DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. 1000 isÊF 400—300 Sv 150 100 60 15 BERICHT. Een adres. Door de lucht over Eoropa! Kindephuisvest 29-31-13, Haarlem EERSTE BLAD. AGENDA. STADSNIEUWS. IHJUMIDUG 26 JUNI 1911 36ste Jaargang No. 574 Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer I42S. Voor advertentiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RICARDO's Advertentie-Bureau, N.' Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int, Telefoon i020. Alle betalende aboonés op dit blad, die ia bei bezïl eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen onge.ukken verzekerd voor: De uitbeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Nsdetfsmdsche Credletbank Nieuwe Gracht II Dit nummer bestaat uit twee bladen. Zij, die zich met I Juli a. 8. per 3 maan den op de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT abonneeren, ontvangen de voor dien datum verschijnende nummers gratis. Haarlemsche Ailedagjes No. 300. KNIE HUUUKCHE CtWtMT ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Haarlem 1,85 Voot de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) ,1,35 Voor üe overige plaatsen in Nederland franco per post 1,80 Afzonderlijke nummers 0,08 PRIJS DER ADVERTENTlfH; Van 16 regels 60 cent (oontant 50 cent) Ied9re regel meer 10 cent Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 oent per regeL (Buitenland 20 oent Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 cent li oontant.) één wijsvinger. GULDEN bS verlies van één anderen vinger. Dinsdag, 27 Juni. G e b o u w „S t. B a v o" R. K. Volksbond algemeene vergadering voor de leden van het Ondersteuningsfonds St. Johan de Deo. Groote kerk n.m. 1—2 uur Orgel bespeling door den heer W. Ezerman. TroumoetBlijcken 8 uur Strijk orkest Haarl. Muziekkorps Concert. Toyier's Stichting op de gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel- ding van kunstwerken, berustende in de ver zameling van Teyler'a Museum: de gravures van Lucas van Leyden, geb. 1494 te Leiden, al daar overleden 1533. Bisschoppelijk Museu,m (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 105 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en E.-K. Feestdagen. BLOEMENDAAL. Gemeenteraadsvergadering 2 uur. De Kamer van Koophandel en Fabrieken al hier heeft aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal een adres gericht in zake de Tarief- wet men vindt dit adres onder „Stadsnieuws" medegedeeld waarover een woordje op z'n pas is. Zelden toch is ons ongemotiveerder, hulpe- loozer en nietszeggender stuk van een offi cieel lichaam als de Kamer van Koophandel is, onder de oogen gekomen 1 Haast elke zinsnede van dit adres geeft stof tot de meest ernstige critïek, die vragen doet hoe serieuze mannen als onze leden der Haar- lemsche Kamer van Koophandel toch zijn, tot zulke oppervlakkige algemeenheden in een offi cieel stuk aan de landsregeering gericht, kon den besluiten. „Slechts als de maatstaf van het invoerrecht onaangetast en onaantastbaar blijft, bezit de nijverheid daarin een richtsnoer voor de toe komst", zoo schrijft de Kamer heel gewichtig. Telt zij dan de z.g. „technische herzieningen" van het Tarief, die op verschillende punten de tarieven totaal onderstboven hebben gegooid, geheel niet? Daarenboven gaat de redeneering der Kamer niet op, omdat ze verzuimt aan te toonen dat de tegenwoordige „maatstaf van het invoerrecht" de eenig-juiste en eenig-voordeelige is. Eenigszins naief klinkt het, daarna de Ka mer met blanke onschuld te hooren klagen: al les gaat nu zoo mooi en zoo goed en zoo voor- deelig in het land, waarom moeten we nu „de toekomst van al dio nijverheid.in de waag schaal stellen en voor het meerendeel bederven, en zulks om andere Jak ken van bedrijf, die hier te lande niet of slechts in bescheiden mate tot ontwikkeling konden komen, tevoorscliijnteroepen?" Wij hebben een paar woorden gespatiëerd. De Kamer gooit dio woorden er zoo tusschen door, maar verzuimt ten eenenmale, het bewijs te leveren dat een en ander ook maar een schijn van waarheid bevat! Op echt-liberale wijze wordt als een axioma uitgesproken, dat door de Tariefwet tal van be drijven bedorven zullen worden, en tevens wordt den Minister in de schoenen gestoken, dat hij z'n Tariefwet indiende, om noodlijden de industrieën kunstmatig de hoogte in te wer- ken- Wat de bemerkingen over protectie en werk loosheid aangaat, ook hier verzuimt de Kamer ook maar één positief bewijs van hare stellin gen te leveren. In een adres aan de Kamer over een onderwerp dat zóó degelijk is bestudeerd en waarover zóóveel geschreven is, kan men toch waarlijk niet volstaan met een bloote be wering, die als een onomstootelijke waarheid zonder eenig bewijs wordt verkondigd. En ten slotte wijst de Kamer op de vreeze, dat van uit Amerika de uitvoerhandel van bloembollen zal worden belemmerd, indien het Tarief in werking treedt. De Kamer verzuimt echter mededeeling te doen, dat de door haar gestelde bewering voor eerst in vak- en andere bladen reeds is tegen gesproken. Maar vervolgens geldt het bezwaar, dat de Kamer uit, slechts een zeer bescheiden onder deel van het Tarief, dat zeer wel voor wijziging vatbaar is. Waar immers geheel de Tariefwet er op bedoeld en aangelegd is, de eischen van reciprociteit tusschen de verschillende tarief- heffende landen te eerbiedigen, lijdt 't niet den minsten twijfel of de Min. zal, wanneer hem door onderhandelingen en officieele berichten wordt aangetoond dat eenige maatregel een weer- wraak zou uitlokken die voor een tak van Ne- derlandsche nijverheid ruineus is, dien maatre gel intrekken. Wij wijzen er echter op, dat van eenig offi cieel bericht van Amerikaansche réprésaille- maatregelen nog niets is gebleken, dat zelfs tegengesproken is dat de aangekondigde Ameri kaansche ontstemming door het genoemde „maalrecht" wel gerechtvaardigd is, en ten slotte .dat het hier toch slechts een zeer klein onderdeel van het Tarief geldt, in welke de Kamer zoowel als de Minister nog gereedelijk verandering brengen kunnen. Een conclusie hierop te bouwen, dat „d e Ta riefwet" moet worden verworpen, is dus totaal verkeerd I Summa summarum want héél de „argumentatie" van dit adres is met het boven staande onder de oogen gezien! bevat het adres der Haarlemsche Kamer van Koophan del geen enkele bewezen en gerechtvaardigde grief, is het zoo oppervlakkig mogelijk, en steekt het tegenover de adressen van industri- eelen en handelaren van verschillenden aard, die gemotiveerd op verschillende punten hun bezwaren ah hebben doen kennen, door z'n au- toritairen, onvervalscht-liberalen toon, die geen bewijs noodig acht om het „axioma" van den alleen-zaligmakenden vrijhandel te steunen, al lerbedroevendst af. Het doet ons leed, dat de Haarlemsche Kamer van Koophandel met een zóó mager stuk voor den dag is gekomen, en het treft zeer pijn lijk, in het adres te vernemen, dat de Kamer algemeen, dus zónder protest of tegenstand van een of meer harer leden, deze conclusie zonder bewijzen de wereld heeft ingezonden! en haar positie is zoo twijfelachtig dat we niet zouden weten wie bereid zou wezen, in deze omstandigheden als nieuw lid zitting erin te nemen. Voor de rationeele oplossing van deze moei lijkheid, die ook op den duur een oplossing brengen zal, behoort aan de Commissie hulde te worden gebracht! DE MUSEUM-COMMISSIE. De Museum-commissie heeft een besluit ge nomen, dat door iedereen zal worden toege juicht. Wa lang niet altijd van deze Commissie kon worden gezegd. Zij heeft den Baad bericht, dat ze voor de opengevallen plaats van den heer Six, die er uit is getrokken, geen nieuw lid wenseht voor te stellen: met het minimum-aantal leden kan ze nu het werk best af. Wij gelooven dat dit een gelukkig besluit is, en geven de commissie m overweging, om in dezen zin voort te gaan. Dan komt langzamer hand, door het niet-aanvullen van de opengeval len plaatsen, de toestand op normaal peil: dat de laatst-overgebleven leden der Commissie hun ambt neerleggen. Want de heele Commissie is sinds de nieuwe regeling overbodig geworden NACHTELIJKE OEFENING VOLKS WEERBAARHEID. Zaterdag j.l. arriveerden te 10 uur 30 min. n.m. te Spaarndam per boot de afd. Amster dam. Zaandam en Naarden, waarbij zich de afd. Uitgeest, die per rijwiel daarheen was geko men, aansloot. De overgang over het Spaarne bij Spaarndam, werd bezet zoomede werd de spoorbaan HaarlemVelsen door detachemen ten bewaakt. De afd. „Voor Vaderland en Ko ning", waarvan was verondersteld dat ze na een mislukte verrassing van Halfweg was uit eengeslagen, had in opdracht te trachten over het Spaarne te komen en zich te voegen bij de afd. Haarlem en Bloemendaal Commando. Zij zouden daartoe gebruik makende van roei- booten de Mooie Nel en 't Spaarne oversteken. Volksweerbaarheid en Bloemendaal Com mando hiermede in kennis gesteld, zouden trachten deze onderneming te steunen. Met 3 sterke verkenningspatrouilles werd van de Ruine van Brederode te half 11 afgemar cheerd in de richfing van Spaarndam, waar deze 3 patrouilles zich dan ook na geringen tegenstand op den Slaperdijk weer samenvoeg den. L Het mocht de afd. „Voor Vaderland en Ko- l.ning" niet gelukken het plan ten uitvoer te brengen. Te half twéé was de oefening, waarbij van losse patronen gebruik werd gemaakt, afgeloo- pen en verzamelden allen zich te Santpoort. Na een korte bespreking door den leider, re serve le Luitenant Barens, werd de terugtocht aanvaard. Ongeveer 150 man hadden aan deze oefening deelgenomen. ONDERZOEK VERLOFGANGERS. B. en W. van Haarlem roepen de volgende verlofgangers op om zich te onderwerpen aan een nader onderzoek in het gymnastieklokaal aan de Bakenessergracht no. 10, alhier, op Maandag 17 Juli 1911, des voormiddags te 10 uur. Abraham Peper, Haarlem, lichting 1904, 10e Reg. Infanterie. Pieter Jacobus Christiaanse, Haarlem, licht. 1904, 10e Reg. Inf. Bernardus de Braber, Haarlem, licht. 1905, 3e Reg. Huza ren. Jan Bruntink, Heilo, licht. 1905, 10e Reg. Inf. Hendricus Roozen, Haarlem, licht. 1905, 10e Reg. Inf. Elisa de Vries, Schoten, licht. 1906, 10e Reg. Inf. Jacobus de Bonte, Heem stede, licht. 1906, 10e Reg. Inf. Lodewjjk Alber- tus Weber, Haarlem, licht. 1906, 10e Reg. Inf. Mijnard Christian n Ingenhoes, Amsterdam, lichting 1906, 7e Reg. Inf. Franciscus Rosen- hart, Haarlem, licht. 1907, 2e Reg. Veld-Art. Petrus Antonius Gregorius Boogaard, Haarlem, licht. 1908, 7e Reg. Inf. Antonius Johannes Bertholee, Haarlem, lichting 1909, 10e Reg. Inf. Johannes Keijsper, Haarlem, licht. 1909, 10e Reg. Inf. Hendrik Rudolph Kriege, Haar lem, licht, 1909, 4e Comp. Hospitaalsoldaten. Cornells Wilhelmus van Soest, Driebergen, lich ting 1909, le Reg. Vesting;Art. Simon Jacobus Beekhuijs, Haarlem, licht. 1909, Pantserfort- Art. Gerrit Pardon, Haarlem, lieht. 1909, Pant serfort-Art. Georgius Jaspers, Zevenbergen, licht. 1909, 6e Reg. Inf. BEZOEK. De oudste afdeeling der adspirant-machinis- ten der Marine aan de opleidingsschool te Ilel- levoetsluis, maken een practische oefeningsreis, aan boord van het instructieschip „Bulgia", commandant de luit, te zee le kl. Suermondt Van 3 tot 5 Juli zullen zij Haarlem aandoen. Alhier zullen door de zeventien a.s. adjunct machinisten eenige fabrieken en werven be- zicht worden. Aan de „Bulgia" zijn toegevoegd de defensiesloep no. 67 en ''e torpedoboot „Makjan". PROGRAMMA voor het concert op Dinsdag 27 Juni, 's avonds te 8 uur, door het strijkorkest van Haarlemsch Muziekkorps. 1. „Le Roi Carnaval", marche de cortege, Auvray. 2. Ouverture „Le Roman d'El- vire", Thomas. 3. „Souvenir de Schumann", fan- taisie, Bekker. 4. „Danza delle ore, ballet de l'ppéra „La Gioconda", Ponchielli. 5. Ouverture aus der Operette „Nakiris iïóchzëit", Lihcke. 6. Zwei elegische Melodien, Grieg, a. Herzwunden. b. Letzter Frühling. 7. Walzer aus der Operette „Dis lustige Witwe", Lehar. 8. Fantaisie de l'opéra eomique „Les Saltimbanques", Ganne. PROGRAMMA der Orgelbespeling in de Groote kerk, alhier, op Dinsdag 27 Juni a.s., des nam. van 12 uur, door den heer W. Ezerman. No. 1. Einleitung und Fuge, W. T. Best. No. 2. Adagio, Mozart. No. 3. Sonate No. 1, J. Lem- mens. a. Allegro moderato, b. Adagio, c. Mar che pontificale, d. Fanfare. No. 4. Wallfahrts- Gesang, C. Ad. Lorentz. No. 5. Hallelujah. Han del, DOOR EEN HOND GEBETENa Dr. Hiensch, wonende aan de Kinderhuis- vest, is gebeten door den hond van Dr. Veen, eveneens daar wonende. (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) HL Vliegkamp Soestenoerg, 23 jurn- Een beraadslaging over leven of dood..'.s Dat klinkt luguber. Maar 't was niet anders to noemen. Gisterenmorgen kwam uit Soesterberg het te legram: om drie uur zal men beslissen of de tochtidopr ide lucht naar Brussel zal doorgaan. W© waren al voorbereid, dat we telegram men zouden krijgen: Vedrines opgevlogen, Garros vertrokken,dat was dan 't geluk kigste dat we verhoopten, het kon Wel tragischer wezen, wat de eleclrisehe vonk ons melden kwam. j J i .Want heel den ochtend had 't uit het Zuid westen gestormd van geweld» met woedende kracht had de vlagende wind geloeid uit den regenhoek, en zwarte buien liad ie bij geregelde hooren leeggestort over onze stad. Dan kwam de zon wel even door, en brak de lucht, en zag je daarachter wel kalm-afdrijvende veer- wolken in hooge regionen, maar de grijze regenwolken, die zoo laag hingen, stormden steeds aan en dekten 't blauw met zwartgrijs en voortdurend stapelden ze zich weer op en torenden zich aan den horizont en verschaduwf- den dan in een egale massa... er was peen einde aan. i 1 t i Iotdat, zoo tegen twaalven, de hemel helder werd. i r En er kwam wéér een telegram uit Soos ter- berg om drie uur waarschijnlijk het vertrekt 't .Was half drie, toen we op het vliegkamp kwamen, waar 't boemelende auto-trammetje van den Dólderschen weg af ons dwars door de hei en langs kreupelhout en langs eikenbosch had heengerammeid, en we gelukkig waren het zonder déraillement en maar met één keer 'n tootor-panne, eraf te brengen. r- De witte vlag woei, maai' de roadej bal lag er naast den seinpaal. Als je in de rvlieg- spraak een beetje thuis b'ent, dan weet-je dat' -hit .die twee feiten moet worden opgemaakt: er zal vandaag gestart worden voor de groote ren door de lucht over Europa, maar op het oogenblik vliegen we nog niet.... De pers-tent was verlaten, de vliegers .wa ren zoek, 't publiek zat bij oen „slijkje" van tjingetendo guitaren of van wee-zo et-vib ree- rende violisten in het restaurant, en op den tweeden rang hingen ze om de linnen tent en deden wat 'n Indisdi-gast noemt „klimaat-schie ten." Meneer Verweij, de directeur van het vlieg kamp, liep er rond als oen rentenier op z'n buitenplaats, en de vredige rust van de kalme zomerstilte word alleen verbroken door 'n gezel schap blazers van de Amarsfoortsche huzaren, dia boven op een show-tent van Verweij ,en Lugard's automobielen zaten te kop.er-scliotteren. Maar het publiek hoorde daar niet veel .van, want do wind streek al het geluid meteen .vér- weg over de vlakte naar achter, en zoo Ilag er het groote vliegveld verlaten en stil in de zon, die| af en toe schuil ging achter 'n grijze wolk die dan 'n ietwat naargeestige, schaduw gooide over de bruine hei. Zoo werd het drie uur, drie uur (twintig.4. op het vliegveld leef je namelijk in Greenwich- tijd, wat precies de manier is om j.e .te ilaat aan den trein te doen komen, wanneer! je weer1 naar de bewoonde wereld wilt. Drie uur twintig... Van alle kanten kwamen ze opzetten, de vlie gers. .Waar ze vandaan kwamen, begrepen we niet: Beaumont, de Franscho luitenant, hadden, we zien maffen onder z'n toestel op. 'n (drie- dubbel-gevouwcn deken, en Yidart, de sjieke jongenheer, net 'n tweedejaars-student na dien groentijd, hadden we zien flaiieeren voor 't re staurant, maar van de rest was geen spoor te zien geweest. Nu ineens doken' ze op: ITa- 'buteau en Gibert, en Garros met z'n brutaal chaiuffeursgezicht, cn Train die nog altijd op z'n mimster-slachling wordt aangezien, en R,e- naud, ©en vroolijke haas, die met z'11 eeuwigen passagier per auto kwam aanrijden, en Barra, die itog wat vreemd leek op 't vliegveld .waar hij zoo lang niet is als de. anderen, die er al thuis zijn. 1 In z'n grijze raoe-aulo kwam oven later .Wijn malen, rnetz'n^ eeuwige pijp en z'11 pas ge- 1 trouwde vrouw, en we maakten allemaal ruim baan voor 'm, toen-ie zoo half spottend-glim lachend zooals-ie doen kan, knipoogde tegen de persmensclien die opgedrongen stonden voor het kamertje van den chef van dienst van het tele graafkantoor, waar de beraadslaging zou plaats hebben. „La cottoiliabule pour lamorl"... zei Beaumont ietwat-grimmig, toen-ie de deur bin nenging, die door do Amersfoortsdie padvinders zorgvuldig werd vrij gehouden. Pour la mort, °R laven of dood! 1 We stonden daar prettig in 't zonnetje, cn gezellig le praten, en op joumalistenwijs waren we monter en opgewekt, en in verwachting van groote dingen... Maar toen die Beaumont zo ohaeln uchler en lugdber-spoltend dat cy nische woord ons toegooi de, toen ging er een rilling rond, en het werd stil. Ja, we voelden het... het ging daarbinnen, in dat kleine kamertje, op leven of dood..,j Dat zijn. de ijselijkheden van de vliegkunst: als 't goed gaat is alles mooi ,en bewonderens waardig, maar de kleinst© tegenspoed, 'n wind vlaagje, 'n droppel regen in den carburator, 'u oogenblik van verloren aandacht, 'n beslagen oogglas.... en dat kan de dood zijnl Dr. van Everdingen, die de directeur is van het Meteorologisch Instituut in de Bilt, stond er bij ons, en werd uitgevraagd, wat denkt u err van?.... li „Twintig meter in do seconde, en daarboven lot op zeven honderd meters hoogte een wind van vijf en dertig meters in de seconde, aoo hebben ze zooeven gemeten", vertelde hij. En bij twaalf meter windsnelheid in de seconde is het vliegen levensgevaarlijk, j I Tóch zaten ze daarbinnen te beraadslagen: zullen we vertrekken?.... -l.j j En wij, die buiten stonden, hoorden ze rede- neerem en schel sputterde het radde Fransch op uit 't nauwe hokje, als Tubuteau, die wel d© voornaamste spreker was, of Weijman, de Parijsche Amerikaan, of Garros het hooge woord hadden. 1 1 Opeens wéér zoo'n luguber woord, dat we opvingen uit de discussie, die hoog liep, en ver schil bleek te geven: 't was Train, en uit (zijn mond klonk het dubbel tragisch„trois morts, c'est assez!".... 1 „We hebben al drie do-oden, dat is genoegt" Weer een stilte bij ons, die voor de ideuren stonden, en even stilte ook daarbinnen: de zwar te doodsengel ging er voorbij, en ze rilden pven, dia anders zoo koelbloedige, cynische lui, die er zaten te beraadslagen op leven en dood. Of dat woord den doorslag gaf? Wie zal dat gecompliceerde psychisch gestel van zoo'n vlie ger ontleden?.... Even later hoorden we het, ze hadden be sloten, te wachten tot half zes. „Eh bien?" vroegen we aan Beaumont, toen-ie cynisch-lachend naar buiten kwam, en Gibert onder den arm nam, om samen de lucht le gaan bastudeeren. „Pas encore la mort!" zei-ie, akelig-grappig weer terugkomend op z'n eerste woord. Of dat denkbeeld van den dood er ook idiep inzit L.'m i 1 En om vijf uur waren ze wéér bijeen, de vliegers. 't Was wat stiller nu, maar de luchten bingen grijs en grauw over Utrecht en den Dom 'in de verte, en je zag de regenvlagen weer pakken in het Zuidwesten. Vedrines, de man van den wedstrijd Parijs— Madrid, had nu het hoogste woord. Wat hij zei, hoorden we niet, maar, af cn toe kwam er een woord tot ons, en het ileek wel, of de overmoedige, onverschillige Franschman, die met z'n pet op cn 'n sigaret in den mond in Madrid met koning Alfonso heeft staan, pra ten, zich zou afscheiden van de rest, diee rvoor was, te wachten. De deur ging open, en de gezichten yan de vliegers stonden ernstig, 't Was nu werkelijk pour la mor t... want een paar hadden door gedreven, en ze zouden dan allen gaan vliegen omdat sommigen wél wilden opstijgen! De eer is er dan mae gemoeid, en de tienduizenden francs die de inzet zijn.... Wijnmalen z'n vrouw, die mee binnen was geweest, keek angstig en gejaagd naar haar man, die z'n spoitenden lach kwijt was, jen op z'n pijp sabbelde, al was ©r geen tabak meer in. Z'n gezicht stond effen-bleek, en Kool hoven die z'n manager is, deed zenuwach- tig-nonchalant met 'n mislukte poging om het heek-maal niet erg te vinden.... De hangars gingen open, en de roode hal werd geheschcn. Men zou vertrekken... pour la mort: op leven of doodt We waren er stil van, en m'n hart klopte in jagende spanning, wat er gebeuren zou— Pour la mortt.... Zóó waren we alien in verwachting, dat we niet hadden gelet op de lucht, die mee 'was versomberd met onze stemming. Wie zou de eerste zijn?— Dan op ééns, 'n heftige rukwindI En alles werd grijs, en grauw, en 'n zwarte donderwolk omwikkelde ineens het heele vliegveld in een grauwe schaduw, en fel-op joeg met ijzige -aart de storm die plotseling opstak, een suizelende regenbui strak op ons allemaal aan, de gebouw tjes kraakten, cn de tenten zuchtten en pieplon en alles werd op één moment overgoten door 't plassende water, dat in stralen van den hemel werd gesmeten...; Dat was dan toch wel een onmogelijkheid c-m het lugubere besluit nog uit te voeren! Nu viel er aan geen vliegen meer te denken! De vliegtuigen verdwenen weer achter do dek kende deuren, en rond ging de mare: 't kén nu niet meer! Koolhoven zette den motor aan van Wijnmalen's grijze auto: „Kom Henri, we gaan naar huis, jongen!" riep-ia met 'n vroo- lijken grijns, en Wijnmalen en z'n vrouw tuften weg-. Nu zal er van morgenochtend vier uur af het eerst© oogenblik dat gunstig is, worden afge wacht om te vertrekken.... En terwijl ik dit schrijf, loeit de rtorm, en plast de regen in stroomen, en jagen langs den donkeren hemel de grimmige wolken elkan der na- En ik zie nóg voor me die strakke, jijzige gezichten van de vliegers, zooals ze hgiJjiea besloten: po.n.r. la. .mor.t- 1 1 •Wanneer?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1