ssrses,elde opvat,i"e I Dienstag, den 12. Dez. BERLITZ SCHULE. Moderne Kunst STADSNIEUWS. NIEUWS UIT OEN OMTREK. Advertentiën. in den Raumen der J. C. K00RNH0F, Mr. Kleermaker. Sport en Wedstrijden. Rechtszaken Kerknieuws. S cheep vaartberich ten Ons Weerbericht. Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage. Verdronken. Van ons Kantongerecht. Gemeentezake VAN ELDERS. Corneii8 Antonius van Slooten, De Katholieke Feestdagen in het Bisdom Haarlem. Kapten eind im Vor- verkauf bei dem Se- kretar an dep Schule ephaitlich. Bestelt een Winterjas van RATINE ot FLOCKINE enz. Zontiep naden. Korte Annastraat la rood. "Hetgeen' ook uit Uw artikel weer feterk' spreekt, is de noodzakelijkheid Van de invoering;van 'n algemeenen vrijen weekdiaigl Idcch; dan niet 'alleen 'voor schooljongens, doch 'cok voor ambtenaren, werklieden en-winkel bedienden. jWilt U daar- eens een beweging vo-or op touw zetten, dan zult U, stellig de vympathie van duizenden stadgenootèn ver- weiven Met da,nk voor de verleende plaatsruimte, H MENALDA VAN" SCHOUWENBURG, Secretaris, Kenn. Padvinders. SOCIAAL DEMOCRATIE IN DE PRAKTIJK!, Mijnheer de Hoofdredacteur-! Beleefd verzoekt ondergeteekende eenigO plaatsruimte in Uw veelgelezen blad, hij voorbaat mijn dank. Het mag van lalgemeene bekendheid heetein,, dat de S. D. A. P. steeds voorgeeft te strij den voor de belangen der arbeiders, dat zij beweert, dat onze kapitalistische maatschap pij nergens goed voor is, dan alleen om ar beiders uit te buiten, af te. beulen. Diit al les wordt dagelijks in verschillende toom a arden gezongen, Voor ieder, die er naar luiste ren wil. v Maar wat niet algemeen bekend zal zijn, F dat aan de So©. Dem. Coöp. Broiodbhkkerij ..Vooruitgang", deze week dolor het, perso neel een werkdag gemaakt werd!, van 36 uren. v. r r Wat biervan te denken Mijnheer 'de Hoofd je "acteur? Krijgt „Vooruitgan'g" ook al kapitalistische bevliegingen, en gaat zij ook al meedoen a,an 1 Fv'dend-jagerij, en dat nog wel (doioir een arbeidersafbeulerij, als onze huidige kapi- '•alwtisohe maatschappij zelf maar zeer zei len te aanschouwen geeft? Ik meen dan ook, dat, het hoog tijd wordt, dat de vakorgiani- -a+ie zich met deze arbeidersexploitatie galat .•cmoeicn. Misschien dat het daaraan gelukt, het he- stuur der Sociaal Democratische Coöperatie ve broodbakkerij „Vooruitgang" te leeren, vat menschwaardige arbeiders voorwaar den zijn. Dankend vcor de plaatsruimte, 1 EEN ABONNÉ. den alcohol, het sterkste wapen in het tuighuis des duivels? HAARLEMMERMÉÉR. Muziek zonder permissie. De te Amsterdam gedomicilieerde harmonicaspeler A. K. werd onlangs door de politie gewaarschuwd, dat hij zonder permissie langs de huizen geen muziek mocht maken. Desondanks waagde hij het thans weer om zonder vergunning de ingezetenen op een harmonicaconcert te onthalen, maar met voor hem minder prettig gevolg dan den vori- gen keer. De politie maakte er nu spoedig een einde aan en tegen hem proces-verbaal op. IJMITIDEN. De eerste Zeeuwsche stoomtrawler. Op den regel dat alle stoomtrawlers uit Nederland, die de visscherij uitoefenen, in Noord- of 7uid-Hollandsche plaatsen thuisbehooren, is thans eene uitzondering gekomen. Eene firma te Philipsland (Zeeland) heeft in Swansea den trawler „Benton Castle" aan gekocht en herdoopte dit vaartuig in „Wil helmina". Het schip zal van uit de haven alhier in de vaart blijven. LINSK. Verkooping. In het hotel „De Witte Zwaan" had gisteravond, ten overstaan van den heer J. Tuimelaar, notaris alhier, de verkooping bij afslag plaats der twee bnrgerwoonhuizen onder een dak, gelegen aan den Heerenweg en in eigendom toebehoorende aan de erven van C. Lemmers. Kooper de heer N. Van der Kroft te Hillegom, voor 4100. NOORD WIJK. Hollandsche Mjj. van Landbouw. Voor de ver gadering van de afdeeling Noordwijk en Om streken van de H. M. L. trad de heer Muijsert, kapitein paardenarts te Leiden, op, om te spre ken over de gezondheidsleer, voeding en verple ging van het paard. Spr. toonde aan, hoe de gezondheidsleer de practische toepassing is van de leer der levens verrichtingen. Het doel is: gezonde dieren te fokken, en de dieren gezond te houden. Hij wees op de goede gevolgen (geen kwade droes meer) van de invoering van veeartsenijkundige wetten. Welke maatregelen heeft men te ne men? Spr. wees er op, dat men lo. letten moet op de afstamming, 2o. op den natuurlijken aan leg, die ontwikkeld moet worden. De voeding en de stofwisseling moeten doel matig verzorgd en geregeld worden. Vooral in de jeugd heeft een paard krachtig voedsel noo- dig. Spr. weidde er in den breede over uit, welke bestanddeelen het voedsel moet bevatten. Men heeft er voor te zorgen, dat alle organen-nor maal werken. Het paard heeft behoefte aan licht en lucht; frissche, goed geventileerde stallen zijn noodzakelijk. Achtereenvolgens behandelde spreker nog de huids- en hoefverpleging. De huid moet gepoetst en geborsteld worden, men moet een paard laten zwemmen, geregeld moet het dier geschoren en geknipt worden. Voor een doelmatige hoefverpleging is het beslaan een voorname factor: dit moet door kundige handen gsehieden. De Voorzitter, de heer Jhr. van Pandhuys, dankte den spreker. Als nieuw lid der afdeeling werd nog aange nomen de heer Hugo de Wit. Daarna werd de vergadering gesloten. Drankbestrijding. In „Ons Huis" te Noord- wijk aan Zee trad de heer M. v. d. Staal op voor de vergadering van de afd. Noordwijk van de Gereformeerde Vereeniging voor Drankbe strijding. Spr. schetste in welsprekende taal de groote, ontzettende ellende, die allerwegen door den drank wordt teweeg gebracht. Hjj schetste den drank als bedrieger, als ver woester en als moordenaar. Hij gaf vele mid delen aan, om het drankmisbruik te bestrijden, doch het krachtigste middel was z. i. de geheel onthouding. Onze correspondent teekent bij dit verslag het volgende aan: Onwillekeurig dachten we: Hoe zou het staan jnet de katholieke drankbestrijding in ons dorp. Verleden jaar heeft de heer v. d. Poel een po ging gewaagd, om te komen tot oprichting van een R- K- Drankbe9trijdersvereeniging. Eenigen hebben zich toen als voorloopige leden opgege ven. Medegedeeld werd toen, dat er een vereeni ging zou worden opgericht, als de Z.Eerw. Heer Pastoor er zijn goedkeuring aan kon hechten. Sedert, vernamen wij er niets meer van. Moet het nu bij de schuchtere poging blijven? Dat ware toch te bejammeren. Andersdenkenden «reven ons het voorbeeld. Dan mogen de Katho lieken toch niet achterblijven in den strijd tegen Een diep-treurig ongeval heeft gisteravond plaats gehad op de werf „Hubertina", aan het Noorder-Buiten-Spaarne alhier. Daar was op een nieuw gebouwd wordende motorsleepboot, die op stapel lag, werkzaam de 21-jarige O. A. van Slooten, -wonende Nieuwe Spaarnwouder- straat. Op een gegeven oogenblik zag men dat Van Slooten te.water moest zijn geraakt, op welke manier wist men niet, doch vermoedelijk moet hij van de boot zijn afgegleden. Dit ge schiedde omstreeks vijf uur. Onmiddellijk werd begonnen met dreggen, totdat men vanwege de duisternis en de mist daarmede moest ophouden. Hedenmorgen werd met dreggen voortgegaan, waarhij men erin slaagde het lijk op te halen. De verdronken jonge man stond ,als een braaf en godsdienstig jongmensch bekend. De slag, door zijn dood in de familie gebracht, is wel hard. Omtrent liet treurig ongeval met doodelijken afloop op de werf „Huberlina", alhier, vernemen wij van andere zijde de volgende lezing. Van Slooten verrichtte op een vlot eenige werkzaamheden aan de kiel van de nieuwe sleep boot. Terwijl hij zich eenige oogenblikken ver wijderde van het vlot, haalde men ondertusschen het vlot weg. V. S. kwam terug en zou van het dek der sleepboot op het vlot springen. Hij moet zich echter niet eerst overtuigd hebben of het vlot nog op dezelfde plaats lag, met het treurig gevolg dat hij in het water sprong en verdronk. AANBESTEDING, Heden werd alhier in het gebouw voptr Prov. Bestuur, door Ged Staten aanbesteed. lo. het leveren van stalen bovenbouwina terialen voor den werkspoiorweg ten behoeve van de verdediging van de Noordzeekust in de provincie Noord-Holland. Raming: 1ste perceel f 3400; 2de perceel f 5600. 2o. .het leveren van gecreosoteerde palen en dwarsliggers ten behoeve van de werken tot verdediging van de Nootrdzeekust in de pr o vincie Noord-II oil and Raming ,1ste perceel f 2700; 2de perceel f 3350. 3o. de verzwaring en lafslechting vlam een gedeelte buitenlduinregel tusschen de strand balen 5 ën 7 onder de gemeente Oallahtsoog1, behoorende tot- de werken tot verdediging van de Noordzeekust in de provincie Noord- Hol land, benoorden strajidpajaJ 9.800, Raming f 13,000. 4o. het onderhoud van het Merwedeka,- naal, van het Noordzeekajiaal tot de grens der provinciën Noordholland en Utrecht en van iden zijtak vlan dat kanaal tot in de Oude Vecht te Nigtevecht, gedurende de jaren 1912, 1913 en 1914. j; Raming f 20,000 per jaar. Ingeschreven werd het laagst doorld. a. firma P. du Kro-Brouns, Amsterdam, f 3300; b. ,Du Kro-Brouns, Amsterdam, f 5350; perceel 2o>. L. A. Spiering®, Boxel, f 2300; b. id. f 2900; perceel 3o. J. v. Q. Plas, Hardinxveld, f 10750; perceel 4oi. Mi- Daalder, Alkmaar, f 18800. GERECHTELIJKE VERKOOP WEGENS BELASTINGSCHULD. Als een bijzonderheid mag zeker vermeld wor den, dat binnen het tijdsverloop van één week aan 't gemeente-aanplakbord van Schoten op het Pretoriaplein niet minder dan twee biljetten prijken, aankondigend een gerechtelijken ver koop wegens plaatselijke belastingschuld. Omdat zooiets zelfs in groote gemeenten zoo goed als nooit voorkomt is dit feit voor een gemeente als Schoten zeker wel de vermelding waard. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: 7 December. P. HL Cra mer en A. ML P. Roopers. E. SÖodfswin- kel en E. Majoor. Geboren; 5 December. ,d. van J. Ver boom Bijster. 6 December, z. van G. Boëreev. Loenen. z. van A. M. Vergers —V. d. Ploeg. 7 December, d. van ,G. v. BroekhuizenKLabou. 'Overleden: 5 December. O. FaJebioiom, 73 j. Amsterdamstraat. VERZET TEGEN DE POLITIE. Terecht stonden de 20-jarige P. F. H„ opper man en C. J. M. 24 jaar, schildersknecht, bei den te Haarlem. In den avond van Zondag 1 October werd zekere K., die niet erg nuchter meer was, door den adjunct-inspecteur Lende- ring en den politie-agent Mulder naar het politie bureau gebracht. Dit wilden de beide beklaagden verhinderen en trokken den arrestant uit de han den der politie. Zij werden echter weggeslagen door den adj.-inSp. p)e beklaagden ontkenden den arrestant te hebben willen ontzetten. Het O. M. wees er in zijn requisitoir op dat het publiek in Haarlem niet zelden in Zondag avondstemming verkeert en het de politie dan steeds zoo laslig mogelijk tracht te maken, al thans een groot deel van dat publiek. Het eischte tegen H„ die ongunstig bekend staat, 3 maanden gev.straf en tegen M. 2 maanden gev.slraf. De politie. Onze lezers kennen het voorstel--/an de Kamp, om den Commissaris van polit. door het geven van een toeslag op zijn eventueel pensioen, te bewegen tot heengaan. Het pwieadvles van B. en ff. op dit voorstel is nu verschenenhet luidt a f w ij z e n d. Waarom? Dat wordt er niet bijgezegd: B. en W. verwijzen naar een advies van den burge meester als hoofd der politie, doch dit advies is alleen voor de raadsleden. Ons dunkt, dat het publiek recht heeft op publicatie van dat ad vies. Een ander op de politie betrekking hebbend stuk is een afwijzend praeadvies op het adres van W. N. van Zonneveld om terugwerkende kracht te verleenen aan de bepaling die wordt voorgesteld om de pensioenen van de politie agenten te verbeteren. Ook de Oommissie van Bijstand adviseert in ongunstigen zin. Dit stuk staat in nauw verband met het hierna-volgende. De loonregeling van het werklieden-reglement. De beslissing Van den Baad in zake die over gangsbepalingen van het nieuwe Werklieden reglement, genomen haar aanleiding van bet verzoek v.an A. van der Molen, wordt door B. en W. aldus opgevat, dat zij niet slechts den per soon van verzoeker betreft, doch in het alge meen hen; die in soortgelijke omstandigheden verkeeren. Meerdere Werklieden hebben toch vóór 1 Juli 1911 den dienst der gemeente met eervol ontslag verlaten, hetzij om eefien ande ren werkkring te vervullen, hetzij door het be reiken van den leeftijd als grens gesteld voor het bekomen van ontslag uit den gemeentedienst. B. en W. schrijven, den Raad hierom het volgende: Indien Uw College van oordeel mocht zijn, dat op die persoon de nieuwe loonregeling van toepassing moet zijn, kan zulks worden bereikt door te bepalen, dat in Uw besluit d.d. 31 Mei jl. no. 9 A sub II tusschen: „zijn", en: „wordt" zal worden ingevoegd; „alsmede ten aanzien „van degenen, die' op 1 Januari 1910 in vasten „of tijdelijken dienst dergemeente waren en „dien dienst vóór 1 Juli 1911 door eervol ont- „slag hebben verlaten." Yan het doen van een voorstel in dien geest meen en wij ons te moeten onthouden. Van den aanvang af hebben wij ons gesteld op het stand punt, dat bijslag op de loonen over het tijdvak van 1 Januari 1910 af ten goede zoude komen aan hen, die op 1 Januari 19^ in gemeente dienst waren en bij de inwerkingtreding van het nieuwe werkliedenreglement zich nog in ge meentedienst zouden bevindep. Dit standpunt is bij de behandeling van onze betreffende voor stellen onaangetast gebleven. Indien het juist macht zijn, hetgeen wij geenszins toegeven en hij de behandeling van dit gedeelte van onze voorstellen in geenen deele naaT voren is getreden dat het in de bedoeling van Uwen Baad heeft gelegen, de nieuwe loonregeling voor alle werklieden te doen gelden met ingang van 1 Januari 1910, dan zoude eene wijziging van Uw besluit zooals wjj hiervoren omschreven, niet voldoende zijn. Dan zou moeten worden bepaald, dat het ge deelte van diat besluit, aanvangende met de woorden„met dien verstande enz.", zal worden gelezen als volgt: „men dien verstande, dat bet, „wat de vaste wéekloonen betreft, wordt be schouwd op 1 Januari 1910 in werking te zijn getreden." N Immers wat recht zou zijn voor Van der Mo len en enkele andere eervol ontslagenen, zou dan ook recht zijn voor allen, hetzij in vasten, hetzij in tijdelijken, betzij in lossen dienst der gemeente op en na 1 Januari 1910, oök voor ge- pensionneerden, voor ben die bij wijze van straf uit den dienst der gemeente zijn weggezonden, alsmede voor de erfgenamen van overledenen. Het behoeft geen betoog, dat een voorstel tot wijziging van Uw aangehaald besluit in dien zin niet van ons College ban worden verwacht. Volledigheidshalve voegen wij hierbij, hoe wel de hoegrootheid van het bij te betalen loon niet op de door U te nemen beslissing van in vloed m.ag zijn dat eene wijziging als de laatst bedoelde eene uitgaaf van ongeveer 5,800.zoude tengevolge hebben lVeriler bevat" het weekblad nog .'de mede- deeling- dat op verzoek van Z. Dl H. den Bisschop van Haarlem, de Congregatie der Riten heeft toegestaan dat in het Bisdom Haarlem voortaap op .den 3den Zondag na Driekoningen in het Bisdom Haarlem het Feest zal worden gevierd van de H. Familie. Voor de Vele leden der Congregatie van de H. Familie 'zal deze la&tste mededeeling voor zeker eene heugelijke tijding zijn. Z. D. Hi. Mgr. J. H. Drehmannsi, Bis schop van Roermond, heeft "benoemd tot pro fessor aan het Groot Seminarie te Roer mond, (den ZeerEerw. .hooggeleerden heer P. J. ;H. Geurts. Aansluitend aan die benoeming werd door Z. D. HL den Aartsbisschop van Utrecht, namens het Nederlanidisch Episcopaat, het door Iden Zeereerw. heer Geurts aangevraagd entslag 'als hoofdredacteur van „De Tijd" op Ide meest eervolle wijze goed gekeurd, on der dankbetuiging 'Voior hetgeen dolor hem als zoodanig .in genoemd blad werd gepraes- teerd, EEN NIEUW HOOGTERECORD. De militaire bestuurbare ballon „adjudant Reau" heeft Woensdag het hoogterecord voor be stuurbare luchtballons geslagen door een hoogte van 2150 meter te bereiken. Deze zelfde ballon heeft het afstand- en duur-record geslagen. Hij deed onlangs een vlucht in het oostelijk departe ment, gedurende welke hij 900 kilometer ailegde in 32 uur. De ballon is twee en negentig meter lang en heeft een doorsnede van 16 nieter, zijn inhoud is 9300 kub.- M. 'Hij heeft twee schroeven. De lengte van het schuitje is 43 ïneter. Weer twee dooden. Een Reutertelegram nit Londen meldt, dat de Engelsehe vlieger Oxley, na een schitterende vlucht te Filey een badplaatsje in York volbracht te hebben, een doodelijken val deed. Hij brak den nek. De heer Weiss, een Duitscher, die als passagier de vlucht medemaak'te, werd le vensgevaarlijk gewond. Hij kreeg een schedel breuk, brak beide beenen en werd ook inwendig ernstig gekneusd. Een nader telegram uit Filey meldt, dat ook Weiss gestorven is. DE MOORD IN DE KERMISWAGEN, jWegens doodslag, gepleegd-;oip zijne eehtge- noote, (die hij met een broodmes in den rug had. gestoken toen hij met zijn woonwagen onder de gemeente Lienden verblijf hield en waarvoor hij door de rechtbank te Tiel d.d. 26 'October j.l. was veroordeeld tot 6 jaren gevangenisstraf, werd de stoelmatter C. J. NL gisteren door het Gerechtshof te Amster dam veroordeeld. Het Hof uitspraak doende, bevestigde het vonnis dér rechtbank en veroordeelde bekl. opnieuw tot 6 jaar gevangenisstraf. De procureur-generaal had 10 jaar tegen hem geëischt. MOORD'. De adv.-gen. mr. de Jcsselih de Jong eischte gisteren in de strafzitting van het Gerechtshof te Amsterdam wegens mcord twintig.ja.ren gevangenisstraf te gen den 58-jarigen Ohr. H. Meijer, die op 17 Juni in de Joh. Verhulststraat op zijn van hem gescheiden vtouw, die daar als huis houdster bij een familie in betrekking was, een revolverschot had gelost, met het onge lukkig gevolgl dat zij drie dagen later is gestorven. De Rechtbank had hem deswege tot tien ja ren gevangenisstraf veroordeeld, nadat het O, .M. 20 jaren had geeischt. De „claxon" voor de Rechtbank. Gisteren werd in hooger beroep voor de Haagsc-he Rechtbank behandeld de zaak van Ten slotte wenschen wij m verhand met het den beer Joh E< de visser, uit Utrecht, be- vorenstaande er op te wijzen, dat allengs de klaag'd van als bestuurder van een automo- voorstelling veld wint, dat de herziening van biel signalen geven niet met een hoorn, zoo- het werklieden-reglement ter hand is genomen als dé Motorwet voorschrijft, maar door mid- ter wille van verhooging van de loonen der ge-del van een koperen machine (de z.g. Cla- meentewerklieden. Die voorstelling is geheel onjuist. De Raad besloot op 30 Mei 1906 (not. blz. xon"). een geluid voortbrengende, dat niets gelijkt op een hoorn-, fluit- of sirenegeluid. Naar men weet heeft de kantonrechter te 's Gravenhage in deze ontslag van rechtsver- 271) eene commissie van 5 leden uit zijn midden volging uitgesproken, terwijl de ambtenaar- te benoemen, „met e opc racht om, mede naar van ]iet Openbaar Ministerie vrijspraak had „aanleiding der ingediende voorstellen, te over- gerequireerd, zich vereenigende met hetgeen „wegen in hoeverre het werkliedenreglement door hekl.'s raadsheer, mr. E. W. H. Duijzings, „wijziging en aanvulling behoeft, om daarna advocaat te Utrecht, was aangevoerd, dat n.l. „desbetreffende voorstellen te ontwerpen en den in de wet liet begrip van „hoorn niet om- „Raad aan te bieden." schreven is, en tegenover de meening van De toen bij den Raad aanhangige voorstellen deskundigen, dat de „claxon met ouder de v i v.r.avcrhnr.o- Z. -ij x hoorns zou zijn te rangschikken, staat eene betroflen de gelijkstelling van losse arbeiders ^]s deskundigen werden thans geboord: met de vaste of tijdel).! 'e werklieden, anderen- de heeren Hutsclienruijter, kapelmeester van deels de vervanging van de kernen door een het Utrechtsclie Stedelijk muziekkorps, en scheidsgerecht. Van der Heggen. De aanplakzuilen. Het Openbaar Ministerie eischt ook thans Oef! Het ontwerpbesluit betreffende de aan- vi3jspiaal plakzuilen, waarop R- ea W. zoolang gebroeid hebben, is er eindelijk De betrekkingen van stadsaanplakker en stadsomroeper worden afgeschaft, dat is één. En ten tweede stellen B. en W. voor, aan den De verdediger, mr. Duijzings, vroeg boven dien ontslag vab rechtsvervolging. Uitspraak over 14 dagen. Overtreding wet op het auteursrecht. De justitie te Amsterdam heeft op klacht alsdan ex-stadsaanplakker A. Russ voor drie ja- een vervolging ingesteld tegen den eigenaar ren te verpachten het recht van aanplakken op an The Dutch Shop in de Kalverstraat die 7 zuilen en 4 aanplakborden, onder voorwaarde briefkaarten verkocht met een reproductie o. m. dat hij 100.— pacht betaalt en kosteloos naar het Portret van Prinses Juliana, dat in j x ii ii+ tu Kosteio Cadetten almanak van 1911 was opgeno- de stukken aanpot, iiitgaande van Haarlem, men_ Dit portret was vervaardigd door H. K oord-Holland en aat. de Koningin, die bet speciaal voor den Cadetten almanak heeft afgestaan. De uit-1 geefster van den almanak, de naamlooze vennootschap voorheen Broese en Co. te Breda, bad zich liet auteursrecht van alma- nab met portret verzekerd en diende een aanklacht in. Behalve de boekverkoop er Is in deze zaak betrokken een banketbakker op dei; Nieu- wendijk, bij wien het cliché werd gevonden, en die ook de afdrukken had vervaardigd. Het cliché is vermoedelijk gemaakt naar een vroegere reproductie. De vervaardig,.r van deze reproductie wordt thans gezocht door de justitie, die een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld. Cliché en voorraad prentenbriefkaarten zijn in beslag genomen. IJMUIDEN, 8 Dec. Z.O. Gearriveerd 7 December. Augsburg, s„ Java. E. Russ, s„ Riga. Eemstroom, s„ Leith. Rijnstroom. s„ Hull. Gearriveerd 8 December Alster, s„ Hamburg. Moordrecht, s„ Newcastle. Mascotte, s„ Leith. Vertrokken 7 December. Norden, s„ Rotterdam. Jabiru, s„ Liverpool. Hafnia, s.. Methil. Atlas, s„ Rotterdam. Ncderlandselie Stoomvaartlijnen. Ambon, van Batavia naar Amsterdam, pass. 6 Dec. Perim. Sumatra, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 6 Dec. Van Padang. Ophir, van Rotterdam naar Batavia, pasa 6 Deo. Ouessant. (Verbeterd bericht). Rindjani, van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 7 Dec. te Padang. Prins Willem I, van Paramaribo naar Am sterdam, vertrok 7 Dec. 2 uur nam. v. Havre, Castor arriveerde 7 Dec. te Malaga vaA Malta. HOOFDDORP. Graanbeurs. De notee ringen waren 7 dezer als volgt: Witte tarwe 7.25—7.50 per 80 kg.; Essex tarwe 7.75 7.90 per 80 kg.; Roode tarwe 7.50—7.75 per 80 kg.; Rogge 6.30—6.65 per 65 kg.; Haver 88.25 per 100 kg.; Groene erwten 1415 per 85 kg.; Wijker- vale 16—17 per H.L.t Paardeboonen 88.40 per 80 kg.; Duive- boonen 1010.25 per 85 kg.; Bruine boonen 17—17.50 per H.L.; Karwijzaad 13.7514 per 50 kg. Over bet algemeen moesten verschillende soorten voor minderen prijs worden afgege ven. De handel was daardoor erg lusteloos. SCHIEDAM, 7 Dec. Moutwijn 12.50. Je never 16.50. Commissie 12.25. Stemming willig. Spoeling 2.20. Graanspiritus 23. Melasse 19.50 a 19.75. Ruwe Spiritus 10.75 a 11.—. AMSTERDAM, 8 Dec. 1911. Aardappelprij zen onveranderd. Aanvoer 4 ladingen. Officieele telegrafische opgave van het Me teorologisch Instituut te De Bilt: Hoogste barometerstand. Horta 770.1. Laagste barometerstand. Thorliavn 741.6. Matige, tijdelijke, krachtige Zuidelijke toll Zuid-,Westelijke wind, zwaarbewolkt tot be trokken, regenbuien, later wellicht opklap rend, zelfde temperatuur. Heden overleed door een nood lottig ongeval, or ze innig ge- iiefce Zoon, Broeder en Ver loofde in den onderdom van 20 jaar. C. A. v. SLOOTEN. J. J. v. SLOOTEN. G. G. v. SLOOTEN. A. C. v. SLOOTEN. H, J. v. SLOOTEN. M. M.KEKNEKAMP. Haarlem, 6 December 1911. N. Spaarnwouderstraat No 7 Het weekblad „St. Bavo" van deze week bevat de mededeeling dat ingevolge de Pause lijke beslissingen ook in het Bisdom Haarlem de verplichting van Mishooren en Zondag viering is opgeheven op den Tweeden Kerstdag. Niettemin worden de geloovi- gen aangespooid, als naar gewoonte, dezen Feestdag te heiligen door het bijwonen der H'. Mis- en de andere godsdienstoefeningen, die op dien dag worden gehouden. te zien voor ieder belangstellende, in 't bizoüder vo .r Kapitalisten, Kunst- Lef hebbeis een RATINE, WINTER VESTON. zonder naden KUNsT- SNiT, de romp uit ééi stuk, zonder nadtn; de MOUWEN zonder naden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 3