DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. Kinde8*iftaiisw&st SSS-SB-SSi Maariem STADSNIEUWS. NIEUWS UIT OEN OMTREK. EERSTE BLAD, AGENDA. VRIJDAG 8 DECEMBER 1911. 3Sste Jaargang 88o. 7702 J.» Bureaus van Redactie en Administratie Interccsnmunaal Telefoonnummer 1426. Alle betalende abonnés op dit blad, die in b«t bezit eener verzekeringspoli! zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeid, tegec ongelukken verzekerd voort GülDKN bü j|flf) TTt 9Hil GULDES Nj 1 Cfl GULDEN hjj lil fl GULDEN bij f| f| overladen. Or nltkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatecheppü Dit nummer bestaat uit twee bladen. Ons Geïllustreerd Zondagsblad. De raad van Velsen. HaarlemrcHe A'ledaqjes No 438. Van onze Rechtbank. mEHUR ABOHKIMiKTSMUS; Pa S nuumden voor Haarle» Vcxjt de plaateen, waai een agent ia gevestigd (kom der gemeente) Voor de overige plaatsen in Nederland franco per poet a fanndarljjke nummers 1,85 1^0 Ö.08 PRIJS DER ABVER1 EKTIÊH: an 1—6 regels 60 oent (oontant 50 cent) iedere regel meer 10 Oent iiten Haarlem en de Agentsohappen 15 oent per regeL (Buitenland 20 oent Van 1 Buiten 1 Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 cent (6 regels), driemaal voor 50 oent (fl oontant.) 3000 levenslange eng» Jl|||| GULDEN bf _1È 111 verlies vaneen 1 5111 verües van IliÜ verlies van 11één schikt beid werken. 300 hand «af voet. éen oog. éen duim, wijsvinger. Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de Msdertendeche Credietbank Nieuwe Gracht 11 IS GULDEN bg verlies van één anderen vinger. I Hel Geïllustreerd Zondagsblad van deze week bevat de volgende PLATEN: Elf nieuwe Kardinalen. De 40-ja-r rige vereeniging der brandspuitmeesters te Rot terdam. Kapelaan Hellebrekers. Een krasse fa milie. De nieuwe R.K. kerk te de Rijp. „Nia Sankta Kredo" te Den Haag. 25 Jaar President van Vincentius. De titelkerk van Kardinaal van Ros sum (4 to: o's). Een jeugdportret van Z. Em. Kardinaal van Rossum. C. v. d. Velde, f Een vischv angst, die slecht afliep. TEKST: De nieuwe Kardinalen. De verlovings ring. De wraak der krankzinnige (vervolg met plaat.) De Kardinaalsverheffing van Z.Em. Kar dinaal van Rossum. Slavenketenen (vervolg). Voor onze Jongens en Meisjes. Zaterdag 9 December. Gebouw „S t. B a v o" R. K. Volksboud -- half 9 Spaarbank „St. Antonius van Padua" 8 uur zitting Hulpspaarbank (Scho terkwartier) half 9 Spaarkas St. Nico- laas (Winterprovisie). 8 uur Bibliotheek. 8 uur Vereeniging Koninginnedag Scho ten. Teyler's Stichting op de gewone Museumtijdeu Buitengewone tentoonstel ling van kunstwerken, berustende in de ver zameling van Teyler's Museum, de gravures van Lucas van Leyden, geb. 1494 te Leiden, aldaar overleden 1533. Museum „Van Sto 1 k" (Jansstraat 48 50). Geopend 's Maandags en Dinsdags van 9Y*434 uur tegen betaling van 1.Ove rige dagen kosteloos op aanvrage. De gemeenteraad van Velsen doet inderdaad Bierlei rare dingen. Vroeger heeft ze, op initiatief natuurlijk van den heer Netscher, (welbekend, mogen we he laas na dit evenement zeggen) een petitie ge stuurd aan de Kamer of aan de Regeering, om Staatspensioneering. En riu heeft ze of liever de meerderheid een adres gestemd. tegen de Tarief wet! Wii vragen ons af, waar het heen zal gaan, als alle gemeenteraden in den lande op die wijze gaan „meê-regeeren". 'n Mooie boel zou 't worden! Maar gelukkig is men elders wijzer dan te Velsen. De raad van Velsen wordt zoo langza merhand een caricatuur, een die 'n befaamdheid krijgt, als vroeger Kampen had. De heer Netscher en zijn discipelen in Velsen nocten heusch nog leeren, wat binnen den Kring der bevoegdheid van de gemeente ligt, sn wat provincie- of rijkszaak is. Men lacht nu reeds om de zwaarwichtige, el lenlange discussies, die de heeren in Velsen voe ren over heel onbelangrijke zaken, maar die dan nog hun éigen bevoegdheden raken. wat zal het worden, als die heeren geregeld aan 't door slaan gaan over dingen waar ze niets mede te maken hebben?. DE VROUWEN TER VERGADERING! In-önzeu tijd van vergaderen en organisee- ren, vooral aan katholieken kant, kwam tot dusverre alles neer op den man. De vrouw bleef thuis, en alleen als er een feestje was, kwamen de dames mee. Nu wil men ook de vrouwen aan het orga- niseeren en vergaderen zettenis de vrees niet gegrond (zoo hoorden we onlangs be weren) dat daardoor de vrouw uit baren na tuurlijken werkkring, het huisgezin, zal wor- ieiy gerukt? Waarom moeten de vrouwen nu óók in een vereeniging! Hebben ze thuis niet genoeg te doen? Die vragen, en andere van dezelfde kracht, hoort men in dezen tijd nogal héél vaak. En het zou kolommen eischen, om erop tc antwoorden. We weten echter beter: a.s. Maandagavond komt de verdienstelijke ambtenaar van het Centraal Bureau der K. s. A„ de heer En gels uit Leiden, hier in St. Bavo spreken voor cle kstholioKO iouw on van Haarlem, En hij zal overtuigend, daarvan zijn we zeker! de noodzakelijkheid van vrou- Die vergadering nu moeten onze vrou wen-organisatie berdeiten. wen uit de burgerij zoowel als uit de werk mansklasse bijwonen! Zelfs wie er tegen is, dat de vrouw in de organisatie komt, mag dit pleidooi vóór vrou wen-organisatie niet missen, dunkt ons. Voor dezen éénen keer zélf zijn wij van veel dames-vergaderingen absoluut geen voorstan ders! zeggen we dus: dames, vrouwen van ellcen stand, gaat nu a.s. Maandagavond ter vergadering! PERSONALIA. Tot. commies, chef ter algemeene secretarie van cle provinciale griffie in deze Provincie, is benoemd de lieer W. Meijer, secretaris der ge meente Elburg. De benoeming gaat in op 1 Januari 191.2. De heer L. H. van Emmerik alhier is met in gang van 1 Januari a.s. benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de R. K. Burgerschool, God. Oude Gracht, alhier, hoofd de heer J. Oh. Vint- ges. Voor het examen boekhouden, gehouden in October en November vanwege de vereeniging van Leeraren in het Boekhouden te Amsterdam, den Haag, Rotterdam, Utrecht en Meppel, slaag den de heeren L.R.v.d. Berg, P. G. M. Reckman, It. A. Talsma en W. J. v. d. Voet, allen van Haarlem; J. Floor, van Heemstede, en H. de Jonge, van Schoten. [R, .KL KIES VEREENIGING. 'Woensdag 13 December wacht de R. K. Kiesvereeniging een hoogst verkwikkende avond. Alsdan zal, naar wij bereids mededeel den, in het #;eb:>uw ,St. „Bavo" vaor leden en geïntroduceerden met. één Dame, de Zeer- Eervv., Pater H. Ermann, S.J., optreden met het onderwerpPius X en ontwikkeling. Het vermelden van Iden naam van dezen bekenden redenaar zal meer aanmoedigen tot het be zoeken dier vergadering der RL KL Kiesver eeniging, dan wij in eene lange aansporing zouden vermogen. Onze verwachting, dat de groote zaal van St. Bavo te kléin zal "blij ken voor de gelegenheid, zal dan oiok wel niet overdreven zijn, verwachten wij. TEEKENCOLLEGE „KUNST ZIJ ONS DOEL". Zondag zal dus de Herdenkingstentoonstellng, die gehouden wordt ter gelegenheid van het ne gentig-jarig bestaan van het Teekencollege „Kunst zij Ons Doel", voor het laatst geopend zijn. Wij wijzen hierop met nadruk om de enkele stadgenooten, die misschien nog geen bezoek aan de tentoonstelling brachten, er aan te herinne ren, dat zij dat verzuim nog kunnen goedma ken. Wij behoeven wel niet terug te komen op de voornaamheid dezer expositie. Genoeg zij het op te mérken, dat het voorzeker vele jaren zal duren voordat weder eene verzameling van mo derne kunstwerken, zoo rijk als deze, in 'Haar lem bijeen is. Heden zijn de zalen in het gebouw Kruis straat 4547 ook 's avonds toegankelijk, terwijl Zaterdag 9 en Zondag 10 December de merk waardige collectie tegen lagen toegangsprijs valt te bezichtigen. Het Bestuur vertrouwt dat kunstvrienden en belangstellenden van eiken stand, in déze slui tingsdagen nog. een bezoek zullen komen bren gen. GROEPSVËRKÏEZING AAN DE CENTRALE WERKPLAATS. De uitslag der gehouden verkiezing van groepsvertegen woordigers. aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. alhier, is als. volgt: 5 December stemming Groep I: aantal kies gerechtigden 481, uitgebracht 15 stemmen. Gekozen: A. Mienus, poetser, 9 stemmen; «T. Opdam, poetser, 9 st.J. Koopman, poetser, 0 stemmen. 6 December stemming Groep II: aantal kies gerechtigden 489, uitgebracht 14 stemmen. Gekozen; J. A. Somérs, zadelmaker, 7 stem men; J- Vrisou, wagenmaker, 7 st,W. de Geest wagenmaker, 6 stemmen. 7 December stemming Groep 111: aantal kies gerechtigden 313, uitgebracht 8 stemmen. Gekozen: J. Bijster,. voorsla ger. 3 stemmen; V. Kruid, voorslager, 3 st.; G. Kleijst, sjouwer, o stemmen. „ARBEID ADELT". Wij vernemen dat in een gisteravond ge bonden bestuursvergadering van de coöpe ratieve bakkerij „Arbeid Adelt" in beginsel besloten is aan de inwoners van Bennebroek eil Heemstede toe te staan lid te worden van de coöperatieve bakkerij „Arbeid Adelt", mits zij lid zijn van den Ned. R. K. Volks bond. HAARLEM - H. F. C. In deze plaatselijke ontmoeting', welke Zon dag a.s. plaats vindt, zal J. v. d. Berg weder om voor „Haarlem" uitkomen, evenwel niet als voorhoedespc-ler, maar als doelverdediger. DE TELEPHOON IN DE KERK. Thans zal de telephooninriehting voor hard- hoorende kerkbezoekers, waarmede in de (Pro- testantscke) Janskerk een proef werd genomen, ook m de Groote Kerk worden aangebracht. GEVALLEN. Gistermorgen viel de 77-jarige turfventer H. Huizinga, wonende aan de Leliestraat in de Koksteeg, zoodanig tegen den grond, dat liij niet meer loopen kon. De man had zich bezeerd aan beide beenen. Door een agent van politie werd de grijsaard op den turfwagen gelegd en naar zijn woning gein-acht, alwaar de vrouw hem in ontvangst nam. DIEFSTAL. Mej. F. M. M., linnenmeid in het St. Elisa beth's Gasthuis, alhier, heeft aangifte gedaan dat zij uit een koffer, staande op haar onge sloten kamer, een paar splinternieuwe dames- glacé-handschoenen vermist. IN DE OLIE. Schipper J- G. BI. lag met zijn schip in het Noorder-Buiten-Spaarne. Gistermiddag trok hij de stad in, maakte kennis met een paar goede bekenden der Haarlemsche politie en raakte in de olie. Gisteravond kwam hij bij de politie aan gifte doen dtit uit een portefeuille, die in do binnenzak zat van zijn oliejas, een bankbiljet was gestolen van 40.één van 10.en tevens 5.llij had goede sier gemaakt, zeide bij, met een man en een vrouw, maar of die het geld gestolen hadden, wist hij niet. Om vijf uur had hij bij een tapper aan het Spaarne eeu bankbiljet van 60.gewisseld. Dé recherche toog op onderzoek uit en het bankje van 40.— werd teruggevonden tussehen een hoop rommel in een kastje op het schip van BI. De man had het er zelf opgeborgen. Verder bleek dat hij het bankbiljet van 60.niet om vijf uur had ge wisseld bij den tapper, maar om half twee, en na dien tijd was hij vele malen terug geweest in het café, zoodat BI. toegaf dat hij het overige geld, dat hij nog vermiste, wel kon verteerd hebben. Men moet maar in de olie zijn T GARNIZOENSBERICHTEN. Tot militie-tweede-luitenant bij het 10e regi ment infanterie is bij Koninklijk Besluit be noemd de vaandrig J- Goedhart; tot reserve tweede-luitenant bij het 10de regiment infante rie, zijn bij Kon. Besluit benoemd de vaandrigs F. C. de Graaff en G. S. de Clercq. ONZE INDUSTRIE. Gisterenmiddag üeP de eerste baggerma chine van stapel, gebouwd op de werf der Leidsche Grofsmederij aan het Noorder Spaarne tegenover de gasfabriek te Schoten. ONZE BEVOLKING. Bij de Staatscourant is gevoegd een sta tistiek der geboorten en sterften naar den leeftijd en oorzaken na den dood in Neder land over October 19H- I oor Haarlem lezen wij daarin het volgende: Het aantal levend geborenen bedroeg 101. Daartegenover staat dat stierven: 10 per sonen op een leeftijd van minder dan één jaar; 3 op een leeftijd van 1—4 jaar; 2 op een leeftijd van 5—13 jaar; 3 op een leeftijd van 20—29 jaar; 3 op een leeftijd van 30—39 jaar; 5 op een leeftijd van 40—49 jaar; 12 op een leeftijd van 50—64 jaar; -0 op een ieeftijd van 65—79 jaar; 7 op eeu leeftijd van 80 jaar en daarboven. Het totaal aantal overledenen is dus 65. Het- aantal geborenen overtreft dat der over ledenen met 36. Het aantal inwoners bedroeg op 1 October 1911 69,855. HINDERWET. Tér inzage is nedergelegd het ingekomen ver zoekschrift met de bijlagen van de firma Gebrs. Mèrëns, om vergunning tot oprichting van eene benzine berg- en werkplaats, op het terrein ka dastraal bekend sectie K No. 1945 ged., gelegen terzijde en achter de fabriek aan het Zuider- Buiteii-Spaarne, Nos. 74 en 70, kad. sectie K Nos. 1943, 1060 en 1945 ged., ter vervanging van cle bestaande aan de fabriek aangebouwde, benzine berg- en werkplaats. Tot 21 December e- k,, en wel des voormid dags ten 11 3/4 ure op het Raadhuis der ge meente zal gelegenheid worden gegeven, om ten overstaan van het gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bek'omeri bij; p. Knip, Burgwal 60, een nies; A. Kloet, Dijkstraat 4rood, een kinder mofje; Dronte, Groote Houtstraat 77, ecu damesparapluie; Sedel, S oh a 1 k w i j k er wos een fotografie; directeur postkantoor, een premie coupon van de Maatschappij „Hot Witte Kruis"; K. Hoppe. Langendijkstraat 25, een portemounaie; H. van Nieuwenliuizen, Yoortingstraat 30, oen gouden ring; M. J. M. Snoek.s, Turfmarkt 28, een gouden ring- C. v. d. Worf, Gasthuislaan 113, een halsketting; S. Kuijpcrs, Dijserinckstraat 58. eeu porte- inonnaie; S. Hilterman, A. L. Dijseriuc-kstr. 33, een paar dameshandsclioenen; M. Moon- sen, Amsterdamsehe Vaart 2, een kinderband- schoen; R. Lucas, Weverstraat 14, een ijs muts; M. de Vos. Casteleijnstraat 15, een rijg- bottine; F- Donker, Statenbolwerk 2, een hondje; Bureau van Politie, een huissleutel; J. Vasen, N. v. d. Laanstraat 3rood, een por- j temonnaie; A. Smal, Heerensingel 137c, een damestaschje; P. Zuurendonk, Leidschestraat j 40rood, eeu boezelaar; G. Thuis, Sophiastraar J 41 twee kwitanties ten name van Klabou eti Piso. (Zitting van gisteren.) Weldoeners der maats :-happij. IJ. Ie G.. tc Edam is een van die magazijn- houders, die zeer behulpzaam zijn voor men seden, die niet goed in hun contanten zitten. Hij verkoopt zulke lui niet alleen graag, clo.li dringt ze zelfs meer op dan zij willen, maar als de afbetaling hapert dan keeren de rollen om en wordt de goeie iman in eens een heel kwade. Zoo had hij vrouw E. allerlei goederen aan gesmeerd, voor een waarde v an f 60 en er bij gezegd, toen zij bezwaar maakte legen de hoe veelheid: dat komt wel terécht;'je betaalt mij zooveel je missen kunt. Maar toen vrouw E. op 2 October was uit gegaan naar Allen, en f 0.50 als afbetaling had achtergelaten f 20 waren bereids betaald had hij die f 0.30 aangenomen zonder iels te zeggen doch was op 4 Oct. teruggekomen met een kar en had het hee'e boeltje weggehaald. Gistermiddag stond hij alhier terecht wegens het zich wederrechtelijk toeëigenen der góederen. De officier laakte beblaagdés handeling ten zeerste en rerpiireerde f 40 subs. 10 dagen. (Zie Stadsnieuws verder op In dit Blad.) 8CHOTEN. Witte Kruis. Gisterenavond werd door de afdeeling Schoten van de Noord-Holl. Veree niging „Het Witte Kruis" een vergadering gehouden in bet café van den heer Staal. De voorzitter, de heer van Leeuwen, maakte cle aanwezigen er opmerkzaam op. dat de vol gende week een lezing zal worden gehouden door Dr. Schnijlenburgh te Haarlem met bet ondefwerp: „De werking van alcohol op het menschelijk lichaam". Hierna werd het verslag uitgebracht dooi de afgevaardigden van de algemeene verga dering. Tot afgevaardigden naar de alg. ver gadering welke den 19en Dec. a.s. te Am sterdam wordt gehouden, werden gekozen de heeren H. van Leeuwen en J. M. Westendorp. Bij cle verkiezing voor drie bestuursleden ter voorziening in cle bestaande vacatures door periodieke aftreding, werden met alge meene stemmen benoemd de voorzitter H. van Leeuwen, de secretaris E. de Graaff en commissaris P. Box, terwijl cle heeren A. y. Rigteren en C. de Braai, benoemd werden in de commissie tot herziening van het huishou delijk reglement. De wijkverpleging, die hier zoo hoog noo- dig is, vond van verschillende zijde weinig financieelen steun. Nu deze afdeeling een eigen ontsmettings- dienst heeft ingericht, heeft het de hulp van de afd. Haarlem van Het Witte Kruis, niet meer noodig. De bode, de heer Noverasz, is aangewezen als ontsmetter. Door het late uur kon de agenda niet wor den afgehandeld en werd deze vergadering gesloten. Gasproductie. Sedert de oprichting der gas fabriek alhier, 1 Sept. 1908, was dezer dagen 3,000.000 M3. gas geproduceerd, terwijl de pro ductie vanaf 1 Januari jl.f reeds het millioen overschreed. BLOEMEND A AL. Geslaagd. De heer L. G. van Hoorn, alhier, is te 's Gravenhage geslaagd voor het examen M. O. Staatsinrichting. ZANDVOORT. Aanbesteding. Gisterenmorgen is alhier door B. en W. aanbesteed: het bouwen van gemeentescholen alhier. 16 inschrijvingen waren ingekomen. Deze waren als volgt; P. H. J. Daudey, Haarlem, 42,400; Haarl. Coöp. Bouwers Bond 39,999; Gebr. P. J- Wind te Medemblik, 39,765; R. D. de Jong. Haarlem, 51,350; A. H. Siegers, alhier, 42.000; A. J. Zonneveld, Haarlem, 38,200; A. N. Cornelissen, Haarlem, 41,650; W. Hoeck, Haarlem, 41,900; F. Koper en C. Siegers alhier, 41,345; J. Feitsma, Bloe- mendaal, 39,978; J. Bregmantz, id,, 406(H); A. en W. Groen, alhier, 43 000; L. ten Broecke, idem, 43,100; Gebr. Joustra, Haar lem, 42 573; J. Water, alhier, 41980. K. W. 138. Gisteren is alhier hij laag water vastgeraakt de logger „K.W. 138". Sleepboo- ten zijn bezig het schip los te trekken, het geen met hoogwater wel gelukkpu zal- HEEMSTEDE. Weihnachts-Oratorium. In de dagen van Kerstmis zullou de bewoners van Heemstede en den omtrek van eeu zeldzaam schoone ver- tooniug kunnen genieten. Naar wij verne men zullen de plannen, welke bestouden om bet Kerstmis-Driekoningen-Oratorium uit te voeren, verwerkelijkt worden. De melodieus» hemeische muziek van Deken M. F. Muller zal den onbeschrijflijkeu beerlijken indruk der tafereelen van Jezus' geboorte en Kinds heid. door levende beeldengroepen voorge steld. nog verhoogen. Wanneer wij hieraan toevoegen, dat de leiding is toevertrouwd aan den heer Frans Vos, die vroeger reeds te Haarlem, Hoorn en Zaandam reu zen suc-ces beleefde, avonden achtereen stampvolle za len trok, katholiek e_n niet-katholiek in ver rukking bracht en dezen winter voor de twee de maal door Hoorn werd aangezocht, dan mogen wij de verwachting koesteren, dat de aanstaande artistieke vertooningen te Heem stede in liet R. K. Vereenigingsgebouw aan vele honderden een geheel eenig genot zul len verschaffen. BENNEBROEK Hout veiling. Bij de Woensdag plaats gehad hebbende houtverkooping, kon voor cle hoo rnen in cle Seboollaan geen kooper worden gevonden. Het gevaar voor bet berokkenen van schade aan de belendende perceelen was hiervan de oorzaak. Drie partijen hoornen in de Bennebroekerlaan, ieder groot 5 stuks, brachten per partij gemiddeld 40.op. Het hakhout was voorts goed geprijsd. Ned. It. K, Volksbond. Wo-nsdag- avond hield deze afdeeling van den Ned. Ri K. Volksbond een zeer goed bezochte huis houdelijke vergadering. Zes Leden werden geinstalleerd. Nu bracht hij monde van den geestelijken adviseur de commissie in zake „Reglementsherziening" een zeer uitgebreid rapport uit, Artikel 50 van 't huishou delijke reglement lokte mét 't oog op art. 8 van de gewijzigde statuten een levendige discussie uit en 't eindresultaat was, een gecombineerde bestuursvergadering van 't hoofdbestuur met 't bestuur van de bloe mistwerklieden vereeniging „St. Jeroen". Hierna werd de beschrijvingsbrief van de buitengewone Centrale raadsvergadering be sproken en besloten werd dat deze afdeeling zijn reeds genomen besluit, in zake samen smelting van de „Volksbanier", met het „Ka tholieke Volk", zou handhaven. De voorzitter maakte nu bekend dat de periodiek aftredende 2e voorz.. Ie seer. en le en 2e comm. van Toezicht zieh wederom herkiesbaar stellen, de le Pnm.. door om standigheden niet. Daar de le voorz. wegens drukke werkzaamheden zijn func-lie niet- lon ger kan waarnemen, meet ook in deze vaca ture worden voorzien. De commissie in zake „coöperatie" (Brood) maakte bekend, dat de afd. Haarlem een af gevaardigde zenden zou, om deze zaak ver der te bespreken. (Men zie een bericht on der Stadsnieuws). i De afgevaardigde van de meeting te II- trecht de lieer J. Zwarts, bracht een keurig verslag uit van.deze buitengewone vergade ring, waarvoor hij een woord van dank van den voorz. en een luid applaus der verga dering verwierf. Bij de rondvraag werd gevraagd, of er o ;k van uit den Volksbond geen bl iik van hulde kon gegeven worden aan den nieuw benoem den Hol 1 andschen Kardinaal; besloten werd deze vraag dcor onze afgevaardigde, te La ten stellen c-p de buitengewone Centr. Raads vergadering. Niets meer aan de orde zijnde werd deze belangrijke vergadering met 't orbed meslo ten. Gisterenavond weid door de kinderen van donateurs en leden van den Ned. R. K. Volksbond op gezellige wijze het St. Nico? la-asfeest gevierd. He ZeerEerw. Heeren Pas toors Van Bennebroek en Vogelenzang en dc iWelEerw. Heer Kapelaan waren aanwezig. De bioscoop, de versnaperingen en het schoone prentenboek, dat, de kinderen ten geschenke, ontvingen waren wel in staat de goede stemming erin te houden. De jieer RL Assendelft dankte het dames-, comité voor haar moeite en goede zorgen, dié c-ndanks tegenwerking dit feest toch zcitf vr-Oiolijk wisten te maken. NOORDWIJKERHOUT. IJsclub. In café „de Zwaan" vergaderde gk teravond de Noordwijkerhoutsche IJsclub. Er waren niet veel leden aanwezig, hetgeei) door den Voorzitter betreurd werd. De penningmeester deed rekening en verant woording. In kas was 163.80% uitgegeven werd 13.50. Batig saldo dus 150.30%. Tot bestuursleden werden gekozen de heereD E. Oostdam Jzn. (aftr.) en Th. Oostdam Tot voorzitter de heer R. van Dijk. Na de rondvraag, die weinig opleverde, werd de vp»«raderin e geslot en.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 1