DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. Verkoopïngen, Boel- huizen enz. Kinderhuis vest 2e-3!-S3s HaaHem EEÜ8TE BLUÖ. Aan H.H. Adverteerders^ AGENDA. STADSWiEUWS. De Volkszang-dag. ipofr. VRIJDAG 19 MEI I9BI. 96ste Jaargang No. 7645 Bureaux van Redaotie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1496. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RICARÖO's Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. Alle betalende abonnee op dit blad, die in bet bezit eener ve zekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, legen ongeukken verzekerd voor M II gulden tij la^fS GULDEN bij lïiil GULDEN bü hand of voet. S! fcffi S^jff éen oog. g |y De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credietbank Nieuwe Gracht 11 Dit siummea* isestaast uit twee bladen. Ons Geïllustreerd Zondagsblad. Haariemsohe Alledagjes No. 274. de raadsverkiezingen, VAN ONZE RECHTBANK. (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) TE VERKOOPEN, T AB j ft E tö E H S f U S: Per 3 maanden voor Haarlem Voor de plaateen, waar een agent is gevestigd (kom aer gemeente) Voor ae overige plaatsen in Nederland franco per poet Afzonderlijke nummers j,S5 1,35 1,80 0,03 PRIJS OER ADVERTEHTU Van 16 regels 60 cent (contant 50 oent) Ieders regel Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 cent per reg Keclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 oent (4 oontant.) I meer per regel. (Buitenland 10 oen» 20 oent GULDEN bij m ®§k IÜH& <1 8® L!, ifi GULDEN by levenslange ongo- f|gf|l GULDEN tg wües van een jfn 1 ij verlies van 3 1 li f| 11 verlies van eohiktheid tot SS lÜl'iji overlijden, hand of voet. S Hs IÜ9 éen oog. ij Ülfyl éen duim. werken, verlies van één wijsvinger. GULDEN b(| verlies van één anderen vinger. Wij verzoeken heeren adverteerders drin gend, ons de advertentiën, die den dag van inzending geplaatst moeten worden, zoo vroeg mogelijk toe te zenden. Van adverten tiën die na half twaalf uur inkomen, kan de plaatsing niet meer worden gegarandeerd. Advertentiën voor het nummer van Za terdag gelieve men zooveel mogelijk des Vrij dags in te zenden of aan onzen reiziger mede te geven. DE ADMINISTRATIE. PLATEN: Kerkwijding te Katwijk (3 foto's) Nieuw droogdok te Amsterdam (2 foto's). Fran ciscaner kerk te Amsierdam. Verschaeve te Rot terdam. Opstand in Mexico. Hoog bezoek te Vlissingen. J. W. Philippo. R. K. Tooneel te Poeldijk (2 foto's). Een gegolen huis. De Par- sival V. De oudste bewoonster van Velsen. Roomsch ambachlsonderwijs te Rotterdam. Het herstellingsoord „Trein 8.28". Het landgoed „Het Klooster". Feestelijke intocht van Graaf Limburg Styrum (2 fo'o's). De pinquin pf veteend. „St. Thomas Aquinas" te Amsterdam. TEKST: Allerlek Eind goed, al goed (met plaat). Een zeldzaam eiland. De liefde overwint. Voor onze Jongens en Meisjes, Zaterdag, 20 Mei. Gebouw „St. Bavo" R. K. Volkshond half 9 uur Spaarbank „St. Antonius van Pa dua". 8 uur zitting Hulpspaarbank (Schoter kwartier). Half 9 uur Spaarkas „St. Nicolaas". (Winterprovisie). Half 9 uur zitting en in schrijving van nieuwe leden in de Coöperatie ve bakkerij „Arbeid Adelt". Half 9 uur Steun comité. ld- 7 a e r's Stichting op de gewone Mnsautntijden Buitengewone tentoonstel ling van kunstwerken, berustende in de ver zameling van Teyler's Museum: de gravures van Lucas van Leyden, geb. 1494 te Leiden, al daar overleden 1533. NATUURSCHOON. Deden wij reeds meermalen een Beroep Op do medewerking van Haarlem's ingezetenen om het zijn medemenschen zoo aangenaam mogelijk te maken, vooral in die omstandigheden, waarin de autoriteiten, die voor het welzijn en <le rust van de burgerij, te waken hebben, machteloos staan, ook thans komen wij met zulk een verzoek lot onze lezers. Zoo dikwijls maakt men de politie een .ver wijt en vait men haar lastig, omdat niet beier toezicht wordt gehouden op ,on2e publieke en zelfs op particuliere plantsoenen, parken en tui nen. Hei jonge groen komt overal uit .en alier- wege bekoren ontluikende rozen, seringen en an dere Flora's lieve kinderen het genietend oog van den wandelaar. Helaas kunnen de vandalen- handen dien feesttooi der lente, niet ongerept talen, en op vele plaatsen zien wij hoornen en zelfs plantsoenen beschadigd. De politie staat hiertegenover machteloos. Want voordat zelf's de kleinste hand een bloempje plukt wordt wel uitgekeken of er geen onraad in de huurt is. En opmerkelijk is hoe verregaand onverschillig het publiek zich toont, wanneer het zulke ver woestingen ziet. Ter wille van hét schoon, waarvan w"ij allen wenschen te genieten, is hier een aansporing zulke wandaden legen te gaan zeker niet mis plaatst V De S. D. A. p. stelde voor 'de periodieke i Raadsverkiezingen candidaat de heeren A. INagtzaam, L. J. O. Poppe en J. J. Joosten. DE POSTHARMONIE. De Muziekvereniging „De Postharmonie", I zal op 25 Mei (Hemelvaartsdag) deelnemen aan een te Maarsen te houden festival. ONZE VLOOT. - De vier sohoolplaten, die vanwege de afdee- ling Haarlem van Onze Vloot zullen worden uitgegeven en voorstellen een torpedoboot, het (ftantsersahip Evertsen, het laden van een ka non en het voordek van H. M. pantserscliip Jacob van Heemskerk, zijn thans ter bezich tiging gesteld te Rotterdam, waar zij zeer de aandacht trekken. De platen zullen in Augustus verschijnen. VOORBEREIDEND MILITAIR ONDER RICHT. Ons wordt opname verzocht voor het vol gende Ingevolge liet bepaalde in de Regeling van het Voorbereidend Militair Onderricht, zal de aanmelding tot deelneming aan dit onder richt, dat kosteloos wordt verstrekt moe ten geschieden vóór den lsten Juni eerstko mende en wel: a. in plaatsen waar Infanterie of Vesting-Artillerie in garnizoen ligt, bij den Commandeerende Officier der Infanterie of der Vesting-Artillerie; b. in de overige plaat sen bij den Burgemeester der gemeente. Bedoelde Commandeerende Officieren en Burgemeesters zenden vóór of op 1 Juli aan den Inspecteur der Infanterie een staat in, vermel dende onder meer, welke jongelieden zich tot deelneming hebben aangemeld. Vermits nu door genoemden Inspecteur na ontvangst van bedoelde staten, alle verzoeken om alsnog tot het onderricht te worden toege laten, zullen worden afgewezen, tenzij de be langhebbenden kunnen aantoonen, dat zij door verblijf in het buitenland of om andere rede nen onschuldig zijn aan te late aanmelding, meenen we de jongelieden, die aan het voorbe reidend militair onderricht wenschen deel te nemen, dat 1 October a.s. begint, nadrukkelijk opmerkzaam te moeten maken, op de noodzake lijkheid zich daartoe vóór 1 Juni a.s. aan te melden, terwijl we tevens in herinnering bren gen, dat gelijke aanmelding ook moet geschie den door hen, die ten vorigen jare réeds aan het onderricht deelnamen. NAAR AMSTERDAM. Zondag a.s. zal het seizoen worden geopend van het Tolhuis o. h. IJ te Amsterdam met een matinée en avond-concert, te geven door het 10e Regiment Infanterie alhier, onder leiding van den heer Eug. H, Rap, adjudant-kapel- meester. HiAAItLEMSCHH RiOÖDE KRUIS .TRANSPORTCOLONNE. Dlank' (zij1 |de toestemming', 'daartoe ver kregen van idett' Jiieer kolonel commandant van het 10 Rfegt. Inf., zullen die leden van lOpgem'ellde Transporteolonnie a.s. Zondag" te 11 uur v.m. in' de g'ale'gienheid worden ge steld om; onder leiding! van 'den voorzitter Dr. Hienseh in d'e Inf. Kazerne een zieken- kar en Verb and kar jnet inhoud te gaan be- ziqhtingeh. VOLKStWEERBAARIHEID', 'Van 20 o'p 21 Mei wordt door de Afdeë- ling .Haarlem en JBloemendaal commando deelgenomen aan een-e nachtelijke velddienst- (oefening in het terrein ten Noorden van het Nioordzeekanaal. Dij dezle oefening wordt van losse patronen gebruik gemaakt. De heide afdèelmgen Verzamelen te 10 pur p.m. tp iQiVervejen.; AANBESTEDING, De Versdhillendie uitbreidingen aan de Oën- trale [Werkplaats, alhier, zijn gegund aan de aannemers Schiphorst, ten Philips alhier voor de som' van f 57,783. DISTRICTS-COMMANDO. Tijdens de afwezigheid van den kolonel- commandant van het 21 Landweerdistrict, kolonel F. B. A. van Steenhardt Carré tot en met 23 dezer, wordt deze functie waargeno men door den reserve-kapitein H. D. Emrik van dit district. EERSTE NEDERLANDSCHE ELECTRI- SCHE TRAMMAATSCHAPPIJ. In de gisteren ten kantore der Maatschap pij gehouden jaarlijksche algemeene verga dering van aandeelhouders werden het jaar verslag en de balans en winst- en verliesre kening goedgekeurd en werd de heer A. van Rossuin (aftredend), als commissaris herko zen, OUDERHART. Gisteravond werd in de Gen. Cronjéstraat een vreeselijk tooneel afgespeeld. Een moeder kreeg het te kwaad met haar dochter. De twist liep zoo hoog, dat de moe der in drift haar dochter met een schoen een gat in haar hoofd sloeg, zoodat het bloed er uit stroomde. Het meisje vluchtte de straal op en werd door buren in huis gebaald. DÉRAILLEMENT. Gisterenavond omstreeks kwart over tie nen derailleerde bij de Manége-brug een wa gen der electr. tram. Door direct ontboden personeel werd de tram na veel moeite weder in de rails gelicht. In'de tram zat "slechts één dame, als passa gier. Deze sprong, toen het ongeluk gebeurde, uit den wagen, doch bekwam geen letsel. Zij was zoo overstuur, dat zij het op een loopen zette. De middagvergadering. Gisterenmiddag werd in de bovenzaal van de Sociëteit „Vereeniging" de ledenvergadering gehouden tot goedkeuring van Statuten en Re glement en verkiezing van het Hoofdbestuur. Bebalve de gisteren genoemden waren nog aanwezig Mej. Joh. Wigman, redactrice van „De Lelie", eenige vertegenwoordigers van de afdeeling Rotterdam, de heer J. J. Beliën, van Oorschot, Mgr. J. van Schaik, president van 't Seminarie Kuilenburg. De vergadering werd gepresideerd door den heer M. L. van Gemert, voorloopig voorzitter van het voorloopig bestuur. Hij heet de weinige aanwezigen, vooral de afgevaardigden van de vereenigingen in de an dere bisdommen van ons land hartelijk wel kom, waarna hij het woord geeft aan den heer Jac. de Jong ter voorlezing van de notulen van de oprichtingsvergadering, die ongewijzigd ge arresteerd worden. Hierna deed de heer De Jong eenige mede- deelingen betreffende afdeelingen, die elders gesticht zijn of die in wording zijn. Te Rotterdam is binnen zeer korten tijd de definitieve oprichting van een. afdeeling te wachtenook te Amsterdam is men zeer ver ge vorderd; terwijl in Den Haag en Delft even eens de actie begonnen is. Nu kwam aan de orde de behandeling der Statuten en van het reglement, waarbij aan de nuttige wenken van mannen der praktijk gaar ne aandacht werd geschonken. Met eenige wij zigingen, meestal de redactie betreffende, wer den deze ten slotte door de vergadering goed gekeurd. Gekozen werden in het Hoofdbestuur: de dames Mej. Joh. Wigman, Amsterdam, en Me vrouw W. KerkhoffPoortman, alhier, en de heeren Jac. de Jong, F. X. M. Schiphorst, M. L. van Gemert, de HoogEerw. heer Deken Stoffels, allen alhier, en de heeren Alph. Lau- dy en L. J. de Pater, van Amsterdam, met den ZeerEerw. Pastoor W. p, H. Jansen, Den Haag. Na een dankwoord aan de aanwezigen, sloot de Voorzitter de vergadering. De propaganda-avond. Wat een vroolijk gezicht die groote concert zaal van de Vereeniging, gisterenavond door zooveel beoefenaars en vereerders van den Volkszang gevuld. We kunnen ons dan ook wel begrijpen, dat de HoogEerw. heer Mgr. J. J, Graaf gaarne be reid was op de vereerende uitnoodiging van liet hoofdbestuur, de bijeenkomst te openen. Hij maakte bekend de namen dergenen, die geko zen zijn tot leden van het hoofdbestuur en dat de federatie tusschen de verschillende diocesane vereenigingen een voldongen feit was. Vervolgens gaf hij de leiding van den avond over aan den lieer Jae. de Jong en aan den heer Alph. Laudy, Het propagandakoor voor den Volkszang, versterkt door een groot kinderkoor, zong nu de „Leeuwerk-potpourri", op uitstekende wijze geaccompagneerd door een nog jeugdig en be ginnend musicus liier ter stede, de heer J. J. J. Jonckbloedt. Vooral „De Kleinste' „Een liedje van de Zee", en „Zilvervloot" verwierven een enthou siast aplaus. Het „Wien Neêrlandscli bloed" en „V ilhelmus van Nassouwe" werden staande aangehoord. Een woord van bijzondcren lof komt toe aan den heer Jae. de Jong voor zijn onvermoeide zorgen en zijn kranige leiding en aan de zan geressen en zangers voor hun degelijke en prachtige uitvoering, die zoo was, dat de heer Mertens uit Maastricht later zelf moest getui gen, de „Leeuwerk"-potpourri nog nooit zoo goed te hebben hooren uitvoeren. Degenen, die thuis gebleven zijn moeten zich hiervan steeds een verwijt blijven maken. De heer Alph. Laudy, van Amsterdam, betrad nu het podium ten einde, zooals liet program ma aangaf, een „propagandistische toespraak" te houden. Mgr. Graaf, aldus ongeveer spr., heeft mij in opdracht gegeven een poging te wagen om velen, om allen onder de aanwezigen, die nog geen lid zijn van do vereeniging voor volks zang, hedenavond als zoodanig aan te wer ven, maar dan had beter de heer De Jong met zijn uitstekend koor liederen kunnen blijven zingen, die zeker meer propagandistische kracht hebben dan de i .opaganaa-potpourri, die spr. zal voordragen. Het is vandaag een merkwaardige dag voor den Volkszang, hedenmorgen heeft Mgr. Graaf de doopplechtigheid verricht en naast den va der, den heer De Jong, komt niet minder een woord van dank en hulde toe aan den peter en vooral de meter, den heer en mevr. Kerkhoff, welke laatste vooral zorgen noch moeiten ge spaard heeft voor de goede zaak van den Volks zang. Dan richt spr. zich tot de getuigen, de af gevaardigden van de andere bisdommen, hen gelukwenschend met de federatie, die heden be klonken is. Heden is een monumentaal werk volbracht en daarom spreekt de heer Laudy gaarne een woord van lof tot de oprichters van de vereeni ging voor volkszang in Limburg, dat hij gaar ne de moeder van den volkszang wil noemen. Met echt Limburgsch enthousiasme decla meert dan de vurige oud-Limburger een Lim burgsch versje. In een meesterlijke schildering beschrijft de gevierde spreker ons nu een vogelenkoor, opge wekt tot zingen door de opstijgende Leeuwerk. Zoo moet het zijn en gaan met de heerlijke volkszang 1 Zelfs de mooiste instrumenten kunnen ons niet zoo ontroeren als 't lied van een moeder of van een sobere monnikenstem. Wij Katholieken zijn allen vertrouwd met het kerkorgel; die natuurgeluiden ontroeren ons, maar dan valt een knapenstem in, hoog, helder en als dan het „Adoro Te" klinkt, buigt men de knieën voor den verborgen God. Alleen de menschelijke stem vermag ons op te voeren tot vreugde, doch ook tot de droefheid van het „Stabat Mater" of tot de ontzetting van de „Dies Irae". De engelen in den Hemel spreken niet, maar zingen Gods lof. Uit den Bijbel klinken ons voortdurend de zangen en psalmen tegen. Onze Moeder Maria heeft in een der subliemste oo- genblikken de „Magnificat" gezongen, waarin wij baar nog lofzingen. Ook naar 't laatste Avondmaal ging Chris tus met gezang en alle geslachten en eenwen zijn getrokken achter den Christus-Musicus! Dan roept spreker alle standen op om te overstemmen het slechte en vuile lied: neemt den Christus op uw schouders en draagt Hem midden tusschen het volkAan U, o Koning der Eeuwen, aan U zij de zegepraal! In de middeleeuwen was een wisselwerking tusschen geestelijk en wereldlijk lied. Maar de revolutie ontbond het huwelijk van kerkelijk en wereldlijk lied: 3e zonde dreef hen uiteen als het eerste mensehenpaar. Het is verschrikkelijk als men er zich in denkt, lioe de kinderen zelfs geen populaire liedjes meer kennen: terwijl toch kinderen en lied bij elkaar hooren als onschuld en schoonheid. Doch er komt reactie, ook in HaarlemHet Zuiden heeft een praclit-repertoire over do Moerdijk gebracht. Dan zet spr. de aanwezigen aan toe te tre den als lid: van Haarlem moet de victorie uit gaan Hij wekt de vrouwen op om haar om geving te leeren zingen; dit zal zijn tot heil en voordeel van de maatschappij. Dan zal 't eens mogelijk worden, ons ideaal: dat het Gregoriaansch uit honderde kelen door de kerk zal galmen. Spr. wil den kreet van Mgr. Van Ketteler „meer vreugde" omzetten in: „meer volks zang", dan zal daaruit meer vreugde voortko men. Met een variant op het „Lied van den Ar beid'' van Réné ao Clercq, eindigt spr. zijn toegejuichte rede. Na deze prachtrede, zooals van een Laudy alleen te verwachten is, en die onophoudelijk door daverend applaus onderbroken werd, brak een jubelende geestdrift los. Het schaterde door de zaal en er scheen geen eind'te komen aan 't applaus, zoozeer had de gevierde spreker zijn vele hoorders in begeestering weten te bren gen. Hij was dan ook verplicht nog eenige ma len op te staan om zijn dank to betuigen. Was die rede van Laudy een enorm succes, niet minder was dit het geval van de beide so listen. Mej. Aug. Bakker, van A'dam. 'n mooie, tee- re sopraan, zong eenige liedjes uit de Leeuwerk „Hemelhuis", „De Verhuizende meid" en „Moe- derke alleen", waarvan vooral het laatste niet beter .uitgevoerd zou kunnen worden. Ook het „Afscheid der Zwaluwen" van Cath. van Ren- nes, oogstte, en terecht, zeer veel bijval. Mej. M. v. d. Vijver van den Haag, vergast te ons oqk op eenige nummertjes uit „de Leeuwerk"; haar keuze was gevallen op: Eg- bers'„Een kind van Holland", „Het lied van den smid" en „Hij die geen liedje zingen kan". Vooral het eerste vond in deze zangeres een waardige vertolkster. Heel goed was ook Pastoor Jaasens': Pier den Mandemaker." Eigenaardig was het dat deze dames geac compagneerd werden door den ZeerEerw. heer Prof. L. Dobbelsteen, van Heeswijk. Over diens uitstekend pianospel was slechts één roep. Het was dan ook heerlijk! Nu betrad de heer Mertens het podium. De heer Laudy had hem den dirigent van den Volkszang genoemd en dus meende hij wel ge rechtigd te zijn eenige woorden van ge- lukwensch te mogen richten tot de llaarl. ver eeniging. Nog nooit en nergens had spreker de „Leuwerk-polpourri" zoo mooi en zoo gevoel vol hoorenu itvoeren als dezen avond. Het speet spr. slechts dat aan 't publiek eerst nu, op 't einde van den avond, gelegenheid gegeven werd om mede te zigen. Blijde constateerde hij de aanwezigheid van vele vrouwen, want zij zijn de beste propagandisten voor 't volks lied. De ZeerEerw. heer Dobbelsteen, afgevaar digde van 's-Hertogenboseh, wensebt de jeug dige vereeniging geluk met haar succes. Spr. hoopt, dat de heer Laudy ook in Den Bosch zijn gevoelvolle woorden zal doen hooren. Met de beste wenschen voor de toekomst eindigt spreker. Nu bieden eenige dames van de Propaganda- club aan den heer De Jong een praclitigen lauwerkrans aan, terwijl mevr. Kerkhoff Poortman eenige hartelijke woorden tot hem richtte. Aan de aanwezigen werd vervolgens gelegen heid gegeven „De Kleinste" en „Het Zonnetje" mede te zingen en tot slot zongen de kinderen nog hun gelii fkoosd „Schommellied" en ,,De S' 1- daatjes waarbij de toehoorders moeite moes-' ten doen om zich in te houden en niet mede te zingen. Opgewekt en gewonnen voor den volks zang gingen de vele aanwezigen huiswaarts en de Yolkszang-dag behoorde weer tot de ge schiedenis. Een voortdurend succes mogen we verwach ten! ^•5? (Zitting van gisteren.) 01 DIE BEVERWIJKERSI De gebroeders S. waren geen goede vrienden van VKleijn, die Jacob S. vroeger met een bierfleschje op zijn hoofd getikt had en daar om hadden de twee broeders hem gezamenlijk eens afgerost, zoo, dat hij een week lang zich ender dokters behandeling moest stellen. J. S. vertelde, dat hij driftig was geweest en M. S. dat hij tuschenbeide wilde komen. Mr. Hoyer eischte tegen Jacob 14 dagen ge- vangenistraf en voor Martinus vrijspraak, om dat niet bewezen was dat deze had willen mis handelen. Weer een Beverwijker in 't bankje! en wel w TL^'Ldio op 17 Augustus in de herberg van vTh. Koopman, dezen, op zijn aanmaning oin heen te gaan, allerlei lieve benamingen naar 't hoofd slingerde, als: afzetter, oplichter, e. d. De veldwachter v. Engelen onderging 't zelf de lot. v. E. was niet geheel nuchter geweest. Hij staat als lastig bekend en dus vroeg Mr. Hoyer veertien dagen. MISHANDELING. Willem V. werd op 26 Maart 1.1. „bewerkt" door de gebroeders B. van Koog aan de Zaan, met een boksijzer, zoodat het bloed uit vele hoofdwonden gutste. Het schijnt wel, dat V. zelf de aanleiding was tot de ruzie, waaruit de vechtpartij ont stond, zoo tenminste was op te maken uit de verklaringen van getuigen en beklaagden. Mr, Hoyer eischte tegen Jan B. 14 dagen en tegen Gerrit 2 boete subs. 14 dagen tucht school. M'r. R. II. Ribbius, als verdediger, vroeg vrij spraak voor G. B., daar het bewijs wat dezen betreft, niet overtuigend was. Uitspraken 1 Juni. Zaterdag, 20 Mei. Bloembollenveiling te Heemstede- VERKOCHT; HAARLEMMERMEER. Te Nieuw-Vennep werd Donderdag in het caïé Stapel publiek geveild door Nolaris Overmeer, hel recht van opstal op .een perceel gronds, benevens het daarop staande woonhuis, gelegen aan den ringdijk bij de Leegh- water, gezamelijk groot 8.45 A. Ingezet op f 1000 door B. da Groot, werd het afgemijnd voor f 1500 door A. de Groot te'Niéuw-Vennep. De verkoop geschiedde krachlens art. 1223 B. W. Ix:veranlie. Bij inschrijving is de levering van rijwielen ten cnenste der gemeente-poiitie alhier, opgedragen te Hoofddorp aan Gebr. Lieuwens en tq Nieuw-Vennep, aan C, Verhoeven,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1