BUITENLAND. BINNENLAND. NIEUWS UIT DEN NMTREL Sociale Berichten, Bloembol iencultuur. Verkoopingen, Boel- hisizen enz. Aanbestedingen. OVERZICHT. (Ned.) TE VERKOOPENk AAN TE BESTEDEN, CASTRÏCUM. De „Daily News" brengt Belangrijk en te leurstellend nieuws: het onvoorwaardelijke ARBITRAGEVERDRAG met Amerika zal niet onvoorwaardelijk zijn. (Waar een geschil gaat over „de levensbelangen, de onafhan kelijkheid of de eer van de twee contractee- rende staten en aangelegenheden betreffende de belangen van derde partijen, die bepaal delijk van de strekking van alle vroegere verdragen waren uitgesloten", zal het niet, gelijk algemeen werd verwacht, onvoorwaar delijk aan arbitrage worden onderworpen. In elk geval, zegt de „Daily News," zul- (len beide partijen in een bizondere overeen komst het geschil ter arbitrage omschrij- K*en, welke overeenkomst, wat Amerika be- ttreft, wordt overgelaten aan president en [senaat. i (Wat Engeland betreft zal een geschil, zoo 'het de levensbelangen van een zelfbesturend gewest raakt, niet aan arbitrage worden on derworpen buiten goedkeuring van de re geering van dat gewest. Hieruit volgt dus, dat de Amerikaanselue ■regeering in het algemeen besluiten kan een jgeschil niet aan arbitrage te onderwerpen, en Engeland dat niet doen zal, als het een .zijner zelfbesturende koloniën aangaat en /deze het niet wil hebben, j Onvoorwaardelijk zal dus het nieuwe arbi- itrageverdrag niet zijn, al blijft het, dit zegt look de „Daily News", een groote stap voor tui! bij het tegenwoordige verdrag en alle arbitrage-verdragen tusschen groote mo gendheden waarin arbitrage over geschil len rakende levensbelangen, onafhankelijk heid en eer worden buitengesloten. Er kan inu tenminste over gearbitreerd worden. Ter toepassing van het nieuwe verdrag zal Amerika zoo verneemt de „Daily News" •verder werk maken van de verwezenlij king van het plan, op de vorige Haagsche 'conferentie ontvouwd, n.l. om naast bet vaste arbitragehof in den Haag een ander hof Sn te stellen, dat, meer rechtskundig dan di plomatiek, minder scheidsrechterlijk dan rechterlik in den gewonen zin, zal votnnis- ;sen, welk hof blijvend zal zitten. Men koopt in Amerika, dat dit hof er zijn zal, als iin 1914 de derde vredesconferentie bijeen komt-; i Volgens DHINEESCHE rege:ringsberich- jten zijn de woelingen te Kanton thans on derdrukt, nadat meer dan honderd opstande lingen gedood en terechtgesteld werden. Al leen het paleis van den gouverneur-generaal jwerd beschadigd. De stadspoorten zijn weer geopend. Zeven Europeesche oorlogsschepen zijn van Sja-mien aangekomen om de vreemdelingen Üe beschermen. De Chineescbe pers beweert echter, dat 3e onlusten te Kanton voortduren. Het oproer kou door een revolutionnair Roen-ja-sen zijn aangestookt, doch werd te vroeg ontdekt. ;Tn de omgeveng yan Kanton zijn verwoede gevechten geleverd. F De gouverneur van Sjloie-ting-foe, alsook een lid van den gemeenteraad van San-sjoei, jzijn vermoord. Over MAROKKO hooren wé: r Blijkens een op 26 April uit Des verzon den bericht is Brémond. na vier dagen hard (vechten, onder geestdriftige betoogingen der tevolking de stad binnengetrokken. De stad is kalm, het vertrouwen is her steld. hoewel buiten de stad volslagen anar- phie heerscht. Brémond's troepen hebben tot onder de uren van Fes moeten strijden Aldus seint „Reuter." De Pauselijke vertegenwoordiger bij de ngefeche Kroning. Zooals men weet, zal de Paus een specialen vertegenwoordiger zenden !o! bijwoning van de kroningspleehtigheden van coning Getorge. NaAr de „Daily Mail" nu mede leed zal die vertegenwoordiger of mgr. Tacci, de nuncius te Brussel of mgr. Granito di Bei- te on!e, de vroegere gezant te Weenen wezen. Tusschen die twee prelaten zal de Paus vol gens het Engelsche blad, kiezen. Een gift van Carnegie. Carnegie heeft aan sJcn Zwilsersche bondsraad een som van 650.000 francs geschonken voor de oprichting van een hting voor levensredders en hun nagelaten betrekkingen. De zeevolk staking. De directeur van het tngelsche Reedersverbond heeft aan een En- ^elsch blad gezegd, dat het verbond niet bang iii voor een staking van het zeevolk, waarmede ie Zeemansunie het andermaal heeft gedreigd. Die unie, meende hij, heeft niet meer dan dui zend leden en er dienen een 150,000 man op Engelsche schepen. Met een vereenigmg die zoo weinig het Engelsche zeevolk vertegenwoordigt, willen de reeders niet onderhandelen, te minder pver cischen, die de spreker dwaas noemde. Do Engelsche vetowet. De artikelsgewijze bespreking van de vetowet is gisteravond afge- loopen. De regeering heeft in den loop der ver dere beraadslagingen in enkele kleine verande ringen toegestemd, maar er is geen wezenlijke wijziging gebracht in de bepalingen der wet. Koning Peter naar Parijs. De Lokal An- zeiger verneemt uit Belgrado, dat het bezoek van koning Peter te Parijs doorgaat en. op 21 Mei is vastgesteld. De reis zul te Bazel worden Hnderbroken. De Koningin der Belgen. De Koning en de Koningin zijn in Brussel teruggekeerd. De Koningin is weer ernstig ziek. Zij zal geen deel nemen aan de ontvangst van Fallières. HOFBERICHTEN, Gisterenmiddag zijn te Apeldoorn aange komen de Hertog en de Hertogin Johan Albrecht van Mecklenburg, mat klein ge volg. Aan het station werden zij ontvangen door de Koningin en den Prins met gevolg, waarna in open rijtuig met tweespan naar Het Loo gereden werd. Een talrijk publiek juichte de vorstelijke personen levendig toe. Heden vertrekt baron Taets van Ame- „rongen, opperkamerheer van H. M. de Ko ningin naar Bueckeburg ,ten einde H-. M. Je vertegenwoordigen bjj de begrafenis .Van Z. D. H. den vorst' yan" Schaumburg Eippe. De kapitein-luitenant ter zee jhr. Hooft Graafland begeeft zich eveneens derwaarts tor vertegenwoordiging yan Z. JA, H., den Prins der Nederlanden, HOOG BEZOEK.; Het Duitsche jacht „Hohenzollern" wordt 10 dezer te Vlissingen verwacht. De Duitsche Keizer en Keizerin zullen Zondag 14 Med per extra-trein aldaar aankomen en des morgens ongeveer 10 uur met het jacht naar Port- Victoria vertrekken. Het Keizerlijk jacht wordt geëscorteerd door het slagschip „Könin s' rg" en de tor pedo „Sleipner", welke In. te resp. 11 en 12 Mei aankomen. UIT DE STAATS-COÜRANT. Bij K.B. is C. F. Julius, lid der Alg. Re kenkamer van Ned.-Indië, op verzoek met ing. van 3 Juli, eervol uit 's lands dienst ontslagen, onder dankbetuiging voor de lang durige diensten door hem aan den lande be- bewezen. Bij K. B. is benoemd tot ridder in da orde van den Ned. L - C. F. Julius, lid der Alg. Eekenkam Ned. Indië. PROV. BOND VAN R.-k. KIESVEREENIGIN- GEN IN ZUID-HOLLAND. Aan de aangeslo'.en kiesvereenigingen is een voorloopige agenda rondgezonden voor de al gemeens jaarvergadering, die op Zondag 28 Mei a.s. in den Haag op nader te bepalen uur en plaats zal gehouden worden. Op de agenda komt o.m. voor een bestuurs verkiezing wegens periodieke aftreding van. de heeren Joh. Koot, F. A. Moerel en H. W» Spendel, beide laatsten herkiesbaar. R. K. STUDENTEN-MEETING. Ter gelegenheid van Thomas' Lustrum! werd gistermiddag te half twee in de Aula der Amsterdamsche Universiteit de Eerste Inter academische R. K. Studentenmeeting ge houden. Drie sprekers behandelden daar het zelfde onderwerp„het leven van den Kar tholieken student aan de Universiteit. De zeergeleerde heer dr. H. [W. Ei. Moller, pri vaat-docent aan de Universiteit te Amster dam, lichtte dit onderwerp too van de innerlijk-religieuse zijdehet Tweede Kamer lid mr. Aalberse, heeft 't vraagstuk van de sociale zijde bezien, terwijl de zeereerw. moderator van Thomas, pater F. Hendrichs, S. J., het onderwerp) besprak van de weten schappelijke zijde, OPIUMCONFERENTIE. Volgens den Berlijnscben correspondent van de Times schijnt de internationale con ferentie in zake opium en andere gevaarlijke verdoovende middelen, welke in den Haag zal worden gehouden, nu op 1 Juli bepaaW te zijn. TSAAR PETER HUISJE. Het zilveren Tsaar Peter Huisje te Zaan dam. dat aan Keizer Nicolaas wordt aange boden, is vervaardigd door de firma S. I. Vet en Zn., Zaandamsche Goud- en Zilver smederij. MIJNONGELUK TE HOENSBROEK. Het Tweede Kamerlid voor Sittard, de heer Beckers, heeft, naar de „Tel." bericht, tot mi nister Talma schriftelijk de vraag gericht, volledige inlichtingen te verstrekkn betref fende het mijnongeluk op de staatsmijn Em ma. Hef „Zwitserseho Hotel" te Dieraerbrug In gestort. Gisterenochtend te ongeveer half zeven is zooals wij reeds meldden, aan den Hartsvel- der weg te Diemerbrug het „Zwitsersche hötel", eigenaar de heer P. J. Benard te Watergraafs meer, gedeeltelijk ingestort. De acht gezinnen die dit deel van het gebouw bewoonden, heb ben zich intijds in veiligheid weten te stellen. Dinsdagavond bemerkte een der bewoners uit de acht gezinnen, die in den rechtervleugel wo nen van het aan. de straatzijde gelegen complex, dat de vloeren verdacht kraakten en er bewe ging in. de muren zat. Hij vond het raadzaam het huis met de zijnen te verlaten, waarschuwde toen wel zijn medeburen, maar niet de politie. De overige zeven gezinnen bleven des nachts thuis. De omstandigheid, dat het ongeveer alle werk- liedengezinnen waren, maakte dat men overal gelukkig 1 vroeg uit de veeren was. Zoo werd, als gewoonlijk, het gezin van den werk man De Vries te vier uur door het afloopen van den wekker gewekt. Tevens echter hoorde men toen een verdacht gekraak, waarop men besloot het huisraad bijeen te pakken. Terwijl men hiermede bezig was, vielen er al stukken van het plafond. Ook de andere gezinnen waren vroeg wak ker en redden nog wat te redden was. Stukken muur begonnen naar beneden te val len en te half zeven stortte met donderend ge kraak het achtergedeelte' van den Linkervleugel van het „hötel" in. De voorzijde werd gedeeltelijk meegetrokken, en dwars over de puinhoopen sloeg aan den achterkant de hooge zinken schoorsteen, die voor de stoomwasscherij gediend had, neer. De rechtervleugel van het hötel, dat in het geheel twaalf ramen breed is en wat de boven verdiepingen betreft geheel in gebruik was bij het gezin van P. Kaskens, hield stand. Echter stortte aan de achterzijde het bovengedeelte van den tusSchenmuur in, zoodat het raadzaam werd geoordeeld deze woning Je doen ontruimen. De ruïne had natuurlijk veeL bekijks. Aan de voorzijde was de instorting alleen te bemerken aan het met een bocht achterover hellen van den gevel en aan het ontbreken van een deel van het balkon, dat aan den rechter vleugel ongeschonden was getbleven. De zijmuur aan den kant van Amsterdam was van achter afgebrokkeld en stond met een bocht. De ergste ruïne was aan de achterzijde te zien: een chaos van brokken steen en balken en planken, waar- tusschen nog stukken huisraad te zien waren, die de bewoners elkaar bedrukt wezen- Des middags zou men trachten den linker zijmuur omver te halen. Voor de gezinnen, die gedeeltelijk hun huisraad moeten missen, zal een collecte worden gehouden. De Hollandsche Hypotheekbank had op het perceel een hypotheek verstrekt van f 13,000. Nog een ontwijde plechtigheid. Uit Hoensbroek wordt aan de „L. K." gemeld: Na afloop der begrafenis van een der slacht offers der jongste mijnramp, veroorloofden socialistische mijnwerkers, naar aanleiding der droeve plechtigheid, zich minder gepaste opmerkingen te maken over geloofszaken. Het dispuut tusschen socialistische en Chris telijke mijnwerkers, welke laatsten hun af gestorven vriend de laatste eer hadden be wezen, ontaardde ten slotte in een vechtpar tij, waarbij een der socialisten zodanig werd gewond, dat hij 't noodig oordeelde zich op de mijn te laten verhinden. De fraude aan het Postkantoor te Arn hem. Omtrent de aan het registratiekantoor te Arnhem gepleegde verduistering ver neemt de „A. Ct." neg het volgende: De klerk J. was belast met den zegelver koop en had den voorraad zegels onder zijn beheer. Ongeveer 15 jaar geleden is hij be gonnen gelden weg te nemen van de door hem voor verkochte zegels ontvangen geldbe dragen. Teneinde deze verduistering voor zijn chefs verborgen te houden, nam hij uit een der pakken met zegels, zich bevindende in een kluis, zooveel zegels, dat deze het be drag vertegenwoordigden van het door hem weggenomen geldsbedrag. Op deze wijze maakte hij dan dat het geld voor verkochte zegels en de dagelijks in voorraad zijnde ze gels steeds klopte. Deze fraude heeft hij ruim 13 jaren gepleegd. Tilburg, kazernestad. Naar de „N. Tilb. Ct." verneemt, zullen dezen zomer de esca- drons cavalerie, tweede regiment, benevens de ordonnansen, die te yenlo liggen, ver plaatst worden naar Tilburg. In de plaats daarvan zal Venlo meer infanterie-garnizoen krijgen. Vossen. In de omstreken van Roermond komen thans weer vele vossen voor. Te Horn, Linne, St. Odiliënberg en Maasbraeht wer den reeds eenige niet geweer en klem buit gemaakt. Het zijn evenwel veelal de jongen. Eet smakelijk! De Leidsche politie heeft op het Utrechtsche Jaagpad een vleeschverkoo- per, bekend als zoogen. „knors". aangehouden. Hij. voerde frauduleus een hoeveelheid vleesch, wel 25 kilo rundvleesch, in, welk vlecsch voor menschelijk gebruik ondeugdelijk was. Het vleesch is vernietigd op het openbaar slachthuis en tegen den bewusteu persoon is proces-vertaal opgemaakt. Mei-vuren. In verschillende plaatsen van Waterland (N.-H.) werden Maandagavond door de jeugd Meivuren omstoken, waarvoor zij, vol gens oud gebruik, reeds lang te voren brand bare stoffen had verzameld, zoodat zware rook wolken zich Langs den grauwen hemel kronkel den. De gemeente Ransdorp maakte hierop eene uitzondering; het Meivuurbranden is thans al daar verboden. Kievietseieren. Op de markten te Leeu warden en Sneek werden ongeveer 69,000 kie vitseieren aangevoerd. Do de markt te Sneek ruim 36,000 en op die te Leeuwarden ongeveer 33.000. De hoogste marktprijs was 100 cent, de laag ste 14 cent. Het eerste kievitsei werd op den 17 Maart gevonden. Treinongeluk. De sneltrein van de Holl. Spoor die gisterenmiddag om 1.41 van het station Deventer naar Apeldoorn vertrok, is bij de kruising op den Twelloschen straat weg tegen een met hout heiaden wagen ge reden. Het ongeval, dat te wijten is aan de nalatigheid van den wachter, die de afsluit- boomen niet gesloten had, is gelukkig nog goed afgeloopen. Alleen het paard dat door den trein ge grepen werd, werd een eind weggeslingerd en was dadelijk dood. Indien de wagen iets verder op de spoorlijn was geweest, waren de gevolgen zeker ont zettend geweest, daar de trein vermoedelijk zou zijn gederailleerd. De voerman, die links van den wagen liep, heeft den trein niet kunnen zien, en door het gerammel van den wagen ook niet kunnen hooren aankomen. Voor de oogen van zijn vader. In de kolk van de Zeeburgerschutsluis te Amsterdam is Dinsdagavond een twaalfjarige knaap van een mestschuit overboord gevallen en voor de oogen van zijn vader verdronken. Eerst na een uur tijds slaagde men erin het lijk op te halen. Milicien overleden. Dinsdagavond is te Utrecht de voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijnde milicien E., uit Zeist, bij een avondoefening in de vesting-artillerie-kazeme, door een disselboom aan het hoofd getroffen. Hij is bewusteloos naar het hospitaal vervoerd en daar gisterenmorgen aan de verwonding over leden. Teruggevonden. Gisterenmorgen heeft een schipper, ter hoogte van het etablissement Feijenoord in de Maas te Rotterdam, drijvende gevonden het lijk van een meisje, dat herkend is als de 11-jarige Th. van Rakel, dio op 15 April j.l. voor Slikkerveer, bij het door aan varing zinkeu van de vrachtboot „Reserve," met haar ouders, broers en zusjes, verdronken is. Branden. Dinsdag brandde door onbekende oorzaak de boerderij van J- Sliepenbeeik teLen- gel, gem. Bergh geheel af. Alles was verzekerd. Te Harkema-Opeinde (Fr.) is de woning, bewoond door Fokke Ilanistra, afgebrand. Niets kon worden gered. Twee varkens en een geit kwamen in de vlammen om. Dinsdagmiddag is te Ouderkerk het huis afgebrand van A. Schouten. Oorzaak onbekend. Alles was laag verzekerd. Branden. Dinsdagnacht is door een onbe kende oorzaak de woning van den varkenskoop man J. Palm, op de Heide te Dieren, afgebrand. Een paard werd met moeite gered, 23 varkens en eeniige konijnen kwamen in de vlammen om. Alles was verzekerd, doch laag. In het gehucht Moorveld (L.) is gister nacht brand ontstaan, waardoor de woning van Daamen, het gebouw der Coöperatieve Botprfabriek en de kapitale hofstede van den wethouder Poseh in de ascli werden gelegd, Bij den brand van laatstgenoemde hofstede kwamen o. a. twee koeien in de vlammen om. PENSIOENEN H. IJ- S. M. De Raad van Administratie der H. IJ. S. M- heeft aan het personeel, dat vroeger deel genoot geweest is van het pensioenfonds der H. U. S. M- een circulaire gericht met de mededeeling, dat er met den minister ov-er- jenstemming bereikt is omtrent een nieuwe pensioenregeling, welke de pensioensaanspra- ken van het personeel ook na eventueele naas ting van den spoorweg waarborgt, en o.a. tengevolge zal hebben dat ambtenaren en beambten yoor uitkeering" bij ziekte en over lijden niet langer 2 pCt., doch slieohts lpCt. van hunne bezoldiging beholeven op te brein- gen. Voor het eigen pensioen moet het per soneel op uitdrukkelijk verlangen dea ministers bijdragen en wiel een doorloo- pendë korting „op ile hp^oldiating yaa êpjik. en voor het met ingang yan 1 April "1911 of later aangestelde personeel van 4 pCt. in afloopende korting op verhoogingen. De maatschappij zal deze kortingen tot 8 pCt. aanvullen en voorts bijdragen gedurende 25 jaren 2 pCt. van de bezoldigingen van het personeel en in termijnen een som, welke bij het in werking treden van de nieuwe rege ling een waarde van f 2'/e millioen heeft. Ambtenaren en beambten en werklieden, die reeds voor 1 April j.l. onder de „bepa lingen" of het „werkliedenreglement" vielen, zullen in verband met deze kortingen een tijdelijke toelage ontvangen van resp. ten hoogste 2 en 3 pCt. hunner bezoldiging. De raad van administratie vraagt thans het oordeel der belanghebbenden over deze regeling, die door aandeelhouders en wetge vende macht moet goedgekeurd en bekrach tigd worden. SALARISREGELING KLERKEN P. EN T. Met betrekking tot de salarisregenng der klerken bij de posterijen en de telegraphic heeft de minister van waterstaat in een au diëntie, verleend aan het bestuur van den Klerkenbond, medegedeeld, dat uit de aan staande begrooting zou blijken, dat hij inder daad aan het corps heeft gedacht, al zouden zij ook niet alle wenschien, den minister uit hun bondsorgaan hekend, vervuld zien. Zij zullen echter zien, dat op den weg „van ge leidelijke verbetering „wordt voortgegaan. Bloemboilenvoiling <e Lisse. Onder direciie van de heeren H. Bader te Sassenlieim en A. de Mooij Jr. te Rijnsburg en ten overstaan van notaris J. Tuijmelaar, werd Maandag te Lisse de eerste groene veiling ge houden en wel bij den heer L. Schoorl. De han del was s lug en de belangstelling groot. Yoor ondersiaande soorten noteerden wij de volgende prijzen, welke verhoogd moeten worden met 10 pet. kosten. De bedden hadden eene lengte van 21/2 R. roede. Muriito f 4—4.80. Scarlet Due f 7—850.. Herman Sclhtegel f 8. Witte Due Max f 2. Gecle Prins f 2—2.50. Goudvink f 2—2.50. Rose Gris de Lin f 2.50. Campernelten f 2.50. Albion Purper f 5.506. Bruno f 5.50. Sir Wal ter Scott f 5.50. Mont Blane f 4.50. Zilverla- kensclie f 4.40. Onderstaande soorten waren bed den 21/4 R. roede lengte. Lor. Empcror f 3.80. Bic. Empress f 3.50. Sir Watkin f 7. Golden Spur f 4. Ornatus f 2. '.VEILING. Gisteren werd een belangrijke hyacinthen en tulpenveiling gehouden bij den heer Hugo van Groven op „Dubbelhoven", ondier di rectie van de heeren II. Homen en Zonen te Noordwijk en P. van der Veld en Zonen te Lisse. Voor bedden van 3 R. Roede noteer den wij voor onderstaande soorten de vol gende prijzen wielke verhoogd moeten worden met 10 pCt. voor kosten. E.R. Gertrude f 12 —13. E. G. Yellow Hammer f 29—44. La dy Derby f 4246. L. Innocence f 2533. Quien of the Blues f 2635. Moreno f 21 30. Mons. van den Hoop f 2025. Potgie ter 1417. Angenes Christina f 1213. Gr all d Maitre f 10. F.[Wl 'Wiitte Duo max f 3. Dd. Murillo f 5.50—6. Mo-n .Tresor f S.50 9. Prins van Oostenrijk f 103. Ctamosie Brilland f 1011. Couleur Cardinal f 20 21. Rose Gris de Lin f 3. Couronne d'or f 13—15. Salvator Rose f 10—12. Vuurbook f 16—24. Roze Louisante f 11—14. Thomas Moore f 3.50. Frederik Moor© f 45. .Thee roos f 3435. De belangstelling voor deze veiling was groot ©n de handel vlug,; VERKOCHT: Uitslag der veiling van het landgoed ,,'t Groot Clooster" en de daarbij behoorende boerderij, gehouden in het Algemeen Ver kooplokaal aan de Nieuwe Gracht no. 74, al hier, op Woensdag 3 Mei, ten overstaan van den notaris Mr. C. J. Boerlage, notaris te Heemstede. No. 1. Het landgoed ,,'t Groot Clooster" en de daarbij behoorende boerderij, gelegen in de gemeente Heemstede, aan den Clooster- weg, de Molenwerfslaan, de Wipperlaan en het Spaarne, groot 72 H.A. 6 A. 74 c.A. Opgehouden 185.440. No. 2. Ten overstaan van den Notaris Mr. C. J. Boerlage. 4 perceelen Weiland te Heem stede, grenzende aan het Groot Clooster. Opgehouden ƒ24.075. Vrijdag, 5 Mei. Bloembollenveilingen te Castrïcum en te Egmond-Binnen. Vrijdag, 5 Mei. HAARLEM door den bouwk. W. J. Ne- lissen 5 uur A. Het bouwen van een woning en het ma ken van een fundeering voor een houtloods. B. Het maken van een beschoeiing. C. Het maken van terreinophoogingen en het verrichten van de noodige baggerwerken. SANTPOORT. Hart voor de zaak. Of er tijdens den ver koop van J ulianabloempj es gewerkt werd, blijkt uit het volgende: Bij het bewerken van het gebouw, genaamd „Bosbeek", alhier, be klom een moedige verkoopster een ladder van 34 sport, die tot aan de vorst reikte, waar ie mand aan het werk was en wist op die ma nier de bloempjes aan den man te brengen. VELSEN. Het orgel üi de Herv. Kerk alhier is gere staureerd door de iirma Grabé te Gouda. Het belangrijk werk is onderzocht en goedgekeurd door, den heer Ezerman organist van de Grootte Kerk te Haarlem. (Werkstaking. Aangaande de alhier ontstane werkstaking meldt men het volgende: De Kon. Nederlandsche Papierfabriek alhier, wordt belangrijk uitgebreid. Dit nieuwe gedeelte wordt gebouwd door een aannemer uit Leiden, die de arbeiders van des morgens 6 tot des avonds 7 uur laat werken, alzoo elf uren per per dag. 'De timmerlieden, die 25 cent per uur verdienen, wenschen slechts 10 uren, tegen 28 cent per uur te werken en hebben den aan- aannemer daaromtrent een voorstel gedaan en een week bedenktijd gegeven. De aanemer wei gerde en eene staking was het gevolg. Thans hebben de betonwerkers zich met hen solidair verkLaard, en de staking omvat nu ruim 50 man. Bij het werk en in den omtrek wordt gepost. Op het gerucht, dat er arbeiders uit Leiden zouden komen, hebben een aantal stakers zich naar den trein begeven, om hen te bewegen niet te gaan werken. Het bericht bleek slechts een loos gerucht geweest te zijn. Het terrein wordt door de politie bewaakt. De sfaking in de fabriek, welke met de bo vengenoemde niets te maken heeft, is ook nog niet geëindigd. IJMUIDEN. Viscliomzet. In den Rijksvischafslag alhier werd in de maand April van dit jaar f 356,075 omgezet tegen f 263,311 in 1910; f 343,112 in 1909 en f 379,423 in 1908. Vanaf 1 Januari lot 1 Mei bedroeg die om zet f 1.734,235 in 1908; f 1,607,165 in 1909; f 1,679,012 üi 1910 en 1,870,881 in dit jaar. Engelsch bezoek. Alhier is aangekomen het Engelsche oorLogsschip de visscherijkruiser „Scipsjack." BEVERWIJK. Burg. Stand. Van 26 April tot 3 Mei 1911. Ondertrouwd: J. TI. van Verseveld en G. Steijn. Geboren: z. van J. Leguit en S. Zoet. d. van A. Raams en J. Bosch. d. van AU. Fraijman en J. M. Roijmans. d. van 'W. yan Eijk en W. Boots. z. van W. J. van Lieshout en J. A. Winder. Overleden: Klaas Drijver, 84 j„ echtge noot van Aaltje de Wijn. Hendrikus de Graauw, 46 j„ echtgenoot van Maria Johanna Goeanans. Maria Esseling, 8 mnd. ALKMAAR. Burg. Stand. Geboren: d. van J. Hum berts en II. M. Caarls. Getrouwd: 3 Mei. J. P. Hazes en H. Hon genhorst. Overleden: 2 Mei. Maria Jacoba Slok- kink, wed. Martinus Christiaan Hoole 81 L WIJK AAN ZEE. Gemeenteraadsverkiezing. Bij de gisteren ge- houden stemming voor 2 leden vfUl den O om con teraad ter voorziening in de vacatures ontstaan door het overlijden der heeren P. v. d. Berg en J. Bickhof is gekozen de heer W. Renzenbrixiik (lib.) met 132 van de 248 geldende stemmen, terwijl er eene herstemming moet plaats heb ben tusschen de heeren P. de Bie (lib.) die 125 van de 253 geldige stemmen kreeg en J. de Boer Czn. (R.K.) die 105 stemmen kreeg. ZANDVOORT. Bouw Raadhuis. Door Gedeputeerde Sta ten in de Provincie Noord-Holland is goed gekeurd het Raadsbesluit van 24 Fcbr. j.l. no. 8, tot aankoop van eenigen grond ten behoeve van den bouw van een Raadhuis aan de Hal testraat, hoek Kleine Krocht. Sollicitanten agenten van Politie. Voor de drie vacante plaatsen in het corps agenten van politie alhier, gedurende de zomermaan den, hebben zich 51 sollicitanten aangemeld. Buslichtingen. De nieuwe buslichtingen aan het postkantoor zijn vastgesteld te 5.40 en 9.40 n.m., benevens te 12.05, 4.35, 7.05 en 9.50 n.m. Op Zon- en feestdagen hebben slechts de eerste, tweede en vierde plaats. Die van 9.50 n.m. en 4.35 (op Zon- en feest dagen) zijn als groote verbeteringen te be schouwen in het belang der badplaats. LISSE. Aanbesteding. Bij onderhand'scE'ï aanbesteding is den bouw van een burger- woonhuis met annex winkelhuis, slachtplaats enz., voor rekening van de heer J. Over- duin in de Kapelsteeg opgedragen aan de heeren Gebroeders Moolenaar. Engelsch bezoek. Zondag a.s. zullen ruim 80 Engelsche Landbouwers en grondbezitters alhier een bezoek brengen. Eenige leden der aideelmg van de Alg. Vereeniging van. Bloembollencultuur zullen de heeren tot gids en tolk strekken bij hun rondgang in en om ons dorp. Na afloop zal in de „Witte Zwaan" worden geluncht. Zou het niet wenschelijk zijn als blijk van sympathie de vlag uit te steken? HAARLEMMERMEER. Personalia. Benoemd aan de O. L. school no. 9 tot tijdelijk onderwijzeres, mejuffrouw G. L. Swart. Burgerl. Stand. Geboren: d. van H. Ker- zaan—Roetcicoender. z. van G. Klinkenberg Linthout, d. van C. van Beent—Vlug. d. van C. 'J'eeuwenHuurman, d. van W. van Ande) -Ottevanger. d. van M. Boesveld—Weggen, d. van J. Evers—Van Loo. d. van M. van Zil verden—Versteeg. levenl. d. van D. Verveer Van Gameren, z. van H. VisbeenVer- woerdt. z. van A. SpeijkerHoman. z. van C. van SonLammers. z. van C. Krijger Drecbler. z. van D. GrannemanLamboo. Overleden. M. Verbeek, 69 j. L4 HEEMSTEDE. Onbestelbare stukken gedurende de 2é helft der maand April 1911. Brieven: B. v. d. Horst, Heemstede; G. C. Alkema, Noordwijkerhout. Briefkaarten: J. P. SchmaL Middelburg. Een geivaarlijk sujet. Een door en door ge vaarlijk sujet, de vorige week uit Medemblik naar „Duin en Bosch" overgebracht, wist te ontsnappen. De heer Achterberg, eleclricien van dat gesticht, ontdekte hem tusschen 't hout en liep voor zijn cordate bemoeiingen een duchtig pak slaag op. Later door anderen omsingeld, gaf de boef een der Breeders nog zulk een klap met een ijzeren rooster, die hij losrukte, dat deze bewusteloos nederzeeg. Tijdelijke detacheering. De alhier gesta tioneerde Rijksveldwachter, brigadier-titulair G. C. A. de Bruin, is gedurende de z.g. vlieg- week te Amsterdam, aldaar tijdelijk gedeta cheerd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2