NIEUWS BIT M OMTREK. BUITENLAND. SFSËBlE'iHil, Verhuurt loketten in hare braad- en inbraakvrije kluis B1NMEMLAMD. Het bezoek van President Fafüères. NIEUWE GRACHT 98. Telefoon 2088. HAARLEM. Sociale Berichten, Aanbested OVERZICHT. Kapitaal tBQQa&G&m Geplaatst en volgestort f 158,088,- CONIIKISSARISSEN RAAD VAH TOEZICHT i Directeur: G. F, H. PASTOOR. RekeRing-Coupstif, Credietets, Coupons, Effecten, Deposito's Incasseeringcn, Wismels, Prolongation ens. ens. ONREDELIJK EN 'ONZEDELIJK. AAN TE besteden, REVOLUTIE IN LISSABON, 'dat is een der voornaamste dingen, die de bladen mel den De zeelieden hebben opstand gemaakt, en een formeele revolutie is uitgebroken, zoo wordt uit Lissabon geseind. Er ontstond een gevecht met het volk, waarbij een groot aantal dooden vielen. De regeering bracht' al de infanterie en kavailerie van Lissabon op de been en bleef ïiog meester van den toestand. Er heerscht echter een paniek in de stad, er zijn ernsti ge voorzorgsmaatregelen genomen en de re geering oefent strenge censuur uit. •Ja, het laatste is zeker! Het telegram is vermoedelijk door de cen suur, die uiterst streng moet zijn, heenge- glipt. Het is trouwens over Badajoz in Span je geseind. De censor zorgt er terdege voor, dat men vooral niet te veel te weten komt van hetgeen in de jonge republiek voorvalt Er moet intusseben ook te Berlijn veront rustend nieuws uit Portugal ontvangen zijn. Als een verrassing komen deze tijdingen niet, na. alwat reeds gebleken is over de z enuwa chti g- angstige voorzorgsm aatregel en der regeering. die zich in den laatsten tijd blijkbaar allesbehalve op haar gemak ge voelde, in weerwil van de officieele gerust stellende verzekeringen. De verschillende brieven van Lissabbn- sehe correspondenten gaven allesbehalve op timistische voorstellingen over die zooge naamde gerustheid der regeering! Er heerschte in de laatste tijden ontegen zeggelijk in geheel Eortugal een gevoel van onrust, een onbestemde angst voor de on heilspellende dingen die wellicht in aen don keren schoot der toekomst verborgen la gen. [We lezen in buitenlandsche bladen, dat de monarchisten uit Brazilië 2 millioen frs zouden ontvangen hebben. In verband met de gisteren gemelde „mo bilisatie" in MONTENEGRO zegt de Vos- risehe Zeitung: Als iedere mobilisatie in het Oosten een oorlog .tengevolge moet hebben, dan was men nooit zonder oorlog. Men moet zich slechts kalm houden. Men doet in den Bal kan aan mobilisatie bij wijze van sport. •Na den Sèrvisch-Bulgaarscben oorlog jn 1885 iederen herfst aan beide zijden mobilisa ties van de reserven en oorlogsgescbreeuw. Het geweldige spektakel verstoort de rust bad men 15 jaar lang ieder voorjaar en van Europa slechts zoo lang tot men zich aan het onvermijdelijke gewend Reeft. Ontelbaar zijn de mobilisaties van Mon tenegro tegen Turkije en omgekeerd. Men zwaait wat met de sabel om zich been en steekt die dan weer rustig in de seheede. Vaak beeft men ook sabelgekletter kunnen hooren aan weerszijden van de Buigaarsch- Rumeenschen Donaugrens. In de laatste jar •ren hebben bij voorkeur Griekenland en Tur kije de vuist tegen elkaar gebald. Zonder een beetje zenuwspanning voelt men zich in het Oosten niet op zijn gemak:, maar als het ernst dreigt te worden, zakt de dap perheid snel af! Nn staan voor een verandering weer eens Turkije en Montenegro tegen elkaar. Het blad kan echter niet ontkennen, dat een opheffing van de moeilijkheden niet ge makkelijk zijn zal. Maar intus3chen haalt Montenegro al bak zeil: Rusland beeft gezegd dat het er niet mee te maken wil hebben, dat is zooveel als bou je gemak toch! Over de MAROKKO KWESTIE heeft Engeland nu ook zijn oordeel kenbaar ge maakt. Een Havas-teiegram uit Parijs meldt dien aangaande „De Engelsche regeering heeft aan Duitsehland een nota doen overhandigen. Zij verklaart in dit stuk. dat zij hare belang stelling van de Marokkaansche kwestie niet kan afwenden: lo. omdat zij 'door afspra ken met Frankrijk en Spanje gebonden is; 2o. omdat zij eigen belangen in het Sjeri- fijnsche rijk heeft3o. omdat de bezetting van Agadir 'haar ernstig nadeel zou berok kenen. Engeland is dus Van oordeel, dat Ket aan elke diplomatieke gedaebtenwisseiing. die tusschen Duitsehland, Frankrijk en Span je gevoerd zou worden, deel moet nemen." Daarenboven is er een telegram uit Lon den dat zegt: „De Daily Graphic meldt, dat hoewel de Engelsche en de Fransehe kabinetten nog niet gereed zijn met hun gedachten wisse ling, het Engelsche ministerie van buiten landsche zaken reeds, zonder op Frankrijk te wachten, gehandeld heeft. De regeering is in den Dinsdag gehouden ministerraad tot de slotsom gekomen, dat zij zich op het oogenblik ten opzichte van Duitsehland in geheel dezelfde positie be vindt als vóór 1904 ten opzichte van Frank rijk. De Engelsche ambassadeur te Berlijn heeft in dezen zin een omzichtige verkla,- ring afgelegd en hij heeft de Duitsche re geering eveneens medegedeeld, dat Engeland niet, dan met zeer ernstige bezorgheid, de mogelijkheid onder 'de cogcn ziet van het oprichten van een Duitsch vlootstation te Agadir of ergens elders aan de Marokkaan- SC'llö [Wij merken op. dat de Daily Graphic als (bfficieus blad gebruikt wordt. De nieuwe factor in den toestand is dus, dat Engeland, buiten zijne afspraken met Frankrijk om, zich niet zonder meer neer zou willen leggen bij een blijvende vestiging van Duitsehland te Agadir.Voorbands is van zulk een bedoeling aan Duitsehen kant niet gebleken. Nu Engeland hierop voor- uitgeloopen is zal Duitsehland zich echter nader dienen te verklaren. Eerst in het einde van deze week verwacht men te Berlijn antwoord uit Parijs. De Ma rokkaansche kwestie zal dan in de gedaeb tenwisseiing der diplomaten ampel en breed *an de orde komen. Als het einddoel van de Duitsche staatkun de is wat de „Kolnisehe Zeitung1" heeft aangegeven, mag men verwachten, dat met geven en nemen een kwestie, die Europa reeds te lang in spanning gehouden heeft, voorgoed tot klaarheid gebracht zal worden. J. W, A. BEIJNES, Industrieel, te Haarlem, Voorzitter. F. H. VAN WICHEN, Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal en Pro vinciale Staten van Zuid-Holland en Burgemeester van Alkemade, teAlkemade. W. J. C. PASSTOOBS, Lid der Tweede Kamer der Stat en-Generaal en Burge meester van Ginneken, te Ginneken. Bk. E. A. M. DROOG, Arts, te Heemstede, Secretaris. Mb. J. N. J. E. HEERKENS THIJSSEN, Voorzitter van den Raad van Beroep (Ongevallen-verzekering), Lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland en van den Gemeenteraad van Haarlem, te Haarlem. THEOD. JANZEN Hzn., Koopman te Haarlem. J. J. BEIJNES, Industrieel, te Haarlem. THEOD. JANZEN Hzn., te Haarlem, J. AL W. EKANCKEN, te Haarlem. B. J. V. VAN HEES, te Haarlem. Ontzettende hitte in New-York. Gisteren werd uit New-York gemeld: Hier zijn in de laatste 24 nren 53 sterfgevallen voorgekomen. Alle ziekenhuizen zijn overvol. De dokters zijn lichamelijk nauwelijks meer in staat de ge- ëiselito hulp te verleenen. De 4de dag van een onverminderde hitte komt over een bevolking, die volkomen uitgeput is. Dp statistiek van de zonnesteken loopt in de duizenden. Zjj is bo vendien onvolledig, omdat alleen de gevallen, die in de ziekenhuizen behandeld worden er in voorkomen. De warmtegolf van dit oogenblik overtreft zoowel in hoogte als in duur alle temperaturen, die sedert de oprichting van liet weerbureau in het jaar 1871 zijn opgeteekend. Ock heeft men nooit een zoo hoog vochtig- neidspercentage waargenomen. In alle Ooste lijke staten en ook in de bergstreken heerschen dergelijke toestanden; zonder dat er nog uit zicht op een verandering is. In het Britschc Hoogerhnis is een amen dement van lord Lansdowne op de veto-wet be vattende de bepaling, dat de wet niet van toe passing zal zijn op sommige maatregelen, spe ciaal op zelfsbestuur voor Ierland, aangenomen met 253 tegen 20 stemmen. De regeering verzette zich met kracht tegen het amendement. In staatkundige kringen is men er van over tuigd, dat het Hoogerhuis wel zal toegeven, nadat het amendement door bet Lager! uis ver worpen zal zijn en de eerste minister Asquith medegedeeld zal hebben, dat de regeering er toe zal overgaan om aan de Kroon de benoe ming van nieuwe peers voor te stellen. Tegen zeven uur gisterenavond zette het Fransehe eskader zich langzaam in beweging. Onder het kanongebulder van de Hollandsche oorlogsbodems „de Heemskerk", „de Korte- naer" en de „Evertsen" voeren do „Braniebas" voorop, daarachter de „Glaive", waarachter volgden de „Edgar Quinet" en de „Marseil laise". De Hollandsche torpedobooten en torpedo jagers deden het Fransehe eskader uitgeleide. Achter de „Marseillaise" n.l. stoomden na elk ander de „Wolf'!, de „Fret", do „Gio", de „Smeroe", de „Tancka", de „G 9" en de „G 4". Zij volgden do Fransehe vloot tot aan de zee. Toen de flottille in de houthaven kwam, stonden daar drie kanonnen aan wal welke be diend werden door artillerie-soldaten. Terwijl de Fransehe oorlogsbodems weg- stoomden, werden door middel van deze kanon nen van den wal saluutschoten gelost als af scheidsgroet van de stad. Ook te IJmuiden was de belangstelling zeer groot. ONDERSCHEIDINGEN. Nader zijn nog benoemd door H. M. de Ko ningin in de Orde van Oranje-Nassau, tot offi cieren de beeren Barbier, correspondent van de „Agence Havas* en Sermet van de „Petit Parisien", en tot ridders de heeren Ponsard, redacteur van de „Temps", Combe van het „Journal des Débats", Bourbon van de „Figa ro" en Henry van het „Petit Journal". Voorts zijn door den President der Fransehe republiek benoemd tot ridder in het Legioen van Eer de heeren H. Tersteeg, voorzitter van „De Amsterdamsche Pers", mr. L. J. Plemp v. Duiveland, voorzitter van de Haagsehe Jour nalistenvereniging en mr. H. L. Israëls, redac teur van „De Telegraaf". EEN GESCHENK VOOR PRINSES JULIANA. Volgens de berichtgever van de Temps heeft president Fallières voor prinses Juli ana een grooten witten zwaan meegebracht, welke een doos van verrassingen blijkt, daar zij met een groote verscheidenheid van stuk ken speelgoed is 'gevuld. H. M. DE KONINGIN NAAR PARIJS. eetketels op straatde soldaten hadden hun middagmaal op straat gebruikt. Honderden nieuwsgierigen drentelden in de omgeving op en neer, maar tot het brandpunt van het verzet kregen zij geen toegang. Alleen voor de bewo ners was het verkeer opengesteld. Ook in den na-avond bleef het oogenschijn- lijk rustig in de buurt. Het kantoor van den socialistischen zeelie- denbond wordt nog altijd door de maréchaussee bewaakt. Wie er in zijn mogen er wel uit, maar de toegang tot het kantoor is verboden. De bestuurders van den bond beklagen er zich over dat de gewapende maclit hen aldus belet voeling te houden met hun medebestuur deren, zoodat het organisatorisch werk onmo gelijk is geworden. Gisterenmiddag hebben in verhand hiermede een drietal socialistische raadsleden een onder houd gehad met den burgemeester, die toezeg de te zullen overwegen, of er termen bestaan om de blokkade van het kantoor van den zee mansbond op te heffen. De voornaamste reederijen te Amsterdam de Stoomvaartmaatschappij Nederland, de Kon. Nederl. Stoomboot-maatschappij, de Kon. Holl. Lioyd, de Kon. W est-Indische Maildienst, de Holl. Stoomboot-Maatschappij en de Nieuwe Rijnvaart-maatschappij hebben thans, in eene advertentie in de bladen, de arbeidswillige zee lieden en bootwerkers opgeroepen, om den ar beid aan hare schepen en etablissementen te verrichten. Hieruit blijkt dus, dat waar is het gerucht, dat reeds sinds eenige dagen liep, en volgens hetwelk de reederijen dadelijk na het vertrek ven president Fallières en de Koninklijke Fa milie, ernstige pogingen zouden in het werk stel]en om. den voortgang van haar bedrijf Je verzekeren. De seheeps- en bootwerkersvereeniging „Recht en Plicht", afd. Amsterdam, heeft gis terenavond op groote schaal ;n de stad eene kennisgeving laten verspreiden, waarin er op wordt gewezen, dat niemand zich mag aanbie den voor en aleer daartoe bet sein van het be stuur komt. Aan het slot van de kennisgeving schrijft het bestuur ,,"Y anaf morgenochtend wordt niets geen werk meer verricht in de Amsterdamsche ha ven, en moet dus ook al het particulier werk stil staan." Omstreeks 8 uur gisterenavond rukte uit de Oranje-Nassau-kazerne een detachement van het 5de regiment infanterie aan; ter verster king van de aanwezige troepen; het werd inge kwartierd in de Marinierskazerne. Naar wij vernemen hebben de troepen Woens dagavond 500 patronen verschoten. Namens 'den Inspecteur der Exploitatie van Staats Spoorwegen te Breda, werd in zijne inspectie de volgende curculaire rond gezonden: .0 412/4.- Onderwerp: Opname personeel in vasten' dienst. Het geeft tot moeilijkheden aanleiding dat oudere personen in dienst worden genomen, die reeds gehuwd zijn en soms 3 a 4 kinde- deren ten hunnen laste hebben. Er moet naar worden gestreefd geen' per sonen met zulke groote gezinnen in dienst te nemen, doch jonge mannen, liefst ongehuwd of zonder kinderen. Bij het aannemen van hulppersoneeel, 'dat eventueel later voor een vaste aanstelling in aanmerking zou kunnen komen, is hier me de rekening te honden. De Insp. der Expl.. [WALRAVEN.: De Redactie van j,Het Rechte Spoor'1 tee kent daarbij aan. ,,'kMoet bekennen: bij het lezen van deze regelen stond ik paf. Dat groote gezinnen geweerd worden door huiseigenaren, dat i3 genoeg bekend. [Wie als vader van een tal rijk gezin er ooit op uit moest om 'n wa ning "te huren die heeft het ondervonden: „En hoeveel kinderen heeft n, mijnheer „Zooveel." „Neen mijnheer, st spijt me, dat zal niet 'gaan: ik verhuur liever aan ge- gen zonder kinderen, dat schijnt nu een maal nuttig en noodig yoojr niet-k'atholieke weeshuizen, waar onze roomsche 'religieuzlen die zorgvolle, teere taak niet- kunnen ten uit voer leggen. Maar onze spoorwegmannen:, moeten die voortaan ongehuwd' of' zonder kinderen' zijn En moet er dus naar gestreefd worden om' geen personen met 'zulke groote gezinnen van 3 a 4 kinderen in dienst te nemen?! ^Onredelijk en onzedelijk noemen wij deze circulaire van den heer [Walraven! En nog eens: [Wij protesteeren' BKüj dur ven vertrouwen, dat "wij in deze het grootste deel van het Nederlandsche volk achter ons hebben." Dit protest is keker op zijn" plaats en ook wij twijfelen" hiet of ieder weldenken de zal er 'ten volle mede instemmen. BEESTENMORAAL'. Het Dagblad Van N. Br. schrijft tIn de Vergadering 'der Maatschappij van Nijverheid is door h' zekeren wijsgeerigen socioloog, den heer 'Enschedé gezégd, dat wij niet moeten vergeten in dé eerste plaats een kudde tweehandige zoogdieren te zijn." Dit herinnert ons aan een uitspraak van den rationalistischen wijsgeer prof. Paul sen: „de wereld is als een poppentheater, waarop de poppen dansen doorelkaar, da,t niemand er iets van begrijpt.'1 En aan een ander woord yah Brunetière de wetenschap heeft bij de oplossing der groote levensvragen bankroet gemaakt. een groote hoeveelheid wasehgoeü verloren ging. De brandweer wist de belendende gebou wen zelf te behouden. De oorzaak is onbekend. erzekering dekt de schade. BOND VAN; R. K. ZIEKEN VERPLEEGSTERS Dezer dagen werd te Amsterdam in het eaie „Parkzicht de jaafrlijksciiïe algemee ne vergadering gehouden Van den bond van f- K. Ziekenverpleegsters, onder voorzit terschap van dr. II. v. d. Berg Uit Haar lem. IN a voorlezing van het jaarverslag door den secretaris en de overlegging der rekri ning en verantwoording over hét afgeloo- pen jaar, werd ©en belangwekkende redé uitgesproken door Dr. H J. Damcn, van- Amsterdam, over de lichaamswarmte, na de beëindiging waarvan hog .tusschen" verschil lende aanwezigen van geda.cKt.en werd ge wisseld over de wcnschelijkheid tot oprich ting van een R.K, Ziekenhuis. Een' en' ander leidde tot de benoeming eencr commissie die omtrent de levensvatbaarheid van een' P^an' een onderzoek zou instellen; m a een Kcmeenschappelijken maaltijd wem de algemeene vergadering besloten. Bewaring Volgens de Telegr. heeft H. M- de Ko-zinnen zonder kinderen.' :.li T7> 1 „nn non Aa I Ja. ia. WB WP.ten Tl fit, - n in gin president Fallières aan boordvan de Edgar Quinet" toer zegd, dat Zij eerst daags hoopt, hem te ijs een contra,-bezoek te brengen, HET STAKEkSOPROEk TE AMSTERDAM. Het is gisterenavond en vannaeVt, dank zij de enorme maatregelen, rustig gebleven in het stakerskwartier. Kattenburg bood in den avond hetzelfde beeld als onze redacteur van „In en o_m Haarlem" het bij zijn bezoek in den middag vond: het gere geld tramverkeer was nog niet hersteld, en de troepen kampeerden, nog altijd in de open lucht. Op hot Kattenburgerpleiv stonden de Ja, ja, we weten het lees slechts in de dagbladen: i Tuinbazen koetsiers 'huisbewaar ders gevraagd, liefst zonder kinderen Kinderzegen moet 'n vloek worden, schijnt het. Maar dat de S.S. 'dit bevordert!!..... Maar dat de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen 'n 'circulaire laat pas- seeren, als van dezen hoogen ambtenaar Dat slaat gewoonweg het gezond verstand en ieder gezond begrip van zedelijkheid m het gezicht. En daartegen protesteeren wij Dat mag nietI. Ontvlucht. Een arrestant, vrijwilliger van het 8e reg. iaf. te Deventer, die gisterenmor gen onder geleide van een sergeant, van de Harskamp (halte Stuoe) naar 'Deventer werd overgebracht, vroeg en verkreeg tijdens het op onthoud aan het station Apeldoorn verlof een. paar briefkaarten te schrijven en in de stations- brievenbus t© werpen. Yan deze gelegenheid maakte hij gebruik' om te ontsnappen. Men is, trots al het speuren der politie, den vluchteling nog steeds niet op het spoor. Ontrouwe ambtenaar. Naar men verneemt is gisteren te 's-Gravenhage gearresteerd een commies, werkzaam bij het hoofdbestuur^ der posterijen en telegaphie, wegens het vervalseden van een afrekening van een büitenLandschen Staat met den Staat der Nederlanden. De aangehoudene moet de afrekening, bedra gende f 20.000 aan zich zeiven hebben weten te doen endosseeren, waarna hij het geld te eigen bate aanwendde. De arrestatie wekte groot opzien bij hetlioofd- bestuur, waar de ontrouwe ambtenaar reeds ge- ruimen tijd werkzaam was en een onbeperkt vertrouwen genoot. Men verneemt voorts, dat de bewijzen van smans schuld zóó sterk bleken, dat aan ont kennen niet moer te denken viel en hij een volledige bekentenis aflegde. Hij is thans nog aan het politicbuerau in verzekerde bewaring, heden zaï hij ter beschikking van de justitie leid en in het Huis van worden opgesloten. Brutaal en nog erger. Het „Hbld." meldt: Do directeur van een onzer voornaamste ad- vertentiekantorerv deelt ens mede, dat een stoombootmaatschappij op zijn kantoor 'n adver tentie opgaf, ter plaatsing in twee bladen, waarin gevraagd werd seheepspersoneel en een kapitein. Eenige bladen weigerden de adverten tie te plaatsen, uit vrees voor sabotage. Twee andere bladen namen de advertentie op. Het gevolg voor bet advertentiebureau was, dat vier posters voor de deur kwamen te staan en aan iedereen, die het kantoor binnenkwam, vroegen, of hij een brief bij zich had. Soms ruk ten zij den brief uit de hand dier brengers, en lezen dan het enveloppe-hoofd, om te zien, of de brief ook afkomstig kon zijn van de een of ardere stoomvaartmaatschappij. De politie werd met het geval in kennis ge steld. - Landbouwverlof. Bij bet hoofd eener school verschijnt een leerling van een der hoog- .ste klassen om 6 weken (het door de Leerplicht wet vastgestelde termijn) verlof. Do leerling was het kind van een boerenarbeider. Natuur lijk werd gedacht, dat het op het veld of in den tuin zou behulpzaam zijn gedurende die 6 we ken, zooals daar ter plaatse door velen gedaan wordt. Het hoofd der school vult dan ook het aanvraagformulier voor den Arrondissements schoolopziener in. Toevallig zijn een paar on derwijzers daarbij tegenwoordig. Een dier hee ren vraagt den jongen bij wien hij in den tuin aan het werk gaat. „Ik ga niet in den tuin wer ken, meester, ik ga flesschen spoelen bij H.", zegt de jongen tot groote verbazing èn van het hoofd en van de onderwijzers. Het formulier ging naar de prullemand en de jongen kon thuis de mededeeling doen, dat hij beter die 6 weken op school kon komen. Het Noordzeekanaal. In welken goeden toestand het Noordzeekanaal verkeert, mag blijken uit het feit, dat het Fransehe oorlogs schip „Edgar Quinet", op hetwelk zich presi dent Fallières bevond, zonder eenige hindernis van IJmuiden naar Amsterdam opvoer, met den bijzonder grooten diepgang van 88 decime ter. Deze is de grootste diepgang waarmede ooit een schip door het Kanaal stoomde. Een kiezer in den dop. Bij de Woens dag gehouden stemming voor leden van den Gemeenteraad te Ylaardingen slapte in een der stemhureaux heel parmantig een nauwelijks 12- jarige knaap het stemlokaal binnen, richtte .zich tot den voorzitter en vroeg of hij in de plaats van zijn baas mocht stemmen. Toen hem daarop te kennen was gegeven dat dit moeilijk gaan zou, vroeg hem een der leden van het stembureau, wien hij dan had willen stemmen. „Meneer De Bordes," was het beslis te antwoord. Doodgedrukt. Gisterenmorgen is san Pet Maasptation te Rotterdam de 21-jaiige spoor- weagrbeider J. Blanken, wonende Ooievaarstraat, bij het aankoppelen van. spoor „aggons aissolien da buffers bekneld geraak In het stadstimmer- huis binnengedragen bleek zijn borstkas inge drukt. Per brancard naar het ziekenhuis ver voerd, was hij bij aankomst reeds overleden. .Brand. Gisterenmorgen te ruim half zes ontstond in de drogerij van de stoom wasch- en strijkinriehting van den hear P. Dingjan aan de Maredijk, te Leiden, een felle, uitslaande brand, die het groote houten gebouw in kor- Zaterdag, 8 Juli. HAARLEM, KinderhuiSsingei no. 54 10 UUr T3 Traanbërg. Het maken van een Palientengebouw op het terrein van Be noemde Vereeniging Mn r]e Hazeaterslaan te Haarlem. Laat men weesvaders en weesmpédèrs yra;- ten tijd geheel in de asch legde, waarbij ook SCHOTEN. De ÊaiajdsvorkiGzing. [Wij hebben ai vernomen, dat de stemming onder de R.K. kiezers van Schoten na afloop der verkiezing van Woensdag den loop neemt zooals wei al gisteren hebben aangeraden dat men doen zou: van Katholieke zijde' schijnt men voornemens, de Katholieke ©andidaten te stemmen, èn voor de overblijven.de plaatsen die libérale candblaten die daarvoor het best in: aanmerking komen. richting, die wij dan ook zeer toejuichen. Althans, de algemeene opinie gaat in deze Gisteravond vergaderde de liberale Kiesver- eeniging om de houding hij de herstemming eveneens te bespreken. Naar wij vernemen was ook daar da algemeene opinie, dat de verkie zing der voornaamste liberale ©andidaten is ver-, zekerd. j De socialisten handhaven al hun candidatem. BLOEMEND AAL. De Gemeenteraad s ver tie zingen'. Dé uitslag der gisteren gehouden verkies zingen is als volgt Periodieke verkiezingenuitgebracht 798 geldige stemmen'. Hiervan verkregen de Keeren 'A. Koolho ven (Lib.) 641, L. 'J. Bispinek (R.K.) 647, C. F. de Roo vdji' Aldewereld (L'ib.) 393; Jhr. P. Teding vam Berkhout (Ö.-H.) 666; JtBos (R.K b) 231J. G. vaj» Eessel' (R.K.) 200; zoo'dat' gekozen 'zijn de heeren BISPINCK. KOOLHOVEN en TEDING VAN BERKHOUT. In herstemming komen: de heeren De Roo van Aldewereld en Bos, Uitbreidingsverkiezingenuitgebracht wa ren 801 geldige stemmen. Hiervan verkregen, O. D. van dér Vliet (C.-H.) 438; Mr. C. P. Donker (Lib.) 388 en Van Stolk (L'ibi.) 415, zoodat gekozen" zijn de beeren VAN DER VLIET en VAN, STOLK. HEEMSTEDE. Gevonden voorwerpen. Een Engelsch kerk boek, L. Vlores, Molenwerfslaan. Aanbesteding. Bij de gehouden, aanbesteding voor het amoveeren van twee woningen en bet bouwen van een ziekenbarak, een werkmanswo ning en een bergplaats, en het maken van af scheidingen aan de Molenwerfslaan, is inge schreven door: 7. A. van der Vlerk, te Haarlem, voor 15279. J. V. d. Putten, alhier, voor f 5097. W. A. van Amstel, alhier, voor f 5365. A. Kromhout en Zn., te Haarlem, voor f 4850. J. van Sdiagen, te Haarlem, voor f 5810. JL J. Scholten, te Haarlem, voor f 6303. u. Zieren, alhier, voor f 5458, en J. de Vos, le Haarlem, voor f 5200. IJMUIDEN. Personalia,. De hulploods R. Willems alhier wordt met ingang van 10 Juli tot loods bevor derd eu naar Nieuwediop overgeplaatst. Wegens vertrek van den heer N. J. Zwager is de heer.' M. J. Schuitenmaker door den kan tonrechter' benoemd tot lid van de commissie van aanslag voor de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten in de standplaats Beverwijk". De heer Schuitenmaker was plaatsvervangend lid. In zijn plaats is benoemd de heer P. Di.jk- sen. HEILO. De gemeenteraa'dsverkiezingen. Bij de gehouden raadsverkiezing werden' uitgebracht 387 stemmen, waarvan 16 van onwaarde, zoodat de volstrekte meerderheid bedroeg 186 stemmen. De heer M- Butter kreeg 106, de heer Jb. van dei" Molerf 309 stemmen, zoodat deze heeren herkozen zajn. De heer J- Frans (aitr.) kreeg 133, de heer P. van 't Veer 175 en de heer J. C de [Wit 17° stemmen, zoodat er tusschen de heide laatste .heeren herstemming moet plaats hébben LISSE. „Dorpsbelang." Met de Staats courant van heden zijn verzonden afdrukken' van de statuten betreffende de vereeniging „Dorpsbelang", alhier. De vereeniging stelt zich ten doel de be vordering der Christelijke belangen in de gemeente Lisse. Zij tracht dit doel te bereiken door op richting en instandhouding van een lokaal tot het houden van vergaderingen, gods dienstoefeningen, lezingen, voordrachten en dergelijke 'op Christelijken grondslag. Tot het houden van vergaderingen, lezin gen, zang- en muziekuitvoeringen, tentoon stellingen en dergelijke, 'die een neutraal karakter dragen, kan het bestuur het lokaa. ook afstaan, mits daardoor geen afbreuk worde gedaan aan de Christelijke belangen*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2