DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. BERICHT. AGENDA. STADSNIEUWS. Staten-Generaal. Verkoopingen, Boel- huizen enz, Kinderhuisvesi 29-3I-33, Haarlem EERSTE BLAD. WOENSDAG 21 1UNI 1911. 36ste Jaargang No. 7507 Buroauz van Redaotie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agenteehappen wende men zich tot RICARDQ's Advertentie-Bureau, H. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. Alle betalende abonnée op dit blad, die ia bet fceslt eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de beaalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: overlgden. De uitfeeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Netterlandeche Credletbank Nieuwe Pracht 11 Dit nummer bestaat twee bladen. uit Zij, die zich met I lull a. s. per 3 maan den op de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT abonneeren, ontvangen de voor dien datum verschijnende nummers gratis. Haarlemsche Ailedagjea No. 297. MEERENBERG. LANDWEER. TweedeKamer. (Zie Stadsnieuws verder op fn dit Blad.) TE VERKO.OPKN, ■URE HURLEMSCK COW ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) Voor de overige piaatsen in Nederland franco per post Afzonderlijke nummers /J.85 1,86 1,60 0,08 PRIJS OER ADVERTENTIE^: Van 1—6 regels 60 oent (contant 50 cent) Iedere regel meer 10 or .t lariem en de Agentschappen 15 oent per regel. (Buitenland SO or nt Buiten Haarl Beclamea dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 60 cent oontsnt.) 1000 |i&m GULDEN bjj Mf GULDEN bg GULDEN tg 1 ÏÏZfk GULDEN bg |fg§| GULDEN bg JJj| verlies van lig verlies vaa GULDEN tg <£1512 verlies vaneen I fill verlies van H |||l verlies van §119 fl één anderen GULDEN bp levenslange onge schiktheid tot werken. 400 300 hand of voet. éen oog. éen duim. wgsvinger. vinger. I Donderdag, 22 Juni. T o y 2 e r's S t i c li t i n g op de gewone Wuseumtijden Buitengewone tentoonstel ling van kunstwerken, berustende ia de ver zameling van Teyler's Museum: do gravures van Lucas van Leydon, geb. 1494 te Leiden, al daar overleden 1633. Bisschoppelijk M use n m (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 10—5 nor, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en R.-K. Feestdagen. HET VERSLAG VAN „MEERENBERG". Zooals we onder „Stadsnieuws" mededeelen, ontvingen wij het Jaarverslag over 1910 van het gesticht „Meerenberg". Het is geen kost voor krantenlezers, dat ver slag, maar 't is een pleizier om er in een ver loren oogenblik eens in te bladeren (260 blad zijden asjeblieft!) en dan den strikt-ordelijken, streng-systematisch-werkenden geest overal in te bespeuren, die hier de leiding heeft! Tot in de kleinste kleinigheden wordt hier in alles systematisch, naar een vast plan gewerkt, en de voorbeeldige orde, de prachtige inrich ting, de buitengewone regelmaat, die in Mee renberg heerschen en om zoo te zeggen inhae rent zijn aan deze model-inrichting, zijn zeker van die buitengewóón-krachtige leiding het gevolg. En wat in dit verslag' bovenal treft, dat is de zorg, waarmee „op de kleintjes wordt ge past", waarmee zoowel de kleinere omstandig heden als de groote belangrijke zaken even nauwgezet worden behartigd. We lezen in dit verslag over de verpleegden, over hun gemoeds- en gezondheidstoestand, over hun godsdienstige verzorging, hun ontspanning en hun werk. Maar we vinden er ook in het klein-huiselij- ke, het intieme, om het zoo eens te noemen, even scherp-gedistingeerd, in even kleine bijzonder heden nageplozen, als de groote dingen. En het mooiste is, dat de persoonlijke geest van den leider voor wie hem kent zoo al lerduidelijkst uit dit alles spreekt! We zouden hier tal van aanhalingen willen doenb.V. die smakelijke beschrijving vaa de mattenmakerij en wat er aan vast zit, hier en daar zoo'n enkel leuk zinnetje, als: „tevéél ontbrak nog het bewustzijn, dat laken niet bestemd is om telkens weer gewasschen te worden", dat zoo heel aardig typeert wat de schrijver wil doen uitkomen voor den lezer van het verslag, en méér nog de uitvoerige en tot in de fijnste bijzonderheden afgaande reglementen.... Maar het is ons niet te doen om voorbeelden te geven. We willen alleen zoo terloops eens doen uitschijnen, in hoeverre een methodische, organisatorische geest, die systematisch niet al leen de groote dingen ziet, maar ook de klei nigheden beheerscht en regelt, een gunstige uitwerking heeft op het beheer van een reu- zeninrichting als Meerenberg is! Dit verslag doet alweer zoo duidelijk zien voor wie er kennis van nemen wil, dat aan het hoofd van ons Provinciaal Krankzinnigenge sticht een man staat, die in alle opzichten 'n geboren administrateur en leider is, om van zijn groote gaven als psychiater, die hem een Europeeschen naam hebben bezorgd, niet eens te spreken! PERSONALIA. De heer M. Mauritz, alhier, arts en inwo nend assistent in de Mariastichting, is door dén gemeenteraad'van Zwolle benoemd tot gemeen te-geneesheer aldaar. ÏT. K. MIDDENSTANDSVEREENIGING ..ST. l JOZEF". Ia het. gebouw St. Bavo. vergaderde gister avond de R.K. Middenstandsvereeniging „St. Jo zef." Do voorzitter,d e heer A. Bosse, opende de vergadering met een woord van welkom aan da aanwezigen en dankte voor de tamelijk tal rijke opkomst. Sinds de laatste vergadering heeft de Middenstand zich mogen verheugen in het welslagen der pogingen van het Hoofdbe stuur om de „Haarl. Hanze" te stichten. Spr. wekt allen, op om propagandisten te zijn voor da vereeniging vooral door middel van het mooie blad, dat allen gratis krijgen thuis gestuurd. Dan hebben wij nog de indiening gehad van de Tariefwei, en de wet op het Debietrechf. Aan slof voor een vergadering, was er dus geen gebrek, doch plichten van staat hebben tot nu toe ver hinderd eene vergadering te beleggen. Nu ech ter staan wij aan den vooravond van de jaar vergadering, en is een vergadering noodzakelijk'. De nolulen worden daarna voorgelezen en on der dankzegging aan den secretaris, C. A. M. Jonckbloedt, goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van het Hoofd bestuur met het verzoek om het wetsontwerp; op het Dcbietrecht in eene vergadering te be handelen en tevens de mededaeling van de be noeming des heeren Hendel tot redacteur van. de Iiaarl. Hanze. Bovenbedoelde behandeling is gehouden in een vergadering op 25 April j.l. Voorgelezen werd het resultaat van deze behandeling. Hiervan is een afschrift gezonden aan het Hoofdbestuur. Da voorzitter wekte op te adverleeren in de Haarl. Hanze en aandeelhouder te worden van da Diocesane Coöperatieve Credietbank van de Hanze. Naar aanleiding van de causerie, op de laatste vergadering door den Zeereerw. heer Adviseur, over vervroegde winkelsluiting gehouden, werd overgegaan tot benoeming eener commissie ter onderzoek naar het nut van vervroegde winkel- sluiling. Als leden dezer commissie stelden zich beschikbaar de heeren W. van Lk-mf, L'.. Se veke, J. N. Hensen, Joh. Lembeck, Herin.V'il- lenborg, A'. de Vogel en H., B. Swarté. Voorlezing werd gedaan door den secretaris van da resultaten eener 'enquête te Rolierdam ge houden omtrent Zondagssluiting en vervroegde sluiting der winkels, aldaar. De heer Visser oppert het idee teneinde de actie met succes te doen, zich voor deze zaak in verbinding te stellen met de Haarl. Han- delsvereeniging en de commissie te doen be staan uit leden der beide vereenigingen. Da heer W. van L'iemt ziet alleen heil :in een wettelijke regeling der vervroegde winkel sluiting. Samenwerking zal inet de Haarl. Ilandelsver- eeniging gezocht worden, om dit onderzoek in te stellen. De heer Th. M. van Deursen bracht verslag uit, van de vergadering van den Centralen Raad in den Haag gehouden. Den heer van Deursen werd dank gebracht voor zijn keurig verslag. In de plaats van den heer H. M.! Setveke, dia overleden is, en den heer Giebels, die be dankt heeft, worden in het Bestuur der Onder linge Glasverzekering gekozen de heeren Tromp en Verberne, die beiden hunne benoeming aan nemen. Als leden voor de Propagandaclub om meer deren op te wekken lid te worden der vereeni ging stelden zich elf heeren beschikbaar. Aan de orde was daarna de bespreking der agenda voor de Jaarvergadering. Daar deze jaar vergadering een vervolg is van de vorige, zal wederom de heer Rrantjes als afgevaardigde der afdeeling Haarlem naar Rotterdam gaan. De voorzitter gaat eveneens, ambtshalve. Voorge steld zal worden de volgende jaarvergadering, Juli van het volgend jaar, in Haarlem te (doen houden, omdat dan ook het eerste lustrum zal gevierd worden der afdeeling Haarlem. Bij de rondvraag bracht de heer Jonckbloedt een woord van hulde en dank aan den heer H. J. Visser voor hetgeen hij gedaan heeft voor den Haarlenischen Middenstand inzake asfaltee ring der hoofdstraten. Da vergadering stemde door applaus in met deze woorden. Geen der leden meer het woord verlangend sloot de voorzitter onder dankzeszmns 6e geani meerde vergadering. VEREENIGING „HAEELEM". De vereeniging „Haerlem" organiseert we der een „oudheidkundige wandeling" in Am sterdam, waarvan zij dat voorspellen wij pleizier zal hebben. Evenals de vorige maal, toen niet minder dan een 80-tal leden den tocht me- demaakten, zal ook nu de heer J. F. H. Sterclc, die nu onze stadgenoot is geworden, de leiding op zich nemen. Bezichtigd zullen worden het Heinbrandthuis, de Portugeesehe Synagoge, het „Arsenaal", den tuin en de musea van „Artis", en het Museum Willet op de Heerengracht. Zooals wij gisteren meldden, ontvingen wij het jaarverslag over 1910, door den Eersten Ge neesheer Directeur opgemaakt, van het ge sticht Meerenberg. Wij ontleenen doaruit: 1 Het aantal verpleegden oeciroeg op 1 Jan. 1910 1340, het aantal beambten 19, en het per soneel 294 personen, totaal 1653- Er kwamen 116 mannel. en 145 vrouwel. ver pleegden bij, 1 mannel. beambte en 31 vrouwel. en 85 mannel. personeelsleden. Er overleden 66 mannelijke en 43 vrouwelijke patiënten en er vertrokken 49 mann. en 77 vrouw, verpleegden 1 beambte en 37 mann. en 82 vróuw, personeels leden. De bevolking bedroeg op 31 December 1910: 1366 verpleegden (699 vr. en 667 mann.); 19 beambten en 290 personeelsleden. In het geheel waren, er 1675 personen. Er waren toen, over de klassen verdeeld in de le klasse 21 m. en 17 vr.in de 2e kl. 20 m. en 20 vr.; in de 3e kl. 24 m. en 24 vr.; in de 4e kl. 49 m. en 45 vr.; in de 5e kl. 553 m. en 593 vr. Hersteld zijn 68 pers. (25 m. en 43 vr.)ver beterd 30 pers. (13 mann. en 17 vrouw.); niet- verbeterd 28 p. (11 m. en 17 vr.)overleden 109 p. (66 m. en 43 vr.). Van de 1366 verpleegden zijn er uit Haar lem 148, uit Haarlemmerliede en Spaarnwoude 1, uit Haarlemmermeer 11, uit Heemstede 5, uit Beverwijk 4, uit Bloemendaal 7, uit Scho ten 9, uit Sloten 9, uit Veisen 13, uit Wijk aan Zee en Duin 2, uit Zandvoort 7. Er ontvluchtten 6 personen, die echter spoe dig werden teruggebracht. De school werd bezocht door 9 patiëntjes. Ter ontspanning der verpleegden werd een kinematograaf aangeschaft. Er werden 12 uit voeringen voor de verpleegden gegeven. De rekening en verantwoording over 1909 wijst een ontvangst aan van 547.726.46, waar van 13.888.20 en een halven cent buitenge wone ontvangsten. De uitgaven bedroegen 551.627.18 en een halven cent, waarvan 11.887.07 en een halven cent buitengewone uitgaven. De voorloopige rekening over 1910 wijst aan eén ontvangst van 562.307, - en een uitgaaf van 562.307. De rekening sluit dus met een slot van nihil, tegen een nadeelig saldo van 3.900.72 en een halven cent over 1909. Aan buitengewone werken werden dit jaar verrichtnegen verbouwingen en verbeterin gen, het bouwen van één blok van twee wonin gen en vier blokken, elk van vier woningen voor personeel en het maken van 21 kamers op den zolder van het Zusterhuis. „NEDERLAND EN ORANJE". De Anti-Rev. Kiesvereeniging „Ned. en Oranje" komt Donderdagavond bijeen om baar houding te bepalen ten opzichte van de raadsverkiezing in district II. Verder zal de heer H. B. [Weyland Jr. spreken over „Christelijke Gemeentepolitiek", CURSUSSEN. De Afd. Haarlem van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en (Winkelbedien den zal, te beginnen met het a.s. wintersei zoen, Cursussen geven in Fransoh, Duitsco, Engelsch, Russisch, Boekhouden, Handelsre- kenen en Stenografie. De lessen zullen uitsluitend door R.. K. Leeraars worden gegeven. Voorwaarden voor deelname woorden nader in "de „N. EI. Courant" per advertentie be kend gemaakt. DE INTERN. ZEELIEDENSTAKING. Zelfs hier te Haarlem doen de stoomboot maatschappijen hun best om scheepsvolk aan te werven voor hunne vaartuigen. Zaterdaig hadden een vijftiental personen gemonsterd hij den waterschout te den Helder om dienst te nemen aan boord van het s.s. „Rijnland" van de „Kon. Holl. Lloyd". Gisteren zijn zij vertrokken. Een detachement politie was op het station aanwezig om eventueele rel letjes van den kant der stakers te voorkomen. COLLECTE VOOR DEN GE|WA PENDEN DIENST. De collecte, vanwege het Fonds ter aan moediging en ondersteuning van den Gewa- penden Dienst, in de Nederlanden, die hier ter stede Maandag j.l. werd gehouden, heeft de som opgebracht van f 202.95]/2- Dit be drag is zeer klein te noemen. In 1906 bracht do collecte nog ruim f 300.op. ONZE PADVINDERS. Binnenkort wordt er door het Bioscoop-The ater, Groote Markt, een voorstelling gegeven, waarvan de opbrengst zal dienen voor het ge zin, waarvan onlangs de schuit verbrandde. Nu heeft het bestuur van de Kennemer-padvinders, afd. Haarlem, besloten dat eenige Padvinders met de kaarten zullen eolporteeren. Voorwaar een goed denkbeeld. „KEMPHANEN". .Maandagavond ongeveer half negen was de hulp der politie noodig om twee „dames", die in de Cornelissteeg aan het vechten waren, te scheiden. Onnoodig te zeggen dat er veel be langstelling bij was. VALSCIIE rijksdaalder; In den kruidenierswinkel van A. T. C. aan de Zuiderstraat; werd gisteren een v'al- sche rijksdaalder ontvangen. Men zij toch op z'n hoede, want er blijkt nog meer yalsch geld in omloop te zijn. De inlevering van wapenen, enz., door de Landweermannen, die in 1904 naar de Land weer zijn overgegaan, moet geschieden op het Raadhuis te Heemstede voor de landweerplich- tigen van het 21e district te Bennebroek, Heem stede en Zandvoort op Maandag 3 Juli, des mor gens te half tien uur. Te Schoten in het gymnastieklokaal der nieuwe openbare school voor die van het 21ste district te Schoten, op Dinsdag 4 Juli, des morgens te half tien. Te Hoofddorp in het Raadhuis voor die van het 21e distriet te Haarlemmermeer op Donder dag 1 Juli, des morgens te 10 uur. Te Velsen in het lokaal der Rijksnormaalles sen op Vrijdag 7 Juli 1911, des morgens te half tien. Deze landweermannen behooren tot de infan terie, vesting-artillerie, genie, pontonniers, hos pitaal-soldaten en administratietroepen. Te Haarlem leveren de mannen van het 21e in aan de Infanteriekazerne. En wel de 1ste compagie infanterie Maandag 10 Juli, 9 uur; de 4de compagie op Dinsdag 11 Juli, om 9 uur; de 3de compagnie Donderdag 13 Juli, om 9 uur; de vesting-artillerie, genie, pontonniers, hospitaal-soldaten en administratietroepen, Vrijdag 14 Juli, om 9 uur; te Haarlem ook de mannen uit Bloemendaal van de infanterie, ves ting-artillerie, genie, pontonniers, hospitaal soldaten en administratie-troepen. Te Beverwijk leveren de mannen van het 26e district van de infanterie en de hospitaal-sol daten in, in het gymnastieklokaal der openbare lagere school op Donderdag 20 Juli, des mor gens te 9 uur, en wel die te Beverwijk, Castri- cum, Heemskerk, Uitgeest en Wijk aan Zee en Duin wonen. De vesting-artillerie, genie, pontonniers en administratie uit dezelfde plaatsen, die behoo ren tot het 27e dstrict, leveren op dezelfde plaats in op Donderdag 20 Juli te 12 uur. De mannen van het 20ste district der infan terie, vesting-artillerie, genie, pontonniers, hos pitaal-soldaten en administratie-troepen, wo nende te Sloten, Haarlemmerliede, Spaarnwou de en Spaarndam, leveren in te Sloterdijk in de lagere school. GEVAARLIJK EIETSRIJDEN. Gisterenavond zes uur kreeg iu de Zijl straat een man, die op de fiets reed, een toeval. [Wonderwel kwam de sportman er zonder beduidende wonden af. Na in de na bij zijnde apotheek een beetje op verhaal te zijn gebracht kon de man zijn weg vervolgen. OPPASSEN! Het kwakelbruggetje over den Heerensin gel is geschilderd en wederom is geen bordje daar ter plaatse aangebracht om te waar schuwen dat het geverfd is. Verscheidene menschen, die des avonds 'net bruggetje moe ten passeeren komen zoodoende met verf aan de kleeren thuis. KATTEKJWAAD. Gisterenmiddag waren eenige jongens aan het spelen in de muziektent in den Hout, opeens zagen zij in de verte een bosckwachter j naderen en hals over kop sprongen de jon- 'gens uit de tent. Een der jongens hadjdaar- bij het ongeluk zijn .been te verzwikken. Door zijn makkers werd 'de jongen, die niet meer loopen kon, naar 'zijn woning in de Meesterioostenlaan gebracht. PROGRAMMA der orgelbespeling in de Groote kerk, alhier, op Donderdag 22 Juni 1911, des namiddags van 23 uur, door den heer W. Ezerman. No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Andante uit Volekmar's quartet, R. Schaab. No. 3. Sonate No. 2, A. Guilmant.. a. Allegro mode rato. b. Larghetto, c. Allegro vivace. No. 4. An dante funèbre, J. Svendsen, No. 5. Aria uit Elias, Mendelssohn. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te hekomen: P. Cornet, O os tv est 34, een portemonnaie met inhoud; J. Mul der, A. Loosjesstraat 15, een broche; E. Barendse, (Waldeck Pyrmontstraat 51, een muilkorf; J. [Witteman. Klarenbeekstraat 61r, een ceintuur; Het Bureau van Politie, een sleutel; 0. van der Ham, Begiinhof 22rood, een dubbeltje. De Voorzitter spreekt een woord van leed wezen. De geloofsbrieven van mr. A. J. I. M Smits worden onderzocht en goedgekeurd, waarna hij wordt beëedigd en toegelaten. Bestolen werd heden de Berner Conventie te behandelen. Vraagpunten Ziekteverzekering. In de gisteren gehouden vergadering van de 2e Kamer der Staten Generaal was aan de prde da behandeling van de door de Commissie van Voorbereiding voor de wetsontwerpen to! rege ling der Arbeilsverzekerfng gestelde vraagpun ten. Deze luiden als volgt: 1. Is het wenschelijk c)e wettelijke Ziekte verzekering le beperken tot uitkeering van zie kengeld met uitsluiting van de zorg voor genees kundige hulp? 2. Is het wenschelijk de Ziekteverzekering uit sluitend te doen plaats hebben bij van over heidswege in te stellen organen? 3. Is het wenschelijk Raden van Arbeid in te stellen, belast met de taak om mede Je wer ken tot de uitvoering van wetten betreffende den arbeid Do eerste spreker was de heer Duijs. De vrij algemeene opinie der Kamer, zooals die uit de stukken blijkt, zegt spr. is, dat pok <de geneeskundige behandeling en verpleging dient te worden geregeld, en dat dit punt een (der meest elementaire zaken, ia dit ontwerp wordt gemist geeft aanleiding tot groote verbazing. De argumenten waarom de geneeskundige be handeling is ui geschakeld vindt hij nietszeggend, want de geneeskundige behandeling en hulp wor den wel verplichtend gesteld, al zegt de mi nister dat dit niet zoo. is. De heer Duijs, die natuurlijk weer eenige ma len door den .voorzitter op de vingers getikt moest worden, bestreed één voor één de ver schillende argumenten door den minister te ber de gebracht. Zijns inziens dient het eerste vraagpunt met een krachtig neen te worden beantwoord. Het is de. vraag: zal het jaar 1911 in sociaal .senti ment nog achter staan bij 1904? Waar moet het heen wanneer men dien weg opgaat? Wil de ziekteverzekering een nationaal werk wor den dan kan daarin niet worden gemist de rege ling der geneeskundige behandeling. De volgende spreker, de heer Passtoors (R. K) bracht hulde aan den minister, voorde helderheid en dui lelijkheid zijner noa om dan in 't kort de voorgeschiedenis van 't eerste vraagpunt na te gaan. Inderdaad vallen van arbeiderszijde bezwa ren aan te voeren tegen samenkoppeling van zie kenkas en ziekenfonds. Men kan er niet ia sla gen de iosse arbeiders onder deze verzekering te brengen; bij een combinatie van ziekenkas en ziekenfonds sluit men de losse arbeiders dus ook uit van het Ziekenfonds. Hoe zal het voorts gaan met de seizoenarbei ders? Hun ziekengeld houdt bij werkloosheid op na een maand. Werd nu de ziekenkas pan het fonds gekoppeld, dan was het na eenmaand ook uit met dokter en apotheker. Houdt men do verzekeringen echter geschei ien, dan kan de werkiooze arbeider zijn dubbeltje voor het zie- fonds blijven doorbetalen. De heer Patijn betoogt dat geneeskundige be handeling in een zioktewet een primaire eisch is, ziekengeld slechts een secundaire. Hij heeft tegen de splitsing overwegende be zwaren en hoopt dat de minister erop terug zal komen. Da heer Van Vliet (A.-R.) spreekt namens de anti-revo'ulionnaire fractie. Hij voelt het meest voor het stelsel van het ontwerp: verplichte ziekteverzekering en bevordering van de ver zekering voor geneeskundige behandeling. Dit is het meest in overeenstemming met de prac- jtijk. Een geneeskundige behandeling isvaugrooi belang, doch de weigever moet steunen wat daarvoor gedaan wordt. De heer Schaper verzet zich tegen de be wering van den heer van Vliet. De vergadering wordt verdaagd tot heden morgen. EERSTE KAMER. In de gisteren gehouden vergadering was inge komen een bericht van het overlijden van den heer W. Merckelbach. vroeger lid der Kamer. Donderdag, 22 Juni. HOOFDDORP in het koffiehuis „De Beurs" half 1 uur Not. C. F. J. Heinsius: I. Twee nieuw gebouwde woningen onder één dak, gemerkt J 3 en J 3A. met regenputten, erf en grond aan den Kruisweg, kadaster sectie C nos. 2902 en 2903. II. Een Burgerwoonhuis, gemerkt J 3B, met twee schuren, ingericht voor timmerwinkel en bergplaats, regenput, erf en grond, aan den Kruisweg. III. Twee nieuw gebouwde woningen ondei 4 één dak, bemerkt G 48B met regenputten en het recht van opstal. HAARLEM Gem. Bank van Leening ld uur Verkooping Goud, Zilver. Horloges, enz-,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1