arsaflep BUITENLAND. Familie-Hotel. Ingezonden üededeelingen. BINNENLAND. Ingezonden mededeegsngen. Grand üste! de Me, Oentruni Matige Prijzen. Aanbestedingen. NIEUWS UIT DEN OMTREK. Mevr. G. v.d Brink, Corsetière. Keizersgr. 717, Amsterdam. Tel. 1751, Gevraagd, 63 ue Richaliau. Best en comfortabelst OVERZICHT. Z. H. DEN PAUS. (We hebben gisteren, onder Nagekomen be richten" een onrustbarend Een ter - telegr a m over den toestand van Z. H. de Paus gepubli ceerd dat nu echter blijkt te slaan op den toe stand van enkele dagten geleden. Sinds dien is de H. Vader geregeld voor uitgegaan in beterschap, ten al is alle onge rustheid nog niet geweken, toch is het wel duidelijk dat de berichten van de Italiaan- sche bladen, die spraken van onmiddellijk levensgevaar, overdreven waren. Een nieuw Reu ter-telegram uit Rome be vestigd dat laatste, want het telegraaf-agent schap seint: .,De algemeene gezondheidstoe stand van den Paus is bevredigend. De in wendige organen funotioneeren regelmatig. De pijn in de knie verdwijnt en de gezwollen heid vermindert. „De Paus ligt te bed, maar staat nu en dan een poosje op. Hij gebruikt melk en mine- raalwater. „De Paus is zwak, maar de berichten om trent de gedruktheid zijn overdreven. De be wering, dat de Paus aan nierontsteking of puderdomstuberruloee lijdt, is onjuist." De gebeden der geheele Christenheid zul len de verhieven gevangene van het Vatidaan, die niet in ander klimaat en een koelere luchtstreek verfrissching en genezing kan zoeken, ongetwijfeld steunen: van heel de wereld stijgt een vurig smeekgebed op "tot den Heer, dat Hij Zijn p 1 aatsbek 1 ceder op aarde nog lang moge sparen voor de Kerk en de wereld! Terwijl wij dit schrijven, ontvangen wij juist een brief van onze correspondent e te Bo rne, Baronnesse .WasethJewich v. Sehilfgaar de, die den toestand van Z. H. den Paus niet gunstig inziet. Deze brief is echter Maandag j.l. reeds verzonden, dus vóór de berichten van beterschap, hierboven medegedeeld. tWij zullen de Bomeinsahie kroniek van onze correspondente a-s. Maandag opnemen. De staking in ENGELAND heeft gelukkig een gelukkiger keer genomen. Partieel verbetert de toestand, en 'zoo is nu jWeer de staking der schuitenvoerders geëin- 'digd. De laaatste moeielijkheid voor eene eindoplossing is hiermede uit den weg ge- ;ruimd, en het zag er dan ook gisteravond hij de Londensdhe dokben veel rustiger uit. Het einde der groote staking is klaarblijke lijk in 't zicht. Er had geen enkele noemens waardige gewelddadigheid plaats onder de dokwerkers. Men schijnt de gedachten wisse ling in de Kamer van Koophandel als een aanwijzing te beschouwen voor ©en gunstige beëindiging. i De spoorwegmaatschappijen zijn niet in staat de goederen af te leveren, maar deelen het hoopvol gevoelen, dat het nu niet lang taeer duren zal. Te Liverpool is: men minder optimistisch- Er zijn daar tweehonderd man 'cavalerie aan gekomen. De lord-mayor van Liverpool ontving een brief van invloedrijke scheepseigenaren, waarin wordt aangekondigd, dat er a.s. Maandag een algemeen© uitsluiting -van dok werkers zal plaats hebben, tenzij al de ar beiders der verschillende bedrijf süfdeelingen weer aan 't werk gaan. Een rij wagens met ïnet voedingsmiddelen, kwam van de dokken op de centrale markten aan, onder sterke mi litaire bewaking. In de gisterenavond gehouden zitting van het Lagerhuis zeide minister Samuel in ant woord op een vraag betreffende de staking, dat de regeering maatregelen heeft genomen, zoodat de voedselvoorziening te Londen in teder geval beveiligd is. f NPtP.BjNAéVT Kapitein Kellty, de officieren en de equi page van het Engelsche stoomschip „Silver- ton", hebben op het oogenblik der botsing al bet mogelijke gedaan, maar voor zij zich eerst goed rekenschap konden geven van hetgeen er gebeurde, was de „Emir" reeds in de diep te verdwenen. Kapitein Kellty heeft een meisje van 4 jaar gered. Het kleintje kon wel vertellen, dat zij Pura heette, doch haar familienaam wist zij niet. Haar vader en moeder zijn ver- gekost, waarnevens hij' tevehs bevel gaJ' 'de gevangen genoimlen militairen wieidieir op .Vrije vleten te 'stellen. S Idet uitblijven van madiadeelingen ter zake vond uitsluitend zijn grond in de omstandig heid, dat het Port-ugeosehe bewind nadruk kelijk verzocht had aan. het geschrevene en besprokene geen openbaarheid te geven. Een „neutraal" blad! In het laatst ver schenen Zondagsnummer van „De Courant" komt voor een teekening, die voorstelt een hoerenkamer, waarin als handelende perso nen de boer met zijn vrouw en de naar pen sion zoekende gasten. Onder dit plaatje de „mop", die niet veel in heeft, doch een leelijlce bijsmaak geeft en de richting van „De Courant" weer eens duidelijk typeert. De teekenaar heeft blijkbaar gedacht dat de mop niet insloeg, indien liet geen kamer was, waar het kruisbeeld aan den wand hing. JMen moet toch bepaald den indruk krijgen, dat zulke domme boeren alleen onder de ka tholieken voorkomen. Of de teekenaar echter niet dommer is die dronken. De kapitein van de „Emir" heeft verschillende ernstige verwondingen opge-voor zulke onbenullige bladvulling het beeld loopen; zijn rechterarm is gebroken en zijn j van c'en Zaligmaker gebruikt. (Ctr.) toestand was van dien aard, dat hij naar het j Gearresteerd. De vertegenwoordiger voor hospitaal moest worden overgebracht. j Rijnland en Westfalen van de Amsterdam- De geredden verklaarden, dat de „Emir" sche firma Michel Bosnak, Otto Keiendorf ten gevolge van den dikken mist zeer lang zaam voer. Alle passagiers, die in de hutten sliepen, zijn op één na verdronken, en de gene, die gered werden, stonden op het oogen blik, dat de catastrophe voorviel, op de brug van het schip. De „Silverton" zond dadelijk drie sloepen. Bij de reddingswerken speelde zich de verschrikkelijkste tooneelen af.... Onder de geredden van de „Emir" bevindt zich o.a. ook de echtgenoote van den Fran- schen consul te Tanger. John W. Gates, f In Parijs is na een Lang durige ziekte overleden een der bekende Am-; rikaansche milüonairs, John W. Gates. Hij was 56 jaar en begon zijn zakenloopbaan als hou der van een kleinen winkel in aardewerk en glaswaren in een stadje van Illinois. Later verdiende hij veei geld met den handel in prik keldraad. Hij organiseerde de American Steel and Wire Cy. (nu een onderdeel van de Uni ted States Steel Corporation) en speelde verder een rol van beteekenis in de wereld der spoor weg-financiers. kir. J. O. DE MAE EZ OYENS j Uit Partenkirchen wordt gemeld: Het lijk van den oud-minister d© Marez te Essen, die dezer dagen was verdwenen met een bedrag van 50,000 mark, is naar men ver neemt, te Hamburg gearresteerd. Hij had nog slechts een bedrag van ongeveer 600 Mark in zijn bezit. Bloemenversiering. Men schrijft nit Utrecht: Het gemeentebestuur heeft eene eigenaar dige bloemenversiering voor de binnenstad bedacht. De pui van het Stadhuis prijkt nog met den bloementooi en de groote kroonlau- rieren, welke aldaar bij het Koninklijk be zoek werden geplaatst. Deze versiering blijft gedurende den verderen zomer. Verder wor den de palen van de electische tram ter hal ve hoogte voorzien van ronde bloemenman den. Deze vroolijke versiering wordt gelei delijk ingevoerd. Elk jaar vijf palen. Oji die wijze is na afloop yan eenige jaren de geheele binnenstad getooid met kleurige bloemen manden, welke gedurende den zomer gere geld worden ververseht. Een uitstapje. Een 16-jarige „jongedame" maakte Zondag te Arnhem kennis met drie heeren, die in een auto zaten en haar vroe gen of zij een eindje mee ging toeren. Dat aanbod was te aanlokkelijk; en, ofschoon zij de heeren niet kende, stemde zij er mede in. De tocht ging eerst naar Zutfen en van daar naar Zwolle. In laatstgenoemde plaats werd overnacht en den volgenden morgen ging men naar Groningen. Dol veel pret bad Oyens is gevonden op twice uur afctands van ZÜ en om haar moeder gerust te stellen schreef Nieuwe groote brand te Antwerpen. Zoo als we in het kort al gemeld hebben, is Don derdag op Vrijdagavond weer een nieuwe groole brand ontstaan te Antwerpen. Nu in de dokken. Des nachts om half één brak de brand uit in het entrepot, toebehoorend aan de „Compagnie Générale des Magasins et En trepots Pnblics". Dit stapelhnis is bijna een halve hectare groot, zonder verdiepingen en staat nabij het Kempisehe dok, aan het Noordeinde van de Leien. Het bevatte voor tut dusver nog niet te schatten waarde aan wol, katoen, salpeter, caoutchouc, rijst, maïs, enz. Het werd aan kooplui en natiën verhuurd. Na een half uur reeds zagen de pompiers, dat zij van het magazijn niets meer zouden kunnen redden. Dan vereenigden zij al iiun krachten om de omliggende gebouwen te be hoeden. De menschen vluchtten met hun huisraad en vele paarden werden uit de stal lingen gehaald. Het was een tooneel van on beschrijflijke verwarring. Tegen vier uur barstte naast het brandende gebouw als 'tware een vulkaan open; de straatsteenen werden wel tien meters hoog geslingerd en een brandende massa borrelde als lava op nit een holte van wel twee meter diep en verscheiden vierkante meters groot. Een massa gesmolten salpeter was in liet riool gevloeid en daar ontploft. Een pompier werd vrij ernstig verwond en verbrand en moest naar het hospitaal vervoerd worden. Nog drie pompiers werden lichtelijk gekwetst of door ongelooflijke hitte buiten dienst ge steld. De brand is nog steeds niet geheel ge- bluscht, al is verdere uitbreiding van het vuur bedwongen. fractement. Het Engelsche Lagerhuis heeft besloten, zich óók een tractement toe te kennen. Het voorstel om aan de leden van het Hnis, die tot dusverre niet-hezoldigd wer den, een vergoeding van 4800 'sjaars te be talen. werd door bet Lagerhuis met 256 tegen 158 stemmen aangenomen. De Breiner Spioniiagezaak. Bij een ex pediteur te Geestemünde zijn een aantal kis ten in beslag genomen, toebehoorende aan een Engelscbman, die, als van spionage ver dacht, dezer dagen gearresteerd is. In de kis ten vond men teekeningen en plannen van verschillende Noordzee-vestigen. Ook heeft men brieven onderschept in geheimschrift en afkomstig van hooggeplaatste Engelsche of- ticieren. Het vergaan der „Emir". Over de ont vettende zeeramp, die in de straat van Gi braltar heeft plaats gehad, worden nog de »olgeilde bijzonderheden geméld: zij, dat zij goed bezorgd was en zoo hier en dan weer daar zat, alsof het met stoom ging. Yan Groningen was men naar Amsterdam getoerd en op den Dam lieten de heeren juf fie uitstappen; zij zeiden, dat ze nog een paar boodschappen moesten doen en spoedig op den Dam zouden terugkeeren. Wie echter terugkwam, de heeren niet; en daar het meisje geen cent op zak had, moest zij zich naar de politie begeven. Gistermorgen werd zij door de politie naar Arnhem gebracht en aan hare ouders terug gegeven. Een stoomketel gesprongen. Gistermor gen heeft de kapitein van de motorboot Me- Partenkircihen. De 'heer 'Oyens is waarschijn lijk verdwaald 'en hnderweg1 door een beroerte getroffen. Van berooving is geen sprake, daar van de voorwerpen van waarde, die hij hij zich hack geen enkel ontbrak. Nader wordt geseind De heer Oyens is van een hoogte van 100 M. naar beneden gevallen en was onmiddel lijk dood. Zijn lijk is toevallig gevonden door een houthakker. Gesproten uit een patricisch' Amsterdamsch. geslacht, bewoog wijlen mr J C. da Marezvjm Koningshavoll miadie studies, vete jaren ta midden van ]ian-Beek, uit de josephstroat, welk mois- delg- en credratwezen in een woord te mid loffi aan den van het economisch Even in zijn gehoor- yan de stoomboot Gutenberg te water testaa. is geraakt. Lijn diepgaaande en praletisehja hennis van j)c van den lsten stuurman A, Pohl- de toestanden deden op hem de aandacht va.l- manil en van (jen lichtmatroos H. Lehr wer- len voor de leiding van 'jen der belangrijke c|en hedenmorgen per spoor naar Bingen ver takken van Staatsbestuurde afdieeling Han- voerfj_ Dat van eerstgenoemde wordt in die nel en Spoorwegen, toen nog a,an het Depar-gemeente, dat van den ander te Bacharach tement van Waterstaat wereemgd. Vele jaren |e). aar(je besteld. heeft hij als hoofd, laatstelijk met den rang j De justitie heeft twee deskundigen be- van administrateur dezer afdoelmg', leiding noemd en beëedigd, aan wie het onderzoek geven aan de voorbereiding en uitvoering der j van cjR11 gesprongen ketel is opgedragen. Op -regeeringsmaatregelen op het gebied van j cje deelen van dezen ketel is beslag gelegd, handel en verkeer. Zij worden opgesteld op het terrein van de In het eerste Anti-revolutionaire Kabinetmachinefabriek en scheepswerf van de fïcina Kuyper, nam de heer de Marez-Oyens zitting als minister van Waterstaat. Al dadelijk wachtte hern in 'die eerste jaren van zijn ministeriëele loophaan leen moeilijke taak bij het uitbreken der spoorwegstaking in 1903. De aard en het karakter dezer bewe- Meermalen wordt een geneesmiddel gevraagd tegen de kwellingen van aambeien. Voor hen, die Poster's Zalf kennen, zal het niet moeilijk vallen deze vraag te beantwoorden. Allen, die aan aambeien lijden, weten hoe hinderlijk, pijnlijk en kwellend deze kunnen zijn. Dikwijls is het den lijder onmogelijk te staan, te liggen of te zitten en weet hij niet welke houding hij moet aannemen om de pijn tot bedaren te brengen. Aambeien komen ge woonlijk meer bij vrouwen voor dan bij man nen; zij worden vaak veroorzaakt door hard nekkige verstopping en vertoonen zich dikwijls na de geboorte van een kind. Voor aambeien, hetzij in- of uitwendig, is Foster's Zalf het geneesmiddel bij uitnemend heid. Vanaf de eerste aanwending doet haar verzachtende werking zich gevoelen en talrijk zijn de gevallen, waarin na het gebruik van slechts één doos de patiënt van zijn lijden ver lost was. Poster's Zalf (let op den juisten naam) is te Haarlem verkrijgbaar bij de heeren J. J. Göp- pinger, Groote Houtstraat 143a; en K. van Eden. Spaarne 38. Toezending geschiedt fran co na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één, of 10.voor zes doozen. Dr. Jules Félix, lijfarts van Z. M. den Ko ning van België, schrijft: „Ik beschouw het natuurlijke Franz Josef-bitterwater als een der allerbeste maagversterkende afvoermiddelen." mdcmiieidurieiv CU bl iltJUlföwei l VcUi lio lprlpn P. Smit Jr. aan den Oost-Varkenoordschedpk. laaie, zoodat er aan redden niet te denken viel. De naaststaande timmermanswerkplaats, schuur en woonhuis van den heer Kempe naars werden mede een prooi van het vuur. Het groote St. Aloysius-klooster was ook reeds door de vlammen aangetast, doch de brandweer wist dit gebouw te sparen. Zes kalveren en vier varkens zijn in de vlammen omgekomen en de geheele oogst is verbrand. Te Gasselte staat het door de boeren bijeen gebrachte koren, dat door de stoom- dorschmackine zou worden gedorscht, in brand. Water is niet bij de hand; met stok ken tracht men het vuur uit te slaan. Reeds is voor ongeveer 12000 aan koren en stroo, benevens de dorschmachine verbrand. Slechts 2 boeren hadden hun koren verzekerd. Te Heer-Hugowaard (N.-H.) is vermoe delijk door met lucifers spelende kinderen brand veroorzaakt bij den heer Overtoom, op de hoeve „Zeldenrust", in het noordeinde van den polder. Twee hooimijten stonden al spoedig in lich telaaie, terwijl daarna een schuur en vervol gens een houtboet door het vuur werden aan getast. Groot gevaar liep ook de hoeve zelve, aangezien deze zeer dicht hij de schuur stond. Door een zeil over het dak te spannen en dit met vereende krachten nat te houden, bleef de hoeve gespaard en konden ook de rijtuigen, gereedschappen enz., gered worden. Ongeveer 14 wagenvrachten liooi en eene partij strooi gingen verloren. De brandspuit heeft ten slotte het vuur in zijn voortgang kunnen bedwingen. Op een zolder hoven perceel 60 van de 2de Jan v. d. Heydenstraat te Amsterdam, is gistermiddag brand ontstaan, tengevolge van het spelen met lucifers door kinderen. De vier verdiepingen van dit perceel zijn door' breede gangen verdeeld in acht woniugeu met een zolder, die door latwerk in acht af- deelingen gesplitst is, zoodat het vuur zich gemakkelijk verspreiden kon, terwijl het bo vendien voedsel vond in de op enkele zolder- vertrekken opgeslagen goederen. De brandweer rukte met veel materieel nit en was het vuur spoedig meester, doch heeft niet kunnen voorkomen, dat de acht zolder- vertrekken geheel uitbrandden. Door de hitte bevangen! Te Wissekerke is Donderdagmiddag de zoon van den land bouwer Jacob Leendertse, hij het oogsten door de hitte bevangen en gisternacht over- V r.Zoudt u mij het juiste adres kunnen op-, geven van den Rev. Father P. J. Van Schie, missionaris in Californië, in het bisdom van Sacramento A n t w.Wend u tot den heer Jac. van Win kel, 's-Gravendijkwal 7, Rotterdam. Vr.Welke nos. zijn uitgeloot, van de aan- deelen der R.-K. Kerk te Oudenboseh. De trek king heeft 1 Augustus plaats gehad. Antw.Deze opgave is ons niet geworden. Wend u tot den een of anderen kassier. V r.Ik heb een huis gehuurd tot 1 Mei 1912. Door omstandigheden was ik genoodzaakt het huis te verlaten, doch mijn zwager heeft de huur overgenomen. Nu blijft hij in gebreke deze te voldoen, en spreekt de verhuurder mij daarvoor aan. Heeft deze daartoe het recht? Een geschreven overeenkomst bestaat niet tus schen mij en mijn zwager. Antw.: Wanneer uw zwager de huur niet overgenomen heeft met goedvinden van den verhuurder, zijt gij de aansprakelijke man voor de huurschuld. De verhuurder kan zich eventu eel daarvoor verhalen op al hetgeen uw eigen döm is. V r.Moet ik mijn twee-en-twintigjarige dochter, die slecht oppast, in mijn huis toela ten en haar verzorgen? Antw.: Ouders zijn niet verplicht om hun meerderjarige kinderen in hun huis toe te la ten. V r.Wij zijn van plan een fietstochtje te maken langs de volgende route: Utrecht AmersfoortVoorstZutfenArnhemU- trecht. Kunt u ook zeggen of dit een mooie weg is en hoe lang is de afstand Antw.: Deze tocht loopt werkelijk door mooie streken. Bondswegwijzers wijzen u ge makkelijk den weg. De afstanden zijn Utrecht Amersfoort 19.5 K.M., AmersfoortApel doorn 43 K.M., ApeldoornVoorstZutfen 20 K.M., ZutfenArnhem 29 K.M., ArnhemU- trecht 60 K.M. V r.Kunt u mij ook helpen om een vuile vlek uit een japon te verwijderen? Antw.: U neemt ons niet kwalijk dat wij nu juist niet veel voelen om japonnen bij u ta komen wasschen. Hoogstens willen wij u goeden raad geven, doch de enkele mededeeling dat er een vlek in uw japon zit, is niet voldoende. Wa* voor vlek? Daar komt het juist op aan, willen wij u kunnen helpen. Vr.Is het ook mogelijk om zijn geslachts naam te doen veranderen bij den Burgerlijken Stand? Tot wien moet men zich wenden en zijn daar kosten aan verbonden? Antw.: Voor verandering van geslachts naam (waaronder ook toevoeging van een tweeden naam begrepen is) is de toestemming van H. M. de Koningin noodig, aan Wie men dus een verzoekschrift heeft te richten. De kosten zijn nogal hoog, daar alleen voor regi stratie reeds een bedrag van 75 verschuldigd is. Een minderjarige kan een dergelijk verzoek schrift niet zelf indienen, doch zulks zal door den vader of voogd moeten gebeuren. Vastgesteld is reeds, dat de ontploffing niet veroorzaakt is door het heiasten of droog- hondeu van den ketel. Het voor- en achterschip hebben oogen- schijnlijk weinig geleden. Uit het voorschip ging verlegden toen echter het zwaartepunt zijn 2000 flesschen wijn gehaald; niet één was van het optreden 'dar regeering meer naar den j er gebroken. leider van het Kabinet, Minister Kuyper en j Het wrak van de Gutenberg is gistermid- naar het Departement van Oorlog, in ver- j dag half vijf- van de plaats des onbeils weg ban d met het in die dagen gevoerd militairgesleept. Nadat om het wrak een zestal reu- bestuur. j zenkettingen waren geslagen werd het door Na die staking heeft 'da heer De Marez j de vereende krachten van drie reusachtige Oyens als minister de verbetering der ar- beidsvoorwa,arden voor het spoorwtegperso neel ter hand. gianomen en gedeeltelijk tot stand gebracht. drijvende hokken gelicht, waarbij het zeker voor de bekwaamheid der leiders_ van het werk getuigt, dat het schip niet middendoor gebroken is. Twee sleepbooten van de firma Na zijn aftreden als minister wiard no-g i Smit Co. werden er nu voorgespannen en herhaaldelijk etan beroep gedaan op zijne j trokken het heele gevaarte, gedragen door de diensten of medewerking ten behoeve van den drie hokken, langzaam voort. Staat, de gemeente en bijzondere instellin-Twee andere booten bleven achteraan om gen ter ontwikkeling of bevordering van de het geheel in de goede richting te houde - welvaartsbronnen van land en bevolking. Sedert verteden jaar had nir. De Maxes? Oyens zitting in de Eerst© Kamer der Staten- Generaal waarheen de Zuid-H ollajidsche Star ten hem afvaardigden ter vervanging ,van ha,- ron Van Heeckenen van Keil. TIMOK. In zake de kwestie PortugalTimor 'wordt het volgende medegedeeld: Moeilijkheden, gerezen op hjet eiland Timor in verhand met de uitvoering van het tusschen Nederland en Portugal gesloten grenstra-ctaat, hebben ©eni gen tijd geleden geleid tot vertoogen van den N.ader 1 andsehen giezant te Lissabon _met net gevolg, dat de Portugeesehe Begeering hare troepen uit het betwiste gebied terugtrok en de opgeworpen ben tings slechtte. Gedurende de daarmede verbonden onder handelingen, waarbij stilzwijgend voorloopi- ge handhaving van het status quo werd ver- terwijl twee andere booten inet stoompompen ter zijde meevoeren om indien noodig hulp te verleenen. Het zal voorloopig aan de oude Plantage aan den grond gezet worden. Zware brand te IJsselstein. Omtrent de zen zwaren brand meldt men nog riacei. Eerst gisterochtend 10 uur keerde de stoom- brandspuit naar Utrecht terug. De spuiten uit IJsselstein hieven toen echter nog door gaan, water op de smeulende massa te wer pen. Het meubilair van het kerkgebouw is voor 20,500, de toren voor 30,000 en het kerkgebouw voor 50,000 verzekerd. Verbrand. De vrouw V. te Wageningen, die Dinsdagavond door het in brand raken van haar kleeren ten gevolge van het om trekken van een petroleumstel door haar driejarig kind, op haar schoot gezeten, ern stige brandwonden kreeg, is aan de gevolgen daarvan overleden. Branden. Donderdagmiddag is een groote ondersteld, had in de betwiste streken eene uitgestrektheid hosch tusschen Losser en schermutseling plaats tusschen Port-ugieesahe Gronau, toebehoorende aan den lieer Meier te en Nederlandsche troepen, waarhij aan Por- j Gronau, door brand vernield. De brand, die tugeesche zijdie drie megersaldaten werden na den middag begon, werd eerst laat in den Verdronken. Te Drunen is Donderdag middag het lijk gevonden van den boeren arbeider de B. De man schijnt ten gevolge van het vele water drinken plotseling te zijn overleden. Bij het zwemmen is in het Noord-lïol- landsch kanaal verdronken de marinier 2e kl. K., dienende aan boord van Hr. Ms. Gel derland. Het lijk is opgehaald en naar het Marine-hospitaal vervoerd. In de Slatuintjes hij Amsterdam is gis termorgen een tweejarig zoontje van den tuinier A. v. d. W. in een onbewaakt oogen blik in de sloot bij de woning geloopen en verdronken. Den draak steken. Men schrijn: Het is wellicht niet ieder bekend, dat het draak-steken nog op den huidigen dag plaats vindt. In een paar dorpen in Limburg worut dit spel om de zeven jaren gespeeld- Een monster, van teenen gevlochten en pin nen hetwelk zich een man schuil houdt, wiens voeten den grond raken, zoodat hij zich met den draak bewegen kan, vertoeft op den be paalden dag in eenig houtgewas langs de Maas. Reeds is eene jonge dochter in zijn macht, en opnieuw maakt het ondier zich gereed een tweede offer met geweld te eischen. Geen wonder, dat den dorpelingen de schrik om 't hart is geslagen; even natuurlijk is het, dat de bevolking haar hoop gevestigd heeft op het aanrukken der schutterij", 'tls dan ook dit gilde, dat redding brengen zal. Gewapend met schild en speer treedt de „koning" voor uit en weet het ongure dier na eenige scher mutselingen zoo goed op de meest kwetsbare plaats te treffen, dat het monster het vuur spuwen (iets, wat de man in den buik van den bewusten draak met buskruit uitvoeit) staakt en dood neerzinkt. Een jubelkreet stijgt op uit de menigte, die van heinde en ver naar het feest is toegestroomd, en in triomt wordt nu het dier naar het dorp gevoerd .AAK IE BESTEDEN, Maandag 14 Augustus. 10VERVEEN. In het Hotel van J. C. yan Schooten, 7 uur, O. L. M. Bobbers. Het bouwen van leien Landhuis aan den Zijl- weg te Oyervisen. HAARLEM, H aar 1meerp ol der. secretarie des polders, Jansweg, 12 uur, Dijk graaf en Heemraden. Verdieping' van de Kagiertocht tusschen 'de Kruistocht en het Achterkanaal door middel van sehieting. Hiet maken van een Marktplein en alfihir§- ken van een Brug. gedood en door ons een officier en twee on derofficieren werden gevangen genomen. De Gouvemeur-Generaal heeft toen aan avond gestuit. De rookwolken dreven tot ver over Twente. Gisternacht is te Elshout, hij Waalwijk, den Gouverneur van Port-ngeesch Timor me- brand ontstaan in de boerderij van den heer dcgcdeeld, dat het hem leed deed, dat de be- Klijn. In een oogwennk stond het geheele doelde schermutsel in.g mensehenlo-vens had huis, henevens schuur en stalling, in lichte Vraag: Daar ik alhier in betrekking ben uit een vreemde plaats en ik het spoorgeld als- toen vergoed heb gehad, heb ik nu ook nog recht op spoorgeld als ik met vaeantie ga? Antwoord: Neen HAARLEMMERLIEDE C.A. Bnrgerl. Stand. Ondertrouwd: G. Ui' termark en H. Braak. Overleden: A. O. Vriesekoop, C m. L. Hut, 1 j. W. M. M. van Heek, 10 d. LevenL aangeg. kind van H. Lok. E. van Bruinisse, 8, m. J. G. van Seggelen, echtgenoot van E. J. Fictoor, 27 j. (vai Haarlem). SCHOTEN. Personalia. De heer P. Commandeur, alhier, i3 te 's-Gravenhage geslaagd voo racte Engelsch L. (Herplaatst wegens misstelling.) VELSEN. Een c Ka, de post je. Thans is oofi een gedeelte van den kanaal berm ten zuiden, van het Noordzeekanaal, alhier ingezakt, al waar aatn den Noorderoav©r deze week eep gedeelte van den berm verzakte. Voor der aannemer v'an het leggen y an den zinker voor do giais- en waterleiding, is dit nu een dubbei schadepost je. Naar wij vernemen, zal het zin ken v'an den zinker toch in den nacht vat Zaterdag op Zondag a,.s. kunnen plaats heb ben. IJMUIDEN. IJ s. Dé groote warmte in" geheel Hm pa is 'oorzaak°dat in Noorwegen de ij,sv©r* séheping: op het oogenblik enorm is. Uit Kragerö vertrekken tientallen stoomlf schepen met 'ijs na,ar Engeland on het viaete' land.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2