DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. ^£8ta:c^tirïingrbij r STADSNIEUWS. t onZL^rtr -daar üisfigleHiuisvesï Ë£RSTE blad. AGENDA. Het Liturgisch Congres te Breda. WOEHSDAS 16 AUGUSTUS ISII 36ste Jaargang No 760? Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer I4ii, Voer ad verten tien en reelames buiten Haarlem en de agentschappen wende men zich tot RICARDÜ's Advertentie-Bureau, N. Z. Voorburgwal 242, Amsterdam, int. Telefoon 1020. AÏie~bstaiëcde'"«ïbönBés op dit Wad, die ia bet bezit eener verzekeringspoli» zija, zijn volgens de bepalingen op de poliseen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor: Oit nummer twee blsdcüi bestaat uit Htarlemsqhb Ailedagiets No. 341. ABONNEKiEMirSPRiJS: Per 8 maanden voor Haarlem Voof de plaatsen, waar een agentia gevestigd (kom der gemeente) Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post Afaonderlüke nummers /L 86 1.85 1,80 n 0,08 PRIJS DER ADVERTENTIE!*: Van 18 regels 60 oent (contant 50 oent) Iedere regel meer Buiten Haarlem en de Agentschappen li Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 oent (6 regels), driemaal voor 50 oent (i content.) oent per regel. (Buitenland 10 oent 20 oent I0D0 150 GULDEN bij J| gfg BJ 11 ÉT! GULDEN 18 levenslange onge- |l|||| GULDEN *11! 11 verbes vaneen schikt held tot i#>§JU 0verlöd8n* U ii hand of voet. werken. m? De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Naderisndsche Credietbank Nieuwe dracht 11 GULDEN bij verlies van éen oog. tl GULDEN bjj verlies van éen duim. 60 GULDEN bij verlies van één wijsvinger. 15 GULDEN bQ verlies van één anderen vinger. Donderdag, 17 Augustus. Gebonw„St.Bavu"-R. K. Volksbond half 9 uur Ledenvergadering Houtbe werkers. Groote kerk n.m. 2—3 uur Orgel concert door den beer W. Ezermann. 8 uur Muziekuitvoering door Tilly Koenen en L. Robert. Brongebouw 8 uur Haarl. Muziek korps Strijkorkest. Donkere Spaarne 22 zwart 7 uur Zangrepetitie Meisjesbond. Teyler's Stichting cp do gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstelling van kunstwerken, berustende in da verzame ling van Teyler's Museum da gravures, van Lucas van Leyden, geb. 1494 ta Leiden, aldaar overleden 1533. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Geopend eiken dag van 105 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen, Zondagen on R.-K. Feestdagen. BLOEMENDAAL. Gemeenteraadsvergadering 2 uur. Hotel Duin en Daal Concert. Van onzen, eigen verslaggever. I. In Breda, het Brabantsche „stedeke van ple zier" zooals ze er zeggen, is vanmorgen het Eer ste Liturgische Congres van Nederland begon nen. Laat ik al dadelijk zeggen, dat ondanks den gullen ontvangst, ondanks de feestelijke voor bereiding, ondanks de uitnemende vergaderge legenheden, ik dit Congres toch liever had ge zien in de stille, statige kloostergangen van een vredige abdij, in de intieme kloosterkerk waar de monniken langszij het koor meezin- gell) in een lichtoverstroomde, hooge refter of een rustige studiezaal van een klooster.... Want het onderwerp van dit Congres, zoowel als de behandeling ervan, en ook de kerkelij ke plechtigheden die er een onafscheidelijk en ditmaal integreerend deel van uitmaken, dat alles behoort in een omgeving thuis, die ge heel en al aanpast, en nog méérje zoudt ei genlijk den geest van het heele Congres willen bewaren in jezelf, en piëteitvol onafgebroken willen overgaan van ernstige gedachtenwisse- ling tot practische oefening en demonstratie. En daartoe behoort de stemming volledig- zuiver te blijven. en geen straatgedruisch of stadsgewoel moest de ziel kunnen afleiden van het hooge,, het stemmig-vredige, het streng-geleerde, het echt-kerkelijke, dat we hier vandaag en morgen hooren en hooren zullen. Maar. Daar zijzooals me verteld wordt in 3e wem ige uren j[e midden van zoo- Oosterhoutsche Abdij, en de (hebben de Benedictijnen niet dTef™ cS ste brieven om de liturgie bij kèn-tkui« i UU1S te ee- reu?) kon voor den stro°m van Congresgan gers toch maar héél moeilijk worden openge steld. Eu men heeft nu gedaan wat men kon, en inderdaad is alles „in de puntjes". De, kerk aan de Ginnekenstraat, zooals men hier het statige heiligdom van O. L. Vrouw Hemelvaart, met het ruime voorplein en den jot use en toren noemt, is aangewezen voor e. 1,1 .i6 oefeningen, die bij het Congres St. Josephkring in de Waterstraat, vTgade" ren we xn een stemmxge, koele omgeving, die door de verandering van weêrSgesteldheid ge lukkig bruikbaar is geworden ook voor de talrüke achtereenvolgende uren, die wii Pr „,i len doorbrengen. De Liturgie. In de krant hebben wij elke week des Zater- ags, van bekwame en deskundige hand, een stukje uitlegging rond heel de liturgie, en j ooveel is daardoor alleen reeds niet aan velen verklaard, voor velen duidelijker geworden, voor zoo menigeen opgehelderd? Maar wat is de Liturgie? Ik ga hier geen eucyclopaedische deferentie geven, maar als ik het naar eigen voelen mag zeggen, dan is voor mij de liturgie niet anders dan het meeleven en het één-zijn met 't volle geloofsleven der kerk, dat immers een zoo uitgestrekt en samenhangend,, en in strenge vormen harmonisch-opgetrokken gebouw is, het binnendringen in de vezelen van het heili ge onzichtbare doen der kerk met God en in de menschen, het begrijpen van al dat prachtig ceremonieel en dien pleehtigen eeredienst, wat alles niet zijn uiterlijkheden en formaliteiten maar wat dieper beteekenis heeft en degelijken grond en steunt op geestelijke grondslagen. Het gevalt er nu dadelijk mee, te denkeu aan een, die afgeeft op den „iidelen praal" van gou den misgewaden en kostbare paranenten, of te beklagen een ander, die meent dat de geloo- vigen verre blijven van de hooge beteekenis der heilige Offerenande, omdat de Kerk daar de li turgische taal voor gebruikt.... De moderniseerende idéé is ook immers, dat al die oude „vormen" moeten verdwijnen, dat het volk véél meer-direct moet „deelheb ben" aan de kerkelijke plechtigheden, dat van plechtige historische opluistering der ker kelijke diensten geen sprake moet wezen?.... Dit Congres zal anders leeren. Er zal mitsdien over het een of ander onder werp dat de liturgie raakt, nog eenige discus sie wezen. zijn we niet door den tijd en door de omstandigheden vanzelf in protestantisee- rende richting gebracht, die zich ten slotte ook uit in de denkwijs? Maar er zijn hier van de beste en geleerdste voormannen: en ik noem al dadelijk onzen be roemden prediker pater Borromaeus de Gree- ve, die straks zal spreken over „D e beteeke nis der Liturgie voor onz.en tij d". Wat zal ik hier dan nog meer op eigen houtje gaan filosofeerén over ditzelfde onderwerp, als pater Borromaeus dit onderwerp gaat behan delen, en op zijn eigen magistrale wijs ons zal zeggen, wat de moderne tijd met de oude litur gie te doen heeft? Met een Veni Creator zija we zoo straks het Congres begonnen. Dom Sergent van Oo;iterhout, een dier be gaafde-kunstenaars die in de St. Paulus-Abdij van Oosterhout aan Roumsch Nederland kunst en geloof te samen brengen, leidde het koor, dat in de nieuwe Vaticaansche editie de glo rierijke „Missa de Communi Confessoris non Pontificis" zong het is immers St. Rochus vandaag, en het kunstige gefigureerde „Jus tus ut palma florebit" is de Introitus van den dag. Een knapenkoor en het koor der meesterzan gers van den Oosterhoutschen St. Jan, dat onder de leiding der Benedictijnen de zuiverheid van de liturgische melodieën, zoo rein houdt, zong de Gregoriaansche Mis, wat heerlijke eenvoud in glorievollen stijl!. En wél was dit eenvoudig, deftig-cadensee- rend „Yeni Creator" een klare smeekzang tot deu Geest der waarheid en des lichts, die we mochten aanroepen als Beschermheer van dit Congres, dat de waarheid der Kerk Gods in het 'licht der eeuwige schoonheid van uiterlijken vorm ook zal doen kennen. Ik schrijf dit in vliegende haast, want de eer ste vergadering, waar de Hoogwaardige Vica ris-Generaal van Breda, Mgr. Hopmans, die Voorzitter is van het Congres, de openingsrede zal uitspreken, staat te beginnen. En dan vangt dé drukke werkzaamheid aan; met de tusschenpoos van een gemeenschappelij- ken maaltijd blijven we tot vanavond zes uur, tot de plechtige Vespers, in drukke bijeenkomst. Dan volgt nog een interessante voordracht „De kunst in dienst der liturgie" van den op dit stuk zoo deskundigen Amsterdamschen ouwmeester Jan Stuyt, Dom Schutte zal ®oreenrn^ ,de keili£e Mis en de Vespers van avondgebed en een gemeenschappelijk na den dag.'bgeCSt besluit daar" ginnen aan: tot morgen duf/ S. mensch zal er zich kwaad om maken. Men denkt natuurlijk lachend aan de thans welbe kende revue „Zie je ze vliegen??" doch pleizie- rig is 't juist niet om te zien hoe de bewoner zijn ideeën over godsdienst, dominee's, pastoors, af schaffers, socialisten, enz. der publiciteit prijs geeft. Wij vragen ons af: Is daar niets aan te doen? Is het niet jammer dat het gezag met niet meer zorg waakt over het doen en laten van iemand, die o.i. blijkbaar niet toereken baar is? Reeds een enkele maal is door de politie aangezegd dat de bewoner de papieren van zijn ruiten moest weghalen en daaraan werd dan ook voldaan, doch na eenige dagen was het wederom het oude geval. Laat hij maar begaan, zegt men van zekere zijde, als zijn geld op is, za] er wel iets op ge vonden worden. Dat is de juiste weg niet. HOE LANG NOG? Halverwege ongeveer vau de Ridderstraat, staat een woning, waarin tot vóór eenigen tijd een groentenzaak werd gedreven, en die thans de lachlust wekt van alle voorbijgangers om de vele v-odjes volgeschreven papier, waarmede de ruiten en de deur zyn volgeplakt. Wat er te lezeu staat op die documenten is „ewoonwes: onzin «n. geen normaal denkend PERSONALIA. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de heer J. J. Zeewoldt, ingevolge de minder aangena me quaestiën, die zich den laatsten tijd in de muziekvereeniging „Harmonie" hebben voor gedaan, bedankt heeft als Eere-Voorzitter dier Vereeniging. Voor het examen Engelsch M. O. is te den Haag geslaagd mej. M. C. Tit, alhier. In de plaats van den heer Schoolemans is tot onder-stations-chef der H.IJ.S.M. al hier benoemd de heer P. v. d. Ben, thans stationschef te Leiden. Zilveren jubilé van den ZeerEerw. Heer D. Pichot, Pastoor der Sint Janskerk in de Amsterdamstraat. Op waarlijk grootsehe wijze werd gisteren dit zilveren Priesterfeest gevierd. Maandagavond plechtig aan het station ontvangen door den Weleerw. Heer H. Quant, oudste kapelaan der parochie en de heeren Duin, Houtkamp en van de Nes, kerkmees ters, werd de Eerw. Jubilaris by den ingang der kerk ontvangen door de beide Eerw. heeren, kapelaan B. van Baaren en Pater B. Reijnenberg, assistent en een breede rij keurig gekleede bruidjes en de misdienaars. Bij het binnenti-eden zongen de parochianen in overgroot getal aanwezig, hun beminden herder een treffend welkomstlied toe. Daarna schetste de Eerw. heer H. Quant in een keurige toespraak met hoeveel blijdschap dit feest door de parochianen werd tegemoet gezien; en tevens bood hij den jubilaris het cadeau der parochianen aan: een som van 2000 gulden. Een plechtig iof besloot deze blijde intrede. Gistermorgen opnieuw plechtig ingeleid, droeg de Eerw_. Heer Peesteling het Heilig Dankoffer op in tegenwoordigheid van zijn geachte familieleden; o.a. den Zeereerw. Heer H. Pichot, pastoor te Dordrecht. De kerk was bijna niet in staat de zoo talrijk opgekomen parochianen te bevatten. Aan het altaar as sisteerden de Weleerw. Heeren H. Quant, B. van Baaren, P. van de Pavoordt en B. Reij nenberg, respectievelijk als presbyter assis- tens, diaken, subdiaken en ceremoniarius. Na het Evangelie richtte de Eerw. Jubila ris een kort woord tot zijne parochianen. Zichtbaar ontroerd en getroffen schetste bij hun de liooge vreugde van dezen dag, die voor hem nog zoo vergroot werd door de overtuiging, dat zijne geliefde parochianen dit feest zoo van harte meevierden. Hij bracht hun zijn dank voor hunne vele gebeden en heilige Communiën; honderdon en honderden naderden ter zijner intentie tot de H. Tafel. °ok dankte hij hun voor het zoo schitterend stoffelijk huldeblijk. Maar tevens herinnerde hy hun aan de groote verantwoording, die hem als priester wachtte. En terwijl hij liet besluit hernieuwde, 25 juur vroeger op den dag zijner priesterwijding gemaakt, liet be sluit voor God en bet zielenheil te arbeiden heel zijn leven lang, deed hij nogmaals een dringend beroep op de liefde zijner parocliia- nen, opdat zij door hunne gebeden voor hem de genade verwerven van een goed priester te mogen zijn tot het einde toe. Deze woorden uit het hart voortgekomen, maakten een diepen indruk. Na het H. Misoffer zong het koor, dat op hoogst verdienstelijke wijze de H. Mis gezan gen, had uitgevoerd, een heerlijk schoone cantate. Onder de eersten, die den jubilaris kwamen leheiteereii, moeten wij vermelden Z. D. H. ugr. A. ,T. Callier, die persoonlijk den Zeer- -erw. Jubilaris gelukwenscbte, alsmede de «erberw, Heeren Deken Stoffels, Mgr. Lfraaf, Reetor Bosman, de pastoors der stad en verder vele Eerw. Heeren geestelij ken. De receptie werd uiterst druk bezocht; ver schillende corporaties, o. a. de heeren Vincen- tianen, zangers en collectanten, behalve nog vele particulieren, boden den beminden her- j der lal van geschenken en bloemstukken aan. Het schoone feest werd gisteravond beslo-j en met een plechtig lof. Bijzondere vermelding verdient, de waar lijk prachtige versiering der l:erk. Het altaar staat in een weelde van groen; tal van bloe men corbeilles trekken het oog door hun kleu renpracht, terwijl draperieën door heel de kerk, alles als in een band van feestelijk ge stemde blijdschap omvat. Deze keurige ver siering is het werk van den heer Ruysse- naars. De ingang tot de kerk prijkt met een zeer schoone eerepoort en slingers van fees telijk groen, opgebouwd door den heer Zuit- hof. Waarlijk, het is, zooals de Zeereerw. jubi laris het zoo juist zeide: deze dag zal onver getelijk wezen voor den Herder der paro chie èn voor de parochianen zelf. Dezen voor al hebben het bewijs geleverd boe hoog hunne achting en hoe groot hunne liefde is voor den geestelijken herder hunner zielen. Aan pastoor en parochianen onze harte lijke gelukwensch. Bijna huis aan huis in de parochie wapper de gisteren de Nederlandselie driekleur, ve len versierd met deu pauselijken wimpel of een knop van zilver, symbool van het zilve ren feest. PASTOOR J. A. VAN LEEUWEN. 't Was gisterenmorgen een treffende plech tigheid in die kleine, fraai versierde kapel van St. Jan de Deo alhier. De ZeerEerw. heer J. A. van Leeuwen, rus tend pastoor ran Castricum, vierde aldaar zijn 40-jarig priesterjubileum en ofschoon een droe ve kwaal (ZijnEerw. is geheel verlamd en hulp behoevend) het onmogelijk maakte om dit feest met den gepasten luister te herdenken is toch in alle stilte dit jubileum op waardige wyze herdacht. Te 9 uur werd door deu IIoogEerw. heer Th. Bosman, rector van het gesticht, een plechtige gezongen H. Mis opgedragen met assistentie van den H.Eerw. heer Mgr. J. J. Graaff, rustend deken en pastoor van Ouderkerk als diaken en den WelEerw. heer J. van Veen, kapelaan van de H.H. Elizabeth en Barbara, alhier, als sub- dii» ken. Vóór de H. Mis zong het zangkoor, onder leiding van den directeur, den heer Jac. de Jong een 3-stemmige „Veni Creator" van Er. Eppink en voerde vervolgens de Missa „Hoe est corpus meum" van L. Perosi uit, waarbij de orgelbegeleiding in handen was van den heer Joh.- J. J. Jonckbloedt. Na de II. Mis, die werd bijgewoond door meerdere familieleden van den Jubilaris, werd gezongen „Tantum Ergo" van O. Aiblinger en „Laudate" van Jac. J. Ruygrok. Des middags had een plechtig Lof met Te Deum plaats, gecelebreerd door den HoogEerw. heer Mgr. J. J. Graaff, die geassisteerd werd door den HoogEerw. heer Th. Bosman en den WelEerw. lieer J. Kok, wonende in St. Joannes de Deo, alhier. Onder de velen, dia den ZeerEerw. Jubilaris kwamen gelukwensehen was een der eersten Z. D. H. Mgr. A. J. Callier. Bisschop van Haar lem, wiens bezoek den lijder zeker veel troost zal geschonken hebben. Het beste geschenk voor den zwaarbeproefden priester is zeker een har telijk gebed onzerzijds om kracht en geduld bij ziju voortdurend lijden. DE H. PRIESTERWIJDING. Den 15en Augustus is altijd een plechtige en indrukwekkende dag in Haarlem's diocees: de dag der H. Priesterwijding en dus ook ieder jaar voor zooveleu de blijde verjaardag van het oneindig voorrecht, hun ten deel gevallen. Zoo was 't dan ook gisteren wederom een aandoenlijk schouwspel een tiental jongelingen DE KENNEMER PADVINDERS. In het park van het Brongebouw had gis terenmiddag te vier uur de plechtige instal latie plaats van de „Kennemer Padvinders". Onder de aanwezigen, die van hunne be langstelling deden blijken, merkten wij o. m. op deu burgemeester van Haarlem, Jhr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, den kolonel commandant van het 10de Regiment Infan terie, alhier, Jhr. van Spengler, met zijn ad judant den kapitein De Jong, verder den heer luit. C. B. Vieliof, als vertegenwoordi ger van den heer baron Tuyll van Seroos- kerken, voorzitter van den Ned. Bond van Licli. Opvoeding, vertegenwoordigers van verschillende corporaties hier ter stede, als de vereeniging voor Volksweerbaarheid, enkele raadsleden dér gemeente Haarlem, officieren, hoofden van scholen, onderwijzers en een breede schare van belangstellende ouders, vrienden eu kennissen der a.s. Padvindertjes. Ook een deputatie van de Leidsche Padvin ders en een gedeelte der op te richten meis- jes-afdeeling der Keunemer Padvinders. Onder de tonen van bekende volksliederen, gespeeld door de muziek van bet „Tiende", dat de plechtigheid opluisterde, marcheerden een vijftigtal Padvinders in goede orde, on der commando van den beer Numan, het ga zon op nabij de muziektent. Nadat de afdee- ling zich onberispelijk in het gelid had op gesteld, nam de heer J. v. d. Kop, voorzitter der „Kennemer-Padvinders"-vereeniging, het woord en heette alle dames en heeren van harte welkom, ook de deputaties der naburige afdeelingen vau Padvinders en Padvindsters. Waar men op het punt stond de plechtige in stallatie bij te wonen van de „Kennemer Pad vinders", dacht het spr. nuttig nog eens aan de hand van de wet der Padvinders, het doel eu het streven uiteen te zetten van de Pad vinders. Het doel is flinke Hollandsche jon gens te maken en een vereeniging te vormen buiten alle politiek, allen godsdienst en alle militairisme om. De belofte, die de Padvin ders zoo dadelijk zouden afleggen, luidt: Ik zal myn best doen om een goede Hollandsche jongen te zijn en de wet der Padvinders te gehoorzamen. Spr. riep nog de sympathie en den steun in van alle aanwezigen voor de jonge ver eeniging. Daarna had de aflegging plaats van de be-t lofte, waartoe de Padvinders groep voor groep naar voren kwamen en ieder afzonder lijk de belofte deed. Het was een zeer aardig gezicht die Pad vinders in hun eenige, en weldra bekende pakjes, zoo dapper naar voren te zien treden om de belofte af te leggen. De heer v. d. Kop wensclite de jongens geluk en sprak goede wenschen uit voor de- toekomst. Spr. besloot met een driewerf hoe ra! voor H. M. de Koningin. De heer Viebof sprak nog namens den Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Het Wilhelmus van Nassauwe, door allen eerbiedig aangeboord, besloot de plechtigheid. Na gedefileerd te hebben trokken de be vestigde Padvinders onder trommelslag en trompetgeschal den tuin uit en de stad in. PANDHUISWET B. en W. van Haarlem brengen ter open bare kennis, dat is ingekomen een verzoek schrift van R. B. van 'tHof en N. H. van 't Hof, geb. Huckels, om toelating van hunne in het perceel aan de Schagchelstraat no. 33 gehouden particuliere bank van leening. Bezwaren tegen bedoelde toelating kunnen bij hun College worden ingediend binnen 14 dagen na dagteekening dezer kennisgeving. BRANDJES. Bij den heer L. van Veldhuisen op de Oude Groenmarkt ontstond Maandag een begin van brand door het springen van eeu petroleum- te zien opgaan naar de schoone Sint Bavo om stel. Voorbijgangers bluschten het brandje. uit de .hand van Haarlem's Kerkvoogd de H. Priesterwijding te ontvangen, waardoor in hun zuivere zielen een merkteeken wordt gedrukt, ouuitwisehbaar tot in de eeuwigheid. Menig vurig gebed zal dan ook ongetwijfeld tot God zijn opgestegen, dat Hij die jeugdige priesters kracht en zegen moge schenken in rollen, rijken overvloed en de inwoners van Haarlem zullen met nog meer innigheid hun bede ten hemel hebben gezonden nu er onder de jeugdige Levieten wederom een zoon van Haarlem was, een kind van de in blije feestvie ring jubelende parochie van St. Jan den Doo- per. Doch daarbij mag het niet blijven. Men moet blijven bidden vooral daarvoor dat God aan velen, aan meerderen, de roeping tot dit hoog heilig ambt moge schonken, want de oogst is wel overvloedig en wordt met den dag over vloediger, maar de arbeiders zijn nog te weinig in aantal. TILLV KOENEN. Op het kerkconcert van Donderdag a.s. in In de nougatkraam van De Lugt op de Ged. Oude Gracht ontstond brand door bet omvallen van een theelichtje. De vrouw van de L. wierp het lichtje op straat, docli daar bij vloog bet vitragegordijn in brand. De vrouw schrok zoo hevig, dat zij binnenge bracht moest worden bij den heer Vintgens op de Ged. Oude Gracht. Zij werd daar liefde rijk verzorgd; een ontboden geneesheer con stateerde alleen lichte brandkwetsuren. DE DIEFSTAL IN DE KAZERNE. Het is de politie gelukt deu vermoedelijken dader op te sporen van deu diefstal in de In- fanterie-kazerne, alhier, waarbij o.a. medail les werden gestolen, toebehoorende aan de onder-officiereu-vereeniging „Mars". Het is zekere N. Hij beeft de medailles te Amsterdam verkocht, doch hij beweert ze ge vonden te hebben vóór de Infanterie-kazerne. N. werd opgespoord te Amsterdam, waar hij aan het fuiven was. Gehoeid werd hij naar het bureau van politie gebracht. Aldaar werd hem een pruimpje tabak aangeboden, toen vroeg hij uit de grap of hij mocht probeeren zijn boeien te verbreken, daar bij in dienst de Groote Kerk, ral doo^Mei.Tmy"'K^| kSk Bach^Wolf6Dvnimfn g^racht Lederen vanj krak, daar knapten de boeien vaneen. Na- beek'en Kr'ebs V "-ones, Zweers, Over- tuurliik werd hii toen wat steviger geboeid De heer Louis Robert zal orgelstukken spe len van Bach, Handel. Franek en Salomé- (Zie Stadsnieuws verder op in dit Blad.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1