VEREENIGING „Zie jeze Vliegen'' iQLSEi en HESSE. EDUARO JACOBS. Sch o u wburg-Jansweg. Sara Burgerhart. Op Hoop van Zegen T. C. A. Bölger, Kantoor. Openbare Verkooping Gebouw „St Bavo". BIOSCOPE. Openbare Verkooping WAARSCHUWING. Revue BRONGEBOUW. H. J. VAN DER MEER, Schagchelstraat 45. KiT'feiid^'id,3m' Sociale Berichten. Letteren en Kunst, Sdieepvaartfeerichteo 0. A. C. VAN DEN HOORN is vanaf 15 Augustus weer te consulteeren. Aan de Burger-Avondsciiooi DIRECTEUR, IJienstfoede Kost en inwoning TE KOOP. f 1,00, f 0,75, f o,50. Kermis 1911. Ned. Tooneelvereeniging Maria Stuart is Maandag 14 Augustus weer te consulteeren. H. J. BURGERS The Internationaal natte Jongens Een Jaar soliede garantie. in Bates Banden. _B®ekfee@eieeleeimgi. HflaHctnieuws. Ons Weerbericht. Advertentiën. Heb Je 't SCïnrï afgezien??? ZATERDAG 26 AUG. 1911. J, KOOLHOVEN. Handschoenwasscherijj. WielrijdersWerklieden Extra goedkoope aanbieding. NOORD WIJK. Menigeen, die den volledigen en zuiveren tekst van de Encycliek niet kent (en daar ont breekt nog wel eens wat aan!) vindt hier een prachtige gelegenheid om mèt het program maboek der Sociale Wek, op zichzelf al in teressant, de Encycliek zich aan te schaffen. TÏÏ® EZ ON O Elf. Voor den inhond dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Een lastige dochter! M. de Redacteur. Tandarts, te Haarlem wordt gevraagd een op eene jaarwedde van f 1000.als mede f50.— per cursus voor elk te geven wekelijksoh lesuur. Mevrouw BKUIJEL, Tempeliers- pt.raat 14, vraagt door huweiijk van de tegenwoordige, met 1 November een flinke met of zonder huiselijk verkeer, prijs opgaaf per maand. Brieven onder No. 29999. Bur. N. H. Crt. Een drachtige MERRIE met VEU LEN te bevragen adres: Bureau dezer Courant onder D0- g0023. Heden en morgenavond op voering van de Het succes van Nederland. Entreei Aanvang 8 uur. Plaatsbespreking van 1012 en 24 uur. Zondagavond /onherroepelijk de LAATSTE voorstelling. Zondag 13 Augustus. Slot-Voorstelling. Ensemble Zie verder aanplakbiljetten. Tijdens de pauze kan men in het park vertoeven. Aanvang 8 uur. Entrée le Rang f 1.— (Abon- né's 10.75) 2e Rang f0.76, 3e Rang f 0.50. Plaatsbespreking dagelijks van 10—3 uur. Blijspel in 4 bedr. van BETJE WOLF en AAGJE DEKEN. Zondag 13 Augustus treurspel in 5 bedr. van Fr. VAN SCHILLER vertaald door J. J. L. TEN KATE. L HAARL. COöP. DINER-VER. Klokhuisplein 13rood. Tel. 1993. Menu van 14 tot 20 Aug. Maandag. Varkenslappen, Andijvie, Chocoladepudding met Vanillesaus. Rosbief, Postelein, Riz- glacé. Eendvogel, Appelmoes, Groentesoep, Runderlap pen, Spersieboonties, Gebakken Bot, Sla en komkommer, Rystenbrij. Gehakt, Capucijners, Hangop. Biefstuk, Bloemkool, Griesmeel m. bessensap. Donderdag. Vrijdag. Zaterdag. Zondag. P.S. Na één uur worden geen diners meer aangenomen. Maandag 14 Augustus Spel der Zee in 4 bedr. van HERM. HEIJERMANS. Aanvang 8 uur. Balcon f2.—, Stalles tl,50, Front- loge f 1,25, Parterre fl,—, Zijloge fü,75, Amphitheater f0,50, Gaanderij f 0,40. Plaatsbespreken van 104 en van 67 uur. De Gemeente-ontvanger van Scho ten brengt ter openbare kennis, dat op 4 September a. s. een begin zal worden gemaakt met de vervolging van hen, die in gebreke zijn geble ven de le en 2e termijn van hun aanslag in den hoofdelijken omslag, dienst 1911, te voldoen. Het indienen eener reclame tegen den aanslag ontheft niet van de verplichting reeds nu de helft van het bedrag te voldoen. Schoten, Augustus 1911. De gemeente-ontvanger voornoemd. H. A. WOLFF. TANDARTS, Schoterweg 6 over Frans Halsplein. Telefoon 2065. Inmaak Brandewijn f 1.05 perL. Gene ver f 1.15 Port a Port fo.65 p. fl. ADVOCAAT per flesch I. en hooger. Terstond gevraagd op een Bloemistenkantoor een NOODHULP BEDIENDE, voor heele dagen. Bekwaam in Engelsch en Fransch en een goede vlugge hand schrijvende. Aanbiedingen ouder No. 422 aan P. v. CITTERT Zonen, Haarlem. OP esaasaau SMEDESTRAAT. Hedenavond van 8 tot circa li uur. Eiken dag geven wy in de groote zaal van bet gebouw St. Bavo met klimmend succes onze voorstelling en telkens is het aantal bezoekers grooter. Voorziet u dus tijdig van plaatsen. Entrée 75, 5D en 25 ct. Plaatsbespreken vanaf 10 uur 'a morgens. Ter drukkerij der Nieuwe Haar em- sche Courant kunnen terstond eenige geplaatBt worden, TE CASTRICUM, Ter overname voor 1 Sept. een sinds jaren gevestigde hand- achoenwasscherij met eerste klasse Clientèle, verzekerde over gang der klanten, grondig leeren van het vak. Overneemsom met inbegrip van gereedschappen f 125. Br. No. 30022 Bur. N. H. Courant. Gooit uw zuur verdiende geld niet weg door het koopen van een goedkoope Buitenband van f 1,16 of Binnenband waarop u niet langer dan 3 weken rijdt maar profiteert van de Prima Binnenbanden van f 2,50 voor f 1,40, eerste klas Binnenband van f4,— voor f 1,69, prima Buitenbanden van f 4,— voor f i,98, eerste klas Buitenband van f 5,50 voor f 2,79 en van f 6,5o voor f 3,49. Lampen en Rijwieldeelen 25 pCt. goedkooper dan bij ieder handelaar. Grootste en Soliedste Banden-Magazijn. Ieder werkman weet dat bij ons het beste adres is en soliede garantie. D*e aianvraaig" bia ijs Hiitïiet N Qorscihe stoom- schip „Firda?', 'dat gisteren alhier binnenliep. wn3 zoo groot, dat met alle macht gelost moest worden om de hostellers in heb binnen- ja.nd spoedig te hunnen voorzien van ijs. ZANDVOORT. Aangekomen Vreemdelingen. Fam. Schuil, Duren, Groot Badhuis 5 p. Fam- Tilanus, Almeloo, idem; - P- fcïhi, Amsterdam, idem, 2 J> i V™8: idem. idem, 1 p.; Keeser, idem Rubens, idem, idem, 2 p-i plegen, idem; 1 p.Chaffeur, Arnhem, idem 1 p.; Fam. Frowein, idem idem 2 p., M. IIillomans. Freiburg', idem, 4 p., \an Sm- len Dieren idem 1 P-Fam. Schuil, idem, idem, 8 p" Fam. de Greiff, Grefeld, id., H [W- Egeman, Amsterdam, idem, 1 p. F.1 van Hall, idem, idem, 1 p.; Dr. Schmitz, Rerlijn, idem, 1 p.; Dr. Val en liner, New- York, idem, 1 p.; IWj- Voswinkcl, Judick, idem, 6p.; F. Deurvorst, Delft, idem, 5 p. j.isj. Bergman, Amsterdam, Poststraat 11 1 p.; Mej. Metz, idem, idemi, 1 p.; B. Bartlau, Soolingen, Hoogeweg 72, 1 p.Fam. Schweit zer, Ludenscheid, Beau Sejour, 4 p.; Fam. Spricke, Bielefeld, idem, 3 p.; Fam- Sie- berger, Bonn, idem, 3 p.Fam. Gruy. s-Bosch, Grand Hotel, 9 pers. 1 Fam. Graus- berg, .Wiesbaden, idem, 2 P-ka™' l p.Fam.' Gauke. Eitdorf, idem, 5 p.; Fam. S nij, Freiburg, idem, 2 p.; Fam. Sdebe, Frankfort, idem, 5 p.; bW H. E. Sachs, idem, idem, 7 p.Brukner, Wlaenen, idem, 2 p.: Fam. Jodl, idem, idem, 2 p. Jubileum Harmonie. Donderdag 17 Aug- a>s- herdenkt Zandvoort's Harmonie- gezelschap on der af doling van de (Wferklie- denverecniging „Onderling Hulpbetoon'' den dag, dat het voor 12V2 jaar werd opgericht. Ter gelegenheid daarvan zal des avonds 8 uur op het terrein voor 'het Postkantoor eene openbare uitvoering worden gegeven. SCHOTEN. B u r K e r 1 ij k e Stand. Geboren: z. van S. J. (Web-erBos. z. van G. Nieu- wenburgKothert. z. van P. Paap Kohier. Ondertrouwd: A. Visser en H. van Kiezen. -G. Brie-seen en E. M. Vreenegoor. Overleden: M. E. Schol tie, 2 mdn. 0. M. H. van Looij, 6 mdn. H. A. Bak ker, 4 mdn. S. H. J. Dijt), 7 mdn. HILLEOOM. Harddraverij. De harddraverij vereeniging al hier zal op 31 Augustus een harddraverij hou den. Personalia. De heer A. H. van de Ven, on derwijzer aan de R. K. School, alhier, slaagde gisteren te 's-Gravenhage voor het examen Fransch. Onderscheiding. Naar wij vernemen, werd op de tentoonstelling te Vilvoorde bij Brussel, de lste prijs voor eene collectie afgesneden bloe men toegekend aan eene inzending van de hee- ren Rene Schoo Co., alhier. Aanrijding. Gisterenavond werd een zoontje van P. W. aangereden door een wielrijder, ko mende van de richting Leiden. De kleine jongen w-erd deerlijk aan een der beentjes gewond. De wielrijder nam het ventje óp den arm en droeg het naar den dokter, door wien een zwaar verband werd aangelegd. Het rijwiel bekwam ook groote schade, doch de be- ontevreden over den afloop der Amsterdamsclie staking: Zoo is dan gisteren in den namiddag de sta king der Amsterdamsche zeelieden, opgeheven. Opgeheven op de eenige wijze die na het échec der bootwerkersstaking nog maar mogelijk was: met een volledig verlies voor de arbeiders. Terwijl te Rotterdam en Antwerpen, in En geland en Amerika de zeeliedenstabingen alle geëindigd zijn met een vergelijk tusschen reeders d-ers en vakbonden, een. vergelijk waarbij de laats ten belangrijke voordeelen wisten te bedin gen, is daarvan te Amsterdam geen sprake. Er is nog eenige hoop, dat het de „verzoe ningscommissie'samengesteld op initiatief van den heer Dirk Beerends, gelukken zal iets los te krijgen. Mogelijk zullen de reeders, nu de sta kers het hoofd in den schoot hebben gelegd, uit eigen beweging het loon wat verhoogen. Mo gelijk ook niet. Dat moet afgewacht worden. Maar zeker is het wel, dat reeds in de twee de week der staking minstens zooveel te krij gen was geweest. De leiders meenden dat toen niet te moeten aanvaarden. Zij hebben eerst heel de anarchis tische mikmak: de sympathie-slakingen, de be- sanelverklaringen, de sabolage, de vossenjacht in werking willen stellen. Het droevig gevolg is het besluit dat gistermiddag genomen moest wor den. De lessen uit de afgeloopen gebeurtenissen zullen wij natuurlijk uitvoeriger dan heden mo gelijk is, onder de oogen zien. rijder kwam er goed af. HAARLEMMERMEER. Gebrek aan drinkwater. Het is in onze ge meente weer het oude liedje: gebrek aan goed drinkwater. De meeste regenbakken zijn ledig of zoo goed als ledig, terwijl de arbeidsmenschen, die hun water in een ton moeten opvangen (en die zijn er niet weinigen) reeds lang hun voorraad hebben verbruikt. Te Hoofddrop zal men nu trachten in dit voortdurend terugkeerend watergebrek voor goed te voorzien. Naast het Raadhuis aldaar bevindt, zich een geslagen wel, waarop een pomp is geplaatst. Sedert eenige jaren was de ze pomp echter voor het publiek afgesloten, wijl bet water zoo ijzerhoudend bleek, dat het voor alle gebruik ongeschikt bleek. Thans wordt reeds een paar dagen achter een door de gemeente-werklieden onafgebroken gepompt, waarna het water scheikundig' zal kunnen worden onderzocht en getracht zal wor den door een ontijzeringsapparaat het water dat zeer helder van kleur is goed drink baar te maken. Het is zeer te hopen, dat deze plannen voor verwezenlijking vatbaar blijken, wijl het be lang der volksgezondheid hiermede zeer zal zijn gediend. Lnstigt De scheepvaart naar buiten van uit deze gemeente, door de eenigste sluis bij Aals-i meer, is tijdelijk afgesloten. Reparatie eu schoon maken der sluis maakt zulks noodzakelijk. Het is van zelf onvoordeelig en lastig, zoo wel voor de bcurljschuilen als voor andere in- en uitvoer naar en van buiten de gemeente, omdat de waterweg ons voornaamste middel van vervoer is. 1 't Is dan ook te hopen dat het werk vlot ten mag en spoedig achter den rug zal zijn. Toch isd it de best gekozen tijd daarvoor, daar over een paar maanden met het b ietenver voer enz. het ongemak nog erger zou zijn. Opgepast! Te Hoofddorp is bij een winke lier een valseh kwartje in betaling ontvangen, op het oog is het bijna niet van. een echt kwart je te onderscheiden. Men zij op zijn hoede! AALSMEER. Gezondheidscommissie. Bij K. B. van 3 Aug. is een gezondheidscommissie ingesteld voor de gem. Aalsmeer, Sloten, Uithoorn, Nieuweï- Amstel en Ouder-Amstel, met zetel te Aalsmeer. De Sociale Week. Men zendt ons het programmaboek der So ciale Week (Maastricht 3—10 September). Een lijvig boek, in nieuwen vorm, smal en geschikt voor den zak, wat op zichzelf al een groote verbetering is. Daarenboven is er in afgedrukt de Ency cliek „Berum Novarnm", in een uitstekende vertaling van pastoor Zoetmulder, die op zichzelf het kwartje voor het Programma- hoek dubbel en dwars waard is! Do aeeliedenstaluug opgeheven. „Het Volk" schrijft .aldus, klaarblijkelijk niet Gebeden en Ceremoniën der H.H. Wijdingen. Latijn-Hollandsch. Uitgave Iienri Coebergh. Wy ontvingen van den uitgever Henri Coe bergh tqj beoordeeling eene nieuwe uitgave van het voor degenen die de H.H. Wijdingen bijwo nen onontbeerlijke werkje „Gebeden en Cere moniën der H.H. Wijdingen". Het werkje beveelt zichzelf aan: men kan er, wil men iets van den zin en de hooge betee- kenis der kerkelijke plechtigheden bij de ver schillende H.H. Wijdingen begrijpen, eenvou dig niet buiten! Met het oog op de a.s. Priester wijding in de Kathedraal komt het werkje weer juist van pas. binnenkort in een verbetergesticht geplaatst te krijgen. Doch hoe lang zal dit nu nog du ren? Het kan wel twee maanden aa nloopen nog. Moet het meisje nu maar langs de straat blijven loopen, moet het kwaad nu zoo in wortelen dat het er niet meer uit te krijgen is? Wiens schuld is dat dan? Is er nu geen gelegenheid om' haar in af wachting van haar opzending in een door gangshuis te plaatsen? Wie neemt dat zaakje aan de hand, en droogt de tranen der bedroefde moeder? Ondergeteekende spreekt ook uit naam der moeder den wensch uit, dat het meisje spoe dig moge geplaatst worden in een doorgangs huis. De naam van het meisje is aan het bureau dezer courant te vernemen. Doch vlug. De omstandigheden dringen. Een dag vroeger of later kan veel bederven of goed maken. EEN BELANGSTELLENDE. Jean Huré. De orgelconcerten die Jean Huré in ons land zal geven met Tilia Hill en J. Mossel zijn als volgt vastgesteld: Naarden 20 Augustus, Alkmaar 23 Augustus, Nijmegen 24 Augustus, Haarlem 25 Augustus, Breda 29 Augustus, Dordrecht 5 September, Enschedé 6 September, Deventer 7 September, Zutphen 8 September, Leeuwarden 11 September, Groningen 12 September, Zwolle 13 September. Pianoconcerten worden gegeven te Amsterdam en Rotterdam, in September, ter wijl nog met enkele steden onderhandeld wordt. Erika, s., Solombal. Gearriveerd 12 Augustus. Moordrecht, s., Goole. Minerva, s., Odessa, 1. v. Rotterdam. Karlsruhe, s., Hamburg. Danae, s., Dantzig. Vertrokken 11 Augustus. Gamma, s., W.-Hartlepool. Luise Leonhardt, s., Burnt-Eiland. Sunpulp, s., Christiania. Nederlandschc Stoomvaartlijnen. Grotius, van Amsterdam naar Batavia, ver trok 11 Aug. van Lissabon. Ambon, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 11 Aug. van Port-Said. Ixion, van Amsterdam naar Java, arriveer de 11 Aug. te Port-Said. Kediri, vertrok 9 Aug. van Batavia naai Rotterdam. W alcheren, arriv. 10 Aug. te Batavia van Rotterdam. Maartensdijk, van Rotterdam naar Balti more, pass. 11 Aug. Lizard. Ceres, arriv. 10 Aug. te Cadix van Alicante. Iris vertrok 10 Aug. van Cadix naar Ma laga. Uw stukje getiteld „Langs de straat in het nummer van Donderdagavond, werpt een eigenaardig licht op de levenswijze van een jonge dochter, die werkelijk woont in een hofje op de Nassanlaan. Toch wordt in dat stukje niet de geheele waarheid gezegd. Het bedoelde meisje is achttien jaren, doch het verdriet dat zij haar moeder en hare familie aandoet, is doodge woon niet te dragen. Het meisje is geheel van den goeden weg afgedwaald en zelfs is het zóó erg, dat haar moeder, die hekend staat als een goed, fatsoenlijk mensch, haar in het geheel niet meer in huis wil hebben. Thans zijn alle stukken, ook door de onvermoeide pogingen van de moeder, in orde om haar AMSTERDAM!, 11 Aug'. Eierenmarki. Aanvoer 33287 stubs. Kipeieren per 100 st. f 4.90. 256 joinge hanen 199.50 K.G. f 0.10 0.80. 23 oude hanen, 42.25 K.G. f 0.511.43. 209onde kippen, 381.00 f 0.681.43. 3 Een den 350 K.G. f 0.60. LEIDEN, 11 Aug. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 65 Stieren I 104—320, 211 Kalf- en Melkkoeien f 168—307, 41 Varekoeien f 118— 243; 251 Vette Ossen en Koeien f 187440, per kg. 70—80 ct., 97 kalveren (vette) f 68— 143, per kg. 95—110 ct., 41 kalveren (magere) f 6—12, 632 Schapen (vette) f 17-25, per kg. 4254 ct.421 Schapen (weide) f 1622, 432 Varkens, {magere) f 16—43, per kg. 3640 ct., 524 Biggen f 6.50—11.50, 3 Bokken of geiten f4 —9. Ter markt aangevoerd: 568 runderen, 138 kalveren, 1052 schapen. Kaas. Aangevoerd 115 partijen. Besteed werd voor Goudsche kaas van f 26—33, Leidsche kaas de 150 K.G. van f 69—96. stuks kaas, wegende 30.940 kg. Aan de Stadswaag gewogen: 106 partijen, 5454 ALKMAAR, 11 Aug. Kaas. Kleine fabriekskaas f 33, kleine boerenkaas 34, commissie f 33.50, middelbare f 35. Aangevoerd 375 stapels, we gende 175.000 K.G. Handel vlug. Heden werden Ier graanmarkt aangevoerd 1135 H.L. Tarwe 1 7.75—8, rogge f 5.506, gerst chev. f 6.256.30, haver f 3.804.25, bruine boonen f 16, karwijzaad f 10.7511.25, erwten groene t 14.75—20.50, grauwe f 21.50—27, vale f 14.50 19. IJMUIDEN, 12 Aug. Gearriveerd 11 Aug-uslus. Sarmatia, s., St. Petersburg. Officieele telegrafische opgave van het Me teorologisch Instituut te De Bilt: Zaterdagmorgen ten 10 uar. Hoogste barometerstand te Bodo 772.8. Laaeete barometerstand Iledax 759.7. Verwachting: (tot morgenmiddag 12 uur:) Zwakke tot matige wind uit Oostelijke rich' tingen. Licht bewolkt. Droog weer. Zelfd6 temperatuur. De temperatuur in Haarlem: Hedenmiddag 12 uur wees de thermometer 96 gr. F. 36 C. Laagste stand hedennacht 70 gr. F. 21 C. Hoogste stand van gisteren 94 gr. F. 35 C. De barometerstand in Haarlem: Barometerstand 766 m.M. Afgeloopen nacht 764. Stand van gisteren 765. Neiging: vooruitgang. Sollicitatie-3tukken in te zenden aan dc-n Burgemeester vóór of op 19 Augustus I9H. die kan koken en huiswerk verriohten en van goede getuigen is voorzien. Zich aan te melden Maandag-, Dinsdag- of Woensdagavond 89. Gevraagd te Haarlem door net per soon degelijke Onder meer opvoering van Extra geëngageerd: Dinsdag. Woensdag. 's namiddags na 5 uur in het ver kooplokaal „DE GOUDEN LEEUW", de Kromme Elleboogsteeg te Haarlem, ten overstaan van den No taris van I. Zes aan elkaar gebouwde nog niet voltooide HUIZEN en ERVEN, aan de Zuidzijde van de Slachthuis- straat nabij den Schalkwijkerweg te Haarlem, tezamen bij het kadaster dier gemeente bekend onder Sectie E numero 3304, groot 7 aren 14 centi aren. H. Zes aan elkaar gebouwde nog niet voltooide HUIZEN en ERVEN aan de Noordzijde van de Slachthuis straat nabij den Schalkwijkerweg te Haarlem, tezamen bij het kadaster dier gemeente bekend onder Sectie E. numero 3298, groot 3 aren 14 centi aren en 3299, groot 3 aren 72 centi aren. Alles nader bij biljetten omschre ven. To bezichtigen Dinsdag, Donder dag en op den verkoopdag van 2—4 uur. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden notaris, Nieuwe Gracht 84 te Haarlem, als mede hij den notaris M. A. LOG GERE, Leidschegracht 50, te Ain- in het koffiehuis „Van Ben them", op Woensdag 30 Augustus 1911, v.m. 11 uur bjj opbod, en op Woensdag 6 Sep tember 1911, v.m. 11 uur bij afslag, van 9 HECTARE UITSTEKENDE TUINGROND, ook bijzonder geschikt voor bloembol lenteelt; gelegen aan den Venweg, nabij den Brakersweg en Rijksstraat weg onder Castricum, in verschillen de perceelen en combinatiën. Dadelijk te aanvaarden. Nader bij biljetten en notitiën te omschrijven. Inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van -Notaris O. H. MOENS te Beverwijk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 3