Nagekomen Berichten Openbare Yeikooping Wegens Sterfgeval. aankomende Schilders en Politoerders The e li E TALE Berïitz^SchooI VRAAGT INLICHTINGEN. Advertentiën VetkoopInM Nassaulaan 1. Vragenbus. Kerknieuws. Onderwijs. Sport en Wedstrijden. Sc heepvaartberichten. üarktnïeuws. 'ALGEMEEN VERKOOPLML a. s, MAANDAG van 10-4 uur. Vrijwillige Verkooping op Zaterdag 24 Juni 1911 In de werkplaatsen der Firma BE1JNES kunnen eenige geplaatst worden. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. VRIENDIN. een Jongmensch. Lange Heerstraat 32. s-s Buitenlandsche Leeraren Frïvaat- en Osirsus-Onderwïjs. Te iCeegs Bankh®tuBSgSnt$* flCIJKDHG te Haarlem „ONDER ONS". Wordt gevraagd Gesticht herenberg P. JONKHEER. E. JONKHEER—v. d. MEER. PAARD. RIJTUIG. TE HAARLEM Wegens sterfgeval, Op Dinsdag 20 Juni 1911, des voormiddags ten 10 uur, in de stallen aan het Plein 21, LOUIS A. GLASER van RIJTUIGEN 20 goed bij den weg ioopende PAARGEN jatEUWE GRACHT 74 P. H00GEVEEN Lzn., MAKELAAR. Openbare GEMENGQ KQOëf Station Santpoort—Meerenberg. HOOI i peii- Voor ic van ,11 Jief n Joh. jk als llei- •clankt •crcta- I z igiag wcrcl •a lid upgc- lissie. J ver- ver- Zij .V r.Ik heb mijn dienst als dienstbode met de zes weken opgezegd, op Donderdag. Ileb ik knu liet recht op Donderdag te vertrekken of kan zulks eerst op .Vrijdag geschieden? - Antw.: U zult eerst op Vrijdag mogen ver trekken .meenen wij. Vr.: Mijn dochter heeft zich als dienstbo de verhuurd en reeds den Godspenning ontvan gen. Thans heeft zij bericht ontvangen, dat zij niet behoeft te komen, alhoewel de datum van indiensttreding was vastgesteld op 15 Juni. Heeft zij nu recht op schadevergoeding? Waar moet ik mij vervoegen om deze eventueel te kunnen verkrijgen? Antw.: Uw dochter heeft alleen recht om den Godspenning te houden. Op verdere scha devergoeding niet. V r.Ik heb een huis per week verhuurd en geen huur vooruit gehad. Hu zijn de bewoners Donderdag vertrokken. Heb ik recht op een gcheele of een halve week huur Antw.: U hebt recht op een heele week huur. V r.Heeft een vader het recht, nu hij eeni- ge jaren weduwnaar is en met zijn jongste dochter huist, deze de helft te geven van den inboedel, die er was bij moeders overlijden. Een testament is er niet. Wij zijn met veel broeders en zusters, en meest allen getrouwd. Moet hij het niet gelijk onder al zijn kinderen verdeden A n t w.De vader heeft het recht te geven hoe en aan wien hij wil, maar bij overlijden van den vader, kunnen de andere kinderen een "kindsgedeelte opvorderen van het gegevene, als zij het der moeite waard achten. V r.Ik ben lid van een toterjj-vereeniging. Nu is bij controle gebleken dat er bij den pen ningmeester een tekort is in de contributie- kas van ruim 900. Kunnen de leden zulk een persoon om deze reden van de ledenlijst royee- ren? Het reglement voorziet er niet in. Antw.: Naiuurlijk. Een vereeniging is wel bij machte, denken wij, een persoon met vereen de krachten aan den dijk te zetten. V r.Zoudt u ook kunnen zeggen, wanneer de bedevaart naar Sittard gaat? Antw.: Is nog niet bekend. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dins- dag a.s. geen audiënlie verleenen. BEGRAFENIS PASTOOR M. P. R. DROOG. Omtrent de begrafenis van wijlen pastoor M. P. R. Droog te Nes a. d. Amstel, meldt men het volgende: Ruim 10 uur begonnen de Lauden, waarbij Mgr. J. J. Graaf als agens, deeerw. h.h. Nieu wendijk en van Muijen als diaken en sub-uia- ken fungeerden, de laatste beiden zonen der parochie. Daarna volgde de plechtige uit vaart, die werd gezongen door R. D. J. Op meer, pastoor der parochie, geassisteerd door de eerw. diaken en sub-diaken der Lauden. Cantores waren R.R. D.D. van Zanten en Omtzigt. Een breede rij geestelijken, onder welke de HoogÈw. Heer Bosman, de dekens van Delft en Ouderkerk en vele vrienden van den over ledene, hadden zich met de familie vereenigd op en om bet priesterkoor, terwijl de kerk ge-1 vuld was door parochianen, die hunnen oud pastoor de laatste eer kwamen bewijzen. Ofschoon pastoor Droog niet had gewild, dat er een lijkrede gehouden werd, sprak pastoor van Zanten, voor hij de absolutie en beaarding verrichtte, een kort en indrukwek kend woord tot de parochianen van Nes a. tl. Amstel, waarin hij vroeg om het gebed der geloovigen voor hun oud-pastoor, die juist te Nes begraven wilde zijn, opdat daar veel aan hem gedacht en voor hem gebeden zou wor den en waarin hij het geloof van pastoor Droog hun tot voorbeeld stelde. Tot sehreiens toe bewogen, volgde de tal rijke menigte de lijkbaar naar het kerkhof, waar pastoor Droog rust bij degenen, die hem nog steeds lief hadden, R. I. P. Bond van R. K. O. O. In de op Zondag 9 Juli te Arnhem te hon den vergadering van den Bond van R. K. Openbare Onderwijzers in het aartsbisdom Utrecht zal o.a. aan de orde komen een voor stel van het hoofdbestuur om voor tien jaar toe te treden tot de Federatie van R. K.O. O. in de bisdommen 's Hertogenhoscli, Breda, Roermond en Haarlem. De zeereerw. pater v. d. Tempel te Zwolle zal een lezing honden over „De ware Chris ten" door Marie Corelli. De Tol aan de Vliegsport. Reuter seint dato gisteren uit Johannis- tlial: Hedenavond half negen is de vlieger Schendel met een passagier op de grens van Adlershof en Koepenick, van 2000 meter gevallen. Bijzonderheden ontbreken nog. Nader seint Reuter: Om 7 uur hedenavond steeg de vlieger Schendel op met zijn monteur Voss, om het werekllioogte-record te verbeteren. Om 8M uur wilden zij vermoedelijk en vol plané dalei:, toen op 2000 M. hoogte het vlieg toestel loodrecht cmlaag viel. Schendel en Voss werden dood in een bloedige vormlooze massa gevonden. Hun armen en beenen wa ren gebreken. Uit Tokio dd. 9 Juni seint Reuter: De militair-vlieger kapitein Tokusawa en luitenant Ito zijn heden van een groote hoog te gevallen en gedood. Bij de wedstrijden, die gelijk met den Parijs—RomeTurijn-tocht te Rome gehou den worden, heeft gisteren een doodelijk on geval plaats gehad. In het aërodrome van deze stad maakte de vlieger Marra eenige ron den, waarna hij wilde landen. Hierbij kwam echter zijn toestel in aanraking met een elec- trische geleiddraad, onder hooge spanning, waardoor de ongelukkige op slag voor de oogen van zijn vrouw en z'n broeder werd ge dood. Het geheel verkoolde lichaam viel tussclien de menigte. Marra was slechts 26 jaar. Hij heeft gerui- men tijd te Parijs als chauffeur gewerkt en kwam eerst verleden jaar .als aviateur naar Italië, waar hij als een der beste Italiaan- sche aviateurs werd beschouwd. Kondsfeesten A. N. W. B. Het Bondsbes-tuur van den A. N W. B. heeft het volgend programma ontworpen voor het Bondsfeest van 2325 Juli. Na eene samenkomst in Middelburg en Vlissingen zullen de Bondsleden, na een ge zamenlijk diner in het Kurhaus te Vlissin gen en een concert met vuurwerk op het strand aldaar, des avonds per stoomboot „Prinses Juliana" naar Engeland Worden overgebracht. Dank zij de medewerking van de Maat schappij „Zeeland", is deze prachtige boot, met haar 370 bedden, geheel ter beschikking gesteld van het bestuur van den A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland. Na een rustigen nacht (de boot zal met hal ve kracht stoomen) wordt aan boord het eer ste ontbijt gebruikt. Daarna bezichtiging van deze mooie, veel bezochte Engelsclie hadplaats. Bezoek aan een Engelsch militair kamp, lunch en diner in West Cliffhotel. Groote automohieltocht in de prachtige omstreken door de hosschen en langs krijtrotsen en strand, 's Avonds con cert'met speciale* attracties, als eene electri- sche illuminatie van de Club, enz. Om 11 uur weer aan boord en terugvaart naar Vlissingen. Dinsdag 's morgoris 8 uur aankomst te Vlis singen, tocht op Walcheren, van Vlissingen via Domburg, Oranjezon naar Middelburg, met gezamenlijken lunch te Domburg. HALFWEG. Voor de weduwe Lakeman. Te laat ingekomen om nog op onze eerste pagina te vermelden: Pastoor Verber ne, te Halfweg, met dringende aanbeveling van vrouw Lakeman, door 't automobiel-ongeval op den Osdorper weg weduwe geworden en tegelijkertijd broodeloos met hare kinderen10. Mogen velen met een offertje voor weduwe eti kinderen volgen! ZANDVOORT. 50-jarig bestaan van de Twentschc Bankvereeniging. Naar wij vernemen zal de Directie van de Twentsche Bankvereeniging ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan op 1 Juli a.s. aan haar personeel een diner aanbieden in het Grand Hotel te Zandvoort, Een deputatie uit Engeland wordt voor deze feestelijkheid alhier verwacht. Een extra-trein zal voor het over brengen der employe's worden beschikbaar ge steld. Een groot vuurwerk op het IJ. Onze Amsterd. corr. meldt: Naar wij vernemen zal ter gelegenheid van bet bezoek van president Fallières een der avonden tijdens zijn bezoek aan Amsterdam een groot vuurwerk op het IJ plaats hebben. Des avonds zullen de in onze haven liggende oor logsbodems geïllumineerd worden. IJMUIDEN, 10 Juni N.O. Gearriveerd 9 Juni. Gannef, s., Loudon. Gearriveerd ff Juni. Duisburg, s., Java. Rijnland, s., Buenos Ayres. 1' f Vetrokken 9 Junk Prins der Nederlanden, s., Suriname. Zaansfroom, s., Fowey. Nation, lichter, Antwerpen per sleepboot Te legraph. Swyn, s., Yarmoutn. Pomona, s., Dantzig. Sunpulp, s., Christiania. Apotlo, s., Kopenhagen. Vertrokken 10 Juni. Mascotte, s., Leith. Juno, s., Rotterdam. NE DE RL'. STOOMVAARTLIJNEN. Djocja, van Rotterdam naar 'Batavia, pass. 9 Juni Kaap Bon. Tambora, arriveerde 9 Juni te Batavia van Rotterdam. Sindoro, van Rotterdam riaflr Batavia, arriv. 9 Juni te Lissabon. Goenloer vertrok 8 Juni van Batav ia naar Rot terdam. Gorontalo, vertrok 9 Juni van Batavia naar Rotterdam. Menado, van Batavia naar Rotterdam, vertrok 9 Juni van Port Said. Zeelandia, van Amsterdam naar Buenos Ay res, passeerde 9 Juni Ouéssant. Maartensdijk, van Rotterdam naar Boston en Philadelphia, passeerde 9 Juni Lizard. Iris vertrok 8 Juni" van Iviza naar A'dam. Vesla arriv. 9 Juni te Catania van Malta. Raad voor de Scheepvaart. In zijn gisterenmiddag gehouden zitting deed de Raad uitspraak in de zaak van den stoomtrawler „Dordrecht" JJM 5 2s,chipper R. Zwemmer, van Velserpord, reederij „Maat schappij tot beheer van stoomtrawlers e.a. visschersvaartuigen", te IJmuiden, aan boord van welken trawler op 2 April j.l. ketelschaüe was ontstaan. Aan de verhooren in die zaak had de Raad twee zittingen gewijd: op 2 en 13 Mei j.l. Door den heer A. G. Meeuwenoord, directeur der Maatschappij, werd de schade toegeschre ven aan de omstandigheid, dat de vuren wa ren doorgezakt. De oorzaak lag z.i. daarin, dat het aan boord zijnde zoet water te zout was geworden. Op 22 Jan., vier weken voor de uitreis, was de ketel te IJmuiden gehikt. Door den machinist Dirk Zwemmer werd verklaard, dat hij vóór de reis er op gewe zen had dat een van de tanks lek was; iets wat de zooeven genoemde directeur verklaar de niet geweten te hebben. Reiner Gomes, de smid en voorman, in de zitting van den 13en gehoord, bevestigde dat de zooeven genoemde machinist hem een rcis of wat te voren had geklaagd dat het water in de tank onder in het schip brak was. Volgens het rapport van den inspecteur van het stoomwezen was vervuilingszout m den ketel de oorzaak van het doorzakken tier vuren en was hiervan de ketelschade het ge- gevolg. De Raad sprak in zijn uitspraak als zijn oordeel uit, dat de schade was toe te schrij ven aan zoutaanzetting in den ketel en weet de schuld hiervan aan de onvolledige kennis van den machinist, in weerwil van zijn be varenheid. Vervolgens stelde de Raad een onderzoek in ter zake de aanvaring op 16 Maart van den logger „Fierman Eduard" KW 9 door den stoomtrawler „Zeehond" YM. 70. De aan varing geschiedde te 3.30 uur 's morgens op 52'30 N.b., 3'30 OL. Schipper van den logger was P. van der Ben, te Katwijk aan Zee, ree der F. E. Meerburg. Schipper van den traw-.j leiy reederij Stoomvisseherij-Maatschappij „Doggersbank" te IJmuiden, was J. Zwaan, aldaar. De logger was bemand met 7 koppen. De schipper had 18 jaar gevaren, maar had geen zeevaartkundig onderwijs genoten, was nfet geëxamineerd. Op 40 meter afstand werd een trawler gezien, die visschende bleek te zijn. De trawler die de driekleurige lantaarn op had, kwam met hakboordshoeg op den logger aan, zoodat de bazaanmast daarvan brak en het achterschip werd getroffen. Vervolgens werd gehoord de matroos W. v. d. Boon, 35 jaar ond, van Katwijk aan Zee; Hij had de wacht. Toen hij op ongeveer 60 meter afstand den trawler zag, riep hij: „Denk er om, ons net staat achteruit!" Tli. Lub, van Enkhuizen, gediplomeerd stuurman van den trawler, bevestigd de ver klaringen van den schipper. Hij zag het witte toplicht op een halve mijl afstands. Er was volstrekt geen gelegenheid om vrij te komen. „Volgens de wet" week get. nit, maar de aanvaring was niet meer te vermüden. De heer Lofferts, inspecteur voor de scheep vaart, wonseht de uitlatingen omtrent koers- lijn en stroom niet maar zoo grif aan te ne men. De stroom was voor heide schepen het zelfde. Zag get. dat de peiling kleiner werd, dan had hij zelfs op 10 M. afstand nog kun nen stoppen. Getuige weet zich echter tegenover deze op merkingen te rechtvaardigen. De Raad zal in deze zaak uitspraak doen. ALKMAAR. 9 Juni. Kaas. Kleine fabrieks baas f 31, kleine boerenkaas f 33, commissie 1 -30.50, middelbare f 31. Aangevoerd 400 sta pels, wegende 240.000 K.G. Handel goed. Heden werden ter graanmarkt aangevoerd 79 H.L. Tarwe f 8.50, "gerst che'v. f 6—6.25, ha ver f 3.254, bruine booncn f 13.50, ci roen- boonen l 11, witte boon-en f 16.50, grauwe erw ten 1 15. BEVERWIJK, 9 Juni. Postelein f 0.10—0.25 per mandje; Raapstelen f 1—2 per 100 hos; Zuring I 0.10 per mandje: Radijs f 23 per 100 bos; Malthaaardappclen f 15 per 100 K.G.; Mortelen f 1518 per 100 bos; Komkommers f 1012 per 100 st.Asperges f 2035 per 100 bos; Nieuwe aardappelen f 11, Kleiaardappelen f 3—3.50, Zandaardappelen f 4—4.50 per ILL. Peulen f 610, Doppers f 67.50, Capccijners f 8—10 per 100 pond; Tuinboonen f 2 per zak: Rabarber f 4—6 per 100 bos; Bloemkool f 8 —15 per 1001-stuks; Uien f 2—3 per 100 bos; Sla f 1—2 per 100 krop; Pieterselie f 4, Selde rij 1 6 per 100 bos; Aardbeien f 6—9 per 100 mandjes. LEIDEN, 9 Juni. Ter markt werden helen aangevoerd: Stieren 19 stuks f 125—375. Kalf- en Melkkoeien 73 sluks f 165302. Varekoeien 8 sluks f 140—238. Vette Ossen en Koeien 152 stuks f 206—380. Kalveren (vette) 82 sluks 157 —124. Kalveren (magere) 96 stuks f 6—10. Scha pen (velte) 251 stuks f 18—25. Schapen (weide) 227 stuks f 1724. Lammeren 2733 stuks f 7.50 13, Varkens (magere) 270 stuks f 1539. Var kens (biggen )244 stuks f 5.5010. Paaiden 1 stuk f 180. Bokken of Geiten 1 stuk f 7. Vette Ossen en Koeien f 0.76—0.84. Vette Kal veren f 0.90—1. Vette Schapen f 0.480 59. Ma gere Varkens f 0.39—0.41 per kilo. Ter markt aangevoerd 252 runderen, 178 kal veren, 478 schapen, 2733 lammeren, "270 varkeus, 244 biggen, 1 bok of geit, 1 paar. Ter wekeljjksche kaasmarkt aangevoerd 168 partijen. Besteed werd voor Goudsche kaas van f 24—32, Leidsche kaas de 150 K.G. f 51—78 Aan de Stadswaag gewogen 148 partijen, 629S stuks kaas, wegende 45.703 K.G. Hiermede betuigen wij onzen har te- lijken dank aan allen, in 't bijzonder aan bestuur en leden der St. Gerardus Majellavereeniging, voor de groote be langstelling betoond bij het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder en Behuwdbroeder CORNELIS. Uit aller naam, J. v. WARMERDAM. M. v. WARMERDAM— BROERE. Haarlemmermeer, 9 Juni 1911. Yoor de vele en hartelijke -bewijzen van belangstelling, welke wij mochten ontvangen bij gelegenheid onzer "Vijf- en twintigjarige echtvereeniging, be tuigen wij onzen hartelijken dank. Noordwijk, 10 Juni 1911. Twee pereeelen Grasgewas, gelegen achter Bleekenhoven in den Veenpol- der, onder Santpoort, elk groot ongev. anderhalve H.A., te bevr. Not. G. D. BOERLAGE, Velscn. van de goed onderhouden Inventaris der van ouds bekende stalhouderij onder de firma A. VOORTIN G EN ZOON ten overstaan van den Deur- waai der als: Landauers, Coupé'?, Victoria's, Vigelanten, waaronder met gummi banden, Brik, Verhuis-, Platte-, bosren- en Bakwagens, tuigen, eene partij Verhuiskisten, takel, blokken, singels, verder van verschillende jaren en haren. Alsmede wat verder ten verkoop zal worden aangebeden. Daags vóór den verkoop van 12 tot 4 uur te zien. Ondergeteekende betuigt langs dezen weg zijn oprechten dank aan het So mite dat zich zoo welwillend heeft be last met het inzamelen van gelden en aan allo gevers die door hun bijdrage gemaakt hebben, dat mijn verlies voor twee-dorde weer hersteld is. Hiervóór mijn hartelijken dank. Velsen, 9 Juni 1911. P. ARISZ WZ. Verkooping te Haarlem, op DINS DAG 13 JUNI 1911, ten overstaan van den Notaris C. F. J. HEINSIU3, te Haarlemmermeer, en op "WOENS DAG 14 JUNI 1911, ten overstaan van den Notaris U. J. K. VERSFELT, telkens des morgens te 10 uur. A. L. O. en J. J. O. SARLET, Ma kelaars, zullen verkoopen Meubilaire goederen, waarbij dio nagelaten door wijlen den WelEd. heer G. EGGINK, als notenh. Salon-ameublementen, lin nen- en penantkasten, eikenh. buffet, notenh. bonlieur du jour, salon- en eet tafels, Serafine orgel, pianino Zeet- ter Winkelmann, canape's, crapeauds fauteuils en stoelen, ledekanten, wasch- en nachttafels. Bedden, ma trassen, dekens, glas- en overgordijnen, vioerkleeden en karpetten. Spiegels, pendule met coupes, .gravures in lijs ten, gaskronen, hanglampen en orna menten. Aardewerk, waarbij eetser vies, porselein, kristal- en glaswerk dessertservies, koper- en ijzerwerk, gasfornuis, brandkast, iiskast, keuken gereedschappen, tuinvazen, schoenma kersgereedschappen, waarbij Singer- naaimachine; melkwagentje, ijswagen- tjes, enz. Voorts Goud- en Zilverwerk. Bezichtiging Maandag 12 Juni van 10-4 uur. INTERC. TELEFOON 1QOÖ. des avonds na 5 uur in het verkoop lokaal „de Gouden Leeuw" aan de Kromme Elleboogsteeg nabij de Zijl straat te Haarlem ten overstaan van den Notaris J. KOOLHOVEN van een zeer ruime werkplaats en erf met daarachter gelegen loods en af zonderlijk opgaande bovenwoning, staande en gelegen aan de Olieslagers laan get. no. 8 te Haarlem, Kad. Sectie I numero 919 groot 1 Are 27 centiaren. Het perceel is onverhuurd en te bezichtigen Dinsdags,-Donderdags en op den verkoopdag van 2—4 uur. Nadere inliohtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris Nieuwe Gracht 84 Haarlem. Op den 23en Juni a.s. hopen onze geliefde ouders WILHELMUS STOLVOORT HELENA CATHARINA v. d. HORST, den dag te herdenken waarop zij voor vijf-en-twintig jaren in den eeht wer den vereenigd. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hunne liefhebbende kinderen. Schoten, 10 Juni 1911. De prijzen zijn tot en met Zon dag tentoongesteld bij de Heeren KRUIJMEL en MERCKENS, ate lier voor decoratieve kunst. Gr. Houtstraat no. 148. Een R. K. Burgermeisje vraagt een nette VRIENDIN, 2022 jaar, geen dienstbode en liefst in 't bezit zijnde van een fiets. Br. ond. no. 28196, bur. N. H. Ct. aau de Gem. gasfabriek te Lisse, als klerk, op een aanvangssalaris van ƒ300 per jaar. Bekendheid met boekhouding strekt tot aanbeveling. Brieven, vermeldende leeftijd en te- genw. werkkring, worden ingewacht bij den DIRECTEUR. Het Dagel. Bestuur uit de Commis sie van Toezicht van bovengenoemd Gesticht, zal bij inschrijving in het openbaar aanbesteden op Vrijdag 16 Juni 1911, des v.m. te 11 uur in een der lokalen van het Gesticht, de leve ring tot 1 Juli 1912 van het benoo- digde geraamd op 350 K.G. per 14 dsgeri. De voorwaarden van aanbesteding a 0.30 benevens het gezegelde in- schrijvingsbiljet a 0.25, zijn op fran co aanvrage bij den administrateur van bovengenoemd Gestieht verkrjjg- ba ar. Namens het Dag. Bestuur, De Secretaris, A. VAN LITH.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 3