DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND, STADSNIEUWS. Kinderhuisirest Haarlem EERSTE BLAD. AGENDA. WOENSDAG 82 JUL! 8981 36ste laargang üo. 7573 ƒ1,85 Bureaus van Redactie en Administratie isitereomnsesnaai Telefeonnasmnser 1426. Voor acivertentiën on reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tat RiGARDO's Advartentie-Bureaa, M. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. Alle bëtaïëüdë abonnés op dit blad, die in bet bezfS eeaer vet zekerlngspolia sija, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Kader'andscha Credletbank Nieuwe Gracht 11 Dit nummer bestaat twee bladeiii uit Schoten. Th. G. C. Hoof en £h. C, Wolff S. Oüe en J. D. van Sfeesti Fiasco. Haarlemscha Altedagjes Ho. 313. rehabilitatie? L. ScJtxain in district III de heeren jk Loosjes, II Aiodoo en Al- van Possum. Be Liberale ,Unie nam, een dergjelijk be sluit, met uitzondering van' den heer Poppe in district L i" HEOWE «MME HUT ABO&NEKSEHTSPRIJS: Per 8 maanden voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1,85 Nederland franco per post 1,80 Voor de overige plaatsen in Afzonderlijke nummers ü,08 P-HIJS D£S ADVERTENTIE»: Van 16 regels 60 cent (oontant 50 oent) Iedere regel meer 10 cent Buiten Haarlem en de Agentsohappon 15 cent per regel (Buitenland 20 oent Beclamea dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 oent (i contant,) 1000 4' GULDEN by V6rlies van «I 300 GULDEN tij 150 GULDEN bij GULDEN by GULDEN by levenslangs onge- #8 IBSI "V Hf lil vorües van oen Bchiktheid tot overladen. iJgÉJËJ hand of voet, werken. verlies van éen oog. 100 verlies van éen duim. 60 één wijsvinger. 15 GULDEN b8 verlies van één anderen vinger. Donderdag 12 Juli. Bron gebouw 8 uur Uaarl. Muziek korps Concert. Groote kerk n.m. 23 uur Orgel bespeling door den heer W. Ezerman. Tey,er's Stichting op de gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van kunstwerken, berustende in de ver zameling van Teyler's Museum: de gravures van Lucas van Leyden, geb. 1494 te Leiden, al daar overleden 1533. Biesoboppelijk M n e.e urn (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 105 uur. tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en R.-K. Feestdagen, .VELSEN. Gemeenteraadsvergadering kwart voor elf. Herstemming morgen in Schoten. Kort en goed gezegd is de toestand deze: de katholieken hebben vier candidaten vooraan ge zet, en met warme geestdrift zullen ze pogen, de twee wakkere candidaten voor de periodieke aftreding, en de twee nieuwe mannen voor de aanvullingsverkiezing, erin te loodsen. Algemeen is nu wel de opinie, in Schoten zelf zoowel als daarbuiten, dat de katholieken zoo bescheiden mogelijk zijn in hun eischen, en ruimschoots aan de andere partij gelegenheid laten, om hare candidaten in den Raad te brengen. De liberalen handhaven hun candidaten..-.-. jawel, zoo heet het. Maar wij weten uit goede bron, dat verschil lenden dier candidaten voor hun kans geen oortje geven, dat onder de kiezers ook de kansen van sommigen gelijk nul worden geacht. De socialisten doen het eenige wat ze als principiëele partijmannen kunnen doen: zij handhaven óók hun mannen, en zullen de krachtproef wagenmet een knip op den neus natuurljjk, want Schotén is van het socia listisch lawaai dunkt ons niet gediend. Rest ons de anti-revolutionairen te bespre ken. docb eerlijk gezegd gingen we die lie ver voorbij. Dat weten we: de anti-revolutio nairen in Haarlem schamen zich voor de mi serabele houding, die deze christelijke mannen in Schoten aannemen, en dat zegt genoeg! Hieronder voelen we deze heeren echter eens nader aan den pols. Resumeerend mogen we wel zeggen, dat de katholieken nu morgen op eigen beenen zullen moeten staan, en alweer schitterend zullen heb ben te toonen, hoe groot de discipline en de ijver is van Schoten's katholiek kiezerskorps. Alleen als alle man opkomt, en zonder ver der getalm stemt volgens het advies der kies vereenigingen, alléén dan is de dag van morgen een succes voor onze partij. Elke stem, op een ander candidaat uitge bracht dan die der R.-K. kiesvereeniging, be- teekenteen punt ten nadeele van de katho lieke candidaten! Wie kan rekenen, telt dat op Z D. "vangers uit. o"! '"-'u<le men vast aan 'dit advies: stemt Laat de anderen Z e° n zorgen. - die komen er toch Zu* Maar zorgt gij, katholieke kiezers van Seho ten, voor uwe mannen, die zijn: voor de perio dieke aftreding de heeren: voor de aanvullingsverkiezing de heeren: rieuse voorwendseL dat ze zijnvoor even redige vertegenwoordiging! i i ,Wie had het ooit gedacht! 1 Die hartgrondige wensch naar „E. V." is blijk baar bij de Antirevolutionairen pas opgekomen, na de eerste stemming! Immers, toen stelden ze maar eventjes vijf candidaten, wat met den heer de Braai die zitting heeft, een getal van zes uitmaakt. Als men nu weet, dat de anti revolutionairen niet meer uitbrengen dan gemid deld 105 van de 1000 stemmen, dan. weet men tevens, wat van dit plotselinge verlangen naar „E. V.'-' to denken! Maar, gesteld dat er werkelijk „B. V.'-' door de anti-revolutionairen werd gewensclht dan zijn ze nu bezig in de praötijk dien wensch niet te vervullen. .Want door hun aanbeveling te volgen, en te stemmen op een paar liberalen, een paar socialisten en een paar katholieken, zouden de stemmen verdeeld worden, de liberalen en socia listen grooteren voorsprong krijgen, en de ka tholieken groot gevaar loopen, precies allemaal uit te vallen We mogen natuurlijk niet aannemen, dat het den Anti-revolutionairen eigenlijk hierom te doen zou wezen.... Maar zoo niet, dan lijdt niet ai- leen hun partij tiasco door deze treurige hou ding, maar ook hun politiek doorzicht en com binatievermogen. Intusschen: het strooibiljet der Anti revolu tionairen, dat wat „argumentatie" betreft al heel dun is, is wel een groot stuk, maar dat het veel zal uitwerken, gelooven we allesbehalve! Ons kwam t er oor©, dat de vergadering der A. RL Kiesvereeniging, die dit ciurieus advies vaststelde, werd bezocht door 31 leden waar van er.... precies 18 vóór, en 13 tegen het advies waren. Die 13 wilden van het stemmen van socialisten en liberalen niets weten! Blijkbaar is dus het gezond verstand nog niet hcelemaal weg onder de antirevolutionairen in Scholen. Hopen wij, dat als onze Christelijke mede strijders morgen ter stembus komen, een ern stige overweging hun geleerd zal hebben, dat door de houding die in hun strooibiljet is voor geschreven, het liascoder A. RL Partij in Scho len totaal zou wezen, en dat er alleen (ook voor volgende gelegenheden!) nog redres is voor de anti-revolutionairen, èn als partij èn wat beireft hun prestige en politiek doorzicht, wan neer zij als één man meestemmen op de katho lieke candidaten en niemand ai) J "s; op deheeren TH. G. G. HOOY en CHRL C. WOLFF.; en voor de nieuwe zetels de heeren S. OLIE' en' J. D. YAN. DER; STEEN. Zoo ja, dan beteekent dat een rehabilitatie van den heer Frans Vos. Of die, na alles wat er gebeurd is, zou wil len terugkomen, dat is een andere vraag. Maar dit lijkt ons wel heel zekerde lijdens historie die we met onze Halsen hebben meege maakt, nadat de heer Vos op zoo ongehoorde wijze (gezien al zijn verdiensten) aan den dijk is gezet, de lijdenshistorie die we nog voor de borst hebben, en die (gegeven de inlichtin gen die wij hebben en die werkelijk frappant zijn) hoogstwaarschijnlijk nog wel erger zal worden dan alles wat we tot dusver hebben gehad, dat alles geeft ons de overtuiging dat de gemeente aan den heer Vos eenige rehabili tatie verschuldigd is. Het is jammer, dat indertijd niet door de be noeming van een chemicus ten onderzoek van wat er met de Halsen is gebeurd, (het voorstel- Krelage in den Raad) een stap in deze richting is gedaan. Maar wellicht komt de tijd, als 'de heer de Wild naar Amerika is1 dat dit voor stel kan herhaald worden. Laat men dan steeds denken aan de behan deling die den heer Frans Vos is aangedaan, en die door nadere onderzoekingen, welke ook, nooit mag worden uit het oog verloren! IN MEMORïAM. Als er één par lij j,s d;0 [[asoo maa]{f ;n ^choleu, dan is hot wel de antirevolutionaire I Dit zeggen we nu niet om onze vroegere medestanders (we hopen dat 2e 't spoedig weer worden zullen) onaangenaam te zijn, baar de fei ten dringen ons ertoe: de leiding is in Schoten blijkbaar niet in goedé hand! 'Want zooals wc gisteren al meldden wat doen de Antirevolutionairen nu? Ze gooien principes, vroegere beloften, de lijn door de geheele partij steeds gevolgd, mei één slag overboord en bevelen nu per' strooibiljet een rtsje candidaten aan: katholieken en socia listen en liberalen door elkaar, onder het cu- Vooraf zij nederig bekend: wij zijn geen kunstkenner. Geen schilder zelfs. Alleen opmerker van nuchtere feiten. En in die laatste qualiteit vragen wij Wordt het haast geen tijd, dat onze erent- feste gemeenteraad, die óók geen kunstkenner is noch schilder, die zelfs niet eens altijd in de stemming en de gelegenheid is de feiten nuchter te bekijken, den heer Frans Vos gaat rehabiliteeren in de Halsen-geschiedenis Rehabiliteeren Welja, laten we eerlijk zijnl Wat de heer Vos al jaren lang heelt aange raden en noodig geoordeeld: temperatuurs-ge- lijkmaking, verwijdering van ongunstige om standigheden, vermijding van vocht, dat alles wordt nu gedaan. Ondanks alle „deskundigheid" is Het gerei over en in de veelbesproken Commissie van Toezicht grooter dan ooit. De eene professor trekt er uit, de andere pro noc°T er*-tlJe eene schilder heeft er ge- „deTkJndigeJ, *ndere gilder verklaart alles der" in hpKn ?r ezels en Wl1 er »een sehil- en. Vermoedelijk 'n sterk verlan gen naar opsteken van z'n eigen licht! En zoo gaat het maar door En ten slotte hooren we, dkt de veelgeroem de restaurateur, die het werk dat de heer Frans Vos 20 jaar lang in stilte heeft gedaan, nu met veel c 1 a t in het openbaar moest uitvoeren, een Amerikaansch tractement gaat aannemen, en Haarlem in den steek laat....i De ruzie gaat dus eerlang opnieuw beginnen. Zouden we nu liever niet, in plaats v'an de deskundigheid der deskundigen van allerlei slag door diezelfde deskundigen weer zoo radi caal te hooren afptaken, de oude goede methode maar weer volgen, toen we nooit klachten had den, toen alles opperbest ging en toen er, zelfs ondanks de apert-onvoldoende omstandighe den van lokaliteit, temperatuur enz. aan onze Halsen nooit „catastrofen" voorvielen öp den laatstgehouden repetitieavond van het mannenkoor „Crescendo—Cecilia" werd door den Voorzitter In warme bewoordingen hulde gebracht aan' de nagedachtenis van wijlen den hoogge- waardeerden beschermheer Baron van Lijnden, die tot deri laatsten dag voor zijn verscheiden de levendigste sympathie toonde met het leven en streven der zangevereeniging. Ter zijner eere zong het koor een toepasselijk lied onder lei ding van den Eere-Directeur N. H. Andri.essen. KRUIS VERBOND. öp; dé vergadering van het Kruisverboud gis terenavond gehouden, moest de voorzitter weder om ©en slecht bezoek constateeren, ofschoon met opzet dezen' dag gekozen was voor de ver gadering. Het slecht bezoek werd echter ver goed door het feit, dat er zes nieuwe leden in te schrijven vielen, waaronder een oud lid dat Verloren was geraakt, maar nu als geheel onthouder op de lijst terug wensch te te komen, hetgeen' groot applaus uitlokte. Op 24 September, zooals trouwens het ge heele land door, zal hier een propaganda-feest- vergadering gehouden worden in de groote zaal van' St. Biavo, tenfein.de de ideeën van het Kruis- verbond meer algemeen bekend te maken. Hier aan zal verbonden worden eene H. Mis in de Paterskerk, waaronder een drankbestrijders-pre- dicafie zal gehouden worden. De preek des mor gens en de feestrede des avonds zullen beide gehouden' worden door een Franciscaan, waar schijnlijk Paler Reijnenberg. Het kinderkoor van. de Mariavereeniging met zijn zang en andere attracties zullen' de feeststemming levendig hou den'. Dien dag zal ook, zooals overal de ver koop van het Sobriëtas-bloempje aan alle ker ken plaats hebben en. propaganda-maatregelen zulten genomen worden om te zorgen, dat dit blauwe bloempje, .welks opbrengst dienen zal om Katholieke drankzuchtigen in Katholieke sa- na loria genezing aan te brengen, door alle Ka tholieken ook niet-drankbestrijders, zal worden gekocht. Het voorstel van punt 3 der agenda, om een aparte retraite voor drankbestrijders in Noord- wijkerhout aan' te vragen, werd na eenige dis cussie, waarbij nogal scherpe meeningen te voor schijn kwamen, aangenomen, zoodat besloten werd dit voorstel ter plaatsing op de agenda der Algiemeene Vergadering, aan 't Hoofdbestuur pp te zenden. Ook het Internationaal Congres te Soheve- ningen kwam ter sprake. In princiep werd be sloten ook een afgevaardigde van onze afdee- ling daarheen te zenden, ofschoon, de keuze aan het bestuur werd overgelaten. Door een der, propagandisten werd nog ©en mooi en, in teressant verstag gegeven van den dramkbestrij- dersdag te Amsterdam en bij de rondvraag wer den nog enkele huishoudelijke zaken besproken. Het was eene geanimeerde, gezellige vergadie- ring, waarin veel werd afgewerkt en waarin bestuur en leden evengoed aandeel hadden. De volgende vergadering zal wederom op Dinsdag (dus de proef wordt doorgezet in' de hoop op beter succes) plaats hebben en dan zullen de maatregelen besproken worden, om den 24steai September in alle opzichten te do.en slagen., j DE HERSTEMMING', Hf de vlerigfaderingi der LVrijzL: Democrati sche Kiesvereeniging is besloten' bij de her- stemhungi_ op Vrijdag! a.s. te steunen in district I de heeren J. F, yan Emmerik1, Al- Rinkeraa, en Iï. Jl O, Pnppe in district II de lieereu dr. J, P. Iioizy. en DUIDELIJKHEID OP BRIEF- ADRESSEN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier heeft onderstaand schrijven gericht tot den Directeur der Posterijen en Telegra fie: De Kamer van Koophandel en Fabrieken, te Haarlem, veroorlooft zich het volgende te uwer kennis te brengen en u te vragen zoo mogelijk haar verzoek wel te willen inwilli gen. Het komt haar voor, dat 't zoowel in 't belang der postambtenaren zelf, als ook in 't bijzonder in dat van 't publiek zou zijn, in dien op de poststempel waarmede poststukken als brieven, briefkaarten enz. worden afge stempeld, achter den naam der gemeente waar de afstempeling geschiedt tevens, des noods met een enkele letter, den naam der provincie vermeld wordt, op de wijze b.v. als dit thans reeds met de namen Hengelo (O.) en Hengelo (G.) geschiedt. Bezorgt men ter post brieven, briefkaar ten, enz. die naar minder bekende plaatsen in de provincies verzonden zouden moeten worden, dan zoude het bovendien in 't belang der postambtenaren zelf zijn, dat. op die stuk ken behalve de plaatsnamen ook die der pro vincies vermeld werden. Deze vergemakke lijking van de bezigheden der postambtena ren, zou naar 't oordeel onzer Kamer bijzon der in de hand kunnen gewerkt worden wan neer de Postadministratie zelf voorging, met, zooals reeds gezegd op de poststempels ook de namen der provincies aan te duiden. lil elk geval zoude het publiek en vooral de handelszaken die uit provincieplaatsen veel poststukken ontvangen, door het invoeren van boven voorgesteld en maatregel zeer ge baat zijn en veel tijdroovende arbeid bespaard worden. Immers bij het uitvoeren van orders die per Pakketpost verzonden moeten wor den, is 't telkens noodig in geographisclie woordenboeken of anderszins op te zoeken, in welke provincie de plaats ligt waarheen de pakketten verzonden moeten worden, welke arbeid zich herhaalt, indien na ontvangst van postwissel of cheque, quitantie aan den af zender wordt toegezonden, daar de ervaring leert, dat slechts hoogst zelden 't publiek zelf, hij de plaatsnamen ook die der provincie op geeft. Onze Kamer veroorlooft zich nog Uw Hoog- Ed. Gestr. als voorbeeld van bovengestelden maatregel de Fransche postadministratie aan te wijzen, die reeds sinds jaren de namen der departementen voluit op de poststempels ver meldt, zeer tot vergemakkelijking van post ambtenaren en publiek. VOLKSBOND TEGEN DRANKMISBRUIK. Woensdag 19; Juli zal de afd. Haarlem van dezen Bond in het gebouw Jansstraat 85 een algemeene vergadering houden. De agenda ver meldt de benoeming van afgevaardigden voor de Algemeene Vergadering op Septembera.s. te Almelo en de behandeling van den beschrij vingsbrief voor die vergadering. HAARLEM'S STRAATJEUGD.. Men' schrijft ons: Het zal den fietsrijdenuen naariernmer niet onbekend zijn, dat er 's morgens en 's avonds respectievelijk eene vrouw en een man de wacht houden bij de alleenstaande fietsen aan ons postkantoor. De bewaakster komt om negen uur, maar vóór dien tijd staan er drie of vier kleine jongens, d ie behalve dat zij het ontvangen geld versnoepen, het den bezoekers van het post kantoor lastig maken door ze scheldwoorden en dezen morgen nog steentjes bovendien naar het hoofd te gooien. Vooral is dit het ge val tegenover fietsrijders, die den kwajongens geen fooi geven. Maar buiten dit alles nog iets: vanmorgen zag iemand dat de vlegels een meis je van negen tien jaar, dat het postkantoor uitging, vastpakten en haar achter de ingang deuren stopten, waar ze na eenigen tijd werd ontzet door eanen voorbijganger. Het wordt tijd dat de politie, of de zaalwachter aan het kan toor, meent .onze zegsman, de belhamels eens wegjaagt LANDWEER. De Burgemeester van Haarlem brengt ter kennis van de verlofgangers der lichting 1903 en vroegere lichtingen, voor zoover zij op 1 Augustus 1911 naar de Landweer overgaan, dat zij zich in persoon ingevolge artikel 24 der Landweerwet, binnen dertig dagen na den dag van hun overgang naar de Landweer (dus uiter lijk op 31 Augustus a.s.) moeten aanmelden bij den Burgemeester hunner woonplaats, onder overlegging van den hun laatstelijk bij de Mi litie uitgereikten verlofpas (zakboekje.) De verlofgangers die buiten het Rijk wonen of verblijf houden, kunnen, ter vervulling van de hiervoren vermelde verplichting, binnen den vermelden termijn, hun verlofpas (zakboekje) bij aangeteekenden brief ter afteekening toe zenden aan den Burgemeester hunner laatste woonplaats binnen het Rijk QAIINIZOENSEERIOHTEIn. 1 Aan 'den 2den' 'luitenant van het 10de Rfig. Inï., alhier in garnizeen, den heer Jhr. J- Jl Fediirg vjan Berkhout is met ingang van 16 Juli bij Kou.; Besl.; op verzoek eervol' ontslag verleend uit den mil. dienst en met ingang van dien datum benoemd tot 2de luit. bij het 4de Reg. huzaren, UIT DE RAILS GELOOPEN. Door een onbekende oorzaak liep gisteravond kwart voor zeven op de Kampervest een wagen der E. S. M. uit de rails. Het tramverkeer on dervond ongeveer anderhalf uur vertraging. BRANDJE. Hedenmorgen kwart voor vier bemerkte men dat achter het perceel Schoterweg 12, alhier, bewoond door J. Ooigaarde, commissionair in effecten, een houten brandstoffenhokje in brand stond. Met een slang op de waterleiding werd het brandje door poli tie-a genten ge- bluscht. Ongeveer 600 turven verbrandden. Vermoed wordt dat een bak met gloeiende aseh, die de dienstbode gisterenavond in het hok had gezet, de aanleidende oorzaak tot den brand is geweest. PROGRAMMA der orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo- kerk alhier, op Donderdag 13 Juli 1911, des namiddags van 23 uur, door den heer W. Ezerman, met welwillende medewerking van mej. Meta Reidel (Alt) uit Amsterdam No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach; No 2. a. Aria: „Dettinger te Deum", Hiindel; b „Ivoram, Süsser Tod", Bach; No. 3. Sonate, A. Mailly; a. Allegro moderato; b. Andante. No. 4. a. Aria: der Kreuzung, Schubert; b. Trost, Nicolai; No. 5. Vorspiel zu Parsifal, Richard Wagner. PROGRAMMA van het concert, te geven door Haarl. Muziek korps, in het Brongebonw, op Donderdagavond. 1. Marsch aus der Operette „Die geschiedene Frau", Fall;'2. Ouverture „Guillaume Teil", Rossini; 3. Entre-Act aus der Operette „Tau- send und eine Nacht", Strauss; 4. Walzer aus der Operette „Der R,astelbinder", Léhar; 5. Ballet de l'opéra „La Reine de Saba", Gounod; a. Allegro, b. Moderato; c. Andante; d. Allegro; e. Mouvement de valse. 6. Ouverture „Giroflé Girofla", Lecocq; 7. Fantasie aus der Operette „Der Zigeunerba ron", Strauss; 8. Walzer aus „Die keusehe Su sanna", Gilbert; 9. „Wiener Plaudereien", Pot-1 pourri, Komzak. VERLOF. Ingekomen is een verzoekschrift van J. G. Uijlenburg, om verlof tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop ia den winkel van het perceel aan de Gierstraat. No. 30. HINDERWET. Tot 25 Juli e.k., 's voormiddags ten kwart voor twaalven is ter gemeente-secretarie (7de Afdeeling) ter inzage nedergelegd het inge komen verzoekschrift met de bijlagen van H. Scheffer, om vergunning tot oprichting van eene palingrookerij in het perceel aan de Zo- mervaart. Tot 25 Juli e.k., en wel des voormiddags ten kwart voor twaalven op het Raadhuis der ge meente, zal gelegenheid worden gegeven, om ten overstaan van het gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het op richten der inrichting in te brengen. Ingekomen is een verzoekschrift met de bij lagen van de firma Haversclimidt en Klaje, om vergunning tot uitbreiding van de stoffenver- verij, chemische wascherij en drogerij in de per- ceelcn aan de Brouwersvaart, Nos. 74, 76 en 80 AH.,door bijtrekking der inrichting tot stoffenververij van de perceelen aan de Brou wersvaart Nos. 80 I, J, K en L. Tot op 25 Juli e.k., en wel des voormiddags ten kwart voor twaalven zal op het Raadhuis der gemeen te de gelgenheid worden gegeven, om ten overstaan van het gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het uitbrei den der inrichting in te brengen. GEVONDEN .VOORWERPEN. Terug te bekomen bijTh. Blesgraaf, Spaarn- wouderstraat 80, een trapper van een rijwiel; H. Hans, Soendastraat 32, een roeiriem; S, Toepvel, Gr. Houtstraat 144 p, een rijwielsleu- tel; G. van den Bosch, Hyestraat 21, een gou den speld; Ch. Cobelens, Leidschestraat 151, een keeshond; A. Reinink, Gasthuisstraat 5, een ceinture; J. O. de Lee, Leidschestraat 36 rood, een halsketting; A. H. Hagedoorn, Da Costastraat 24, een zijden das; H. Sluijp, N. v. d. Laanstraat 12, een horloge; A. v. d. Schaar, Lange Begijnestraat 26, een lorgnet in étui (Zio Stadsnieuws verder op In dit Blad.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1