KUNSTTANDEN I MMDini DEZE MAAND Magazijn „DE ZON", TELEFOON 62 L1SSE. KATHOLIEKEN IJzersterke SCHQ0LK0USEN Limonade- bfoembol f encultuur. Aanbestedingen. Verkoopmgen, Boel huizen enz. Sport en Wedstrijden. n Advertentiën te UTRECHT Firma JAN SCHOENAKER Me versche KiPEIEREN lij 100 stuks f 0,25 Siropen. de beste schoencream. gstra PRUSVERMINDERIN6 >m Vraagt onze speciale reclame aanbieding, die U direct gratis en franco toegezonden wordt. DeEffsche» Leidsels©, kampei* en Slweiseite (pen meikbofer). Geregelde aanvoer T.M.DOSiüÈE, KI. Houtstr.62. Adverteert in de Nieuwe Haarl, Courant. Hef beste adres voor prima is: MARIE VAN RAVENSBERO, De Nederlandsche Credietbank, Tel. 23. Nieuwe Gracht 11, Haarlem. Tel. 23 Effecten - üiseela - Oeiapons. fl@©titsaea!ce VAN ELDERS. verstrekt op gemakkelijke voorwaarden geiden ter leen aan landbouwers en nering doenden. den Heer L. VftLLENTGOED Hofleverancier. BORNE, Levert franco huis b Soliede verpakking. Uitsluitend tegen rembours. Mm Dieben Zn. Nassaustraat 22. Telefoon 885 Specialiteit in Engros verkoop bij L. J. FAASE, Grossier Ki. Houtstraat 73. Aan roomboter gelijk 65 en 60 per 1/2 kiio- Fijne tafelboter 55, 50 en 45 cent per :/z ko'o. Voorradig prachtig belegen Goudsche en Leid- sche kaas, bekende fijne kwaliteit. Steeds wersche Ulster en Deventer eieren. Marktprijs TELEFOSS 469. Bestellingen aan huis worden direct bezorgd tafd-Agent BERGMAN, Bsekarug, Lissn (Z.-IL) Bij circa 200 k 40 cent pe r1Jt ^^1VU. Beekbrug Lisse, (Z.H.j is het poeder verkrijgbaar tegen toezending van een postwissel, groot 5o cent een pak, 3 pak f 1,20 franco. Let wel iai onder rembours de kasten basger ziict. Soifds Depothouders pmagd. EEN GOUD TIENTJE PER 0003 WAARD. GAL- EN ZENUW- AANDOENINGEN, Verstopping, Zwakke maag, Slechte Spijsvertering. Zieke Lever en Storingen in het Vrouwelijk Gestel. Uitsluitend vervaardigd door THOMAS BEECHAM, St. Helens, Engeland- Groote Siarkt 23a, Tel, 1773, Confiseur - Plein 5. TELEFOON 832. Verhuurt Safo-Lokctfsa van verschillende afmetingen in haar gepanliarda en brantlvpija kluis. Huurprijs van 12.tot £60. Een flink afzetterreinl Uit mededeelingen in een Engelsch blad over de werkzaamheden in de Londensche parken zien we dat voor de koninklijke par ken en de parkeiuonder bestuur van den Londen County Council alleen al 1,300,000 bloembol len noodig zijn. Voor het a.s. voorjaar zijn niet minder dan 405,000 tulpen, 174,000 cro- cussen, 105,000 hyacinthen, 164,000 narcissen en dan nog bovendien 450,000 bollen van ver schillenden aard besteld. AAN TE BESTEDEN.; Donderdag, 28 Sept. HEER HUGOWAAED Patronaatsgebouw Hondenweg 10 uur Arch. A. A. M. Bru- ning Het bouwen van een R. K. Schoolge bouw met onderwijzerswoning aan den Hon denweg door het R. K. Parochiaal Kerkbestuur van den H. Dionysius te Heer Hugowaard. TE VERKOOPEN Donderdag, 28 Sept. BEVERWIJK Maison Stroucken 2de Droge Bloembollenveiling. I Om den prijs Quentin-Beauchart. Eugene Renaux heeft Zondag gevlogen voor den prijs Quentin-Beauchart. Zooals men weet, eindigt deze wedstrijd 30 September a.s. De drie aviateurs, die tot dien datum in totaal den grootsten afstand hebben doorvlogen, ont vangen resp. 30,000, 15000 en vijf duizend frs. Een aviateur die met een passagier vliegt, mag daarvoor den doorvlogen afstand met 10 pCt. vermeerderen. Eugène Renaux nu heeft, met zijn monteur als passagier, een totalen afstand doorvlogen van 700 K.M., waarvoor hij dus 770 K.M. in rekening mag brengen. Hij vloog van vier uur 's morgens tot vijf uur 's avonds. De weersomstandigheden waren zeer ongun stig, want het regende dat het goot. Ondanks dien voortdurenden zwaren regenval heeft Re naux toch zijn poging voortgezet. Doch blijk baar heeft die regen wel veel invloed gehad op zijn snelheid. Renaux heeft zich nu no. 2 ge plaatst voor den prijs Quentin-Beauchart. Eer ste is nog steeds Helen, die reeds meer dan 3000 K.M. voor dien prijs heeft afgelegd. VLIEGWEER TE AMSTERDAM. Wijnmalen is gistermiddag te Amsterdam te ongeveer ha.1 [vijf voor een weinig talrijk publiek opgestegen. Hij keerde binnen een halve minuut terug hij had nauwelijks tot den Amstel- veenschen weg gevlogen en daalde. Hoog in de lucht had hij plotseling een sterken slag te gen zijn toestel gevoeld en gehoord; hij kon niet nagaan wat de oorzaak was en achtte het raadzaam zoo spoedig mogelijk den beganen grond weer op te zoeken. Weldra werd het gebrek, dat eigenlijk geen gebrek was, gevonden; een blokje ijzer, tegen de schroefas geklonken om deze vast te zetten wanneer het toestel in de loods staal, was losgeraakt en met kracht tegen een ijzeren plaat geslingerd. De vlieger kon dus onmiddellijk weer de lucht in gaan, en deed dit ook. Hij steeg weder prach tig op en beschreef een breeden boog over Am stelveen, om daarna de richting Ouderkerk te nemen. Plotse ing zag men hein, ver van het vliegveld, in géstreken vlucht dalen; het toestel maakte met de aarde een hoek van bijna 45 graden. Op het vliegveld natuurlijk algemeene ontstel tenis; toen men den vlieger achter de boomen van do Kalfjeslaan zag verdwijnen en niet weer. te voorschijn komen. Aan de Kalfjeslaan vond men Wijnmalen staan naast zijn toestel, midden in den Ouderkerksclion polder. Hij was ongedeerd, zijn toestel eveneens. Naar hij mededeelde, had plotseling de motor gewei gerd; de schroef had echter nog juist lang ge noeg gedraaid om in zweefvlucht te kunnen da len. Tijd om een. geschikt terrein hiervoor uit te zoeken had de vlieger niet meer gehadmaar in dit opzicht heelt hij het uitstekend getroffen, omdat het weiland waarop hij is neergekomen zich uitnemend tot de moeilijke manoeuvre leende Het toestel moest daar gedurende den nacht blijven, omdat het zoeken naar het mankement aan den motor zooveel tijd vorderde, dat het te duister werd om weder naar Rozenoord te vliegen. Failliet verklaard t Sept. D. van ingen, behangersknecht te Apeldoorn. 19 Sept. O. J. B. Ooudsteyn, hotelhouder, te Breda. 20 Sept. A. Sellen, timmerman en aannemer, te Nunspeet, gern. Ermelo. G. Vroomans, koopman in kruideniers waren en andere artikelen, Burgemeester Iloff- mannstraat 35, te Rotterdam. 21 Sept. D. Latour, fabrikant van suiker werken, te Arnhem. A. Bruyncn, bakker en winkelier, te Ke8- sel. D. Stom, caféhouder, te Roermond. 0 ept. J. jj van voor(jen) schoenmaker en winkelier m schoenen, Oversehie. 21 Sept. H. Alter, huisvr. van M. Mok, Delft. 22 Sept. A. Klaver, winkelier, gewoond heb bende te Middelburg, Lange Noordstraat O 31, thans zonder bekende woon- en verblijfplaats. eerste kwaliteit, met garantie 12 50 per tand. KOEKENHELM, Konink lijk gebreveteerd Mee. Dentist. Nieu- wendijk 10-5, Amsterdam. Vertegenwoordigd door Gemt-Ontvanger te Halfweg. Vraagt Uw winkelier een doos G U T T A LI N Ey Kinder-, Dames- en Heeren- CESMAKTE ONDERDOEGEIE it:- A; Hokten» Apotheker C»iF8L ÖILG'3 koopt niet in winkels, waar onzede lijke of N. Malthusiaansche artikelen worden verkocht of voorhanden zijn; koopt aan Stationsboekenkas- ten alleen die lectuur, welke zeker geen gevaar oplevert. Dit poeder mag bij geen enkelen varkenshouder gemist worden, omdat het veel ziekten voorkomt, alsStijf worden, slechte spijsvertering, aebrekkige eetlust, zwakte m de pooten, hoest, vlekziekte enz. Let wel dat onder rembours da kosten hooger zijn. Verkrijgbaar bij J. v. d. PIGGE, Botermarkt, Haarlem; ZUIDERDUIN, JHiÜe- gom P. BEELEN, Lisse; H, NIEKERK, Sassenheim; Th. BRAAM, Bennebrook. B EEC HAM* ptU£N VOOR ALT F ZOOALS Hoofdpijn wiet WHeeeijkheid Aiom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van f0,75 (56 pillen) en van f 1,75 (168 pillen). Bij zes doozen tegelijk f 4,25 en f 10, en bij den Vertegenwoordiger van Th. Beecham Amsterdam. Telefoon 4318. Overtoom 341. van haar oudere nicht een bijzondere neven bedoeling ziet. Daar gebeurt 's avonds weer eens iets, wat haar veel moeite bezorgt. Orlando heeft juist met zijn mooie, welluidende baritonstem een minnelied gezongen en noodigt Angelina nu uit, met hem een duet te probeeren. Zij weigert Hij verzoekt haar nog drin- r mier. Zij behoeft maar een halve stem te zingen, en zich niet in te spannen; zij mocht dit verzoek toch niet afslaan. In het gevoel van hare onmacht wordt Angela heftig. Zij kan niet zingen haar keel was niet in orde. Ook kon zij niet spe len. Zij was niet in stemming.... Op den daaropvolgenden nacht slaapt An gela voor den eersten keer van haar leven slecht. Door onrustige droomen gekweld, keert zij zich telkens onrustig om ^Voortdu rend meent zij Pia's verwijtende oogen op zich gericht te zien, totdat zij eindelijk ont waakt, ving uit haar bed springt en aan het geopende venster gaat staan. Angela be schouwt den verheven vrede der natuur, en haar hart krimpt samen. Voor de eerste maal ondervindt zij de ge- heele zwaarte van haar misslag. Reeds ge loofde zij dat de tijd voorbij was, dat zij op iedere beweging, op ieder woord letten moest. En nu ziet zij in, dat iedere dag haar nieu we onaangenaamheden, nieuwe verrassingen brengen kan. Deze gedachte boezemt haar plotseling angst in voor de toekomst. Zal zij dan naar leven lang onder een ge heimen dwang gehukt gaan? Zal zij nooit meer vrij, heelemaal vrij kunnen ademhalen, als een visch in het water, als een vogel in de lucht, zooals zij het ook vroeger kon, toen nog geenerlei schuld op haar ziel drukte? Zij zucht diep. Haar hart klopt snel en onregel matig. Zij bedekt het gezicht met de handen. En tegelijk staat daar Voor haar geest als een visioen Orlando's mannelijke gestalte, zijn edel gelaat, zijn donkere oogen... En nu zijn plotseling alle geestesknagingen i verdwenen. Slechts aan hem denkt zij^aan den man, dien zij gedurende die weinige we- j ken heeft leeren beminnen innig en vurig j heeft leeren beminnen. Al het gevoel, dat dit hartstochtelijk meisjeshart bezit, wordt nu geroerd. Eenige dagen daarna gaat zij vroeg reeds naar Rome en keert 's avonds L.T-'vachtig naar Frascati terug. Veel en levendig spreekt zij on dei het sou per. Daarbij glanzen haar oogen met een eigenaardigen glans, en een hevig rood be dekt haar wangen. Heb je wat op het hart, kind? vraagt da kolonel goedig. Angela glimlacht. Juist geraden, oom. Maar u moet niet boos op me zijn. Natuurlijk niet, meisje. Angela hoest een paar maal. Oogenschijn- lijk valt het haar moeilijk te zeggen, wat haar deert. Lieve oombegint zij aarze lend ik hen er nog niet erg goed aan ge wend, om in een groot huis te wonen al tijd met een massa menschen om mij heen. Maar kind, je huis te Johannesburg en Kaapstad zal toch nog veel grooter geweest zijn. En dat groote personeel daar in Zuid- Afrika. Ja, ja, u hebt gelijk, lieve oom, ant woordt Angelina haastig, terwijl zij met ze nuwachtige handen de wederspannige lokken van haar voorhoofd strijkt, maar Zuid-Afri- kaansche dienaren zijn niet als de Europee- j sche. Ook was het huis van mijn vader er zoo groot, dat ik een menigte kamers te mij- j ner beschikking had en eigenlijk altijd alleen j was. j De kolonel kijkt haar eenigszins verwon derd aan. Is je kamer niet ruim genoeg? vraagt Pia spottend. Het is een van de mooiste van j het heele Palazzo. O, zeker, zeker, maar ik moet mij weder oefenen in het pianospelen. En ik dacht dat je niets meer aan mu ziek deedt. Je wilt nooit 's avonds spelen. Omdat ik zooveel verleerd hen. Ik moet mij weer oefenen. Dat kun je toch ook hoven in het salon. Niet zooals het behoort, Pia. Kort en goed: ik wil tot mijn huwelijk alleen leven, heel alleen, opdat ik mij kan oefenen naar hartelust. Jullie kunt me allemaal bezoeken zoo dikwijls als je wilt, liefst iederen dag. Maar alleen wil ik zijn, alleen. Ik heb al gemeubileerde kamers aan de Via Ludovïsi gehuurd een bekoorlijke kleine woning. U zijt toch niet kwaad op me, oom Ernesto? Als 'tn belieft niet boos zijn. En zij springt op en slaat den arm om den hals van den ouden heer. Eerst spreekt men nog tegen, dan vindt men dezen maatregel voortreffelijk vooral, men dezen maatregel voortreffelijk, vooral, omdat een van de zusters met Angelina mee- is weder in uitmuntende stemming. Zij lacht en schertst en vraagt en laat de anderen niet met rust. En als men dan even ophoudt met spreken, roept zij vroolijk: Nu zal ik mijn ju weelkistje eens halen. Jullie wilden allang j den grooten zwarten diamant zien, dien een mijn-maatschappij te Kimberley. mij ten ge schenke heeft gegeven. Niet waar, Carmela? En zij is reeds verdwenendaar is zij weer terug met een ebbenhouten, met zilver beslagen kistje onder den arm. Zij opent het met een eigenaardig gevorm- den sleutel. Een diamant bijna zoo groot als een ei, die op blauw fluweel ligt, vertoon zich aan de verwonderde oogen. Hij wordt hekeken, bewonderd, betast. Nau welijks kijkt men naar de overige briljanten, de ringen, armbanden, halskettingen en dia demen, die zich eveneens in het kistje be vinden. En zij moet vertellen, hoe haar vader aan dit prachtstuk' gekomen is, hoe lang zij het reeds bezit, of er nog meer van die diaman ten.te Kimberley zijn, of de zwarte eteenen duurder zijn dan de witte En Angela beantwoordt die tafiooze vragen lachend. Het dagboek van de gestorven An gelina Morgano heeft haar juist over deze diamanten uitstekend op de hoogte gebracht. Je moet hem in goud laten vatten en als bruidstooi dragen, schertst de kolonel. Als zij lachend toestemmend knikt, roept Orlando heftig: Neen, op onze huwelijksdag moet je geen diamanten dragen. Zonder sie raden zie ik je het liefst. Angela kijkt op. Orlando's oogen rusten op haai me uitdrukkig van hartstochtelijke tecc.er d. Haar hart popelt van een nimmer gekend gevoel van geluk. Zachtjes neemt zy zijn hand en gaat met hem op het terras. Zeg het nog eens, Orlando, fluistert zij bewogen, terwijl zij hem met haar mooie oogen aankijkt. Wat moet ik nog eens zeggen. Angelina'-.. Dat je me het mooist vindt, zonder &ê- raad. r7,Ck\zfr'V lipfsijp zij S Vaster omspannen haar vingers zijn heide handen. En Orlando, zou je me ook trouwen als ik niet rijk was? Als ik niets bezat? Heelemaal niets? Ik houd alleen van je, omdat jij het bent, Angelina. Als je arm waart, en in naamlooze ellende gedompeld, zou ik je trouw blijven tot den dood. Zachtjes herhaalt Angela de laatste woor- Zij is erg bleek. Heeft het gesprek haar zoo diep bewogen? Orlando, fluistert zij bevend, Orlando. En als ik niet zoo goed en edel was, als je nu wel denkt als ik schuld had, ja zelfs. Ik wil geen engel tot vrouw. Van je jeugd af ben je al mijn ideaal. Dat zegt alles- Angela wordt nog bleeker. Ondanks de zachte avondlucht huivert zij voortdurend. Zwijgend keert zij zich om en gaat weer naar haar kamer. Orlando denkt na. Had hij soms wat ge zegd, wat haar kwetsen kan? Den avond daarop reeds betrekt Angela haar woning aan de Via Ludovisi te Rome. De kleine Carmela was zeer terneer gesla gen toen haar vriendelijk, maar beslist me degedeeld werd, dat zij haar nicht niet inocn vergezellen. Angela wonschte niemand MJ zich te hebben dan haar Fransche kamenier Jeannette. Doch als altijd, wist Angela mismoedigheid, die daardoor ontstond, doen vergeten. In de beste stemming neem" men afscheid van elkaar. Wordt vervolgd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 6