DAGBLAD voor NOORD- en ZUSD-HOLLAN.D, STADSNIEUWS. Staten Generaal. Zaterdagavondpraaljes: iCinderliuisirest 29-3I-33y üaas*lem EERSTE BLAD. AGENDA. ZATERDAG "SO JOTS 3011. 36ste Jaargang No. 75S2 Bureaus van Redactie en Administratie InftercomanuiiaaE Telefoonnummer 1426. VoöradvBrtsntiën en reclames buiten Haarlem en de agantschappon wende men zich tot mCARDÖ's Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Talefoor. 1023. Aüe öetaleodeabönnéa op dit bladT die In bet bezït eeoer ve zekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: GULDEN bij Jgfft 9 Ml GULDEN hjj 1 Cfï GULDEN by GULDEN bij |C Qit nummer bestaat uit ui er bla den, u>. o. de Ofïiciëele Kerk- lijst en het Geïllustreerd Zon dagsblad in 8 bladzijden. Propaganda-politiek Haarlemsche Alledagjes No. 290. Tweede Kamer. ABOMWESiEMTSP-RIJS: Per 3 maanden voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd ^kenv der gemeen 4.0) Voor ne overige plaatsen in .Nederland franco per post Afzónderlijke nummers 3,35 1,85 1,80 ö,03 PRIJS DER ADVERTESSTIli i; Van 16 regels 60 cent (oontant 50 cent) Iedere regel meer 10 cent Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 cent per regel. (Buitenland 23 cent Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cent (S oontant.) 1000 levenslange onge- BS GULDEN kjj l 1 verlies van eon 1 JI1 verlies van ff111 verlies van g| 'i één echiktheid tot overlijden. liÖil oi TOet* li U éénoog. I Ulw éea duim. HU wijsvinger. lU werken. De uïtkeerlng dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Oeean" Bijkantoor voor Haarlem de Nederlandsche Credletbank Nieuwe Pracht 11 GULDEN bg varlies van één anderen vinger. Zondag, 11 Juni. Gebouw „S t. B a v o" R. K. Volksbond half 1 Bakkers, half 1 Bloemisten, Oud-Zou- avcn. Concert in den. Hout half 3 uur. Brongebouw 8 uur Haarl. Muziek korps Concert. „T roumoetBlijcken" 8 uur Har monie-concert. TeylerMuseum van 1—4 uur Toe gang vrij. Maandag, 12 Juni. Gebouw „St, Bavo" R. K. Volksbond half 9 uur Ondersteuningsfonds. Toyler's Stichting op do gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van kunstwerken, berustende in de ver zameling van Teyler's Museum: de gravures van Lucas van Leyden, geb. 1494 te Leiden, al daar overleden 1533. Bisschoppelijk Museu m (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 105 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en K.-K. Feestdagen. - Voor een arme weduwe. Wij ontvingen voor de weduwe H. Lake- man "te Halfweg-Haarlemmermeer (zie N. H. Crt. van Donderdag jl.): Vorig bedrag 4.50 Van een onbekenden gever te Haarlem 10. Van S. S. 5-50 ƒ15.- Wie volgt? De socialisten in ons Parlement houden er een goedkoop maar.... onwaardig soort van politiek op na. De Kamerzitting van gisteren heeft maar .weer het bewijs geleverd. Ze speculeeren op de ontevredenheid, dat is hekend. Maar vervolgens wekken ze ook nieuwe on tevredenheid, zijn er op uit om „grieven" op te sporen en bij elkaar te harken, en dan poseeren ze voor de vrienden der verongelijkten of ach teruitgezetten, zich niet bekommerend om ei- sehen van landsbelang, van financiëele draag- lciacht, van mogelijkheid I Zoo zijn ze nu de kampioenen voor de rijks ambtenaren, voor de ministeriëele ambtenaren, kortom, voor alle klerken en penvoerders in de rijksbureaus. Die menschen, zoo declameeren de heeren Duys en Helsdingen moeten méér geld heb ben, want in de laatste jaren is alles duurder geworden. En natuurlijk vindt die eisch een weikon. coi bijde betrokkenen, dié dankbaar tot hun respectieve ega's of verloofden zeggen: die socialisten zijn toch maar je luil Zóó willen de heeren het hebben: propagan da voor de p rtij, als ze hun zin krijgen, zegt men: dat hebben we aan de socialisten te danken, en als ze hun zin niet krijgen, dan zijn ze eerst recht tevreden, want dat is er weer een heele klasse ontevredenen gefokt, die allicht voor de „partij" weer wat winst op levert I En op die wijze wordt dan, ten bate der S. D. A- P. de kostelijke tijd in het Parlement, dat nog zooveel belangrijke wetten voor het volk voor de borst heeft, verknoeid. Die socialistische propaganda-politiek mocht meenden we wel eens even aan den balk worden gschreven. Want de ambtenaren zul len wel niet de laatsten zijn, die door de socia listen gebruikt worden om te dienen tot meer dere eer en glorie der „partij"! WATER VOOR SCHOTEN. Zooals eiken zomer, wordt ook nu weer in Schoten (en elders) watergebrek geleden. Het gemis aan een waterleiding wordt in deze maanden het sterkst gevoeld, en geen won der is het dat er in de gemeenteraden en overal over watervoorziening weer gesproken wordt. Onze krant meldde gisteren dat wat Scho ten betreft, de heer Hooy al een interpellatie in den Raad heeft aangekondigd. Natuurlijk zal de heer Hooy nu eens offi- ciëel willen hooren, hoe het staat met de sa menwerking om uit de Bloemendaalsche dui nen water te halen. En zijn wij goed ingelicht dan zal de heer Hooy die wel weten zal welk antwoord hij krijgt nu Velsen zich heeft te ruggetrokken, dan aandringen op nieuwe on derhandelingen met Haarlem. Wij. Haarlemmers zullen natuurlijk met plei- zier aldus liet verloren schaap zien terugkee- ren, al vinden wij uit Schoten's oogpunt ge zien de samenwerking met Bloemendaal veel voordeeliger en verkieselijker voor die ge meente. Intusschen, nu heeft voor Schoten de water leiding-misère toch werkelijk lang genoeg ge duurd, en met den heer Hooy zijn wij het vol maakt eens, dat er nu eens een einde aan ko men moet. Schoten moet doortasten, en het zal een niet geringe eer, en een door ieder met vol doening begroette daad zijn van den tegenwoor- digen gemeenteraad van Schoten, als hij deze belangrijke kwestie tot oplossing brengt! MAATSCHAPPIJ VAN NIJVERHEID. Gisterenavond vergaderde het departement Haarlem van de maatschappij van Nijverheid. Bij den aanvang der vergadering wijdde de voorzitter, de heer Julius, eenige zeer waar- deerende woorden aan de heeren Waning en v. Alphen, die onlangs het feit herdachten, dat zij gedurende vijftig jaren werkzaam zijn geweest bij de firma Enschedé, Klokhuisplein, alhier. De voorzitter sprak zijn vreugde uit over het zeldzame van dit feit, dat aangenaam aandoet in onzen tijd van spanning en wrijving. Onder applaus van de vergadering en gelulcwenschen door den voorzitter, werd aan beide heeren, die mede ter vergadering tegenwoordig waren, de getuigschriften vanweee de maatschappii uit gereikt. Daarna werd overgegaan tot de bespreking van de agenda der 134ste jaarlijksehe algemeene vergadering, welke op 29 Juni en 1 Juli a.s. te dezer stede zal worden gehouden. Het hoofd punt daarop was wel het aangaan eener over eenkomst met de vereeniging: Koloniaal In stituut te Amsterdam. De heer Peereboom wil 't Koloniaal Museum aan het Koloniaal Instituut zonder eenige voorwaarde schenken en doen schrappen het ar tikel in de overeenkomst om wanneer het Ko loniaal Instituut, of wie in zijne plaats mocht zijn getreden niet meer mocht voldoen aan de verplichtingen die het Instituut met de over name op zich neemt, dan aan de Mij. van Nij verheid, te harer keuze, te zullen afstaan de alsdan aanwezige Verzamelingen c.a. of wel een bedrag van 100J&00 in geld. Wij moeten, aldus de heer Peereboom, onze gift niet door deze bepaling verkleinen, doch haar doen zon der eenige reserve. De heer Ver wijnen zou wenschen dat po gingen werden aangewend dat de naam van het Koloniaal Museum niet onderga door het af te staan aan het Koloniaal Instituut. De heer Enschedé brengt in het midden dat het Museum blijft bestaan, alleen de verzame lingen worden afgestaan. De wet bepaalt dat het Koloniaal Museum een stichting is van do Mij. van Nijverheid. Het Koloniaal Museum blijft dus, als stichting, bestaan. Het voorstel van den heer Peereboom wordt in stemming gebracht en aangenomen. De af gevaardigden zullen hun stem dus geven aan een desbetreffend voorstel of wel het initiatief daartoe nemen. Bij punt 12 van den beschrijvingsbrief be antwoordde het departement de vraagIs hoof delijke aansprakelijkheid van commissarissen van naamlooze vennootschappen wenschelijk? ontkennend. Elf leden verklaarden zich voor verplichte verzekering van arbeiders tegen ziekte; acht leden voor vrijwillige verzekering. Een langdurige discussie ontspon zich over de vraagIs het gewenscht en bestaat er grond den werkgever met een gedeelte der premie betaling te belasten? Of moet deze geheel ten laste van den arbeider komen? De meerderheid verklaarde zich tegen het eerste. De heer Hijman vroeg bij het desbetreffen de punt dat de datum genoemd in de opdracht aan het hoofdbestuur om de departementen uit to noodigen zoo spoedig mogelijk liet ontwerp Tariefwet van min. Kolkman te bestudeeren en het hoofdbestuur vóór 1 December 1911 in kennis te stellen van de opmerkingen zoo over de techniek der wet als over de verschillende posten van tarief, vervroegd zal worden, om dat naar alle waarschijnlijkheid de Tariefwet spoedig zal worden behandeld in de Tweede Kamer. De afgevaardigden zullen een voorstel in dien geest op de algemeene vergadering doen. Gekozen zal worden door het departement Haarlem tot lid van het Hoofdbestuur in de vac.-Enschedé, de heer F. C. Dufour, industri eel, alhier, in de vac.-De Waal, de heer mr. dr. W. F. J. Frowein, voorziter der directie van de Staatsmijnen in Limburg. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver- gp.dering werden vanwege het dep. Haarlem benoemd de heeren Peereboom, Dufour, Veth, Hijman, Waller, Breda Kleijnenberg. Daarna had de bespreking plaats van het programma der feestelijkheden tijdens de alge meene vergadering. Dit werd vastgesteld, zoo als reeds is gepubliceerd, behoudens eene kleine wijziging. De voorzitter hoopte dat een zoo groot mo gelijk aantal leden van het departement tegen woordig zou zijn bij de ontvangst der heeren afgevaardigden. Dezer dagen zullen de leden van een en ander per circulaire in kennis wor den gesteld. De heer Peereboom verzocht namens het co mité der Ned. Winkelweak dat de afgevaardig den op hun rijtoer die straten zouden doorrij den, waar de winkelweek wordt gehouden. De voorziter zeide daar zijn best voor te zullen doen. Na eenige mededeelingen betreffende de ge organiseerde Nederlandsche Winkelweek, werd de vergadering gesloten. YAN DE GROENTENMARKT. Gisteren zijn alhier door Gebrs. Witkamp, commissionairs in binnen- en buitenlandsche groenten, de eerste jonge snijboonen aan de groentenmarkt gebracht. Ze zijn opgekocht door Gebrs. Van Riesen, van Bloemendaal. AANBESTEDING. De Commandant van het 10e Regiment In fanterie alhier, heeft te zijnen bureele, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oor log, in het openbaar herbesteed de levering van pl.m. 10.000 K.G. rundvleesch en pl.m. 2000 K.G. rundvet, ten behoeve van het gar nizoen over het tijdvak van 1 Juli31 Decem ber 1911. Eenige inschrijver A. M. Mok, alhier, voor 0.72 per K.G. HET POSTKANTOOR. In de zitting der Tweede Kamer, werd gis teren het wetsontwerp aangenomen tot verkla ring van het algemeen nut der onteigening ten behoeve van de vergrooting van het postkan toor, alhier. COLLECTE. De burgemeester maakt bekend, dat op Maan dag 19 Juni a.s. door militairen binnen deze gemeente eene collecte zal worden gehouden ten behoeve van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden en beveelt deze collecte aan in de milddadigheid der ingezetenen. Het laatste jaarverslag van dit fonds toont aan dat aan gratificatiën en toelagen aan 1035 deelgerechtigden werd uitgekeerd 48593.14, welk bedrag ten goede kwam aan 315 ver minkten uit Oost-Indië, 716 infirmen en 4 oud- strijders van België. HERHALINGSOEFENINGEN. De milicien-verlofgangers der lichting 1906, A. Koster, uit de gemeente Abcoude Proostdij, wordt opgeroepen den lOen Juli te Ede bij zijn korps, het 4de Reg. Veld-Art., tegenwoor dig te zijn. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. De tentoonstelling van Kleederdrachten, die in do rotonde van het Museum van Kunstnijverheid alhier geopend is, werd de laatste week door een zeer talrijk publiek bezocht, terwijl van verschillende zijden de wensch werd uitgespro ken, den duur dezer tentoonstelling met eenige dagen te verlengen. Als gevolg daarvan zal de Directie de sluiting niet zooals aanvankelijk werd bepaald op 11 Juni, doch op 19 Juni doen jdaats hebben. BADEN. In het Douchebadhuis aan den Koudenhom zijn in den afge'.oopen week 818 en in dat aan het Leidscheplein 1167 baden genomen. "B" (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) A mte naarssa la ris&e n. In de zitting van gislercnochtead beantwoord de minister Heemskerk het Kamerlid Helsdingen, die de salarissen der ambtenaren door een lij delijken maatregel in overeenstemming wilde brengen met de tijdelijke stijging der levensbe hoeften, die door dit Kamerlid is ontdekt. Daarbij heeft de heer Heemskerk zich bepaald tot do verklaring, dat voor zulk een tijdeliiken maatregel geen aanleiding is, omdat er geen heftige noodstand o-ntslaan is, die zulk een bui tengewoon ingrijpen zou wettigen. De minister wil wel een verhooging van sa larissen, maar een geleidelijke, waarbij de zui nigheid betracht wordt. Maar de heer Helsdingen, hierin natuurlijk flink geholpen door zijn jongeren broeder Duijs diende den minister op de de gewone manier van antwoord: hij had niets over voor den ia- geren ambtenaar en de heer Duijs gaf als be wijs dat deze lieden toch zoo in nood zijn, aan de vele ter zake ingekomen adressen! Wel een krachtig bewijs, waar velen door de volksmenners gedwongen worden zulke dingen te teek enen! De heer de Klerk wijzigde de motie een beetje door voor te stellen „tijdelijke" (verhooging) te schrappen. Ook deze motie was voor den Minister onaan nemelijk, waarna de heer Helsdingen zijn motie wijzigde en deze zag kelderen met 42 tegen 18 stemmen. Belasting bij invoer van gedistilleerd en viuchten. Nadat zonder hoofdelijke stemming aangeno men waren de wetsontwerpen tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van eigendom men ten behoeve van de begrooting van het slationsemplacement le Heerde en hel post- en telcgraafgebouw te Haarlem, waarbij de heer Lief.inck (U.-L.) nog aanried 't postkanloor te Haarlem, zoo ruim mogelijk te bouwen, kwam in behandeling het wetsontwerp houdende nadere bepalingen met beirekking tot de belasting bij invoer verschuldigd van gedistilleerd en vruchten. Dit is een vrij onbelangrijke maatregel, bedoe lende te voorkomen de fraude die gepleegd wordt door sommige handelaars in gedistilleerd. Zij voeren n.l. eerst brandewijn uit naar 't buitenland en krijgen alzoa over die hoeveel heid den betaalden accijns terug. Daarna voeren ze denzelfden brandewijn in. den vorm van vruch ten op brandewijn over een ander kantoor weer in Nederland in en verdienen op die wijze het bedrag dat ze meer aan accijns terug ontvingen dan ze aan invoerrecht betalen. Do Minister wilde de wei terugwerkende kracht geven. Hiertegen had de heer Loeff (R.-K.) ju ridische bezwaren en stelde een amendement voor, hetwelk door den Minister werd overge nomen omdat... de Kamer niet voltallig was en hij dus stemming wilde voorkomen. Toen kwam de heer Schaper uit den hoek )om te protesteeren tegen het wegblijven der heeren van rechts en den heer Loeft te beschul digen van de belangen der smokkelaars te ver dedigen. Deze en de heer de Savornin Lohmann pro testeerden heftig tegen deze insinuaties, waarna de heer Lobman stemming vroeg. Er blijken slechts 48 leden te zijn cn dus wordt de zitting verdaagd tot 20 Juni. De heeren socialisten hebben dus weer ge zorgd, dat er een hcelen dag voor niets gewerkt is. Zeker in 's lands belang?! CLXXI1I. Een lichtende tooverluin, zon der lichtWat de gemeente nu maar doen moesten wal we er bij winnen hunnen. Op den verleerden kant van het boekje en een praatje over volks vermaak. pjen merkwaar dige inschrijving en wat wt'n vriend de conducteur zeide. Dat is me óók een pan, met dian „toover- tuin" het heet in het Fransch „Jardin feeëri- que'-' die meneer van Gasteren en meneer Chabot de volgende maand willen inrichten in den tuin van het Brongehouwl Als er nu ooit eens wat mooi's is bedacht, dan is het hiermee: een soort electriciteitslentoonstelling met alle maal lichtjes, electrische uitstallingen, eleclri- sche versieringen enzoovooris, met recht dus een feeëriek gezicht 1 Je zoudt zoo zeggen: zoo'n plan moet lukken, dat moet in den smaak .vallen, dat moet in orde komen. En daar lees ik ma waarachtig, dat het niet kón in orde komen, dat het .voorloopig moet worden afge zegd, omdatde gemeentelijke centrale niet capabel is om zooveel electriciteit te' leverenl Hoogstens een duizend lampjes en dan is 't afgeloopen, en zoo'n el'cctriciteits-exp'ositie heeft natuurlijk wel .vijf-, zes-, zevenduizend 1100- dig op z'n minst!" Nu begrijp ik wel dat de ge meente geen fabriek heeft om zooveel electi'ici teit opeens meer te leveren, maar van den an deren kant is het toch wel duidelijk dat een electrieiteitstentoonslelliag het juist van degroo- ta hoeveelheid electriciteit moet hebben, en... dat er dus een aparte, eigen broil van eleclirici- teit noodig is om den stroom te verschaffen. En ik zou zeggen; de gemeente, die door deze electriciteitstentoonstelling in verschillend opzicht een voordeel zal hebben dat volstrekt niet ge ring is te achten, moet nu zorgen dat er elec triciteit geleverd wordt, hoe dan ook! Kan liet niet van de centrale, wel, dan moet de gemeen te, dunkt me, zorgen dat ze hij de electrieit'eiis- tcntoonstelling een eigen fabriekje opzet, wat zoo heel gemakkelijk kan gebeuren door er een locomobiel met dynamo neer te zetten, en dan gaat alles z'n gang. Dat kan dan misschien wel 't oen of ander kosten, maar voor deze electrieiteitsienloonslelling moeien we dat over hebben, omdat do gemeente er dubbel on dwars de balen van zal trekken 1 Want, niet waar: wc zitten op dit moment juist in den tijd vaas uitbreiding der centrale, nu populariseering van cteclrisch licht en electrisehe beweegkracht on eleclrischs beweegkracht zoo buitengewoon noo dig is! Wat 'n prachtige gelegenheid zou onze centrale nu hebben, om dcor expositie, van mooie jen goedkoope lichtkrooutjes, van kleine moto ren voor 't kleinbedrijf, van toestelletjes voor verwarming, van huishoudelijke electrische ar tikelen als strijkijzers en weet ik al niet wal, de aandacht van het publiek erop te vestigen, dal de electriciteit in het huiselijk gebruik zoo ge makkelijk en tevens zoo goedkoop is als er nu al vaak wordt beweerd! De menschen zien het liever klaargemaakt voor hun oogeu, dan dat ze het geiooven als de directie per advertentie vertelt dat electriciteit niet duurder is dan gas! Onze centrale zou aldus, meen ik, van zulk een electrfciteits-lentoonsielling een aardige duit kun nen plukken op indirecte wijze, om van de di recte voordeelen niet eens te gewagen. En wat nu 'n electriciteits-tenloonsleliing, als ze een beetje royaal en aardig wordt opgezet, ook voor de stad-zelve een alleraardigst voordeeltje kan opleveren en een attractie kan wezen van de bovenste plank, dat heeft wel de tentoonstel ling van dezelfde soort laten zien, die verleden jaar in Nijmegen werd gehouden! Enfin, we zullen maar eens afwachten wat ervan terecht komt: dót is zeker, dat ik er groole verwach tingen van heb, mits do zaak flink cn royaal wordt aangepakt en de gemeente nu eens met de heeren van Gasteren en Chabot wil samen werken en een beetje mééhelpen I Nu heb ik echter van dit laatste niet zoo heel veel verwach ting: het Brongebouw schijnt altijd bij de vroede vaderen op den verkeerden 'kant van het boek je le zijn ingeschreven ik-geloof dat ik het zoo netjes zeg, is 't niet? Ik vcor mij acht dat jammer, dat heb ik al eens meer gezegd, want voor volksvermaak van de goede en geoorloof de soort hebben we hier niets anders dan het Brongebouw, wier gelegenheid zoo mooi is als men in andere steden te vergeefs zoekt! Van volksvermaak gesproken, we gaan alweer met rasse schreden de kermis te gemoet, en dat! mag dezen of genen pleizier doen, maar ik voor mij verdraai er mijn hand niet meer om. D r is een tijd geweest, dat- ik de kermis om de dood niet graag zou zien afgeschaft, maar met de jaren schijnt daarvan de bekoring te wij ken, en daarenboven: je kunt het toch niet ontkennen dat onze Haarlemsche "kermis op geen stukken na meer is wat ze vroeger was! Groote „spellen" komen er niet meer, ook dit jaar niet, zooals ik heb gehoord: want dit móg er niet meer komen en gene wordt er niet meer geduld, en van dit soort vermakelijkheid mag er maar één wezen, en van dat soort maar twee enfin, zoodra als een volksvermaak op dio manier „gemaszregelt" wordt, dan blijft er heel gauw niets geen aardigheid meer van over. En dat de kermis dan ook z'n eigen dood niet niet stcr.'t, ligt 'm alleen maar in de hardnekkig heid waarmee de kermnmenschen aan het leven vasthouden. Jongen, iongen, dal is ook al geen vak waarin je zonder strijder komen kan'. Heb ik niet gehoord dat bij! de inschrijving ten slad- huize van al die kramen, spellen en tenten, de kenirismcnschen met gespannen voorhoofd eu geperste lippen toekeken, en mekaar haast wilden aanvliegen als meneer Kruseman, die er blijk baar pleizier in had cn met smakelijke voldoe ning al die briefjes aflas, de hoogste bieders bij mekaar legde? D'r waren er bij, die op d'r lui briefje hadden geschreven dat ze, als een ander méér wou geven, hun bod met pleizier nog verhoogen zouden! Een „mazzel", waar Dr. Kruseman al erg veel pleizier in had, cn je had het gihnalchen.de gezicht van den wethouder eens moeten zien* toen hij die zonderlinge inschrijf- biljelten doorkeek alvorens hij met vermakelij ken ernst ze ging voorlezen! Enfin, ook dót zal hij niet lang meer kunnen doen, want als de 'tram er komt en die zal dan toch wel eens eindelijk komen! is de kermis, allhans in de stad, tegelijk ten doode opgeschreven. "Wat de tram aangaat: ik vroeg van do week nog aan een van onze goede oude paardentram- conducteurs hoelang hij nog met zn paarden- j wagens door de Houtstraat zou boemelen. „Gch 'meneer zeit-ie vooreerst gaan we er nog niet van af, en als we nog een paar jaar tzoot doorgaan zooals we nu werken, dan zie ik het ervan komen, dat het Haarlemsche publiek door al dat gepraat en gezanik zóó be uis van de elec- al dat gepraat en gezanik zóó beu is, van de eic hebben will"... Dat zou eerst je ware oplos sing zijnl Maar of we daartoe nog komen zul-, lenl? Ik twijfel er een beetje aan. met alle res pect voor 't goede inzicht van m"n vriend den conducteur! 10 JUNI,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1