voor NOORD- en ZUÏ STADSNIEUWS. Verkoopïngen, Boel- huizen enz, Letteren en Kunst Landbouw en Vlsscheriij. KUS UIT DEK CITfiEl AGENDA. DINSDAG 27 JUNI 1911 SSste Jaargang Üo. 7575 ISsireaai*: van Heiiatifie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 141®, Voor advertontiën en reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot PJCARDÖ's Advertentie-Bureau, S8. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, int. Telefoon 1920. Dit giumsnep ssestsiat uit \mee blagleu» Zij, die zich met I Juli a. s. per 3 maan den op de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT dbonnearsn, ontvangen de voor dien datum /erschijnende nummers gratis. Haariemschs AHedagjes No. 30!. DE NEDERLANDSCHE WINKELWEEK. Van onze A -j E SS E 85 T S S W S: Per 3 maanden voor Haarlem 3,85 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1,85 Voor Qe overige plaatsen in Nederland franco per post 1,80 Afzonderlijke nummers d,03 P^IJS OER AOVERTESTIEhS: Van 18 regels 60 cent (contant 50 oent) Ieder; regel meer 10 cent Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 cent per regeL (Buitenland 20 cent Beolames dubbel tarief .Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 oent (i contant.) Alle betalende abosaés op dit blad, die in het bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: GULDEN bij £9 d '"5. XI GHIfFSi Éfü GULDEN bij GULDEN tn I- Ba GULDEN bij |8p GULDEN bij levenslange onge- Jff GULDEN IQ verlies van eea X verlies van verlies van schiktherd tot M,gJ|g overlijden. |||i|| hand of voet. §jfgj§ éénoog. v f ÜU éen duim. verlies van één wijsvinger. hand of voet. 5 ÜJHU9 éen oog. De uitkeeriiig dezer bedragen wordt gegarandeerd door da Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de HadeHandsche Credietbank Nieuwe Gracht 11 GULDEN b(j verlies van één anderen vinger. Woensdag, 28 Juni. Geiiouw „St. Bavo" R. K. Volksbond half 9 uur bestuur Metselaars, half 9 uur Eerbied in Gods Huis. Concert in den Hout 8 uur. Statenzaal (Prinsenhof) half 2 uur Gemeenteraadsvergadering. T o y i e r's Stichting op de gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van kunstwerken, berustende in de ver zameling van Teyler's Museum: de gravures van Lucas van Leyden, geb. 1494 te Leiden, al- iaar overleden 1583. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19). Geopend eiken dag van 105 uur. tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en R.-K. Feestdagen. In ons nummer van heden vinden onze le zers de namen der winkeliers, die aan de Neder- landsche Winkelweek zullen deelnemen. Toen het idee van een Nederlandsche Winkel week geopperd werd, hadden wij er aanvanke lijk een zwaar hoofd in, gezien de bekende laks heid en Jan Salie-geest, die ons, Hollanders, overvalt, wanneer het een Hollandselie zaak geldt. Daarom doet ons de onverwachte en alge- meene deelname dubbel aangenaam aan en wij hebben dan nu ook het beste vertrouwen in het succes. Een succes trouwens móét deze winkel week worden, koste wat wil, want nu is het oogenblik gunstig om de vaderlandsche nijver heid en landbouw te bevoordeelen en tot hooger bloei te brengen, door het publiek te overtui gen dat het nijverheidsproduct van het eigen land niet lager behoort te worden gesteld dan het vreemde product, ja dikwerf hooger zelfs. Want men besehouwe deze grootsche tentoon stelling niet als een plaatselijk liefhebberijtje, maar als eene proefneming, waarvan het resul taat zal aansporen tot uitbreiding der proef op ruimer schaal. Haarlem is de eerste stad, waar een N e- derlandsehe Winkelweek wordt geor ganiseerd, doch wij hopen en vertrouwen dat het idee weldra algemeen wordt toegepast in ons land. Doch daarvoor is noodig, dat de win kelweek in Haarlem slage en volgaarne doen wij een beroep op iedereen, om naar krachten daar aan mede te werken, vooral de noodige aan dacht te schenken aan de buiten twijfel schitterende étalages en de winkeliers door lcoopen voor hun moeite beloonen. Het oogenblik voor do winkelweek is zeer goed gekozen. juist nu wordt onze stad bezocht door tal van vreemdelingen, vooral buitenlanders, en a.s. Vrijdag wordt hier ter stede de Algemeene .Vergadering gehouden der Maatschappij van Nijverheid die het plan tot rijpheid heeft doen komen waardoor de grootste industri- eelen en koopkrachtigste lieden uit Nederland in onze stad bijeenkomen. Voor zoover wij hebben kunnen nagaan, be staat er bij de winkeliers en de fabrikanten veel animo voor en veel verwachting van deze win kelweek. Vele winkeliers hebben hunne leveran ciers om hun krachtige medewerking ge vraagd en lien verzocht om voor deze gelegen heid iets nieuws of iets bijzonders te verschaf fen om de voorbijgangers te boeien. .Verschillende fabrikanten, die hun belang begrijpen, hebben aan de uitnoodiging gevolg gegeven. Beter toch dan op eene tentoonstelling tus- schen vier muren waar alles opeengepakt staat lis in een pakhuis, zal hier de bijzondere waarde van elk artikel tot zijn recht komen. Ook de autoriteiten en niet zonder reden laten zich niet onbetuigd. Welwillend toch eeft onze burgemeester er in toegestemd om 111 toespraak tot de afgevaardigden der Maatschappij van Nijverheid bij hun ontvangst ten Raadhuize op Donderdagavond a.s., eenige woorden te wijden aan de Nederl. Winkelweek en daarbij deze uitgebreide apotheose der Va derlandsche Industrie voor begonnen te ver klaren. Deze belangstelling der autoriteiten voor deze nationale zaak lijkt ons alleszins gewenscht en gepast. Mogen de verwachtingen niet beschaamd worden. Heel Nederland heeft het oog op Haar lem nu gevestigd. DE COMMISSARIS DER KONINGIN. Nog is niet officiéél aangekondigd dat Mr. G. van Tienhoven, ontslag zal nemen als Com missaris der Koningin in de provincie Noord- Holland, of reeds worden namen genoemd van opvolgers. Naar „De Tijd" althans verneemt, zal mr. G. van Tienhoven, als Commissaris der Koningin voor Noord-Holalnd worden opge volgd door mr. W. F. van Leeuwen, oud-burge meester van Amsterdam. NED. R. K. VOLKSBOND'. 'Gisterenavond had de algemeene vergadering plaats van de afd. Haarlem van den Ned.. R. K. Volksbond. De voorzitter, de heer W. Bi. Guskens,'heette de aanwezigen welkom, waarna de notulen der vorige a!g. vergadering, waarop door den Zeer- Eerw. Heer Rector Stroomer een feestrede werd uitgesproken naar aanleiding van het Encycliek- feest, werden voorgelezen en goedgekeurd, y De voorzitter deelde daarop; mede dat we derom 10 nieuwe leden tot den Bond waren toegetreden, waaronder twee dames-leden. Spr. spoort aan nog meer propaganda te maken .voor de dam es-afdeel Lag, want als deze wit beginnen te werken, dan moet zij ook otpi de (sympathie kunnen wijzen der heeren-leden. Spr. dankt die heeren, welke reeds daarvoor hebben geijverd. Heden (Dinsdag)avond zoo deelde de Voor zitter nog mede is er een verplichte (ver gadering van het ondersteuningsfonds „St Jo hannes de Deo." Woensdagavond vergadert de zangvereeniging „St. Bavo". Zij, die lid willen worden van deze afdeeling, worden aangespoord zich alsdan bij den nieuwen directeur, den heer, y. Gemert, op te geven. De liefdadigheidsuitvoering voor de wed. Schuit bracht f 250 netto op, waarbij nog moet ge voegd worden een f 60 bijeengebracht door de „Liefdébeurs'-', Een mooi reslutaat inderdaad.' Dq voorzitter dankte vooral de onderafdeeling „St. Isidoms", dia met zulk een warme sym pathie het initiatief heeft genomen om voor de weduwe in de bres te springen. God zal zoo eindigt spr. dat liefdewerk niet onbe loond laten. Ook aan do anderen, die tot liet welslagen, van het pogen hebben medegewerkt, bracht spr. dank. De heer Driessen bracht daarna een goedge- steld verslag uit eener gehouden retraite in het St. Clemenshuis te Noordwijkerhout, waarbij hij een warme opwekking voegde, om deel te ne men aan zulk een gesloten retraite. De verga dering dankte door. applaus, en de voorzitter bracht dezen dank nog eens onder woorden. Daarna hield da .vergadering zich onledig met het herzien van het huishoudelijk reglement. VOOR 'T VERBRANDE SCHIP. De feestavond in „de Bron" gisterenavond is een succes geweest. De zaal was stampvol, ja zeer velen behiel pen zich met een staanplaats. 't Was trouwens te begrijpen Een sympathiek doel: hulp te verleenen aan een gezin, dat zoo zwaar getroffen was door 't verbranden van zijn schip; daarenbo ven een keurig, afwisselend programma, en ten slotte de uitstekende propaganda door de padvinders. Met recht mocht de heer Schetzer in de pauze dan ook, behalve aan 't in zoo prooien getale opgekomen publiek een woord van hartelijken dank brengen aan alle medewer kenden, doch in 't bijzonder aan de Padvin ders en hunne kranige leiders, de heeren Nu- mans en Stinis. 't Programma bood „elck wat wils". Eug. Rap was er weer met zijn kranig strijkorkest van het „Tiende" en 't is dus te hegrijpen, dat door die vroolijke muziek de stemming erin kwam en bleef. Vooral „Een zomerdag in Friesland", compositie van den kapelmeester, viel zeer in den smaak. The Emil Brothers deden de toeschouwers verbaasd staan door hunne kracht- en behen- digheidstoeren en Mr. Charly vooral ook door zijne praestaties als draad-equilibrist. Het duo Voget wekte natuurlijk voortdu rend de lachlust op en zag zich dan ook met een warm applaus beloond. De „clou" van den avond was wel de Bios cope voorstelling, gegeven door de directie van 't Bioscope theater op de Groote Markt. Ernst en luim op de mooie films ontlokten aan de toeschouwers kreten van verbazing, of ontroering, en deden nu en dan een vroolijk lach door de zaal schateren. De toeschouwers waren gisteravond hoogst voldaan en gezien de overvolle zaal, zullen de commissie en de weduwe Schuit het ook wel zijn, daar er ongetwijfeld een flink batig saldo is overgeschoten. SPAARKAS „ST, NICOLA'AS", Morgenavond half negen zal eene verg'ai- dering1 gehouden worden van bovengenoem de vereen iging jn het gebouw St. Bavo, ter bespreking der ingekomen inschrijvingsbil- letten voor de levering .van brandstoffen. NEDERLANDSCHE WINKELWEEK. Bij de lijst van deelnemers aan de Neder landsche Winkelweek, te vinden in ons twee de blad van heden, hehooren ook nog ge plaatst te worden: de fa. Wed. J. A. Sweerts, Zijlstraat 65, Gehr. Gerzon, Groote Houtstraat 54 en Anton de Rooij, Anegang 14. KANTONREOHTER-PLAïATSVER VANGER. Bij Kon. Besl. van 24 Juni 1911 is benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kan ton alhier, met ingang van 1 Juli 1911, mr. W. P. .Vis, advocaat en procureur, alhier. HAARLEMSCHE INDUSTRIE. De Staatscourant van heden bevat afdruk ken der statuten betreffende de Internationale Anti-Asphyxiatie en Exploisie Maatschappij, alhier. Het doel der maatschappij, is het verkrij gen van octrooien en het exploiteeren van mid delen ter voorkoming van verstikking of ont ploffing door licht- of ander gas en alles, wat met dit doel in verband staat of daaraan bevor derlijk kan zijn, met name ook het exploiteeren van fabrieken en werkplaatsen en het oprichten van of deelnemen in maatschappijen, die zich de exploitatie van middelen tegen gasverstik- king of ontploffing ten doel stellen. Duur 30 jaren. Kapitaal 50.000, verdeeld in 100 aan- deelen, elk groot 500. GEEN KLElMiöHEID. De zestigjarige P. J. S., wonende Tugela- straat, te Schoten, heeft aangifte gedaan dat hij uit een binnenzak 8 bankbiljetten mist van 10 en uit zijn broekzak 1000. Waar hij het verloren heeft, weet de man niet. NIET GEBETEN. Wij vermeldden gisteren dat Dr. H. gebeten zou zijn door den hond van Dr. V. Deze laatste heeft zulk een schande niet op zijn hond la ten rusten en deed een onderzoek instellen. Dit maakte uit dat Dr. H. niet door den hond van Dr. V. was gebeten, maar dat de hond hem al leen leelijk aangekeken en valscli aangeblaft had. Och armel En voor dit onderzoek wordt onze dure politie gebruikt! GELUKKIGE VINDER. Th". T., die vannacht weer een aardig neut je" op had, liep op de Bakenessergracht met vier doode kippen onder zijn jas. De politie interpelleerde hem over de kippen, doch, zoo als altijd, T. had de kippen gevonden op het Phoenixterrein. Hij blijkt zoo gelukkig te zijn in het vinden. Intusschen zijn de kippen in be slag genomen en wordt het zaakje onderzocht. DE PLAATS NIET. Terwijl een fietsrijder gisterenmiddag op een bank aan de Dreef lag te slapen, heeft men van de gelegenheid gebruik gemaakt om zijn rijwiel te kapen. Het ergste is dat het karretje gehuurd was bij Radder, aan den Schoterweg. PROGRAMMA voor liet concert door Haarl. Muziekkorps te geven op Woensdag 28 dezer: 1. Marchc de Cor tege, Kriens. 2. Ouverture Athalia, Mendels sohn. 3. Souvenir de Rome, Paraphrase over Padila's Mandolinata, Coenen. 4. Grande Fan- taisie de l'opéra La Juive, Halévy. 5. Ouverture Banditenstreiche, Suppé. 6. Laura Walzer, a. d. Operette der Bettelstudent, Millöcker. 7. Zwei- te Ungarische Rhapsodie, Liszt. 8. Bouquet Musical, Gasner. Zitting1 van gisteren. Dé Rechtbank berechte gisteren geen' za ken yan veel belang. Een' messentrekker,, de bekende S., die zoo nu en dan' nog wel eens wat diep .ia het glaasje, kijkt, braidht den heer S. op, 6 Mei, in den winkel van den slagter Van Leeuwen een niet levens gevaarlijke messteek toe. 'Ook toen was hij weer dronken en dat zal dan ook wel, want hij .wist van het geheele geval niets meer af. .Getuigen' en bewijsstukken waren ech ter aanwezig, ,ont Mr. Hoyer recht te ge ven gen eiseh van' een maand' te, stellen.; E en gr a s z o dp n id ie f s t a 1. v!aU "een weiland aan de Adriaan L'oos-- jesstraat Kad tot gevolg dat de daders T. M:.e U Hl J, SSL 4 dagen tegen' zich hoorden eischen.; ,T ;B' c I e c d j g n g e n'y De landbouwer J. Q. heeft op. 4 Mei den .veldwachter Bosnia zeer oneerbiedig toe gesnauwd: leelijke kwajongen. Eisch f 5.0. hoefe, sub'. 5 dagen. fffigen een juffrouw, dLie een andere juf frouw uitgescholden had werd f 10, subs. 5 dagen hechtenis geëischt. (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) HAARLEM. Uitslag der eiadveiling van onroe rende goederen in het „Algemeen Vcrkooplokaal" op Maandag 26 Juni 1911, ten overstaan van de notarissen J. Willems en B. E. C. iSeignette No. 1. Een dubbel gebouw met Tuin en Erf aan de Nieuwe Gracht nabij de Kruisstraat, get. No. 13,. Opgehouden f 24.000 No. 2. Een Huis met Erf en grootenTuin |aan de Ridderstraat get. No. 7. Opgehouden f 66 00. No. 3. Een groot Pakhuis en Magazijn, met breede inrij, aan de Ridderstraat, get. No. 9. Opgehouden f 7400. No. 4. Een Koetshuis met stalling voor 13 paarden en Erve aan het KI. Heiligland, gets No. 88. Opgehouden f 9950. No. 5. Een Manegegebouw-met Erve en Plaats aan hot KI. Heiligland, get No. 86. No. 6. Een open Erf met daarachter gelegen Paardenstalling en Plaats, aan het KI. Heiligland, Get. 'No. 84. Opgehouden 7450. No. 7. Een perceel bouwlerrein aan de Gr. Houtstraat. De perceelen 5 en 7 gecom'.dpeerd. Opgehouden 18740. iTE VERKOOPEM. Woensdag, 28 Juni. HAARLEM Verkoop] okaal Nassaulaan 1 10 uur Makelaar Sarlet Veiling Onroerende goederen. ..SANTPOORT -in hotel „De Wijmam" 12 uur Not. Moens. lo. Hp Slagerswinkel met Woonhuis en afzon derlijk opgaande Bovenwoning, Slachthuis, Koe- en Varkensstalling en Erf, van ouds de slagerij van J. Kohier, in het dorp Santpoort aan den Rijksstraatweg HaarlemAlkmaar. 2. Ongeveer 71 Are Tuingrond er naast en er achter gelegen. Pension Mundkerk, 3 p. H. A. Kluijtenaar, Am sterdam, Zandvoortsche laan 1, 6 p. F. W. Har- tog v-an Banda, id., Haarlemmerstraat 33, 2 p. Fam. Richter, id., Zandvoortsche laan 98, 1 p. O. Arnold, Kempen aan Rh., d'Orange. 1 p. HEEMSTEDE. De a- s. Raadsverkiezing. In den gisterenavond gehouden vergadering cn- zer R. K. Kiesvereeniging werden voor de aanvullingszetels voor den gemeenteraad met groote meerderheid gesteld de anti revolu tionaire candidaten J. van der Bias, hoofd opzichter der waterleiding, en Corstiaan Bos, oud-lid van den Raad van Haarlemmermeer DAN. DE LANGE, Ter gelegenheid van den 7 Os ten verjaar dag van den heer Dan. de Lange, directeur van het Amsterdamsch Conservatorium voor Muziek, heeft zich een commissie uit Ne derlandsche toonkunstenaars gevormd om den jubilaris op zijn geboortedag, den Hen Juli, een huldeblijk in geld aan te bieden. Dat geschenk zal strekken tot sterking yan het door den heer D Lange zelf gestichte studiefonds ten bate der leerlingen yan ge noemd Conservatorium. De heer Julius Röntgen te Amsterdam ontvangt gaarne de inteekeningen, alsmede een adreskaart van den gever, ten einde diens naam in het mede aan to bieden album te doen opnemen. SCHOTEN. De a.s. verkiezingen. Naar aanleiding van het feit dat de stemming voor de periodieke verkiezing van 3 leden en de bezetting van nieuwe zetels in den gemeenteraad nu op één dag zullen plaats hebben, is in eene ge houden spoedvergadering van de afd. Scho ten der S. D. A. P. besloten, hare eandidaat- stelling aldus te wijzigen, dat voor de perio dieke verkiezing van 6 nieuwe leden A. Knol, W. Rus, A. P. A. Yerkooy en J. Verton. JAN GIJZENVAART. L ij kg e V onden. Hedenmorgen 6 uur is door Hartog nabij de spoorbrug het lijk opgehaald van een onbekend persoon. La ter werd het herkend als te. zijn [Wi. Kra mer te Schoten. HAARLEMMERLIEDE C.A. Burgerl. Stand. Geboren: d. van H. G. Zwart en G. II. van Saaze. d. van C. H. den Dekker en C. Slot. z. van O. P. van Opzeeland en K. van der Aar. Overleden: A. v. d. Oord, wed. P. Bos, 56 j. S. M. Giesberts, 1 maand. Het mond- en klauwzeer. Het aantal hoeven alwaar mond- en klauwzeer heersckte, is thans reeds geklommen tot 180. Bij sommige veehou ders trad de ziekte kwaadaardig op en stier ven volwassen runderen. Kalveren zijn in groot aantal omgekomen. Gelukkig is bij verschillen de veehouders het vee weer hersteld en kwamen in de laatste acht dagen minder gevallen voor met doodelijken afloop. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingenChr. Bijmolt, Amsterdam, Stationsweg 7, 8 p. M. Prins, id., Boul. de Favauge, 10 p. J. Kronenberg, id., Rozenobelstr. 17, 1 p. Fam. Holtzapffel, id., Buitenrust, 2 p. J. Scholtens, Groningen, Drie huizen, 1 p. Regierungsrat von Guórard, Essen, Groot Badhuis, 1 p. H. Becker, Keulen, id., 2 p. J. Westerwoudt, Baarn, id., 1 p. mevr. L. W. Duys, Nijmegen, id., 1 p. J. D. Duys, id., id., 1 p. M. Nijveldt, Tiel, id., 1 p. Wed. Dijkmeester, id. id., 2 p. H. Tax, Portland, Marezate, 1 p. M. M. Brashear, Kirsullc, id., 1 p. A. Horelle, Brus sel, Hotel d'Orange, 2 p. A. Eisenberg, Sassel, Hotel Driehuizen, 3 p. G. Jeuson, Londen, id., 2 p. Fam. Goossens, Haarlem, id., 2 p. Fam. R. Jessurum, Hamburg, Grand hotel, 2 p. A. Hijmans, Amsterdam, Groot Badhuis, 1 p. F. Wierdels, Amsterdam, id., 2 p. A. S. Lob, id., id. 2 p. J. Sehleneker, id., id., 3 p. Jonkh. J. J. D. P. Reuchlin, Tiel, d'Orange, 2 p. Fam. Keizer, Zaandam, Hoogeweg 52, 6 p. Ham burger, New-York, id., 1 p. J. de Wilde, Am sterdam, Kerkstraat 22, 1 p. E. Riezer, Aken, 12E-j.arig bestaan der Coöp. Centr. Boeren leenbank ie-Eindhoven. Gisteren is te Eindhoven hot 12 E-jarig be staan van de Coöperatieve Centrale boeren leenbank gevierd. De vergadering werd geopend door den president van den raad van toezicht mr. Th. J. H. Aquarius, met eeu rede, waarin hij wel- .kom heette den minister van landbouw, den heer Talma, den voorzitter van den Ned. Boe renbond, Ridder de van der Schueren, den voorzitter van den Noordbr. Christ. Boeren bond, den heer Coovels, den voorzitter mr. Bolsius, en de mede-commissarissen der Boe- ren-Hypotbeekbank, de afgevaardigden der Centr. Christ. Boerenleenbank te Alkmaar, afgevaardigden van Banken uit Pruisen eu België, enz. De burgemeester van Eindhoven brengt lof aan het werk der Bank, die veel voordeel brengt aan de gemeente. Hij spreekt een woord van welkom aan den minister, het be stuur en alle deelnemers aan deze vergade ring. Minister Talma zegt, dat het hem aange naam is, hier uitgenoodigd te zijn en be treurt, dat de heer van Hoek afwezig is, we gens den zwaren dienst, dien de veeziekte vordert. Onze landbouw gaat tegenwoordig goed, on de eerste plaats door de hooge prijzen op de wereldmarkt, maar ook omdat het besef is ontwaakt, uit noodzakelijkheid, zich te ver eenigen! Sedert jaren is een staatscommissie bezig met een landbouw-enquête en speciaal ook met het landbouwcrediet. Die commissie heeft dezer dagen rapport uitgebracht en consta teert, dat de landbouw zich in het goede spoor beweegt, vooral in zake het landbouwcrediet. Het landbouwcrediet is vooral van belang, omdat daardoor bevorderd wordt een zelf standige boerenstand. De minister brengt dajik aan de leiders der boeren hier in het Zuiden. Hij hoopt, dat God hen steunen zal in hun zware taak, hun kracht en wijsheid zal geven om die te blij ven vervullen. De minister hecht den heer Pijls, oudste lid van den Raad van Toezicht, en mr. Truijen, rechtskundig adviseur, de ridderorde van Oranje-Nassau op de horst onder luid ap plaus. Hij steekt zich zelf een Raiffeisen-em- blema op de horst als instemming met de feestvierenden. De heide gedecoreerden bedanken den mi nister. Ook de heer van den Heuvel betuigt zijn dank voor het geschenk, geeft echtc-r de eer vooral aan den directeur, den heer Bcrk- vens, en aan de afgevaardigden. Men begaf zich nu naar het in aanbouw: zijnde nieuwe bankgebouw, waar de plechtig heid van het plaatsen van een gedenksteen zou geschieden. De minister zegt met ingenomenheid deze gedenkplaat te willen onthullen. Hij zegt, dat; hij deze woning voor de bloeiende bank gaar ne opent met den wenseh, dat God den arbeid der bank zal zegenen tot welzijn van den boe-' renstand en middenstand. Met belangstelling werd vervolgens de mo numentale houw in oogenschouw genomen, door afgevaardigden en verdere genoodigden, die allen getooid waren met een keurig im signe, op zijden ondergrond in nationale kleu-» ren de beeltenis in zilver van „Vader Raif- feissen" vertoonende. Om half twee begon de feestmaaltijd in de groote zaal van den R. K. Volksbond, waar aan meer dan 300 gasten aanzaten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1