lagekomen berichten. Si41/6 STADSNIEUWS. Advertentiën. R.K. Kinderjuffrouw(Externe) HENRI C0EBERGH. Het Liturgisch jaar in beeld. Tien afleveringen a f I. Sport en Wedstrijden De Europeesche rondvlucht Sociale Berichten. Scheepvaartberichteu. I^arktnieuws. AF^STERDAMSCHE BEURS. Johanna Catharina Korner. Te koop gevraagd: Boek- en Kunsthandel Zestig reproducties naar beroemde meesters. Met een inleiding van Pater M. Nieuwbarn Provinciale Staten. VOORZORGSMAATREGEL. Weer bericht. 8 17J/2 70r,s 490 j 389 123 145 120 154 8M/4 92 42 104 769 60 87? Waterstand. Oliemarkt. Alida Johanna Geertruiua Stam, Kerkelijk goedgekeurd, Ged. Staten is onderworpen het besluit vau den raad der gemeente Noordwijk, d.d. 8 Juni jl., waarbij is besloten, dat de kermis aldaar voortaan zal aanvangen op den eersten Woensdag volgende op 17 Augustus en zal eindigen den daarop volgenden Zondag. OVERVEEN—BLOEMEND AAL. R. K. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesvereeniging alhier vergader de gisteren in „Van ouds het Raadhuis" de opkomst der leden was zeer goed, wat den voorzitter dan ook aanleiding gaf met be vrediging te constateeren. Na afdoening der gewone bezigheden notulen, stukken enz. werd besproken üe conferentie, die door het bestuur en de anti revolutionairen was gehouden met het be stuur der Liberale Kiesveeniging te Bloe- mendaal, om tot een gemeenschappelijk sa menwerken te komen. De vergadering besloot, daarop niet in te gaan, de eischen waren dan ook niet aanne melijk. Tot de candidaten-keuze overgaande, werden de aftredende heeren Ign. Bispinck, A. Koolhoven en Jhr. P. Teding van Berk hout wederom candidaat gesteld; in de plaats van den heer A. Roozen Sr., die niet weer in aanmerking wil komen, werd gekozen tot candidaat de heer J. G. van Kessel. Voor de twee zetels i'ie volgens de jongste volkstel ling de Raad van Bloemendaal meer zal tel len, werd besloten van Rechtsche zijde één candidaat te stellen en een zetel voor de te genpartij open te laten. Met zoo goed als al- gemeene stemmen werd als candidaat geko zen de heer C. D. van der Vliet. Hiermede was de agenda afgehandeld en na rondvraag werd deze opgewekte vergade ring gesloten. Wij ontvingen wederom een aantal stukken, houdende voorstellen en toelichtingen van Ge deputeerde Staten voor de a.s. vergadering der Staten. Het volgende komt ons daaruit vermeldens waardig voor: Het ontwerp-besluit tot vaststelling der Re kening wegens inkomsten en uitgaven over 1909 der Prov. Noord-Holland sluit in ont vangst tot een bedrag van 1.695.211.82 en een halven cent en in uitgaven tot een bedrag van 1.788.529.10 en een halven cent, met een na- deelig saldo van 93.317.28, dat op de begroo ting voor 1912 zal moeten worden geregeld. Gedeputeerde Staten adviseeren afwijzend op een verzoek der vereeniging „Voor de jeugd" om subsidie, van oordeel dat philantropische arbeid als deze niet voor provinciale subsidie in aan merking komt. Voor landbouwonderwijs aan Noordholl. boe rendochters wordt weer voorgesteld ƒ600 sub sidie per jaar te verleenen, doeh subsidie aan den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding wordt niet geacht, door de provincie te kunnen worden verleend. De begrooting voor 1912 der Prov. Noord- Holland is in ontvangsten en uitgaven ge raamd op een bedrag van 2.228.729.96. Het verslag van den eersten Geneesheer-Di recteur van het gesticht „Meerenberg" over 1910 wordt door Ged. Staten aan de Prov. Sta ten aangeboden. Wy komen op dit belangrijke stuk nader terug. Ten slotte is door het Statenlid D. van Emb- den een (in vereenvoudigde spelling) geschre ven nota aan de Staten gericht, waarin deze verdedigt den wensch nopens een progressieve heffing der opcenten op het personeel tegenover de bedenkingen van Ged. Staten. Da slucadoorspatroon D., wonende aan het Oonkere Spaarne, heeft bij de politie aangifte ge:!,aan, dat zijn knecht G. hem met mishandeling fe.lreigd heeft. Eerstdaags kunnen wij dus we derom een, moordaanslag te melden hebben. STAALBAD. De drinkhal der Staalwaterbronneri (werd gis teren bezocht door 74 personen. FAILLIET VERKLAARD Door de Arr. Rechtbank alhier is bij von nis van heden in staat van faillissement ver klaard; Th. A. van Eldik, bloemist, wonen- ile alhier, Kruisstraat. Rechter commissaris Mr. H. van Loghem ile Josselin de Jong. Curator Mr. A. R. Baas. Geh omolcgeerd: Door de Arr. Recht bank alhier zijn bij vonnis van heden geho mologeerd de aceoorden (boedelafstand) in |iet faillissement van J. J. T. en E. A. Ban ning1, firma A. Banning en Zonen, meel- c'n graanhandelaars te Edam. ZWEMBAD. De temperatuur van het water in het sjwembad aan de Houtvaart bedroeg heden morgen 6 uur en hedenmiddag .12 uur 62 gr. Fah. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: 20 Juni. H. v. d. Schoot en C. van Zetten. Geboren; 17 Juni. z. van G. Maas uimmen. 18 Juni. z. van I. Harkmans r-Ruurda. d. van M. T. [Wijkbuijzen— brancois. 19 Juni. d. van |W, F. Stef- telaarRahder. d. van O. van Zaaen Beezem. 20 Juni. z. van G. Vos Bosma. Overleden: 19 Juni. A. J. G. Stam mil Scheijndel, 45 j. Zijlstraat. 20 Juni. 5 j. z. van P. Veltheer, Gasthuisvest. In Luik. Er zijn nog een aantal vliegers gisteren in iuik komen landen, waaronder ook Wijnmalen. De classificatie van de eerste étape is nu le. Vidart, 3 u. 9 m. 54 twee-vijfde sec. 2e. iVédriver 3 u. 38 min. 15 drie-vijfde sec. 3e. Weyman 3 u. 55 min. 16 één-vijfde sec. 4e. Beau mont 4 u. 2 min. 45 vier-vijfde sec. 5e. Barra 4 u. 3 min. 34 vier-vijfde sec. 6e. Duval 4 u. 31 min. 49 één-vijfde sec. 7e. Ganos 5 u. 3 min. 1 één-vijfde sec. 8e. Renaux 13 u. 58 min. 10 sec. 9e. Ivimmerling 22 u. 56 min. 10 sec. 10e. Tabuteau 23 u. 58 min. 41 vier-vijfde sec. 11e. Frévost 24 u. 8 min. 51 drie-vijfde sec. 12e. Wijnmalen 24 u. 18 min. 15 sec. 13e. Verrept 25 u. 4 min. 40 drie-vijfde sec. 14e. Gibert 25 u. 8 min. 8 vier-vijfde sec. 15e. Amerigo 25 u. 12 min. 40 sec. 16e. Batthiat 25 u. 50 min. 51 vier vijfde sec. 17e. Le Lasseur 26 u. 23 min. 34 één-vijfde sec. Wijnmalen. Wijnmalen kwam gisterenochtend om enj ze venen (6 u. 40 min. 15 sec.) al op het Luiksche vliegveld. Een correspondent van „De Tel." ver welkomde en interviewde hem bij zijn neerda len, wat van 1500 Meter hoogte af prachtig plaats had. De correspondent vertelt: „Wij hollen naar het toestel en zijn de eer sten om hem hier te verwelkomen. Hij lacht ons hartelijk toe en springt weldra uit z'n mooie Farman. Natuurlijk moet eerst de pijp tevoren worden gehaald, alvorens hij kan gaan vertel len. Dan vertelt hij, dat hij nu regelrecht van Mézières komt, waar hij den nacht heeft door gebracht, na gisteren een benzine-panne te Lan- nois sur Ycnce te hebben gehgd. „Ik schijn bij zonder veel benzine te moeten gebruiken. Het is waar, dat ik gisteren buitengewoon veel last van den wind lieb gehad, waardoor do bereke ning, dat ik voldoende benzine tot Luik had; faalde. In Lanois heb ik uren lang in m'n een tje zitten wachten, totdat men mij kwam ravi- tailleeren. Zonder dat noodzakelijk oponthoud was ik anders hier allang geweest. Het is een les voor de volgende maal. Gelukkig is de weg nog lang, zoodat ik gelegenheid heb veel van mijn verloren tijd terug te winnen. Het zal mijn collega's niet meevallen, in Holland te vliegen, over alle mogelijke rivieren, kanalen en sloo- ten, en windhoeken, waar je telkens naar bene den wordt getrokken. Ik heb ParijsLuik op een gemiddelde hoogte van 1300 meter gevlo gen en ben uiterst voldaan over mijn Ear- man. „Ik ben absoluut niet vermoeid, ga nu in Luik eens flink ontbijten, zoo'n ochtendlucht reis maakt je inderdaad hongerig." Wijnmalen vond deze étape niet lastig: bij ParijsBrussel en terug, zegt hij, heb ik het heel wat zwaarder te verantwoorden gehad. Zijn tijd is 24 uur 16 min. 15 sec. Hij verliet Mézières om 5.15. De groote dag van morgen te Soesterberg. Morgenochtend kunnen de vliegers, uit Luik komende, de zuidelijke grens van Limburg pas- seeren en dan zal Venlo de eerste landings plaats zijn. Men weet, dat daar slechts even ge stopt behoeft te worden, mogelijk zullen de deel nemers aan den tocht hun reservoirs vullen, maar dan zullen ze zich toch al spoedig opma ken voor de reis naar Soesterberg. In Soesterberg is een bijzonder groote belang stelling van de zijde van 't publiek te verwach ten en we hebben al medegedeeld hoe men-er op ingericht is in 't vliegkamp. De vliegers zullen daar Woensdagochtend aankomen, en Donderdag allen daar blijven. Donderdag is dus de groote dag, voor wie de aankomsten der vliegers niet kan bijwonen. Vrijdagochtend (of -middag, naar het weder) vertrekken de vliegers weer. Wat te Soesterberg zal gebeuren. Er zullen te Soesterberg Woensdag en Don derdag (en eventueel ook Vrijdag) allerlei wed strijden gehouden worden om groote prijzen. Wij vermelden: Prijs J. F. Verwey 10.000. Een prijs van 10.000 zal toegekend worden aan den aviateur, die vóór 31 December 1011 vertrekkende van het vliegkamp Soesterberg, in den kortsten tijd het circuit zal vliegen om de filialen der Verwey en Lugard's Automobiel Mij. in Den Haag, in Amsterdam en in Arnhem en het vliegkamp te Ede en daarna weer zal landen te Soesterberg'. De tijd van aankomst en van vertrek zal op genomen worden hij het passeeren van de start lijn te Soesterberg. Geen tijd zal worden erkend, wanneer de gemiddelde snelheid minder bedraagt dan 120 K.M. per uur voof een biplan en 150 K.M. voor een monoplan. Pry's voor het grootste aantal vluchten. 16 00. Uitgeloofdvoordeneers,tenen derden dag der Meeting. Eén prijs van 2000 frs. zal toegekend wor den aan den aviateur, die op den eersten en derden dag der meeting, tusschen 10 uur 'smor- gens en 9 uur 's avonds, de meeste opstijgingen, iederen keer door minstens 2 baanronden ge volgd, zal gedaan hebben en een afstand zal af leggen van minstens 60 K.M. voor de biplans en minstens 75 K.M. voor de monoplans. Gedurende dezen prijs kan men ook mededin gen voor den behendigheidswedstrijd in het werpen van projectielen. Indien er mededingers zijn, die hetzelfde aan tal opstijgingen en landingen gemaakt hebben, zal diegene winner zijn, die den grootsten af stand zal hebben afgelegd. Indien het aantal mededingers, ingeschreven voor dezen prijs, het getal 5 niet overschrijdt, zal het bedrag van den prijs zijn frs. 200 per mededinger. Prijs voor het'grootste »an vat vluchten. 1000. Uitgeloofd voor don tweeden dag der meeting. Een prijs van frs. 2000 zal toegekend wor den aan den aviateur, die op den tweeden dag der meeting, tusschen 6 en9 uur 's avonds de meeste opstijgingen zal volbracht hebben, ieder keer gevolgd door minstens twee baanronden en op zijn minst een afstand zal afleggen van 30 K.M. voor de biplans en 37 en een halve K.M. voor de monoplans. Overigens dezelfde bepalingen als boven staande. Estafette wedstrijd, 2000 p r ij z e n. Eén eerste prijs van frs. 3000 zal toegekend worden aan den aviateur, die tusschen 4 en 6 uur 's namiddags een brief zal gaan halen op een plaats, die hem van te voren op de kaart zal zijn aangewezen en die bij zijn ter"gk°er nadat hij vliegende de aankomstlijn gepasseerd is, zijn brief in den kortsten tijd aan een com missaris in handen zal stellen. De tweede prijs bedraagt frs. 10C0. De commissaris zal zich bevinden voor de brug van het restaurant op den eersten r. ng. Dc daling moet plaats vinden op de vliegbaan dicht bij den eersten rang. 500. Bchendigheidswedstrijdin het werpen van projectielen. Een eerste prijs van frs. 750 zal uitgekeerd worden aan den aviateur, die van een hoogte van minstens honderd meter een voorwerp, dat hem vóór het vertrek zal geleverd worden, het dichtst bij het middelpunt van eene schijf van 10 Meter middellijn zal werpen. De tweede prijs bedraagt 250. De aviateur, die voor dezen prijs wil mede dingen, moet een der sportcommissarissen daar van op de hoogte stellen. Hoogt e-p r ij s. 500. Een prijs van frs. 1000 zal dien aviateur toegekend worden, die gedurende de meeting de grootste hoogte bereikt. Slechts diegene zal reclit hebben op den prijs, die minstens eene hoogte van 1000 meters be reikt. Vóór hun vertrek moeten de aviateurs den barograaf, die hun geleverd wordt, door een der sportcommissarissen laten verzegelen. Geen hoogte zal erkend worden, wanneer bij de daling bet zegel van den barograaf niet ongeschon den mocht zijn. DE STAKING DER ZEELIEDEN. Ook onder dc bootwerkers te Amster dam is hot aan 't gisten, vooral nu het bestuur van de vereeniging van werkgevers op scheepvaartgebied niets van zich heeft doen hooren als antwoord op verzoeken der bootwerkersorganisatie „Recht en Piioht". In een vergadering van deze organisatie werd besloten de patroons nog eens een schrij ven te zenden waarin met klem op inwil liging van den reeds door ons vermelden looneisc-h wordt aangedrongen en waarbij de werkgevers, houden zij aan hun taktiek van negatie vast, verantwoordelijk voor de gevolgen worden gesteld. Zondag kwamen ecnige schepen van de „Koninklijke" binnen. De maatschappij hoopt, dat deze week hare booten zonder ver traging zullen kunnen vertrekken. De zee lieden verwachten het tegendeel. (Wie zal gelijk hebben? Te Rotterdam is nog geen verandering gekomen in den stand der staking. Ned. II. K. Bond van Post- en Telegraaf- beambteu St. Petrus. De jaarvergadering dezer vereeniging werd gisteren te Nijmegen gehouden. De vergadering werd bijgewoond door den heer C. de Louw, commies bij het hoofdbe stuur der post- en telegrafie, vertegenwoor digende den directeur-generaal. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat dit jaar het aantal leden tot 813 (over 29 afdeelingen) is geklgiiiinen. In het hoofdbe stuur kwam geen verdüdering; de aftredende leden werden herkozen. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd in om vangst en uitgaaf sluitende met 566.14Z. Na de pauze kwam in behandeling: Zon dagsrust en heiliging door beperking van den dienst, zooals afschaffing 2e briefpostbestel ling en de pakketpostbestelling; het schen ken om de 14 dagen van een vrijen Zondag van 36 uren. Besloten werd dat het Bondsbestuur by den Minister de noodige stappen zal doen tox beperking van den Zondagsdienst en om den bewust vrijen Zondag te verkrijgen. Punt 2 vermeldde: Loonen. Herziening der jaarwedden van alle lagere beambten. Een voorstgl van het Bondsbestuur: bij 3e regeering aan te dringen tot herziening der jaarwedden van alle lagere ambtenaren, met toeslag aan ambtenaren met groote gezin nen, werd, na langdurige discussie, aangeno men met 35 tegen 21 stemmen. Punt 3 vervalt dus. Punt 4: Opheffink Klassenstelsel, werd zonder veel discussie aangenomen, evenals punt 5; Eene vergoeding toekennen aan hen, die tijdelijk eene hooge functie waarnemen, geldelijke verantwoording hebben of met burreldienst belast zijn. Punt 6: Een onafgebroken nachtrust van 10 uren en 6a. Na een dagdienst van 8 a 10 uren ge nachtdist, evenmin het omgekeerde. Nijmegen geeft inoverweging om bij de Regeering stappen te doen ter verkrijging van meer verlofdagen, in verband met katho lieke familiefeesten. Hiermede was (le eerste vergadering geëin digd. IJMUIDEN, 20 Juni Z.|Wk Gearriveerd 19 Juni. Sunpulp, s. Christiania. Leda, s. Helsingfors. Hollandia, s. Buen. Ayres. 20 Juni. Eugenia, s. Riga. Veghtstroom, s. Bristol. Tadorna, s. Liverpool. Dwina, s. Archangel.; Vondel, s. Batavia. Vertrokken 19 Juni.; Fama, s. Grimsby. Blotberg, s. Oxelosund., Planet, s. Methil- 20 Juni. Chaxlois, s. Philad. NEDERL'. STOOMVAARTLIJNEN. Prinses Juliana arriv. 17 Juni te Bata via van Amsterdam. Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 19 Juni van Algiers. Ulysses arriv. 18 Juni te Batavia, van Am sterdam. Prins Willem IV, va,n Paramaribo paar Amsterdam, arriveerde 19 Juni 2.30 n.m. te Havre. voerd en verk. 5000 stuks, f 0,070.11; Spinazie aangev. en verk. 193 manden f 0,300,60; Sla aangev. 570, verk. 490 manden, f 0.351,50; Wortelen aangev. 3000 hos ,verk. 2500 bos, 0,05 —0.08. HAARLEM, 19 Juni. Botermarkt. Boter. Aan gev. en verk. 50 Kg. f 1,60—1,50 per Kg.; (Big gen aangev. en verk. 9 stuks, f 14—11 per stuk; N. Kalveren aangiav. en verk. 18 stuks, f 14 9 per stuk. AMSTERDAM1, Dinsdag 20 Juni, 1911. Aardappelenpryzen. Malta's spring f0.13 0.15.. Andijker muizen gr. p. m. f 5.20 6. id. kl. p. m. f 5.205.50. Ryper mui per mud f 5.606.30. (Wstlandsche ron den f 6.707, Aanvoer 5 ladingen. HAARLEM, 19 Juni. Aardappelen aangev. 170 H t "ert 120 HA t s8- rp-vojv-Vo*»' -smge- van het Koninkl. Nede.i, Meteorologisch Instituut De Bilt. (Per T.V graaf.) Dinsdagmorgen 10 nur. Hoogste barometerstand te Horta 770.3. Laagste barometerstand te Thorshavn 750,6. Meest matige Westelijke tot Z.Weetelijke wind. Afnemende bewolking. Weinig of geen regen. Warmer. <a Plaatsen: in 24 uur Amsterdam Scog. laag Oude Gracht. Opgave van F. Th. EVERARD, Gedempte 20 JUNI South. Pscifia Steels 4Va pGt. Marine Comm. Mar ice .7 Pref. Marine f r^peka Comm. Gulf Pre!. Gulf Missouri V South. Bail* Union Car <fc Foundry V Comm. Erie Denver Rio Rock Island Comm. Wabash Amalgamated Kcninkl. Petrol. Gecons. Petrol Perlak Petrol. Tarakan Petrol. Orion Petrol Steaua Rom. Petr. A'dam Rubber f Nederl. Rubber gew. Vorstenlanden 4 pCt. Rusland Hope 4 pCt. Rusland Consol. Fret Peru Comm. Peru. N. W. 8. 5 pCt. Nederland. Nieuwe Asahan Prolongatie Amerika prijsh. Ruseen prijsh. Mijnen stij. Tabak kalm. Culturen prijsh. Peitroleum vast. STEMMING. 120 80V16 691/s /j 187, 114 86-/, 6974 85V8 827, 3877* Ö7r 2 867, 30 VELSEN. Gemeenteraad. Hedenmorgen kwart vóór elf vergaderde de raad dezer gemeente on der vooi-zitterschap van den heer Burgemees ter. Afwezig de heer van Boekei. De notulen werden gelezen en goedge keurd. Onder de ingekomen stukken was o.m. 1. Ontvangstberichten van Ged. Staten voor Noord-Holland voor de navolgende ver ordeningen: a. verordening op levensmidde len, genotmiddelen en gebruiksartikelen vastgesteld 20 December 1910; b. verordening tot intrekking en wijziging van éenige arti kelen der Algemeene Politieverordening, vastgesteld 15 November 1910; c. verordening tot wijziging van de xnelkverordening, vast gesteld 16 Mei 1911. 2. Een schijven van hetzelfde college d.d. 31 Mei jl. no. 23, houdende toezending der goedgekeurde aanvulling van de jaarwedden- verordening der onderwijzers. 3. Een schrijven van de commissie belasx met de samenstelJing van een ontwerp-regie- bent met betrekking tot do Burgerlijke Arm besturen, d.d. 8 Juni j.l. houdende toezending van een ontwerp-reglement voor die Bestu ren en Sen ontwerp-instructie voor den Ad ministrateur-Controleur. De stukken genoemd sub 1 en 2- wnrfien voor kennisgeving aangenomen. Als punt 2 stond op de agenda: Voorstel R. de Boer tot invoering van een progressieven koofdelijken omslag, met adres van adhaesic van de Vrijz. Dem. Kiesvereeniging te IJ- muiden. De meerderheid van het college van B. en W. stelt voor dit voorstel niet aan te nemen. De voorzitter dringt er op aan, dat ac bespreking van deze kwestie zal vrij zijn van alle „principiënreiterei"; hij betoogt dat alleen het belang der gemeente hier moet wegen, voor zich zelf vreest hij, dat bij in voering van progressieve belasting de ïneer- gegocden de gemeente zullen verlaten. De heer de Boer praat een 40 minuten vol met de verdediging van zijn voorstel, waarvan hij de billijkheid en wenschelijk- heid betoogt. Hij denkt niet dat de meerge- goeden zoo kleinzielig zullen zijn als de bur gemeester denkt. De heer Vermeulen is in principe vóór progressie doch ziet er voor onze ge meente in de gegeven omstandigheden een nadeel in. De heer Netscher vindt, dat de meer- gegoeden, als ze bezwaar hebben, dan maar de gemeente moeten verlatendan komt er groot-grondbezit vrij voor anderen, mis schien wel voor een villapark! Na langdurige discussie wordt het voorstel de Boer ten slotte aangenomen met 8 tegen 6 stemmen (die der heeren A. Mulder, van Tuyll, Vermeulen, Koelemij, van Rijn en Falck). JEIierna pauze. DE VERGIFTIGINGSZAAK IN DE NIEUWE MEER ■Men seint ons uit Amsterdam De vorige week is de instructie in de zaak van de wed. Hóogerh'out en Exter ge sloten. Ieder der beklaagden wordt beschul- diond yan moord.. Voor vrouw Hoagerhout is door den dooi haar gekozen verdediger Mr. L. van Gigeli Jr. uit Amsterdam, een memorie ter recht bank aldaar ingediend, waarin hij verzoekt om buiten vervolgingstelling van beklaag de, subsidiair ontslag uit de preventieve heek tenis. OUDE TOREN VERBRAND. Men seint ons uit Bedum: Gisteren omstreeks tien uur brak door on bekende oorzaak brand uit in de toren var de Ned. Herv. Kerk alhier. De kerk bleef behouden doch de toren, die dateert uit dc 14e eeuw, werd een prooi der vlammen. VRIJE OVERTOCHT. Uit IJmuiden wordt ons geseinc^: Twee Russen, die zich te Afchangel op het stoomschip „Dwina" wisten te verstop pen, zijn hedenmorgen bij het doorschutten alhier ontkomen en de duinen ingevlucht. De politie tracht hen op te snoren om hun identiteit vast te stellen. Lobit 10.78 0.— 0.— Nijmegen 8,40 0.— 0.— Arnhem 8,49 0.- 0.- Vreeswijk 1.38 0,— 0.— Kampen 0.1/ 0.— 0.— Grave 5,94 0,- 0.— StAndr.Maas 2 25 0.— 0.- Keulen 38.55 0,- 0,- Kanaal w. 8a. 0,51 Ma 12u, 0,51 8tadswater. 8u 0.51 MAP 12 u. 051 Zuiderzeew. 8u.0,15 MAP Amsterdam, 19 Juni Olieno teeringen per 100 K.G. Raapolie Vliegend In de stad Juli Juli Aug. Sept.Dec. L ij n o 1 i e Vliegend In de stad Juli Juii Aug. Sept.Dec. Jan.April 19 Juni 33 82*,* 81^ SI72 SOVs 45 443/* 44 44»/, 4379 16 Juni, 83 327* 31^ 807* 80/* 45 44'/, 437* 4372 4H k 37 437* 43 41 De Heer en Mevrouw M. STEFFELAAR-RAHDER berichten de geboorte ran een DOCHTER. Haarlem, 19 Juni 1911. Heden overleed, e» een kort stondig lijden, voorsien van de H. H. Sacramenten der Sterven den ocze Geliefde Zuster, Behuwd zuster en Tante Amsterdam A. E. KORNER. B. J. KORNER. A. KORNER— Vermeulen Mink- wit en Kinderen. Haarlem J. M. KORNER v. d. Vaart. A. F.H.v.d. VAART en Kinderen. Haarlem 19 Juni 1911. Eenige en algemeene kennis- geving. Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van deH.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder gen. VAN SCHEIJNDEL, in den ouderdom van 45 jaren J. P. STAM. J. M. A. STAM. W. J. M. STAM. A. J. R. STAM. Haarlem 19 Juni 1911. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Donderdag 22 Juni a-s. in de Parochiekerk van den H. Antonius van Padua, te 7, 7>/2, 8, 8112 en 91/2 uur, waarvan de H. Mis te 9i/2 nur zal gezoDgen worden. Mevrouw MEOKMANN, Emmastrsat 22, vraagt met 1 Au?, een beschaafde goed kunnende naaien. Zich in per soon aan te melden 's avonds na 7 uur. 10,000 Boerekool- Oj Spruitkcolplan- ten. Adres P. SCHELLEVIS, Agent N. B. CtVelseroord.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 3