Sanguinose. BINNENLAND. BUITENLAND. Verkoopiragen, Boel- huïzen enz. Aanbestedingen Sport en Wedstrijder?. MEUK UIT OCN (MEK. l8aG£ZHÜISE£i. f£E VERKOOPEH. BENNEBROEK. nieuw-vennep. r OVERZICHT. Met de JONG-TURKEN en hun actie te- pa de verschillende volksstammen die van |un bewind niet willen weten, gaat het steeds naar slechter In ARA BIL hebben hun troepen nederla gen geleden, en de Turksche macht op het Arabische schiereiland is in werkelijkheid lot een schijn verlaagd. In ALBANIË is het al even leelijk voor ie Turksche macht. De bevelhebber Edhem- racja is in een zeer bloedig1 gevecht, waarbij IQ Turken terugtrokken, gewond. De Alba nezen hadden de Turksche afdeeling ver- ila-gen en tot Djakowo teruggeworpen, om vervolgens de verbinding tusschen Edhcm- pasja en Torgoet-pasja af te snijden. Aan Je kanten dringen sterke benden Euro- poeseh Turkije binnen, ^iaar het 'voorbeeld van Bulgarije rust Servië sterke vrijwilli- perkcrpsen uit. Do toestand in Zuid-Albanië wordt even eens dagelijks dxeig'enaer. De groote distric ten in de buurt van Janina zijn geheel in pproer. De regeering weet niet, hoe ze al deze moeilijkheden de baas worden zal. Mach oreet Sjefket-pasja ziet de eenige redding in de mobilisatie van het geheele Turksche leger. j (Waar moet dat heen En daar komen nog "bij de internationale meeielijkkeden, uit dit alles geboren. Totdusver heeft de Albaneesehe kwestie geleid tot een gespannen verhouding tusschen .Turkije en Montenegro, om reden dat in de eerste plaats de krijgsverrichtingen zich af speelden in de onmiddellijke nabijheid van de Montenegrijnsche grens en in de tweede plaats duizenden rebellen de wijk namen op Montsnegrijnseh grondgebied. Datzelfde dreigt zich nu te herhalen ten aanzien van .Griekenland. Het ziet er n.l. naar uit dat de Toskische Albaneezenstam- men, evenals de Malis&otren Montenegro in het geding hebben betrokken, op hun beurt Griekenland er in zullen betrekken. De Toskische stammen maken reeds aan stalten om Griekseh grondgebied tot hun terrein van actie te kiezen en van daar uit de Turken te bestoken. Op die manier zou de verwarring ten top stijgen! Sommigen denken dat de Albaneesehe kwestie zal uitloopen op een conferentie der groote mogendheden, die zich genoodzaakt zullen zien een regeling te treffen waartoe de Porte niet bij machte is. Dit is 't juist wat de jong-Turken zooveel mogelijk trachten te vermijden. Een internationale inmenging in een „bin- Uenlandsche" Turksche aangelegenheid is het schrikbeeld van alle jong-Turken! Maar als de Albaneesehekwestie aanlei ding gaat geven tot internationale verwik kelingen op het Balkan-schiereiland, dan zul len de Europeesche mogendheden bedoelde aangelegenheid kwalijk meer als een zui ver binnenlandsche aangelegenheid van Tur kije kunnen beschouwen. Een Balkan-con flict zou gevaren meebrengen voor den vrede ook huiten den Balkan en de mogendheden kunnen niet toelaten dat de rust van Europa op een ongelegen oogenbJik door een Bal kan-twist wordt verstoorde Als de pacifica iffai geneesheeren zeggen aangaande de Sanguinose: Ik heb zeer goede resultaten gehad met Uwe Sanguinose. Uw preparaat had eene merkwaardige eetiust-opwekkende kracht; en de patiënten die aan bloedarmoede leden en de Sanguinose gebruikten, verklaarden, een stemmig dat zij; voelden hoe het hun goed deed.*' Cardiff, Engeland. Dr. JAMES M. SULLIVAN, sanguinose kost per fl. f 1.50; 6 fl. f 8.— II. f 15.— I j is een zuiver plantaardig bloedmakend mid del; wordt met goed gevolg iri glroote Zie kenhuizen gebruikt, en door H.H. Doktoren aangeraden als „een versterkend (tonifieerend) middel in zwakke; en algemecne verslappings- f toestanden.*' i>i i Den Haag. VAN. DAM en Cö. AVacht n voor; namaaklis' Bij alle Apothekers en goede Drogisten. Wat gebruikers verklaren aangaande dei bongiiinose: .-j f. „Ik leed langen tijd aan bloedarmoede, en ,was daardoor zoo verzwakt dat ik heel geen eetlust meer had; ook leed ik vreeselijk aan slapeloosheid. Toen ik' enkele flesschen San guinose gebruikt had, is mijn eetlust terugge keerd; ik eet nu weer flink, en slaap als gewoon, ik dank dit aan de Sanguinose, en u mag dit gerust in de courant zetten." - Mei. J. KRANENDONK. !s-Gravendeel, Achlerdijk. De bemanning is naar een ziekenhuis gebracht. Te Triest is een kind met Aziatische cho lera besmet. En ook uit andere plaatsen worden cholera gevallen gemeld. De zeeliedenstaking in Engeland verloopt, evenaLs hier, in een anarchistische beweging met opstootjes, ongeregeldheden en oproer. In Londen is de toestand vrij normaal, maar uit Cardiff komen allerlei berichten van wanordelijkheden. De stakers treden daar terroristisch op, drinken zich een roes, verzetten zich tegen de politie enz. In Marokko houden de conflicten lusschen Spanjaarden en Franschen niet op. Nu is weer te El Kasar de Fransche consul gemolesteerd. Diplomatieke actie en felle krantenartikels na tuurlijk 1 H. M. DE KONINGIN NAAR BRUSSEL. Reuter seint uit Brussel: De Senaat besloot Woensdag en Donderdag der volgende week geen zitting te houden, in verband met het bezoek van H. M. koningin Wilhelmina aan België. Z. K. H. DE PRINS NAAR BRAKEL. Z.K.H. Prins Hendrik met gevolg passeerde gistermiddag per auto Zalt-Bommel op reis naar Brakel. De Prins vertoefde luim anderhalf uur te Brakel, waar hij het geheeje terrein van den brand in oogenscbouw nam. Z. K. H. bracht een bezoek bij den burgemeester en ten huize van den beer Van Dam, waar vele dakloozen een onderkomen hebben gevonden. VERKIEZING EERSTE KAMERLID. De heer J. B. Westerdijk heeft zijn benoe ming tot Eerste Kamerlid niet aangenomen. In zijne plaats kozen de Provinciale Staten van Groningen gisterenmiddag den heer G. Zijlma, oud-lid der Tweede Kamer met 25 van de 39 stemmen. NIEUW INVALIDENHUIS. In voldoening aan de opdracht van het be stuur van het Fonds ter aanmoediging en on dersteuning van den Gewapenden dienst in de Nederlanden, heeft de heer 0. B. Posthumus Meijes, architect, aan dat bestuur een ontwerp ingediend voor het te bouwen Invalidenhuis te Leiden, Het voor aezen bouw aangewezen terrein „s gelegen aan den Hoogen Rijndijk te Leiden en heeft een oppervlakte van ruim 2800 112. Het tie van Albanië nu niet spoedig Siaagt, dan f gekouw beeft een frontbreedte van ongeveer zal er wellicht niets anders opzitten dan dat ^et midden van den voorgevel aan den eenige groote mogendheden Tuikije een re- ;jndijk is de hoofdingang. Op de eerste ver- hebben toonSer^eTaan jdieping bove* f*? dagverblijven zijn 8 slaapza- l len voor 10 bedden, iedere zaal voorzien van o wasehplaatsen. Het uitwendige van het gebouw - Een orkaan op de Filippijnen. Naar luid is van strenfn fe™>ud in de* en de van een telegram uit Manilla heelt een wervel- jonnen van de stichtingen uit de 18de eeuw. «inrm ov.raard met wolkbreuk, boven het ei-t Een eenvoudig torentje bekroont de middentra verse boven den hoofdingang in den voorge vel. storm, gepaaid met wolkbreuk, boven het ei land Luzon een schade van ettelijke millioe- nen aangericht. De gemeenschap met de provin cies waar tabak verbouwd wordt is verbroken. Vft" moedige daad. Toen een week ge leden te Dublin bij gelegenheid van het bezoek van koning George een parade werd gehouden, had een stukrijder het ongeluk, van zijn paard te vallen. Generaal Fanshawe, commandant der artillerie, zag het, wendde zijn paard en reed de huzaren tegemoet, die in gaJop naderden. Geiukkig werd hij ondanks de dichte stofwolk, dio de artillerie had opgejaagd, bijtijds opge merkt en kon hij den huzaren beduiden, ruim te te maken, waarop hij terugreed naar de plaats waar de man gestort was, en bewuste loos bleef liggen. Hier trof hij zijn beide ad judanten aan, die afgestegen waren, terwijl een jiunner zich over den bewustelooze boog, om ,te voorkomen dat deze, bij kennis komende, zich haastig zou oprichten en dan wellicht toch door de voorbijsnellende paarden zou worden getroffen. Het groepje bleef ongedeerd enzoo- dTa de cavalerie voorbij was, reed generaal Fanshawe met zijn beide adjudanten heen, na zich vergewist te hebben, dat de door den val gekwetste man in goede handen achterbleef. De Duitsche Katholieken-dag wordt dit jaar te Mainz gehouden van 6 tot 10 Augustus. Zondagochtend 6 Aug. begint om 10 uur de Pon tificale Hoogmis in den Dom, terwijl te 2 uur de ieestelijke optocht plaats heeit der katho lieke ver eenling en. Des avonds om 8 uur be groetingsplechtigheid in de groote feestzaal, Rheinstrasse. v Waar is Castro? Onder den titel „De waarheid omtrent Castro" schrijft de „Mémo- rial! Diplomatique'-', die indertijd vaak blijk ge geven heeft goed op de hoogte te zijn van Yenezolaansche aangelegenheden, het volgende: „De bladen te New York maken omtrent Cas tro niet alleen fantastische maar ook volstrekt onwaarschijnlijke berichten openbaar. Volgens dia bladen zou de ex-dictator te Venezuela ge land zijn en zich aan het hoofd van duizen den partijgangers bevinden: hij zou de sympa thie van de bevolking vóór zich hebben en alleen een buitenlaadsch ingrijpen zou hem kunnen beletten weder meester van het land te worden. De waarheid is, dat men te Caracas niet eens weet of Gastro in Venezuela geland is- dat de ex-dictator verfoeid is in het land; dat hij hoogstens een vijftig partijgangers zou kunnen vinden onder het uitvaagsel dat op de grens van Venezuela en Columbië zwerft; dat hij, indien hij eenige actie beproefde, spoedig ge grepen zou worden en voor het gerecht ge- 'daagd wegens zijn pogingen om president Go mez te doen vermoorden, waarvoor hij dan eindelijk gevonnist en terechtgesteld zou worden.-' Choleragevallen in Enropa. Verschillende ge vallen van cholera zijn voorgekomen aan boord ,van het Duitsche ss. Hispiania, dat uit Italië komende, te Mahon op Minorea is aangekomen. De bouwkosten zijn geraamd op 158.000. Een honderdjarige. Zondag 30 Juli a.s. hoopt een ingezetene van 's-Gravenhage den ou derdom van honderd jaren te bereiken. Dit voorrecht zal dan besehoren zijn aan de wedu we Jansen, geboren Van der Vugt, wonende aan de Koningin Enunakade. En met recht mag bet voor deze dame een voorrecht heeten, want zij geniet nog een goede gezondheid. Zjj is hel der van hoofd, leest nog vrij veel en kan ook nog goed leesbaar een brief schrijven. Ook haar gehoor is tamelijk goed, zoodat men vrij ge makkelijk met haar spreken kan. Zij kan zich nog goed verschillende gebeurtenissen uit h -.ar leven herinneren. Over het algemeen is zij zeer opgewekt. En gevoelt zij zich al eens een enkelen dag wat minder goed, zij erkent heel dankbaar het groote voorrecht, dat zij op haar hoogen leeftijd nog zoo kras is. Zij houdt zich o.a. ook nog geregeld met een handwerkje be zig. r— Ho ode maxinct-matrozen. Op H. M. Heems- kerek heeft een bootsman een steunlijst voor de Amsterdasche stakers in beslag genomen, die circuleerde ouder de matrozen, benevens een som gelds, welke bij deze lijst in een kastje gevonden werd. Het geld werd teruggegeven, be halve het bedrag, waarvoor de matrozen hadden ingeleekend. Een schip doormidden gebroken. In de eerste Katendrechtsche haven te Rotterdam, was men Dinsdagmorgen te 5 uur bezig met het lossen van ijzeren staven nit het Rijnschip „Therese" in het stoomschip, „Dalveen". De staven werden opgeheschen, doch toen zij bo ven waren, brak de ijzeren band en vielen zij in het Rijnschip terug, met zooveel kracht, dat het schip als 't ware werd doorboord. Hier door maakte het schip zooveel water, dat het kort daarop doormidden brak en zonk. Een man van d© wet. Maandagmiddag werd door den gemeente-veldwachter van het dorpje Haren, -nadat de trein zich reeds weder in be weging had gesteld, aan de noodrem getrokken. Zuiks geschiedde met voorbedachte rade, daar hij er zich tegenover medereizigers had uitge laten zulks te zullen doen wanneer het portier niet geopend werd. Door den stationschef te Oss werd van ©en en ander proces-verbaal op gemaakt 'n Verkiezingskwestie Uit Grijpskerk wordt aan de „N. Pr. Gr. Ct." gemeld: Bij de Vrijdag alhier gehouden stemming van leden van den gemeenteraad heeft zich een kwestie voorgedaan, die misschien eenig in haar soort is. i t Een kiezer van Visvliet kwam juist het stem lokaal binnen, toen de klok bezig was vijf uur te slaan. Bij den eersten slag was hij nog (buiten, bij den laatsten slag was hij binnen. Genoemde kiezer werd tot de stemming niet toegelaten op grond van te laat zijn. Door een der kiezers is hiertegen protest aan- geteekënd, omdat deze stem van invloed had kunnen zijn op den uitslag. De heer Zuideveld toch werd met 252 stemmen verkozen verklaard. Uitgebracht waren 502 geldige stemmen, meer derheid dus 252. Had nu de kiezer bovenge noemd gestemd, dan was de meerderheid 253 geweest, en de heer Zuideveld had alsdan ééne stem te weinig gehad. i 'li Vastgesteld is nog geworden, dat de klok te Visvliet op den dag der stemming 10 minuten achter ging bij den olüeieelen tijd, terwijl be weerd wordt dat die van Grijpskerk 3 minuten voor don .werkelijken tijd was. 1 Velen verwachten .dan ook, dat op grond van ©en en ander Gedeputeerden van Groningen de stemming ongeldig zullen verklaren. Gestremd. Gistermorgen is te Tiel de bocht- aak van de gierpont in den grond gevaren, waardoor het verkeer per pont gestremd is. Treurig. Te Honselersdijk slak Maandagna middag ©en tweejarig knaapje al spelend een paar knikkers in den mond, die in de keel geraakten, zoodat het kind door verstikking is gestorven. i Ongelukken. Door het aanwenden van eeni ge politiehonden van den Zeister politie-inspec- teur jhr. Van Spengler, is men er te Utrecht in geslaagd het 5-jarig zoontje van den heer M., dat uit was geloop-en en niet meer thuisgako- gekomen, helaas echter, als lijkje terug te vinden. Overal en tevergeefs was naai' den kleine ge zocht, tot de honden, na „lucht genomen" te hebben, onmiddellijk naar den oever van het zoogenaamd Oude Pijntje liepen, waar men spoe dig het lijkje uit opdregde. Spiritus-ontploffing. Gisterenavond om streeks half twaalf hoorden de buren van den heer Altvader, hoek Haarlemmerdijk en Haar lemmerplein te Amsterdam, een zeer hevigen knal. Aanvankelijk werd gedacht, dat er weer een botsing was ontstaan tusschen stakers en militairen, doch nit de eigenaardige blauwe vlammetjes en een doordringenden geur, bleek\ spoedig, dat men hier met een ontploffing te doen had. Inderdaad was in bedoelden winkel een. flesch met brandspiritus gesprongen, met het noodlottig gevolg, dat de vrouw des hui zes zeer ernstig gewond werd. Door vlammen omn'ngd. snelde de ongelukkige de straat op, waar zij door voor bij gangers werd gegrepen en -de apotheek van de heeren Mouw en Kruysen binnengedragen. Daar werden haar de eerste zorgen verleend, waarop zij per auto-brancard naar het Binnengasthuis werd vervoerd.. De toestand van mej. Altvader moet zeer zorgwek kend zijn. Raming: 1ste perceel ƒ3050; 2e perceel ƒ1580. Massa ƒ4630. VEILING DINSDAG 18 JULI. Uitslag der veiling van onroerende goederen in het „Algemeen Verkooplokaal" op Dinsdag 18 Juli 1911. Gem. Haarlemmerliede en Spaarnwoude. 1. Weiland, genaamd „De drie Heerenlan- den" of „de Voorstukken in den Inlaagpol- der". C. van Veen, 5230. Gemeente Spaarndam. 2. Weiland aan den Spaarndammerweg, te veilen in de navolgende perceelen, als: A. Weiland, Sectie A, no. 179. P. Hoogeveen 1275. B. Weiland, Sectie A, no. 178. E. J. Klop, 2075. C. Weiland, Sectie A.- no. 126. E. J. Klop, 2375. D. Weiland, Sectie A, no. 120. E. Weiland, Sectie A, no. 121. Gecombineerd W. de Vries Hz., ƒ4952. Gemeente Velsen. 3. Weiland, genaamd „De Boter dammer of Boterkamp". Sectie E no. 405, weiland. Sectie E, no. 374, berm als weiland. O. Hartendorp, 2175. 4. Wei- of Hooiland, Bermriet en Bouwland, genaamd de „Dammers", te veilen in de navol gende perceelen, als: A. Weiland, Sectie E, no. 218. B. Weiland, Sectie E. no. 214. C. Weiland, Sectie E, no. 215. Bouwland, Sectie E, no. 360. Riet, Sectie E, no. 359. Gecombineerd P. Vink, 13530. Velserbroek bij den Hofgeesterweg. 5. Wei- of Hooiland „De Vijfmad", Sectie E, no. 67. J. O. Kockx 6000. 6. Weiland, genaamd „Zesmad Vergeerswei- de", Sectie D, no. 91. L. Allard, 9075. Bovenstaande perceelen zijn den llen Juli j.l. in opbod gebracht. Donderdag, 20 Juli. SASSENHEIM half 7 uur café „Oude Post" Haverveiling. AAN EE BESTEDEN.; Donderdag, 20 Juli. HAARLEM Gebouw Prov. Stat n 11 uur het maken van een gebouwtje voor wachtlokalen en bergplaats, ten behoeve van het personeel der Willemsluizen te Amster dam. Raming 2000. Het herstellen van stormschade aan dé duinen aan den vasten wal van Noordholland. Voor den inbond dezer rubriek sfelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Inlichting voor a.s. R.-K. Studenten aan de Rijks Hoogere Land-, Tuin- en Bosels- bouwschool te Wageningen. Het Bestuur der R.-K. Studentenvereeni- ging- „St. Franciscus Xaverius" te Wagenin gen maakt bij dezen bekend, dat het gaarne de noodige inlichtingen zal verschaffen aan hen, die voornemens zijn om met September a.s. hun studie voort te zetten aan de Rijks Hoogere Land-, Tuin- en Bosehbouwschool. Vacantieadressen der bestuursleden: Alph. Koebroek, Beek (L.), Heidestraat. J. Bianchi, Rotterdam, Saftlevenstr. 16. G. Schaepman, Zwolle, Thorbeckegracht 52. .Wijnmalen gaat over naar de monoplaan. Naar men verneemt, beeft onze landgenoot besloten niet meer te vliegen met een twee dekker, doch over te gaan naar de mono plaan. Hij zal Zaterdag a.s. aan den „Daily Mail" prijs gaan deelnemen met een Deper- dussin-eendekker. BLOEMEND AAL. De herstemming. Bij de gisteren gehouden herstemming ter verkiezing van een lid voor den gemeenteraad (vacature A. Roozen K. K.) werden uitgebracht 841 stemmen. Hiervan verkreeg de beer J. B. Bos (R.-K) 345 stem men en de heer C. F. de Roo van Aldewerelt 483 stemmen, zoodat de laatste gekozen is. Van onwaarde waren 13 stemmen. Kennemer Eelectr. Maatschappij. Met de Staatscourant van heden werden verzonden de afdrukken der akten houdende nadere wij zigingen in de statuten van de Naamlooze Vennootschap Kennemer Eleetriciteitsinaat- schappij alhier. Burg. stand. Ondertrouwd: S. van der Lelie en H. A. Brante. Overleden: C. W. Meij, 87 j. J. Jaring, 84 j. J. de Geus, 53 j. W. van Deur se, 51 j. M. Rietveld, 50 j. HAARLEMMERLIEDE O.A. De herstemming. Bij de gisteren gehouden herstemming voor één lid van den Gemeente raad is gekozen de heer D. Vriezekoop, met 200 stemmen (R.-K. aftredend lid). De heer B. Mesman (R.-K. candidaat der R.-K. Kies- vereeniging) bekwam 185 stemmen. In het eerste stemdistrict hadden de can- didaten elk 104 stemmen behaald, terwijl in het tweede district 96 stemmen werden uitge bracht op den heer Vriezekoop en 81 op den heer Mesman. In het geheel werd door 389 kiezers aan de stemming deelgenomen, terwijl 4 biljetten van onwaarde werden verklaard. SANTPOORT. Meeldauw. In de hossehen alhier vertoont zich de meeldauw. Vooral het loof van de jonge eikestruiken in het prakbosch (dit is in den laatsten winter bekapte boschgrond, waar nu tusschen de opnieuw uitgeloopen eikestammen prakaardappels staan) ziet wit van de ziekte. IJMtTIDEN. Onze haven. Volgens mededeeling van het Loodswezen bedraagt de minste diepte in de haven alhier 96 decimeter. BEVERWIJK. Diefstal. D© arrondissements-rcchtbank te ALk- maar heeft den hulpkok der conserveiuabriek „Kennemerland" alhier, wegens diefstal van pot jes en blikjes uit het magazijn van de fabriek, veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. De baas, die beschuldigd werd van heling, en de kok, die beschuldigd werd van verduistering, zijn vrijgesproken. Burg- Stand. Geboren: z. van T. F. Vessies Meyberg. d>,van J. E. M. Wijnnebel— Budel. i Overleden: O. H. M. Janssen, 16 j. J. Smit-Poelman, 68 j. ALKMAAR, Personalia. De heer A. W. Blokhuis slaag de voor het toelatingsexamen tot de le kl. der Rjjksnormaalsehool voor onderwijzers te Amsterdam en wel voor de afd. B (meubel- teekenen). Personalia. De heer H. Bokhorst alhier slaagde te Rotterdam voor acte M. F., recht lijnig, smids- en werktuigkundig teekenen. Herstemming. De uitslag van de gisteren ge houden herstemming voor leden van den ge meenteraad is als volgt: Kiesdistrict I (één zetel, wegens periodieke aftreding, 2 zetels wegens vermeerdering van het aantal raadsleden). Uitgebracht 983 geldige stem- men. Hiervan werden uitgebracht op de heeren: A. G. den Boesterd (a. r.) 430, J. F. M. En- del (r. k.) 438, A. Fortuin (aïtr. lib.) 453, P. N. Lcguit (tib.) 4 51, F. H. Ringers Sr. (c. h.) 45-4 en A. F. Thomson (lib.) 411 stemmen, zoo dat gekozen zijn de heeren Fortuin, Leiguit en Ringers. 1 Kiesdistrict III (één zetel, wegens periodieke aftreding). Uitgebracht 594 getuige stemmen waarvan op do hoeren: J. Cloeck ^vnjz.-dcm.) 284 en F. II. Ringers Sr. (c. h.) 310 stemmen, zoodat gekozen is de heer Ringers. In een van beide districten moet een nieuwe' verkiezing plaats hebben. Volkshuisvesting-. Naar aanleiding van een verzoek der vereeniging voor Volkshuisves ting „Alkmaar" alhier, stellen B. en W. den Raad voor te besluiten aan deze vereeniging in eigendom af te staan tot aanbouw van woningen in het belang der volkshuisvesting, een strook gronds, ter grootte ongeveer van 3780 vierk. M., tegen een prijs van 1512, be rekend naar 0.40 per vierk. M„ onder een aantal voorwaarden. Aan haar, eveneens onder aangegeven voor waarden, te verleenen een voorschot uit de gemeentekas, groot 70,000 of zooveel meer of minder als later mocht blijken noodig te zijn, ter bestrijding van de door haar te ma ken kosten van aankoop voor den sub I be doelden grond en in verhand daarmede uit te voeren werken en van het stichten van 40 woningen, en zich te wenden tot H. M. de Koningin met het verzoek om een voorschot van J 70,000 uit 's Rijks kas. HEILO. Herstemming voor dou Gemeenteraad. Bij de Maandag dezer gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad alhier zijn uitgebracht 307 stemmen, van onwaarde 8, geldige stemmen 389, waarvan verkregen de heeren P. van 't Veer 200, J. C. de Wit 189, zoodat gekozen is eerstgenoemde en de meerderheid van den Raad dus vrijzinnig blijft. HEEMSTEDE. De verkiezingen. De heer J. Tates verzoekt ons mede te deelen, dat hij niet is aangeslo ten hij de S. D. A. P., doch dat hij als liberaal candidaat was hij de laatste verkiezing al hier. Mond- en klauwzeer geweken. De besmette lijke ziekte mond- en klauwzeer kan alhier als geweken worden beschouwd. Het vee van' slechts drie landbouwers is van die ziekte vrij gebleven. Personalia. Mejuffrouw S. L. C. Jonker, van hier, slaagde te Amsterdam voor het toe latingsexamen tot de le klasse der Rijksnor maalschool voor teekenonderwijzers, afd. A. Burg. Stand. Geboren: z. van G. Troost geb. van Dongen. Miskend genie. Een dronken liedjeszanger werd Maandag door de politie het zingen be let. De man scheen nog al een opgeruimde natuur te hebben, want tot niet gering ver maak van de omstanders, bleef hij in het cachot eenige uren zingen, en werkte blijk baar zijn geheele repertoire af. Ten einde de omwonenden nog meer van zijn gezang te laten genieten, had had hij van te voren een paar ruiten in zijn cel stukgeslagen. HILLEGOM. Personalia. Door de onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, mejuffrouw C. M. S. Rauh, is ontslag aangevraagd met ingang van 15 September a.s. LISSK. Gemeenteraadsvergadering. De gemeente raad vergadert op Vrijdag den 21 Juli a.s., des namiddags ten 7 uur. De agenda bevat de volgende punten: Ingekomen stukken. Kohier schoolgeld 3e kwartaal. Onderzoek geloofsbrieven. CoiHp- tahiliteit. Aanbieding rekening 1910. SASSENHEIM. Aanbesteding. Door den heer A. L. Ver hoog, architect alhier, is te Leimuiden aan besteed: het afbreken van de perceelen nos. 124a en 125a aau de Dorpsstraat te Leimui den en het ter plaatse bouwen van een woon huis, winkelhuis en stalgebouw, waarvoor de volgende inschrijvingen zijn ingeleverd: P. Stam, Nieuwkoop, 11,900; P. Bakker, N.- Vennep, 10,300; Gehr. Ransdorp, Lisse, 10,225; B. Verheugd, Leimuiden, 10,173; Van Vliet en Van Oosterom, Zevenhoven, 8997; C. H. Vis, Hillegom, 8876; P. H. Mulder, Leimuiden, 8450.90. WARMOND Dat viel nogal mee. De heer J. M. H. alhier kwam tot de ontdekking, dat een rund dood lag. De gemeentelijke vleeschkeurder werd ontboden en deze achtte het vleesch geschikt voor de consumptie. NOORD WIJK. Het Postkantoor. De openingsuren op Zon en feestdagen van het bijpost- en telegraaf kantoor te Noordwijk aan Zee zijn geregeld als volgt: 1 tot 20 Juni. Van 8 tot 9 uur v.m. en van 1 tot 2 en van 78 uur nam.; 1 Juli tot 15 Sept.: van 8—9 nar v.m.; 1—2 uur en van 7 tot 8 uur nam.; 16 tot 30 Sept. van 8—9 uur v.m. en 1—2 uur nam.; 1 Oct. tot 31 Mei: van 89 uur v.m. De wijziging zal ingaan 23 Juli. NOORDWIJKERHOUT. Goed afgeloopen. Toen gisterenmorgen de voerman P. D. met zijn echelpkar nabij de haven aan Schippersloot reed, werd zijn paard schichtig door het blaffen van honden, gespannen voor een hondenkar. Het beest maakte een zijsprong met het gevolg dat dö voerman met paard en kar in de haven te recht kwam. Met vereende krachten werd echter alles weder op het droge gebracht. HAARLEMMERMEER. Burg. Stand. Geboren: d. van L. Cammaart Plattjouw. z. van B. SmakmanDuiven voorden. Personalia. De heer G. J. Vermeer, alhier, slaagde te Amsterdam voor het examen hoofdacte. Herstemming voor den Gemeenteraad. Vrij dag 21 Juli a.s. zal in district I de herstem- minc plaats hebben tervervulling van één plaats in den gemeenteraad. Gandidaten zijn de heeren. h j B. Ba vér en C. van der Laan, beiden Lib. Lafaards. Door eenige jongelingen, woon achtig te Lisserbroek werd des nachts de Hillegommerdijk in opschudding gebracht; den anderen morgen bleek dat een aldaar grazend paard van J. Buckens, vrachtrijder aldaar, een diepe snede in de rug was toege bracht. Het is te hopen, dat deze laffe daad niet onbestraft blijft. Aanbesteed. Het houwen van een woning voor rekening van den heer J. v. Willige te Hoofddorp, werd gegund aan D. van Dam men alhier, als laagste inschrijver voor ^Het houwen van een landbouwerswoning: te Zuiderlegmeer voor rekening van den heer E. van Koot is opgedragen aan 1Bakker a» hier, voor 2338.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2