Huwelijksaanzoek. BUITENLAND. BINNENLAND. STADSNIEUWS. Advertentfèn NIEUWE GROENMARKT 17. RIEIWS ÜIT DEI OMTREK. Firma W. B. GUSXENS AMoTEROAMSÜHE BEURS. Üns Weerbericht. Atonement BeaÉotulen Heemstede. OVERZICHT. h VRIJKAARTEN AAN DE STAATSSPOOR. aerdenhout. Meikxssak verplaatst is C. C. F. JANSEN. 398sfe Staatsloterij. Nö. 17366 f 400. Prijzen van f 45. 74 182 208 430 646 739 874 89ö 1347 1482 1544 1644 1963 2055 2522 2924 2969 3545 3640 4331 4359 4918 5078 5360 5657 5796 6136 6333 b3b3 6673 6720 7427 7488 7958 8769 8923JWib 90/9 9401 9530 9541 9593 9771 9976 10100 10123 10613 10655 10899 11665 U'Uö 12016 12340 13133 13354 15123 15131 16348 16382 16730 17119 18756 18857 11960 12852 14619 15971 16512 18093 19302 11972 12998 14783 16136 16603 18539 12007 13024 14882 16149 16622 18543 11864 12758 14419 15599 16418 17148 18898 11892 12767 14439 15945 16498 17959 19188 4 Groote fttarkt4 Wijnen Gedistilleerd Likeuren Limonades Bronwateren Bieren. Opgericht In de XVIlIe Eeuw. Prima dubbele Buiten- landsche likeuren. Alléén van de echte orl^ineele Huizen. Ons Huis, weihaas 1i/z eeuw bestaande, is het oude, vertrouwde adres. PERFIDE ALBION. [We hebben gisteren al in het hort verteld van den handigen streek door Tuxkijë uit gehaald. om aan Engeland een mood brokje aan te bieden van het gebied, dat door Italië als" „geannexeerd" is verklaard I Er dient nu vooral nog eens het licht cp te vallen, dat Engeland met de aanneming van dit lapje grond weer eens bewezen heeft, den naam „Perfide Albion" nog altijd met veile recht te verdienen! Het district van Solum is een klein, drie hoekig stuk land, aan de Middel! aan dsche Zee gelegen, aan de grens van Tripolitanië (het oostelijk deel daarvan, Cyrcnaica) en Egypte. Tot dusver werd het gebied van Solum steeds gerekend te behooren tot Cyrenaioa en de Turksehe regeering hield dit zelfs met groote hardnekkigheid staande tegenover de Britsche autoriteiten, die beweerden, dat het eigenlijk een deel van Egypte was. 'Waarom j den Nederlandsehen Leeuw. Engeland dit zoo gaarne wilde? DE ZIEKTEVERZEKERING. De Haagsche correspondent van de „Tel." meldt: Met zekerheid kan ik mededeelen, dat in bet dezer dagen bij de commissie van voor bereiding ingekomen antwoord van minister Talma op het wetsontwerp-Ziekteverzeke ring, alle hoofdpunten van het wetsontwerp zooals het thans luidt, worden gehandhaafd. Met name heeft de minister zich ongeneigd verklaard het bedrag van het ziekengeld te verhoogen.Het blijft dus bepaald op 50 pet. van het loon. S. S. BARON VAN HEEMSTRA, f Gistermorgen is in het Diaconessen Zie kenhuis te Leiden overleden de heer S. S. baron van Heemstra, lid der Tweede Kamer voor Hilversnm en burgemeester van Sas- senheim. De overledene behoorde tot de anti- revolutionnaire partij. Baron van Heemstra werd 30 Sept. 1842 geboren. Hij bezocht de Polytechnische school te Delft, was gedurende vele jaren burge meester van Sassenheim en penningmeester van de Vereeniging tot Christelijke verzor ging van krankzinnigen. De overledene was ridder in de orde van .Wel. het gebied van Solum loopt uit in een prachtige baai, de baai van Solum, een van de mooiste ankerplaatsen aan de Noord-Afri- kaansche knst, goed beschut en tusschen de 14 en 16 meter diep, en omdat, gelijk bekend, Egypte wel rechtens aan Turkije, maar fei telijk aan Engeland toebehoort, is het zeer begrijpelijk dat de Engelschen gaarne So lum tot Egyptisch gebied gemaakt zagen. Evenwel, zooals gezegd, zoolang- de Turk sehe heerschappij in Tripoli onaangetast was, weigerde Turkije nteeds de haven van Solum aan Engeland af te staan en bleef het haar rekenen te behooren bij Cyrenaica, Totdat de Italianen opeens verrast werden met de aangename tijding dat de Sultan van Turkije Solum „tijdelijk aan Egypte heeft toegevoegd" en dat er terstond een aantal Egyptische troepen (dat wil dus zeggen troe pen. .die. opkomen voor de Britsche belangen en onder Britsche leiding staan) naar Solum zijn gemarcheerd!.......; Naar de beteeken is van des Sultans iradé behoeft men nu niet langer te zoeken't is duidelijk een streek van Engeland tegen Ita lië waartoe de Sultan, die weet dat Cy renaica toch voor.hem verlorenis, zich gaar ne leent. Italië krijgt door de verovering Van Cyre naica in Tobroek een fraaie vlootbaais (een Italiaansch Bizerta) en als tegenwicht daar tegen grijpt Engeland het vlak naast Tobroek gelegen Solum, met het doel natuurlijk otm daar van zijn kant een steunpunt voor zijn vloot te vormen. Dat de Sultan het gebied slechts „tijdelijk" bij Egypte voegt, is natuurlijk van geen belang, want zelfs de aanwezigheid der En gelschen in Egypte heet slechts tijdelijk; dat is nu eenmaal een zachte vorm waarin men,, in de politiek, onaangename zaken weet in te kleedeni' Men kan hegrijpen, dat in Pome de tijding van den afstand van Solum aan Engeland geen geringe verontwaardiging heeft ver- ,wekt Men was reeds niet zuinig boos op Enge- lanidt emdiat men 'dit land er van verdacht, heimelijk de Turken in Tripoli te steunen door geld en troepen en wapens via Egypte in Tripoli toe te laten, maar nu het van de gelegenheid gebruik gaat maken om zich een schitterende vloot-basis te verzekeren vlak naast het gedroomde Italia,ansche Bi zerta, nu kent de verbolgenheid tegen het „perfide Albion" geen grenzen!..,.., Katholic keu vervolging in Brazilië. Voorspel de de eandidaatstelling, ongeveer een jaar gele den, van Hermes da Fonseea voor het president schap der republiek Brazilië den Katholieken daar reeds weinig goeds, zijn tegenwoordig op treden tegenover hen bewijst, dat men zich niet zonder reden ongerust maakte. President Hermes da Fonsecai schijnt thans vrij spel te laten aan zijn felle maponnieke nei gingen en allerlei geruchten loopen er over zijn plannen. Men beweert o.a. dat zijn regeering zich voorbereidt' om de goederen te confisqueeren. In alle geval staan de Franciscanen nu al aan allerlei vervolgingen bloot. Reeds heeft de kamer de terugroeping van de Braziliaansche legal ie bij het Valicaan goedge keurd. Men zegt, dat het ministerie, waaruit de gematigde elementen zullen uitgeschakeld wor den, slechts de samenstelling der nieuwe Ka mer, die in Januari a.s. zal plaats hebben, af wacht om de vervolging officieel „in te wijden." Een droevig vooruitzicht voor de Katholieken! Re toestand in Perzië. De Perzische regee ring heeft opnieuw gepoogd, 'het parlement te bewegen tot de aanneming van Rusland's eischen, maar de volksvertegenwoordiging heeft zulks op nieuw geweigerd. De siluatie is daardoor zeer hachelijk, en waarschijnlijk gaan heden de Rus sen op marsch van Kaswin naar Teheran. Na de openbare vergadering is de Perzische Kamer in geheime zitting overgegaan en het resultaat der besprekingen aldaar is geweest, het ontslag van het Kabinet. HOFBERICHTEN. Met ingang van 1 Januari zal, naar het N. v. N. verneemt, bij de S.S. voor het personeel en zijn gezinnen een nieuw soort vrijbiljetten gé bruikt worden, die niet meer behoeven te wor den afgestempeld, benevens een nieuw soort vrijkaarten, die gebruikt kunnen worden bij een verlof van meer dan 2 dagen. DE TWEEDE KERSTDAG. In de industriestreken van Z.O. N.-Bra- bant zal cp den tweeden Kerstdag door een aantal indnstrieelen gewerkt worden, door anderen weer niet, zoodat noch van een vcl- ledigen rustdag, noch van een geregelden werkdag kan gesproken worden. Te Helmond zal men er vrijwel een gewo nen werkdag van maken. Een aantal textielfabrieken te Tilburg zul len ook, naar verluidt, geopend zijn, terwijl te Eindhoven en omgeving eenige voorname bedrijven, zooals de gloeilampenfabrieken, de lueiferbiabritken en eenige textielfabrieken, de arbeiders zullen laten werken. De sigarenfabrikanten echter houden hun ne fahiiëken ook op dien dag gesloten. Post en telegraaf /du ongeveer geopend als. op Zondag, met cut verschil dat 's namiddags één uur langer publieke dienst is, terwijl postpakketten geciurende de geheele openstel ling voor 1 erzending worden aangenomen. Postwissels, cuitarlties en spaarbankzaken worden behandeld van 834—9 uur voorin, en van 13 uur-nam. De marktdag wordt echter niet des Dinsdags, doch des Woensdags ge houden. De „Grotius'' aangehouden. Een der passa giers van het stoomschip „Grotius" van de Mij. „Nederland" schrijft omtrent een aanhouding van dit schip door een Italiaanschen kruiser in de Middellandsche Zee aan de „Nieuwe Courant" het volgende: „Daar het niet onmogelijk is, dat er omtrent de aanhouding van de „Grotius" in Nederland overdreven verhalen de ronde zullen doen,, acht ik het niet ondienstig u daarvan een kort. zake lijk verslag te geven. Den elfden December, tegen acht uur voor middags, kwam aan S.B. vooruit een Italiaansch oorlogsschip in het zicht, dat voor ons over liep, en aan B.B. gekomen een sein heesch, dat hier aan boord èn door den grooten afstand èn door den regen niet kon worden afgelezen. B-ij het in het zicht komen werd dadelijk de Nederlandsche vlag en daarna de Ilaliaansche postvlag gehe- schen. Het sein bevatte de order om te stoppen. Daar dit nu niet onmiddellijk werd gedaan, loste "het schip twee losse schoten en vuurde daarna twee scherpe schoten op ons af, beide voor den boeg. Bij het eerste schot werd dadelijk gestopt. Ondertusschen was hel dichterbij gekomen en kon hij door observatie en door seinen onze identiteit voldoende vaststellen. Tevens kon hier van boord de naam van het oorlogsschip worden afgelezen. Het bleek de „Garibaldi" te wezen. Hij stoomde toen achter ons om, waarop wij ver lof kregen onze reis te vervolgen. Ondertusschen hadden wij nog ten overvloede de Nederlandsche postvlag gehesehen. Hiermede liep het geheele geval af. Hoewel niet ontkend kan worden, dlat de han delwijze van de „Garibaldi" volkomen geoor loofd en correct was, was zij m.i. onnoodig en daarom verkeerd. De Italiaansche zee-officieren behooren toch op de hoogte te zijn van de mail- booten, die op hun eigen havens en geregeld over hun territoir -varen, evenals de Nederland sche zeeofficieren dat zijn van de voornaamste mailbooien van andere landen en reeds uit de verte kunnen vaststellen, of zij met een boot van b.v. de Messagerie Maritime, P. en O. enz. te maken hebbdft. Komt zoo'n boot bovendien op den van te voren vastgestelden tijd op de goede rente in het zicht, dan kan er geen enkele aanleiding zijn tot aanhouding. Dit had plaats in volle zee, tusschen de Straat van Messina en Kreta, en heeft ons ongeveer een uur opont houd gegeven. Hoewel wij in draadlooze verbinding met hem waren, en hij zich dus op die wijze alle mogelijke inlichtingen kon verschaffen, wilde hij in zijn correspondentie niet gestoord worden. Een gift. Uit Terschelling wordt gemeld, dat de aldaar thuis behoorende gezinnen der opva renden van de met man en muis vergane logger „Jacob" uit Emden werden verblijd met liet bericht, dat de Koningin een bedrag van f 360 ten hunnen behoeve ter beschikking van den met ingang van 1 Januari 1912 tot gemeen telede de gemeente-veldwachter G. Bonman, alhier. 1 i Het ffijitte Kruis. Onder voorzit terschap vain Jhr. Mr. D. E. vian L-ennep, hield jde Noord-Hallandsche vereeniging, afd. Heemstede een vergadering. 1 Aan de Orde was behandeling ,Va|n den be schrijvingsbrief naar ahinleidang van de bui tengewone vergadering te Amsterdam betref fende aankoop vain een stuk grond Van den heer Peek voor den b'otuw niet geschikt. Den afgev. werd' opgedragen een lafwach- tehde houd in r« aan 'te nemen'. Omtrent de Be- greoting moesten zij "alan het Hoofdbestuur ever laten' om te hanideletf na'ar omstandig heden1. .Ten slotte werd door den' voorzitter medegedeeld dat door wijlen' den heer O. v'ah de Berg een legaat vaïn botaderd gulden aan die afd. Was geschonken1; waarvoor hul de en dank' werd gebracht aan de nagedach tenis van den erflater. Ij .1 NOORDWIJK. Dë procedure. Onze correspondent seint onsHet gerucht gaat hier, en is wel betrouwbaar, meen ik, dat de Maiatsch. Huis ter Duin genegen is bevonden den verderen loop 'der procedure te verdagen tot dat eene uitspraak in de overige ziaken zlal zijn ge vallen. om zoodoende de gemeente niet op extra kosten te jagen, wat natuurlijk tevens in haar eigen voordeel is. .Hieruit valt te concludeefen dat dit preces geen doorgang zal hebben, omdat de uitslag voor beide partijen beslissend zal zijn. Een' ernstig ongeluk. De heer Beyl, timmerman en aannemer vlan de ver bouwing der villa Eykhorst, viel gisteren van den tweeden, steiger aato: dat gebouw en werd bewusteloois en met een bloedend oog opgenomen. Dr. Joekes. [die geneeskundige hulp verleen de, gelastte onmiddellijke overbrenging1 van den gewonde naar het Diaconèssenhuis te Haarlem. Per iahto had de overbrenging plaats. De toestand v;ag den heer Beyl bleek zeer ernstig te zijn. KALENDERS. Ons werd toegezonden een heel goed uit gevoerde „Vitello-kalender", door Van den Begh's Limited te Rotterdam uitgegeven. De kalender bevat een drietal reproducties naar werken van Jozef Israëls en maakt een goeden indruk door degelijke en zorgvuldige afwerking. ONWILLIG. Gisterenmiddag bleef een .paard, gespan nen voor een vierwieligen wagen, plotseling stilstaan op de rails van de tram aan den Jansweg. Het beest vertikte het om vooruit of op zij te gaan. De tram ondervond daar door wel een minuut of vijf vertraging. VOOR DE KERSTMIS. Gisteren is door de politie proces-verhaal opgemaakt tegen twee jongens, die in het Kenaupark hulsthoompjes aan het snijden waren, teneinde zich en anderen waarschijn- lijk van Kersiboompie^e voorzien. AANRIJDING. Gisterenmiddag had op den hoek van den Kruisweg en het Stationsplein een aanrijding plaats tusschen een fietsrijder en een rijtuig van de Gebr. van den Berg. De oorzaak hier van was dat de fietsrijder met het voorwiel van zijn fiets in de rails terecht kwam der tram en zieh daardoor niet meer uit de voe ten kon maken. Het paard van het rijtuig kwam eveneens te vallen, doch, behalve dat het voorwiel der fiets totaal ingedrukt werd, liep het ongeval zonder ongelukken af. INBRAAK. Hedennacht is er ingebroken in den molen „de Jonge Adriaan", juist tegenover de Inf.- lcazerne gelegen. Er werd een bedrag van on geveer 7 aan centen ontvreemd. BOND VAN NED. VROEDVROUWEN. Door den Bond van Nêd. Vroedvrouwen DE STORM. Gisteren is vrijwel plotseling tegen den avond, de wind uit het Noord-Westen opgesto ken en gaandeweg tot een storm aangegroeid nit dien windhoek. Deze halve orkaan ging ge paard met zware regenbuien en slagregens. Het was dan ook een waar noodweer, en het deed goed den wind te hooren loeien wanneer men gezellig in huiselijken kring bijeenzat Van ongevallen, door den storm veroorzaakt, hoorden wij niet veel. Alleen waaide een stuk deklood van het dak van perceel 46 aan de KI. Houtstraat, en brak de befvenkap van de paal af van een lantaarn aan de Brouwersvaart, nabij de Kwakel. „T. J. CREMER"."- OT: ,'Tj De kuiistavomd ten bate der vereeniging „Hét eranjekruisi," te geven d'oiotr de Kon. Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer," die aanvainkelijk bepaald was op morgen avond is uitgesteld tot [Wjoensdag 10 Januari 1912. (Wij hadden' de uitvoering reeds in onze agenda aiangekondigd, toen ions het bericht gewendt, dat Zij uitgesteld was. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 21 December. I\ Berg man en E. Ml O. Kuipers. A. A. Dijk- holï en A. JA'. M. Bojot. W- .F. Gommere]! en H. Nobels. Geboren: 20 December, z. ,vhn B. de GoedeLicher. ,19 December, z. van KV. 'M'. J. Kerkhof f-Poortman., Overleden: 19 December. J. Sohorn a- gel, 27 j. .Frans Halsstraat. P. van Dijk, 73. j. .Oust vest. 21 December. J. A. 7 j. z. van P. de Ruig, Bakencssergracht. Voor de vele bewijzen van deelnei ming, ondervonden bij het overlijden'; zijner dierbare moeder, betuigt onder-) geteekende hartelijken dank. Plebaan RTKMENSPOKL. f Opgave van f'. Th. EYKRARD, Kruisweg 21 DEC, ëonth. Paciüe •teelt 4>/s pOt. Marine i Comm. Marine Pret. Marine v- Tspeka Y Comm. Guit t Prei. (Suil Missouri t South, tails Union Car EoüKSlry Ceaaas. JSrie j' Heaver Me Koek island Comas Wabash Amalgamated Kemuki, Petrol. Gecons Petr Perlak Petrol.; Tarakan Petrel. S Orion Petrol. bteaua Kom. Petrol. A'dana Kubber Mederi. Rubber 1 gew. Vorstenlanden t pCt. Rusland Jdepe 4 pCt. Rusland Censol. Prei Peru Comm. Peru. ïlN. W. 8, 5 pet. Noderliutd, Nieuwe Aaaita* Prolongatie 59. 118 69- 86 4 es 18/i 89 65 vv 29/4 £9 175i/i 82'/4 SU/4 3S6V, i 6 A 65'/, 44 5 285'/ 113 t 117L' 221 68 166 46 7s lU/i 69 Amerika prijsh. Russen My nan ongean. l'abak on&ean. Culturen lager. Petreleum prysh. «TEMMING. Officieele telegrafische opgave van het Me teorologisch Instituut te De Bilt: Poogste barometerstand Coruna, 767.4. JLaagste barometerstand 734.6 Seydief'j ord Stormachtige Zuid-JViestelijke tot (Weste lijke, later tijdelijke afnemende en krimpen Wegens omstandigheden ter overna, me aangeboden en Boter, Kaas en Eieren. Verdienste 25 a 30 gulden per week. Huur 4.per week, koopsom 1200 gulden. Br. fr. No. 5855 Bur. v. d. Blad. Een weduwnaar, R. K., zonder kin deren, 50 jaren oud, met een gezond lichaamsgestel en een flinke zaak heb bende, een Melkinrichting en Stoom- zuivelfabriek, annex Winkel, in een bloeiende stad van ons land, zoekt langs dezen weg kennismaking met een nette burgerjuffrouw of boerendochter of weduwe zonder kinderen, niet bene den Je 40 jaar, met een echt Katholiek leven en een onberispelijk verleden, om na wederzijds goedvinden een Huwelijk aan te gaan. Eenigè kennis mken of van bovengenoemde affaire strekt tot aanbeveling, eenig vermogen ge- wenscht. Ernstig reflecteerenden' zen den met vertrouwen hun welgemeende brieven met opgaaf van leeftijd en fi- naneiëfle omstandigheden en. waar in lichtingen ver!ij gb a fit -""o aan •b->t Bureau van dit Blad, onder No. 5837. Bq '.re' '.ken betrouwbar -:4 staat c i portret van persoon en zaak ten dienste. De. ouder geteekende bericht aan zijne geachte Oliëntèle, dat zjjn Vleeschhouwerjj, vroeger gevestigd Damstraat 14, naar Beveelt zich beleefd aan. Hoogachtend, Zij die zieh over het Kalenderjaar 1912 wenschen te abonneeren op de ge drukte Notulen van en de ontwerp-be- sluiten voor de vergaderingen van den Raad der Gemeente, worden verzocht hiervan tér Gemeente-secretarie op gaaf té doen. De kosten, van liet abonnement, te voldoen vóór April 1912, bedragen 3. Voor ingezetenen worden alle stuk ken kosteloos thuisbezorgd en aan niet- ingezetenen per post toegezonden met verhooging van de abonnementskosten met 0.25 per jaar voor verzendings kosten. van Haarlem en omstreken zal iedere tweede meest betrokken regenbuien, zelfde - temperatuur. De temperatuur in Haarlem: Hedeniu.uda, ±1 uur We -meter 45 gi". FL 7 C:. Laagste stand heden fradht 40 gr. .F- 5 O. Hoogste stand van gisteren 49 gr. F. .9 Li- De barometerstand in Haarlem Barometerstand 744. Afgeloopen. nacht 749. Stand van gisteren 747, Neiging: achteruitgang. D© temperatuur en barometerstand wor den ons opgegeven door den heer Joh.. M- Schmidt, Zijlstraat, Haarlem, H. M. de Koningin zal in tegenwoordigheid burgemeester heeft gesteld^ Hierbij is inbegrepen van H. M. de Koningin-Moeder en Z. H, K. een bedrag van f 260 uit het Sophialonds, ter den Prins, Zondagnamiddag 4 uur eenige ge- noodigden, behoorende tot Hr. Ms. Hnis, ten paleize bij den Kerstboom ontvangen. De Koningin en de Prins geven Zaterdag beschikking van H. M. de Koningin gesteld door wijlen H. K. H. Groothertogin Sophie van Sak- sen-Weimar, Prinses der Nederlanden. Verdronken. Door de duisternis misleid zijn brand. namiddag half vijf in het paleis aan den j Dinsdagavond de gezusters Cazemier, 17 en 13 Kneuterdijk het Kerstfeest voor het dienst- j jaar oud aan den Pondweg, Oosteinde, te Am- personeel van de Koninklijke hofhouding,bij sterdam, te water geraakten verdronken, welke gelegenheid de vorstelijke personen Het huis van Jb. Vet te Purmerland is afge- eelf de geschenken uitreiken. EERSTE KAMER. De teden van de Eerste Kamer worden ter vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag t -27 dezer, 'snam. 3 uur, om na afloop van de! vergadering in de afdeelingen te gaan. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is aan S. J. Smit, op ver- üoek, mei ingang van 1 Jan. a.s. eervol ont slag verleend als kantonrechter in het kan ton Weert, onder d ukbetuiging yopr de ais Boodanig bewezen diensten. C ^RRESPONDENTIE. Wegen plaatsgebrek moeten wij zeer vele be richten tot morgen laten liggen. HEEMSTEDE. B ene em J.. Dopt' B. (§5, is benoemd en vierde Woensdagavond van_ elke maand een cursus worden gehouden in de school aan de Soendastraat in bet Schoterkwartier, voor moeders en toekomstige moeders voor de opvoeding hunner kinderen. Gisteren gaf de afdeeling Haarlem een der gelijke cursus in de bovenzaal van het Pro veniershuis. EENE DIAMANTSLIJPERIJ. Met de werkzaamheden voor een nieuwe diamantslijperij, welke zal worden gébouwd op een terrein aan den Spaarndammerweg, is een begin gemaakt. Deze zal komen te staan tusschen de gasfabriek van Schoten en de nieuw aangelegde opslagplaats van bouw materialen der firma Schornagel. EEN VERBETERING. Door de gemeente zijn de paden bezijden de Wagenweg en in het Florapark opgehoogd en met sintels behard en vervolgens met de wals berold. ONDERLING BELANG. In de gisteravond gehouden vergadering van de Coop. Bo'uwvereeniging „Onderling Belang" is als bestuurslid gekozen den heer J. die Zaaier, in de plaats van den heer J. Kwantes, die als zoodanig bedankt heeft. AANBESTEED. Hedenmorgen werd in het Gebouw voor Prov. Bestuur door Ged. Staten aanbesteed: lo. het onderhouden van en het doen van her stellingen aan het Rijksarchiefgebouw (voorma lige Vleeschhal) te Haarlem, gedurende de jaren 1912 en 1913. Raming f 1050, 2e. Het onderhouden van en het doen van her stellingen aan de gebouwen van 'de Rijks-hoogere burgerschool te Alkmaar, gedurende de jaren 1912 en 1913, Raming f 3300. Laagste inschrijvers waren: voor lo. P. II. G. Daudeij, te Haarlem, voor f 990; voor 2ov firma Spruit en Wils te Alkmaar voor f 3124. GEMEENTERAAD. Woensdag a.s. zal de gemeenteraad ten half twee vergaderen. De a@en.da wordt in ons num mer van morgen geplaatst. BESMETTELIJKE ZIEKTEN, Ter [kennis Van Iden ,Contralen GezonJhéiJsr raiad iwaiD en in ide week vialQ 611 19 December de volgende gevallen vjan be smettelijke ziekten in Je provincie Nioiopd- Hcila -d: HaarlemTyphus en 'febris thyphoadeue 1 RiOodvojnd. 1; Diphtheritis 5Haarlemmer meer Roodvonk 6SchotenDiphtheritis 1 geval. Trekking van heden. Derde Klasse. 4e Lijst. HOOGE PRIJZEN. 19453 20173 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ongesteldheid, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ELISABETH SMIT-SCHOUTEN, in den ouderdom van bijna 60 jaar. Uit aller naam: C. SMIT. Haarlemmermeer, 20 December 1911. (v. h. STOOTERS WESSELINGH) (h.k. Kontngstr 134 TELEF. IKTERC. 134 CHARTREUSE (Pères Chartreux Tarragone). Gele f 0.90, f 1.60, f 2.90. Groene f 1.10, f 1.80, f 3.40. MARASCHINO, f 1, f 2.-. MARASCHINO Dl ZARA (José Aca.no, Verani). Verguld f 1.60, f 2.55, f 3.75. Zwart f 1.25, 1 1.75, f 2.20. ELIXER d'ANVERS (F, X. de Beukelaer, Anvers), f 0.60, f 1—, f 1.90. KUMMEL, 1 Gewone f 0.65, f 1.25. Berliner getreide f 1.55." 1 Kümmel Cristallisé (Abbasch doppelt), f 2.30. Ekauer Kümmel (Larsky, Riga"), Merk no. 00, f 1.70 2.50., ELIXER DE SPA (Schaltin en Cie, Spa), f 0.90 f 1.75. SCOTCH wHlSKY (Macdougall, Glasgow), f 2.-, f 2.15, f 2.30 Black en While, f 2.45. KIRSCH WASSER (Bouvier frères Neuchatel), f 1.65f 3-16. TRIPLE SEC (Cointreau fils, Angers), f ,1. '4.25. MENTHE VERJE (Coinlreau fils Angers), f 2.35—f 4.25, BÉNÉDICTINE (Abbaye de Fé- camp), f 1.75, f 2.75, f 5.25. CHERRY BRANDY, f 1.30-2.50. GRAND MARNIER (Lapostolle). Cordon rouge, f 1.35, f 2.20, f4. jaune, f 0.95, f 1.65, f2.75. Menthe Monop. verte f 0.95, f 1.45, f 2.55. GENUINE CALOVIC PUNSCH, (P. en C. Helsingborg), f 1.90, I 2.70.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 2