den breede, om daarna te komen tot de wenschelykheid van een Katho lieke sociale propagandaclub. Geestdriftig zette spr. uiteen wat een goed propagandist wezen moet, en hoe hij door geestdrift, door denken en werken, komt tot vereeniging in zijn club. Hoe dat werken moet gebeuren, spr. kan het niet voor ieder geval zeggen: maar dit is zeker, de propagandis ten weren uit geloof en door liefde, en dan zullen de omstandigheden den weg wijzen. Spr schildert dan uitvoerig het opgewekte Katholieke sociale en politieke leven van Rotterdam, geheel en al te danken aan de ijve rige propaganda. Niet de grooten hebben het gedaan, niet de aristocraten, die hieven j thuis en wachtten af, maar de kleine luidjes hebben den Roomschen geest in Rotterdam opgewekt en mèt de Katholieke pers hebben zij samen de Roomsche actie verle-i vendigd: van onderop is het gekomen, en zóó 1 zal het hier te Haarlem óók wel moeten gaan! .Welnu, riep spr. de vergadering toe: aan' den arbeid! Daar is moed voor noodig in verschillenden zin, maar die moed is er als de geestdrift er is. Hoe de Propagandaclub hier zal moeten komen, een nieuwe vereeniging of wel een fusie van de bestaande clubs, dat zal spr. hier niet uitmaken. Maar hier in Haarlem zijn stoere werkers voor Roomsche actie: men steune hen en gesteund door het geloof, zal hun arbeid voor het Roomsche leven vruch ten dragen! Met een hartelijk woord dankte de heer Visser den spreker. Op duidelijke wijze heb hen wij geleerd hoe wij verbetering kunnen brengen in wat ons ontbreekt. En we hebben van u ook het middel gehoord dat bewezen heeft, elders goed te werken: de propaganda. Als wij het doel, dat het Comité zich heeft voorgesteld: de oprichting eener algemee ne propagandaclub, zullen hereiken, dan zal dat zeide spr. voor een groot deel aan uw wakker woord zijn te danken! Nu ontspon zich een vriendschappelijke en geanimeerde discussie over dit doel: te ko men tot de oprichting van een R. K. Algemee ne Sociale Propagandaclub, die èn voor he tere inlichting op sociaal gebied, èn voor goe de lectuur, èn voor de vereenigingen zou kun nen werken. De heeren Speller, v. Seggelen, C.o.r- sten en anderen namen aan deze discussie deel, waaruit duidelijk bleek dat de propagan distische krachten in Haarlem over verschil lende kleinere clubs verdeeld zijn. Bezwaar wns an mej. K r u ij s m a n wees daarop dat in een groote club niet alle leden ge negen zullen zijn voor alle doeleinden of voor alle vereenigingen hun beste krachten m te spannen. Hierop antwoordde men echter van bestuurszijde dat dit ook niet noodig is, want Rat in een groote propagandaclub de le den zich naar hun neiging en sympathieën zul len byeengroepeeren, en dus voor dit doel op deze groep, voor dat doel op gene groep een nuttig beroep kan worden gedaan. Vóór heeft echter één groote club, dat de actie wordt gecentraliseerd, dat men moer over- zicht heeft en eenheid in de leiding kan ge ven, dat men dadelijk weet tot wien men Z1°E Wénden moet, dat de soesah van afzon- dei iyke besturen, afzonderlijke vergaderingen den011Üer contributie, enz. wordt verme- Ook de ZeerEerw. beer Rector v. d. B e r g nam deel aan de discussie, die ten slotte leid de tot n voorstel van den heer Schiphorst dat de besturen van alle de propagandaclubs en -commissies, met de besturen der vereeni gingen onder welke deze behooren, zullen wor den uitgenoodigd tot een conferentie, teneinde daarop de fusie van alle clubs, in ééne groo- te sociale propagandaclub te bespreken, die op een geheel ander terrein staat. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen, waarna de zeer opgewekte ver gadering met den Christelijken groet werd gesloten. v Burgerlijk Armbestuur. Het Burgerlijk Armbestuur vraagt mach tiging tot het doen van af- en overschrijvin gen op posten der begrooting wegens de Huis zittende armen en het Stads-Armen- en Zie kenhuis, dienst 1910. Overlegging Rekeningen. Het bestuur der afdeeling Haarlem der Noord-Hollandsche vereeniging „Het Witte Kruisheeft de rekehing en verantwoording ingediend over 1910 en de begrooting löll van het 2de douche hadhuis. Overgelegd wordt de rekening en verant woording der Stads-Apotheek, over het jaar 1910. Eervol onstlag. De heer H. J. de Vries, directeur der Bur ger-avondschool en leeraar aan de H. B. S. met 5-jarigen cursus, verzoekt eervol ontslag uit zijne betrekkingen tegen 1 Sept. 1911. ONDERWIJS IN HANDENARBEID. De afdeeling Haarlem der Vereeniging tot Bevordering van het Onderwijs in Handen arbeid in Nederland, houdt dezer dagen eene afdeelingsvergadering, waarop Mej. M. Pe kelharing, uit Utrecht, de heer D. Been en mej. A. Berdenis van Berlekom zullen optre den als sprekers. ACTE EXAMENS L. O. Bij het gisteren in het Brongebouw, alhier, gehouden examen, zijn geslaagd de heeren J. van Keulen, te Aalsmeer; P. C. Kiljaan, te Helden; L. Th. J. Klint, Beverwijk; G. Kra nenburg, Haarlem. HET MOND- EN KLAUWZEER. Van onder het vee, toebehoorende aan den veehouder W. F. Wallekers, aan de Essen- straat, is het mond- en klauwzeer geweken. Gisteren zijn tien koeien ontsmet en naar 't weiland overgebracht. Daarentegen is de ziekte nn uitgebroken onder het vee van den veehouder Hoender dos, aan den Zomervaart. Aldaar is een bord geplaatst waarop vermeld staat „Mond- en klauwzeer". Op het weiland, hieraan gren zende, warop het vee graast van Gieske, staat een hord, waarop: „Verdacht vee". GEM. KOOR „ONDER ONS". In de plaats van het beloofde „Loots-concarl", dat op verlangen van den heer Philip Loots, wegens zijn minder gunsiigen gezondheidstoe stand, tot het volgend seizoen wordt uitge steld (de ingestudeerde koorwerken blijven tot dien tijd bewaard) zal binnenkort door „Onder Ons" een so'.isten-eoncert worden aangeboden. Reeds is medewerking verzocht van het bekend Amsterdamsch dames-trio, wat reeds vroeger eens bij „Onder Ons" optrad en wordt met de vocaal-solisten nog onderhandeld. Verwacht mag dus worden een concert „Onder Ons" waardig. STAMKAPITAAL LIGHALFONDS. Men verzoekt ons opname van het volgende: Sedert de vorige opgaven werden nog ontvan gen inteckenbiljetten op de circulaire 1911 van de Gymn. Ver. „Balo", ingeschreven voor eene jaarlijksche bijdrage van f 2.50; de Typ. Ver eeniging „de Phenix" voor eene gift in eens van f 5, den Ned. Bond van Meub. Beh. en aanv. Vakgenooten van f 10 en van demProv. N. B. Boerenbond van f 2.50, van de Vleesch- houwersvereeniging van f 10. Bovendien werd het Lighalfondsbestuur nog verblijd met de o.s. giften tot dekking van het tekort aan verpleeggelden over 1910 van f 500. Lo'erijvereeniging „Fortuna" f 3.15, Haarl. Pol. Ver. „Verbetering zij ons Streven" f 5.70, Col lecte feestavond van den heer G. J. de Lange f 7.96, Uitvoering Ver. „Proza en Poëzie" f 20.22, Mevr. S. f 1.50. Ver. Werkt. C. W f 3,45, dans avond 29 April j.l. van den heer J. F. War nier f 13.43 en last not Least van Diny de Haan, een aardig klein weldoenslerje in den dop, een doosje met f 5.40, de opbrengst van oranjestrikjes, die zij had gemaakt en verkocht op den Julianadag in haar buurt op het Hasse- laersplein, om voor dat geld in den komenden zomer arme longlijders naar buiten te brengen. BRONGEBOUW. Wij ontvingen de aankondiging van voorloo- pig 5 abonnements-concerten te geven in het Brongebouw op: Zondagen 7, 14, 21, 28 Mei en Maandag 5 Juni (2de Pinksterdag), telkens 's avonds te 8 uur. De volledige lijst voor de zomermaanden wordf den abonnê's toegezonden, zoodra B. en W. hun antwoord op de aanvraag voor den dezen zomer in het Park te houden „J ar din Féeri- que", hebben bekend gemaakt. PENSIOENRECLAME. Voor den Raad van State werd gisteren da pensioenreclame behandeld van den gepensiom- neerden kanonnier H. van Th. alhier. Hij lichtte zelf zijn reclame toe. Nadat hij zelf de billijkheid van zijn verzoek had trachten aan te tóonen en een beroep had gedaan op de welwillendheid van de leden van den Raad van State bij het beoordeelen van zijn zaak, werd hem beduid dat het hier niet gold het verlee- nen van welwillendheid, maar de toepassing van de wet, hetgeen belanghebbende vervolgens weer aanleiding gaf aan te voeren dat z. i. dn wet niet altijd recht en billijk is. De beslissing volgt later. ESPERANTO BIJ DE POLTTIE. Naar wij vernemen, is onder het politiekorps hier ter stede, een club opgericht, die zich voor stelt zich te bekwamgen in Esperanto. De heer J. W. Sevenhuijzen hoofd der schoof aan het Sophiaplein, heeft op zich genomen de leer grage r ustbewaarders in de wereldtaal te bekwa men. Up to date, niet waar? KUNST AAN DEN WERKENDEN STAND. De administrateur van „Kunst aan den Werkenden Stand" werd, naar hij ons mede deelt, enkele dagen na de soiree op 23 April j.l. verrast door een gift, vergezeld van een waardeerend schrijven namens den heer Jhr. Boreel van Hogelanden, Burgemeester van Haarlem. R.-K. BUREAU VOOR ARBEIDSRECHT. Naar wij vernemen heeft de heer Mr. J. M. J. Simons er in bewilligd, op te treden als rechtskundig adviseur van het R.-K. Bureau voor arbeidsrecht, onlangs door het Plaatse lijk Comité der K. S. A. opgericht, en waar van de werking eerlang zal'worden gepubli ceerd. Wij hopen dat we spoedig van de wijze van werken en organisatie van het Bureau meer zullen hooren! GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bijTh. van der Kot Adriaan Loosjesstraat 25, een dameshalskettin D. Blokker, Leidschevaartweg 195, Heemsted een couvert met 4 portretten; M. v. d. Slee Ged. Oudegracht 47, een dubbeltje; B. Simon Linschotenstraat 2rood, een potloodhouder; A N. Heezemans, President Steijnstraat 61, ei zilveren haarspeld; P. Ch. Akkerman, L. Ma garethastraat 30, een bril in étui; J. de LoghV Duvenvoordestraat 100, een potloodhouder; Bu reau van politie, een sleutel; J. Huikman, Vrou- wensteeg 5, een muilkorf; C. A. Remmé, Hee- rensingel 129B, een pakje met een buigtang? W. Hoek. Jan de Braijstraat 4, een notitieboekje;, J. van Es, Romolenstraat 52, een rozenkrans* C. Feije, Ursulas traaf Srood, een zilv. broche. (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1