DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. 1000 "-Er* ïflö SM Sar 15fi "55? 1110 sa? BO 15 NIEUWS UIT OEN OMTREK. EERSTE BLAD. Een „Nationaal Park." STADSNIEU WS. HCistfieFii&iiswsest 2S»Si®3ll3 Haarieisi Aan H.H. Adverteerders. A E H D A. VRIJDAG 12 MEI 1911. SSsie Jaargang. No. 7539 Bureaux van Redactie en Administratie Interccmmunaai Telefoonnummer 1426. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot ftlOAROQ's Advertentie-Bureau, N, Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. Alle betalende abonnés op dit blad, die In bet bezit eener ve zekeringspoiia zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vernield, tegen ongeiukken verzekerd voort Ür uitkeert:,, uezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credletbank Nieuwe Gracht 11 Dit nummer bestaat uit twee bladen. uns Gèïiiustreerd Zondagsblad. Haarlemsche Alledagjes No. 268. maria-vereeniging. VAN ONZE RECHTBANK. KUffi HURLEMSCHE MUT ABONHEKIEMTSP'ftIJS: Per 8 maanden voor Haarlem Kj® Voot de plaatsen, waar een agentia gevestigd (kom der gemeente) 1,35 Voor de ovenge plaatsen in Nederland franco per post 1,80 Afzonderlijke nummers ">08 PRIJS DER ADVERTENTIE-*: Van 18 regels 60 oent (contant 50 oent) ledero regel meer 10 oent Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 oent per regeL (Buitenland 20 oen*. Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cent (4 contant.) 3ULDK» bg verlies van één anderen vinger. J TWEES Wij verzoeken heeren adverteerders drin gend. ons de advertentiën, die den dag vau inzending geplaatst moeten worden, zoo vroeg mogelijk toe te zenden. Van adverten tiën die na half twaalf uur inkomen, kan de plaatsing niet meer worden gegarandeerd. Advertentiën voor het nummer van Za terdag gelieve men zooveel mogelijk des Vrij dags in te zenden of aan onzen reiziger mede te geven. DE ADMINISTRATIE. PLATEN: Catastrophe te Diemer. PastoorHa- vekes. Bloementeesten te Uitgeest. Opstand in Mexico. Een gegoten huis (2 foto's). Jubileum- zuster Melania. Sloopen van fabriekssehoorstee- nen (2 foto's). Iloe de komkommers groeien. Vorstelijk bezoek te Amsterdam. Prachtstuk van Kunstnijverheid. Koningin Emma bij de „Par- seval V". De besiuurbare ballon „Parseval V". De nieuwe commandant van. de stelling van Amsteruam. De winter verbrand. Dr. G. Kruimel. TEKST: Caastrophe te Amsterdam. Door de ger.a ie weerhouden. Lolje's offer. De liefde over win!. Eind goed, al goed (vervolg). Voor onze Jongens en Meisjes. Zaterdag, 13 Mei. Gebouw „bt. Havo" R. K. Volksbond half 9 uur Spaarbank „St. Antonius van Pa dua". 8 uur zitting Hulpspaarbank (Sehoter- kwartier). Half 9 uur Spaarkas „St. Nicolaas". (Winterprovisie). Half 9 uur zitting en in schrijving van nieuwe leden in de Coöperatie ve bakkerij „Arbeid Adelt". Half 9 uur Steun comité. Concertzaal „De Kroon" 710 uur Klein orkest en vioolleerlingen van Joh. Steenman Voordacht. i e r'a Sticuiijjg op de gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van kunstwerken, berustende in de ver zameling van Teyler's Museum: de gravures van Lucas van Legden, geb. 1494 te Leiden, al daar overleden 1533. meisjes 'n publiek park ongerept zouden Ia- burgemeester Boreel in zake een verbetering ten en het niet binnen een maand totaal van de positie der politieagenten zullen we zonden geruineerd hebben, dan kent u 't Hol- in ander verband nog wel wat kunnen zeg- landsche rapalje niet." gen. Vleiennd is dat inderdaad niet, noch voor Hier evenwel mag, in de „Alledagjes-ru- ons, noch voor 't Hollandsche publiek! 1 briek" nu wol met een kort woord er op wor- En een ander onzer vrienden schrijft, meer den gewezen dat aan een groote grief, die we beleefd, docli met dergelijke bedoeling: „juist ook haast alledag hebben hooïen uiten, op uit- door het afloopen der duinen en door de ver- nemende wijze wordt tegemoet gekomen, nielzucht der menschen, is het duin afgeslo- j Die grief is, dat politiedienaren nu geen ten. Helm- en dennenbeplanting is zeer kost- pensioen hekomen. baar, daar hij koint het onderhoud, en dat he- Een politieman is zoo goed als een werkman grijpen de stadsche lieden niet: vooral hier hij de Gemeentereiniging, ambtenaar in Ge niet, want men steelt en rooft maar raak, rukt meentelijken dienst. takken af ete. om ze eenige oogenblikken la-Waarom dan den laatsten pensioen verze- ter, bij thuiskomst, wederom weg te wer- j kerd, en den eersten niet? pen"j Ons dunkt: het verzekerd zijn van een onbe- Nu moet het gezegd worden, dat dit alles zorgden ouden dag geeft den politiebeambte ontegenzeggelijk waar is. J te meer l a n en te meer lust om zijn vaak Het is zoo: ons Hollandsche volk is verniel-zoo moeilijke taak met de hoog noodige op- zuchtig, voelt niets voor natuurschoon, en.... gewektheid te vervullen! bederft het dus. I Wie weet dat hij werkt zonder vaste toe- Maar in deze bekentenis, die we helaas wel i komst, zonder eenige zekerheid voor latere moeten doen, ligt tevens de weg naar verhe-1 jaren, moet noodzakelijk opgewektheid en tering! werklust verliezen. Immers: ons Hollandsche volk ziet geen Mocht dit denkbeeld ook in andere kringen natuurschoon, en daarom voelt het er niet te beter doordringen; wij verheugen ons in- voor; het voelt niet genoeg wat mooi is, en tusschen dat voor de politieagenten door een daarom vernielt het(lichaam als de gemeente is, voortaan hoogst- En als we dan zeggen: ons Hollaudschwaarschijnlijk naar behoofcn in dit opzicht volk, dan bedoelen we de stadsmenschen. zal worden gezorgd! Wij moeten dezen dus le er en het mooie, zien, hen opvoeden om te voelen wat mooi is! We hebben, een poos geleden, in een „Al- iedagje" iets geschreven over een denkbeeld, om van de nu zoo goed als braak liggende duinstreek tusschen Overveen en het Noord zeekanaal, een lustoord en gezondheidspark te maken voor onze Haarlemmers en Amster dammers. We schreven: als Mevrouw van der Vliet die duingronden eens beschikbaar stelde voor 't publiek, wat zou ze niet de dankbaarheid van ontelbare bleekneuzige stadsmenschen en wat méér is: hun gezondheid en welvaren, op haar rekening kunnen boeken! Ons denkbeeld, zoo terloops geuit al is 't inderdaad met gezaghebbende en vooraan staande personen al besproken en smachtend gewenseht als werkelijkheid! ons denkbeeld heeft bij verschillenden onzer lezers instem ming gevonden. Een onzer abonné's, die in Amerika 't heer lijk natuurgebied heeft bezocht dat in 't Wes ten der Vereenigde Staten als „nationaal park" een staat op zichzelf vormt, en dat vour planten en dieren een paradijs wordten niet minder voor de menschen die er ongerep te natuur zien „zoo'n zeldzaamheid in onzen tijd" zooals onze abonné ons schreef, die goede vriend van ons blad was eenvoudig en thousiast over ons denkbeeld: Als dat nu nog eens zou kunnen, dat het Nederlandsche volk een flink stuk ongerepten natuurgrond, in het duin vooreerst, en dan op de boschhei van Gelderland, wou openstellen als Nationaal Park, dan zouden wij daarmee alle andere Europeesche landen vooruit zijn!" Ja, als het eens kon Maar mijn hemel, wat hebben we nevens deze betuigingen van instemming, een aantal zwartgallige briefjes gekregen- 't Eigenaardige was, dat de meeste schrij vers van die laatste epistels ons wezen op de onhebbelijkheid van ons Hollandsche publiek! Zou 't waar zijn? We hebben een briefkaart voor ons liggen die vertelt: „Als u er op rekent, dat ons^Hol- Ktndsch werkliedenvolk en hun vrouwen en Juist voor dezen is het noodig dat ze lee- r e n wat natuurschoon is, dat ze Holland's schoon leeren kennen en waardeeren, dat ze- opgevoed worden in die schoonheid, ter ont wikkeling van den geest en ten nutte van het physiek. Én we hebben vertrouwen genoeg in ons volk om te weten, dat als ze eenmaal Hol land's schoon kennen en zien, ze het zullen respecteeren cn eerenWat doet ons platte landsvolk, onze heibewoners anders? De groot ste vernielers van natuurschoon zijn de stads menschen, die niet weten van natuur. En wat zoudt ge dan eigenlijk willen, vraagt men ons misschien op den man af? Ook in dit opzicht hebben verschillenden ons verkeerd begrepen. We hebben nimmer den wenscli geuit, dat de eigenaresse van al die heerlijke duinstre ken die tusschen Overveen en het Noordzec- kanaal liggen, deze maar klakkeloos zou open zetten, voor Jan en alleman.... Neen, onze aspiraties gaan verder! Weer verwijzen we naar de Vereenigde Sta ten van Noord-Amerika. Daar heeft het land, het volk, een gebied gereserveerd voor ontspanning van iedereen en ongestoord natuurgenot. Daar is een groot gebied aangewezen dat den Staat toebehoort, waarop niet mag worden gebouwd, dat „na tuur" behoort Zoo'n gebied is gezondheid voor duizen den. Welnu: het is aau den Staat ook hier, om daarvoor te zorgen: het eerste stukje „Natio naal Park" zou voor duizenden Amsterdam mers en Haarlemmers een weldaad wezen, zoo de Staat een deel van dat ontzaglijk-groote terrein wilde aankoopen, dat nu tusschen Els wout en Zandvoort eenerZiids, achter Meer en-Berg en tot aan de bezitting van den heer Cremer, braak ligt en open Daar was, een poos geleden, een plan om een yitgesv ekte lap "rondsin deze streek te onteigenen voor de waterleiding van Haar lerr. Dat zou alléén aan de Haarlemmers, en dan nog indirect, zijn ten goede gekomen. Een „Nationaal Park" zooals wij dat den ken, zou echter direct aan duizenden méér aan heel het vaderland om 't zoo te zeggen, van voordeel zijn! Welnu: waarom zou in het geval dat Mevr de Wed. Van der Vliet-Borski en wie nog meer in deze streek grond voor een „na tionaal Park" zouden moeten missen, pè'rti nent weigerden, de Staat niet ten algemee nou nutte kunnen verklaren de onteigening van dezen duingrond voor meer dan vijf maal honderdduizend Amsterdammers en Haarlemmers en anderen, die hier direct van zouden kunnen profiteeren? Wij doen niet. anders dan vragen. En ontwikkelen een denkbeeld, dat vroeg r ^0(;h wel zal worden verwezenlijkt, zoo niet hier in den omtrek, dan elders. Doch nu we onze denkbeelden wat duidelij ker hebben omschreven, hopen we dat dege nen die direct of indirect belangstelling er voor kunnen koesteren, over een en ander eens denken mogen. ai°1üd™P is waard, en honderdduizen den bewust of onbewust, wachten op een Ne- VuuWwqn ''Nationaal Park» in ons vader land, waar dat dan ook zou komen! ONZE POLITIE. Over de hoogstbelangrijke voordracht van B. en W. en den nog belangrijker brief van PERSONALIA. De Minister van Oorlog heeft benoemd in de commissie, welke in dit jaar het toelatings- (nanvullings-) examen tot de Kon. Mil. Aca demie te Breda zal afnemen tot plaatsvervan gend lid, de kapitein van het 10de Beg. Inf. H. H. Timmermans, voor reken-, stel- en meetkunde. In dezelfde hoedanigheid is de heer Timmermans benoemd in de commissie voor het rangschikkingsomlerzoek van de as piranten, die wenschen te worden toegela ten tot de Kon. Mil. Academie. Tot lid van de commissie, belast met liet afnemen van de akte-examens M. O. in het teekenen (Ma tot en met Mik) en in het boet- seeren, voor 1911, is benoemd de heer P. Doorn, directeur van de Ambachtsschool en Avond- teekenschool, alhier, en de heer P. T. Grabijn, hoofdleeraar aan de School voor Kunstnij verheid, alhier. Tot onderwijzer aan de Oranjescliool, al hier, is benoemd de heer R. Wening, te Ba rendreclit. Op de vergadering der Maria-vereeniging, Dinsdag 23 Mei, zal de heer Serodini, leerling der Tooneelschool, een voordachtavond hou den. ACTE-EXAMENS L. O. Bij het gisteren gehouden examen voor acte examen L. O. zijn geslaagd de heeren J. Win kelman en M. H. J. Zuidweg, beiden te Haar lem; J. A. Woelders, Oostzaan; C. Rientsma, Leiden; P. Zwart, Velsen. ZANG WEDSTRIJD KWARTET LORELEY. Voor den op 3 en 10 Sept. a.s. te houden kwartetten, ter herdenking van het 25-jarig bestaan op 2 Juni a.s., heeft het kwartet „Lo- reley" ten geschenke ontvangen van het Bestuur van den Volkshond 4 verguld-zilve ren en van de Directie der Sigarettenfabriek Ardath Comp. te Rotterdam, 8 zilveren me dailles. DE NEDERLANDSCHE WINKELWEEK. Door het dagelijksch bestuur van het Co mité voor de Nederlandsche Winkelweek is de navolgende circulaire verzouden. Aan fir ma's, die bij vergissing mochten zijn overge slagen, wordt vriendelijk verzocht er nog een aan te vragen bij het Secretariaat, Barteljo- risstraat no. 18 en 39. Het Bestuur van het departement Haarlem der Maatschappij van Nijverheid, heeft eene Commissie ingesteld tot voorbereiding van een Nederlandsche Winkelweek te Haarlem. Wat is hiervan de bedoeling? Gedurende één week, namelijk van 29 Juni tot 5 Juli a.s. in de etalage van de Haarlem sche winkels alléén producten van Neder landsche of Nederlaudseh-Indische nijverheid tc etaleeren. Dit zelfde denkbeeld is eenigen tijd geleden in verschillende Engelsche steden uitgevoerd voor de Engelsche nijverheid en met veel succes, zoowel voor de Engelsche industrie, als voor de winkeliers die er aan deelnamen. Daarom doen wij gaarne een beroep op Uwe medewerking, om ook de Nederlandsche Win kelweek in Haarlem goed te helpen doen sla gen. Kosten zijn daaraan niet verhonden, al leen de moeite om van 29 Juni tot 5 Juli a.s. uitsluitend producten van Nederlandsche nij verheid uit te stallen en daarbij de vlag uit te steken. Wij zorgen er dan voor, dat U een nette rood-wit-blauwe strook ontvangt met de woorden „Nederlandsche Winkelweek", om op de winkelruit te plakken. Hiermede kan een drievoudig doel bereikt worden: lo. de kennis te vergrooten van den omvang en de beteekenis der Nederlandsche Nijver heid; 2o. de. bewoners van Haarlem en omstrek. ken meer en heter te doen heseffen, dat zij voor hunne inkoopen waarlijk niet naar el ders behoeven te gaan; 3o. het publiek te bewegen in deze week flink van de uitgestalde Nederlandsche arti kelen te koopen. Bovengenoemde tijd is daarom gekozen, om dat in die dagen de algemeene vergadering plaats zal hebben van de Nederlandsche Maat schappij van Nijverheid vele nijveren van elders vertoeven dan in Haarlem en boven dien zullen, daar het reisseizien dan in vollen gang is, vele buitenlanders in de stad aan wezig zijn, wier aandacht door de uitstalling van al die Nederlandsche artikelen zeer zal worden geboeid. Zeggen wij te veel, als wij veronderstellen, dat de deelnemer aan de Nederlandsche Win kelweek, behalve het belang van de Neder landsche nijverheid, ook zijn eigen belang zal bevorderen? Om al deze redenen noodigen wij U beleefd uit, met ons mede te werken om deze zaak naar behooren te doen slagen en, als bewijs daarvan, aangehechte verklaring toe te zen den aan een van onze Secretarissen. De mogelijkheid bestaat-, dat U aan een of meer van de fabrikanten, met wie TT zaken doet, wilt verzoeken U voor deze bijzondere gelegenheid eens aardige, of mooie of merk waardige dingen (natuurlijk met zijne mede werking, daar voor zijn fabrikaat reclame ge maakt wordt) toe te zenden. Om U dit gemakkelijk te maken, stellen wij gaarne getypte brieven ter Uwer beschik king, die U maar heeft te adresseeren en te teekenen. Bij aanvraag zendt een onzer Se cretarissen U het gewensehte aautal toe. Gunstig antwoord wordt gaarne ingewacht vóór 15 dezer. INSCHRIJVING LEERLINGEN. 'Nan. de Scholen voer meier uitgebreid la- gter onderwijs no. 1 eii 2 zal de inschrijving van nieuwe leerlingen voor den cursus, welke op 1 September a.s. aanvangt, geschieden hij de Hoofden, en wol: 'a. aan de School voor m. u. 1. No. 1 (Hoofd de heer E. Ii. Brouwer) aan de Ja- cohstraat no. 2, vóór 1 Juni a;.s„ op eiken werkdag van 3 tot 4 ure, behalve op (Woens dag en Zaterdag 'b. aan de School voor m. u. 1. o. No. 2 (Hoofd de heer E. T. Popma) aan cb Tucht huisstraat no. 4, vóór 1 Juni a.s„ op Maan dag van 3 tot 4 ure, op (Woensdag van 11 tot 12V* uur, en op Zaterdag van 6 tot 7 uur. De leerlingen moeten op het tijdstip van toelating den leeftijd Van 5 jaren en 9 maan den hehbén bereikten bij de aangifte moet een geboortebewijs worden overgelegd. HAARLEM-ZANDVOORT SPOORWEGMIJ. Van de HaarlemZandvoort Spoorwegmaat schappij was in de maand April 1911 de op brengst van het reizigersvervoer f 1653.03, van het goederenvervoer f 314.26, van diversen f 64.75 Te zamen f 2032,04. Per dag en per kilomeier f 7.71. ROODE-KRUIS TRANSPORTCOLONNE. De Staatscourant van heden bevat afdrukken van de statuten betreffende de Vereenig. ter :or- malie en instandhouding eener Haarlemsche Roo- de Kruis Transportcolonne, alhier. De vereeniging stelt zich ten doel: Het ver- leenen van hulp aan zieke of gewonde perso nen, behoorende tot de legers of vloten van oorlogvoerende Mogendheden; mede te werken tot leniging van den nood bij rampen in bin nen- of builenland; het doen verleenen van. eer ste hulp bij p'otseling voorkomende ongevallen, c. q. door ieder der leden afzonderlijk. Zij tracht haar doel te bereiken door: het organiseeren en houden van verband- en trans portcursussenhet in bruikleen afstaan van ver band-, transport- en verplegingsmaierieel aan ge oefende leden; alle wettige doeltreffende mid delen. (Zitting van gisteren.) NIEUWJAAR-WENSCHEN. Op 2 Januari konden twee individuen best een buitenkansje aan geld gebruiken. Dies gingen zij Nieuwjaar-wenschen, o.a. bij een mevrouw aan den Kruisweg. Zij gaven een kaartje over met: „Het personeel van de Haarl. Brandweer wenscht u een gelukkig Nieuwjaar", en ontvingen een kwartje als fooi. Een agent van politie kreeg achterdocht en de fraude kwam aan het licht. Door den kantonrechter waren zij al reeds veroordeeld. Het O. M. vroeg heden bevesti ging van het vonnis. DIERENMISHANDELING. W. A. heeft op een goeden dag op het Sta tionsplein een paard op ergerlijke wijze mis handeld, door het dier tegen den huik te schoppen. Bekl. ontkende, doch Mr, Hoyer vroeg 5 dagen gevangenisstraf. ONDER KENNISSEN. De katoendruliker Fr. S., gaf zekeren V. in den nacht van 2 op 3 April op de Parklaan een slag op de linkerwang met een ledig bier glas, zoodanig dat Y. bloedde. S. vertelde dat de schuld bij V. gelegen had. Hij hoorde niettemin 5 boete subs. 10 d. hechtenis eischen voor dat grapje. W. B. die A. C. heeft toegetakeld, moet dit met 14 dagen gev.straf hoeten, als het O. HL zijn zin krijgt. 1 MAAND VOOR EEN HARMONICA! Op 27 Maart kocht Th. v. d. B. bij R, in de Warmoesstraat, een mondharmonica, doch ver donkeremaande tegelijkertijd een harmonica ter waarde van 8.50. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) BLOEMEND A AL. Bloemcndaals bloei. Het bestuur der Vereeni ging Bloemendaals Bloei heeft aan hare leden weder een wandelkaart aangeboden van de g&- meenfe Bloemendaal in al hare onderdeelen, Overveen, Aerdenhout, Bloemendaal, Santpoort. •Tevens heeft zij een reproductie gegereh van j de Orienteerlafel op het Koninginneduin. VELSEN. GEMEENTEZAKEN. V Dispensatie Bouwverordening. De heer Joh. [Wichmann, bouwondernemer te IJmuiden, verzoekt afwijking der bouw- j verordening voor een te bouwen woon- en winkelhuis met afz. bovenwoning op een terrein ten Zuiden van het Koningsplein te IJmuiden. B, en (Wj. verzoeken afwijzend te beschik ken. Verlegging (Wijk aan Zee ër voetpad. Fr. Schuit, te Santpoort, verzoekt het (Wijk aan Zeeër voetpad liggende over, op, het per ceel weiland waarop zijn boerderij staat. Sectie No. 200 zoodanig te verleggen, al thans om te leggen, dat bewust voetpad over het erf van zijn eveneens toebehoorend per ceel plaatselijk gemerkt H 12, 13 en 14 komt te liggen en de verbinding van den Hageiin- gerweg met den Biezen weg, waaraan de (Wed. J. [YVitteman woont, die bij een voorgaand door hem aan Uwen Raad gedaan verzoek bezwaren indiende, te weeg brengt. B. en (W. adviseeren afwijzend. (W ij z i g i n g .Verordeningen. Betreffende het voorstel van den heer J. E. Mulder tot wijziging van art. 9 der M"elk- verordening, achten B. en [Wj. het niet ge wenseht' de verordening te wijzigen, om dat hare werking nog niet voldoende is ge bleken. Door 28 veehouders is Ben adres ingediend hij den gememter. tot wijziging van art. 2 'der Melkverordening. Een wijziging wordt voorgesteld in da re dactie van art. lc. der levensmiddelen-ver ordening, een wijziging aan te brengen zoo als die door Ged. Staten dazer Provincie zijn voorgesteld. VELSEN. Personalia. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Velseroord is benoemd de heer J. Frankfort, le Maurik. WIJKEROOG. Verbetering. D'a school, alhier, waarvan de houw is opgedragen aan da aan nemers E. Boots en H. J. Rooijers, te Velsen, zal een jongens- lan meisjesschool worden en niet een jongansschool, zooals 'abusieve lijk werd medegedeeld. HILLEGOM. Onge'val. De metselaar B,. viel Dinsdag van een steiger van een in aanbouw zijnd huis in de Hoofdstraat naar beneden en werd bewuste loos naar huis gedragen. Woensdag Is hij weder bijgekomen. Bij geneeskundig onderzoek is dés- tiettemin gebleken, dat hij geen zwaar lichame lijk letsel heeft bekomen. HAARLEMMERMEER. Gas in Lisserbroek. We vernemen van wel ingelichte zijde, dat tusschen het bestuur on zer gemeente en dat der gemeente Lisse on derhandelingen gevoerd worden betreffende de levering van gas aan de bewoners van Lisserbroek, die slechts door de ringvaart van de fabriek gescheiden zijn. Komt deze levering van gas tot stand, dan is lmt niet on mogelijk dat ook Nieuw-Vennep en Hoofddorp bij het buizennet aangekoppeld zullen worden. Het is te hopen dat in dit opzicht beide ge noemde dorpen er van kunnen en zullen pro fiteeren binnen niet te langen tijd. Burg. Stand. Ondertrouwd: H. van Saar- loos en M. Boll. J. Vriesman en J. den Dek ker. J. van Huis en M. Buis. J. N.'Kuit en P. Heemskerk. G. Reynders en C. G. J.; Holleman. P. Huihers en A. Otte. H.| van Eyk en A. Kreeft. Getrouwd: C. van Groeningen en E. C. Vlugt. W'. van Ham en T. Koel. D. van der Voet en B. Struik. J. van der Voort en C. Rijnardus. H. Witte en T. Hartingsveld. N. A. Ouwcrkerk en A. Overbeek'. Geboren: d. van N. VerbeekOttevanger. z. van M. H. TensenBiesheuvel. d. van G. Stieva—Schop. z. van J. C. van Tol—Brec- veld. d. van S. Griekspoor—Böckmam (Overleden: A. Café, 5 m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1