Ambachtsschool Haarlem. Herhalings-Oiiderwijs. NIEUWS UIT DEN OMTREK. STADSNIEUWS Advertentiën. R.K. Kinderjuffrouw(ExtBrne) Bruiloft vieren I Sport en Wedstrijden De turopeesche rondvlucht Scheepvaartberichten. Marktnieuws. Brandstoffenhandel. P. LUBBERS, R. K. JONGEN Üm f© smullen. HÜIS- EN DECORATIESCHILDER. VAN ONZE RECHTBANK. Weerbericht. een flink Persoon, GIEBELS. Mr. Lcod- en'Zinkwerker TEL. 809 W. L. VERBEEK ïHr. Timmerman Keden :n lossing lesende Aai en Paling. Aanbevelend, G. PRUiSj Dagelijks versch. Schoterweg 36. Een uitstekende gelegenheid om bruiEoft te vieren is et bij L.JOkCXBLOEDT, Café-Restaurant, Firma Kuijpers Stationsplein No. 12, Haarlem. Prima consumptie Nette bediening. Billijke prijzen. Neemt ook partijen (met alles inbegrepen) per persoon aan. Beleefd aanbevelend, L. JONGKBLOEQT, Firma Kuijpers* liet Hoofdbestuur betreffende het voorstel Kotterdam dat luidt„De Haarlemsche Han- zebond scheide zich af van den Algem. Ne- derl. Middenstandsbond''; van oordeel dat in de gegeven omstandig heden met eene stemming over het voorstel- - Rotterdam een onzuivere uitspraak kan wor- LJen verkregen- besluit: het voorstel Rotterdam aan te houden, om het Bondsbestuur alsnog in de gelegenheid te stellen do bedoelde federatie tot stand te brengen." Het Hoofdbestuur verklaart, bij mon de van den Voorzitter, met deze motie geheel in te stemmen, en zonder stemming wordt de motie dan ook met acclamatie aangenomen. Kleine besluiten. Als afgevaardigden naar het Middenstands congres te Roermond, zullen twee leden worden aangewezen, door het Hoofdbestuur aan te wij zen. Déze afgevaardigden zullen ook de afdee- üng Amsterdam vertegenwoordigen, welke nog dit jaar bij den neutralen Bond is aangesloten. AaU de orde is de vaststelling der plaats waar de volgende- Centrale jaarvergadering zal plaats hebben. De heer Bossë (Haarlem) verzoekt voor Haarlem, de zetelplaats van Mgr. den Bis schop, de eer, om den'Diocesahën'Middenstands bond te mogen ontvangen bij zijn eerste lus trum, en met applaus wordt aldus .besloten, zoodat Haarlem is aangewezen voor de verga dering van het volgende jaar. De heer Smit (Schiedam) geeft nog in over weging, deze Centrale Raadsvergadering vol gens rooster in alle afdeélingen achtereenvol gens te houden, wat den Voorzitter doet op merken dat met de buitengewone Centrale Raadsvergaderingen reeds aldus wordt gehan deld. Alsnu is men eindelijk gevorderd tot de rondvraag. De heer S p e n d e 1 (Leiden) meent dat een „Seitenhieb", aan de Kath. Kamerleden toege diend ter zake van de mótie-Nolens, voorkomen de in het Orgaan, voor hem aanleiding is te waarschuwen, in het Orgaan voorzichtig te zijn op dit punt. Dc heer Brandjes (Haarlem) geeft een paar wenken betreffende de a.s. behandeling der Ziekteverzekering. De heer Peters (Amsterdam) wenseht voortaan de jaarverslagen van Secretaris en penningmeester in 't Orgaan vooraf op te ne men. (Applaus.) De heer Smit (Schiedam) brengt onder de aandacht der vergadering het vele in omloop valsclic geld en de manier waarop van Rijks wege daarmee wordt gehandeld. Spr. wenseht daartegenover een andere handelwijze, en geeft het Hoofdbestuur in overweging de zaak in studie te nemen wat door den Voorzitter wordt toegezegd. De heer Huf (Amsterdam) geeft nog eeni ge wenken betreffende bet Orgaan, en zou gaarne in alle afdeeïingen der Hanze een R.-K. Debating- of Ontwikkelingsclub zien ingesteld. Van de andere neeren die hét woord voer den noemen wij den "heer Hu ij venaar (Den Haag), die in alle afdeeïingen de Tariefwet wil besproken zien, --— de overige opmerkingen wa ren meest van liuishoudelijken aard. Daarna spreekt de Voorzitter een woord van hartelijken dank aan alle aanwezigen voor hun belangstelling, aan de ontvangende afdee- ling Rotterdam voor de prachtige receptie, en aan de pers voor hare medewerking, en met gebed wordt alsnu op een vergevorderd uur de vergadering gesloten, waarna de leden zich vereenigden aan een zeer geanimeerden ge- meenschappelijkén maaltijd in het restaurant .Tivoli". De staking der zeelieden. Van ROTTERDAM zijn gisteren wederom eenige schepen kunnen vertrekken na aldaar bemanning gemonsterd të hebben. Er zijn aldaar eenige Duitschecs aangekomen oin zich ie laten monsteren. Een aantal is feeds gemonsterd en heeft de plaatsen van stakende zeelieden ingenomen. De „Maashaven" heeft reeds, een volledige bemanning aah boord. De heer G. Kerkhof, voorzitter van den ma chinisten- en stokershond is, in verband met de staking van het personeel op de booten van de firala Wm. Egan en Co., naar 'Frank fort gegaan, om persoonlijk met het hoofd dei- firma te onderhandelen over de hangende grie ven Van de Kon. Ned. Stoomv.-Mij. zijn weer tenigo schepen van AMSTERDAM vertrokken. Binnen enkele dagen verwachten, de stakende zeelieden, wier aantal thans 410 bedraagt, dat ook Recht en Plicht, de organisatie dei- boot werkers, in staking zal gaan, zoowel om hun eigen eischen als om de omstandigheid, dat zij telkens „besmet" werk moeten doen. Met den Duifsehen trein, die to 11,47 aan het Centraalstation te Amsterdam aankwam, kwamen gisteravond een dertigtal werkwilligen voor de „Koninklijke Stooniboot-Maatschappij" aan. De politie liad uitgebreide orde-nxaatrege- len genomen. Buiten de afzetting hadden zich bonded era stakers met hunne vrouwen verza meld, en zoodra de werkwilligen nit het station kwamen, steeg aan alle zijden geschreeuw uit de menigte op. Dc Duitsehers werden geleid naar do aan1 den steiger van' de Noord-Hol- landschp tram liggende sleepboot en van de Ko ninklijke, de „Kievit" en de „Musch", die on middellijk naar de Handelskade vertrokken, voor afgegaan door de havenpolitie. t Op het Cèntraaistation werd een man in ar rest genomen. En buiten vielen hier en daar zware klappen. Men seint uit IJMÜIDEN:. I Het s.s. „Rijnland" van dien' Kon. Holl.Lloyd is met voltallige bemanning, hoofdzakelijk uit Heldèrsche zeelieden bestaande, gisteravond zon der ©enige stoornis vertrokken. IJMÜIDEN. Ingedrukte boeg. De bomschuit KW. 24 (Kat wijk aan Zee XI), welke gistermorgen naar zee zou vertrekken, liep vóór dé oude sluis op eert dukdalf en moest met ingedrukfen boeg zin kend aan den grond worden gezel. De bomschuit is na voorloopig gedicht te zijlij naar Amsterdam gesleept om te ropareeren. BEVERWIJK. Ra ad s vlerk ie zing1. De heer C. Ma ters, is door de Afd. Beverwijk, S.D.A.P, candidaat gesteld voor den Gemeenteraad, Burg. Stand. Van 14 tot en met 21 Juni 1911. Ondertrouwd: Abraham Callo; en Fransje Davidson. Getrouwd: T. H. Groen en J. C. Hoogland. N- Jansen en J. I. v. d. Linde. T. de Bruijn en A. Luijt. Geboren: z, van J.Steehman en E. v. d. Bos. Overleden: Cornelis Johannes Timmer, 6 mud. Christiaan Verkeijen, 4 mnd. Adriena Zonneveld, 22 jaar,, ongehuwd. HEILO. (Raadsverkiezing. Door de Lib. kiesvereeni- ging alhier zijn de drie aftredende leden van den gemeenteraad de heeren M. Butter (R.-K.), J. Frans (Anti-rev.) en J. v. d Molen (Lib) can didaat gesteld. ALKMAAR. Burg. Stand. Gerauwd: 21 Juni. Louis Guil- laurne Jacques Adolphe Daalder en Petro- nella Anna Clasina Bakker. Geboren: 18 Juni. z. van Jacobus Francis- cus Hoekmeijer en Johanna Ploeger. 20 Juni: Eliza Philippus, z. van Johannes Martinus Philippus Chatillon en Catharina de Vries. Overleden: 20 Juni. Jannetje de Boorder, 3 jaar. HEEMSTEDE. Harmonie St. Micaël. Op 4 en 5 Juni j.l. werd door de Muziekvereeniging Harmonie „St. Micaël" alhier deelgenomen aan het na tionaal concours van harmonie- en fanfare korpsen te Noord-Seharwonde. Gisteren werd het critisch verslag van de jury daaromtrent kenbaar gemaakt en al mocht deze vereeniging zich niet verheugen in liet behalen van een prijs, het verdient to.eh zeker vermelding dat, in aanmerking genomen dat de vereeniging pas anderhalf jaar bestaat, het hoogst-gunstig verslag der jury wordt bekend gemaakt. Welnu: stem ming vrij goed; tempo een punt hoven uit muntend; voordracht en opvatting goed; nu anceering goed; samenspel en klankgehalte vrij goed, NOORDWIJK. R. K, Kiesvereeniging. Vrijdagavond ver gadert in café „Flora" der R. K. Kiesvereeni ging K. K., ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Rekening en verantwoording. 4. Verslagen van vergaderingen. 5. Candidaten voor den Gemeenteraad. 6. Bestuursverkiezing. Getrouwe opkomst ten zeerste gewenscht. NÏEU'W-VENNEP. Brand. Bij den voerman J. Barkens aan den Ringdijk, brak een felle brand uit in een hooiberg. In een ommezien stond de berg in lichte laaie. Dooi' de krachtdadige hulp van den eigenaar en de buren werd Se brand spoedig gebluscht, en bleef hét tot den berg beperkt. HAARLEMMERMEER. Rijwieldiefstal. Voor de 6e Kamer der Ar- roiKlisseanents-reditbank te Amsterdam heeft gis teren terechtgestaan de 16-jarige A. G., die ten na.deele van den rijwielhandelaar Romkema te Hoofddorp, te Amsterdam een rijwiel verduis terd had. Ofschoon dit feit reeds in December van het vorige jaar gepleegd was, werd dit heden pas berecht. Tegen den jongen werd 45 dagen hech- tenisstraf geëischt. Ta water. Het vierjarige zoontje van P. M. te Burgerveen, geraakte in een onbewaakt oogen- blik in de ringvaart te water. Toen men liet opmerkte was het reeds zinkende en een eind van den kant weggedreven. Zekeren Br. begaf zich te water en vermocht de kleine van een wissen dood te radden, tot groote blijdschap van de moeder die juist kwam aanloopen. Ongeluk. Een koopman in manufacturen, in den Slotjerweg ventende, zou met zijn hit en kar wegrijden, toen het paard schrok en eens klaps op hol sloeg. De koopman, die met de leidsels in de hand stónd," gemakte," doordat dezen wat lang waren, met zijn been er in verward en werd met de kar m edegesleep t. Dé hit werd spoedig tot staan gebracht, doch de koopman werd vreeselijk gewond en op ver schillende plaatsen bloedend, opgenomen.Voor loopig verbonden zijnde, werd hij naar zijn wo ning le Amsterdam gebracht, alwaar hij zich onder geneeskundige behandeling zou stellen, daar hij ook nog al klaagde over inwendige pijnen. HOOFDDORP. Toediening H. Vormsel. Gisterenmorgen woei van verschillende huizen alhier en te N.-Vennep de driekleur. Wat dat beteekemde? Z. D. H. de Bisschop van Haarlem kwam, om ongeveer 220 kinderen het H. Vormsel toe te dienen. Dit jaar moést de plechtigheid te N.-Vennep plaats hebben. r Verschillende parochianen van Hoofddorp, die over paard en rijtuig konden beschikken, had den dit welwillend afgestaan en de vormelingen naar N.-Vennep gereden. Bij de plechtigheid "karen tegenwoordig: de Deken van Haarlem, de secretaris van den Bis schop ,de Pastoor van N.-Vennep en .de Pas toor en Kapelaan van Hoofddorp. Ter volledige inlichting van onze lezers is een bijzondere verslaggever voor ons blad op het vliegterrein te Soesterberg aanwezig. Bij de vorige et ape (Parijs—ReimsLuik) kwam Vidart als nummer één en Védrines als tweede aan. Nu is het juist omgekeerd, de winnaar vian Jen Parijs—Madrid-wed- strijd won ditmaal dn etape. Duik'Spa en terug, terwijl Vidart 4e tweede prijs ten deel valt. De duizenden francs, welke zij dit jaar reeds wonnen (Védrines o.a. 100,000 francs voor Parijs—Madrid en Vidart eenige prij zen van den wedstrijd ParijsNizza Rome: tweemaal 10,000 francs), worden op deze Eiuropeesche rondvlucht .successievelijk aardig Vermeerderd, Voor de eerste etape verwierf Vidart 16,000 'en Védrines 6000 francs, terwijl zij nu Respectievelijk nog ongeveer 1500 en 4000 francs en dén beker, ter waarde vian 2500 francs, uitgeloofd! dooi' baron Grawhez, ontvangen. Immers d'oor de stad Luik is 10,000 fres. aan prijzen uitgeloofd!, terwijl bij de ver deeling der prijzen voor elke etape de vol gende stelregel wordt gevolgd: 40 pCt. aan no. 1; 15 pCt. aain no. 2; 10 pCt. aan no. 3; 7 pCt. aan no. 4; 5 pCt. aan nos. 5 en 64 pöt. aan nos. 7 en 5 3 pCt. aan nos. 9 en 10; 2 pCt. aan pos. 11 en 12. Gistermorgen vroeg Jan werd de tweede uitgestelde étape gevlogen, welke slechts 60 K M, lang is, doch nog wel eenige moeilijk heden bood. Zoo is het terrein tusschen Luik en Spa ongeschikt voor landingen en aanvankelijk was men van plan geweest de étape te laten vervallen, doch op aandrin gen van het, gemeentellestuuï Spa Be sloot men toch haar lij liet vtie.gprogrammi te laten. Ook d'e daling op den heuvel Bel le- Fagnes (500 M. hoog) hij Spa is zeer lastig. De aviateurs mochten niet hoven dé Maas- forten vliegen. De achttien vliegers zijn' gisterenmorgen halfacht allen direct vertrokken, hehalve (Wijnmalen en Renaux. Om. tien minuten over acht zag men twee eendëkkers aan den hori zon, het waren Védrines en Vidart, die om 8 u. 15 en 8 u. 17 aankomen. Tijd' 43 min. 21 sec. en 47 m. 6 sec. Védrines had hij het opstijgen zijn kaart verloren en was achter Vidart gaan vliegen. Een prachtig schouwspel moet het te Spa zijn geweest, toen bij het keerpunt Védrines zijn voor man Vidart, den winner over het eerste weg valt in wijden bocht voorbij zweefde. Om 9 uur' komt Beaumont aan, geestdriftig toe gejuicht. Een half uur later komt Train', om 9 u. 51 Gilbert en twee minuten later Garros. Allen komen van groote hoogte, waar dé lucht veel stiller is dan heneden en volbren gen uitstekende landingen. Het is een aan grijpend gezicht, die gehoorzame vogels neer te zien (falen na op commando het tweede gedeelte van den groeten tocht door Euro pa te hebben afgelegd. (Wijnmalen beproeft nog eens te vertrek ken, hij stijgt tot op .400 meter hoogte, maar komt, na een wijde vlucht om liet veld te hebben gemaakt neer.. Eén lek in zijn reser voir maakt, dat er benzine uitdruppelt en liet zou onverantwoordelijk zijn zich aan het gevaar van een ontploffing bloot te stellen. Hij neemt bet geval kalm op, men gaat re- pareeren, liij vertrekt 's middags. Om elf uur komt Duval, om H u. 25 (Weymann en om 11 uur 45 Renaux, wiens tweedekker twee vergeefsche opstijgingen had' gedaan, wegens een motorgebrek. Het is nu half een en men wacht op Bathiat, Le Laisseur, Barra, Kimmërling en Verrept. Met averij zitten Tabuteau te Spai, Prevost- te eure, Le Remain. Amerigo heeft te (Wal- born bij Eupen moeten landen. (Wat zullen de Duitsche gendarmen met hem doen Tot nog toe hebben de vliegers gewonnen: Vidart 8000 gulden, Védrines 3000 gulden, (Weymann 2000 gulden', Beaumont 1400 gul dén Barra 1000 gulden, Duval 1000 gulden, Garros 00 guldén, Renaux 800 gulden, Ivim- merling .600 guldén, Tabuteau 600 gulden, Prévost en (Wijnmalen elk 400 guldén. De toestand' van den gevallen Ga,get is be vredigend. Hij blijkt het linkerbeen gebroken te heb ben, maar heeft verdér geen inwendige kneu zingen. Zijn toestel is totaal wernield'. Wijnmalen heeft in tegenspraak met de eerste berichten, gisteren den tocht Luik Spa—Luik niet volbracht. Hij is zonder on gelukken gedaald te Vielsalm, bij Malmedy in de Ardennen. (Vielsalm ligt ten zuiden van Spa, dicht bij den Duitschen grens, in de provincie Luxemburg, aan de rivier Salm.) Nader meldde men: Onze Wijnmalen heeft veel pech sinds het vertrek om 4 u. 53 min. Hij is uit den koers geraakt en te veel be zuiden Spa vliegend is hij te Vielsalm ge land, op 70 K.M. afstand van het aerodrome te Ans. Zijn toestel bleef onbeschadigd. Hij kan dus weer vertrekken en daardoor blijven in „klasse A".'De vliegers welke in deze klas se zijn, komen n.l. slechts in aanmerking voor de eind-classificatie en de, verdeeling der hoofdprijzen. Vóór hedenochtend 8 uur moest hij boven Spa gevlogen hebben en naar Luik zijn te ruggekeerd. Een later telegram meldde: Wijnmalen blijft den nacht te Vielsalm en zal om 3 uur des nachts over Spa naar Luik vliegen. Wan neer hem dat gelukt, dan blijft liij .„klasse A" De Rotterdammer v. Meel, die zich. in Bel gië in de vliegkunst oefende, en een machine j van eigen constructie bestuurt, is ook te Luik gearriveerd van Kiewit vliegende. (Buiten mededinging neemt bij aan de eta- pe-Soesterberg deel. Van Meel, die Zondag niet van Vincennes kon vertrekken, is hedenavond van Hasselt in 10 minuten naar Luik gevlogen. Zijn be doeling was hedenochtend te aeht uur tege lijk met de andere vliégers van Luik te ver trekken. Hij zal dus met Wijnmalen om den 10,000 francsprijs kampen, die bestemd is voor den eersten Hollandschen vlieger, dit van Luik te Soesterberg aankomt. Van Meel vliegt met een nieuwen „Far- mari'-tweedekker met passagier. Blijkens nadere berichten blijkt Wijnmalen den tocht volbracht te hebben. Vandaag dus zullen de aviateurs "boven Holland'sch grondgebied vliegen! Duizenden en duizenden Nederlanders kwamen thans de koene vliegers, die reeds vele uren vli-> gens acliter dén rug en nog meer voor den boeg hebben welkom heeten en hen toejuichen voor hetgeen ze reeds gepresteerd hebben. Zooals men weet, is aan prijzen 30,000 francs uitgeloofd, terwijl bovendien 10,000 francs aan den Hollandschen aviateur ten deel valt, die het eerst te Soesterberg komt-. Dezen prijs verwerft natuurlijk, behoudéns onvoorziene omstandigheden, (Wijnmalen. Voor het- geval déze prijs niet gewonnen wordt-, wordt hij toegevoegd aan de overige prijzen, In ons land zijn ongeveer een 34-tal 300 KG. zware, witgeschilderde riehtingkruisen op dén grond gelegd. Een groot aantal auto's volgen de avia teurs, trouwens door het Nederlandsche comi té zijn uitgebreide maatregelen genomen, wat dén veiligheidsdienst betreft. (Wij behoeven niet te zeggen, welk een geweldige organisa tie zulk een rondvlucht door ons land met zich meebrengt- Reeds nu brengen wij daar om aan het- Nederlandsche comité en aan de directie van het vliegkamp te Soesterberg een woord van buide Uit het vliegkamp werd' gisteravond ge meld. Naar wij met zekerheid' wordt medegedeeld heeft H. M. de Koningin-Moeder het voor nemen te kennen gegeven. Donderdagmor gen omstreeks 10 uur het vliegkamp te be zoeken. Onze bijzondere correspondent te Soester berg seinde ons hedenmorgen tien uur: Het vliegterrein is stampvol met belang stellenden. Er staat echter een zeer strakke wind. De verwachting van allen is begrijpe lijkerwijze zeer gespannen. Zoo juist komt een bericht uit Luik, dat Gibert om acht uur gestart lieeft. Amerigo is opgestegen, doch tengevolge van een hevigen windstoot geval len. Het toestel is gebroken. De aviateur werd licht gewond. Een later bericht luidde: Wegens den ster ken wind is het vertrek van Wijnmalen en de andere aviateurs opgeschort. Nader seint men ons uit Venlo: Om 9.12 uur is Beaumont als eerste in Ven lo aangekomen. Daarna daalden nog zeven aviateurs. Wijnmalen is gezien hoven Roer mond. Beaumont vertrok om 9.29 naar Soes terberg. Het gerucht loopt dat een vlieger door een val zijn been heeft gebroken. Na Beaumont vertrekken nog vier vliegers naar Soesterberg. Uit Soesterberg wordt geseind: Gibert is als eerste om 10 uur 33 min. 25.2/5 sec. te Soesterberg onder daverend gejuich aangekomen. Een aanrandster Op den 8sten Mei trof J. v. d. H., die reeds eenigszins onder den invloed van sterken drank was, in de Schoolsteeg alhier J. L. Zij gingen samen een potje bier drinken en toen haalde genoemde v. d. H. een brillendoosje voor den dag, waarin zich eenige bankbil jetten bevonden. Mejuffr. L. was hem be hulpzaam om, nadat v. d. H. er een briefje van 10.— had uitgenomen, de overige er weer in te stoppen. Toen zij de kans schoon zag, haalde zij het brillendoosje nit den zak van v. d. H. Er bevonden zich een biljet van f 100 en een van 60 in. Door de politie is later f. 2.63K in beslag genomen. Het O. M. vroeg veroordeeling van bekl. tot vijf maanden gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest. Mr. Mac Donald riep de clementie der recht bank in. Een ontrouwe looper. C. B. v. B„ die reeds eenige malen wegens diefstal veroordeeld was, stond terecht we gens verduistering van 'tgeld, ontvangen voor de qnitanties van zijn patroon den heei C. M. N., uitgever en boekdrukker alhier. De man had thuis eeu onaangenaam leven en bevond zich in diepe ellende, terwijl hij van een loon van ongeveer 3.50 met zijn gezin moest leven. Mr. Hoyer eischte 4 maanden met aftrek yan prav. hechtenis. De raadsman mr. Spoor noemde het een gewoon en zeer treurig geval, doch sloot zich aan bij 't requisitoir van 't O. M., ofschoon hij er bang voor was, dat 't daarna weer denzelf den weg zou opgaan met beklaagde. (Zitting van hedenmorgen). Na eenige zaakjes met gesloten deuren, kwam in 't beklaagdenbankje: IJMÜIDEN, 22 Juni Z.fWl Gearriveerd 21 Juni.: Beta, s. Archangels Veratyr, s. |Wasa. Potomac, s. Londen. Antwerpen, s. Haparan'd'ai.; (Willy, s. Wiarkworth. Elbe, s. Pillau. Prins [Willem IV, s. 3Ë-Indi Alva, s. Archangel. Mascotte, s. Leith. 22 Juni. Betsy Anna, s. Sunderls Mars, s. Hamburg. Vertrokken 21 Juni. Zaanstroom. s. Fowey.; Marie, s. Emd'en. Herman, s. Archangels Mera, s. Hamburg. Rijnland, s. Buen. A'yres. Tadorna, s. Rotterdam. 22 Juni. Nereus, e. Hamburg. Themis, s. Lissabon. NEDERL. STOOMVAARTLIJN EN. Bali, van Batavia naar Amsterdam, vertr, 20 Juni van Padang. Tern ate, arr. 21 Juni te B-atavia van R ot terdam. Frisia, van Buenos Ayres naar Amsterdam, arriv. 11 Juni te Santos. Delfland!, van Buenos Ayres naar Amster dam, pass. 20 Juni St.' Vincent. Sloterdijk, van Baltimore en Newport News naar Rotterdam, pass. 21 Juni 7.30 n.m. Dungeness. Nieuw Amsterdam, van New-York naar Rotterdam, pass. 21 Juni 7 uur n.m. Praw- lepo-int. (Wittekind, van Rotterdam naar Quebec en Montreal, pass. 21 Juni Seilly. 'Juno arriveerde 21 Juni te Malaga van Palamos. Minerva arriv. 20 Juni te Piraeus van Malta. Pomona;: vertr. 21 Juni Van Pillau naar Amsterdam. Satumus arriv'. 21 Juni te Malta van Pi raeus. Uranus, vertrok 21 Juni van St. Ubés naar Lissabon. BEVERWIJK, 21 Juni. Spinazie f 0.60 per kist; Postelein f 0'20—0'25 per mandje; An dijvie f 1—1.50 per 100 krop; Raapstelen f 1 —1.50 per 100 bos; Zuring f 0.10 per mand je; Radijs f 2—3, Koolrapen (Mei, f 7—8' Wor telen f 7—9, Rabarber f 6—8 per 100 bosKom kommers, f 6—8 per 100 stuksAsperges f 45 per 100 bos; Nieuwe aardappelen f 4—7 per H,L.Peulen f 10—12, Doppers f 68, Ga-pu- cijners f 8 per 100 pond; Tuinboonen f 1.25 —1.50 per 1000; Snijboonen f 1.25 per kistje; Bloemkool f 10—15 per 100; Uien f 5—6 per 100 bos; Sla f 1.201.50 per 100 krop; Pie terselie f 5—6, Selderij f 7—8 per 100 bosAard beien f 3—6 per 100 mandje. van het KoninkL Nede.'L Meteorologisch Instituut De Bilt. (Per Tbegraaf.) Donderdagmorgen 10 uur. Hoogste barometerstand te Horta 769.0. Laagste barometerstand te Malinhead 743,2 Matige tot krachtige meest Z.Westelijke wind. Zwaarbewolkt of betrokken. Waarschijnlijk regenbuien, met kans op onweer. Koeler. Mevrouw MEBKMANN, Emmastraat 22, vraagt met 1 Aug. een beschaafde goed kunnende naaien. Zich in per soon aan te melden 's avonds na 7 uur. Wegens teleurstelling gevraagd een net Dagmeisje^ circa 15 jaar van 'e morgens 8 uur tot 's middags 2 uur. Aanmelding 8 avonds 8-9 uur, Duvenvoordeatr, 188. Er biedt zich aan om terstond in dienst to tredon goed kunnende rijden en met paar den omgaaD. Br. Fr. N. v. d. EL8T Lisse. Gevraagd voor den avondcursus in behangen en stoffeeren: een leeraar in het stolfeeren (7V2 les uren per week), salaris 1225. Een leeraar in het teekenen (10 les uren per week), salaris 1300. Duur van den cursus: van begin October tot einde F.bruari. Sollicitatiestukken en voor den leer aar in het teekenen, ook teekeningen, iD te zenden vóór 30 JUNJL a. e. aan den directeur der school. Namens het Bestuur. A. RINKEMA, Voorz. J. W. VELDHEER. Secret. GEVRAAGD eenvoudige eerlijke 12 13 jaar goed kunnende schrijven. Brieven onder No. 28565 bureau dezer Courant Gelegenheid tot inschrijving van leerlingen (zoowel meisjes als jongens) voor den cursus 1911-1912, bij het Hoofd van School No. 6 aan dc Tempeiierssfraa* bo, I, van 22 tot en met 3D Juni, op eiken werkdag, des na middags van 12 tot 1 uur. Schoolgeld f2.(minvermogen den f 1.voor den geheelen cur- sus; onvermogenden kosteloos Herplaatsing wegens misstelling. 09Sg||jgj^ De Verplichte Leden- llr®!!» Vergadering van het Ondersteuningsfonds „ST. JOHAN DE DEO", onderafdeeling R. K. Volksbond, zal plaats hebben DINSDAGAVOND 27 JUNI TE 8.30 in het Bondsgebouw. HET BESTUUR Vernieuwt en Repareert TorensLeien- en Grinddakbedekking. Solids en Billijk. Pieter Kiesstraat 23. Haarlem, rmrrryrfT Wegens verandering van zaken, direct ter overname aangeboden in een der dorpen in de omstreken van Haar lem een goedbeklarte Brieven iranco letter N. Boekhandel Wed. J. J. GROOT, Kleine Hout straat 25, Haarlem. Woonpl. Grebberstraat 11, Werkpl. Nassaulaan 35 beveelt zich beleefd aan. Aan 't zelfde adres een LEERLING gevraagd. Firma A. H. KATER. Specialiteit in Penseelschrij- ven en het aanbrengen van GOUD ACHTER GLAS. Werkplaats ZOETESTRAAT 3. Woonplaats: HACESTRAAT 16. TELEFOON No. 2086.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 3