Nagekomen Berichten Depót m Wijnen Uaisou Antonio Agnilar Aanbesteding Tandarts SWI1P Safe-Deposit. NIEUWS UIT DEN OMTREK. STADSNIEUWS. Advertenitën. Timmermanszaak. Aanbesteding Verfwerken. De Spaarne Bank - Nieuwe Gracht 98 verhuurt loketten in hare brand- en inbraakvrije kluis. Verkoopingen, Boel huizen enz. Sport en Wedstrijden Rechtszaken AiSTERQAËSGHE BEURS. Marktnieuws. eene Dienstbode Adverteert in de Nieuwe Haarl. Courant. bouwen Machinegebouw. Kruisstraat 40, Haarlem. HET AUTOMOBIEL-ONGELUK IN DEN AERDENHOUT. VAN ONZE RECHTBANK. §ÜfaEZ@ë$OEëü. VAN ELDERS. Tweede Kamir. 17W Scheepvaartberichten Weerbericht. JACOBUS ARN0LDUS BOOT, te 'a-GRAVENHAGE. Gevestigd bij W. J, v. Dril, CAFE „FLORA* Hülegom. hei verven van 1800 lantaarn palen en 35u lantaarnarmen (zonder lartaarns) 31 electrische masten, 25 overspanningen, be nevens d0 daarbij behooretide buizen, steunijzers, kasten enz. geplaatst in de gemeente Haar lem. Het bouwen van een machinegebouw voor het electrisch bedrijf in ver binding met de bestaande centrale op het terrein der gemeentelichtfabrie ken ie Haarlem, Spreekuur dagelijks vat; 10—4 uur. Kunsttanden en Gebitten op Embre Rose. A.m®fïkaansche Vinding, waardoor geheele ge bitten even vast zitten als natuurlijke tanden. - Met garantie GOUD, PORSELEIN, EN ANDERE VULLINGEN. Operatieve behandeling geheel pijnloos. HAARLEM, Tarieven en voorwaarden zijn verkrijgbaar te haren kantore. HAARLEMMERLIEDE C.A. De a.s. gemeenteraadsverkiezing. De Anti- Rev. Kiesvereen. „Nederland en Oranje" alhier, besloot de candidaten der R. K. Kiesvereeni- ging te steunen; dat door die vereeniging de heer Vriesekoop niet meer was gesteld, vond geen onverdeelde goedkeuring. ZANDVOORT. Hooge gasten. Zaterdag a.s. wordt de vor stelijke familie van Lippe Detmold voor een verblijf van vier weken in het Grand-Hotel Wust alhier verwacht. Aangekomen vreemdelingen. E. Berkus, Am sterdam, Haltestraat 58, 4 p.; Miklosffv, id., idem, 4 p.; M. Haverman Sonner, item, Nieuw- straat 25, 2 p.; H. W. G. Cenijn, idem, Halte straat 12, 3 p.; C. W. Mathes, idem, Bid. 8?. Loots 1, 2 pers.; fam. Paanakker, idem, Buitenrust, 6 p.; J. M. Rennel, Brussel, Kurhaus, 2 p.; Berastein, Nordhorn, idem, 2 p.; van Delden, idem, idem, 2 p.; Jansen, idem, idem, 1 p.; Bernstein, Hannover, idem, 1 p.; .T. Dickmann, Amsterdam, idem, 8 p.; H. F, Bekker, idem, id,, 2 p.; H. M. Bespand, idem, idem, 2 p.; G. Menkc, idem, idem, 2 p.; L. E. Postsunnis, idem, ideal, 3 p.; Dubbelmann, Dordrecht, Kijk duin, 1 p.; J. van Ilouweninge, Nijmegen, id., 1 p.; M. F. Formijne, Tiel, idem, 1 p.; Id. van Tricht, Haarlem, idem, 1 p.; J. Rosenbaum, Keu len, Hotel d'Orange, 1 p. A. Mechlenbroick, id,, idem, 1 p.N. Neuendam, Kopenhagen, idem, 1 p.; fam. Burgers, Duisburg, idem,.2 p.; fam. Horovitz, Weenen, Qui isane, 2 p.; fam. Binger, Amsterdam, Groot Badhuis, 3 p.fam. Boot, Hilversum, idem, 3 p.; fam. Wierdels, Am sterdam, idem, 2 p.; fam. Wagner, idem, id., 3 p.; fam. Dake, idem, idem, 3 p.; fam. Car- ro, Elberfeld, idem, 2 p.; fam. Krult, Zaandam, idem, 4 p.; fam. Gasenbroot, Arnhem, idem, "3 p.F. W. Bamfard, Londen, idem, 1 p.fam. Wijnhauzen, Amslerdam, idem, 4 p.; W. Ha mer, idem, idem, 1 p.; fam. Dentz, id., id., 3 p.; C. M. de Witt Huberts, idem, idem, 1 p.; M. Hertz, idem, idem, 3 p.J. N. Hen- drix, idem, idem, 3 p.; A. W. Goedkoop Duijs, idem, idem, 2 p.A. Hijmans, idem, id., 1 p. E. D. Engelberts, Arnhem, idem, 5 p.p. familie Roijaards, Heemstede, idem, 3 p.; fam. Tideman, den Haag, idem, 5 p.; fam. Maas, Haarlem, idem, 5 p.; fam. Euwen, Hilversum, idem, 6 p.; A. L. Bruijne, idem, idem, 1 p.; Mevr. Mid delbeek, Utrecht, idem, 3 p.; fam. Honing, Koog aan de Zaan, idem, 2 p.; J. van Kessel, Nijme gen, idem, 1 p.; L. Neuberg, Amslerdam, Ma rina., 5 p.; E. Kuinders, Hilversum, idem, 1 p.; S. de Clercq, Aerdenhout, idem, 1 p.; J. E. Scharpf, Arnhem, Hotel d'Orange, 1 p.; E. A. Trowein, idem, idem, 8 p.; J. Lems, idem,) idem, 2 p.; A. Johannesse, Rotterdam, idem, 2 p.; A. A. R. Laurillard, idem, idem, 4 p.; O. Ruist, Dusseldorf, idem, 2 pi; T. Dresden, Amsterdam, idem, 2 p.; J. Davids, Bonn, id, 1 p.; fam. Wijngart, Luik, idem, 2 p.; fern. Salter, Keulen, idem, 2 p.; P. Satter, idem, id., 1 p.; H. Heijden, idem, idem, 1 p.; D. Sles, Mid- delharnis, idem, 1 p.; Dr. Vogiherr, Heidelberg, idem, 2 p.; J. Vermeij, 's-Gravenhage, idem, 1 p.; O. Eigang, Maagdeburg, idem, 1 p.; Dr.' Simon, Dusseldorf, idem, 2 p.; O. Trek, Ier- seke, idem, 2 p.; A. Peipers, Amsterdam, Pen sion Pausa, 7 pers. A. Bielefeld, Bochqlt, Duin weg, 1 p.; Mevr. Maass, Mulhcim, idem, 1 p.; Juffr. Reeser, Schweim, idem, 1 p.; fam. Brau- sewaldt, Dortmund, idem, 2 p.; mej. Tromp, idem, idem,. 1 p.; mej. Tromp, ide, id., 1 p.; mej. Sauer, idem, idem, 1 p.; mej. Dahlhaus, idem, idem, 1 p.; NOORD WIJK. De strandkwestie. Van doorgaans welinge lichte zijde vernemen wij, dat de Minister van Pifianciën aan het gemeentebestuur van Noordwijk o.a. bericht heeft, dat de oprui ming van de op het strand onder Noordwijk geplaatste palen in rechten zal worden ge vorderd. In de Raadsvergadering van hedenavond zullen over een en ander nadere inlichtingen worden gegeven. PERSONALIA. De heer O. H. Koningsbruggen alhier slaagde voor het examen voor acte boek houden, Ned. Academie van accountants. DE A. S. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. De S. D. A. P. stelde in haar vergadering van gisteravond candidaat voor den Gemeen teraad de heeren: A. Nagtzaam, J. Joosten en L. Poppe. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door Ged. Staten van Noord-Holland aanbesteed het maken van werken tot verdediging van de Noordzee kust in de provincie Noord-Holland, bezui den strandpaal 9.800, ingevolge de wet van 15 Juli 1898 (Staatsblad no. 187). Raming f 58.500. Laagste inschrijver wasM. Daalder, Alk maar voor de som van f 61.590. De chauffeur J. Borger, beschuldigd van onder den invloed van sterken drank, als bestuurder van een auto, met deze tegen een boom in den Aerdenhout nabij den Dood weg te zijn aangereden en lichamelijk letsel te hebben toegebracht aan een der inzitten den den chauffeur P. v. d. L., die een lichte herschenschudding bekwam, werd hedenmor gen door de Rechtbank van het hem ten laste gelegde vrijgesproken. Oplichting. M. F. te Aalsmeer heeft verschillende kruide niers in die gemeente voor suiker, beoliën, meel enz. opgelicht, door maar op crediet te halen op naam van een ander. i Mr. Hoyer eischte voor dit debiet 1 maand gevangenisstraf. Verzet. Nog eens een Beverwijker, de bekende G. Z. in het bankje. Dit jongmenseh heeft den veld wachter Knipper leelijke woorden toegevoegd. Hij was wel wat dronken, maar dat was voor Mr. Hoyer geen reden om verzachtende om standigheden in aanmerking te nemen. Mr." Iloyer eischte een week gev. strat. Melkvei'valscliing. Na do pauze had zich de veehouder II. M. R-, 31 jaar, te Iliücgom te verantwoorden over het hem ten laste gelegde feit dal hij 31 Jan. 1911 weiens en willens door water vervaLchte melk zou hebben geleverd aan v. L'. 1 Bekl. was zich niet bewust water bij de melk te hebben gedaan of een ander daar water jbij ge daan had kon hij niet zeggen. V. L. 'verklaarde dat hij klachten kreeg van zijne klanten omdat de melk te dun was. Hij raakte er izelfs Eijn {klan ten mede kwijt. Hij waarschuwde toen bekl. doch toen het niet hielp, peilde hij de melk, die bekl. hem geleverd had en bevond dat zij het niet haalde bij die der andere leveranciers. Hij had daarna de autoriteiten gewaar schuwd. Deze hadden een monster melk, door R. geleverd, doen onderzoeken door den schei kundige N. v. d. Sleen te Haarlem. Deze had bevonden dat de melk 40 pCt. water bevatte. Het O. M. eischte tegen bekl. 2 maanden gev. straf. (Uitspraken van heden.) De Rechtbank alhier deed hedenmorgen uitspraak in de navolgende zaken: W. S.t loopjongen te Haarlem, verduistering en valschheid in geschrifte, 1 jaar tuchtschool- straf; D. de W., werkman, gedetineerd, Bede larij, 5 dagen hechfenis en i jaar plaatsing in een R. W. Inr.K. S.„ arbeider te Purmerend, opzettelijke brandstichting, 1 jaar 6 maanden gev.straf; Ph. J. M., fruithandelaar te Haarlem, eenv. beleediging, f 1 boete of een dag hech tenis; J. H. D. en W. B., heiden los werkman te Haarlem, strooperij met behulp van een wa gen, ieder f 6 boete of 6 dagen hechtenis; H. J. ter M., scheepsbouwersknecht te Schoten, af persing, vrijgesproken; R. van H., werkman te Heemskerk, Huisvredebreuk, f 10 boete of 10 dagen hechtenis; W. G. V., voer mansknecht te Haarlem, dierenmishandeling, f 5 boete of 5 da gen hechtenis; K.W., los werkman-te Westzaan,. diefstal, 3 weken gev.straf; G. D., arbeiler te Wijk aan Zee en Duin, opz. vernieling, 14 da gen gev.straf; L. V., kleermaker te Haarlem, opz. vernieling, twee maanden gev.straf; J. B., chauffeur te Bloemendaal. verwonding door schuld, vrijgesproken. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 8 Juni. H. Th. A. de Vos en A. E. van Emmerik. E. de Rek en C. Stuffers. -[W'. H. Bouwer en M. J. Andréa. J. Hollander en H. Jansen. Getrouwd: H. Berghuis en D. H. C. Schoon. A. Hoogeweg en H. H. Liekeles Oebles. ,G- fWr. van Lunenburg en .Wi-P. Kroon. J. Kromhout en A. Smits. - C. A. fW. J. Bisschop van Tuinen en E. H. v. d. IWoude. J. A. SchoutenP. Kieft. Geboren: 6 Juni. z. van M. C. van Vuerende Kru'ijf. 7 Juni. z. van A. OpbroekSchuimer. d. van M. Rogge veenHoogeduin. ld. van [Wj. van ,Weel- deren[Winstersteni. d. van T. Betlem de Beer. Overleden: 8 Juni. M. de Lee, 73 j. Hazepaterslaan, TE VERXOOPEN. Vrijdag, 9 Juni. HEEMSKERK bij C. v. Roon en Jb. v. Tunen half 10 uur Deurw. Mak. B. Nij- man Verkoopingen erwten, boonen, aard beien, enz. BEVERWIJK bij J. H. Joor K. Hout weg half 10 uur Not. Moens Aard beienveiling. Voer den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Mijnheer de Redacteur, Veroorloof mij langs dezen weg een beroep te doen op de mildheid van uwe abonnö's. Men zal zieh het droeve ongeluk herinneren waardoor voor eenige weken II. Lakeman te Haarlemmermeer het leven verloor. Door verschillende oorzaken en tegenslag blijft Lakeman's weduwe met haar beide kinde ren nagenoeg zonder middelen achter. En haar gezondheid laat de arme moeder niet toe, het onderhoud voor haar kinderen te verdienen, althans voorloopig niet. De toestand van 't ar me gezin is dan ook bitter treurig en wij ver onderstellen dat velen onzer geloofsgenooten, vooral te Haarlemmermeer en Halfweg, aan een oproep tot steun zeker gehoor zouden geven. Indien u, mijnheer de redacteur, bereid zoudt zijn, ten gunste van het arme gezin, een inschrijving te openen, ben ik bereid, ofschoon het er bij mij niet aanzit, voor een bedrag van ƒ2.50 uwe inschrijvingslijst te openen. Hopende dat u ten bate der arme weduwe en kinderen aan mijn voorstel zult kunnen vol doen, Uw getrouwe abonné, X. Ofschoon wij in het algemeen aan verzoe ken als deze maar moeilijk gevolg kunnen ge ven, willen wij vernemende den inderdaad droevigen toestand dep bedoelde weduwebij hooge uitzondering het beroep, dat de inzender op de milddadigheid onzer abonné's doet, on dersteunen en zullen daarom met ingang van morgen gedurende eenige dagen de gelegenheid tot liet opzenden van giften aan de „Administra tie der Nieuwe Haarlemscho Courant" open stellen. De ontvangen giften zullen aan het hcofd der courant worden verantwoord. DE REDACTIE. VLIEGIWEEK TE ALKMAAR. De laatste vliegdag was door het publiek heel matig bezocht. In de middaguren werd de ballon van den luchtreiziger Pottum ge vuld, die eerst om zeven uur opsteeg en om acht uur reeds op het vliegterrein terug kwam. Hfj was slechts korten tijd in de lucht geweest en nabij Limmen gedaald. Het publiek bleef' geduldig wachten of er nog zou gevlogen worden. Omstreeks half negen ste gen Van Bussel en Darioli kort na elkaar op en maakten een paar mooie vluchten van eenige minuten. Later steeg Van Bus sel nogmaals op, thans met een passagier. Daar het reeds begon te schemeren werden vuren aangelegd om de landingsplaats aan te wijzen. Ook deze vlucht werd goed vol bracht. Het vliegcomité heeft de aviateurs geënga geerd" drnZondaJfirair^ vluchten te ma ken tusschen vier en-acht uur. Ook te Schagen worden pogingen aange wend om te laten vliegen. Met de aviateurs die op het oogenblik te Alkmaar zijn wor den ónderhandelingen gevoerd, evenals met Olieslagers. LEEUWARDER VLIEGWEER. De tweede Leeuwarder vliegweek zal plaats hebben van 12 tot en met 16 Juli aanstaande. Het vliegcomité heeft de avia teurs J. van Bussel en John. Max Oliesla gers geëngageerd en is nog met een buiten- landschen vlieger in onderhandeling. Er zal bij gunstig weer driemaal daags worden ge vlogen. Eiken dag zullen bovendien sport- feesten plaats hebben. Een wielrenner verongelukt. De bekende Duitsche wielrenner Fritz Theile, die met de Pinksterdagen deelnam aan de wed strijden op do wielerbaan in het sportpark Zeh- lendort, bij Berlijn, is daarbij verongelukt. Bij den uurwedstrijd om den grooten Pink sterprijs, waaraan behalve Theile, ook deelna men Walthour, Miquel en Janke, viel de popu laire Berlijnsche rijder in de twaalfde kilome ter, juist in de bocht, tengevolge van het sprin gen van de voorband van zijn rijwiel. Theile smakte op de baan en rolde uit-de hooge, steile bocht naar beneden. De gangmaker Reckzeh, met Miquel achter zich, vloog juist op dat oo genblik de bocht in, stuurde nog zooveel moge lijk naar de onderzijde van de baan, om den ge vallene te ontwijken, maar het gelukte hem niet. Tot ontzetting der toeschouwers reed de zware machine den ongelukkigen Theile over den hals. Reckzeh en Miquel kwamen ook te val len, maar zonder zich te bezeeren. Reckzeh's mo tor vatte vlam, maar de vlammen werden dade lijk door de omstanders en de brandweerman nen gebluscht. Theile was intusscnen op een draagbaar weggebracht, maar toen de dokter er bij kwam, bleek, dat liij reeds bezweken was. Ilij had den nek gebroken en de dood moet on middellijk zijn ingetreden. De wedstrijden werden dadelijk gestaakt. De moeder van Theile was bij het vreeselijk ongeluk tegenwoordig. Fritz Theile was 27 jaar oud, had zich sedert 9 jaren op de rensport toegelegd, en sinds 1908 meer in 't bijzonder op lange afstand-wedstrij den. Hij behoorde tot de beste Duitsche wiel renners Cricket. Voor den op 18 Juni te Antwerpen te spelen cricketwedstrijd tusschen Nederland en België is het volgende elftal gekozzen: C. J. Posthuma, mr, A. A Dieme.r Kool en W. van Weveren, allen van Rood en Wit. Jhr. mr. C. IFeith, C. van Loon, P. de Groot en jhr. C. IFeith, allen van de S.G.,R., C.C. J C Schroder en J Rincker, van A.C.C. Henri van gooven van de Hilver- sumsche Cricket Club erf J. H. Ilisgen van Vol harding. Bedriegeljjke bankbreuk. Van G., te Groesbeek, was failliet verklaard. 3 dagen daarna trok hij op zijn Lotisico-lot een prijs, waarvoor hem 1300 werd uitbetaald. Hij verzweeg dat evenwel aan zijn curator en werd vervolgd wegens bedriegelijlce bankbreuk. Voor de rechtbank te Arnhem hoorde hij 1 jaar gevangenistraf tegen zich eischen. De ver dediger, mr. Lion, te 's-Hertogenbosch, pleitte vrijspraak. ONGELUK. MARSEILLE 8 Juni. Op de in aanleg zijnde spoorlijn Estagne-Miramas ontplofte een mijn, waardoor een grondverschuiving veroorzaakt werd. Tien personen werden gedood en één ge wond. Opgave van F. Th. EVERARD, Gedempte Oude Gracht. 8 JUNI HET KONINKLIJK BEZOEK. Men meldt ons uit Amsterdam Hedenochtend 9 uur reed H. M. met de Prinses uit naar het Vondelpark. VRIJGESPROKEN. Men seint ons uit Utrecht: De rechtbank alhier sprak heden den boek houder der Staatsspoorwegen, v. K. vrij van den hem ten laste gelegden diefstal van onge veer f 2000 ten nadeele der S.S. Het O. M. had IV2 jaar gevangenisstraf tegen hem geëischt. VERGIFTIGING. Men seint ons uit Hoogezand: De leden van het gezin van den landbou wer Boom vertoonden dezer dagen na het eten onrustbarende ziekteverschijnselen; na onderzoek bleek, dat bij vergissing zuring zout in het eten was gedaan. Vooral de toe stand der jongste dienstbode is zeer beden kelijk. JUBILEUM. De heer Olieman, baltechef der Stoomtram Leiden—Katwijk hoopt op 10 Juni den dag te herdenken waarop hij 25 jaar bij de stoom trammaatschappij in dienst is. Heit eejdswefjel Men seint ons: Bij de verdere behandeling van het wqfs ontwerp lichtte de heer van Hamel een amendement toe om de wet slechts ie doen gelden tot 1 Jan. 1913. Dit amendement, waar van de aanneming door den Minister ontraden werd, werd verworpen met 39 tegen 20 stemmen. Van links stemden alleen tegen de heeren de Beaufort, Smidt en van Karnebeek. Het wets ontwerp werd daarna aangenomen met 49 tegen 15 stemmen Motfel-v. Holsdinge.n. De heer v. Helsdingen lichtte de navolgende motie toe: De Kamer, overwegende dat de stij ging der prijzen van de eerste levensbehoeften tijdelijke voorziening noodig maakt om de sala rissen der lager bezoldigde ambtenaren daar mede in overeenstemming te brengen, verzoekt de Regeering daarnaar een onderzoek in te stel len en de resultaten daarvan met eventueele voorstellen aan de Kamer te willen meededen. Ontrouwe Curator Men seint ons uit den Haag: Heden diende voor den Hoogen Raad de zaak van mr. van E., beschuldigd van verduistering. De beklaagde bekende alles en hoorde door den advocaat-generaal 3j/g jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. DE PEST IN INDIË, Men meldt ons uit Den Haag1. Bij het Dep. van Koloniën is Het vol gende telegram ontvangen. Malang gisteren 6 Juni 8 gevallen waar van 5 dooden, van de lijders van vorige dagen overleden er nog drie. Soera,baya en Madioen geen gevallen. Ke- diri twee koortsgevallen op .3-dezer bleken pest te zijn. South. Pacifio Steels 4tya pCt. Manns Comm. Mario» Pref. Marine j Tspeka Cotnm. Gulf Pret. Gull Missouri South. Rails Union Car <fc Foundry Comm. Erie Denver Rio Rock Island Comm. Wabash Amalgamated Kcninkl. Patrol. Geeone. Petrol Periak Petrol. Tarakan Petrol. Orion Petrol Steaua Rom. Petr. A'dam Rubber Nederl. Rubber gew. Vorstenlanden 4 pCt. Rusland Hope 4 pCt. Rusland Consoh Pref Peru Comm. Peru. 21/. N. W. S. 8 pCt. Nederland. Nieuwe Asahan Pzoiongatie Amerika vast. Rusten vast. Mijnen z. affaires. Tabak flauw. Culturen vast. Petroleum luier. STEMMING. Ilk 79 69 A 5 17U2 H6V4 85-/g 685/* 36/, 19 2 188 861,2 34 >g 681 e, 490 392 1051/i 145 121 223 67 153 83 91 42 11 60 874 IJMUIDEN, 8 Juni N.W. Gearriveerd 8 Juni. Arion, s., Rotterdam. Caucasian, s., Port Arthur. Weissenfels, s., Akyab. Gauss, 6., Bremen. Maasstroom, s., Londen. Vertrokken 7 Juni. Gelderland, s., Immingh. Starling, s., Londen. Zeelandia, s., Buenos-Ayres. Clydelea, s., Rochester. Calder, s., Goole. Nordsee Zeitung, lichter, Botterdam, po- sleepboot Telegraph. Irma, s., Leith. Prins Oskar, s., Grimsby Amstelstroom, s., Huil. Granit, s., Newcastle. Vertrokken 8 Juni Tadorna, s., Liverpool. Ystroom, s., Londen. Alster, s., Hamburg. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Timor, van Amsterdam haar Batavia, am- veerde 7 Juni te Port Said. SCHIEDAM, 7 Juni. Moutwijn f 9.50, Jenevei f 13.50, Commissie f 6.50. Stemming flauw. Spoe. ling f 1.30. GraanspirLus f 13.50. Melasse f 15 12.25, Ruwe Spiritus f 66.121/2. BREDA, 7 Juni. Groenlen- en fruitveiling. Bloemkool f 2.50—9.50, Savoiekool f 3.10, Sa- Iade f 0.52—1.85, Komkommers f 2.50—9, Tuin- boonen t 0.18 per 10O; Spinazie f 0.02—0.J5 Postelein f 0.08—0.23, Peulen f 0.18—0.55 pe. mand; Rabarber f 1.505, Asperges f 4.506.5( Wortelen f 2.90—5, Selderie f 1.80 per 100 bos Aardbeien f 0.13—0.25, Tomaten f 0.30—0.49," Doperwten f 0.07i/a—0.09. AMSTERDAM", 8 Juni, Aardappelenprij. zen. Eriesche bonten f 2.3; id. blauwer f 2.3.75; Zeeuwsehe bonten f 1.804.-^ id. blauwen f 2.3.75; id. eigenheimers f 2.75—3.50; id. bravo's f 4.25—5.— Duit sche rooden f 1.90—2.80; Malta's spring f O.IIV20.13; Andijker muizen gr. p.m f 7,508,50; id. id. kl. p.m. f 6.7,50. Aanvoer 3 ladingen. van het KoninkL Nederl. Meteorologisch Instituut De Bilt. (Per T.«egraaf.) Donderdagmorgen 10 nar. Hoogste barometerstand te Malinhead 772.. Laagste barometerstand te Riga 755,6. Meest matige N.Westelijke tot N.Oostelijki wind. Zwaarbewolkt. Waarschijnlijk regenbuien Koeler. Getrouwd: HENRI BERGHUIS en DORA H. O. SCHOON die mede namens wederzijdsche fami lie hunnen dank betuigen voor de vele belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Haarlem, 8 Juni 1911. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven van het overlijden, door een noodottig ongeval, van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader den Heer in den ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam J. A. BOOT Jr. Haarlem, 8 Juni 1911. Aan eene buitenpastorie in de nabij heid van Haarlem wordt voor zoo spoedig mogelijk gevraagd als Meid-Alleen. Br. ond. no. 28253 a. h. bur. v. d. blad. Te koop een goed beklante Timmer- annex Mctselzaak, to Haarlem, met volledige inventaris. Wegens verande ring van zaken terstond te aanvaar den. Br. ond. lett. H aan den boekh. Henri Coebergh, Haarlem. VAN Burgemeester en Wethouders van Haarlem zullen op Dinsdag 13 Juni a.s. des vóórmiddags ten llj/4 ure, ten Raadhuize in het open baar aanbesteden Bestek en voorwaarden liggen op alle werkdagen van 92 uro ter in zage ter gemeente-secretarie (7e Afd.) en zijn aldaar verkrijgbair tegen be taling van fü,25. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem zullen op Don derdag 15 Juni a. s., des vóórmiddags ten 11 ure, op het Raadhuis in het openbaar aanbesteden Beslek en voorwaarden met zes tee- keningen liggen op alle werkdagen van 9—2 uur ter inzsge ter gemeente secretarie (7e Afd.) en zijn aldaar ver krijgbaar tegen betaling van 11 50. ÉsFI §1 verkrijgbaar, rente 4 pit. m. en z. borgen. Adres N, Groen- markt 6 Kantoor geonend van 94 en 6—8 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 3