BUITENLAND. iPAARNE'BAll. Verhuurt loketten in hare brand- en inbraakvrije kluis. BINNENLAND. Sport en Wedstrijden De Eurspeesche rondvlucht Caillaux NIEUWE GRACHT 98. Telefoon 2088, HAARLEM. Sociale Berichten. Kapitaal Geplaatst en volgestort f 250,000,» COffSffüSSARISSERIi RftAÖ VAÜ TOEZICHT i DipËcteur: 6. F. H. PASTOOR. Rekenitig-Couraitf, Credieten, Coupons, Effecten, Deposito's Incasseerïngen, Wissels, Pcolongafiën enz. enz. OVERZICHT. De FRANSCHE kabinetscrisis schijnt spoedig beëindigd te zullen worden. Als premier wordt genoemd Caillaux, de tegenwoordige minister van financiën. Del- cassé zal aan marine Jolijven, en Cruppi schijnt naar financiën over te zullen gaan, Buitenlandsche zaken schijnt het zwakke punt te zijn. i In de Kamercouloirs noemt men de vol gende voorloopige onderstelling aangaande de samenstelling van het Kabinet: premier met binnenland Caillaux, marine Deleassé, oorlog Etienne of Coehery, justitie Cruppi, financiën Klotz of Gauthier of Dupuy, on derwijs en kunst Yiviani, buitenland Poin- caré of Deselves, landbouw, Pams, koloniën Mcssimy. Verder kotnen voor portefeuilles in aan merking Doumergue, Boneour, Benault, Da- limier. De avonturiers Steeg', Malvy en anderen zijn van den baan.: Do ALBANEESCHE KJWESTIE op den Balkan gaat een zonderlingen keer nemen. Aan de „Deutsche Tageszeitung" wordt uit Saloniki geseind Het hoofd van de voorloopige regeering, die de Albaneezen zichzelf gegeven heb ben, de advocaat Tocci, heeft een brief ge richt aan de Italiaansche pers, waarin hij zegt, dat 60,000 Albaneezen besloten zijn den strijd tegen de Turksehe heerschappij voort te zetten, als Turkije de eischen van de Albaneezen niet inwilligt. Van pen on derwerping op grond van de afgekondigde amnestie kan geen sprake zijn. Als de Al baneezen een nationale pers tot hun beschik king .hadden, zouden zij de wereld kunnen mededeelen, hoe gruwelijk zij door de Turken behandeld worden. Hij wendt zich daarom tot de Italiaansche pers! Het Berliner Tageblatt verneemt uit Kon- stantinopel: De Porte had den gezant van Montenegro dopr een mondelinge nota me degedeeld dat de keizerlijke regeering den naar Montenegro gevluchten Mhlissoren een termijn voor den terugkeer naar hun dor pen toegestaan had en dat de Montenegrijn- sche regeering de aanwezigheid van de Mai- lissoren niet langer dulden mocht. De gezant verklaarde, dat hij de nota niet wilde aannemen, maar een offieieele nota verlangde, waarin hem de verlangens van Turkije medegedeeld werden. Naar de Times uit Cettinje verneemt, heb ben .21 afgevaardigde voormannen van de Albaneesche opstandelingen na een langdu rige beraadslaging besloten. Turkije's voor stel van amnestie alzoo te beantwoorden, dat zij ongezind zijn het zonder waarborg te aanvaarden. In een manifest zeggen de aanvoerders der Opstandelingen, dat de Albaneezen gruwe lijk bedrogen Zijn. Do onverantwoordelijke kliek, die zich te Konstantinopel van het staatsgezag meester heeft gemaakt, heeft het op de verwoesting van Albinië voorzien. De Turken hebben den zoogenaamden wapenstilstand met vijf dagen verlengd, maar zetten niettemin hun krijgsverrichtin gen met kracht voort! Zaterdag heeft de Koning van Montene gro ,alle gezanten te Cettinje ontvangen. Anderhalf uur is er beraadslaagd over den toestand. De Koning .verzekerde opnieuw, dat hij den vrede wenschte, maar hij deed een beroep op de medewerking der mogendhe- den. Op voorstel van den Koning .verklaarde de Turksehe gezant zich bereid naar Podgoritsa te gaan, om persoonlijk uit den mond der Albaneesche leiders de gronden te verne men waarop zij weigerden naar hun haard steden terug te keer en de vermoedelijke nieuwe Fransehe minister president, die de opdracht tot vorming van een miniesterie heeft aangenomen. De toestand in Marokko. Volgens t d ich ten uit Fez is men daar niet gerust, omtrent! de houding der stammen in het zuiden. Het gerucht loopt daar toch, dat eenige oproerige hoofden, na de onderwerping van Moulay Zin, broeder van den sultan, er op uit zijn een an deren sjerif aan hua hoofd te stellen. IZij hopen daardoor de onrustige elementen uit de omstreken van Fez naar hunne zijde over te halen. Tc Fez geeft dc actie der Spanjaarden ook nog steeds aanleiding tot onrust. Er loepen ver schillende geruchten. De een beweert dat eeni ge godsdtenstdrijvers tot den heiligen oorlog aau- zetten. Anderzijds verneemt men, dat Moulay Hafid moet hebben verklaard, dat, indien Eu ropa niet tusschenbeiden komt om het ver drag van Algesiras te doen eerbiedigen, hij zelf do noodige maatregelen zou nemen om zijn land tegen do Spanjaarden te verdedigen. Wat er ook sedert de Fransehe tussdienkocnst in Marokko moge zijn veranderd, in de wijze, waarop hij de benoeming van- gouverneurs wordt te werk gegaan, is alles bij het oude gebleven. De pasja van Mazagan, Akesmi, ontving tcch onlangs een schrijven van dea sultan van den volgenden inhoud „lk was voornemens u van uwen post te ontheffen, zuiks te meer, wijl Derkawi, uw ont slagen voorganger, mij 5000 douro's heeft gebo den. Gij zijt echter een goed dienaar, zend mij dus 5000 douro's en behoud uwen post," Het geld werd gezonden en Akesmi blijft dus pasja van. Mazagan. Uit Fez wordt gemeld, dat die plaats eer lang door_draadlooze telegraphie met (lebuiten- wereld zal zijn verbonden. Een spookschip in Portugal. De laatste dagen werd bij do noordkust van Portugal her haaldelijk eer, geheimzinnig opduik and en weer verdwijnend schip opgemerkt, waarvan men ah „het spookschip" sprak, en dat met de con spiraties van de monarchisten en hun wapen smokkelarijen in verband gebracht werd. Thans deelt do „Diarlo" mee, dat het schip ,Pulutoi"i heet en dat het van wapens en ammunitie) en zelfs van kanonnen is voorzien, bestemd voor de royalistische samenzweerders. liet vaar tuig moet geprobeerd hebben, des nachts bij Vianna do Casïello de monding van do lüvia- rivier binnen to loopen. De regeering ureef ech ter het vrijbuiters schip op de vlucht, door er den kruiser „Adamasior" en de kanonneerboot „San Raphael'-' op af lo zenden. Het gelukte aan de ,.Puluto" evenwel zonder gevaar da vrije zee te bereiken. Thans moet het schip daar kruisen en van plan zijn nog een kans 'te wa gen, om bij nacht zijn lading te lossen. De Oorlogsschepen zijn nu opnieuw uitgeloopen, om do „Puluto" te achtervolgen, cn men gelooft, dat het schip onder hun vuuur zal komen. Na de Eugelsche kroning. In een R eu ter telegram wordt medegedeeld, dat, dank zij de uitnemende maatregelen en de groote ordelijk heid van het Londensch publiek bij de kronings- oplocht in de millioen-enstad slechts betrekke lijk weinig ongelukken zijn voorgekomen en ook het aantal misdrijven en overtredingen, die reeds des Zaterdags voor de politie-rechtbanken wer den behandeld, i-s vrij gering althans in aan merking genomen het reusachtige publiek, dat op den been was. Waarschijnlijk had de po litie dat wel anders verwacht en had ze daar om zoo omvangrijke maatregelen genomen, maatregelen die van te voren en nu ook na afloop tcch nog tot criliek aanleiding gaven vooral omdat ze door de al te vroegtijdige af sluiting van bruggen en wegen oorzaak waren, dat een groot deel van de bevolking, die alleen op vacantiedagen in de gelegenheid is om den koning te zien, nu afwezig moest blijven, zoo als een inzender in de „Westm. Gaz." klaagt. Iniusschen de politie had een zware taak en d« goede afloop der feestelijkheden schijnt haar dan toch wel gelijk te geven; geen wonder dan ook dat de koning in een schrijven aan (den minister van binnenlandsche zaken zijn hulde en erkentelijkheid betuigt aan de metropoli- taansche poiitie, wier plichtsgevoel en gedrag, „de algemeene bewondering van 's konings vreemde gasten wekte." Wat de politie natuur lijk ondanks al haar ijver en inspannenden arbeid, niet kon beletten was het optreden van dieven en zakkenrollers. Dezen schijnen flink hun slag te hebben geslagen, ai hoort men niet van inbraken en rooftochten in de van politie en ook van bewoners onlbloote stadswijken. On der de bestolenen behoort ook de lord-mayor die bij een wandeling door het Westenfd aan den vooravond van de kroning, plotseling zijn gouden horloge en ketting miste, „door hetge- drang verplaatst,zooals hij zelf in do mqgi- stiaatszitUng van Zaterdag verklaarde. Met waardeering vertelt men te Londen, hoe de bekende lord Lonsdale op den avond der kro ning een zakkenroller betrapte. Lord Lonsdale maakte met eenige heeren, van wie een de Duitsche kroonprins zou zijn geweest, een wan deling door de menigte. Hij merkte toen opdat een dief aan een dame de broche ontstal. Lord! Lonsdale greep den dief beet, maar ontving op hetzelfde oogenblik van een van diens hel pers een s Lag op het hoofd. Zonder den (dief los te lalen gaf de lord zijn aanvaller idaarop een vuistslag, die dezen neer deed storten. De menigte herkende den lord, en bracht hem een warme ovatie. Prinses Clotilde van Italië, f Uit xurijn komt het bericht dat prinses Clotilde overleden is. Deze prinses Maria Clotilde Thérése Louise was een dochter van Victor Emmanuel II, dus oud-tante van den tegenwoordigen. koning van Italië. Zij werd 2 Maart 1843 te Turijn geboren en huwde aldaar in 1859 met prins (Joseph) Napoleon, die in 1891 overleed. Haar zoon (Vic tor) Na-poleon is de tegenwoordige kroonpre tendent en gehuwd met prinses Clémentine van België. De oude veetel Munck, een student te Straatsburg, die wegens zijn Fransch-gezindheid van da universiteit te Straatsburg gejaagd werd, is te Parijs aangekomen en door de studenten aan het station ontvangen als een nationale held. Munck werd uit den trein gelicht en in triom! naar buiten gedragen. Men brulde: „Weg met het Pan-Germanisme. Leve Elzas-Lotharingml" Professor Réné Henry hield een loespraak en noodigde Munck uit, zijn gast te zijn, om in een Fransehe familie de Fransehe zeden te lee- ren kennen. Munck was zeer geroerd, kuste de Fransehe vlag, waarop opnieuw de geestdrift lot uitbarsting kwam. 's Avonds zou men een optccht houden door het Quartier Latin en de beelden verbranden van „de vervolgers van El- za s-Loih aringen De Parsefal V ontploft. De Parsetal V, dia we een poos geleden in Amsterdag hebben gezien, is verongelukt en vernield. Het ongeluk gebeurde toen het luchtschip in Münden in Han nover voor anker lag. Wegens den heer schen den storm wilde men het laten leeg loopen. Er was geen geoefend personeel bij de hand. Mis schien heeft een van de mannen, die het 'luchlf- schip naa benedren hielpen trekken, gerookt. Hoe het zij, er ontstond een ontploffing, die 12 personen kwetste, waarvan drie ernstig. Een helper brak den arm, een monteur werd met ernstige brandwonden onder den brandenden bat- Ion uitgehaald. J. W. A. BEIJNES, Industrieel, te Haarlem, Voorzitter. F. H. VAN WICHEN, Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal en Pro vinciale Staten van Zuid-Holland en Burgemeester van Alkemade, te Alkemade. W. J. C. PASSTOORS, Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal en Burge meester van Ginneken, te Ginneken. De. E. A. M. DROOG, Arts, te Heemstede, Secretaris. Me. J. N. J. E. THIJSSEN, Voorzitter van den Baad van Beroep (Ongevallen verzekering), Lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland en van den Ge meenteraad van Haarlem, te Haarlem. v. THEOD. JANZEN Hzn., Koopman te Haarlem. J. J, BEIJNES, Industrieel, te Haarlem. THEOD. JANZEN Hzn., te Haarlem. J. M. W. FKANCKEN, te Haarlem. B. J. V. VAN HEES, te Haarlem. UIT DE STAATSCOURANT. Bjj Kon. Besluit is benoemd tot kantonrech- ter-plaatsvervanger in het kanton Haarlem, met ing. van 1 Juli, mr. W. P. Vis, adv. en proe. aldaar. Bij Kon. Besl. is benoemd tot plaatsverv, voorz. van den raad van beroep (ongevallenver zekering) te Dordrecht, mr. A. F. Telders, adv. en proe. aldaar. Bij Kon. Besl. is de O.-I. ambtenaar met verlof, mr. H. L. E. de Waal, laatstel. viee- pres. van den Raad vap Justitie te Soerahaia. op verzoek, met ing. van 1 Juli, eervol uit 's lands dienst ontslagen, onder toekenning van pensioen. Bij Kon. Besluit is benoemd met ing. van 1 Juli 1911, tot notaris binnen het arrondisse ment Leeuwarden ter standpl. Leeuwarden, mr. A. W. Koch, cand.-not., adv.-proe. onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als kantonrechter plaatsverv,. te Groningen. AUDIëNTIES. De gewone audiëntie van den minister van financiën, zal op Donderdag 29 dezer, die van den minister van marine Vrijdag 30 dezer, en die van den minister van justitie Zaterdag 1 Juli niet plaats hebben. DR. A. KUYPER. De gezondheidstoestand van dr. Knyper laat, naar men aan „De Tijd" mededeelt, veel te wen- sehen over. Wel schijnt nu en dan een plotseling herstel in te treden, doch dit is steeds van kor ten duur. Volgens verklaring van dr. Kuyper zou zijn huidige ongesteldheid een chronische nasleep zijn van een zware longontsteking, die hij in 1894 te Brussel had opgedaan. Eerst in 1899 was hy feitelijk geheel genezen, totdat hij in April van dit jaar, tijdens zijn verblijf te Wiesbaden, had .kou gevat. Dr. Kuyper denkt zich tot zijn herstel naar het instituut van dr. Lamen, bij Dresden te begeven. EERSTE KAMERLEDEN TE GRONINGEN. Gisterenmiddag arriveerden te Groningen de leden der Eerste Kamer, die een reis maken door het Noorden van ons land. Eerst werd een bezoek gebracht aan de aca- demie, waar de heeren. ontvangen werden door den Commissaris dèr'Koningin. Vervolgens werd het stads-, provinciaal- en academisch zie kenhuis bezocht. Gisterenavond werd hun door den Commissa ris een diner aangeboden. PEST OP JAVA. Een regeeringsle'iegram d.d. 24 dezer luidt: „Afdeeling Malang: gisteren vier gevallen, waar onder drie dooden. Van de lijders van vorige dagen overleden er nog lien, waarvan zes op Kalibakar. Kediri: geen gevallen. Van vroegere lijders is er nog een overleden. Verdacht bezoek. Men meldt uit Den Maag: Zaterdagavond omstreeks tien uur verraste een knecht van een rijwielhandelaar een, man, die zich, blijkbaar met minder goede bedoelingen, in. een pakhuis van zijn ptroon, ia de Rogge veenstraat, bevond. Da knecht greep den ongenooden gast vast, doch deze wist zich los te rukken, cn (langs de achterzijde door de tuinen der huizen van de Van Diemenstraat te ontsnappen. De politie stelde, onder leiding van een in specteur, een uitgebreid onderzoek in, doch kon in de belendende tuinen geen spoor meer van den vluchteling ontdekken. Een en ander verwekte op dit drukke Za terdagavonduur nogal een groot en toeloop van menschen, onder wie weldra de meest fantas tische verhalen de ronde deden. Ongeveer drie weken geleden werd uit bedoeld pakhuis een rijwiel gestolen, eveneens zender dat da dader werd opgespoord. Jeugdig boefje. De poli ie te Delft hield een 12-jarigen knaap aan, die ten huize van den werkman J. des avonds had ingebroken enfl8 ontvreemd. J. was eenige dagen afwezig geweest en bemerkte de diefstal Zaterdagavond. De jon gen had het geld aan de Wateringschc vest jm den grond verborgen. Ook eenige kameraadjes zijn in het geval betrokken. Onvoorzichtige jongens. Op het achterbal- con van de Staatsspoorstoomtram van Den Ha,ag naar Scheven ing en waren gislemanüddag 4 jon gens geklommen. Een hunner, een 5-jarig knaap je, viel er af en kreeg een wiel over Ibeide beienen. In het sanatorium van dr. Keueheinius werd hem de eerste hulp verleend. Het zwaar verwonde kind werd per auto naar het ge meente-ziekenhuis vervoerd, waar het heen moest worden afgezet. Stndentianal Vier studenten uit Groningen zijn gisteren in een woonwagen op reis gegaan I De laatsten namen geen opzeggingstermijn in acht en riskeeren daardoor het verlies van hun staangeld. De directies der maatschappijen hebben gis terenmorgen ten kantore der Maatschappij „Ne derland" vergaderd ter bespreking van den toe stand. Aan de contractarbeiders, die gestaakt heb ben, en dit is de groote meerderheid, is gister middag door de directie per expresse bestelling- de kennisgeving gezonden, dat indien zij zich Woensdag 28 Juli a.s. des voormiddags te 7 ure niet voor de hun op te dragen werkzaamhe den beschikbaar stellen, zij ontslagen zullen worden, waardoor zij tevens hun staangeld zul len verbeuren. Het moet in het voornemen van de directies der stoomvaartmaatschappijen liggen om in dien niet zeer spoedig een oplossing van het conflict verkregen wordt een algemeene uitsluiting te proclameeren. In werkge verskringen wint de meening veld, dat het thans een strijd om de macht wordt en dat al leen een lock-out aan den toestand van thans een einde maken zal. De Holl. Stoomboot-Maatschappij ondervindt niet de minste stagnatie in haar bedrijf. De zeelieden kwamen gisterenmiddag in huishoudelijke vergadering bijeen, alleen ter be spreking van den toestand. Uit OLDENZAAL wordt gemeld: Dagelijks komen hier uit Duitschland tal Van personen, meest Duitschers, door, die zich heb ben laten aanmonsteren voor onze zeevaart. Zoo passeerden Zondagavond met den D-trein t station Oldenzaal niet minder dan 32 aange worven zeelui, allen met bestemming voor Rot terdam. De zeemansvereeniging „Volharding" te ROTTERDAM hield gisterenavond wederom een vergadering, niet voor de pers toeganke lijk. De dag van gisteren is, daar geen Nederland- sche schepen behoefden te vertrekken, zeer kalm voorbijgegaan. Alleen deed zich gisteren namiddag bij het vertrek van de „Batavier III" een incident voor. Dit stoomschip vaart nog met zijn oude bemanning, die zich even vóór het vertrek van het stoomschip liet overhalen van boord te gaan, ofschoon het dienstverband nog niet is al'geloopen. Eensdeels door bemiddeling der politie, anderdeels door die van het be stuur der „Volharding" zelf kwam zij echter weer aan boord. Het stoomschip kon hierdoor eerst ongeveer een uur later van den wal gaan. Een en ander bracht veel belangstellenden op de been, die door een paar rijdende politieagen ten nu en dan in bedwang gehouden moesten worden. Het stoomschip „Koningin Wilhelmint" nam te IJMUIDEN na schutting aan den nieuwen aanlegsteiger ijs in, wegens defect aan de ma chine. In de sluis waren de medegekomen Duit sche zeelieden aangemonsterd* Het ijsladen ge schiedde onder politietoezicht. De „Wilhelmi- pa" vertrok zonder incident te 9.30 uur. De staking der zeelieden. Het bestuur van de Scheeps- en Bootwerkers organisatie „Recht en Plicht" te AMSTER DAM, heeft thans de staking der bootwerkers geproclameerd. De bootwerkers legden gisteren, gehoor ge vend aan dien oproep vrij algemeen den arbeid neer. Niet alleen losse bootwerkers, maar ook zij die boekjes van de Vereeniging van Werkgevers op Scheepvaartgebied hebben en daarmee de voorkeur genieten, en de contract-arbeiders die in vasten dienst ziin. behooren tot. de stakers. Het vertrek van Soesterberg. Zooals we gisterenmiddag onze courant was al ter perse toen we de telegrammen kre gen nog per bulletin op verschillende plaatsen onzer stad hebben hekend gemaakt, is er gisteren opeens een eind gekomen aan de gedwongen rust te Soesterberg. Zonder dat iets op een vertrek wees, is gis terenmiddag hij drieën plotseling Beaumont opgestegen. Dat gaf een consternatie 1 Beaumont is een sportman, hij kan niet ai- leen vliegen, maar ook wedstrijden winnen, hij is actief, handig, slim en maakt gebruik van de fouten onachtzaamheid, lakschheid van zijn tegenstanders. Toen hij weg was, voor iemand er haast erg iu had waren de andere vliegers in eens wakker. Garros liet het eerst zijn motor draaien, en acht minuten naderhand was hij Beaumont achterna. Daarna togen achtereenvolgens alle ande ren op, ook Wijnmalen, die eerst wat met zijn motor sukkelde, behalve echter Weymann, die het waaghalzerij vond. Om vijf uur waren alle 13 vliegers de lucht in, en lag; het kamp van Soesterberg verla ten In Gilze-Rjjen. Het was een plotselinge verlossing uit da genlange misère, toen men gistermiddag te Gilze hoorde, dat Beaumont vertrokken was. Reeds om 3.25 kwam hij aan, hoog hoven de hoornen. Vijf minuten later landde hij schit terend, recht voor de loodsen. Het publiek, dat met de minuut talrijker werd, was zoo geestdriftig als zelden gezien wordt. Beau mont verklaarde, een lastige reis gehad te hebben. Veel regen had liem gehinderd en het vinden van den weg bemoeilijkt. Om 4.22 ging hij de lucht weer in, bereikte spoedig een tamelijke hoogte en volgde den rijksweg van Breda. Het weer was intusschen opge klaard, de zon kwam door, een heldere blau we lucht beloofde een zomeravond van zeld zame schoonheid. Half vijf wordt wéér een toestel ontdekt en spoedig daalt Kimmerling in schitterenden zweefval. Na een kwartier is hij ook al weer weg, vlug verkleinend in de heldere lucht. Nu komen aëroplanen van alle kanten op zetten. Eén dwaalt af in de richting van Til burg; een paar minuten later worden er twee ontdekt ver achter Rijen. Het waren die van Train en Tabuteau. Maar Duval, die recht aan nadert, daalt vóór hen en ineens is het veld, dat we zooveel dagen in al zijn leegheid betraden, bezet door 4 machines, elk in een kring van bedrijvigheid van smeerende, wrij vende, beweeglijke chauffeurs. Garros schiet vrij onverwachts van achter de loodsen te voorschijn, daalt vlak over de hoofden van het eerste-rangspubliek en land zachtjes. De opwinding van de toeschouwers, die als uit den grond schijnen op te schieten, is groot. Er wordt gejuicht en gewuifd. Elke vlieger die zichtbaar wordt is het voorwerp van een ovatie, maar deze minuten van enthousiasme duren kort. Train, Védrines, Tabuteau en Garros vertrekken kort na elkaar. Duval volgt spoedig. Plotseling zien we het toestel van Tabuteau, dat nog even boven de boomen zichtbaar was, snel dalen en weldra komt be richt, dat hij te Brakke geland is in een ko renveld, als gevolg van het niet werken van den motor. Zijn auto raast weg; later hooren we, dat hij nog in staat geweest was op te stijgen. Maar kort na dat vertrek, brak het ondervlak van zijn machine aan eene zijde, terwijl de as verbogen werd. Boven den to ren van Rijen ontdekken in eens de mecani- eiers, die aan een stipje in de lucht niet al leen een vliegmachine herkennen, maar ook dadelijk de soort onderscheiden, dat Train te rugkomt. Het bleek waar; zijn motor liep niet, zooals het behoorde, en het toestel werd in dé loods geplaatst tot morgen. Kort daarop komt een telegram vaii Vidart. Hij is te Wou- drichem gedaald. Onder het publiek is onderwijl een angstige spanning gekomen. De eden is niet ver te zoeken; immers Wijnmalen ontbreekt nog. Er wordt gespeurd, telkens verkeerd ontdekt, telkens naar een andere richting gewezen. In eens springt een mecanicier op, tuurt uog even: En ja, er is een machine in aantocht, een tweedekker. Het is Wijnmalen. De span ning ging over in oud-Hollandsche geestdrift, toen Wijnmalen, na een breede vlucht over het terrein, daalde. De maréchaussee had werk, de menigte in bedwang te houden; en toen onze landgenoot naar de loods kwam om te teekenen, werd hij halverwege den af stand opgetild en voortgedragen. Hij klaag de over zijn motor, die hem-slechts amper in staat gesteld had, Molenheide te halen. De wind had hem nog al doormekaar geschud. Renaux vloog hij onderweg voorbij, Renaux komt kort daarop aan als de eenige, die het traject met een passagier heeft afgelegd. Wijnmalen en hij vertrokken kort na elkaar;' maar tot aller teleurstelling keert de eerste spoedig terug. Een regenbui noodzaakte hem, na een twintig kilometer afgelegd te hebben, tot omdraaien. De motor liep anders nu prachtig. Even vóór zijne daling verscheen niemand adders dan Vidart, die zijn panne zelf herstelde en daarna zonder ongeval naar hier vloog. Do lucht was intusschen weer op geklaard en Wijnmalen vertrok, opnieuw uit- gejuicht als tevoren. Nog is zijn toestel zicht baar, of Prévost daalt. Hij had .over de 69 kilometer lang gedaan, raakte verdwaald en hij was bij Gorinchem gedaald om den weg te vragen. Van vertrekken zag hij af, omdat Brussel vóór negen uur toch nog niet te he reiken was. Barra had weer eens een panne. Bij Leerdam daalde hij. Met Prévost kwam de laatste man aan. Het totale resultaat van dezen vliegdag is als volgt: nu Weyman zich voor deze etape terugtrok, stegen te Soes terberg 13 vliegers op: Train, Vidart en Pré vost zitten in Gilze-Rijen en zouden vannacht om 2 uur vertrekken. Te verwachten zijn nog Barra, en niemand minder dan Lclasseur, die zoowaar nog vóór den sluitingstermijn te Soesterberg aankwam. Een emotievolle dag is voorbij! Te Brussel. Op het vliegveld van Berchein St. Agathe^ vlak bij Brussel, was het gisterenavond eer geweldige geestdrift. Vooral omdat de aankomst nog zoo onver wacht kwam. Achtereenvolgens daalden de zweefvogels in prachtige vluchten: Beaumont arriveerde om 5 uur 24 min. Kimmerling om 5 uur 45 min. Védrines om 6 uur 24 min. Garros om 6 uur 37 min. Gibert om 6 uur 57 min. Duval om 7 uur 42 min. Renaux om 8 uur 03 min. Wijnmalen telegrafeerde aan liet vliegco- mité, dat hij had moeten dalen in het mili taire vliegkamp Brasschaert. Hij zou om 3 uur vannacht te Berchem arriveeren. Bresschaert is een ldein plaatsje ten O. van Antwerpen. Als hij vanmorgen vroeg is opgestegen, waarvan we op dit oogenblik nog geen bericht hebben, wordt hij no. 8 in de aankomst-classi ficatie. De totale classificatie. Volgens een voorloopig aan de hand der telegrammen opgemaakte berekening is de totale classificatie van de Europeesche rond vlucht thans als volgt: 1. Beaumont 45 uur 6 min. 2. .Garros 47 uur 59 min. 3. Védrines 65 uur 9 min. 4. Gibert 68 uur 0 min. 5. Renaux 69 uur 11 min. 6. Kimmerling 72 uur 59 mm. 7. Duval 74 uur 42 min- Men moet hierbij aanmerken, dat alle vlie gers volgens de zonderlinge beslissing van Zondag jl. beschouwd worden als Zondag ochtend om 4 uur uit het kamp van Soester berg te zijn vertrokken! Toen ging hun „tijd" in! Waar ze zitten. Op het oogenblik dat wij dit schrijven, is de stand der vliegers nu: Te Brussel: Beaumont, Kimmerling, Védri nes, Garros, Gibert, Duval en Renaux. Te Braessclmet, ten O. van Antwerpen'. Wijnmalen. Te Gilze-Rijen: Vidart en Prévost, Tabu teau en Train, beide laatsten hadden een de fect aan liun machines.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2