IacTjTson; THEO D. SMIT. Bekendmaking. Openbare Verknoping IR. K. VOLKSBOND NIEUWS UIT DEN OMTREK. AFWEZIG. VERKOOPLOKAAL ZELDZAAM f25.- Sociale Berichten. Aanbestedingen. Sport en wedstrijden. Verkoopïngen, Boel- huizen enz, Kerknieuws. pie r=*r^che famiiie tnn Bakenessergracht 13, Haarlem een nette Werkvrouw J. C. RUSTM4N Anthoniestraat 46, Haarlem. Brofiigehouw. Hedenavond Het vroolijke Rad, KinderMatinee Oud-Hollandsche Poppenkast Het vroolijke Rad. Bioscope en The Emit Brothers. Zaterdag 29 Juli 1911 Aardappelenveiling Jtdl'Ey&HfceDrtt'tiënB üaHkiiraïewws. Ons Weerbericht. tandarts, Telefoon 812. Morgen kijkdag Bioscope. Vier Huüzesij is vanaf Donderdag 27 Juli Eenige uitstekende 2de handsch Heerenrijwie len met dubbele remmen enz., over te nemen. AdresJANSSTRAAT 70 Nu is de gelegenheid nog prachtig, om gebruik te maken van een partijtje Dames- en Heerenrijwielen, welke voor veel verlaagde prijzen thans presenteer en wel, dat u voor f43,50 een DEGELIJKE en STERKE FIETS eivomt, met i jaar garantie. D. W. VAN NIEKERK, te OVERV KM. Eigenheimers. DE STAKING TE AMSTERDAM1. - In een Maandag 17 Juli saiamffeEomen vter- 'giaderinp: van afd. Amsterdam1 der vijf Giir. Sociale Bonden nl. Eet Chr. iWjerkliedenver- Eond „Patrimonium", den Chr. iWerkmans- Ifc'önd, de Ohr. Werkliedenvereenigmg „Maar ten Luther", de St. Joseph Gezellenvereem- Iging en den R. K. Volksbond ter bespre king van den toestand in het^ havenbedrijf, werd de bovenbedoelde commissie benoemd om te trachten de staking in bet havenbedrijf te doen beëindigen. Aan de commissie, waartoe de vergadering de voorzitters der genoemde bonden aanwees, werd opgedragen middelen te beramen, die de ongewilde 'staking der bootwerkers .kon doen beëindigen. De commissie spreekt den wenseh uit dat de patroons bun medewerking willen toonen door de bootwerkers die aan den arbeid wil len gaan, daartoe de gelegenheid te openen. In een, gisteravond gehouden, gecombineer de vergadering van de Chr. Bootwerkersver: eeniging „Ons Beginsel" en de R. K. Ver- eejiiging ,,St. Clemens" is met algemeene stemmen besloten bet advies, gegeven dooi do kommissiën, benoemd door de vijl Om. S'ocialö bonden te aaiiViQitbrden, en zicli dus aan te melden bij de patroons. Ook de scheeps- en bootwerkers-vereeni- ging Recht en Plicht heeft gisterenavond ecne vergader in'ren gehouden, om te beraad slagen over al of niet opheffing van de sta king. Een groot aantal stakers waren opge komen, zoodat zoowel de boven- als de bene denzalen van Planedus gevuld waren. Na afloop v;a,n de. vergadering deelde het bestuur ons mede, dat het woord was gevoerd, boven door den heer Posthuma, voorzitter der vereeniging, beneden door den heer Hoe- bei*, bestuurslid. Zij giaven een overzicht van den stand der staking, en verheelden daar bij niét, dat gisteren hier en daar stakers a,a,n de-n arbeid waren gegaan. Gistermorgen hebben de schuitenvoerders zich' ongeveer overal weder bij hun patroons aangemeld om aan den arbeid te gaan, inge volge een Zaterdagavond genomen besluit; om de staking op te heffen. Aan de verschil lende patroons was verzocht geen slachtof fers te maken, en voor zoover kon worden na- gegaan, zou dit ook nergens geschieden. Bij de verschillende bouikoopersfirma's te Amsterdam hadden zich' Zaterdag schrifte lijk een zestigtal losse houtwerkers aange meld werklieden die er ook redds voor de staking aan bet werk waren om Maan dagmorgen te zes uur den arbeid te lier- vatten. i Vermoedelijk uit vrees voor overlast is evenwel het grootste deel weggebleven, zoo- dat in bet geheel slechts een vijftiental ar beiders aan liet werk gingen in de loodsen tot het opslaan van hout. Aan reeders te Rotterdam en Amsterdam is door den Zeemansbond een circulaire ver zonden, waarin afkeuring wordt uitgespro ken over het feit dat- de vakvereenigingen niet krachtiger gepoogd hebben langs mid dellijken weg eene bevredigende oplossing der grieven te vinden. jHet bestuur yan dep Bond stelt dan verschillende verbeteringen in den toestand van don zeeman Voor, en verzoekt de reeders zich te willen y'ereöni- gen met zijne denkbeelden. Ook vanuit het buitenland wenseh en de Amsterdamsche stakers hulp .te erlangen. De redactie van de „Bataille Syndicalist,e" te Parijs heeft een bezoek gehad van den heer Kolthek als vertegenwoordiger der Am sterdamsche stakers. Hij was gekomen" om do hulp in te roepen van de paxtijgenooteu in Frankrijk en verzekerde, dat 4500 dap peren den strijd volhouden, maar dat er ge brek begint te komen. Gisteren zou een onderhoud plaats hebben met den secretagis van de haven- en dok- werkersfederatie en een vertegenwoordiger van den Bond der syndicaten in het Seine- departement. In de .Wiarmoesstraat is gisterenmorgen een aardappelcnkóopman, die zich met zijn zoon naar de markt begaf, op .ergerlijke wijze, door stakers mishandeld. Men wierp hem i,n een 2V2 meter diepen kelder van het afgebroken wordende Biblehotel en takelde hem met een lange plank danig toe. len slotte werd de koopman dooi' de politie ont zet Ee.n man werd, als verdacht zich aan leze mishandeling te hebben schuldig ge maakt, gearresteerd en naar het bureau St. Pietershal overgebracht. Gistermorgen heeft een inspecteur van po litie bij het uit elkander jagen van een op loop op de Geldersche kade, bij de Binnen- Ban tammer straat, een lossen bootwerker liet oor afgeslagen. De man beweert, volgons 'de Tel., dat daartoe niet de minste aanleiding bestond, hij hield vol, dat er niets aan de hand was dat dit optreden rechtvaardigt. 'Ooggetuigen verklaarden echter, dat er on- Igeveer vijftig menschen bijeen waren, die aan de herhaalde aanmaning tot doorloopen geen gevofe ffawn. o gens hen heeft de inspecteur, dien zij kennen ais een bezadigd man, tot twee of drie malen tot doorloopen aangenaamd. Hij was alleen. Hij maiande tot doorloopen alan. speciaal het drietal menschen, dat hij niet- kende, dojch waartoe de later getroffene be hoorde. i j De getroffene liep erg langzaam. De inspecteur gaf hem eerst een paar stompen in den rug!, daarna eenige klappen met het plat van de sabel. De later verwonde liep wel door, doch sarrend langzaam en omkij kende. Toen heeft de inspecteur met 'zijn sabel geslagen, waardoor, juist doordat de man omkeek, diens oor is getroffen. Het 8ste Middens tandsoongees te {Roermond. (Van onzen -bizonderen correspondent.) Heden, morgen en overmorgen wordt té Roer mond het achtste' Middenstandscongres gehouden van den Ned. Rond en Ver. van den Handeldrij- venden en Industrieelen Middenstand. Hedenmiddag 3_ uuf begint het Congres met' een buitengewone 'algemecne vergadering, die ge wijd is aan het dei)ietrecht op tabak. Nadat eerst het onderzoek der geloofsbrieven had plaats gehad, verwelkomde de voorzitter, dieheer 3. S. M Oü w s e n, de aanwezigen namens het Boiidsbcstum*. Hij zeide dank aan de Roermcwideiïaars, die de organisatie: voor het Congres zoo voorbeeldig hebben geleid, en die nu op zoo schitterende wijze ons ontvangen. Daarna gaf hij hetwoprd aan den heer De Kor ver, secretaris van de Handelsvereenjging Rotterdam, tot het houden ccuer interpellatie.. De heer De' K.o'rver wen-cht het Bestuur de Vraag ië. 'stellen; waarom het aan Art. 12 der Statuten, de interpretatie gaf, dat het uit schrijven eenör vergadering, niet tevens bedoelde het houden ,en wehscht vervolgens door het Con gres uitgemaakt te zien, of de lezing niet moet zijn, dat ook de.vergadering in een dergelijk geva', binnen de 45 dagen. uiigeschreven. en. gé: houden moet worden. De zaak was dat de H. V, Rotterdam de bedoelde alg. vergadering, die nu gehouden wordt dadelijk had willen gehouden zien. en niet'ver schoven lot het Congres. De heer M e u w s e n antwoordt dat hij da,t ge val twee algemeene vergaderingen na elkaar zou den gekomen zijn, waarbij dan een van beide zeker had moe en mislukken. Het bondsbestuur heeft daarom besloten die vergadering wel uit te schrijven 45 dagen na inkomen van het verzoek (zooals de Statuten voorschrijven) maar ze le doen houden op lieden, en wel' om> bovengenoemde redenen. Dc heer Meuwsen beloofde echter, dat voortaan het houden va» een algem. buitengewone verga dering zal gelijkgesteld worden met hel uitschrij ven, behoudens het geval dat dit zou plaats vinden binnen een termijn van 3 maanden, vóór het jaarcongres. Hierna kwam aan de orde een protest te gen het tabaksdebie trecht. Hier voer was eeu praeadvies uitgebracht dooi den heer H. G. Schürmann, namens de Ned. Vereeniging van Sigarenwinkeliers. Aan het slot van dit uitvoerige praea'dvies beloogt hij dat dc belastingen ook ten opzichte van den export van nadeeligen invloed zullen zijn en komt tot deze conclusiën: 1. Speciale belastingen op bepaalde takken van handel of industrie zijn onbillijk, omdat zij oifers opleggen aan slechts een beperkt gedeelte der bevolking; en met liet oog op de onafwijsbare gevolgen niet in het belang van. den Midden stand. 2. Hot debiclrecht op tabak zal het bedrijf der hofrokken winkeliers belemmeren en gelde lijk benadeólen en zoowel direct door het al thans voor een aanzienlijk deel eigenlijk te hun nen laste komen der belasling als indirect door: le. hot verminderde debiet; 2e. de groóie concurrentie van de zijde van fabrikanten en grossiers, "die, ter gemoetkoming van nun omzetverlies eigen winkels zullen ves tigen 3e. als gevolg van de omstandigheid, dat een deel der consumenten zich rechtstreeks bij den producent zal voorzien. 3. Het verdient aanbeveling dat de Midden standsbond er. bij regeering en volksvertegen woordiging op aandringe het wetsontwerp tot heffing van een debietrecht op tabak met het 0111 de uitwerking daarvan, niet te verheffen og en op zijn strekking en op zijn stelsel èn lot wet. (De vergadering duurt voqrt.) ring van den Raad dezer gemeente zal wor-ontboden. Na een onderzoek te nebben tnge- den gehouden op Vrijdag 28 Juli 1911, des stetd, achtte deze den toestand niet levensge- vaarlijk. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. De Raad vergadert Donderdag 27 Juli 's morgens te 11 uur. De agenda bevat o.m.Vei-zoek van den heer D. C. Kooiman om eervol ontslag als onder wijzer. Voorsteil lot benoeming van een onder wijzeres) aan schoot no. 1 (hoofd de heer A. v. d. Hor). Voorstel lot vaststelling van eene verordening als bedoeld in art. 18, al. 7. der woningwet. Voorstel tot vaststelling van bestek en voorwaarden voor de levering van grint ten behoeve der dorpswegen en schoolterreinen. Aan bieding gemeenierekening dienst 1910.Aanbieding van de rekening van het burgerlijk armbestuur voormiddags te kwart na negen. Punten van behandeling zijn: 1. Mededee- lingen en ingekomen stukken; 2. Benoeming persoiteel hei'halingsonderwijs, cursus 1911 1912; 3. Onderzoek geloofsbrieven nieuw ge kozen raadsleden; 4. Aanbieding rekening- der gemeente en van het Burgerlijk Armbestuur over 1910; 5. Belastingsreclames. Terecht. De bode voor het ophalen van gas- en schoolgeld M., waarvan werd vermeld dat hij voortvluchtig was, is Zondag weer in Be verwijk teruggekeerd. WIJK AAN ZEE. Verdronken. Met een clubje van 25 man waren eenige Amsterdammers gisteren hier heen gekomen. Een eirtd voorbij deze had plaats gingen eenigen hunner in zee baden. Zonder toezieht zijnde en niet voldoende kun nende zwemmen, werden zij door den opko- over 1910. Adres van de Vereeniging „Vooruit" ter bevordering van de paardenfokkerij in de Haarlemmermeer, om subsidie. Voorstel tot het doen van buitengewone aflossing op de geld- leening groot f 6000. Voorstel van B. en W. om Pastoor Juffermans was voor velen in Haarlem nog altijd een trouwe vriend of een goede bekende. Geboren te Schiedam, op 21 Februari 1858, en priester gewijd 15 Augustus 1882, kwam, hij, na een driejarig verblijf als kapelaan te 's Gravenhage (St. Jozefs-parochie) naar Haarlem, waar Z. D. H. Mgr. Bottemanne hem riep als zijn secretaris. Van Juni 1885 tot Mei 1899 heeft secretaris Juffermans hier vertoefd, totdat hem den post van herder dei- gemeente Weesp werd opgedragen, waar hij zooals hier, aller har ten in korten tijd had gewonnen. Het katholieke Weesp zal treuren om den verscheiden herder, die ook hij de met-katho lieken in hoog aanzien stond. R. I. P. menden vloed verrast H Een drietal der zwemmers verkeerden in aan den tegenwoordig® gemeente-secretaris tot levensgevaar en werden door de golven en we der opzeggens toe te veileenen net recht van strooming ver in zee gedreven. i vrij gebruik van de z.g. secretaris woning. Onder- Gelukkig slaagde de heer F. A. Tienpont, zoek geloofsbrieven. Onvoorzichtig. De landbouwer Kit. had de on voorzichtigheid om bij het verjagen vaat mus- sclien uit zijn op het land staande tarwe, door middel van geweerschoten, le schieten in de richting van. den openbaren weg. Van een huisje, staande aan de Overzijde van den weg werden ëem drietal ruiten verbrijzeld. Gelukkig is er niemand, die er eenig letsel vati heeft ondervonden, hoewel er juist te voren een auto en eenige personen waren gepasseerd. Krachtige tusschenkomst. Gisteren reed langs de Craquius. een net. gekleed heer op de fiets meteen meisje, dat hij meegelokt had 0111 hem den weg te wijzen, toen een bewoner van een aldaar staanden woonwagen dit bemerkte en het heertje achterna ging. Deze wilde er vandoor gaan, doch de ander kreeg hem te pakken en gaf. hem een flink pak slaag I Het gouden huwelijksfeest van den ontvanger. Gisteren, 24 Juli, herdachten de heer en mevr. Verhage, te Hoofddorp, hun 50-jarige echtver- ëeniging onder zeer buitengewone belangstel ling. Ook de Raad der gemeente bracht den ju bilaris. een bezoek, bij welke gelegenheid de Burgemeester namens den Raad het echtpaar geluk wensehte. In het bijzonder wees hij er op boe de beer Verhage nu bijna 40 jaar de ge meente als ontvanger diende op uitnemende wijze; hoe bij is liet type van een ouderwet- scben, degelijken, soliden schatbewaarder. Hoe het een enkele maal was voorgekomen, dat bij kasopname de rekening niet klopte en er iets. te veel was. Hij hoopte dan ook, dat het den heer Ver hage nog lang vergund zou mogen wezen de ge meente te dienen. Als stoffelijk blijk van waardeering schonk de Raad den jubilaris een prachtig Ameri- kaansch bureau met stoel. 's Avonds bracht hot muziekkorps van Hoofddorp hem een serenade. De vele vlaggen, die wapperden, gaven bet dorp een feestelijk aanzien. Tot besluit werd des avonds nog een heel aardig vuurwerk ontstoken. Geboren: JOHANNES HENRICÜS Josef Zoon van JOS. v. d. ELSEN. JOS. v. d. ELSEN— Cottaar. SPAARNDAM. Personalia. De heer W h c van H. hoofd der school alhier, komt als no. 1 voor op de voordracht voor Ieeraar aan de Burgeravond en Ambachtschool te Schiedam. VËLSEN. O ver reiden. Zondagmorgen is een dochtertje van den heer D. door den bekenden „zacht- zinnigeri', hondenkarbesluurder N. overreden. Met ernstige hoofdwonde werd de kleine ter be handeling bij dr. Bos ingedragen. BEVERWIJK. Raadsvergadering. Eene openbare vergade- Vos binnengedragen, die terstond een geneesheer klerk bij de Gemeente-tram. die tot de club behoorde, erin zijn kameraad Oltmans tc red den, door hem in den rUg duwend, door den vloed naar liet strand te brengen. Erger was het gesteld met den barbiers- bediende Van der Vis en dón kleermaker Bos huis, die Steeds meer in zee werden gevoerd. De heet* Tienpont waarschuwde hen nog, maar het mocht niet meer baten. Een poging om de drenkelingen te redden moest deze goe de zwemmer opgeven, daar hij gevoelde, dat hij zelf de' grootste moéite had om tegen de golven te worstelen. Bijna bewusteloos kwam hij op het strand aan, waar hij in het ge- boxiwtje van het „Emma Kinderziekenhuis" aan het strand gelegen, werd bijgebracht. Ook de pogingen van de badknechten, in middels gewaarschuwd, die direct met de reddingsboot naar de plaats des onheils voe ren, baatten niet. Er was niets meer van de verongelukten, die hun onvoorzichtigheid met den dood hadden moeteli boeten, te zien. De lijken zijn nog niet aangespoeld. De slachtoffers woonden heiden te Amster dam. Van der Vis is ongehuwd. Boshuis laat een vrouw met drie kinderen achter. ALKMAAR. Burg. Stand. Geboren: 22 Juli. d. van R.Groot en M. Huiberts.23 Juli- z. vanJ. Wijte en J. Commandeur. d. van P. M. de Wolf en C. Chr. van Doorninek. Overleden: 23 Juli. Jansje de Jager, 17 j. SASSENFEIM. Aanrijding. Nabij de Postbrug kwam een vrachtrijder met zijn met twee paarden be spannen wagen een dwarsweg af, en moest, omdat die weg nogal helt, flink oprijden. Juist toen nog het achterdeel van den wa gen op de trambaan was, kwam de tram aan. De machinist kon niet meer stilhouden, zoo dat de wagen door de machine werd gogre- pe" e" gedeeltelijk vernield. 1 valvl den vrachtrijder Werd van wagen geslingerd en licht gewond; ook een der paarden kreeg eenig letsel WARMOND Verdronken, Een van de twee gebroeders Dou- wes, afkomstig van Fraueker en varend op een. schip met hooi, dat aan de spoorbrug in de Leede te lossen lag, is gistermiddag bij het zwemmen verdronken. Toen het bemerkt werd trad men bent wel spoedig opgehaald, doch het pogen om de le vensgeesten op le wekken, door den ontboden geneesheer Dr. Walenkamp bleven zonder succes. NOORD WIJK. Droevig. Een aanvallig, tweejarig dochtertje van den heer C. W. alhier, overkwam giste ren een droevig ongeval. In een onbewaakt oogeitblik viel het voorover in een pan heet water, voor de wasch bestemd. Met vreesèlijke brandwonden bedekt en geheel bewusteloos, werd het door de moeder opgenomen, waarna een buurvrouw er mede naar den dokter ijlde. De toestand der kleine is zeer bedenkelijk. De StrandkwCiStie. De Leidsche kan tonrechter heelt een twintigtal jonge'ieden uit Noordwijk-Biinn^n, die hebben terechtgestaan we gens het zich bevinden, op particulier terrein aan het strand te Noordwijk aan Zee en. zich op eerste aanmaning niet hadden wi'len ver wijderen, allen vrijgesproken. De ambtenaar van het O. M. had voor enkelen vrijspraak gevraagd uit gebrek aan bewijs en voor anderen verdaging van het geding gevraagd voor den tijd van anderhalf jaar totdat een ci- vielrechterlijkeuitspraak zou hebben uit gemaakt wie als eigenaar van den straudreep, waarop de menschen zich hébben bevonden, moet wor den beschouwd. NOORD WIJKE RHOUT. Gevaarlijke val. De 27-jarige de J. werkzaam bij de Gebr. Vos alhier, had hedenmiddag het ongeluk !van een voer hooi t6 vallen en met de borst op den grond terecht te komen. Bewuste loos en geheel verlamd werd hij bij de Gebr. AAN TE EESTEDEN.: Woensdag, 26 Juli. VELSEROORD in bet stationskoffiehuis 5 uur door, P-. Breukel het ver- en bij bouwen van het perceel Kalverstraat no. 54, te Velseroord. De rondvlucht door Engeland. Gisteren werd de tweede étape (wegvak) afgelegd dat liep van Hendon naar Edin- burg, met verplichte landingen te Harrogate en Newcastle, 343 mijl (552 K.M.) Rond veertig duizend menschen waren naar bet vertrek der vliegers uit Hendon gaan zien. Het eerste vertrokken Beaumont en Vé- drines te 4 uur en 4 uur 0 min. 5 sec.; het laatste ging luitenant Cammel te 7 uur 11 min. 17 sec. Audemard moest te Bedford te- rugkeeren wegeus mist, om dezelfde reden daalde Astley bij Bedford. Védrines kwam te 7 uttr 4 min. te Harro gate aan, Beaumont te 7 uur 10. Ook te Edin burgh kwam Védrines het eerste aan te .11 u.; Beaumont volgde hem te 11 uur 18 min. Vele vliegers moesten onderweg dalen, we gens ongemak met hun motoren. Valentine heeft Edinburgh bereikt om 4 uur 28 min., Weymann verliet Hendon om 1 uur 7 min. en daalde te Leeds om 3 uur 30 min. Hij liep bij de landing eeti lichte schade aan een van de wieleu van zijn toestel op, wat hem waarschijnlijk twee uur oponthoud zou kosten. Hamel is veilig en wtl te Gasforth, bij New castle. aanstel-omen om 7 uur 40 min. Doodelijke val. Gplly, een drie-en-twintigjarige vlieger, is te Jurrev dood gevallen. De A.N.W.B.-feesten. De excursie van den A. N. W. B. naar Fol kestone is een groot succes. Op de „Prinses Juliana" was door de goede zorgen van de bestuursleden, de heeren Redele Lugard en Krayenhoff en de directeur van de „Zeeland" De Meester, plaats gereserveerd voor 400 bondsleden. De overtocht was bijzonder rus tig, het ontbijt werd op het dek gebruikt in bet gezicht van de krijtrotsen der Engelsche kust. Te tien uur was er receptie op het Stadhuis, daarna werdeen wandeling ge maakt naar het militaire kamp, een uur hui ten de stad gelegen. Verder vermaakten de toeristen zich aan het strand. Na een gemeenschappelijke lunch had een autotoer plaats. Des middags had een diner van 400 cou verts in „Wampach-Hotel" plaats, 's Avonds avondfeest in „Pleasnre-Gardens". Het meerendeel der toeristen ging met de nachtboot terug. Een zeventigtal toeristen gingen onder leiding van den heer Fockema naar Londen. Het weer was prachtig, de stemming genoegelijk. Woensdag, 26 Juli. OVERVEEN op de tuinen van den heer W. Faase 7 uur J. N. Warnier eene partij te veld staande aardappelen. LISSE in de JWitte Zwaan" 7 uur Notaris J. Tuymelaar twee partijen bloembollenland aan de Kanaalstraat nabij de Brug onder Lisse. BEVERWIJK in botel „Ter Burg" 12 uur Not. M. j'Donker Hyaeinthen- en Tul penland met woonhuis en bollenschuur aan den Grooten Houtweg onder Wijk aan Duin. Pastoor Juffermans. t Hedennacht is de ZeerEerw. Heer pastQor C. J. Juffermans te Weesp overleden. Zijn toestand was in de laatste dagen weer ver ergerd, zoodat het einde elk oogenblik ver wacht werd. Zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, is de waardige priester overleden. God bebbe zijn ziel. BEVERWIJK, 25 Juli. Postelein f 0.100.20 per mandje; Andijvie f 23 per 1O0 krop; Zu ring f 0.40 per mandje; Wortelen f 67, As perges f 25—30, Uien 'f 3—4, Pieterselie f 3—4, Selderij f 5—6, Rabarber f 2—3 per 100 bos^ Komkommers f 2—3, Perziken f 4—5 per 100 stuks; Nieuwe aardappelen f 45 per H.L. Peulen f 5—6, Doppers f 4—5, Capucijners i 4 —6, Raspers f 5—6 per 100 pond; Tutnboo- nen f 1 per zak; Snijboonen f 0.80—1, Peren f 5 per mand; Heerenboonen f 912 per 100 K G.Bloemkool i 2—6 per 1O0; Sla f 1.40- 1.60 per 100 krop; Aardbeien f 6 per 100 m. Officieele telegrafische opgave van het Me teorologisch Instituut te De Bilt: Dinsdagmorgen ten 10 uur. Hoogste barometerstand te Horta 771.1. Laagste barometerstand te Thorshavt Verwachting: (tot morgenmiddag 12 uur:) Zwakke wind uit Zuidelijke richting. Toe nemende bewolking. Mogelijk regen of on wee Zeilde temperatuur. De temperatuur in Haarlem: Hedenmiddag 12 uur wees de thermometer, 76 gr. F. 19 C. Laagste stand hedennacht 60 gr. F. 16 C. Hoogste stand van gisteren 75 gr. F. 19 C. Getrouwd: J, J. JONCKBLOEDT EN M* a- J. D. BA ATEN, Haarlem, 25 Juli 1911. makelaar Gevraagd:' voor des morgens eenige uren en Zaterdags den geheel en dag. Br. No. 29496, bur. van dit blad. BELEEFD AANBEVELEND, ea Woensdagmiddag 2 uur en Entrée 10 cents per persoon, 's AVONDS 8 UUR Entréa 25 cents per persoon. OP des namiddags na 5 uur in het Ver kooplokaal „De Gouden Leeuw", in de Kromme Elleboogsteeg nabij de Zijl straat te Haarlem. Ten overstaan van den Notaris VAN mefc afzonderlijke Bovenhuizen en Er ven, aan de Tulpenstraat. Get. No. 13,19, 21 en 23, allen zwart en rood, Kadastraal bekend in feectie K. No. 820, 824, 825,826. respectieve lijk groot 60, 55. 55, 55, c.A. Bezichtiging Dinsdags en Donderdags en op den verkoopdag van 2—4 uur. Breeder bij biljetten omschreven. De bewijzen van eigendom en veil- conditiën zullen drie dagen vóör en op den verkoopdag ter inzage liggen ten kantore van voornoemden Notaris, Bolhuizen 2. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van genosmden Notaris en bij den Heer FRANS ERDTSIECK, Kantoor van Vaste Goederen, Kruis straat No. 2. AFD. HAARLEM. In de Bestuursvergadering van 21 dezer is uitgeloot bet aandeel no. 47 (zeven en veertig) hetwelk betaalbaar is op 1 Augustus a.s.. Benevens de coupon no. 7. De uitbetaling heeft plaats op 1, 2 en 3 Augustus a.s., des morgens van 101 uur, in het Bonds- gebouw Smedestraat 23, of bij den penningmeester, Auegang 26. Op Woensdag 26 Juli 1911, des avonds ten 7 uur, op de tuinen vartr den heer W. Faase. aan den Bloe- mendaalsehen weg te Overveen, zal deurwaarder J. N. WARNIER pu bliek verkoopen eene groote partij aldaar uitmuntend te veld staande aardappelen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 3