BUITENLAND. BINNENLAND. 396ste Staatsloterij Trekking van Keden) 5e Klasse. 11e Lijst.- No. 14318 f 25,000. Nos. 5966 8773 en 14507 ieder 'f 1000. Nos. 6123 en 15769 ieder f 400 No. 2591 f 200. Nos. 2978 6884 7137 1477. 8995 17554 17781 en 19911 ieder i 100. La 1 Prijzen van 'NIETEN. f 70. Klasse 10e Lijst: 4595 en 8188 m.z* met f 70. 10748 met f 70 en 17830 met £74 8 m.z. met niet. OVERZICHT. Het ziet er in BELGIË vojor 'de katholieke partij moeilijk uit: de koning zal (naar algemeen wordt aangenomen) voor de hef tige bedreigingen der liberalen en socialis ten, die hand aan haöd gaan uit kathodicken- haat, uit vrees voor zijn troon eenigszins nukken en het katholieke ministerie probee- ren over te halen om de onderwijswet tot na de verkiezing uit te stellen. Natuurlijk past de katholieke regeering daarvoor: het heet dat minister Schollaert dit al duidelijk aan Zijne Majesteit te ver staan heeft gegeven. 'tls toich inderdaad kras! Daar is een katholieke regeering, die steunt op een willige meerderheid in de Kamers: deze regeering stelt een wet voor die den heftigen anti-clericalen niet bevalt.... En deze stellen zich nu te weer als razen- den, ze dreigen formeel met opstand, ze hebben al de mijnwerkers in de mijnstre ken overgehaald om het werk te staken, ze dreigen zelfs met revolutieen de zwak ke koning, bevreesd voor zijn kroon, ziet om naar de oogen van de felle papenhaters, die echter leden zijn der machtige Loge, enbezwijkt voor de dreigementen! Nu willen de kathodiekc-n desnoods nog Kamerontbinding en een dadelijk beroep op het volk. Dochdit komt den heeren anti-cleri calen weer ongelegen! (Want dan vreezen ze weer een nieuwe ka tholieke meerderheid. Ze willen dus de wet gehéél van de baan hebben, tot aan de verkiezingen van 1912, dan hebben ze den tijd voor zich om een reuzen-leugencampagne te beginnen Of de koning dit laatste zelfs zal kiezen, liever dan het recht der katholieke meerder heid tegen de godsdienstloozen en godsdienst haters te verdedigen Men weet wat de vrijmetselarij over Bel gië heeft besloten: na Spanje moet België vallen als monarchie: de katholieke konin gen van Europa moeten een voor een plaats maken voor een republiek, zooals Portu gal al is. Nu is het wel waar, dat de eerste proeve allerjammerlpkst mislukt is en Portugal van heden een hel is bij wat het onder het ko ningschap was, doch dat raakt de Interna tionale godsdiensthaters niet! Het felle verzet Tan al de anti-cJeriea- len tegen de onderwijswet van Schollaert, die op de meest-onpartijdige wijze alléén verzekert aan den huisvader het recht om zijn kinderen op te laten voeden zooals hij dat wenscht, dat felle verzet toont wel aan, hoezeer de macjonnerie vreest dat België haar ontgaan zal. En de katholieke koning, blind voor de teekenen des tijds die hem waarschuwen, offert zijn regeering op aan den moloch, die gereed staat om ook hem-zelf eerstdaags ce verslinden I 'tls droevig, in vele opzichten. Maar het toont ook, hoe de antidericale organisatie van geloofshaat eigenlijk tocii voor niets staat! Verbeeld u dat de Fr ari sche kataodieken, om maar een voorbeeld te noemen, eens op een dergelijke wijze „met alle middelen, wettig of niet" (zooals de liberale leiders in België hebben verkon- j digd dat ze doen zouden) zich zouden nebben i willen verzetten tegen de goddelooze en on- j rechtvaardige wetten die de kerk berooven en bestelen! |Wa,t zou de Jiberale en anti clerioale wereld hebben getierd En dit duldeloos optreden van het anti-1 katholieke monster-verbond in België wordt door alle liberale en „neutrale" bladen ten onzent met eere en lof overladen! Het is teekenend, voor wie zien wil! laster, en hem veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf en boete. Of de liberale pers nu haar lasterpraatje zal terugnemen'? De opstand in Albanië. Het Wiener Cor- respondenzbureau, noemt de berichten, die ook wij gisteren aan de Engelsehe bladen ontleenden over den opstand der Mirediten en de inneming van Alessio zeer overdreven. De toestand in Albanië is lang niet zoo cri tiek als de bladen het voorstellen, deelt dit bureau, dat wel meer door de Turksche auto riteiten gebruikt wordt om ernstige berich ten, met of zonder grond, tegen te spreken, mede. Wel wordt toegegven, dat de Malis soren uit de omgeving van Alessio die ves ting, welke slechts door een klein detache ment verdedigd werd, hebben aangevallen, maar door de versterkingstroepen, die jurst bijtijds tussehenbeide kwamen, zouden zij z(jn teruggedreven. Voor een uitroeping der zelf standigheid van Albanië, hebben de Miredi ten, volgens een verklaring van den Turk- scken minister van oorlog, geen macht ge noeg. Terwijl tevens de in Albanië aanwezige trcepen sterk genoeg zijn om iedere gebeur lijkheid het hoofd te bieden. Heel bemoedigend klinkt deze laatste uit spraak niet. Want al mogen de Mirediten wier aansluiten bij de revolutie hier zijde lings wordt erkend, ook al geen macht heb ben om zoo dadelijk maar de autonomie van het land uit te roepen, ze hebben wel de macht om den Turkschen troepen heel wat onaangename verrassingen te bereiden en zoo misschien de autonomie mee te helpen voorbereiden. De berichten nit Albanië verdienen voor eerst weer dubbel dus de aandacht. De schandalen in Rusland. De senator tIIeidliardt, die met een administratief onder zoek belast is, heeft tegen vijf ingenieuren van de staatssporen, twintig spoorwegamD- tenaren, en tegen zeven raadsleden van den raad te St. Petersburg, o. w. de voorzitter mr. Kowski, wegens bedrog in de uitoefening van hun ambt, een vervolging bevolen. Bo vendien maakte hij de ministers van Ver keer, Handel en Marine en de directeuren van de staatsspoorwegen opmerkzaam op een groot aantal malversatiën, door beambten, die onder hen ressorteeren, gepleegd. Maurice Rauvier. Te Parijs is gisteren middag de 69-jarige senator en oud-minister Maurice Rouvier overleden aan de gevolgen van een longontsteking. In Mexico. Madero is te Mexico (stad) aangekomen en hartelijk ontvangen. Gisteren, c^p den dag van zijn aankomst, trof een grou- te ramp de stad. Een aardbeving verwoestte verschillende gebouwen, o.a. de kazernes der artillerie, waar zeventig soldaten onder de puinhoopen begraven werden. Men schat het aantal ge wonden op vijftig a zestig. Een merkwaardig tramongeluk. Te Stalz- bridge in Engeland raakte bij het afdalen van een steile helling op den Millbrookweg een electrische tramwagen, door onklaar worden van een trolley, buiten de maclit van 1 den bestuurder. Hij gleed in snelle vaart naar beneden, ontspoorde en viel eindelijk omver, waarbij de bovenop zittende passu- giers een heel eind weegs werden weggeslin gerd en de binuenzittenden op en over elkaar geworpen werden en de wagen vernield werd. Dertig passagiers werden gewond; ver- j scheidenen zóó ernstig, dat zij naar het Gast huis gebracht moesten worden. De wagenbe stuurder en de conducteur waren niet zwaar gekwetst. De wagen sloeg gelukkig om op een open plek; anders zonden er nog veel meer zwaar gewonden of misschien ook dooden zijn. Ook was het een geluk bij dit ongeluk dat een j paniek, die bij het „op hol gaan" van de train ontstond, bezworen werd door een der pas sagiers. die de anderen met kracht vermaan de te blijven zitten. De Fransehen in Marokko. Uit Fez wordt d.d. 2 Juni gemeld, dat de troepen van gene raal Moynier op weg naar Raselma door cle Beni-Mtir, die van andere opstandige stam men steun ontvangen, aangevallen werden. Na een hevig gevecht, trok de vijand zien met groote verliezen terug. Van de Fran- schen werden een officier van gezondheid en drie soldaten gedood en dertien man gewond. Rijke zuigelingen! Amerika bezit nog meer rijke zuigelingen behalve den kleinen ■Mc. Lean, den ,,200 inillioen baby", zooals hij gewoonlijk wordt genoemd, ofschoon hij eigenlijk „maar" 75 millioen dollars te wach ten heeft. Een van dezen is de kleine Ran dolph Hopkins, een kind van twee maanden, dat 5 millioen dollars te wachten heeft. Die zuigeling, „de kleine Hop", zooals hij wordt genoemd, heeft al een eigen huis in de 5e Avenue, de deftigste straat van New-York, cu zijn vader laat daar op het dak een tuin maken voor het kind, met kleine dieren iu traliehokken en voorts een kinderspeeltuin, met allerlei toestellen en een zandhoop erbij. Een droevige rechtspraak. Een afgeval len priester in Rome, zekere Verdesi, heeft een anderen priester beschuldigd, het biecht geheim te hebben geschondenDe on schuldig betichte heeft echter dit laster praatje niet op zich laten zitten, vooral niet daar do anti-clericale pers al juichte en ju belde over die „schending van de biecht", en bracht de zaak voor de rechtbank. Welnu: de Jtaliaanschc rechtbank (volstrektgeen Katho lieke!) heeft Verdesi schuldig bevonden aan HET KON. BEZOEK AAN AMSTERDAM. De komst van de Prinses. Tegen vier uur werd het gisteren om het Paleis en op het Damrak ontzaglijk vol. Op het perron van het Centraal-station waren de gewone orde-maatregelen genomen. Ruim kwart over vijven weerklonken van uit de verte saluutschoten, ten teeken dat de koninklijke trein het grondgebied van Am sterdam had bereikt. Even later werden ook van de „Jacob van Heemskerck" de saluutschoten gelost en werd het sein gegeven dat de trein het sta tion naderde. Toen werden de deuren der Koninklijke wachtsalon geopend en schreed koningin Willielmina, van Haren Gemaal vergezeld, het perron op, gevolgd door het geheele ge volg en de vertegenwoordigers der Holl. Ijz. Spoorweg-Maatschappij, de heeren jhr. v. d. Wijck en Kalff. Op dat moment gleed de trein uiterst lang zaam binnen. De kleine Prinses, in een keu rig wit kleedje en met een tuiltje rozen in de hand, bevond zich voor een der jiortierramen en wuifde hare ouders toe. Daarop leidde freule Van der Poll haar naar het portier en tilde de verpleegster mej. Marting de prin ses naar buiten. Een allerhartelijkste begroeting volgde. H. M. de Koningin liep terstond op de kleine prinses toe en omhelsde haar. Ook de Prins boog zich naar zijn dochtertje toe en kuste prinses Juliana zooals ook de Koningin dat had gedaan. De kleine prinses stapte nu alleraardigst op het gevolg toe, hoog eenige malen naar hef juichend publiek op het perron, boog vei-- volgens naar verschillende dignitarissen iu het gevolg en wandelde aan de hand der Ko ningin naar de wachtsalon, om even later gezeten tusschen hare Koninklijke ouders naar liet Paleis te rijden. Als de Koninklijke Stoet den Dam oprijdt, zijn aller blikken gericht op het kleine in liet wit gekleede figuurtje, dat tusschen Konin gin en Prins in het rijtuig zit. Het rijtuig houdt stil vooi den Paleisingang, zuster Mar ting slapt in het rijtuig en neemt het Prin sesje op. Prinsesje kijkt rond en de zuster beweegt het handje, waarin de Prinses een zakdoek houdt, op en neer in de Tichting van de menigte, die geestdriftig en aanhoudend juichen blijft. I)an stapt het Prinsesje tusschen Koningin en Prins het Paleis binnen. De menigte, die haast niet tegen te houden is, wordt nu tot aan den rand van het Paleistrottoir terugge drongen. En dan komt het groote oogenbük waarop honderden heel den middag hebben staan wachten. De balcon-deuren gaan open en Prinses Juliana stapt naar buiten, tus schen haar ouders in. H. M. de Koningin hukt zich. beweegt het handje der Prinses in de richting der mensehenmassa op den Dam. Freule Van de Poll, die achter het Konink lijk Echtpaar staat, tilt de kleine op, H. M. neemt Haar kind op den arm en dan laat Zij Prinses Juliana opnieuw wuifbeweginkjes maken naar het publiek. Als dan de kleine weer neergezet wordt, maakt zij, staande tusschen Koningin en Prins, een paar aardige buiginkjes naar de menschenmenigte. Warmer en krachtiger nog klinkt het gejuich op. Dan verlaten het Ko ninklijk Echtpaar met de Prinses het balcon, maar nog even vertoont de Prinses zich aan een der vensters, zoodat opnieuw het gejuich davert over den Dam. Men meldt ons uit Amsterdam Nadat hedenmorgen weer gelegenheid voor audiënties voor particulieren was gegeven, werd in den namiddag een rijtojer gemaakt en daaraan verbonden een bezoek a,an de tentoonstelling van de Maatschappij „Arti et Amicitiae". Over het Roikin werd naar het gebouw van Arti gereden. Dit gebouw was inwen dig fraai met planten, hoofdzakelijk pal men en bloemen versierd. Aan den ingang der eveneens kwistig .ver sierde vestibule, werd H. M, en Z. E. H door het bestuur van „Arti et Amicitiae' bestaande uit de heeren Prof. Bart van Hove, voorzitter, A. E. Reicher, secretaris, O. H. Breitner, Ed. Karsen en C. G. 't Hoioft ontvangen en verwelkomd. Aan den ingang wachtte H. M. de Ko ningin een aardige attentie; Haar werd na melijk door het dochtertje van een der be stuursleden een fraaie ruiker overhandigd, waarvoor de Koningin de kleine met eenige minzame woorden dankte. Naar hoven geleid, werden de leden der commissie voor de kunstzalen, nl. de hee ren A. M. Gorter, voorzitter, Ml Monnick endam, Ed. Frankfort, secretaris, Prof. N. v. d. iWaay. en A. Hesselink aan de Hooge Gasten voorgesteld, waarna het bezoek aan de tentoonstelling, die reeds ettelijke maan den geopend is, een aanvang nam. Allereerst werd de groote kunstzaal bezocht, daarna de kleinere. H. M. de Koningin werd rondgeleid door den voorzitter van Arti den heer Bart van Hove, die Sevens H. M. op haar verzoek inlichtte, terwijl prins Hendrik, door den voorzitter der commissie voor de kunstza len den heer A. M- Gorter rondgeleid werd. Na afloop, van het bezoek betuigden de Koningin zoowel als prins Hendrik hun in genomenheid met het geziene, waarna af scheid genomen werd. Toen zij weer huiten het gebouw versche nen stegen luide toejuichingen uit de wach tende menigte op. Direct nadat de Konin gin en Prins Hendrik en de gevolgen had den plaats genomen, zette de stoet zich in beweging en werd met een grooten omweg langs Oude Turfmarkt, Sophiaplein, Regu- liersbr eestraat, Tho-rbeckepiein, Heeren gracht, Koningsplein, Singel, Spiiï, N. Z. Voorburgwal, Martelaarsgracht en Stations plein waarbij de Koningin en de Prins tel kens de hartelijke toejuichingen van het pu bliek minzaam beantwoordden, naai' het Cen- traal-Station gereden, ter ai'haling van H.M. de Koningin-Moeder. Deze arriveerde om 2 uur 54 vergezeld van eenige dames en hee ren van Haar Gevolg. Hartelijk werd de Koningin-Moeder door Haar beide kinderen begroet, terwijl ook de gevolgen der Vorste lijke Personages wederkeerig der Vorstinnen eerbiedig begroetten. Langs het Damrak, w'aar velen aanwezig waren, om de Koningin-Moeder te begroeten, werd naar het paleis op den Dam terugge reden. Ook daar weer jubelende toejuichingen. Ruim drie uur was de stoet weer op het Paleis terug. Hedenavond diner, waarbij zullen aanzit ten de Commissarissen der Koningin, Ka- merheeren en Adjudanten in buitengewonen dienst. Na afloop van het diner volgt het Hofbal. KONINGIN WILHlït.MINA NAAK BKÜSSEL. Reuter seint uit Brussel: Volgens de Gazette de Bruxelles zal H. M. do Koningin op 28 Juli een bezoek aan het stadhuis aldaar brengen. Na een concert, waaraan uitsluitend dames zullen medewer ken, zal thee worden gedronken. H. M. zal een stoet van meisjes zien voorbijtrekken, die allen met oranjelinten getooid zijn. Tweeldn- deren uit iedere groep zullen een mand met bloemen aan de voeten van H. M. plaatsen. Gedurende den omgang door het stadhuis, zullen uitsluitend kinderen langs den weg, dien de vorstelijke personen zullen volgen, zijn opgesteld. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. is met ingang van 20 Juni be noemd tot burgemeester der gem. Rijswijk, mr. B. J. D. Zubli, met toekenning van ge lijktijdig eervol ontslag als burgem. der gem. Bennebroek. Bij K. B. is met ingang van 1 Sept. aan dr. L. Aronstein, op verzoek, eervol ontslag verleend als hoogleeraar in_de afd. der schei kundige technologie en mijnbouwkunde aan de Tech. Hoogeschool te Delft, met dankbe tuiging voor de door hem gedurende vele ja ren bewezen diensten. Bij K. B. is met ingang van 1 September benoemd tot lector in de afd. der bouwkunde aan de Tech. Hoogeschool te Delft W. Bet- tink, thans adsistent aan die Hoogeschool. PRESIDENT FALLIèRES NAAR NEDERLAND. Reuter seint uit Pariis: Naar verzekerd wordt, gaat president Fal- lières van 3 tot 7 Juli naar Nederland. MR. H. P. MARCHANT. De voorzitter van de Tweede Kamer heeft in de gisteren gehouden vergadering mede gedeeld, dat de heer Marehant, afgevaardig de voor Deventer, wegens een hem overko men ongeval, verhinderd was tegenwoordig te zijn. De heer Marehant is nl. gisterenochtend bij het fietsen gevallen en heeft een been ge broken. Het been is gezet, en de toestand van den heer Marehant is bevredigend. NEDERL. CENTRALE RAAD VOOR INTERNATIONALISME. De Nedei'landsche Centrale Raad voor In ternationalisme heeft in zijn Woensdag j.l. gehouden vergadering benoemd tot eere voorzitter mr. T. M. C. Asser, te 's Graven- hage; tot voorzitter dr. A. Kuyper, te 's Gra- venhage; tot onder-voorzitter den heer Jul. C. Bunge, te Amsterdam; tot eersten secreta ris mr. W. van Hoogenhuyze, te 's Graven- hage: tot tweeden secretaris mr. J. Limburg, te 's Gravenhage, en tot penningmeester mr. J. A. Loeff, te 's Gravenhage. De statuten van den raad zijn goedgekeurd hij Kon. besluit van 24 April j.l. PEST OP JAVA. Bij het departement van koloniën is giste ren ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië, dd. 6 dezer, betreffende pestgevallen op Java: Afdeeling Malang: Eergisteren - 4 dezer 4 gevallen, waarvan 1 doode, en gisteren 5 dezer 6 gevallen, waarvan 3 dooden. Van de lijders van vorige dagen overleden er resp. nog 3 en 4. Soerahaja, Madioen en Kediri: geen ge vallen. PROVINCIALE- STATENVERKIEZINGEN. WINSCHOTEN. De uitslag der stemming voor de verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten (vacature-H. Kenter, S.D.'A.P.) luidt als )volgtJ. Hommes Wiz., vrijz., landbouwer te Zuidbroek', 561 stemmen; El. Meyer "S.DiA.P. h. d. s. te Winschoten, 642 stemmen mr. II. S Schönfeld, burgemeester van Winschoten' 946 stemmen en M. Sypkens, a.-r., landbouwer té Meeden, 564 stemmen, zoodat ér herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Meyer en Schönfeld. Een oplichter. Op vertoon van een ambts penning en onder voorwendsel van brigadier der marechaussee Sprundel (N.-B.) te zijn, en als zoodanig een onderzoek naar uitgegeven valsch bankpapier te moeten instellen, wist een net gekleed persoon bij verschillende menschen te Zundert bankpapier in beslag te nemen, waar mee hij spoorloos is verdwenen. De justitie stelt een onderzoek in. Een mooie vangst. Gisterenochtend te 6 uur werd de aandacht van de politie agenten W. L. Hakkert en W. H. Ileinsius gevestigd op een gezelschap, dat zich in pand no. 7 in de Peperstraat te Rotterdam ophield en ruim van geld voorzien was. De beide agenten gingen met een paar rechercheurs het aangewezen pand binnen en troffen daar aan de Amsterdammers J. J. M., een tabakswerker uit de Maxnixstraat, en de losse werklieden C. K. en C. J. (S., luit de Goudbloemstraat, die goede sier maakten. Eerstgenoemde was in het bezit van 4 obli gaties van de Russische leening van 1909, elk tpr waarde van f 350, en ongeveer f 450 aan bankpapier en specie. Hij was in het bezit van dit geld gekomen door in een woning in de Marnixstraat te Amsterdam in te breken en daar uit een kast een geldkistje, waarin ongeveer f 1500, weg te nemen. Het ledige geldkistje werd in een gracht geworpen. Da diefstal is Zondagavond gepleegd, en eer gisterenavond ontmoette hij de beide andere mannen in een café te Amsterdam en noodigde hen uit, op zijn kosten mee naar Rotterdam! te gaan. j Het drietal is gisteren naar Amsterdam over gebracht en gesteld ter beschikking van de po litie aldaar. Een gevaarlijke zakkenroller. In een café aan de Tweede Lombardstraat te Rotterdam,' werd de glazenwassen er J. W-. Dinsdagavond betrapt, toen hij bezig was den lossen werk man A. W., W. een horloge te ontfutselen, j. H. R., uit de Wijde Broedersteeg, vestigde de aandacht van anderen hierop. Uit wraak hier over stak de glazenwasseher hem zijn mes in den rechterarm. De glazenwasseher is gearres teerd. Diefstal. Iji het logement van B. W., in de Raamstraat te Rotterdam, is uit een kast leen bedrag van f 100 gestolen ten nadoele van den logementhouder, terwijl deze aan het Pinkster drie vieren was. Diefstal. Aangifte is gedaan, dat in het Vondelpark, bij de Van Baerlestraat te Amster dam, een man, die zich daar met een rijwiel bevond, van een 15-jarig meisje f 1.50 heeft afhandig gemaakt. 1 Aa.nhondiiig. Een recihercheur heeft gister- naéht op de Korte Hoogstraat, fê Rotterdam, aangehouden, den recidivist F. N. v. d. die een maand geleden uit de gevangenis ontslagen werd. Hij wordt verdacht de dader te zijn van tal van rijwieldiefstallen, in de laatste dagen gepleegd. Hij heeft 'reeds bekend, een fiets te hebben gesio'.en op den Noordsin gelen een o_p de Kipstraat. Valsch geld. Aan het kantoor der Nederl. Bank te Enschede werd een valsche gulden ont- vanegn, die bij nauwkeurige beschouwing is te kennen aan onduidelijk randschrift en ietwat doffen glansterwijl de klank niet bepaald zui ver is. De beeldenaar, Koning Willem III en het jaartal 1870, zijn netjes nagemaakt. Een rijkskeuringdiemst gevraagd. De vele ziektegevallen te Leerdam zijn toe te schrijven aan vergiftiging door frauduleus vleesch afkom stig van een kalf. Vergiftiging. Te Wcener bij N. Schans, ging voor zes weken een 70-jarige trouwen met een 40-jarige schoone. Vrijdag j.l. werd de man plot seling na 't gebruik van koffie ernstig ziek en overleed kort erop. De dokter constateerde ver giftiging, de politie werd gewaarschuwd en na een langdurig verhoor bekende de vrouw arseni cum in de koffie te hebben gedaan. Zij is in arrest gesteld. Een zonderling. Gekleed in een mouwvest van de cavalerie met een lange zwarte broek aan en een politiemuts op 't hoofd, liep Woens dagmiddag in de Spuistraat te 's-Gravenliage een man een bundeltje brochures te venten met het j opschrift: „Onschuldig veroordeeld." In zich zelf mompelend schreed hij voort, omstuwd door een menigte nieuwsgierigen. Alhoewel de klee derdracht van dezen zonderling een weinig ge- teek op de huzarenuniform, kon men Uit moeilijk het onwettig dragen van mi'Ltaire kleeding noe men. Aan het mouwvest ontbraken de knoopen, terwijl van de politiemuts de granaat was ver wijderd Branden. Dinsdagnamiddag ruim 4 uur is er door onbekende oorzzaak te Dalen brand' ontstaan in het perceel, bewoond door en toe-1 behoorend-e aan de wed. R. Assen. Huis en inboedel gingen zoo goed als geheel verloren, j Wegens gebrek aan water viel er aan blusschen niet te denken. Alles was verzekerd, doch laag. Gisterennacht is onder Biervliet de groo te landbo'uwschuur van M. V. afgebrand. Acht paarden zijn in de vlammen omgekomen. Oor zaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Groote schade. Te Emmen-Erfseheidenveen kan men den brand nog niet meester worden. Een flinke regen kan alteen helpen. De schade' aan verbrande woningen turf enz. wordt ge- schat op f 190,000 a f 120,000. Onweer. Te Ossendrecht is tijdens een he- vig onweder de bliksem midden in een kudde schapen geslagen. Tien der dieren waren op slag dood. De herder bleef ongedeerd. De pa- rapluie die bij opgestoken hield, werd aan stuk ken geslagen. Gisterennacht zijn te Edam verbrand twee huizen onder een dak van P. Willig en J. [Streef-J kerk te Oudendijk. Alles was laag verzekerd. Treurig ongeluk. Op het stoomschip Tj.iman- zek, van de China-Japanlijn, liggende aan de' Lloydkade te Rotterdam, werd eergisteravond het deksel van een tank in het 13 an eter diepe ruim neergelaten. Op het deksel hadden plaats j genomen de plaatwerkers C. O., uit de Ruwaard- j straat, en B. S., uit de Oranjeboomstraat al daar. Het deksel dompte, en de beide mannen vielen in het ledige ruim. Zij werden inwendig gekwetst en gewond, laatstgenoemde, 'die naar. het ziekenhuis gebracht is, zeer ernstig. Verbrand. Te Krimpen a.d. Lek is een klein meisje van drie jaar in een onbewaakt oogenblik in brand geraakt, waarschijnlijk ten- gevolge van het spelen met lucifers. Do moeder vond de kleine met brandwonden overdekt, zoodat slechts de dood kon geconsta-1 teerd worden. Verdronken. Van een Wieringer visschers- 1 vaartuig zijn bij het uitzetten der nnsjovisnetten j de beide knechts overboord gestagen en ver- j dronken. 15 3270 6063 8255 11090 69 8818 6180 8375 11190 260 3547 6193 8546 11429 514 8515 6262 8655 11623 718 8727 6283 8701 11630 846 3841 6290 8845 11720 1129 3949 6299 8856 11934 1219 3983 6827 8978 12069 1229 3926 6372 8144 12076 1514 4034 6402 8160 12275 1541 4082 6403 9048 12296 1624 4136 6413 9177 12365 1641 4170 6512 9283 12480 1708 4187 6779 9378 12772 1717 4226 6790 9883 12824 1966 4232 6968 8620 12880 1968 4239 6988 9685 12963 2127 4260 7085 9870 12977 2150 4368 7086 9888 13102 2155 4549 7170 9910 38177 2887 4557 7128 9913 18273 2447 4636 7251 9965 13305 2470 4673 7359 9966 13315 2482 4777 7457 10041 13525 2571 5063 '7520 10071 13646 2591 5242 7722 10081 13723 2620 5350 7826 10815 13759 2716 5574 7852 10362 13779 2722 5660 7874 10435 13808 2849 5708 8027 10628 18917 2972 5783 8063 10728 14147 2979 5892 8124 10918 14168 3186 5903 8126 10998 14297 14401 37127 19500 14482 17163 19554 14580 17193 19556 14633 17366 19628 14788 17394 19643 14797 17410 19690 14370 17491 19706 15034 17501 1985 15076 17598 19SP" 15141 17756 199° f 15361 17796 199^' 15477 17824 2C0L 15504 17852 20055 15628 17875 20072 35653 18257 20110 15660 18453 20173 15751 18419 20233 15816 18562 20408 16181 18510 20553 16158 18555 20569 16209 18789 205! 8 16408 18717 20622 16415 38877 20661 6436 18831 20690 16553 18900 20801 16510 18905 20811 36697 19012 20890 16765 19050 2 958 16781 19127 16827 19156 17016 19259 37023 19397 17114 19482 3 1290 2405 4079 6424 6517 7818 9466 86 1840 2577 4092 5426 6666 7857 9478 144 13*4 2514 4151 5518 6684 7868 9Ó..4 174 1415 2558 4166 5530 6712 7882 9568 183 1427 2598 4191 5536 6786 7883 9570 232 1438 2614 4198 5576 6817 7954 9589 2d9 3 470 2694 41.01 5592 6818 7959 9669 307 1489 2692 4238 5623 6824 7933 9728 314 1540 2648 4252 5634 6829 8006 9732 412 1665 2757 4302 5647 6855 8108 9/90 428 1788 2770 4345 6656 6895 8205 9803 452 1747 2736 4408 5662 6967 8224 9858 481 3750 2730 4468 5664 6998 8237 986I 49S i77ü 2860 4402 5'07 6970 8307 9939 543 1789 2917 Ai>02 5770 7011 8852 9912 552 1829 2966 4&06 5795 7069 8421 9972 554 1888 3015 4543 532'i 7031 8582 99*1 625 1887 3063 4547 5826 7086 8598 9933 629 1904 3122 4638 5864 7076 8648 671 1922 3137 4677 596i 7052 8686 681 1925 322i 4689 5964 7182 8760 713 1981 8254 4731 600z 7182 8825 729 1976 8269 4762 6052 7103 8851 761 2081 8321 4790 6059 7209 8858 775 2108 3360 4794 6068 7398 8878 824 2195 3412 4832 6069 7311 8181 842 2107 3415 4873 6123 7354 8942 913 2201 3428 4895 6180 733S 8961 914 226» 3433 4908 6193 7337 8962 922 2257 8?90 4954 "'262 452 9052 925 2248 359o 4900 6283 7466 9033 lOOl 2249 3604 4971 6290 748* 9102 1031 2206 8749 4981 9296 7465 9165 1045 2862 3751 5004 63U) 7564 9166 1058 2342 3759 5050 6314 7633 9170 1059 2382 3761 5127 6337 7688 9193 1121 2361 08,53 5258 6863 7800 9827 1115 2358 S«7s 5277 6374 7764 9330 1146 2338 3917 5283 6382 7765 9345 1148 2398 3932 5299 6386 7732 9353 ll54 2357 3964 5364 6404 7718 9353 1172 2885 3997 5867 6413 7798 9413 1195 2429 4045 5387 6467 7794 9441 *286 2485 4048 5392 6483 786494 52 10019 10039 10070 10116 10141 10327 10370 10371 10390 10398 10483 10539 10582 10586 10599 10741 10752 10729 10760 10783 10810 10832 10870 10877 10890 11146 11188 11189 11223 11240 11312 11330 11361 11369 11457 11536 11557 11689 11700 11715 11926 11976 11998 10224 12020 12132 12134 12138 12146 12155 12264 12336 12375 12395 12414 12.58 12593 12616 12704 12722 12808 12827 12835 12881 12891 12949 12986 12995 13007 13019 13099 13103 13156 13170 13236 13345 13361 13379 13390 13145 13622 13631 13045 13652 13675 13874 13894 13896 13936 13970 14039 14114 14123 14125 11129 14230 14333 14336 14350 14372 14523 14562 14569 14585 14737 148CO 148S7 14914 14948 14980 15121 15242 15277 15297 15303 15418 15471 15483 15505 15509 15627 15637 15679 15681 15692 15787 158066 15827 15853 15857 15899 15963 16061 16154 16184 16279 16338 16344 16390 16110 16449 16483 16577 16595 16647 1G757 1C7C4 16832 10897 16911 17018 17060 17109 17116 17126 17225 17238 17292 17310 17326 17437 17462 17529 17009 17622 17717 17729 17743 17792 17895 17985 18026 1S075 18106 18119 18159 18196 18200 18245 18299 18418 18456 18180 18195 18545 18701 18715 18728 18750 18764 19043 19058 19059 .19089 19159 19348 19385 19423 19509 19577 19676 19578 19694 19700 19723 19778 19819 19830 19853 19890 20003 20036 20037 20060 20099 20275 20277 20385 20393 20413 20527 20545 20581 20657 20663 20297 20821 20852 20868 20895 10157 10225 10290 10400 10409 10467 10641 10642 10724 10765 10799 10803 10917 10991 11126 11250 11269 11274. 11487 11502 11526 11771 11868 11877 12055 12070 12122 12157 12221 12225 12465 12503 12522 12754 12760 12793 12909 12921 12929 13030 13045 13058 13246 13264 13320 13170 13494 13614 13705 13732 13831 13973 14002 14038 11459 11179 14186 14395 14743 14496 14771 14815 14823 15067 15069 15090 15353 15406 15409 15521 15586 15611 15753 15777 15778 1586 15876 15SS8 16204 16246 1C251 16424 16426 16429 16651 16708 16734 16961 16999 17000 17128 17110 17217 17391 17393 17395 17641 17662 17715 17896 17914 17918 18129 18141 18147 18321 18331 18399 18558 18572 18687 18841 18838 18950 19217 19270 19311 19594 19597 19638 19736 19745 19759 19905 19987 19988 20141 20148 20198 20510 20518 20517 20699 20718 20792 20972 20983

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2