b I T E N L AN D. BIN NE N L A N D. SPAARNE-BAMK. Verhuurt loketten in hare brand- en inbraakvrlje kluis Leger en Vloot. NIEUWS UIT DEI OMTREK. NIEUWE GRACHT 98. Telefoon 2088. HAARLEM. fSechtsseaken OVERZICHT. Kapitaal t ■5G&MQ&. Geplaatst en volgestort f 250,OOI?,- CORfll&fSSARISSEN RAAO VAN TOEZICHT i Directeur* s O. F. H. PASTOOR. Rekening-Courant, Credieten, Coupons, Effecten, Deposito's incasseerïngen, Wissels, Prolongatiën enz. enz. Noodlottige brand. Twee dooden. Van hef Oorlogsveld. VAN ELDERS. 879ste Staatsloterij» Het is nu tusschen FRANKRIJK EN DUITSCHLAND zóó botertje tot den boom toe, dat er Zaterdagavond bij minister von Kiderlen een maaltijd heeft plaats gehad ter eere van het echtpaar Cambon. Hieraan na men ook deel de dochter van Cambon en ver schillende leden van het Berlijnsehe minis terie van buitenlandsche zaken, waaronder de onderstaatssecretaris Zimmermann en de gezant Wangenheim! Het eerstvolgende ambtelijke onderhoud tusschen de beide diplomaten zal vermoede lijk heden plaats hebben. Indien bet gelukt op den grondslag der nieuwe voorstellen tot een onmiddellijke overeenstemming te ko men over de bijzondere Marokkaansche vraagstukken, waarvan een regeling tot nu toe moeilijkheden beeft opgeleverd, dan zai het opstellen van het verdrag waarschijnlijk binnen zeer korten tijd gereed zijn. De ambtelijke openbaarmaking za\ eerst ge schieden als ook het tweede deel der onder handelingen, het bepalen van de grenzen van het Congogebied, volkomen ten einde ge bracht is. ITALIë heeft zijn vloot gemobiliseerd, zoo meldt Reuter. Dus het zal, zoodra Frankrijk en Duitsch- land gereed zijn met de Marokkozaak, wel aan Tripolis beginnen, opgezet door Engeland blijkbaar, dat vreest voor Egypte, en ten tweede Duitsehland, dat een vriend is van Turkije en Italië beiden, in een leelijk parket wil brengen. Aan de „Matin" wordt uit Turijn geseind, dat de toebereidselen voor de expeditie naar Tripolis met kracht worden voortgezet. Ver scheidene pantserschepen en torpedobooten liggen gereed om te vertrekken. De door de regeering bevolen mobilisatie geschiedt op fnelle en nauwkeurige wijze. Het pantser- schip Ferrueeio is reeds met onbekende be stemming van Tarente vertrokken .De pant- serscliepen Minerva, Puglia en Marco Polo ën nog een vierde hebben bevel ontvangen ander stoom te gaan liggen. De „Corriere Mercantile" verzekert, dat ook zes stoomschepen gereed zijn om te vertrek ken. De „Gazetta del Popoio" ontvangt nit Mes sina bericht, dat de torpedobooten groote schietvoorraden innemen en dat te Syracuse treinen zijn aangekomen, die met mondkost geladen waren. Uit Ancona zijn naar bet Zuiden vertrok ken de kruiser Lombardo, vijf onderzeeboo ten en drie torpedobooten. Generaal Conora, die bevelhebber van de expeditiemaeht zon worden, is te Napels aangekomen en heeft daar een onderhond gehad met verschillende generaals. Zooals men weet, seinde de corres pondent van de „Daily Mail" te Rome, dat hij vernomen had, dat de Italiaansche regeering 'niet ontkent, dat zij met goedkeuring van Engeland en Frankrijk een groote expeditie uitrust, maar dat deze expeditie pas scheep zal gaan, als de onderhandelingen tusschen Italië en de Porte mislukken. Volgens de „Mattino" echter zon de eerste inseheping van troepen toch reeds den 26sten dezer plaats hebben. Het zit in de lucht! Ook k Onrf^-ï'- I xta oeambten. en arbeiders een »un de Öostennjksche spoorwegen hebben aan de regeertng hun eischen overhandigd en een ultimatum gesteld, dat den. eersten October af loopt. De regeering zal op zijn. hoogst slechts eenige en dan nog niet de voornaamste eischen kunnen bevredigen, zoo meenen de bladen. De opwinding onder de spoorwegbeambten is ver ontrustend: er zit hier een internationale ge heime organisatie blijkbaar achter, zoo wordt algemeen gedacht Het Engelsche koningspaar naar Berlijn. Ket Engelsche weekblad „Truth" meldde, dat het Engelsche koningspaar, na een bezoek aan Weecen, ook het Duitsche keizerspaar een be zoek zou brengen. De Berlijnsehe correspondent van de „Stan dard" meldt nu echter, dat daar ter plaatse van dit bericht niets bekend is. Men acht het echter niet onwaarschijnlijk, dat het Engelsche konings paar einde Februari van het volgend jaar een bezoek zal brengen aan het Duitsche hof. Dit be zoek zou dan een officieel karakter dragen. H. M. DE KONINGIN. Men schrijft nit Kerkdriel aan het Hgzn.: Vrijdag circa halfnegen reed H. M. de Ko ningin, vergezeld van prins Hendrik, per auto, gevolgd door vier andere auto's waarin eenige notabelen hadden plaats genomen, door onze gemeente, bij welke gelegenheid op den Pietersdijk alhier een klein ongelukje ge beurde. Het paard van zekeren R„ dat in een kar gespannen was, en waarlangs de auto's pas seerden, verschrok door het geratel der auto mobielen met het gevolg dat een klein kind van de kar viel en een lichte verwonding be kwam. H. M. de Koningin bemerkte dit en liet aaustonds haar auto tot stilstaan komen, stapte uit en begaf zich onmiddellijk naar het schreiende kind. Inmiddels voegde zieh een dokter, die in een andere auto gezeten was, bij Hare Majesteit. Dokter, zei de Koningin, is het noodig er een verbandje om te leggen? O neen, mevrouw, hernam deze, de kin deren vallen hier wel tienmaal per dag, het wondje is zeer licht. Daarna streelde Hare Majesteit het kind en stapte, na de omstaanders allervriende lijkst te hebben gegroet, de auto in om haar tocht voort te zetten. SCHAMEN ZIJ ZICH? De „N. Tilb. Crt" merkt op, dat uit de Handelingen weggelaten zijn al de typeeren- de uitroepen, waarmede de sociaal-democra tische Kamerleden hun woede Dinsdag jL heb- iben gelucht. En het blad zegt: „Mag het Nederlandsche volk niet weten, Wat zij hun zelf-beheersching kwijt waren, en inag men niet in een officieel verslag lezen, wat de heeren zooal zeggen, wanneer zij zich laten gaan? Het dreigement van den heer Schaper, dat fo inktpotten door de zaal zonden gaan, en J. W. A. BELJNES, Industrieel, te Haarlem, Voorzitter. F. H. VAN VVICHEN, Lid der Tweede Kamer der Stateu-Generaal en Pro vinciale Staten van Zuid-Holland en Burgemeester van Alkemade, te Alkemade. W. J. C. PASSTOOKS, Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal en Burge meester van Ginneken, te Ginneken. Da. E. A. M. DKOOG, Arts, te Heemstede, Secretaris. Mb. J. N. J. E. HEERLENS THIJSSEN, Voorzitter van den Baad van Beroep .Ongevallen-verzekering), Lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland en van den Gemeenteraad van Haarlem, te Haarlem. THEOD. JANZEN Hzn., Koopman te Haarlem. J. J. BE1JNES, Industrieel, te Haarlem. THEOD. JANZEN Hzn., te Haarlem. J. M. W. FRANCKEN, te Haarlem. B. J. V. VAN HEES, te Haarlem. zelfs de stoelen is in het verslag blijven staan, Het smijten met inktkokers en stoelen is misschien door het veelvuldig gebruik, dat in andere parlementen door de geestverwan ten er van wordt gemaakt, tot treffend ar gument geworden. Maar het werpen met een inktkoker is nog niet een van godsdienstbaat overvloeiende persoonlijke beleediging als de beer Duys zich veroorloofde in zijn ziedende uitroepen als: „dat is God dienen in de Staatkunde" en „als Christus hier was, joeg hij u (de rechterzijde) als fazizeërs nit den tempel. Die fraaie woorden hadden in de Hande lingen mceten blijven staan als een voorbeeld van den aard van soeiaal-democratische Ka merleden", DE SOCIALISTENHERRIE IN DE KAMER. De Haagscbe correspondent van de Leeuw. Crt. meldt: Aanvankelijk was 't voornemen Donderdag het Kamer-presidium door prof. Drncker te doen waarnemen, waartoe deze bereid was, maar vooraf meedeelde, van zijn presidium gebruik te zullen maken om een verzoening te beproeven. De daartoe noodzakelijke medewerking van de rechtsche groepen werd geweigerd, waar op de Nijmeegsche heer Van Nispen de taak van graaf Van By landt overnam. DR. A. KUYPER, Aan een vertegenwoordiger van de Nieu we Courant heeft Dr. A. Kuyper, na zijn te rugkomst te 's Gravenhage, een - onderhoud toegestaan, naar aanleiding van het bekende bericht nit Brussel. Daarin verklaart de heer Kuyper dat hij handelde op aanraden van zijn geneesheer te Dresden, waar hij zes weken vertoefde in verband met zijn keelziekte. De eenige rémedie was, zoo zeiden de doctoren, kouvatten te voorkomen en daarom ——f cc" soort hanH"-1--"1 voorgeschreven. Ook na zyn vertrek uit Dresden heeft Dr. Kuyper deze kuur voortgezet en dat deed dat ook zoo te Brussel. Tevens maakte hij gymnastische oefeningen om de kon te verdrijven. „Dat moet de aandacht getrokken hebben, aldus ongeveer dr. Kuyper, van een bewoner van een der huizen tegenover Hotel Métro- pole op de Place Broncbère. Ik had er geen erg in, dat men mij op zoo'n afstand in mijn kamer op de derde verdieping zou kunnen zien en ik zelf trouwens kon aan den over kant niets bijzonders onderscheiden. Maar de gymnastiekbewegingen schijnen de aandacht getrokken te hebben van dien persoon, die toen de politie is gaan waarschuwen. „Een agent is daarna den directeur van het hotel komen in kennis stellen met hetgeen de politie gerapporteerd was, verzoekende den logeergast te vragen maatregelen te nemen, opdat mèn hem van buiten af niet meer zou kunnen zien. „Daarmede was de zaak nit, aldus verklaar de dr. Kuyper op onze verdere vragen, ont kennend dat er van een arrestatie en van een verhoor bij de politie sprake zou zijn ge weest Zaterdagnacht omstreeks tien minuten voor tweeën stond de 22-jarige Th. Bartelings bij zijn moeder, die een uitdragerij heeft in het benedenhuis van pere. Hazenstraat 1 te Am sterdam in den winkel, toen plotseling met een geweldigen knal een kan benzine ont plofte, waarvan de inhoud placht te dienen voor het schoonmaken der afgedragen klee deren. Een groote vlam sloeg nit en in een oogwenk stond de winkel, die vol hing met lieht-brandbare kleedingstukken, in lichte laaie. De zoon wist nog naar buiten te ko men, zü het ook ernstig gekwetst, vooral in het gelaat, door de ontploffing, en met zware brandwonden. De moeder, de ongeveer 50-ja- rige weduwe BartelingsKlinkert, kon zich echter geen weg hanen door de vlammenzee, die in den winkel woedde, en later, toen de brand zoover gebluscht was, dat men zich naar binnen kon wagen, werd haar half ver brande lijk tusschen de puinhoopen in het achterhuis vandaan gehaald. Inmiddels woedde de brand voort Met een knal sprongen de winkelruiten, zoodat de glasscherven de straat invlogen. Een 31-jarig man, A. J. Topman genaamd, wonende Van Oklenbarne veld straat 11, en een 13-jarigen jongen, wonende Elandsgracht 84, werden er door getroffen, zoodat ook zij gewond werden, zij bet ook gelukkig niet ernstig. Laaiend sloegen de vlammen naar buiten, zetten de eerste verdieping in brand, daarna de tweede, toen de derde, zoodat in een oogen- blik het geheele perceel in lichtelaaie stond. Doch ër volgde nog grooter onheil. Ook aan het belendende perceel, Hazenstraat 3, deel den de vlammen zi eh jpede en ook daar gre pen zij zoo fel om zich been, dat weldra bet geheele pereeel brandde als een reusachtige toorts. Op een oogenblik was er zulk een hel van vlammen, dat door de hitte verscheidene rui ten sprongen van de perceelen aan de over zijde van de Hazenstraat. Het ergste was, dat er zich nog menschen bevonden in bet twee de perceel, hetwelk door den brand was aan getast. Twee daarvan, een 8-jarige knaap en een jonge vrouw, bevonden zich in den groente winkel, welke in het benedenhuis gevestigd is. Zij konden niet naar buiten, omdat de deur gebarricadeerd was door puin, dat naar be neden was gevallen. Men slaagde er echter in, hen achtereenvolgens door de gesprongen ruit in het bovengedeelte der deur te trek ken. Van het knaapje waren echter de haren geheel verbrand. De werkman Diergaarde, die zelf in het pereeel woonde, slaagde er bovendien nog in, twee kinderen van de tweede verdieping te redden. Een kindje van anderhalf jaar oud, werd door personen, dit zich op het dak van perceel No. 5 hadden begeven, gered, doordat men het langs de dakgoot van de zolderver dieping haalde. De 50-jarige jnffronw Homburg, die op de derde verdieping woonde, werd echter een slachtoffer van de vlammen. Zij schijnt nog de trappen afgevlucht te zijn, ten einde zich zoo te redden. Vermoedelijk zag zij echter geen kans, zich door de vlammenzee, die be neden woedde, een weg te hanen, zoodat zij weer naar hoven ijlde. Daar heeft de dood haar achterhaald. Naar alle waarschijnlijkheid is zij gestikt en daarna verbrand. Althans, toen de brand bedwongen was, vond men op de zolverdie ping baar halfverkoolde lijk. De lijken der slachtoffers werden per auto brancard naar het Wilhelmingasthuis ge bracht, de gewonde personen naar het Bin nengasthuis. De brandweer, die intusschen ter plaatse was gekomen, en aanvankelijk onder leiding nen heer Meier, den brand met kracht aantastte, behalve een koolzuur- spuit en een aantal vechtkranen was ook een stoomspuit in werking kon niet voorkomen dat beide perceelen geheel uitbrandden. Dit was temeer treurig, omdat verschillende be woners, o.a. de bovenbewoners van perceel No. 3, niet verzekerd waren tegen brand schade. Natuurlijk verwekte de brand heel wat con sternatie en een sterk cordon politie was noo dig om de menigte op een afstand te houden. Belangrijke vermissing. Vrijdagavond is'door een man te Amsterdam aangifte gedaan dat hij, na verschillende café's aldaar te hebben bezocht, heelt ontdekt eene portefeuille inhoudende 1800 5 2000 gulden aan bankpapier te vermissen. Slechte balans? De Justitie heeft termen gevonden een onderzoek te doen instellen naar de boeken van de Steenkolenmaatsch, v.h. Jan Veldhuism Wzn. Vermoedelijk betreft het onderzoek de vraag of er al dan niet sprake is van het opmaken van een valsche balans. Zakkenrollers. Te Roosendaal is Vrijdag aan een geestelijke zijn portemonnaie, inhou dende 400 francs, ontstolen, op 't oogenblik, dat hij aan het station een kaartje nam. Op bevel van den toevallig aanwezigen kapitein van de marechaussée Thomson werd oogen- blikkeljjk een onderzoek ingesteld, dat echter geen resultaat opleverde. Door een krankzinnige gewond. Zater dagmiddag is bij de arrestatie te Arnhem van een krankzinnige, die ontvlucht was uit het krankzinnigengesticht te Zutphen, de re chercheur van politie Rutten met een mes in den rug gewond. Zijn toestand is niet levens gevaarlijk. Verregaande baldadigheid. Vrijdag had in de Kaam te Delft een voorval plaats, dat nu nogal betrekkelijk goed is afgeioopen, maar toch aan een jongeling van 16 jaar liet leven had kunnen kosten. Een jeugdig bakkersknecht]e n.I. schoot m koelen bloede op een makkertje, met een re volver, met het gevolg, dat de kogel den jongen door den arm ging rem er aan dan anderen kant weer uitkwam Treurig ongejval. Men schrijft uit Heeswijk aan de 's H. Ct. De ongeveer 45-jarige ongehuwde landbouwer P. van Exnpel had twee ladders tegen elkander geplaatst, om perziken te plukken, waarbij hij kwam te vallen en met het hoofd zoodanig op een ladder terecht kwam, dat hij het bewustzijn verloor en een paar uur later overleed. Te Gaste! is heden door de stoomtram naar Willemstad zekere v. d. II. overreden en onmid dellijk gedood. Vermoord. Te Standaardbuiten bij Ouden bosch is Zaterdagmorgen in een sloot vermoord gevonden mej. B. Knock. Zij was beroofd van f 130. Omtrent de daders is nog niets hekend. Een gratis atlas. De firma „van den Bergfa, Limited', de bekende Margarinefabrikanten, stel ten voor hun clientèle gratis beschikbaar een Vitello-atlas" van Europa, die eenvoudig maar practkch is bewerkt en voor menigeen nutlig kan zijn. 1 Zaterdagmorgen is het Roode leger om vijf uur over de pontonbrug, di© éindelijk stevig' en vliegensvlug in elkaar was ge timmerd bij Eist over den Rijn getrokken om de Blauwen aia.n te vallen en zoo mor gelijk o-ver de LWa,al terug te werpen. Het Blauw© hoofdkwartier was des nachts te Zalt bommel gebleven, des morgens rukte zij in drie marschgroepen op en passeerde bij die plaats de pontonbrug. Te Tiel wa,s liet een heele levendigheid, toen de stad door de Roode troepen werd bezet. 'De Groenmarkt liep vol met wiel rijders, die ©en menigte krijgsgevangenen be waakten van d© Blauwe partij. In de oma- liggende straten werd geschoten. De burgerij verkeerde in de grootste on rust. Overal kwamen de menschen uit hun ne huizen. De paarden van de markt, die zeer onder den oorlogstoestand leden., stei gerden en sloegen a.a|n de toornen van hun geleiders. Reeds om half acht kwamen H.M. Kon.jWil- helmina en Z. K. H>; Prins Hendrik hier aan den Ingenschen kant per automobiel uit de villa, die de koninklijke familie in het landelijk Kerk Avezaath gisterenavond heeft betrokken. Achter Hare majesteit werd de Koninklijke Standaard gedragen. De Vorstin droeg een tailor m'ade grijs pak en een castoren hoed met pauwkleurig©vee- ren. De Prins was in admiraalsuniform. De Koningin ©n de Prins werden door stafof ficieren vergezeld. Aanstonds, toen zij uit stapten, klonk een gejuich uit het groepje toteschouwers. ;0.vereenkomstig de voprschrif- tten werden geen hotaneurs bewezen door de troep, hoewel enkele officieren toch salu eerden. Koningin LWilhelmina, wandelde eerst de brug over met ha;ar veldstoeltje in de hand. Juist rukten toen de kanonnen aan door zes paarden getrokken. Behoedzaam daal den de enorme gevaarten den steilen af rit af, geremd door een drom artilleristen te voet. De voorrijders stuurden de kanonnen dan moeizaam verder, want bij iederen mis stap van de steigerende roissen zonden de stukken te water geraken en de brug be schadigd worden. Maar alles liep zonder on gevallen af. Alleen dreigde een wachtmees ter, die toit iederen prijs een keukenwagen wilde redden, onder de bespanning te geraj- ken. Doch glimlachend trok hij zieh aan de strengen weer op. ffiPjeldra, 'ging de Koningin toen alan het 'veer van Eek en SViel op haar stoeltje zitten. De Prins rolde zelf een leeg vat als zetel aan. Op de kaarten volgden de Vorstelijke personen de geheele beweging der colonne Frans Spies, de veerman, stond er bij met een papier, dat hij doodgeschoten was, in den zak. BVeldra verscheen nu ook de com mandant van het veldleger met zijn staf om den indrukwekkendan overtocht te zien en voegde zich bij de. Koninklijke familie. De keukenwagens, waar bovenuit de witte koks hun nuttig werk verrichtten, wekten de blijkbare geestdrift onder de vermoeide jongmens. D<e Koningin Taloef anderhalf ixmt op aii. pULTlT. De instructeur Kap. vap Tuinen vertelde dat het doel van den marsch der Rooden was over Zoel en naai' Kerk Avczaatli. Het Roode leger was nu in ©en linker- ën rech- tercolonne gesplitst. De opdracht was om met twee bataljons Tiel te bezetten, waar de Blauwen nog niet waren. De andera Roo de colonne, tirekt dus naar Zoelen. Het oprukken der Rioode colonne gaf over al in de dorpen een hevigen opstand en ver warring van auto's, kanonnen, paardenvolk, fietsers, enz., wat een onvergetelijk mooi gezicht was. Later op den dag reed de Koningin te paard rond in een groene amazone. De mi nister van oorlog werd eveneens te paiard in den omtrek van Tiel gezien. Plotseling klonk om, een uur of twajaif op de markt tj© Tiel een luid hoerai Van de Blauwe troepen: de Roode huzaren waren bij Tiel teruggedreven. Twee bataljons gre nadiers en jagers met bun batterijen zlaten om half twaalf uur reeds in Tiel. Kaar daartegenover bleek te liggen het geheele tweed© regiment, infanterie met de .artille rie van het 'Blauwe leger. Nu hebben de scheidsrechters uitgemaakt, dat dienover eenkomstig de Rooden Tiel tot den Noord rand moeten ontruimen. Van twaalf uur af tot Zondagochtend acht uur is het Blau we regiment dus ingekwartierd in Tiel, en de Roode partij agn den Noordkant daar van. Op last van den hoofdleider trad des mid dags, om' twaalf uur voor beide partijen rust in. Hedenmorgen' óm acht uur begon de oorlogstoestand opnieuw in de stellingen, die de partijen bij het eindigen, Zaterdag in namen. jjDe vliegers deden Zaterdag weinig of geen dienst, ómdat geen goede benzine Voorradig wag. v EEN VOORiTREFFELTJKiEl MAATREGEL, De minister van oorlog heeft in het Ke- ctieil militair ,aian d® chefs van de korpsen der landmacht als zijn verlangen te ken nen gegeven, da,t w;a|nneer bij feestelijke of bijzondere gelegenheden de militairen wor den onthaald o. m. op alcoholhoudende drah- ben, hls wijn, bier, aak ben, die daarvan geen gebruik wenschen te maken, desver- langd alcoholvrije dranken moeten worden verstrekt L'. Gieling Jr., sigarenfabrikant en koop man te Utrecht. 21 Sept. F. G. Lhibo'iit, muziekhandelaar, firma Da Ned. Muziekhandel F. G. Labout en Co.j Singel 358, Amsterdam. N. V. Snoeker Graanhandel en Veevoeder fabriek v.h. J. Zwart en Co., Sneak. FAILLISSEMENTEN, Failliet verklaard: 16 Sept. G. Poppema, aanspreker en schoen maker, Groningen. 18 Sept. W. J. Witkamp, De Heemstraat 56, ts-Gravenhage. 20 Sept. A. Schinkel, koopman en winkelier, Zwolle, Hoogstraat 25. Nalatenschap van II. U- Kroese, gewoond hebbende en overleden te Hasselt. G. van Zalk, timmerman, Nunspcef. E. Wessel, Ceintuurbaan 204 en Poortenaar, Frederik Hendrikstraat 114, handelende onder de tinna E. Wessel on Co., Amsterdam. 5e Klasse 5e Lijst. i HOOGE PRIJZEN. No. 1580 1841 7646 10844 en 18681 ieder f 1000. No. 356 724 15809 15886 en 18071 ieder f 400. No. 948 3366 5889 14393 14505 ieder f 200. No. 3955 5590 6819 7283 7335 8528 8537 9141 11853 en 17650 ieder f 100. Prijzen van f 70, 8 2i 29 858 610 858 801 966 1082 1125 1249 1290 1654 1/01 1719 1811 1934 1985 £028 2118 il£0 2191 2451 2626 2695 2831 2899 8054 3098 S'225 3258 3268 3806 3423 3427 350-2 8657 8721 3797 3806 8987 4015 4041 411,5 4177 4182 4280 4403 4457 4613 4889 4936 5033 5129 5171 6206 6468 5661 5710 5873 6101 6171 6245 6337 6444 6470 6588 6623 6666 6684 6719 6819 6922 6962 6984 6970 7152 7i61 7265 7332 2780 7468 7539 7396 7t04 7677 7680 7734 7753 7899 8718 7914 8055 8086 8120 8174 8196 8225 8286 8313 8140 8625 8670 8713 8793 8813 8847 9083 9084 9141 9151 9272 9280 9334 9595 9753 9972 10477 10479 10506 10558 10562 10751 10761 10880 11007 11043 11118 11137 11182 11287 11304 11353 11500 11518 11551 11589 11591 11712 11/57 11928 119)5 11998 12154 12154 12171 12313 12382 12196 12398 12408 12437 12468 12536 12540 12700 12709 12739 12939 12969 13021 13291 13294 13310 13326 13411 13445 13562 13533 13584 18596 13630 13900 13909 139c 3 14039 14500 14514 14580 14625 146/2 15812 14836 14947 14941 14945 15053 15220 15234 15331 15705 15881 15966 16028 1604O 16072 16090 16275 16389 16293 16337 16380 16667 16664 16777 16888 17020 17113 17115 17225 17335 17469 17535 17594 17605 17C50 17906 17918 18071 18132 18141 18204 18207 18209 18284 18305 18477 18658 18670 18731 18758 18931 19033 19168 19310 1943C 19691 19697 19881 19897 19916 20048 20050 20138 20220 20282 20399 20534 20552 £0554 20632 20669 20748 20793 20811 20940 20958 20964 NIETEN. 19 20 80 103 157, 196 208 214 230 $02 £90 427 441 508 512 519 565 593 604 608 t625k «94 706 787 804 880 892 933 944 983 992 (1076 J121 1146 1179 1217 1250 1261 1311 1319 1323 1331 1349 1364 1372 1447 1464 1473 1499 1501 1507, 1534 1546 1561 1591 1594 1625 1632 1641 1657, 1695 1705 1710 1718 1769 1879 1890 1914 2009 2042 2102 2183 2196 2225 2234 2285 2323 2333 2392 2 323 2457, 2197 2528 2546 2577 2588 2615 2679 2804 2848 2867 2868 2955 2974 2986 3005 3013 3030 3060 3136 3148 3224 3278 3289 3291 3294 3328 3342 3370 3381 3421 3446 3475 3494 3531 3539 3595 3600 3699 3755 3795 3811 3815 3842 3902 3935 3930 3999 4064 4065 4067 4076 4086 4180 4208 4222 4225 4231 4341 4344 4351 4369 4388 4469 4496 4497, 4596 4614 4641 4657 4681 4710 4727 4766 4911 4942 4952 4956 5018 5044 5108 5153 5174 5214 5221 5281 5292 5327. 5408 5425 5434 5473 5515 5533 5586 5605 5607 5628 5692 5750 5862 5880 5916 5922 6021 6052 6062 6103 6156 6161 6162 6203 6252 6361 6439. 6469 6493 6525 6573 6608 6683 6714 6772 6791 6866 6894 6905 6957. 6988 700S 7012 7054 7107, /reu 7195 7204 7214 7245 7270 7289 73°4 7336 7347 7374 7384 7402 7419. 7420 7436 7475 7522 7543 7562 7583. 7586 7602 7637 7672 7726 7735 7752 7754 7778 7784 7824 7844 7852 7907; 7932 7935 7955 7959 7976 7990 8014 8052 8058 8081 8157. 8191 8197 8231 8242 8249 8277 8289, 8296 8298 9352 8392 8396 8411 8416 8418 8436 8458 8462 8477. 8529, 8362 86 928740 8761 8779. 8797, 8799 8865 8873 8885 8970 8985 90091 9117 9154 9162 9165 9176 7239 7216 9245 9248 9283 9275 9314 9315 .9316 9342 9366 9373 9410 9411 9429. 9500 9534 9548 9588 9590 9607 9354 9657; 9711 9763 SSOO 9846 9849 9892 9932 9947 9952 999^J^9 10043 10100 10118 10129 10163 10209 10216 10229 10292 10303 10317 10353 103S8 10394 10437 10444 10478 10487 10496 10523 10578 10605 10621 10629 10713 10723 10733 10735 10829 10854 10945 11000 11013 11027 11052 11102 11131 11154 11174 11188 11208 11248 11249 11335 11367 11455 11456 11480 11573 11596 11594 11842 11663 11679 11679 11698 11711 11753 11812 11922 11939 19544 11984 11993 12010 12024 12055 12081 12089 12149 12144 12221 12231 12263 12342 12346 12348 12385 12470 12521 12580 12590 12596 12540 12647 12683 12707 12714 12732 12734 12757 12769 12899 12900 12924 12932 12989 13003 13018 13024 13084 13163 1318 413187 13218 13300 13359 13383 13485 13569 13624 13629 13645 13356 13698 13697 13738 13750 13804 13853 13876 13879 13891 13910 13926 13944 13999 1401 14006 14071 14091 14107 14111 14115 14156 14165 14179 14307 14335 14415 14430 14491 14598 14622 14679 14738 14766 14784 14957 14971 15041 15142 15154 15181 15186 15224 15261 15275 15356 15409 15451 15457. 14573 15547 15553 15575 15603 15622 15641 15552 15654 15675 15726 15746 15792 15794 15871 15874 15892 15935 15965 15991 16005 16025 16060 16088 16314 16326 16413 16486 16505 16506 16617 16658 16686 16725 16745 16872 16927, 16956 16989 17094 17099 17123 17128 17129 17133 17142 17146 17244 17256 17257 17262 17354 17357 17373 17393 17439 17491 17603 17628 17638 17639 17642 17653 17707 17739 1776 517773 17810 17829 178Ö7 17868 16901 16956 16866 17991 18066 18120 18242 18192 18235 18245 18430 18478 18499 18509 18566 18573 18578 18601 18507 18659 18685 18715 18763 18806 18814 18964 18987 18979 18994 19003 19075 19164 19171 19193 19211 19228 19272 19282 19301 19326 19319 19345 19348 19380 19404 19490 19522 19531 19568 19577 19582 19620 19649 19667, 19695 19721 19790 19970 19994 20020 20044 20036 20059 20074 20126 20133 20148 20166 20275 20255 20310 20322 20328 20436 20461 20474 20493 205C8 20567. 20570 20571 20597 20603 20662 20664 20690 20693 20706 20723 20740 20/82 20864 20878 20889 20999 ZANDVOORT. G a,s. De c'omjnissie uit den Riaiad, Tfe" staande uit de heeren H. M. B'arotn Collof d'Eseury, A. O, F. Bückmanu en G. iM van Toombergen, in wier liatndeii is gcste-W het verzoekschrift van de Hollandsche Re* sidugas-Mantschappij tot het oprichten van een gasfabriek alhier, heeft te Koog aaA de Z^jin alwaar een dergelijke fabriek staaft, een uitgebreid onderzoek ingesteld, ook bij verschillende gas verb ruikers. Naiar wij vernemen zijn de resultaten VA0 het onderzoek zeer gunstig, zoowel wat ante gaat het lichtgas als het kookgas. Binnenkort zial de commissie rapport genden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2