DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. 1000 150 100 60 15 STADSNIEUWS. Kinderhuisvesf 29-31-33, Haarlem EERSTE BLAO- AGENDA. DINSDAG 16 MEI 1911. 36ste Jaargang. No 7S4Z Bureaux van Redactie en Administratie intercommunaal Telefoonnummer 1436. Voor advertentiën en roclames buiten Haarlem on de agontschappen wende men zieh tot RICARDO'e Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, int. Telefoon 1020. Dit nummer bestaat uit twee bladen» Haarlemsctio Alledagjes No. 271. Gemeentezaken, REUK HURIJENSCHE COORMT Ab E fc, E M H C R w8: Per 8 maanden voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) Voor de ovenge plaatsen In Nederland- franco per post Afionderlijke nummers PRIJS OER ADVERTENTIE Van 16 regels 60 cent (oontant 60 cent) Iedere regel meer 10 oeni Buiten Haarlem en de Agentschappen 16 cent per regel. (Buitenland 20 cent .Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cent (i contant.) Alle betalende nbonnês op dit blad, die in be GULDEN bij m jgsg g* levenslange onge- ff f111 GULDEN tij aobxktbeid tot cAgJjlR overlijden, werken. -7.K eener ve zekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen onge.ukken verzekerd voor: GULDEN bij verlies van m GULDEN tij verlies van een hand of voet. GULDEN bë verlies van éen oog. GULDEN bij verlies van éen duim. één wye vinger. GULDEN ba verlies van één anderen vinger. öe uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credletbank Nieuwe Oracht II Woensdag, 17 Mei. Gebouw „St. Havo" R. K. Volksbond half 8 uur Onderwijs „Electra". Concertin den Hout 's av. te 8 uur. Statenzaal (Prinsenhof) lialf 2 uur Gemeenteraadsvergadering. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 10—5 uur. tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en R.-K. Feestdagen. Teyler'a Stichting op de gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van kunstwerken, berustende in do ver zameling van Teyler'a Museum: de gravures van Lucas van Leyden, geb. 1494 te Leiden, al daar overleden 1533. DE RAADSVERGADERING VAN MORGEN. Ons wacht morgen een belangrijke beraad slaging van Haarlem's vroede vaderen. Be langrijk, omdat maar zelden in eene raadsver- zooveler onzer stadgenooten „wel üër „vroeden" wijze raetslaegen is toevertrouwd. Een groot gedeelte van den middenstand toch is geïnteresseerd bij het vraagstuk der asfalteering van de hoofdstra ten: eerstens zij, die er onmiddellijk bij be trokken zijn, en de anderen voor de gevolgen, die het in verband met bestrating van andere wegen zal medebrengen misschien. Nu laat het zich aanzien, dat de raad het teleurstellend prae-advies van B. en W. zoo maar niet zal slikken, daar staat ons de ac tie en de verontwaardiging borg voor der ge- interesseerde middenstanders gedurende deze laatste dagen, en dat B. en W. zich morgen van de kwestie met geen mal praatje zullen afmaken, daar heeft de heer v. d. Kamp voor gezorgd, door een voorstel in te dienen, dat men ouder gemeentezaken in ons nummer van heden vindt. Wij hopen, dat morgenavond de middenstanders met den uitslag tevreden kunnen zijn, en is is dit niet het geval, dan hebben zij het voor een groot deel aan zich zelf te wijten, door geen middenstanders naar den raad af te vaardigen als zich daar de gelegenheid toe voordoet. Een ander belangrijk deel van het menu voor de raadszitting van morgen is voorzeker de behandeling van het werkliedenreglement. Een zucht van verlichting stijgt op uit onze borst, nu na de lange, lange lijdensgeschiede nis van dit reglement en na het vele, vele roepen er om, de vaststelling eindelijk haar beslag zal krijgen. De lezers kennen ons standpunt in deze en weten ook dat wij in vele punten van gevoelen verschillen met het college van B. en W. Wij gelooven niet dat de bespreking over het werkliedenreglement veel stof zal opjagen, daarvoor is de kwestie nu reeds te veel van alle kanten bezien, ofschoon er niets gevaarlijker is dan zieh aan voorspellingen te wagen omtrent zittingen van een Haarlemschen gemeenteraad doch wij hopen, dat onze gemeente-werklieden zich den dag van morgen met genoegen zullen her inneren. Wie echter het meest tevreden zullen zijn, zijn o. i. de politie-agenten. Deze hebben wel het minst te klagen over de „taaiheid" van onzen burgemeester, en wilden wij ondeugend zijn, dan zouden wij spreken van „troetelkin deren Niet, dat wij iet» op de billijkheid wil len aldingen van hunne wenschen, doch op vallend is het hoe goedertieren onze burger vader dadelijk op hunne verzoeken heeft be- Bchikt. Wij zijn benieuwd, wat de zitting van mor gen zal brengen! De asphaltbcstrating. Door het lid van den Raad W. v. d. Kamp, aan den Raad der bemeente het volgend ®°orstel ter bekrachtiging voorgelegd: De Raad, tjn&atl oordeel, dat de herziening van de bestra- 8traatVao Kruisweg, Kruisstraat, Barteljoris- Houtstrar°ot0 (gedeeltelijk) en Groote Besluit^ noodzakelijk is. tenztalhwordeV1!ak en de voetpaden in deze stra" vervangen door asphalt. Het Werkliedenreglement. Ëlinü. u an K°meenteraad, de lieer M. oen erg, stelt voor de navolgende wijzi gingen in het ontwerpbesluit O tot uitvoering van het Werklieden-reglement. II. Te lozen in plaats van de woorden „dienst in dezelfde betrekking": „dienst als gemeente werkman". Toe te voegen na de eerste alinea de navol gen de tweede alinea„Indien Burgemeester en Wethouders voornemens zijn deze verhoogingen ten opzichte van een bepaalden werkman niet toe te kennen, doen zij hiervan mededeeling aan den betrokken werkman en zijn verder van toe passing de tweede, derde en vierde alinea van artikel 34 van het aangehaalde werkliedenre glement." In de toelichting zegt de heer Slingenberg dat de eerste der beide bovenstaande wijzigin gen haar grond vindt in de omstandigheid, dat het den voorsteller voorkomt, dat voor de ver booging, bedoeld in ontwerp O sub II ten on rechte als eisch wordt gesteld, dat men in eene zelfde betrekking een aantal jaren is werkzaam geweest. Hij meent, dat het meer rationeel is, het verhoogde weekloon toe te kennen, als de werkman een bepaald aantal jaren in gemeen tedienst werkzaam is. Bij het voorstel van B. en W. toch kan het voorkomen, dat een gemeentewerkman, die bij wijze van promotie in eene hoogere klasse ge plaatst wordt, in loon achteruitgaat. R. K. POST- EN TELEGRAAFBEAMBTEN „ST. JOSEPH". Zondagavond vergaderde de afd. St. Joseph van de R. K. Post- en Telegraafbeambten, on- derafd. van den Ned. R. K. Volksbond. Te 8 uur opende de Voorzitter de vergadering met den Christelijken groet, een woord van wel kom in 't bijzonder aan twee collega's en le den van „St. Gabriël", van Amsterdam en een lid van de afd. Kennemerland van den neutra len Bond „De Post", te Beverwijk, waarna de voorzitter het woord gaf aan den spreker van den avond, den heer M. van den Broek, con ducteur der brievenmalen en lid van het Hoofdbestuur „St. Petrus", te Utrecht. Deze rekende het zich tot een groote eer alhier te mogen spreken. Wij hadden dikwijls van de groote talenten en werkkracht van dezen vu- rigen strijder gehoord, en meermalen was bij ons de wenseh opgekomen hem eens in ons mid den te hebben, hetgeen ons eindelijk is gelukt. De verwachting was hoog gespannen, doch hij heeft die vere overtroffen, hij heeft zich doen kennen als een geducht strijder. Zjne rede werd meermalen door een krachtig applaus begroet, ook door bet neutrale lid der afd. Kennemerland, die zich geheel gewonnen gaf en de onhoudbaarheid der neutraliteit moest bekennen, die door den geachten spreker met tal van citaten werd bewezen. De leden, die afwezig waren, hebben een leerrijken en heer lijken avond gemist. Wij hopen nog dikwijls dezen krachtigen strijder van „St. Petrus" in ons midden te mogen hebben en roepen hem van ganscher harte een tot. weerziens toe. Na een hartelijk woord van dank sloot de voorzitter deze goedgeslaagde vergadering met den Chris telijken Groet. ENCYCLIEKFEEST IN DEN .R K. VOLKSBOND. In de groote zaal van „St. Bavo" hield gis terenavond de R.-K. Volksbond haar feeste lijke vergadering ter vreugdevolle herinne ring aan het twintigjarig verjaarfeest van de uitvaardiging der encycliek Rerum Nova rum. Wij hadden zoo gaarne gezien, dat de groote zaal te klein gebleken was om alle be langstellenden te bevatten, maar, jammer ge noeg, bleven er nog veel plaatsen onbezet. Het podium was heel aardig versierd met vaandels, bloemen en planten, terwijl de buste van Leo XIII z.g. daartusschen glo- riëerde. Na een hartelijk welkomstwoord van den voorzitter en de lezing der notulen, werden eenige huishoudelijke mededeelingen ge daan. Medegedeeld werd, dat een liefdadig heidsvoorstelling gegeven zou worden, waar van de haten ten goede zouden komen van de weduwe van 'tlid Sehuijt. Allen werden aan gespoord om dit goede werk te stennenn. De liefdebeurs was reeds voorgegaan en had op gebracht het sommetje van 61.40. Voorts werd beslist, dat er geen vergadering meer zou plaats hebben op Zondag. De zangverce- niging der afdeeling is opgeheven, maar we derom opgericht. Thans werd het hondslied staande gezongen en de ZeerEerw. Heer P. Stroomer, de alge- meene adviseur van den R. K. Volksbond, be trad onder luid applaus het spreekgestoelte. Spreker werkte de vergelijking uit, hoe de Pausen nog steeds handelden zooals de eerste Paus, toen hij den lamme genas, door hem de hand te reiken en te zeggen: „Sta op." Ook Paus Leo z.g. had de maatschappij trachten te genezen door tot haar het levenwekkend woord te spreken van het Katholiek program, waardoor alleen de duurzame verbetering der maatschappelijke wantóestanden kon verkre gen worden, maar de maatschappij wilde nog niet- eenezen worden eu daarom was zii mur niet hervormd. En toch, het is zoo'n onover troffen program, dat ons door den Paus ver strekt is. Geheel anders dan het program, door de socialisten in elkaar gesmeten en dat geen deugdzaamheid bljjkt te bezitten. Spreker ontvouwde dan de groote plannen van het Katholiek sociaal program, waarvan de Paus ons in zijn Encycliek de omlijning gaf, om daarna te bespreken, hoe het kwam, dat dit program nog niet meer onder ons had uitgewerkt en spreker weet dit aan het vak- egoisme, dat nog te welig bloeit en aan het gebrek aan godsdienstig inzicht in onze vak- vereenigingen. Spreker's ernstige waarsehuwing was, dat men toch vooral den godsdienst nooit op den achtergrond moest plaatsen bij het oplossen van het' sociale vraagstuk. (Applaus). Na een dankwoord aan den spreker bedank te de WelEerw. kapelaan Beysens den voor zitter nu hij gelegenheid had gegeven, dat he den voor de eerste maal de leden der St. Jo- zefsgezellenvereeniging uit de parochie van Onze Lieve Vrouw, gezamenlijk de vergade ring van den Volksbond hadden bijgewoond. Een werkman gaf nog een waarschuwing om niet te teekenen op het volkspetitionnement der S. D. A. P., terwijl een ander op den treu- rigen toestand der Propagandaclub wees. Toen werd de vergadering gesloten. EEN TWEEDE KANTONRECHTER f Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend omtrent de samenstelling van rech terlijke colleges. Op ditwetsontwerp tot wijziging van de wet van 5 Juli 1910 tot regeling van de samenstel ling van den Iloogen Raad, de gerechtshoven, de arrondissements-rechtbanken en de kantonge rechten eu van de jaarwedden der rechterlijke ambtenaren, alsmede van de klassen der recht banken en kantongerechten, hebben de heeren Van Lennep en Ferf' een amendement voor gesteld, biertoe strekkende om het kanton Haarlem, waar sedert de laatste jaren de kan- tonrecliterlijke werkzaamheden in sterke mate zijn toegenomen, op één lijn te stellen met de kantongerechten te Utrecht en te Groningen, waarbij, ingevolge de wet van 5 Juli 1910, een tweede kantonrechter en een substituut-griffier kan worden benoemd. Die gelijkstelling is in bet amendement uit gesproken. DE N.-Z.-HOLL. STOOMTRAMMIJ. Zondagmorgen heeft de stoomtram der N. Z. H. S. M. van Haarlem naar Leiden bij Oegst- geest het 14-jarig zoontje van den conducteur H. overreden, die bij de scherpe bocht van den waggon gevallen was. De dood trad onmiddel lijk in. ASPHALTEERING. In de Concertzaal van „De Kroon" werd gis terenavond een vergadering gehouden ten einde te protesteeren tegen het praeadvies van B. en W. in zake asplialteering. De tamelijk bezochte vergadering werd ge presideerd door den Voorzitter van de Haar- lemsehe Handelsvereeniging, de heer G. v. d. Most van Spijk en werd bijkewoond door ver schillende leden van den Gemeenteraad, als de heeren: v. d. Kamp, Visser, Schram, Van Ros- sum, Bregonje. Wilde men eerst, naar aanleiding van dit praeadvies, wederom een request aan den Raad indienen, aldus zeide de Voorzitter in zijn ope ningswoord, men was hiervan teruggekomen, overwegende, dat door een openbare vergade ring beter de wenschen van de burgerij, vooral van belanghebbenden tot uiting konden ko men. De asplialteering der hoofdstraten is geen zaak van luxe alleen, doch een behoefte in den tegenwoordigen tijd, terwijl het nu de gun stigste tijd is er tóe over te gaan, nu toch de hoofdstraten zullen moeten opengebroken wor den voor tramaanleg. Het ongunstige praead vies van B. en W. vindt zijn eenigen grond in bet feit, dat zij bet te duur vinden: dewijl het een uitgave van 250.000 zal vorderen. Nadat de Voorzitter de discussie geopend heeft, vraagt de heer Fikkert het woord, die er op wijst, dat het praeadvies van B. en W. aller- wege ontstemming heeft gewekt. Een wijs gemeentebestuur, aldus spr. moet doen wat plicht is en dit is zeker nu te zor gen voor asphalteering, ten minste van de hoofdstraten, wijl dit in het algemeen be lang is. Aan de hand van uiet-officiëele cijfers wijst spr. er op, dat de bewoners van den verkeers weg van het slation tot de Houtbrug over 1909 ongeveer 20 pCt. bijdroegen in de gemeentelijke belasting, zij zullen dus ook liet meeste bijdra gen voor de meerdere onkosten, die asplialtee ring zal meebrengen, waarbij nog komt, dat de meesten van hen toch de gemeente niet zul len kunnen verlaten en dus een eventuëel hoo gere belasting moeten dragen. Die meerdere kosten zullen echter met een gering percentage-verhooging van de belasting (één vierde pCt.) gedekt kunnen worden. Ook de heer Dumont geeft in zijn rapport aan, dat uit hygiënisch oogpunt asphalt de beste bestrating is. Ofschoon waarschijnlijk een nieuwe keibestrating, zooals deze beer wil, niet zoo duur is, zijn daaraan en aan 't onder houd toch ook vele kosten verbonden. De heer Ten Boom wil eenige vragen stellen en wel: Wat toch de oorzaak kan wezen van B. en W.'s ongunstig praeadvies. Spr. kan niet aannemen, dat men dien alleen moet zoeken in de onkosten. Wat een keibestrating zal kosten, geven B. en W. niet aan, maar dit zal in alle gevalle ook niet gering zijn. Of zou bet mis schien gezocht moeten worden in het electrisch licht Gaarne wenscht spr. hieromtrent eenige toe lichting. De heer Wijburg vindt B. en W. thans zeer achterlijk, terwijl zij toch steeds zulke blijken gaven van durf, Haarlem is 'n woonstad en ie mand, die een woonplaats kiest kijkt goed uit, hoe zoo'n std eruit ziet: alles moet dan in orde zijn. Spr. hoopt dan ook dat met de primitieve tram de primitieve bestrating zal verdwijnen. De Yoorziter den heer Ten Boom beantwoor dende, zegt, dat de kosten niet zoo verbazend veel grooter zijn voor asphalt dan voor keibe strating, (misschien 2 per M2) en dat het electrisch licht in deze van geen invloed kan zijn. De heer v. Rossum geeft even aan, dat de door vorige sprekers genoemde cijfers niet geheel juist zijn. Die meerdere uitgaaf zal zeker een percentage-verhooging geven van 1 pCt. en hiermede heben B. en W. rekening gehouden, zoo valt te verklaren, waarom hun motiveering zoo sober is. 't Initiatief van B. en W. in zake de verfraai ing van Haarlem valt zeker te prijzen en daar om is het nu gegeven praedvies des te meer te betreuren. Volgens den heer Dumont kost asphaltee ring ongeveer 16 per M2, doch dit komt door vele bij-onkosten, daar noodzakelijk gas- en wa terleidingbuizen, rioleering enz. zullen moeten voorzien worden. Te Amsterdam kost 't aanleggen van 1 M2 beton ongeveer 2.10 en asphalt pl.m. 4.50, dat zou dus worden 0.50 ongeveer per M2 as phalt met betonlaag. De beer Ant. Bosse begrijpt niet, boe, zooals uit het rapoprt van den heer Dumont toch blijkt, asphalteering in verschillende straten verschillende onkosten meebrengt en spr. meent, dat de onkosten van een geheel nieuwe keibe strating niet veel minder zullen zijn, terwijl de bezwaren thans geldende tegen die soort van bestrating dan nog blijven bestaan. De heer Du mont zegt, dat onder de steenen weinig vuil wordt gevonden, maar dit kan spr. best verkla ren: voordat het straatvuil gelegenheid heeft onder de steenen terecht te komen, zit het al op de gevels! (Gelach!) Een groot bezwaar van keibestrating is ook het gedruiseh en rumoer daardoor veroorzaakt in de over 't algemeen nauwe straten. De heer Fikkert wil nog even den heer Van Rossum beantwoorden. Hoeveel het per M2 kost is de vraag niet. B. en W. zeggen dat het totaal 250.000 kost. Hoe aan dat geld te komen in een zaak, waarover de Raad te beslissen heeft. De Voorziter wijst nu op 't voorstel-Rinke- ma, n.l. om 155.000 te voteeren over 10 ge lijke termijnen te betalen. Op een vraag van den Voorzitter is er nie mand, die zich tegen asphalteering verklaart. Nadat nog door de heeren Schmidt en W. v. Liemt gepleit was, resp. voor de Zijlstraat „de Haarlemsche Leidsehe straat" en de Anegang „de Haarlemsche Ileiligenweg", stelt de Voor zitter de volgende motie voor, die met alge- meene stemmen wordt aangenomen: „de vergadering, op 15 Mei 1911, des avonds „te 9 uur gehouden in „De Kroon", „uitgeschreven door de Haarlemsche Handels- „vereeniging; de Vereeniging tot verfraaiing „van Haarlem en omstreken; de R. K. Midden- „standsvereeniging „St. Jozef"; de Vereeniging „van industriëelen en koopliedende Groote „Houtstraatvereèniging; en de bewoners en ne ringdoenden van Barteljorisstraat, Kruisstraat „en Kruisweg (dit laatste op verzoek van den „heer Stinis erbij gevoegd); „kennis genomen hebbende van het praead- „vies, uitgebracht door B. en W. van Haarlem „op de verschillende verzoekschriften om as phalteering in de hoofdstraten; „gelet op de gehouden besprekingen; „besluit, den Raad te verzoeken het praead- „vies van B. en W. niet op te volgen en ten „spoedigste te besluiten tot asphalteering der „hoofdstraten." Hierna sloot de Voorziter de geanimeerde vergadering. IN DE STERKTE De landweerplichtige P. W. der vesting-ai tillerie, die als deserteur was afgevoerd van dit district is na zes weken detentie heden we der in de sterkte gebracht en voor den tijd van negentien dagen in werkelijker! dienst ge steld. Oorzaak van al deze ellende: manlcee ren bij het jaarlijksch onderzoek VALSCH GELD ulsteren werd bij de poli:ie alhier een ver moedelijk vabch kwarbe ge ep meardl Uitkij ken en oppassen dus! KEGELEN Bij den Zondag 1.1 te Amsterdam Tolhuis over het IJ gehouden ke cKeUtri.jd be ant den in de afdeeling Personeele wedstrijd onze stadgenoot L. Henneman 47 punien (no. 9) en in de afd. personeele wedsln.d met l!a b.irg telling onze sladgenool D. Bremer 114 punier1 (no. 8). VERBETERING Op verzoek vermelden w ij gaarne, dat de per soon aan wien, volgens een, ber cht 'n ons blad van Zaterdag, door twee rijwie kapers de fietsen waren verkocht, niet was zooals gemeld wer;d E. uit de Lange Begijneslraat. doch uit de Lange Boogaardstraat. WAT JAMMER VAN DE MELK Hij reed heel kalm met zijn melkwagen oooi de Smedestraaf, A. M., melkrijder van Harten- lust, toen plotseling een automobiel van Mr. D in woesten vaart kwam aantuffen ear de twee wiclige, volgeladen melkwagen omver wierp, zoo dal het witte vocht in dikke stralen over de hobbelige steenen van de Smedeslraal vloeide, als een welkome lekkernij voor honden en kaltcn Maar met dat al was A. M locli maar (de klei nigheid van 20 Liter melk kwijl, welke schade echter terstond vergoed werd door den bestuur der van de aulo J. G. V. Zoo kwam lalles weer terechtI DAT LIEP GOED AF! Omstreeks 5 uur kwam gisteren een heer de Groote Markt af de Zijlstraat in peddelen. Vóór het postkantoor ging het krak! krak!., de fiets in drieën en mijnheer lag languit in de bagger van de pas besproeide Zijlstraat. Bij een welwilende bewoner l<on hij zijn fiets voorloopig opbergen en ontdeed hij zich iets van de modder. De fietsrijder bekwam geen letsel en keerde te voet huiswaarts. ONZE INDUSTRIE. Ann B. C. en L. Radsma is vergunning ven leend tot oprichting van oene steenhouwerij in een gebouw, staande op het achtergedeelte van het terrtein aan den Kampersingel. No. 8 HINDERWET. Do aan P. A. van der Maarten Jansan ver leende vargunning tot oprichting van eene rookerij jn het ptaroael aan de Kruisstraat Nof. 35, is, wegens liet niiet inachtnemen van den gesteLden termijn van rechtswege vervallen.. VERLOF. Ingekomen is een verzoekschrift van J. P. J, Burgier om verlof, tot hjet verkoopen uitsluitend van alcoholvrijen drank voor ge bruik ter plaatse van vlerkopp in li/at salon van het per daal aan den Kruisweg. No. 31 NATIONALE MILITIE. De Burgemie aster brengt ter kennis van de in deze gemeente gevestigde verlofgan gers, dat gij voor zoover zij behooren tot de in den navolgenden staat vermelde lichtingen en korpsen bij daze, op den datum, achter elk korps of onderdeel ver nield, in dit jaar voor herhalings-oefeuingen in werkelijken dienst worden opgeroepen. Jacob Cornells Smal Lichting 1908 korps le Comp. Hospitaalsoldaten, opkomst 4 Sep tember 1911 garnizoensplaats Hoorn; Jo- sephus Johannes "Bosman, licht. 1908, korps le Oomp. Hosp.soldaten, opkomst 4 Sopt. 1911 garnizoensplaats Utrecht, Teunis Kok licht. 1908, korps le Oomp. Hosp.soldaten, opkomst 4 Sept. 1911 garnizoensplaats A* mersfoort. Johannes (Wilhelmus Spiering licht. 1907 korps le. Oomp. Hosp-sol daten, opkomst. 4 September 1911, Haarlem, Jo hannes Jacobus van Bruggen 1910, 4e Comp. Hospitaalsoldaten, 14 Aug. 1911 sGraven- hage, Jan Kieft en Johannes ComeLis Schaap beiden lichtt 1910 4e Comip. Hosp.saldatiem, 14 Aug. 1911 te Haarlem, Evert Johannes Nieuwenhuizen, licht. 1908 4e Oomp., Hosp- soldaten, 4 Sept. 1911, Haarlem, Wilhel mus van Boon en Theodoras Gerardus Wil helmus van Zijl, beiden 1907, 4e Counp. Hosp* soldaten, 4 Sept. 1911 Haarlem, Frederik Slot, 1907, 4e Oomp. Hospitaalsoldaten, 4 Sept. 1911 's Gravónhage. Cornells Johan nes Toeset, An toni as Hendrikus Blansert, Gerrit van Loenen, Albertus Koeiemeijer, Theodoras Blesgraaf en Gerardus Dolle allen' licht. 1907, korps 4e Comp. Hosp.soldaten, opkomst 4 Sept. 1911 garn zoernsplaats Haar lem. (Zie Stadsnieuws verder od In dit BladJt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1