m DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. 400 gulden uitgekeerd. m Si m MM MM EERSTE BLAD. STADSNIEUWS. Zaterdagavondpraafjes; Kinderhuisvest 29-3l-33f Haarlem AGENDA. zatereag 12 AUGUSTUS tssa SBste iaar^anq No 7805 iureamx van Redastie en Administratie InfercomntsinaaS Telefoonnummer 1428. Voor advertentiën @n reclames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RlCARDO's Advertentie-Bureau, M. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, Int. Telefoon 1020. Alle betalende abonnéa op dit blad, die In bet bezit eener verzekeringspolis zQn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor; GULDEN bij Jg |ff| jfl lil §11 GULDEN tb 11 ÜT GULDEN bij E Ift fffl GULDEN bïï til De uitkeerlng dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Gcean" Bijkantoor voor Haarlem de Nsderisndsche Oedletbank Nieuwe Gracht li Dit nummer bestaat uit uier bla den, ut. o. de Officiëele Kerk- lijs't en het Geïllustreerd Zon dagsblad in 8 bladzijden. Schouwburg Jansweg 8 uur Nederl. Tooneelvereeniging Maria Stuart. Haarlemsche Alledagjes Ho. 339. alweer een uitkeering. ABO^NEtfiENTSf'RUS: per 8 maanden voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) Voor de overige plaatsen in Nederland, franco per post Afzonderlijke nummers 3,86 1,36 1,80 ö,08 CRIJS OER ADVERTENTIE 11; Van 16 regels 60 oent (contant 50 cent) Iedere regei meer 10 oent Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 oent per regel. (Buitenland 20 cent Beolames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 oent (6 regels), driemaal voor 50 cent contant.) 1000 levenslange onge- 1111 QUljDEN fcö ^|li| verlies van een I Vverües van -fyhl I verlies van v r es an Bchiktheid to« ^UII overladen. UtJU of voet> 8U|f éénoog. 1UU éen duim. één wijsvinger. GULDEN bU verlies van één anderen vinger. Voor >le nagelaten betrekkingen van onzen door een noodlottig ongeluk om het leven gekomen polishouder No. 5433 (Kerklaau Vo gelenzang) ligt het bedrag der uitkeering ad f 400.— ten onzen kantore beschikbaar. DE ADMINISTRATIE. Zondag, 13 Augustus. Gebouw „St. Bavo" 8 uur The In ternational Bioscope-Voorstelling. Sociëteit „Vereeniging" 8 uur Henri ter Hall. Revue: „Zie je ze vliegen?" De Kroon 2 uur en half 4 Alberts Frères Bioscope-Voorstelling. Brongebouw 8 uur Solser en Hes se. Stoel en Spree Parklaan C uur Jan Smees. Verder: de verschillende kermisvermakelijk heden. Teyler Museum van 14 uur Toe gang vrij. BLOEMENDAAL. Hotel Duin en Daal half 8—half 10 uur Concert. Maandag, 14 Augustus. G ebiuiw ..S t. Havo" R. K. Volkshond half 9 uur Ondersteuningsfonds, 8 uur The International Bioscope-voorstelling. Schouwburg Jansweg 8 uur Nederl. Tooneelvereeniging Op Hoop van Zegen. T e y 1 8 r's Stichting cp do gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstelling van kunstwerken, berustende in do verzame ling van Teylsr'a Museum do gravures, van I.ucas van Leyden, geb. 1494 te Leiden, aldaar overleden 1533. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 10—5 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen en R.-K. Feestdagen. BLOEMENDAAL. Hotel Duin en Daal Concert. die door een droevig ongeluk liet leven verloor, ten goede gekomen. Door de bemiddeling van onze Directie werd lieden weer vierhonderd gulden uitgekeerd. Dat is nu binnen korten tijd de tweede groo- te uitkeering, en nog een derde is in behande ling. Wij vestigen de aandacht van onze lezers op deze gebeurtenissen: ze zijn belangrijk genoeg om bij de keuze van een courant, afgezien nog van de principiëele vraag die vóórop staat, in aanmerking te komen I Onze gratis-verzekering is alweer aan de na gelaten betrekkingen van een onzer abonné's, CLXXXII. ongelooflijk verhaalen waarom de kermis zoo stil is. Den een zn dood is den ander zn brood - Een praatje over „Consumptie en een gerechte klacht. Volkshumoren een belangrijke dag voor Roomsch Haarlem Ik heb' van' de weck voor waar hooren ver dien, dat een kip aan den Schalkwijkerweg in daals van rauwe, zachtgekookte eieren zouheb- en gelegd, maar gelooven doe ik het nog niet. Inlusscken is het wei zóó heet geweest, dat je he oppervlakkig beschouwd voor moge lijk zoudt houden, al zou zoo>n wonderki dadelijk geëxpedieerd zijn naar h(Jl kerm;s(erj rein ,k houd het ervoor dat zelfs om dat mirakel Ie zien, de menschen voor de hitte muden zijn teruggeschrikt. Althans ik schuif het op de warmte dat we dit jaar zoo'n jjjzonder kalme, stille, absoluut niet rumoerige vermis hebben, voor een groot deel ten min de, want de geblaseerdheid van ons publiek waarover ik al eens verleide, doet er natuur lijk óók boel wat aan toe. Maar die hitte: .wie gaat er bij zulk weer, in een atmosfeer van ïcii hoogoven, naar een. stoomdraaitent om door elkaar geschud te worden, of naar een arti.fi- uèele cake-walk, de verbasterde moderne uit- PERSONALIA. Tot commies-redacteur ter gemeente-se cretarie te Zwolle is benoemd mr. R. Wbaron Van Lijnden, doctor in de Staatswetenschap, advocaat en procureur, alhier. De heer J. H. Peper, alhier, is te 's-Gra- venhage geslaagd voor het akte-examen En- gelsch L. O. Onze stadgenooten, de heeren P. Krabbendam; B. J. W. Lacet; A. G. O. Meijer; O. B. H. van Nes en M. A. S. Nol te, zijn te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen liand- teekenen. Voor het examen gymnastiek L. O. slaag de te Utrecht o.m. de heer W. A. van Liefland, alhier. Voor liet notarieel staatsexamen, eerste gedeelte, is geslaagd onze stadgenoot, de heer F. T. C. Seignette. KENNEMER PADVINDERS. Men schrijft ons: Op Dinsdag 15 Augustus a.s. des middags te 4 uur zal in den tuin van het Brongebouw, dat daartoe welwillend ter beschikking is gesteld, de installatie plaats vinden van de eerste Ken nemer Padvinders. Ongeveer 70 jongens, die reeds geruimen tijd onder de onvermoeide lei ding van den heer Numans de oefeningen heb ben meegemaakt, zullen daarbij na aflegging van de vereischte belofte „dat zij hun, uiterste best zullen doen een flinke Hollandsche jongen te zijn en de Badvinderswet zullen gehoorza men", tot padvinder worden aangesteld. Deze wet legt hen de verplichtingen op van betrouw baarheid op hun woord, oprechtheid, hulpvaar digheid, spaarzaamheid en ridderlijkheid, ter wijl zij hun mee-padvinders, tot welken stand ook behoorend, als hun broeders hebben te be schouwen. Zij hebben tot plicht anderen te helpen en voor anderen nuttig te zijn, rooken niet, vloeken niet en kwellen geen dieren. N og steeds ontmoet men vele personen, die geen juist begrip hebben, wat de padvinderij ei genlijk beteekent; voor hen volge hier nog eens een korte uiteenzetting van deze internationale broederschap, die titans ongeveer 500.000 jon gens over de geheele wereld omvat en hare vertakkingen heeft in alle Europeesche landen, in de Vereemgde Staten, Canada, Peru, Argen tinië, tot zelfs m China toe. Al deze jongens van zoovele rassen en nationaliteiten streven naar één doel: zichzelf te oefenen in handigheid, flinkheid en moed, nuttig te zijn voor anderen en klaar te zijn om overal te helpen, waar hulp noodig is. „Be prepared" is hun leus, „Weest voorbereid en houdt u gereed": Een padvinder besteedt niet al zijn vrijen tijd uitsluitend voetballen, ofschoon liij daarom volstrekt nog geen anti-voetballer behoeft te zijn, maar hij trekt met zijn kameraden naar buiten, om daar te kampeeren, weet zijn eigen potje te stoven, herkent menschen en dieren aan hun voetspo ren, weet op een afstand berichten te seinen, is op liet kompas en in de sterrenbeelden even goed thuis als op de huisklok, weet in de stad hulp te verleenen aan politie en brandweer, en bovenal, staat overal in hoog aanzien, omdat men heeft leeren inzien dat op zijn hulp gere kend kan worden. Zijn oefeningen bestaan uit pionieren, boomen hakken, vuren maken, koken, bakken, den weg vinden met kaarten, zon, maan en sterren, hoogten en afstanden schat ten, seinen met armen, vlaggen, lichten en Mor- se-teekens, eerste hulp bij ongelukken, ambu- lancewerk en ziekenverpleging. Voegen wij daar nog aan toe practischs kennis van de natuur, van boomen, planten en dieren, een hygiënisch leven met doelmatige lichaamsbeweging en spelen en het vermijden van rooken en drinken en soortgelijke uitspattingen van den jongens leeftijd, het betrachten van hulpvaardigheid, ridderlijkheid en beleefdheid, en het oefenen van wilskracht en volhardingsvermogen. Hier mede hebben wij ongeveer een beeld van de aantrekkelijke leerstof, die generaal Baden Po well onzen jongens voorzet en die zoo volko men past in den zin voor het avontuurlijke, on verwachte en romantische, dat ons allen in onze jeugd eigen is. In ons land omvatten de organisaties thans naar schatting te zamen ongeveer 5000 jon gens, waarvan er op dit oogenblik, in de dagen van de schoolvaoanties, honderdtallen te voet of per fiets hun vaderland verkennend rond trekken, tenten en keukengerei met zich voe rend, kampeerend in veHen en bosschen. Gelijk boven vermeld, komen hier ter stede thans ongeveer 70 jongens voor installatie in aanmerking; het aantal liefhebbers, die zich voor oefening hebben opgegeven, is echter vele malen grooter. Toen aan het einde van de vo rige maand het aantal jongens, die zich bij den Hoofdleider hadden aangemeld, ruim drie honderd beroeg, heeft het Bestuur zich tot zijn grooten spijt genoodzaakt gezien, de in schrijving te sluiten, tot hij tijd en wijle voor zien zal zijn in de dringende behoefte aan meer dere leiders en ruimeren financiëelen steun. Te vergeefs heeft het Bestuur tot nog toe rondge zien naar een voldoend aantal personen, die zich willen belasten met de niet-gemakkelijke, maar dankbare taak van troepleider. In vrijwel alle grootere plaatsen van ons land bestaan thans padvinders-organisaties; gewoonlijk ziet men daarbij als instructeurs optreden officieren, leeraren, onderwijzers of studenten en als pa trouille-leiders leerlingen uit de hoogere klas sen van hoogere burgerscholen en gymnasia. Zouden dan hier in Haarlem niet zulke perso nen te vinden zijn, die zich ten bate van onze jeugd eenige opoffering willen getroosten? Het Bestuur hoopt van harte, dat de a.s. installatie, waarbij aan alle belangstellenden gaarne toegang zal worden verleend, voor ve len een aanleiding moge zijn, nader met de pad vinderij te komen kennis maken, en dat daarna velen zich zullen beschikbaar stellen, eens of meermalen per week een groep jongens ter op- aank leiding onder hunne leiding te nemen. En dan zijn er nog twee punten, welke drin gend voorziening behoevende onvermijdelijke onkosten, aan de organisatie verbonden, maken ruimen finantiëelen steun onmisbaar. De jon gens ontvangen hun geheele uitrusting van het Bestuur, terwijl de meeste ouders deze slechts met 'n gering wekelijksch bedrag kunnen te rugbetalen. Daarom is een vrij groot bedrijfskapitaal een onmisbare conditie, alvorens meerdere jongens in opleiding genomen kunnen worden. In de derde plaats zijn oefenterreinen noodig en voor het a.s. winterseizoen lokalen, waar hij ongunstig weer de oefeningen kunnen plaats vinden. Daarom zou het Bestuur gaarne de be schikking hebben over één of meer liefst rui me lokaliteiten. Een leegstaand huis, een schuur, een stal, een hooizolder, een oude schuit desnoods, alles kan dienst doen; de jongens zorgen zelf voor opknappen, inrichten en schoonhouden. Wie deze beweging steunt, steunt een goed doel. Onze jeugd gaat er niet op vooruit: de Hollandsche straatjongen dreigt een berucht type te worden, maar toch zijn de HolJaudsche jongens nog „Hollandsche jongens", van het materiaal gemaakt, waaruit mits onder goede leiding mannen van stavast kun nen opgroeien, bezield met denzelfden onder nemingsgeest als onze voorvaderen, als de Tromps en De Ruyters, flinke, zelfstandige, weldenkende en goed handelende burgers. DE R.-K. MILITAIREN-VEREENIGING. Morgen over acht dagen, Zondag 29 dezer, zal het nieuwe gebouw der R.-K. Militairenvereeni- giug aan de Zoetestraat, dat reeds eenigen tijd gereed is en algemeen de aandacht trekt, plechtig worden ingewijd. Mgr. Callier, Bisschop van Haarlem, zal Zelf de plechtige wijding van het gebouw verrich ten, des avonds ten kwart voor zeven, terwijl daarna in de St. Jozefslcerk om half acht een Pontificaal H. Lof zal plaats hebben, door Z. D. H. gecelebreerd, waaronder de indrukwek kende plechtigheid der opdracht van de nieu we leden. Voor de R.-K. Militairen zal deze geheele dag een feestdag zijn: met een algemeeue H. Communie naar Roomsche zede beginnende, zul len zij des namiddags een feestelijke uitvoering voor genoodigden geven in St. Bavo. Het belooft voor Katholiek Haarlem Zondag a.s. een gewichtige dag te zijnl FABRIEKSVACANTIE. Hedenmiddag te 12 uur is het personeel der „Werf Oonrad" alhier, tot a.s. Donderdag met vacantie gegaan. Een groot genot met de warmte dezer dagen. TENTOONSTELLING VAN AFGESNEDEN BLOEMEN. Het Hoofdbestuur van de Alg. Vereeniging van Bloembollencultuur bericht, dat op Maan dag 21 Augustus 1911 in één der lokalen van de Sociëteit „Vereeniging" bij voldoende deel neming eene tentoostelling van afgesneden bloemen van Lilium speciosum (lancifolium) en van hare variëteiten zal worden gehouden. Het Hoofdbestuur meent dat, gezien de belangrijk heid van dit artikel, daartoe alle aanleiding bestaat. gave van den s toomdraaimofen, doch die naar ik hoor bij het publiek toch niet zóó in den smaak valt als de oude caroussel? Immers nie mand! En wie zal er bij een temperatuur van honderd graden of bijkans, zich willen wagen in een smoorheete tent om op nauwe bankjes onder het genot van dreunende muziek allerlei kunstenmakers zich in het zweet te zien wer ken? Er zijn echter van die naturen, die er schik in hebben, en die zelf opkoelen als ze een ander danig warm zien. Ik ken iemand, die geregeld: s avonds op de kermis de „cake-walk"-tent be doti'nflleeu ,om zieh 0,P te h'isschen eraan, hhl Darts t0t 7ovéél warmer hebben dan uyi iJat is een plezier KEGELEN. De kegelclub „T. O. V." behaalde op het in ternationaal kegelconcours to Amsterdam ge houden, den „achtenprijs" met 9 achten. De lieer W. Th. Blom, van hier, behaalde bij die gelegenheid den eereprijs. SCHIETEN. Heden is de officiëele uitslag bekend gewor den van den schietwedstrijd, gehouden den 3en dezer te Delft, van den Kon. Ned. Bond van oud-onderofficieren. Onze stadgenooten zijn daar wederom schit terend uit het strijdperk gekomen. De afd. Haarlem, en de sehietvereeniging Generaal v. Merlen, behaalden in alle vier de korpswedstrij den een prijs. Korpswedstrijd Buks. Eereprijs, zilveren me daille, aangeboden door H. M. de Koningin- Moeder, alsmede een zilv. med. als 2e prijs. Korpswedstrijd geweer M 95: le prijs, verg. zilv. medaille, alsmede een bronzen medaille al? 3e prijs. Van de elf heeren die aan dezen wedstrijd deel namen, behaalden a-cht heeren een perso- neelen prijs, en zeven heeren een prijs in den Vrije baan wedstrijd. De kristallen bokaal op zilveren voetstuk met inscriptie, aangeboden door de afd. 's-Graven hage, is behaald door den heer G. W. O. van Sassen, van de sehietvereeniging Generaal van Merlen, alhier. HOE WARM HET IS! Gisterenmiddag en hedenmorgen zagen wij U Bloemendaal en hier ter stede enkele Indisch menschen in hun witte Atjeh-jasjes en wit: n bioek. 't Is er ook wel weder voor. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. Het Museum van Kunstnijverheid alhier werd dezen zomer door een groot aantal vreemde lingen bezocht; de bijzondere fraaie ligging en de in vele opzichten merkwaardige verzame ling trekken meer en meer de aandacht van belangstellenden. In de aan het Museum verbonden School voor Kunstnijverheid wordt op het oogenblik eene ekc'.rische verlichting aangebracht; er worden maatregelen genomen, deze verlichting aan de strengste eischen te doen beantwoorden. Zondag is de toegang tot het Museum koste loos. ONZE INDUSTRIE. De „Avondpost" verneemt, dat aan de werf „Oonrad" alhier, door de Nederl. Vereeniging ten behoeve van Zeelieden van elke nationali teit is opgedragen het vervaardigen en de le vering van een nieuw hospitaal-kerkschip. De levering moet geschieden vóór of op den len April 1912. De kosten van het vaartuig zui len bedragen 44.990. De lengte zal bedragen ongeveer 34 meter, de breedte 6.50 meter. Het scliii) zal voorzien worden van een 2 cylinder Kromhoutmotor van 76 I. P. K. De snelheid van het vaartuig zal 7 Engelsche mijlen per uur bedragen. In het volkslogies zullen 8 kooien voor de equipage worden aangebracht. In het hospitaal vindt men 8 ziekenkooien. Verder zul len worden aangebracht een badkamer, een hut voor te isoleeren zieken, enz. enz. (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.) iTmiiZafke mens^hen dauMlgïouderd1\iaaag ik mij af, Wat anderen dan toch bewegen zou m m deze ontzettend-heete dagen nog op de ouderwelsche muite.- u mantei met hossen en springen en zingen en joelen, kermis le houden! Eerlijk cezegd, zijn de lutdjes die dat deden, ook zeld- 6 zaam geweest, lijkheden" Maar „den een zn dood is den. ander z'n brood'want de oreirhuishouders en bierverkoo- pers hebben geen handen genoeg gehad om de menschen te bedienen, en ik zou van de redactie wel eens willen hooren, hoeveel tonnen hier er in deze week zijn opgedronken, en hoeveel hectoliters kwast en okshoofden spuitwater en limonade er verzwolgen zijn! Die massa moet pngeloofelijk groot zijn en ware het niet dat ook déar weer een minder voordeelige kant aan zit voor sommigen, dan konden de bierhandelaars zich in de handen wrijven. Dat minder-voordee- S'e 's hot flesschenverlies. Ik heb vroeger óók al eons daarover gesproken menschen, die geen speld op straat zouden op- tapen en willen houden, die 11U11 even.men.sch om de dood niet zouden durven bestelen, die zoo -eoilijk zijn als goud, maar die er desal niettemin. absoluut geen boen in zien, om de eege toiertleschejs ot andere fless-chen le ge bruiken ivoor hef een of ander doel, ze laten slingeren dat ze wegraken of ia sche..v'eil vall kortom, tdte do leveranciers meer sthade doen dan waaneer ze de lim011^(^0 onbelasld lieten^ of het tlaschje bier niet zoudeu willen hono- reeren. iWant de fle.-chjes zijn gemeenlijk veel meer .waard dan' er ia zin En zoo gebeurt het, dat hoe grooter de omzet wordt, des te. meer de plaag van het flesschenverlies uitbreidt en ik heb cijfers gehoord, die mij waarlijk ver steld doen staan! Aan dit praatje over „con sumptie" wil ik, om bij de zaak te blijven, tevens een klacht vastknoop en die ik van de week door een heele reeks van stadgenooten van allerlei rang en stan d heb hooren ui'.en, en die het toch ook goed is om maar eens t'n het openbaar te behandelen, namelijk dat in twee van de groote amusementsgelegenhedeii, die door het volk bezocht worden in de kerm is week, de consumptie" zoo buitengewoon slecht is. Ik wil die twee groote i nrichtingen hier niet noemen, maar ook zonder dat weet iedereen welke ik bedoel, pmdat ieder het op zijn tijd wel eens heeft ondervonden. Inderdaad is dat een groot nadeel, dat moet nawerken op de exploitatie van zulke inrichtingen, en 'dat menigeen ervan weerhoudt, althans buiten den kerm Glijd,om zul ke inrichtingen te bezoeken. Een verbetering in dit opzicht zou waarlijk meer dan gewenscht zijn, en de wensch dien ik uitspreek, is dan er zijn nog altijd toch ook niet zóó dol en onmogelijk, dat me de vraag „van den dag", zal ik maar zeggen, behoeft te worden toegevoegd: „of ik ze zie vliegen!" Die goedgekozen, tilel voor een revue, die naar ik hoor buitengewoon in. den smaak valt van ons publiek, is een onuitputtelijke brou van grappen en grollen voor de goegemeente, en overal hoor je hel, evenals je overal ook dat hartverheffende lied je hoort tegenklinken „En o, wat heb ik een lol gehad!" Het kan wezen, dat 't waar is, maar er blijkt uit dat héél wat te doen is onder ons volk. Die „lol" -er aan verbetering van den volkszang toch nog in kwestie is '11 deel van de feestvreugde der Arn- sterdamrche Jorda-ners over de jaarlijksche komst van het Prinsesje in de hoofdstad, welke al thans de eerste maal schijnt aanleiding gegeven le hebben tot de nu zoo populaire vraag: heb je t kind al gezien? Ook betreffende dezen spre kendten tilel hoorde ik dezer dagen een go-ede mop, die den volkshumor van z'n aardig sten kant doet kennen. Onder degenen, die inet groo te letters die sprekende vraag bij wijze van reclame aankondigden voor hun winkelraam was ook een sigarenwinkelier, die net precies een paar dagen vóór de kermis zich een baby liad aange chaff. En toen hij met flinke letters de vraag op z'n ramen plakte „Heb je 't kind al gezien?" liep de heele huurt le hoop en ontel baar waren de bezoekers, die op die vraag een ontkennend antwoord gaven, vereerd waren door de invitatie, zooals ze zeien, en langs hunneus weg vroegen, of het dan zóó'n bijzonder en buitengewoon kind was, dat onze sigarenman er zulke reclame voor maakte! Zoo gaat het: het volk merkt de:i huoiorisli c'ien kant der dingen gauw op, en weet dien ineens aan le geven. Zoo hoorde ik een ander voorbeeld deze week spreken over „het fort in de Zoetestraat'waar mee mij bleek op drastische wijze het nieuwe gebouw van de R.K. MNiiairenvereenigin.g te zijn bedoeld dat tusschen de lage huisjes daar en door z'n oorspronkelijken vorm en witte kleur inderdaad een krijgshaftig voorkomen heeft. Ik hoor, dat het „fort in de Zoetestraat" nu de volgende week zal in gebruik worden genomen; de plechtige inwijding van het gebouw was al op vroeger bepaald geweest, maar toen de sol daatjes van ons regiment naar Amsterdam moes ten om het anarchistisch gespuis te bedwingen, moest de plechtigheid natuurlijk worden uitge steld. Uitstel is echter geen afstel: morgen over acht dagen zal Monseigneur de Bisschop, naar ik hooi-, Zelf het nieuwe huis komen inwijden, en in de Sint Jozefskcrk daarna een pontifi caal Lof celebreer en, waaronder de di maai bij zonder plechtige opdracht der nieuwe leden, al- lijd een hoogst-interessantE en aantrekkelijke plechtigheid, zal plaats hebben. Dat wordt een mooie en heuglijke dag in Roomsch Haarlem,, de opening van dat nieuwe Mililairenhuisl Ik kan dunkt me mijn praatje van vandaag dan ook niet beter beslui en dan met een heilwensch en eeu zegenbede aan den volijverigen directeur, kapelaan Noordman, die zoolang en zoo onver moeid voor een nieuw tehuis heelt gestreden en die nu zijn arbeid ziet beloond! 12 AUGUSTUS.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1