BUITENLAND. BINNENLAND. ""fu.r.i: 0.^K^rrn, OVERZICHT, het alcoholisme. „Beden tot ongerustheid bestaat niet", zoo verklaarde voji Kiderlen pachter, met. bet oog op do paniek die op de Berlijnsche beurs •beerscht. I En behalve tegenover een van de groot heden der Berlijnsche financieele wereld hoeft de Duitsche staatssecretaris van Bui- tenl. Z abten zich ook tegenover een redac teur van de „Berliner" Börsen Ztg." over den toestand uitgelaten en aan dezen ver klaard, dat er geen enkele grond voor on gerustheid bestaat. Von Kiderlen sprak zijn verwondering er over uit, dat da beurs te Berlijn zich voort durend door politieke beschouwingen liet verontrusten. Het i3 toch, meende hij, vol strekt niet te verwonderen, dat de onder- handelingan over .Marokko door de daarbij voorkomende verschillen van meening- wat langer duren, maar er is niet aan te twijfe len, dat alle moeilijkheden zullen worden ovei onnen, en dat ernstige politieke com plicaties niet zullen voorkomen. Deze uitlating van den minister van Bui- tenlandsche Zaken is er ongetwijfeld eene van beteekenis. Hoe de stemming onder het Duitsche pu bliek in de laatste dagen van de vorige week was, weet men. Do spaarbanken werden letterlijk overval len, om te redden wat, naar men meende, jnog te redden was. Hetzelfde gebeurde aan de beurs, zoodat de Itegoerijig, die zich tot dusver in Olympisch zwijgen hulde» zieh genoodzaakt zag tot bezonnenheid aan te manen. ■«- Het „Tagebla.tt" meent echter dat de re gearing nog verder moet gaan, en het ver trouwen van het volk moet pogen te her winnen door daden, opdat de "band tusschen volk en regeering niet verbroken wordt en de algamoene ontstemming niet tot een car tastrofe leidt. Inderdaad I JVant hoe ook .die Duitsche .minister de algemeene opinie tracht te kalmeeren, een feit is dat de toestand nog altijd hoogst ernstig blijft, al galooven we ook nu. nog niet aan een oorlog. Duitschland heeft zijn tegenvoorstellen de wereld ingezonden. En oen Duitsch blad vertelt wat ze in houden i In Marokko eischt Duitschland, dat Frank rijk alle aansprakelijkheid voor de daden van de Maroikkaanscbe regeering op zich zal ne men en alle openbare werken laat aanbesteden met behandeling vah alle naties op voet van gelijkheid. l tSYat den aanleg van spoorwegen betreft, zou er sprake zijn van de definitieve be krachtiging van een reeds vroeger geslo ten overeenkomst, volgens welke Duitsch land voor .30 pet. aandeel moet hebben in den aanleg van spoorwegen die aan Frank rijk worden toegestaan, en wederkeerig Frankrijk voor 30 pet-, in de aan Duitsch land gegunde spoorlijnen. - YYij denken, b.v. ten aanzien van de ont ginning van de mijnen jn bet Zuidwesten, van Marokko. V I 1 I De „Matin" ztegt, ervan: De Duitsche tegenvoorstellen zijn niet» zooals bewieerd was, een op honderd groote vellen uitgewerkt werkelijk tegenvoorstel. Het is teen reeks van aa n toeken in gen, opmer kingen, schrappingen en wijzigingen op ,de Fransche voorstellen. Bovendien betreft het Duitsche stuk enkel Marokko en rept het giet van dia schadeloosstelling van gebied. Omtrent dan politieken status spreekt Duitschland zich nog niet met voldoende duidelijkheid uit, omtrent den eeonomischen is er een volstrekt gemis aan overeenstem ming. Duitschland vfa,agt economische voor rechten. De „Matin" zet dan nogmaals krachtig het onaannemelijke hiervan uiteen. Het Fran- scshe antwoord zal in verzoenenden geest gestald zijn. Misschien kan ook met Duitsche opmerkingen over onderdeden rekening ge houden worden. Maar de grondslag zelf van het Duitsche tegenvoorstel is onaanne- m e 1 ij k ping uKgevotiu in. gewapend beton, maar toen de schragen, die het tot dusver hadden, gesteund, waren weggenomen, is het niet sterk genoeg gebleken. In de benedenzalen waren er ongeveer 60 werklieden toen het plafond begon te kraken. Ze wilden vluchten, maar het was al te laat. Met een luiden knal, als een kanon schot, scheurde de zoldering en bedolf hen en daarop stortte ook de vloer ineen. Het reddings werk werd bemoeilijkt, doordat de metaaldra den, die het gewapend beton van beide zolde ringen. hadden moeien bevestigen, een reusach tig warnet vormden. Met groote moeite werden dooden en gekwetsten voor den dag gehaaldj(lstftie bjj d)?; arlvr6clltbank As mr. en op baren naar het ziekenhuis vervoerd. Hier- A BvmU> th{mg iu gelijkj3 betrekking bij de vo'oisi-eiieij te ueramen ter verbetering van den toestand. HOFBERICHT. Z. K. H. jde Prins dier Nederlanden heeft aanvaard het beschermheerschap yan het In disch Genootschap. UIT DE STAAT8-OOURANT. Bij K. B. .zijn benoemdtot- subs.-off. van bij ontstonden vrees el ij ke tooneelen. Vrouwen en kinderen kwamen vroolijk naar hel gebouw om aan de arbeiders eten te brengen en zo waren er geiuige van hoe de mannen ont zield of zwaar gekwetst werden weggedragen. Slechts twee werklieden waren er in geslaagd zich te redden door uit een raam Ie springen. De geheeie ramp moet worden toegeschreven aan de groote haast, waarmee dit gebouw, een nieuwe uitbreiding van het Eldorado-theater, werd opgelrokken. De gemeenteraad van Nizza heeft een commissie van onderzoek benoemd. Delcassé aan lipjt woord. Minister Delcassé heeft aan een noenmaaltijd, die hem, ter gele genheid van de oefeningen der Franschc vloot, aangeboden werd o.m. gezegd: Ik ben gelukkig mij voor de tweede maal te bevinden te midden van de voortreffelijke leiders der Fransche marine, op wie Frankrijk terecht zijn hoop gevestigd heeft. Met belangstelling heb ik het eerste gedeelte der vloot-oefeningen ge volgd en ik heb kunnen opmerken, dat het oorlogsmateriaal berekend is voor de taak, die men het op; mag dragen en beantwoordt aan do opofferingen, die eir van de natie gevergd mogen worden. Ik heb tevens opnieuw kunnen zien welke de werkelijke waarde der officieren is en met hoeveel kennis van zaken de beman ning geoefend is. De minister verklaarde voorts, dat het hem in het bijzo-nder aangenaam was do eenstemmigheid op te merken, waarmee de Fransche pers de beteekenis van de Fransche vloot erkende. Delcassé eindigde aldus: Het stelmt mij innig gelukkig, dat de openbare inelening in Frankrijk ten opzichte van de vloot, volkomen overeen stemt, zonder eenig verschil, met de meening van hen, die met de zorg der regeering belast zijn. Ik leg er den nadruk op, dat de oorlogs vloot gereed is om de gebeurtenissen af tci wachten, die zich in alle landen, op elk oogen- blik kunnen voordoen. De minister, die voornemens was tot aan het einde der viool-oefeningen te Toulon te blijven, is toch dien eigen avond de tegenvoorstellen, van Duitschland waren gearriveerd! om half zeven naar Parijs teruggekeerd. Do Etna. De Etna werkt weder. De vul kaan stoot dichte rookwolken uit en de asclx- regen valt ver in den omtrek. Er hebben zich twee nieuwe kraters gevormd. Do vliegkost. De opening van de vliegpost tusschen Hendon (Londen) en Windsor is Zater dag niet in allen deele geslaagd. Er stond zoo veel wind, dat van de vier vliegers alleen Hamek lucht koos. Hamel is een van Engeiand's jo-ng- arr.-rechtbank te Maastricht; tat subs.-off. van justitie bij dia arr.-re.chtbaak fie Maas tricht, mr. J. G. II. Gadiot, thans ambtenaar van liet G. M. hij de kantongerechten in het arr. Maastricht. Bij K. Bi. is op hun verzaak, eervol ontslag verleend als raad-adviseur bij het Departement van Justitie: aan mr. dr. E. YV. J. G. Snijder van VVissiankerke, welk ont slag gerekend zal worden te zijn ingcgalan op 1 Sept. 1911, pil aan mr. J. Ph. Suy- ling, met ingang van dan datum waarop universiteit- te Utrecht zal aanvangen. hij zijne lassen als hoo-g teer aar aan de Rijks- Bij K. B:. is met ingang van 1 Nov. aan J. A. Staanmeijer, directeur van. de ver- eanigde gevangenissen te 's Hertoigenb'osch, uit hoofde van reorganisatie v.an het- dienst vak: waart oei a hij behoort, 'eervol ontslag ver iaand, en benoemd tot directeur van de straf gevangenis en het- huis van bewaring .te 's Hertogianbosc-h, JRor, thans directeur van het huis vau bewaring te Rotterdam. RAAD VAN STATE. Openbare vergadering van den Ra-ad van State, afdiaeling voor de geschillen van be stuur, op Vrijdag 15 Septiem her, des. voor- middags te 11 uur. DE INTERPARLEMENTAIRE UNIE. Door den heer mr. M. Tydeman juf., secre taris der Naderlandsohe groep der Interpar- lemiantaire Unie is van den secretaris-gene raal der Interparlementaire Unie te Brus sel hjet bericht ontvangen, dat de Interpar- lemiant.aire Conferentie te Rome is uitge steld tot het aanstaand voorjaar. Eene ver gadering van dien Interparlementairen Itaa.d, het Bestuur der Unie, z,al gehouden worden op 4 October a.s. te'Parijs. XIIIDE INTERN. CONGRES TEGEN De leden van het Internationaal congres te gen den alcohol, dat gisteren geopend werd, waren gisteravond de gasten van de gemeen te, die hen in het Kurhaus te Scheveningen ontving. Daar het getal congressisten niet meer dan 1000 bedraagt en velen de uitnoodiging aan genomen hadden, evenals talrijke andere ge- noodigdeu, bleek de receptiezaal, versierd met de wapens van de verschillende landen, bijna te klein om allen te bevatten. De burgemeester nam met de wethouders Lely, Jansen, Simons en De Wilde (mr. Ver broek is uitlandig) en eenige raadsleden de ste en bekwaamste vliegers. Hij vloog met den. honneurs waar, eersten postzak om 4 uur 58, in plaats van om Ju (]e Nieuwe Kerk te Scheveningen heeft half vier, op, In dien postzak waren, brieven j gisteravond onder leudino: van ct<m Hond van den Koning en de Koningin, groeien vanNcderJ nnrtsclie CbrMen-onthonCierSVereeni- den postmee der-gen eraaf, brieven van de dipte-j gingen Enkraleia, eene wijdingssamenkomst te Amsterdam een Diutengewone vergadering, boven (N.-B.) gevallen van cholera-nostras wa-t ter behandeling van een bij haar ingekomen ren voorgekomen, wegens gebrek aan goed drinkt voorstel van verschillende commiezen, luiden- water. de: mededeeling moet onwaar zijn. De Maatschappij benoeme uit het corps com- Lielhoven zijngeene sterfgevallen door deze miezen b.v. een 50-tal ambtenaren bij alle dien- Z1^4 10 \er°?rz?"a|i'? ^oorgekamen. Wellicht is het I sten die een verantwoordelijke positie beklee- ^èuflevalten onder a °0' een'®6 P!°tselinge i, ster.ge val. en ondei kinderen op sommige dorpeii den en verleene hun een hoogere maximum- in N..Brabant, meestal veroorzaakt door eene bezoldiging van b-v- ƒ180, te bereiken in 3 of ingewandsziekte, vermoedelijk ontstaan door dei h«'en. abnormale hitte der laatste tijden, waardoor de Alle commiezen, ook niet-leden, zijn ter bij-kinderen zich aan verkoelend (meestal minder waardig) fruit enz. te buiten gingen. Met cholera hadden deze ziekte en sterfge- woning uitgenoodigd. DE KIESREOHTBETOOGING TE 's-GRAVENHAGE. De minister vau binnenlandsche zaken heeft, een brief gericht aan de heeren W. H. Vliegen, vallen echter niets uit te staan. Leuke fiscus. Door de ongehuwde onder officieren van het garnizoen te Breda werd an net bestur der Sociaal-Democratische Ar- j D00r he{; gemeentebestuur van Breda is beiders Partij ia Nederland, te Amsterdam, thans door medewerking van de militaire waarin het volgende gezegd wordt: 'autoriteiten bepaald, dat de ongehuwden Ik had de eer Uw schrijven d.d. 4 September .voortaan met de gehuwden op één lijn zullen j.l. te ontvangen, waarin mij wordt medege-gesteld^ worden en dat de ongehuwden moeten deeld, dat op Dinsdag 19 September a.s. het j betalen over de jaren 1908, 1909 en 1910. adres der Sociaal-Democratische Arbeiders Typhus te Kerk-Avezaath. De typhus Partij, tot invoering van algemeen kiesrecht,j breidt zich in het kleine dorpje Kerk-Ave- ts ongeveer half drie namiddags zal worden be- j zaath uit. Het aantal gevallen steeg reeds tot zorgd aan mijn departement, en waarin ver- i D- Ook deden zieh twee sterfgevallen voor. volgens wordt te kennen gegeven, dat het U ei Ple6f?ste*s zijn aangevraagd en in over- zeer aangenaam zou zijn, indien ik zou kun- e? P aatselijken geneesheer zullen j verschillende putten worden gesloten. Het nen goedvinden, de deputatie, die my dan na- geneeskulldig toezicht meent> |at bJj behoor. mens het bestuur persoonlijk dat adres zou wil len aanbieden, te ontvangen. Het doet mij leed, dat ik mij tot persoon lijke inachtneming der voorschriften niet voor besmetting te vreezen is, zoodat deze ziektegevallen waarschijnlijk geen invloed lijke ontvangst der deputatie niet bereid kan zullen hebben op het al of niet houden der verklaren. Het ontvangen van een deputatie tot aanbie ding van een adres is in den regel overbodig; het verzoek, hetwelk de aandacht der regee ring vraagt, is vervat in het adres. Uit be leefdheid ontvang ik echter zoo mogelijk adres santen, indien zij er prijs op stellen, gaarne persoonlijk, mits daaraan geene beteekenis kunne worden gehecht, welke ik niet voor mijne rekening zou kunnen nemen. In dit geval moet ik echter daartegen be manoeuvres. Na 14 jam berouw goknegeu. In Septem ber van het jaar 1897. vond iemand te Utrecht! een zilveren, horloge met ketting. De vinder vond! het niet noodig van zijn vondst mededeel ing te) doen aau de politie en behield het uurwerk' als zijn eigendom. De man verhuisde sedert van Utrecht maar het groote Amerika en droeg daar altijd het gevonden horloge. Doch ziet na 14 jaar kwam de wroeging. En thans heeft de mijnheer in Amerika een brief geschreven aan cLen hoofdcommissaris van zwaar maken, dewijl blijkens het gesprokene op 'politie te Utrecht, met de mededeeling dat hij maten te Londen en van den Lord Mayor, kran ten enz. Hamel kwam om 5 uur 11 te Windsor aan, leverde den postzak om 5 uur 13 af en was om 5 uur 31 te Ilendon. terug. De wind schoot telkens zoo heftig uit, dat Hamel niet op de plaats, die er te Windsor voor uügekozen was, kon lauden, maar neer hij de talrijke schare welkom heette. plaats gehad ter gelegenheid van het XlIIde Intern. Congres tegen het Alcoholisme. Na orgelspel en koorgezang (van de Kon. Zangvereeniging Excelsior) hield dr. J. R. Slotemaker de Bruine van Utrecht, voorzit ter van Enkrateia, een openingsrede, waarin De toestand in Perzië. Op last van de re geering is de grijze Rakhim-khau, die bij de jongste belegering van Tebris een gewichti ge rol speelde, in de gevangenis gewurgd. Het naar Sjoedsa-ed-Dauleh gezonden gezant schap slaagde er in onder de daar aanwezige hoofdmannen der Karadjadaghers en Sjakse- wenen verdeeldheid te zaaien. Het door het gezantschap overgebrachte bericht van de ne derlaag van Arj ad-ed-Dauleh werkt zeer de- moraliseerend op alle aanhangers van Mo hamed-Ali. Daar de wegen in de huurt van Tebris door ruiterij van Sjoedsa-ed-Dauleh bezet zijn, heerscht er groot gebrek aan le vensmiddelen en dreigt er hongersnood. Een prijs van 10,000 tomans is op het hoofd van Sjoedsa-ed-Dauleh gezet; 60 mannen zijn uit getogen om dien prijs te verdienen. Voorzichtigheid. De „Vossische Zeituug' verneemt uit Gotha, dat de keizer den kroon prins verbood een tocht met het Zeppelin- luchtschip de „Schwaben" mee te maken. Storm op de Oostzee. Een storm, die twee dagen duurde, heeft langs de kusten van de Oostzee groote schade aangericht. Ontel bare vlotten zijn weggeslagen. Een stoom schip met passagiers aan boord, strandde. Veelbelovend. Sedert verscheidene weken ontvingen menschen uit den adelstand te Brussel dreigbrieven, zoogenaamd uitgaande van de Zwarte Hand. Die brieven eischten, onder doodsbedreigin gen, geld. Baron de Zerezo bad in veertien dagen tijd twee zulke brieven ontvangen. Men eisehte van hem eene som van 1000 frs., die hij in een kist moest neerleggen aan den Duivels- pnt, in Terkamerenbosch. De politie spande een strik en betrapte gis terochtend, bij bet aanbreken van den dag, twee jongens, ter plaatse waar de kist moest worden neergezet. Zij werden aangehouden. Het zijn twee jongens van goede familie, 14 en 15 jaar oud, wonende te Elsene. Zij bekennen wel den laatsten brief, maar niet den andere te hebben geschreven. Hel vremelijk ongeluk ta Nizza is gebeurd in een. gebouw -Jat bestemd, was voor een groot restaurant. De zoldering van de eerste verdie- moest strijken op een weide dicht bij het praal graf van koningin Victoria. Hij landde in prach tige zweefvlucht te midden van 's Konings scha pen;, zonder er echter een te doren. De vlieger werd hartelijk toegejuicht en;kreeg een handdruk en een gelukwensch van den bur gemeester van Windsor. Deze zond dadelijk een telegram aan den Koning, om hem de goede aankomst van de vliegpost te melden. De eerste brief, die te Windsor besteld werd, was aan den directeur van het postkantoor ge richt. De overige brieven werden door fietsende postboden naar het postkantoor gebracht, waar zij behandeld en met den trein van zes uur naar Londen gezonden werden. Denzelfden avond wer den zij nog te Londen besteld. De brieven van den Koning en zijn gezin zijn gisterenoehtend op Balmoral aangekomen. Zaterdagochtend waren reeds 100.000 brieven uit de bussen voor de vliegpost in handen vani de post, niettegenstaande het port voor een brief kaart 61/2 stuiver en voor een brief 1 shilling 1 stuiver bedroeg. De baten zuilen voor een Iierdadig doel bestemd worden. Er zullen nog dagen noodig zijn, om alle brieven, briefkaarten en drukwerken door de lucht te vervoeren. On der de brieven zijn er, die bestemd zijn voor den. Duitschen Keizer en den Mikado. Van Windsor heeft Hamel een postzak terugge bracht. Bij zijne landing droeg de menigte hem op hare schouders, terwijl de muziek het lied: „See the Conquering Hero comes" speelde. De terugreis ging tegen den wind in en was zeer bezwaarlijk geweest, zeide Hamel. De duurte. Nog steeds worden er uit Frank rijk ongeregeldheden naar aanleiding van de duurte der levensmiddelen bericht. Te Roubaix is het weder zeer erg geweest. Het volk wierp barricaden op van straatstee- nen en spande ijzerdraad over de straat, om de soldaten die de orde moesten herstellen, tegen, te houden. De (roepen werden met hagelbuien van stecnen ontvangen en er werden velen ge wond. Te Denain is de burgemeester in zijn huis belegerd door een woedende menigte, clie het huis in brand wilde steken. Een atdeeling hu zaren uit Valenciennes dreet nog juist in tijds de aanvallers uileen. De burgemeester was in tusschen door een ach terdeur gevlucht naar het huis van zijn zoon. Ook in het Maasdal is de toestand weder verergerd. Nog door meerdere sprekers werd het woord gevoerd. De openingsplechtighied der Internationale drankweertentoonstelling, verhonden aan het Internationaal Congres voor bestrijding van het Alcoholisme, is door vele dames en hee ren congressisten en verdere belangstellen den van onderscheidene nationaliteit bijge woond. De beer Aug. Sassen, lid van de commissie van ontvangst, hield de eigenlijke openings rede. DE MANOEUVRES. De pompenmakers in Neder-Betuwe, Tieler- en Bommelerwaard, zegt het „Hbld." hebben last gekregen met het slaan van pompen door te gaan, waaruit men het besluit trekt, dat de legeroefeningen op groote schaal worden ge houden. MOBILISATIE-OEFEN IN G. De regeering gaat voort met zieh op haar „qui vive" te toonen. De berichtgever van het „Hbld." te Eindho ven, meldde d.d gisteren Een voortdurend troepenvervoer vond heden op de lijn Boxtel-Eindhoven-Venlo plaats. Ruim 100Ü mau, voornamelijk uit 's-Boseh, van het tweede regiment infanterie, benevens een 20- tal stukken gesehut, passeerden per trein. De troepen gaan oefeningen houden in de lijn VenloRoermond. Uit Middelburg of Vlissingen zou een afdee- ling troepen het fort Ellewoutsdijk aan de Wester-Sehelde bezetten. Alle voorbereidingen voor een mobilisatie oefening zijn genomen, o.a. het scherpen der sabels der officieren en minderen en het in ontvangst nemen van verbandpakje en reserve ration. "Verlof buiten het garnizoen werd gis teren niet gegeAm. De kwartiermakers van het 2de regiment in fanterie zijn Zaterdag vertrokken naar Venlo en Roermond tot voorbereiding van de komst der troepen van het 2de reg. infanterie. Gisteren zouden de le en 2e compagnie van het 3e bataljon 2e regiment infanterie vertrek ken naar Roermond, en het 4e bataljon en de 3e en 4e compagnie van Venlo. Te Venlo zijn de hengsels der versperrings- 16 April 1911 in het congres van de Sociaal Democratische Arbeiders Partij, de bezorging van dit adres op Dinsdag 19 September is be paald met de uitgesproken bedoeling, om eene demonstratie te stellen tegenover de opening der Staten-Generaal door H. M. de Koningin, welke opening genoemd werd de propaganda voor de Koninginterwijl voorts na het stellen der vraag of de directie aan de goede re gisseurs den schouwburg met coulissen en re- quisiten zal afstaan, met name ten eerste of ik de deputatie zou ontvangen, ten tweede of de betooging zou worden toegestaan de be dreiging is geuit, dat bij weigering de Konink lijke optocht dienstbaar zou worden gemaakt aan het doel, dat met de betooging beoogd wordt. Geheel in overeenstemming daarmede wordt mo in uw schrijven medegedeeld, dat het adres aan mijn departement zal worden bezorgd op genoemden Dinsdag 19 September en op zeker door u aangewezen uur, terwijl ik op de bepa ling van dag en uur geen invloed kan uitoefe nen en terwijl uit den aard der zaak in de be zorging van een, zij het belangrijk, stuk aan mijn departement voor mij geen aanleiding ge legen is, om het persoonlijk in ontvangst te ne men. Het geldt hier niet het toelaten der be tooging, waaromtrent ik niet tot eene beslis sing geroepen ben, maar ik zoude door onder deze omstandigheden de deputatie te ontvan gen, mijne medewerking verleenen tot de op bovenomschreven wijze ontworpen hande ling. Het is duidelijk dat dit niet op den weg der regeerïng kan liggen. Het doet mij leed, dat dit beletsel door u in het leven is geroepen, want ware eenvoudig aan mij verzocht om op een mij gelegen tijd eene deputatie van uwe partij tot aanbieding van een adres voor algemeen kiesrecht te ont vangen, dan zou het mij aangenaam geweest zijn daartoe dag en uur te bepalen en de depu tatie bij mij te zien. RIJKSPENSIOEN VOOR GEMEENTE AMBTENAREN. berouw heeft gekregen over wat hij 14 jaar ge leden verzuimde, en dat nu nog wil trachten goed te maken. Vandaar dat de hoofdcommis saris do volgende kennisgeving deed plaatsen: „De hoofdcommissaris van politie te Utrecht bericht, dat aan hel hoofdcommissariuat inlich tingen zijn te bekomen omtrent een zilveren horloge met keiting, in een der maanden van Juli, Aug. of Sept. 1897. op den openbaren weg te Utrecht gevonden." Eon politieagejttt gee olieton. Op de eerste verdieping van perceel no. 27 aan de Zandstraat te Rotterdam woont Bi S. met zijn broeder. Gisteren in den loop, van den avond was Bi S., toen hij een oploop verwekte in de Zandstraat* verjaagd, doch in den afgeloopen nacht trof d« politie hem op het sluitingsuur daar weer aan in gezelschap van zijn broeder en van J. V. uit de Doeistraat. Ditmaal dreigde B. S. met een mes. Van de straat verdreven, nam hel geheeie gezelschap de wijk in de woning van D1- S., schoof de ramen open, schold de politie uit en maakte groot kabaal. Op de straat ging d8 politie vóórt met ruim baan te maken. Hierin was zij geslaagd toen er plotseling een schot viel en de agent van politie D. Tiernego getrof fen ineenzakte. Met een kogel in het linkergo-1 deelte van zijn zitvlak en veel bloed verliezend^ werd hij naar het Ziekenhuis gebracht. De vermoedelijke daders, die vluchtten, zijn gegrepen. OnverantwoordelijkDe metselaar Br. uit. Dordrecht keerde Zaterdagavond uit Rotterdam huiswaarts, doch merkte toen hij de brug over 't Holiandsch Diep in zicht kreeg, dat de trein te Dordrecht niet gestopt had. Van het langza- mer rijden van den trein maakte hij 1*1 gebruik, en sprong er ufl, met het gevolg, dal hij tegen de brug en daarna weer terug legen den trein werd geslingerd. De main liep daardoor vreese- lijke wonden op, zoodat voor zijn leven wordt gevreesd. Geneeskundige hulp kon eerst te Zeveair bergen worden verleend, waarna des avonds de ongelukkige nog naar zijn. woonplaats is ver voerd. September blocjiunuudBij den heer Wel link te Oideuzaat staat thans een pereboom ten tweeden male in dit jaar iu vollen bloei. Hon derden volkomen bloesems bedekken den boom als met een wit laken. Geen Meimaand ver toonde ooit schoonere. En bij den heer Kuiten brouwer aldaar hangen aan een gedeeltelijk reeds ontbladerden kastanjeboom eenige prachtig bloeiende trossen: alle wèl wo-nderlijke speiin- meente-ambtenaren en beambten en hunne g™ der natuur in dezen buitengewoon drogen weduwen en weezen. Het wetsontwerp zal in zomel- de aanstaande Troonrede aangekondigd wor- Onvoorzichtig. Te Leeuwen heeft de zoon den en daarna zoo spoedig mogelijk worden in- van de wed, Keller, die m het bezit was van Naar wij vernemen, zal weldra ter indiening gereed zijn een wetsontwerp tot het toeken nen van pensioen ten laste van het rijk aan ge gediend. Het moet de bedoeling van de regee ring zijn de behandeling van dat wetsontwerp zooveel mogelijk te bespoedigen, opdat het in elk geval nog in den loop van het nieuwe zit tingsjaar tot wet verheven worde. De droogte) en ilq verzokepi"©0" Men schrijft uit Limburg: Ten gevolge van de langdurige droogle heb- Te Charlevilie heeft een menigte met roode deuren geolied, de Maasbrug is nagezien en vladen, onder het zingen van de „Internatio- buzarell patrouilleeren aanhoudend nabij de nale", vcrscheideue slagerswinkels bestormd en ng er de glasruiten ingegooid. Het ijzeren traliewerk K voor de vensters weerstond echter de aanvallen. Tc Boulogne sur Mer hebben vrouwen op de markt de boter afgenomen van de boerinnen en er veel minder dan. den gevraagden prijs of in '1 geheel niets voor betaald. Er werden ook veel eieren stukgegooid. Fe'iix Roussei, voorzitter van den Parijschen gemeenteraad, hee t een vergadering belegd van veertig presidenten of afgevaardigden van, ver- eenigingen van. lavensmiddetenleveranciers. om Het garnizoen te 's-Hertogenbosch is geheel gereed tot 1110biliseeren. Wij vernemen, dat bij de eerste compagnie wielrijders te Nieuwersluis in dienst worden gesteld 1 automobiel en 3 motorfietsen. H. IJ. S. M. De Permanente Commissie tot het onderzoek van misstanden behoorende tot den Bond van Orde van Personeel H. IJ. S. M.. houdt 17 dezer ben verschietende assurantie maatschappijen, o.a. de Amsterdonische Provinciale, de Propriétairen Réunies, de Gladbacher Feuer-Gesellsehaft, thans alle loopende verzekeringen over bosschen per aangetcekenden brief opgezegd. Duizenden II.A. dennenbosch liggen door dezen maatregel onver zekerd. Reeds vóór een paar weken hadden derge lijke opzeggingen plaats1, waardoor o.a. baron d'AIcantara voor 500 H.A. verbrand bosch 'af nabijheid van Dalheim geene uitkeerirtg krijgt. Ook de gemeente Elmpt was bijna de dupe geworden van zulk eene opzegging, daar tiet be treffende schrijven inkwam, toen. de laatste groo te boschbrand in haar bosschen woedde. Daar bovendien verschillende maatschappijen beslist geen risico voor dennenbosch op z'c^ nemen, kunnen de eigenaars zelfs voor hooge premiën bezwaarlijk eene overeenkomst tre.ien. De prem'c voor liggend (gekapt) hout bedroeg vroeger 71/2 per mille, thans spreekt men van pre miën van 10—15 p m moijt j Op den ipein geschoten. Men meldt dat Zondag omstreeks elf uur geschoten is op; trein 25 der Eleetrische Spoor Den Haag Rotterdam tusschen Nootdorp en Pijnacker. De kogel ging dwars door een coupé zonder iemand te raken. Er werd onmiddellijk een onderzoek, ingesteld. Geen cholera. In eenige bladen, ook in het onze. werd deze week gemeld, dat te Riet- scherpe patronen, gisteren een daarvan op een Stoep gelegd en er met een hamer op geslagen* met het gevolg dat de kogel hem i»i de borst drong en onmiddellijk den dood veroorzaakte- Overreden- Te Blij kam (Gr.) is Zaterdag het 9-jarige zoontje van den postbode -R. Hau- wing onder een geladen aardappelenwagen ge* raakt. Dienzelfden dag is het kind tengevolge van de bekomen kneuzingen overleden. Trambotsing. De stoomtram der Uollandsche Buurtspoorwegen is Zondag te I iiburg op eeu met een paard bespannen ijswagen rijdende uit een ziislraat geloopen. De wagen werd totaal ver- brïjzeld' het paard bleef met gebroken beo- nen liggen, de bestuurder werd door den zwa ren schok van den bok geslingerd en hek wan' een ernstige wond aan het hoofd. Na een ha!' uur vertraging was de tramlijn vrij. XJif een perem1'00111 gevallen. Zaterdagmid dag had de 71-jarige landbouwer Tt. te Humme- lo°het onge|uk perenboom te valleri met het treurig gevolg, dat hij weldra over leed. Overreden. Gisterenmiddag ongeveer ha» 0 is tusschen HaUweg en Sloterdijk, een ongeveer 46-jarige man, onder de van Haarlem komend tram geraakt, met het gevolg, dat zijn beid beenen zijn verbrijzeld, en dat hij een diep. hooEdwond kreeg. - Groote heidebrand te Vlijmen. Gisteriui dag woedde ie Vlijmen een enorme heuiebra langs den Vlij menschen weg. De brand, die moedelijk is ontstaan door vuur oi vonken t de tram, neemt enorme afmetingen aan. Men totaal geen kans om het vuur te blussen Zwarte rookwolken stijgen omhoog. Men dat ook een groote partij banden verloiCI len gaan. 0^

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2