BUITENLAND. BINNENLAND. SPAARIHE-I NIEUWS UIT DEN OMTREK. NIEUWE GRACHT 98. Telefoon 2088. HAARLEM J. W. LUCAS TELEGRAMMEN Kapitaal 500,000. Geplaatst en volgestort f 250,000,- COMMISSARISSEN j DE .toestand; in marokko. RAAD VAN TOEZICHT i Directeur! G. F. H. PASTOOR. Rekening-Courant, Credieten, Coupons, Effecten, Deposito's lincsseeringen, Wissels, Pnolongatiën enz. enz. BENNEBROEK. OVERZICHT. Het agentschap Havas geeft een officieus communiqué over den toestand, .waarvan het volgende vermeldenswaard is: Volgens berichten .van ,den 29en April uit Fez was destijds .de stad nog ingesloten, de levensmiddelen werden zeldzaam en de stam men onderwierpen zich niet. jSÏ. a. w. de aankomst van Brémond in Fez en de over winning, den volgenden dag op de bele geraars behaald, hebiben dezen toch het be leg niet doen opbreken. Voorts meldt de of ficieuze mededeeling, dat generaal Toutée de commandant der Fransehen aan de Alge- rijnsch-Marokkaansche grens zonder te genstand te .ontmoeten te Debdoe gekomen is. Dat is .van belang, omdat er uit blijkt, dat de stammen aan de Algerjjnsche grens .vreed zaam gezind zijn. De „Matin" yult de officieuze mededeeling aan met- een bericht over den marsch van de troepen onder die Fransche officieren naar Fez: eind April bevond zich da kolonne Brulard halfweg tueschen de kust en Fez, en op een dagreis van Mekines verwijderd. De toestand om Fez is nog niet gunstig, en indien hij blijft zooals thans, dan zal een deel van de strijdmacht van gen. Moinier Fez binnengaan om don Sultan te hielpen. Is de toestand niet ongunstig, dan zoo schijnt de Fransche ministerraad besloten te hebben zullen de troepen niet tot Fez doormarcheeren, doch slechts tot de plaats Dar Dzrari, dat is een punt gelegen aan den voet van de bergen die Fez beheersehen. De „Temps" is zeer verbolgen dat de regeering de troepen slechts tot zoover wil laten voort rukken naar de moening van het blad moes- ten zij .veel verder gaan, zóó ver dat zij voortdurend de .toegangswegen tot de hoofd stad zonden beheersehen. Ook begrijpt de „Temps" niet hoe op deze wijze contact ver kregen kan worden miet de Fransche instruc teurs in Fez, want daarvoor zou men veel dichter bij .de stad moeten komen. Op deze wijzeis het onmogelijk Fez van levensmidde len te voorzien, aldus hiet blad, en de keuze dezer plaats wijst op een zeldzame wankel moedigheid bij de regeering. De toestand in Mexico. Blijkens een be richt uit El Paso heeft Madero, de leider der opstandelingen, den wapenstilstand officieel afgebroken. Spoedig na dien verplaatsten de voorposten der opstandelingen zicb dichter naar Juarez toe, alsof zij zich gereed maak ten de stad aan te vallen. Madero heeft ech ter een verslaggever tot de mededeeling ge machtigd, dat hij, hoewel hij niet toestemde in verlenging van den wapenstilstand, Juarez Zaterdag niet zou aanvallen. De schandalen in Amerika. De feiten in verband met de omkoop-onthullingen in de kringen der wetgevende macht van Ohio, heb ben enorme sensatie gewekt. De politieke aanhangers van gouverneur Harmon hebben geheime speurders gebruikt om achter de on geoorloofde handelingen der gratters te ko men. De chef der spe rders, Burns, heeft zich in dezer voege uitgelaten: „Ohio heeft de meest verdorven wetgevende macht, die ik ooit heb gezien." Van de 14 in voorloopige hech tenis gestelde volksvertegenwoordigers, zijn er 8 onder borgtocht in vrijheid gesteld. Nieu we inbeschuldigingstellingen en inhechtenis nemingen worden elk nur verwacht, be schul digen keeren zich nu tegen elkaar en verzoe ken alles te mogen zeggen, wat zij weten, mits zij dan zeiven vrij mogen uitgaan. Uit China. Het steeds dringender wor dende verlangen van het OhiDcesche volk naar een verantwoordelijk ministerie, schrijft de „Kölnische Zeitung", is reden geweest voor de benoeming van een verantwoordelijk rijks kanselier, die niet alleen boven de gouver neurs-generaal van alle provinciën, maar ook boven de ministers te Peking geplaatst zou zijn. Het plan is den Prins-regent eeuige weken geleden voorgelegd, maar de mandarij nen, die voor bun macht vreezen, bestrijden het fel. Niettemin heeft de Prins-regent het aanvaard, hoewel met twee belangrijke wijzi gingen. In de eerste plaats zullen de ministers van oorlog en van marine tri ook de cnef van den generalen staf, zich buiten den rijkskan selier tot de Kroon kunnen wenden. In de tweede plaats zullen naast den rijkskanselier twee onderrijkskanseliers verantwoordelijk zijn. Hier blijkt het in China van oudsher be staande wantrouwen in de al te groote macht van een enkel man. Het verantwoordelijke triumvirum zal bestaan mt vertegenwoordi gers van groepen, die elkander principieel vij andig gezind zijn. Een keizerlijke prins zal rijkskanselier, een Mantsjoe en een Chinees zullen onderrijkskanselier zijn. Prins Tsjing, wordt rijkskanselier, de Mantsjoe Va-tang en de Chinees Su-sjit-sjang worden order- rijkskanselier. Het „verdeel en heersch" wordt op die manier in practijk gebracht, wat voor de zoo noodzakelijke centralisatie en verhoo ging van de macht van het Rijk verre van geweuscht is. Een incident. Toen de Duitsche keizer Donderdag 1.1. te Genua aan wal stapte, heeft zich een incident voorgedaan, dat veel schrik veroorzaakte, maar nog al onschuldig bleek. De Keizer en de Keizerinnen reden in een open rijtuig van de landingsplaats, waar de „Hohenzollernaangekomen was, naar bet station. Opeens wierp een .nan, die onder de menigte op het trottoir stond, in sKeizers rijtuig een pakje, dat biina het gelaat van den Keizer trof. Onmiddellijk vas Het rijtuig om ringd door geuniformde en geheime politie, terwijl andere agenten den dader nazetten. Het pakje werd geopend en bleek niets rrdors te bevatten dan een verzoekschrift van een Dnitseher, Birkner, die te Gerijm <orit en die een grief leeft tegen den keizer: bij be- xveert dat het landgoed Cadinen, dat de Keizer zoo mooi exploiteert, door de zen verkregen is van een verwant van Birk ner, die niet wel bij het hcofd was, reden waarom hij den Keizer verzocht liem het Jandgoed terug te geven. ontvangen berichten wordt door dn regee- ringspersonen in Mexico, ondanks dn ongun stige berichten van gisbaren, nog gehoopt, dat de vrede tusschan de regeering en de in- snrgenten tot stand zal komen. DE KONINGIN NAAR BELGIË. ^Reuter" seint uit Brussal: De „Etoile" deelt mede, dat het bezoek van Koningin jWillielmma aan het Belgisch Hof beslist zal plaats hebben in de tweede helft van de maand Juli.: DE PALEIS-RAADHUIS-VRAAG TE AM STERDAM. Burg', en [Weth. van Amsterdam, moeten voornemens zijn bij den Gemeenteraad een voordracht in te dienen ba treffende de Paleis- Raadhuis-kwestie. Deza voordracht- zal hier op neerkomen dat de Raad B. en [W. zal machtigen zich te wenden tot den minister van binnenlandsche zaken m!et de vraag of de regeering het voornemen heeft het daar de bewoners nog geen plan hebben liet huis te verlaten, staat deze er des nachts nog voor. Tegen het iïulianafeest. Men schrijft aan „De Siand.": Te Nijeveen (bij Meppel) heeft het geheele personeel der openbare school (hoofd, twee hulponderwijzers en één onderwij zeres) geweigerd medewerking te verleenen bij het Julianafeest op 3 Mei j.l. Öp verzoek van het feestcomité hebben toen het hoofd en de onderwijzers der bijzondére school het kinder- derfeest voor beide scholen geleid. De 230 kin deren kwamen daartoe samen kt de Geref. Kerk voor dit doel door den kerkeraad welwillend afgestaan. Het feest is zeer goed geslaagd. Vogels afgericht 'voor de v'sseherij. De heer Hoogstraten te Delft heelt een 3-tal schol levaars afgericht voor de visclivangst. Schollevaars zijn groote vogels, die door vis sen ers heel ongaarne worden gezien, want het zijn erge vischdieven. Genoemde heer heeft zijn vogels, naar Chi- neesche methode, juist tot helpers van den vis- scher gemaakt. Om den hals van den vogel wordt een me talen ringetje gedaan, dat het dier belet den visch, dien hij met den snavel gegrepen heeft, J. W. A. BEIJNES, Industrieel, Haarlem, Voorzitter. E. H. VAN WICHEN, Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal en Pro vinciale Staten van Zuid-Holland en Burgemeester van Alkemade, te Alkemade. W. J. C. PAS8T00RS, Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal en Burge meester van Ginneken, te Ginneken. Dr. E. A. M. DROOG, Arts, te Heemstede, Secretaris. Mr. J. N. J. E. THIJ88EN, Voorzitter van den Baad van Beroep Ongevallen verzekering), Lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland en van den Ge meenteraad van Haarlem, te Haarlem. THEOD. JANZEN Hzn., Koopman te Haarlem. J. J. BEIJNES, Industrieel, te Haarlem. THEOD. JANZEN Hzn., te Haarlem. J. M. W. PRANCKEN, te Haarlem. B. J. V. VAN HEES, te Haarlem. Paleis op den Dam a,an zijn tegenwoordige bestemming te onttrekkenen zoo ja of dc regeerLng bereid is met het Gemeente bestuur in overleg te treden over den bouw van een nieuw Paleis voor de Koningin bin nen deze gemeente en na het gereed-zijn daar van het Paleis op den Dam wieder ter beschik king te stellen voor Raadhuis. Hr. Ms. GELDERLAND TE TANDZJERl De correspondent van de Köln. Ztg. seint d.d. 5 dezer uit Tandzjer: „De sedert Benige dagen hier liggende Ne- derlandsche kruiser .Gelderland onderneemt morgen een reis naar de Marokkaansche kust plaatsen. De Nederlancfcche gezant van Rap- pard, die ter eere van de officieren van de Gelderland verschillende feestelijkheden heeft aangericht, gal aan boord van den krui ser de Marokkaansche kust bezoeken. Deze reis geeft vooral op het tegenwoordige oogen- blik den Franschen aanleiding tot commenta ren." SMEDERIJ-TENTOONSTELLING. Zaterdagmiddag werd in de Militiuzaal te Amsterdam de tentoonstelling van smeed werk, georganiseerd door de Nederlandsche Smedenvereeniging, geopend. Zij geeft te zien wat door jonge werkkrach ten van 1420 jaar in de werkplaats ver vaardigd kan worden. Zij geeft dus een blik op de opleiding van jongen tot gezel. De voorzitter yan de Nederlandsche Sme denvereeniging, de heer A. J. Dingemans, hield daarbij een rede, waarna hij het woord gaf aan mr. H. Smeenge, lid ter Tweede Ka mer. Deze hield daarop een toespraak en ver klaarde delten toonstelling voor geopend. DE STAKING DER UTRECHTSCHE TANDHEELKUNDIGE STUDENTEN. Na afloop eener druk bezochte wetenschap pelijke vergadering der tandheelkundige stu denten op 5 Mei, werd o.a. ook het antwoord van het College van Curatoren door de aan wezigen besproken en overwogen. Dit leidde tot aanneming van een motie door vergadering onder luide bijvals-betui- gingen met algemeene stemmen, waarin zij als hare meening uitspreekt dat zij zich het lafwijzen van hun grieven door het College niet anders kunnen verklaren dan dat gedu rende het tijdsbelcop van Dec. 1910 tot Mei 1911 door de betreffende autoriteiten ge zocht moet zijn naar de meest geschikte wijze om den heer Gravers alsnog een eervol aftre den mogelijk te maken, en nu door genoemde autoriteiten gehoopt wordt dit door de zwak ke rehabilitatie, als in hun rapport, gevonden te hebben." DE PEST OP JAVA. Bij bet Departement van Koloniën is ont vangen het volgende telegram van den gou verneur-generaal van Nederlandsch-Indië d.d. 6 Mei betreffende pestgevallen op Java: „Afdeeling Malanggisteren (5 dezer) zes tien gevallen, waaronder twee longenpest; zeven dooden. Van de pestlijders der vorige dagen overleden er nog negen, waaronder een longenpest. Te Kediri geen gevallen. Te Sitoebondo een verdacht geval, dat vrij zeker pest is. De patiënt is herstellende. Dr. de Vogel is derwaarts geweest en heeft maat regelen genomen." door te slikken. Ontwaart de vogel, op vrij grooten afstand soms een visch, dan schiet hij pijlsnel onder water, grijpt zijn prooi en slikt dien door. De africhter roept zijn vogel tot z'ch met het geroep: „te kaai! te kaai!" en is de vogel bij hem teruggekeerd, dan haalt hij den visch uit den krop. Een hert in do put. Bij Haulerwijk (Fr.) heeft de arbeider V. een hert gevangen. Het dier liep in een veenput. V. sprong ook te water, pakte het beest bij de horens en kwam er mee op het droge. De moord te Koetangen'veld. In verband met den drievoudigen moord te Koekangerveld, op den 2en Sept 1909, is giste.ren door de veldwachters Kragt en Pool gearresteerd J. W„ vader van den vermoorden 16-jarigen schaap- lierder. Noodlolt'ge val. Zaterdagmiddag had de le- luif. der infanterie W. B. C. v. T„ gedeta cheerd bij de Normaabchietschool te Den Haag in de Javaslraat het ongeluk van zijn rijwiel te vallen, met het noodlottig gevolg dat hij be wusteloos en in ernstigea toestand in de kliniek van het Roode Kruis, aan de Jan van Nas- sauslraat werd binnengebracht. Van hier werd hij vervoerd naar het mili tair hospitaal, aan den Ftuweelen Burgwal, waar werd geconstateerd, dat de bij den val bekomen verwondingen inderdaad van hoogst emstigen aard zijn. Treurig. Onder het spelen liep een zes jarig knaapje op den N.W. Binnensingel te 's-Gravenhage, tegen een électrisehe tram aan, met het gevolg, dat het kind de wielen over het lichaam kreeg en dood van onder het tram- rij luig werd te voorschijn gehaald. Doodelijk ongeval bij een militaire oefening. Bij een ongeval in het artitleriepark aan het Kanaal le 's-Gravenhage is Vrijdag een milicien ernstig verwond, tijdens het verplaatsen van een stuk geschut. Hij werd op het terrein verbonden door een officier van gezondheid en vervolgens naai" het militair hospitaal vervoerd, waar hij des avonds overleed. Ernstig ongeluk. Een twaalfjarige jongen te Leersum, die voor het uithalen van een vogelnestje in eee boom was 8eklommen, viel hieruit en kwam zoodanig met het hoofd op zijn beneden staande klompen terecht, dat hij na drie dagen aan de gevolgen is bezweken. Het ongeluk te "Zeist. Zaterdagmiddag werd le Zeist onder zeer groote deelneming ter aarde besteld het stoffelijk overschot van W. Elgetï, milicien der lichting 1904 van het le reg. ves ting-artillerie, die jl. Dinsdag bij een oefening op noodlottige wijze om het leven kwam. Onvoorzichtig. Zekere J. Jansen, wonende op de Ossche-Schayk onder Oss, krabde onlangs een puistje stuk op den neus, waardoor bloed vergiftiging ontstond. Thans is hij aan de ge volgen overleden. Public Accountant, Leeraar M O. Boekhouden, BLOEWIHOFSlBAAT If. Telefoon 1264. BERLIJN, 7 Mei. Hedenmiddag bad t. Bremerhaven, bet verteek plaats van de' Zuidpooi-expeditie, onder leiding van den Beierschen ten luitenant Filchner, op bet schip „Deutschland." NEW- YORK, 7 Mei, Volgens de laatste bier Ongewenschfe huurders. In den Foerijstuin, te Rotterdam, staaf een huis, dat sedert jaren bewoond is geweest door verdachte gezelschap pen. Trok de een er uit dan kwam de lander er weder in. Nadat een week of zes geleden daar weder een berooving had plaats gehad, werd een po litieagent voor de deur geplaatst, om de bewo ners tot verhuizen te dwingen. Daarin hadden zij echter geen zin, maar evenmin om huur te betalen. Thans heeft de huisbaas alle deuren en ra men uit het huis laten nemen en hangen hier en daar lappen voor de gaten. Overdag is nu de politiepost ingetrokken, doch SANTPOORT. Z. K. H. Prins Hendrik op Duin- en Kruid- berg. Nadat de Koninklijke Famii.e Vrijdag avond de Weldadigheids voorstelling ten voor- deele van het Prins Hendrikfonds had bij- woond in den Sadsschouvvburg le Amsterdam, keerde II. "M. de Koningin met den trein van kwart over twaalven naar het Loo terug. Z. K. H. Prins Hendrik, die met Johan Al ii recht, hertog van Mecklenburg, regent van Brunswijk, en diens gemalin met de leden van hun gevolg na afloop der voorstelling naar het Kon. Paleis op den Dam terugkeerden en daar logeerden, hebben Zaterdagochtend de verschil lende zalen van het "Paleis, onder leiding van Jhr. Six, den intendant yan het Paleis, be zichtigd. I Daarop Eegaven Prins Hendrik', vergezeld van den Hertog en de Hertogin van Mecklenburg, de leden van het gevolg van deze laatsten, Freiherr von Knigge en baronesse von Weede en den intendant Jhr. Six, zich te voet door <de Mozes en Aaronstraat naar de nieuwe 'Kerk. Na ruim een half uur in de Nieuwe Kerk te hebben vertoefd, keerden de vorstelijke be zoekers weer naar het Paleis terug, waar een tweelal auto's van den lieer; J. T. Cremer ge reed s tonden. Na nog even op het Paleis te zijn gebleven werd om ruim kwart over elven vertrokken naar het landgoed van den heer Cremer, ,.Duin en Kruidberg" alhier. In de eerste auto namen plaats Z:. K. II. Prins Hendrik, de Hertog en Hertogin van Meck lenburg en den heer J. A. Cremer. In de tweede auto zaten de gevolgen der vorstelijke personen:: Jhr. van Suditelen. van de Haare, adjudant van den Prins, Freiherr von Knigge, adjudant van Z. K'. H. den Her- log Johaun Albrecht, en baronesse Von Weede, hofdame van H. K. II. de Hertogin. Bij het vertrek vanli et Hooge Gezelschap stond tamelijk veel publiek aan de achterzijde van het Paleis, dat Z. K. II. eerbiedig groete. De Prins, die evenals de overige heeren van het gezelschap, in politiek gekleed was, groette minzaam terug. Do tocht ging door het Vondelpark, Haarlem mermeer en Heemstede. Op het landgoed van den heer Cremer werd de lunch gebruikt. In middag keerde het "ezelschap naar het Loo terug. Liefdadigheidsuitvoering. In café „De Wij man" werd gisterenavond een druk bezochte liefdadigheidsuitvoering gegeven ten bate van de Kinderherstellings- en Vacantiekolo- nies in Kennemerland, door de muziek veree- niging „Kunstkring" te IJmuiden. Voor cle uitvoerenden was deze avond 'n groot succes. Het was onberispelijk, maar als wij toch één nummertje van 't programma mogen noemen dan zij bet no. 9, Andante voor piano eu viool, uitgevoerd door den jongenheer R. Rö- ben en jongej. T. Donzelaar aan de piano eu de Jongej. J. Röben en den jongenh. G. Don zelaar voor de viool. Nogmaals, de uitvoering was een sueces. VELSEN. Staking opgeheven. Naar aanleiding van een conferentie lussehen de directie van de N.V. Wemink's Be'onJabriek te Leiden en de arbei ders is Zaterdag de staking opgeheven. Voorop gesteld is, dat het uurloon is als vroeger, ter wijl de duur van den werktijd van 11 op lOi/a uur is teruggebracht, met vergoeding van totaal 4 uur per week, voor diverse tegemoetkomingen, welke de eigenaardigheid van den verderen bouw met zich brengt en voor noodzakelijke verzui- I men, buiten den wil van den arbider. De eisch [van afschaffing van aangenomen werk is niet ingewilligd. De berichten dat de oorzaak der staking o.a. gelegen was in het gevar aan het werk verbonden tengevolge van onvoldoend stei germateriaal, hebben aanleiding gegeven tot een gemeenschappelijk onderzoek door directie en werklieden, waarbij alle steigers zeer solide en voldoende werden geacht. CASTRICUM. Voor de a.s. feesion. Naar aan het Weekbl. V. Uitg. wordt medegedeeld heeft de Buurtcom- missie Deutekom-Cornelisse aldaar haar met den eersten prijs bekroonde eerepoort verkocht aan do feestcommissie te Castrieum ten dienste der а.s. kerkelijke feesten. Personalia. Aan de O. L. S. alhier is door B. en W. tot onderwijzer benoemd den heer O. Ritsma van Stavoren. Personalia. Benoemd aan de O. L. S. alhier tot onderwijzers de heeren J. Frankfort en D. de Vries. ZANDVOORT. Gevonden voorwerpen. Gisteren is bij de po litie aangifte gedaan van het verliezen van een nikkelen heeren- en een gouden dames horloge; als gevonden werd aangegeven een gouden ring met zwarten steen. Leelijk aangekomen. Het zoontje van den arbeider V., alhier, had gisterenmiddag het ongeluk, terwijl het op een ijzeren hek was geklommen, met een der beentjes in een punt daarvan terecht te komen. Met een wonde aan liet been werd het kind naar de apotheek gebracht en daar door dr. C. A. Gerke behan deld. Aangekomen vreemdelingen. Fain. Door nik, Amsterdam, Haarlemmerstraat 12, 6 p.; Fam. Groenheim, idem, Dr. Mezgerstraat 59, 4 p.; E. Kol, id., Strandweg 18, 3 p.; Th. Lim- 1 perg, idem, Hoogeweg 48, 7 p.; Fam. König, idem, Dr. Mezgerstraat 2, 3 p.; Fam. Meijer, idem, Spoorstraat 36, 4 p.; Ffmi.^Heijbroek, Driebergen, De Ruijterstraat 3, 5 p.; Wed. Gruhe, Londen, idem, 1 p. E. Polak, Amsterdam, Villa Friederike 4 p. F. Rubach, idem, Villa Margaretha, 1 p.; Mej. G. Heitink, idem, idem;. 1 p.Mej- J. Schol ten, idem, Zandv.laan 92, 1 p.; Mej. M. O. Goethals, idem, idem, 1 p.A. H. Luhtner. Bussum, Parallelweg 43, 4 p.'M- Gompertz, Amsterdam, K os tv er 1 oren str aat- weg 98, 6 p.N. Ottema, Leeuwarden, idem, 3 p.Mej. G. de Vries, Apeldoorn, id. 6, 1 p.[Wed. M. CW5. H. K. Mouthaan [Wssterman Amsterdam, Boulevard Favauge 4a, 3 p. Proces-verbaal opgemaakt. Door de jacht opzichters Hobo en De Veer is procesverbaal opgemaakt tegen A. T„ wegens bet vervoeren van een fazant in de luinen, zijnde jacht veld. Personalia'. Als telefoniste is aan het Postkantoor, alhier, werkzaam gesteld Mej, A, Gobes pit Amsterdam. Voordracht onderwijzers. Op de voordracht voor de benoeming van eane onderwijzeres bij het openbaar Lager onderwijs aan School B. zijn geplaatst de dames: G. H. van Schaik te Vaassen, Jonk'vrouwe M. C. Alberda van Eken- stein te Veendam en A. Bekker te Kerk-Aye- za.ath. Burg. Stand. Getrouwéd: IWj. [85c- ber en A, A, Dalman. HEEMSTEDE. Uitvoering »sraü de ProT- Club! „Leo XIII". [Werkelijk leen suocesvolte avond, een uitstekand geslaagde uitvaaring. Zoo mag de door bovengenoemde Club ge- organiseerde feestavond wat spel betreft ge- rust genoemd worden. Op dia eerste juaats zij het blijspel „Doris Knoopenschaar Ver meld. Een alleraardigst stuk dat onberispe lijk gespeeld wurd. i s De Heemsteedsche uitvoeringen Krijgen j met zulk een stuk (alt zulk, waarlijk mooi spel hun oude aa'ntrekkeliikheid terug. Door nummers yan de harmonie „St, Michaël" werd de avond verder aa'ngevuld. Ook iri deze zijn steeds groote vorderingen te conntatee- ren, muziekliefhebbers konden bepaald pro» fiteeren. Eerie teleurstelling was hét, dat er zoo weinig belangstelling was. [We herinneren er nog aan dat volgens eeri in oris Zaterdagavond nummer vo-orkoriiendö advertentie hederiavond pok plaatsen beschik baar zijn a 50 ct.; R a a, d s v e r g a, 3 e r i n gVan 'de Vrij dagavond gehouden vergadering van den ge meentel'., valt hiet veel bijzonders te vertel- len. Voorzitter .was de heer Bi J. DL Zubli, burgemeester. Na goedkeuring iler notulen', en een Karie- Ipk woordje van den voorzitter aan de Vor stelijke lamilie, wijdde de burgemeester nog een woord van waardeiering aan du nagedach tenis van den heer R. A. Raus, die onlangs op nog jeugdigen leeftijd overleed. De voorzitter deelt vervolg-ens mede, 'dat het crediet yan f 1200 tier bestrijding der kosten voor verbreeding van den Zwarten weg" niet benoodigd is geweest door de wel willendheid van den heer v. Ittersum, die materieel gratis ter beschikking stelde. D;aarvoor brengt de voorzitter hem. dank, Dc kosten bedroegen nu f 726. ...Het voorstel yan de heeren Gebr. Bijvoet (die voorstellen om yan hun pereeelen een strook yan 2 M- af te staan voor den Zwar ten [Weg, benevens een .draadafsluitiug en schoeiing aan te brengen als de gemeente f 1100 bijdraagt) komt nu in behandeling. B. en jW, praeadviseereri tot aannem. als niet f 1100 maar f 600 door de gemeente wordt betaald. Het voorstel yan B. eri [Wj.; .wordt met 4 tegen 2 stemmen verworpen, waarmee dus meteen de yoordracht-Gebr. Bij voet vervalt.; Tot leden van het stembureau voor de ver kiezing van 2 leden in de Kamer van Arbeid voor de Bloembollenteelt, worden gekozen de heeren Bakker en Reydon, tot plaatsver- gers de heeren Roozen en van Liierop. De suppl. begrootingen over 1910 en 1911 worden goedgekeurd, alsmede eenige af- en overschrijvingen over 1910. Het kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld op f 180, De rondvraag leverde niets pp, waarna slui ting volgde, LISSE. H. B, G. In de gisteravond gehouden ver gadering van de afdeeling Lisse van het Neder landse!! Bloembollenkweekers Genootschap wer den de heeren Joh. van Engelen, E. Eveteens, C. van Reijssel en G. AgSerhof als nieuwe leden aangenomen. Inzake het onderwerp handelsbe- sprikingen werd besloien de kweekers te doen opmerken dat het in de tegenwoordige omstan digheden aangaande de tulpenhandel noodzake lijk is, vooral niet te verknopen voor lage prij zen vóór den handelstijd. Daarna werd besloten om een bord op te hangen in het vergaderlokaal van den heerRuig- rok van der Werve, hetgeen gratis gebruikt kan worden voor vraag en aanbod. Bij de rondvraag vroeg het lid P. Berkhout of het niet mogelijk was om vanwege de afdee ling eene tentoonstelling te organiseeren van fn de aamer gemoeide bolgewassen. Dit verzoek werd omgezet in een voorstel van gelijke strek king en werd aangenomen in dien geest, dat de vergadering zich in beginsel verklaarde vóór het houden van een dergelijke tentoonstelling maar de besprekingen hierover aan zou houden tot een volgende vergadering. Hierna werd de vergadering gesloten en ging men over tot eene verloting van gereedschappen. NOORÜWIJK. Gisterenavond trad de heer A. v. d. Poel, on derwijzer aan de R.-K. Jongensschool alhier, voor de R.-K. Jongelingsvereeniging „Geloof en Wetenschap" op met een lezing over de drankbestrijding. Zeer vele leden van Geloof en Wetenschap waren aanwezig. Ook notabe len onder de Katholieken als leden van 't Kerk bestuur, Katholieke Raadsleden enz., alsmede de twee Ee'rw. Heeren kapelaans, woonden de lezing bij. die van het begin tot het einde met genoegen werd gevolgd en tintelde van gloed en getuigde van een veelomvattende kennis. Een luid applaus was zijn deel. De Eerw. Heer Niehus, Adviseur van „G. en W.", dankte den spreker en zeide, dat degenen, die lid zouden willen worden van een drankbe- strijdersvereeniging, zich kunnen opgeven bij den spreker; indien de Z.E. Heer Pastoor er zijn goedkeuring aan hecht, zou dan een Noord- wijksche Katholieke drankbestrijdersvereeni- ging opgericht kunnen worden. Er gaven zich reeds terstond eenigen op, die lid van die eventueel op te richten vereeniging zouden willen worden. 't Mag een verblijdend verschijnsel genoemd worden, dat men den laatsten tijd te Noord- wijk hoe langer hoe meer sympathie gaat ge voelen voor die groote beweging in den lande, die de verderfelijke drankgewoonte wil doen verdwijnen. Er bestaat reeds een neutrale en een Gereformeerde drrinkbestrijdersvereeni- ging; en weldra zal misschien een R.-K. wor den opgericht. VOORHOUT. Burgerl. Stand. Ondertrouwd: li. van Went en M. C. van Wieringen. H. J. Vester en Th. G M. v. d. Berg, van Naaldwijk. Geboren: z. van J. W. van Reijzen en J. M. Verdegaal. z. van C. Angevaare en E. Zoet. Overleden: dochter van Jae. Berbee en W. A. de Kort, 6 maanden. II. Mens, 78 j. Herijk van maten en gewichten. De herijk van maten en gewichten zal olaats hebben den 19den Mei, van 's morgens half 10 tot s nana. 1 uur, in een lokaal van het gemeentehuls, alhier. HAARLEMMERMEER. Hit gestolen. Ten nadeele van den winkelier H. aan den Ringdijk bij Hiltegom, heeft men in een der laatste nachten, eeri groote roodbruine hit uit de weide gehaald, en medegenomen. Alle gedane nasporingen, zoowel op gehouden markten, als op andere plaatsen zijn tot öp heden nog vruchteloos ge weest, B e d o v e n v 1 e|3 s ch. P'e familie Gs- sewaarde te Lisserbroek, in deze gemeente, is na het eten van vieesch dat hen door den gelegenhföidslachter V., wonende in die om geving, was geleverd onwel geworden. Dc j ongesteldheid was yan dien aard dat de hulp I van den geneesheer moest worden ingeroepen-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2