A A. DE JONG S Vertegenwoordiger der Overijs- selsche Brandwaarborg Maatl Ged Oude Gracht 82 STADSNIEUWS. Leger en Vloot. SPAARKAS Degelijk en solied KOPERWERK JOHi HAMERS, Atelier voor Kerkelijke kanst, Tilburg. WOLSOORTEN WOLLEN KOUSEN GLORIA-KOUS Magazijn „De Garenhantiel" SCH00LK0USEN. Garen en Bands Heeren-Sokken Centrale Verwarming H. J, J. BDUVY, Technisch bureau Heemstede. Joh. A. GerHfsen, PETRIE Co. EFFECTEN EN COUPONS VOETBAL. Van het Oorlogsveld. der Coöp. Centr. Middensfands- Credietbank. Soliede en voordeelige geldbelegging. RENTE 3 ppocent. levert D de firma Steeds voorhanden onze welbekende SCOTS FINGERING VOOR Keeren-Kousen en Sokken RECLAME REUZENKNOTTEN Uit onze GROOTE KEUZE (voorheen P. W. BEUZEMAKER). SPECIALITEIT IN Zwart en Bruin, Ruime sorteering in zoowel GEKLEURD als ZWART. som voor huizen, bollenschuren enz. Prijsopgave en inlichtingen zonder eenige verbinding. Hypotheken, zoowel Iste als 2de, bouwcredieten en cre- dieten in rekening courant, worden op billijke voorwaar de verstrekt door tusschenkomst van TELEFOON 259. MAKELAAR TE HILLEGOM. Heele flesch f 1,00 Halve flesch f 0,55 alcoholvrije Cacaodrank is voortreffelijk IN Alles weer stil. zenden word op zij gezet, om hun slechts gele genheid te geven te zeggen, wat zij over eenige weken wéér zeggen zouden, geen recht dus, dat de parlementaire gebruiken werden verbroken om hun toch slechts gelegenheid te geven tot „puur verknoeien van den tijd", zooals het in liberalen mond heette Westelijke 1ste klasse. H. F. C.—Ajax .4—2. Begustigel door prachtig voetbalweer heeft H. F. C. haar eersten wedstrijd ingezet tegen Ajax en, verdiend gewonnen! Weliswaar, Ajax speelde met enkele invallers voor G. Fortgens en Kammeijer, maar dit neemt niet weg, de blauw-witten hebben hard moeten werken voor de overwinning ,daar Ajax een niet te onderschatten tegenstand bood. Even voor tweeën, als beide elftallen in het strijdperk treden, is er enorm veel publiek aanwezig, wat ook trouwens wel te verwach ten was. Ook waren er vele supporters van Ajax meegekomen, wat men onder den wed strijd wel gewaar werd. De H, F. C.'ers ko men uit als volgt: v. d. Weerd. v. Suctelen Adé Verwey. De Klerek Jo Verwey Le Soeur. Reydon La Bastide C. ten Catte Man- nus en Jacques Francken. Precies 2 uur wordt begonnen onder leiding van den heer Bronkhorst. Direct ontwikkelt zich een vlug spel, met Ajax eerst als aan vallende partij. De H .F. C.'ers laten zich ech ter niet overrompelen en even later gaat hun voorhoede ervan door. De achterhoede van Ajax krijgt druk werk, doch kan niet verhinderen, dat Ten Cate met een mijns in ziens houdbaar schot zijn club de leiding be- zergd. 1—0 voor H. F. C. Uitbundig gejuich van de H. F. C. enthousiasten voor dit zoo spoedig verkregen resultaat. De Amsterdammers pakken nu flink aan, doch voor doel voeren ze het samenspel veel te ver door, zoodat het leder telkens onscha delijk gemaakt wordt. Fiink aangemoedigd vallen de H. F. C.'ers aan en Schutte, Ajax's keeper, moet eenige malen handelend optreden. Hij kweet zich goed van zijn taak, zelfs een schot van Man- nus hield hij er meesterlijk uit. Als ten Cate een schot lost, stopt Schutte het, dach hij kan niet wegwerken. Mannus is er vliegensvlug bij en scoort onhoudbaar. 2—0 voor H. F. C. Wel ecu beetje ontmoedigd trapt Ajax af. Zij forceeren direct een corner, die uitste kend door den linksbuiten genomen, nog net door v. d. Weerd verwerkt kan worden. Rey don was blijkbaar onzacht met den grond in aanraking gekomen, ten minste, hij kon zich niet geheel meer geven. Nog een fijn staaltje samenspel van de Gebr. Francken en scheidsrechter Bronkhorst kondigde de rust aan. De pauze duurt nogal vrij lang en nadat beide elftallen gekiekt zijn, wordt weer af getrapt. De rood-witten loopen hard van sta pel en de H. F. C.-keeper krijgt eenige scho ten te verwerken. Als er een kwartier ge speeld is, gelukt liet den Amsterdammers te doelpunten. Hun linksbuiten, die den gehee- len wedstrijd uitstekend speelde, lost een hard schot. V. d. Weerd stopt, doch kan niet wegwerken en de linksbinnen doelpunt: 1—2 voor H. F. C. Na dit succes zijn de Ajaciden overdonde rend en de blauw-witten worden ingesloten. De achterhoede met Adé Verwey aan het hoofd, werkt enorm en zendt alles retour. Ook de keeper is alleszins betrouwbaar. Eens denken we Ajax te zien doelpunten, doch v. d. Broecke mist jammerlijk. Geheel onverwacht breek H. F. C. door. Mannus, die m. i. en ook veler anderen in buitenspel po sitie stond, krijgt het leder en doelpunt via Schutte's voet. 31 voor H. F. C. Ajax apelleerde nog wel, doch het baatte niets, de heer Bronk horst kende het punt toe. Geheel ontmoedigd vangen zij den strijd weder aan. Geen 5 mi nuten later is het weer de internationaal male door toedoen van den linksbuiten. 4—2. speelt H. F. C. een gewonnen spel. Het was een varieerende wedstrijd, want nauwelijks is afgetrapt, of Ajax doelpunt ten tweeden male door toedoen van hun linksbuiten. 42. Intusschen is het gaan regenen, zoodat het verre van aangenaam wordt. Ajax wordt to taal ingesloten en 't verwondert me, dat in deze periode geen doelpunt gevallen is. Zoo komt het einde met een welverdiende overwinning der H. F. C.'ers met 4—2. Van H. F. C. waren allen goed met Man nus, De Klerk en Jacques Francken als de besten. Het spel van Ajax viel me wel mee. Vooral de wingspelers waren zeer goed. Er werd nogal forsch gespeeld, vooral in de tweede helft. Zoo zet H. F. C. haar seizoen goed in, en ik geloof wel, dat ze met dit elftal succes zullen hebben. Reserve Ie klasse. HAARLEM II—SPARTA IT, 1—3. Ongeveer te 2 uur stellen beide elftallen zich geheel volledig op. Sparta wint den toss en verkiest tegen den zwakken wind in te spe len. De Haarlemmers trappen af en bestormen direct het vijandelijke doel, maar vinden de verdediging in goeden vorm. Haarlem is veel sterker en zij komen goed samenspelend op het Sparta-doel af. Slecht schieten is echter de oor zaak, dat Bcoren uitblijft. De linksbuiten, Nico Blankevoort, rent snel langs de lijn, zet goed voor, Houtkooper schiet, maar de Spartakee- per is in vorm en redt schitterend ten koste van een corner, welke niets oplevert. Nu komen do Rotterdammers eens los en on dernemen snelle aanvallen. Door mooi opbren gen van den rechtsbuiten Van Dalsum en een goeden voorzet maakt Jurgens Sparta's eerste doelpunt. De roodbroeken geven den mped niet op en spelen vol vuur verder. Het spel is zeer verdeeld en do beide verdedigingen krijgen om beurten handen vol werk. De roodwitten spe len goed op den bal en het voeden der midden linie is uitstekend, zoodat de voorhoede gere geld kan aanvallen, waardoor doelpunten niet kan uitblijven. Uit een voorzet van rechts maakt de links binnen onhoudbaar liet 2de punt in do rechter bovenhoek, 20 voor Sparta II. Even daarna fluit de scheidsrechter Tusten. a de rust pakt Haarlem flink aan en- wordt flink door het publiek aangemoedigd. Eenige goede schoten worden schitterend door den doelman weggewerkt, doch hij kan niet ver hinderen, dat Haarlem scoort. Blankevoort zet mooi voor en Houtkooper maakt Haarlem's eenigste goal, langs den grond in het net, 2—1. Dat geeft de Haarlemmers moed en zij spe len vurig om gelijk te maken. De achterhoede van Sparta is enorm en Haarlem kan niet sco ren. Eens zien we de raod-broeken haast doel punten als Heim goed voorzet en Oostenbroek één pas voor doel overkopt. Daarna is het met de Haarlemmers gedaan, daar Sparta een derde punt maakt. Bijleveld probeert het nog met verre schoten, doeh hij heeft geen succes. Zoo verloopt de tijd en als de scheidsrechter tijd fluit, heeft Sparta II welverdiend gewonnen. ANDERE UITSLAGEN Westelijke 1ste klasse. II. B. S.—Quick 1—1. H. V. V.—D. F. C. 5—1. Reserve 1ste klasse. A. F. O. II—H. F. O. II 3—0. BloemendaalEdo 20. J. BI. GEVONDEN VOOR,WERPEN. Terug be bekomen bij J. Holster, Roosvïldstrant, oen bruin was doeken zijltje: G. van Kessel, Tulpenstr. 35zw. oen zilveren broche; J. H, v. Fran- kenhuiznn, Vroomstraat I3rood, een R. K. Kerkboek; G. Minderhout, Ripperdapark 7a oen gouden dames-horloge; G. Gurke, Gr. Houtstraat 97, ©en bankbiljet van f 10.; H. van Wirt, Rozenstraat 51bv een vrouwen portret; M. Kleefstra, Klerksteeg lOzw, dar mes handschoen; M. Bakker Voortingstr. Voortingstraat 24, «n doublé armband; W. Schurink. Beltweg 7. ©en donkergrijze post duif. De militaire vliegers hebben Vrijdag prach tige praestatiesverricht. Om 7 u. 36 is luit. ter Poorten, die gisteren morgen om 6 u. 10 te Kievit-Hasselt was opge stegen, in het vliegkamp geland. Om 7 u. 41 komt Labouchère terug. Hij en zijn pasagier zeggen, dat zij alles hebben kun nen zien. Om 8 u. 7 ging Bakker met luit. Visser de lucht in voor een verkenning van de streek bij Wijk bij Duurstede en Culemborg. Hij vloog bij Iledel over de Maas, bij Kuilenburg over de Lek, om 8.40 vloog hij over Kuilenburg, om 8.50 over Werkhoven, en om 9 uur bij Ameron- gen over den Rijn. Vervolgens keerde hij over de Betuwe terug en volgde vanaf Geldermalsen de spoorlijn. Daar hij in westelijke richting bleef, konden de vliegers het kamp niet verken nen bfj Amerongen. Langs den Rijn lagen geen troepen. Bakker vloog op een hoogte van 300 meter, doch daalde lager voor verkenningen. De rivier was gedeeltelijk best te zien, gedeel telijk onzichtbaar. Ook vloog hij boven Rhenen, Deurne en Tiel. - JNa een vlucht van 1 u. 40 min. daalde hij. Lütge, wiens toestel niet zuiver werkte, ver trok toch, doch moest wegens een motordefect bij Echteld dalen. Hij zou trachten in den na middag het vliegkamp te bereiken. lerwijl Labouchère verdwaalde wist Lütge zijn doel te bereiken en langs telegrafischen weg zijn gegevens te verzenden aan den com mandant van de Blauwe partij. Bij het terug gaan moest hij bij Echteld een noodlanding doen wegens het weigeren van den motor. Bij een poging om op te stijgen werd hij te onge veer negen uur door een cavalerie-patrouille gevangen genomen. Lütge en Labouchère zijn de eerste vlie gers geweest, die in dienst opstegen. Lütge was niet vergezeld van een officier-waarne mer. Gisteren om 5 uur ging luit. Labouchère om hoog voor een proeftochtje van een minuut of tien. Om 0.29 steeg hij weer op met luit. Co- lijn ter verkenning van de omstreken van Tiel. [Wij zijn onze lezers nog het overzicht schuldig van de manoeuvres op Vrijdag j.l. Het weer was allesbehalve prettig en werkte nu juist niet opwekkend voor de troepen, die krijg voerden. Generaal Neetesön zou, aldus luidden 'de inlichtingen, die aan de pers waren verstrekt, I in den morgen den Nederrijn trachten te be- s reiken om het Blauwe leger te beletten zich in de Neder-Betuwe te nestelen. Hiertoe mar- cheefde de infanterie in twee colonnen, de jean over Putten, de ander over Elspeet 1 Garderen en Voorthuizen in geforceerde mar- jschen op. De caValLeriebrigade, ean a,f- j deeling' wielrijders en een regiment veldar- tillerie waren reeds naar Kesteren opge trokken. Het doel was: het vak Amerongen Rhenen, verschillende geschikte rivierotvcr- gangen omvattend, te bezetten. De ca'valleristen en de wielrijders zouden dan bij het Ingenschc veer met dan eer sten den besten pcintomtrein den Rijn over gaan; dan zou indien het gelukt was, de gansche cavallerie-brigade onder aanvoering van generaial-majoor Baron va,n der Oa- j pclle de straks genoemde malnnetjes vervol- i gen. maar hei? was mis. De eavallerie liet i op zich wachten en het was voor hen maar goed ook, want het veer was door de tegen- partij zoodanig onderhanden genomen dat het een eind uit de richting was gedreven. Waar zat nu de eavallerie. In alle rich tingen werden oinze wakkere wielrijders die van geen rusten schenen te weten en wian de speurzin en het aardig oorlogsspel wel driedubbele kracht gegeven scheen te heb ben er op uitgestuurd. Intusschen scheen 't den blauwen toch Vrijwel te gelukken den Rijn te passeeren da,nk zij hun vrienden de partijgangers, die den vijand in het geniep, waar zij kunnen afbreuk deden. Eerst was het Ingenschc. veer vernield nu zou 'het Rhe- ncnsche 't moeten ontgelden, doch de Rooiden schenen goed te zijn ingelicht althalns niet naar Ribenen maar naar jWggeningen was het veranderd parool. Bij het Lexker veer Zou nu de overtocht over den Rijn plants hebben eu in lange, dichte rijen kwamen de ruiters naar het -weer getrokken, en zoo lang was de stoit dat de kop. bij de pont was en ide staart een eindweg achter AVageningen te vinden wjajs-. Nu was het wachten op den pon ton-trein Doch waar was die? De een zei dat zij ver; nield lag hij Pannerden, de ander dat zij wegens den lagen waterstand niet verder kom Dit laatste is achteraf gebleken de waar heid te zijn. Intusschen was er niet veel keuS en daarom het water in met paard en al- Bij 20 tegelijk trokken ze naar de o'ver- zijde waar het dorp Randwijk ligt. Om vier uur, na een vermoeiende overtocht van 41/» uur in het geheel wa,s alles over. Het ligt Voor de hand dat in werkelijkheid zoo moei zaam trekken 'van '20 man tegelijk die hun volle aandacht aan paard en de veiligheid Voor het eigen veege lijf dienen te schenken, niet onbeschut kan plaats hebben. Nu in dezen schijn-oorlog was er dan ook werke lijk in voorzien en eenige flinke stukken geschut stonden op den iWageningschen berg in stelling gebracht. Een pretje anders niet, zoo'n overtocht bij zware regenbuien en slechts daar tusschenin wat koesterende zon nestralen. Met groot© belangstelling werd de over tocht gadegeslagen, natuurlijk door den ge- nera.al-ma.joor Hoest van Limburg wiens taak die van hoofd-scheidsrechter is en voorts door de officieren uit de naburige landen. De Voorposten der eavallerie trachten nU natuurlijk zoo snel mogelijk voorbij die Van den vijand te komen die op den ri vierdijk stonden opgesteld. Een leuk ge zicht, plotseling een schot van uit een hin derlaag, een ruiter ziet men zoo snel de pootcn van zijn trouwen viervoeter hem, kun; nen redden als de wind zoo snel voorbij des vijands voorposten vliegen. Velen ge lukte het, anderen werden smadelijk krijgs gevangen gemaakt en onder het hoera.-ge- roep, gejoel en vroolijk geschreeuw der kin deren naar de wacht gesleurd. De avond bracht juist het gevoel, de typische sensatie van den naderenden strijd, een sensatie die, bij het helle zonlicht niet over ons vermoahi te kamen. Intusschen werd in de Betuwe een ware invasie gedaan. t De goede mensehen toch waren op zoo'» plotselinge inkwartiering niet voorbereid en het was het leven dan ook wel toen zoo tegen zeven heel het Betuwsche Heusden vol huzaren liep. Een slechte ruil hadden de brave e.a,va lier is ten zeer zeker niet gedaan, want het is een goedwilsvolk dat dadel ijk gastvrijheid bood. De een nam er tien, de ander twintig en tegen half negen waren alle menschappen onder dak. Door de troepen werd des avonds ©m groot tentenkamp betrokken tusschen Eist en Rhenen. De overige dellen van de noorde lijke colonne zouden zich ook daar vestigen: en in den nacht den Rijn overtrekken Zr ierdagmorgen kon men dus naar alle waai* ichijnlijkheid, een treffen verwachten mid den in de Betuwe met. de van het Zuide» aanrukkende blauwe troepen. Reeds Vrij dagmorgen waren er gevechten geleverd in 3» huurt Van Tielgevechten in den waren zi» des woords kunnen echter de schermutseli»J gen tusschen de eavallerie en de roode part» en de voorposten wielrijders van het bl.aü' we leger niet genoemd worden. Het ware» meer voorposten gevechten die plaats had den in de nabijheid va(n Tiel en bij wolk"' de eavallerie de overhand wist te houd-m,: Minimam inlage 25 ets. Kantoor geopend Maandag en Zaterdag van 12 tot 4 uur, overige dagen van 12 tot 2 uur NIEUWE GRACHT 46. HOFLEVERANCIER. zoowel in GEKLEURD als ZWART, voop Dames-Kousen, en de half wolf en half sajet 45ct, de Knot, per Pak f f, in 4, 6, draade, bjjzonder geschikt voor sterke bevelen wij bijzonder aan de in alle grootten en de per paar f 0,90, 8 paar f 2.50. 1 'V r Zwijgend vouwt Orlando Conti den brief •amen en legt hem weer op tafel. Nuf vraagt oom Ernesto een weinig verwonderd. Ik zal natuurlijk vertrekken, als u dat wenscli, oom Ernesto. Dat spreekt van zelf. Ik zal je vergezel len. De gedachte, dat Angelina daar alleen in Funchal is, kwelt mij. Ik begrijp bet niet goed zegt Orlando, terwijl bij oom Ernesto den brief teruggeeft Angelina was het laatste jaar alleen, beste oom sinds den dood van haar vader. En nu plotseling die angst voor de eenzaamheid. Heel juist. Maar Angelina was reeds als kind een weinig excentriek, en haar vader, mijn arme zwager, heeft haar nog meer daar in gesterkt, daar hij haar alles toegaf. Ook moeten wij niet vergeten, beste vriend, dat zij millionnaire is. Daarom moet de toekom stige echtgenoot een beetje opletten. Orlando is nog ernstiger geworden. Yo<*r geen geld van de wereld zou ik willen, dat men denkt dat ik Angelina om haar geld wilde trouwen. Nu, nu, lacht oom Ernesto goedig. Nu niet zoo spoedig opstuiven. Kun je tegen vanavond klaar zijn? Zeker oom. Morgen vroeg gaat juist een schip van Napels naar Madeira. Wij moeten met den nachttrein naar Napels vertrekken. Je moet Angelina dadelijk onze komst telegraphee- reu. Kleine, domme meid, zich maandenlang op het eiland verbergen, in plaats van da-: nelijk hier te komen. Daaraan ken ik haarJ ua, daaraan ken ik haar, herbaalt Or-' lando in gedachten. Maar juist om dat zon-! derlinge hond ik van baar. En hij grijot naar I zijn hoed, om van een nabijzijnd postkantoor Angelina Morgano een telegram te sturen, dat zijn aanstaande komst op Madeira meldt. Op het met bloemen omrankte terras van de „Villa Mercedes" te Funchal staat een slank geheel in het wit gekleed meisje, voort durend kijkt zy, de oogen met de handen be schaduwend, nafr den Oceaan. Maar niets is zichtbaar. Als een ontzaglijke onafzienbare spiegel ligt de zee aan liaar voetenZij grijpt naar een verrekijker, waarmee zij naar den hori zon kijkt.... Eindelijk daar ginds in de verte een zwarte punt. Zij wordt grooter neemt ge daante en kleur aan. Met hoogroode wangen legt Angela den verrekijker weg en neemt een telegram uit haar portefeuille. Terwijl zij de weinige woor den nogmaals leest, is er iets triomfeerends in haar oogen, Ja, alles gaat naar wenscli. Oom en Or lando komen zelf om mij le halen. Arme kleine Angelina. Als je eens wist, hoe dicht bij Orlando nu is. Met snelle schreden ijlt zij naar de huis kamer. De ruststoel waarop de zieke zoo dik wijls gerust heeft, is ledig. In plaats daarvan zit bij bet venster, diep gedoken in een leun stoel, juffrouw Robinson in een zwart rouw gewaad. Het scliip is in het zicht, moeder, waarop oom Ernesto zicli bevindt en mijn bruidegom. Geen raensch weet iets van ons geheim af. Niemand was bij Angelina's sterven tegen woordig dan wij alleen. En als een poosje later de dokter kwam, die Angelina vroeger nooit gezien had gaf liij zijn attest af óp den naam, dien wij hem opgavenBe- 1 grijpt u het nu, moeder! j Welzeker, antwoordde juffrouw Robin- son bedrukt, terwijl haar vingers nerveus met baar zakdoek spelen. I Angela houdt eenige oogenblikken op met spreken, om de aandacht van haar moeder terug te doen keeren. Dan zegt zij langzaam en met nadruk: Nog in den loop van de week krijgt u vijftig duizend francs van mij. Daar kunt u vrij over beschikken. Ik ben rijk en zal dus met mijn geld doen, wat ik verkies. Daarmee moet u tevreden zijn, want later kan ik niets meer voor u doen. Onze wegen scheiden zich vanaf dit oogenblik. Ik ben Angelina Morgano en u bent juffrouw Ro binson, de moeder van de gestorven Angela Robinson. Oom Ernesto is mijn oom en Or lando mijn bruidegom. Bij het uitpakken van de koffers der arme Angelina heb ik haar dagboek gevonden. Het stelt mij met veel op de hoogte en vergemakkelijkt mijn spel Ha, ik hoor iets, zegt zij plotseling. Hoort u niets moeder? Het scheen mij toe, dat de kiezelsteenen knarsten. Zij gaat naar de deur vau het terras, opent haar en luistert even. Juffrouw Robinson heeft, reeds een paar maal den mond geopend. Eindelijk zegt zij: En zullen wij dan ook voor de volgende dagen bier blijveu in dit huis, waar de doode De doode doet niets, moeder. Maar baar geest, haar geest. Voortdu rend zie ik haar groote, ouscbuldige oogen op mij gericht. Zij vervolgen mij tot in den slaap. O, mijn God. Mijn God. En de arme vrouw slaat de banden voor het gelaat en snikt zachtjes. Houdt u toch kalm, moeder, troost An gela, zichbaar bewogen. Kom, wees mijn dap per, goed moedertje. En kus mij, moeder. Kus mij eens innig. Ik ben niet lang meer uw kind. I Hartstochtelijk slaat zij de armen om den I hals van de sidderende vrouw en verbergt i het hoofd aan de trouwe moederborst. Ach, i op dit oogenblik is zij geheel en al kind een angstig kind, dat zich veilig voelt in de beschermende armen van de moeder. En juffrouw Robinson streelt het kastanje- i bruine haar en kust het blanke voorhoofd en strijkt langs de blozende wangen juist zoo, gelijk zij het voor vele jaren gedaan heeft, toen Angela aan haar voeten zat en baar kinderlijke beslommeringen aan bet moeder hart toevertrouwde. Zoo. Genoeg van die sentimentaliteit. Heftig bevrijdt zij zich uit de armen van liaar moeder. Dan neemt zij hoed en parasol. Zoo juffrouw Robinson. Ik ga nu uit. Als ik binnen een uur terugkom, is bet in gezelschap van mijn bruidegom. Angela Ro binson is van nu af aan dood, Angelina Mor gano staat voor u, moed.... Zij bijt zicli op de lippen om gelijk daaiop bijna, barsch te verbeteren, Angelina Morga- j no staat voor u, juffrouw Robinson. Veigeec dat niet. 'Een half uur later bevindt Angela zicli op weg,' naar liet kleine kerkhof der "vreemd el in- gen. Zij gaat binnen door een kleine, door twee slange eypressen geflankeerde poort. Wildgroeiende bloemen omringden baar. •Zachtjes ruischt de zeewind door de wild- verwarde, zilvergrijze takken der cypresse»' en door die groene twijgen vlamt purperrood de ondergaande zonVe.rV?.Y?.n,Vre(l0-."j Bij een verschen grafheuvel blyft het in w>" geklecde meisje staan. Met gevouwen ba»' den blik zij neder op dit graf, zonder versi®' ring, lang..,, lang.... ~7 ®en ÏG boos op me, kleine Angeli»?' fluistert zij diep bewogen. Ik heb aan i? wensch voldaan en geen bloemen op je gi'a: gelegd. Vergeef me, ach, vergeef het me, w», ik gedaan heb. Zacht strijkt zij haar ha»1* over het stille heuveltje. Dan gaat zij mc diepgebogen hoofd terug door de cypressc»' laan. Zij is angstig, angstig Als zij ongeveer een half uur later wed® bij de „Villa Mercedes aankomt, kom^ juist van den anderen kant der straat heeren aan. Angela vertraagt nare schreden. Haar b»1 begint sneller te kloppen. Nu bemerkte de jongste van hen het c°?, zame witte meisje. Hij blijft plotseling stJ staan. Dan neemt liij groetend den hoed De beide jolige mensehen wachten niet f; den zwaarlijvigen, strompelenden oom bJV nesto. Vroolijk gaan zij verder, zoodat c'e stand tusschen hen eu den ouden beer langer hoe grooter wordt. Hier en daar b» Orlando zich om een verborgen bloem plukken, die bij dan niet een gelukkig aan zijn gezelling overreikt. Hij herin11' zich nog •zeer goed, welk een vreugde, de no Angelina aan den dag legde bij bet van het geringste bloempje. Maar dat slam r fiere meisje naast hem schijnt zich niet m' j om bloemen te hekommeren .Achteloos zij de bloemen in het stof vallen als 00»%, zijn blik afgewend heeft. (Wordt vervol»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 6