s Schouwburg-Jansweg, Gavalleria Rusticana, Motor-Pakschuitendienst P. VAN DER MEER EN ZONEN. Sociale Berichten. STADSNIEUWS. NIEUWS UIT OEN OMTREK. Letteren en Kunst. Sport sn wedstrijden. Advertentiën. R. K. Keukenmeid. PALJAS. Haarlem, Spaarne 97, Teleph. 1925. Amsterdam, Singel 133, lnterc. 4567. Leiden, Oude Rijn 30, n ff 307. Den Haag, Stationsplein 36012. Rol ter d. Delftsche poortpl. 8,3201. Billijke tarieven. - Prompte bezorging. ingezondenHmededeelingen. Leger en Vloot. Üarktnieuws. Ons Weerbericht. Aanbestedingen. Lingeries. Vrijdag 29 Dec. Veronachtzaamt nimmer Aambeien. Verkoopingen, Koel huizen enz. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDER- O land. CHRISTINA VAN VE6GELEN MATH1AS VAN DEN EIJKH0FF. N. V, Opera en Operette v b. Rembrandt-Theater ReanSMH Vertrek dagelijks van Haarlem te 5 uur nam. naar AMSTERDAM, LEIDEN, DEN HAAG en ROTTERDAM, Vice Versa en ttusschengelegen plaatsen. SCHOTEN. Geboren: d. Tan R. de Klerk— Ouwerkerk. d. van M. C. Wagemaker— Bank. z. van M. M W. Geels—Jansen. z. van R Blauwde Jong'. d. van M. E. WeverStroo Cloeek. BEVERWIJK. Geboren: d. van M. Krane Scbellevis. ALKMAAR. Geboren: d. van G. Ippen en C. H. de Rover. Overleden: G. Roobeek 5 maanden. D. Krom, 70 jaar. R. K. Onderwijzers in het Bisdom Haarlem. (Van onzen correspondent.) De Bond van R. K. Openbare Onderwij zers in bet Bisdom Haarlem hield gasteren te Amsterdam zijn 11de algem. vergadering, die ook werd bijgewoond door den Hoogeerw. Heer Th. Bosman, geestelijk adviseur. De afdeeling Amsterdam had voor deze gelegenheid een zeer interessante tentoon stelling van teekeningen vervaardigd door leerlingen van gewone lagere scholen geor ganiseerd. Bij monde van haren voorzitter ontving de afd. Amsterdam deze vergadering. De heer Bulten sprak als onder-voorzitter een korte openingsrede, waarin hij de aan vallen van neutrale zijde op de katholieke onderwijzers-organisatie releveerde en er op wees, dat inzake een ondersteuningsfonds de Bond zijn actie moest beginnen. Hij las nog voor een afscheidswoord van den afgetreden voorzitter, den heer G. D. Knijnenburg en stelde voor dezen en het afgetreden H. B.-lid den heer v. d. Belt, schriftelijken dank te be tuigen. Na de lezing der notulen werd de heer A. J. W. Brugman als voorzitter, de heer H. Veltman van Heiloo, als bestuurslid gekozen. De commissie tot beoordeeling eener prijs vraag voor een propaganda-brochure bracht rapport uit. Geen der drie ingezonden ont werpen kon voor ongewijzigde uitgave in aanmerking komen. De uitgeloofde geldsom ad 25 werd onder de 3 inzenders verdeeld en het H. B. werd opgedragen voor de uit gave der beste inzending, nu omwerking door den schrijver, zorg te dragen. Het rapport inzake een leerplicht-énquête werd aangebonden tot een volgende vergade ring. De heer Brugman hield een zeer zakelijke rede over de opleiding van den onderwijzer. Het debat over die rede en de daarop ge stelde motie werd verdaagd tot de volgende vergadering. In de namiddagvergadering, die druk be zocht werd, vooral door R. K. onderwijzers uit Amsterdam, hield Dr. Ariëns eén rede over drankbestrijding der onderwijzers, die zeer veel succes bij de vergadering had. Ver schillenden sloten zich bij dc R. K. Drankbe strijding aan. Na een woord van dank, het zingen van het Bondslied en met gebed werd deze ver gadering gesloten. EEN BUITENGEWONE ONDERSCHEIDING. De heer Josef Jonkergouw, wiens kunstwerk v'ooral in het Zuiden des lands een algemeene reputatie heeft en die vooral de laatste jaren naam maakt door 't vervaardigen van koperen altaren, is op voordracht van Z.Em. Kardinaal van Itossum tot ridder in de S. Silvesterorde verheven. Het is eene sedert lang verdiende onderscheiding, die zoowel den Nederlandschen Kardinaal als den geridderden kunstenaar tot eere strekt. JUBILEUM. Heden is het 35 jaar geleden dat de heer Dr. H. van den Berg lid werd der Haarlem- 5che geneeskundige Armen-commissie. Van vele zijden ontving de heer van den Berg blijken van belangstelling. Ook wij mee- nen te spreken naar den geest van onze le zers als wij den heer van den Berg onze warme gelukwensehen aanbieden. GEZAMENLIJKE VELDDIENSTOEFE NING VOLKSWEERBAARHEID. Van alle deelen des lands waren op 2en Kerstdag afdeelingen van Volkweerbaarheid naar Bussum gekomen om daar deelte nemen aan de groote velddienstoefening. Te half elf werd zoowel te Bussum als te Hilversum van de saamgekomen vereenigingen een afdee ling gevormd, te Bussum onder hevel van den len luitenant v. d. Bij], te Hilversum onder bevel van den res. luitenant Buurman. De Oostpartij bad in opdracht het dekken van eene mobilisatie in Oostland en had daartoe verschillende afdeelingen vooruit ge zonden, en met de hoofdmacht een verdedi gende stelling ingericht, terwijl de Westpartij moest trachten de mobilisatie in Oostland te heiemmeren en overgangsmiddelen te ver nielen. Nadat de vooruit gezonden afdeelingen te 12 uur 's middags voeling hadden verkregen, ontspon zich een vuurgevecht, waarbij de Westpartij tegen de verdedigende stelling op trok en er te ongeveer half drie 'snam een aanval 0p deed. Onze Haarlemsche afdeelingen twee sectiën behoorende tot de Westpartij, namen op de vleugels aan dezen aanval deel. Na af loop werden alle deelnemende vereenigingen, waarbij het Njjmeegsche en Utrechtsche mu ziekkorps aanwezig was, opgesteld in carré en inspecteerden Z.Exc. den Minister van Oorlog die de oefening had gevolgd, den troep Daarna hield de leader, kapitein Fabius eene bespreking van oe oefening, terwijl aan het slot dier bespreking door genoemden ka pitein namens den Minister dift«, groote te vredenheid werd betuigd over al wat den Minister had gezien. De heer Dudok van Heel dankte, den minister voor de moeite die Z.E. zioh had willen geven om deze oefening te komen bijwonen en vroeg Z.Exc. steun in de Verwezenlijking der plannen, waarna te on geveer 4 uur de verschillende afdeelingen de terugmarsch aanvaardden. „SNEEUWWITJE". Zondagmiddag 81 December wordt door Eet gezelschap waarmede mevrouw Hopman-Kwast, Haarlem reeds meermalen bezocht, en hetwelk zooveel herinneringen aan lieve, zuivere stem men, goed sluitende koren en fraaie costuum- Pjes, mitsgaders fijn en weldoordacht spel der eolistjes heeft achtergelaten, „Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen'' in den schouwburg opge voerd. De muziek dezer groote kinderoperette is van mevrouw HopmanKwast. Tot ons leedwezen w aren wij niet in de gelegenheid hiermede ken nis te maken, maai het lijdt geen twijfel of de begaafde muzikale leidster zal wel gezorgd heb ben voor iets heel moois. Het tekstboekje bevat vele lieve versjes (ver schillende zangen wisselen elkander af), terwijl elk bedrijf voorafgegaan wordt door een dui delijke inhoudsopgaaf. De balletten zijn inge studeerd door den heer Hartogh J. Polak en de nieuwe costuums zijn van mevrouw Van Rhoon- Horriën. POSTDUIVEN TENTOONSTELLING. Zondag 24 en 25 Dec. jl. werd onder een toepasselijk woord door den heer Th. J. v. d. Heijde, voorzitter van de afdeeling A. van den Algemeenen Nederlandschen Bond van Postduivenliefhebbers, deze vierde Prov. ten toonstelling geopend in het clubgebouw „De Postduif", KI, Houtstraat 44. In 't geheel wa ren ingezonden 124 nummers, waaronder zeer góede duiven. Vertegenwoordigd waren zoo wel in de onbevlogen als bevlogen afdeelin gen. Dat deze tentoonstelling in de smaak der liefhebbers viel, was te begrijpen; het be zoek was dan ook vrij goed. De jury, welke bestond uit de heeren J. K. Melting en P. J. v. Gendt van Amsterdam en de heer R. Slot Jr., alhier, kende de prijzen toe als volgt: Blauwe doffers 1ste en eereprijs G. Heer schop, Schoten; idem duiven 1ste en eereprijs Chr. J. Geisler, Haarlem; 2e prijs G. Heer schop; zeer eerv. verm. J. Kartel, alhier. Blauwe krasdoffers: 1ste en eereprijs G. Heerschop; 2e prijs J. Vollebrecht, alhier. Idem duiven 1ste en eereprijs J. v. Booren, alhier; 2e prijs A. H. Kempers, A'dam; 3de prijs G. Heerschop, Roodhrasdoffers: 2de en eereprijs Joh. v. d. Pol, alhier. Bonte doffers: le en eereprijs J. Vollen- brecht; idem duiven 1ste en eereprijs C. L. Visser, alhier; N. g. kleurdoffers: 1ste prijs L. v. d. Post, alhier. N.g. kleur duiven: le en eereprijs J. v. Honschaten, alhier; 2e en eere prijs J. Vollebrecht; 3e prijs G. Heerschop; zeer eerv. verm. G. Heerschop. Oude doffers alle kleuren, welke 300 K.M. vlogen: le en eereprijs C. L. Visser; zeer eerv. verm. G. Heerschop; idem duiven: le en eere prijs J. J. v. Putten, alhier; 2e prijs Ch. Nie- len, alhier; 3de prijs H. de Lugt, alhier. Oude doffers, welke 400 K.M. vlogen; le en eereprijs J. de Vries, alhier; 2e prijs A. J. v. d. Kamer, Alkmaar; idem duiven: le en eereprijs J. A. v. d. Kramer; 2e prijs K. War- ten a, Amsterdam. Oude doffers, welke 500 vlogen: le en eereprijs P. A. v. Beaumond Jr., alhier; 2e prijs G. Heerschop; 3e prijs H. de Wilde, alhier; idem duiven: le en eereprijs G. Heer schop; 2e prijs Joh. C. Schouten, Amsterdam; 3e prijs K. Wartena, zeer eerv. verm. A. J. v. d. Kramer. Oude doffers, welke 600 K.M. vlogen: 1ste en eereprijs K. Wartena, 2e prijs P. A. v. Beaumond Jr.; 3e prijs G. Heerschop; 4e prijs J. Vollebreeht; zeer eerv. verm. K. Wartena, Th. G. Veen en H. de Lugt. Idem duiven: 1ste en eereprijs J. B. Vergers, alhner; 2e prijs K. Wartena; 3e prijs dezelfde. Bordeaux vliegers (doffers): 1ste en eere prijs Cbr. J. Geisler; 2e prijs A. M. Kempers, A'dam; 3e prijs G. Heerschop. Idem duiven: lste en eereprijs Chr. J. Geisler; 2e prijs J. J. v. Putten. Alle kleuren doffers (jong), welke 100 K.M. vlogen: 2e en eereprijs P. Onrust, A'dam; 3de prijs G. Heerschop; idem duiven: lste en eereprijs G. Heerschop; 2e prijs M. Heijselaar, alhier. Doffers (jong) welke 200 K.M. vlogen: lste en eereprijs J. J. v. Putten; 2e prijs R. J. Lou waard, Amsterdam; 3e prijs J. de Vries; 4e prijs dezelfde; zeer eerv. verm. Chr. J. Geis ler. Idem duiven: lste en eereprijs A. J. v. d. Kamer; 2e prijs G. Heerschop; 3e prijs J. P. La Croise, Amsterdam; 4e prijs K. Warte na, z. e. v. Chr. Nielen. Doffers (jong), welke 300 K.M. vlogen: lste en eereprijs P. A. v. Beaumond Jr.; 2e prijs G. Heerschop; 3e prijs Th. v. d. Heijde, al hier; 4de prijs K. Wartena, zeer eerv. verin, dezelfde en J. R. Vergers; idem duiven: le en eereprijs G. Heerschop; 2e prijs en 3e prijs Joh. v. d. Pol, alhier. Voorts werden nog eenige speciale prijzen uitgeloofd; de voor naamste o.a. groot verguld zilveren medaille geschonken door Mevr. Douairière Visser van Hazerwoude van Merlen, welke werd be haald door G. Heerschop voor de meest be haalde punten; groot zilveren medaille door de Stads-Editie O. H. Ct voor de meest be haalde bekroningen eener inwoner van Haar lem of Schoten: winner G. Heerschop, eere prijs op éen na de meeste punten toegekend aan K. Wartena met loting Chr. Geisler. Eereprijs voor de schoonste doffer der ten toonstelling toegekend aan K. Wartena. Eereprijs voor de schoonste duif: toegekend aan G. Heerschop. Eereprijs op één na de schoonste doffer: toegekend aan P. A. v. Beaumond Jr. Eereprijs op één na de schoonste duif: toe gekend aan J. v. Henschoten. (Vervolg.) ZAND VOORT. Proeftocht. Hedenmiddag' 2 buï werd een proeftocht gehouden met de alhier gestationneerde reddingboot Ider Nooird en Zjjid HoUandsehe Redding-maatschappij'. HEEMSTEDE. A u t m o b' i e 1 - o n g.e 1 u k. Zondiag werd aan den iHeerenweg, de melksüjter vaai Brug gen uit de Zandvoort&che laan aangereden door een automobiel. Hij werd door dat voer tuig geschept en bleef daarop liggen. Aan het achterhoofd bekwam hij een gapende wond die doop Dr. Droog werd verbonden'. Overigens is zijn toestand gunstig. Het Weihnachts-Oratorium. De eerste uitvoe ring van het KerstmisDriekoningen-Oratorium gisterenavond in het B. K. Vereenigjngsgebouw alhier gegeven is een succes geweest. De zaal was goed vol en de zang zoowel als de schoone tafereelen onder leiding van den heer Frans Vos slaagden uitstekend. Wij zijn voornemens morgen op deze schoone uitvoering terug te komen, daar plaatsgebrek ons heden noodzaakt een verslag achterwege te laten en wij ons dus bepalen iedereen aan te sporen eens naar Heemstede te gaan. (Plaatsgebrek noopt ons, velschillende berich ten te bekorten of tot morgen uit te stellen. Bed. VLIEGMAATSCHAPPIJ AVIATOH. Men meldt aan het „Huisgez." uit Den Haag, dat de inbeslagneming van de bescheiden bij den heer Blom, directeur van de vliegmaatschap pij Aviator te 's Hertogenbosch, geschied is op last van den minister van buitenlandsche zaken. Bom men werpen nit een vliegmachine). De Italiaansche kapitein Moizo heeft volgens een telegram aan de Porijzer .Matin" aan een correspondent van de „Vila" over het werpen van bommen uit vliegtuigen meegedeeld, dat de vlieger niet goed kan zien, waar de door hem geworpen bommen neervallen. De vlieger is ge noodzaakt cirkels te besohrijven en zich buiten zijn toestel over te buigen cmi er de uitwerking van vast te stellen. Kapitein Piazza bevestigt, zijn bommen aan het uiteinde van een metalen draad van elf meters lengte, maar dikwijls slingerde deze draad zich om de deelen van het vliegtuig, fwat gevaar voor een val opleverde. Kapitein Moizo verklaarde dat de onderneming steeds gevaarlijk bleef, omdat de bommen de spandraden van het vliegtuig konden raken, ont ploffen en zoo de vernietiging van het toestel en den dood van den vlieger tengevolge konden hebben. Onder de noodlottige gevolgen van het ver onachtzamen van eenvoudige gevallen van aam beien noemen wij bloedende aambeien, die uw levensbloed afvoeren en de oorzaak zijn van al gemeene zwakte en bloedarmoede, uitsteken de aambeien, een der meest pijnlijke kwalen, die het mensohdom kent, verzworen aambeien, de hardnekkigste vorm, die zich voor kan doen de ongeneeslijke fistel en verstopping van het afvoerkanaal der ingewanden, hetgeen gewoon lijk in eenige uren noodlottig eindigt. Vele mannen en vrouwen, die aan aambeien lijden, verdragen deze zoo goed als zij kunnen, omdat zij van nature teergevoelig zijn en er tegen op- en om een behandeling te ondergaan. Derhalve verwaarloozen zij hun kwaal, totdat deze een hoogte bereikt, waarop de pijn letter lijk ondragelijk wordt en een operatie het eeni ge redmiddel is ter voorkoming van verdere ont wikkeling, die alleszins gevaarlijk zou zijn. Foster's Zalf geneest echter zelfs ernstige gevallen van aambeien en zonder dat gij er eeni- gen last van zult hebben bij uw dagelij ksehe be zigheden. Zij is wonderlijk verzachtend en hee- lend; reeds de eerste aanwending geeft een on gekend gevoel van opluchting en rust aan de aangedane deelen. Éen geduldige verdere behan deling met de zalf zal ongetwijfeld beloond wor den door een volkomen genezing. Let erop, d,at gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is te Haarlem verkrijgbaar bij de heeren J. J. Göppinger, Groote Houtstr. 147a; en K. van Eden, Spaarne 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.76 voor één, of 10.voor zes doozen. W. H. DOORMAN, t Te 's-Gravenhage is overleden in den ouder dom van 80 jaar de gepensiomreerde generaal- majoor der infanterie W. H. Doorman, officier der orde Van de Eikenkroon. TE VERKOOPEN; Donderdag 28 December. HEEMSKERK, „De Zon" 10 uur Not. CJ. iH. Moens. Houtveiling. HAARLEMMERMEER, (Hoofddorp). ten Raadhuize 3 uur door B. en W. Het le veren van benoodigdlieden voor de elf openbare lagere scholen voor het jaar 1912, in drie pcr- cellen: le perceel: boeken, tijdschriften en Land kaarten; 2e perceel: overige schoolbehoeften; 3e perceelhandwerkbenoodigdheden. HAARLEM, Gebouw Prov. Bestuur 11 uur, Commissaris ter Koningin. Het onder houd der werken van het Noordhollandsch ka naal, gedurende de jaren 1912. 1913 en 1914, in drie perceelen en m massa. Raming per jaar: lste perceel f 29.0002de perceel f 11.000; 3de perceel f 20.000; Massa der drie perceelen f 60.000. AMSTERDAM, 27 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 200 vette koeien le kw. 81—88, 2e kw. 8284, 3e kw. 76—78 ct.70 melk- en kalfkoeien f 190 —330, 4 graskalveren zonder prijs; 98 nuchtere kalveren f 12—18, 1 schaap geen prijs; 629 Holl. vette varkens le kw. 52—54, 2e en 3e kw. 50—52 ct.; Overz. en Geld. le kw. 52—54, 2de en 3e kw. 50—52. De aardappelenprijzen waren heden onver anderd. Aanvoer 9 ladingen. HAARLEM, 27 Dec. Graan- en Zaadmarkt. Heden geen aanvoer. ALKMAAR, 23 Dec. Aangevoerd 18 paarden f 70—200, 9 koeien en ossen f 180—270, 5 vette kalveren f 70122, per Ned. pond f 0.80—1.30, 22 nuchtere kalveren f 8—20, 277 magere «cha- gere schapen f 20—29, 18 vette varkens, per Ned. pond 44—45 ct., 43 magere id. f 15—22, 83 bjg- gen f 7—12, 10bokken en geiten, boter per half pond, hoogste prijs f 0.80, middelprijs 75 ct., laagste prijs f 0.70, aangevoerd 3376 kop. kipeieren t 5—6.25. LEIDEN, 23 Dec. Graanbeurs. De stemming was heden lusteloos, mede ten gevolge van de zoogenaamde stille weken, die nu aanbreken. Prijzen bleven nagenoeg onveranderd; alleen Erwten zijn zeer teruggegaan in prijs. Te no- teeren zijnTarwe f 7.50—8.40 per 80 KG' Rogge f 6.50-6.90 per 75 K.G.; Haver f 8.60 —9.20 p. 100 K.G.; Erwten f 14 25—15.25 per H.L. Eierenveiling. Kipeieren f 5.45—7.25, eendeie ren f 5.10—5.50. I-Iandel matig. Aanvoer 2008 stuks. Boter 5000 kg. per vierde vat, lste kw. f 66 —70, 2de kw. f 60—64; le kw. per K.G. f 1.65 —1.75, 2de kw. per K.G. f 1.50—1.60. Turf. Lange zwarte aanvoer 180.000, f 5.25 —5.50 per 1000 stuks. Offieiecle telegrafische opgave van het Me teorologisch Instituut te De BIH: Hoogste barometerstand', Ooruna 771.0. Laagste barometerstand, Kopenhagen 748.5' Toenemende tot krachtige Zuidelijke, la ter veranderlijke wind, betrekken tot zwaar bewolkt regenbuien, zelfde temperatuur. De temperatuur in Haarlems Hedenmiddag i2 uur we 1 de i —cpneter 45 gr. F; 7 0. Laagste stand heden nacht 40 gr. F. 5 0. Hoogste stand Van gisteren 48 gr. F. 9 ,0. De barometerstand In Haarlem: BLOEMEND AAL. Gevonden en verloren Vöorwer- ■?eT1'Gevonden en terug te bekomen: een zilveren rozenkrans in étui bij' Hulzin ga Keimemervveg te BloemendaaJ, een wfn- aweep bij Vig,ser) hakker, Paul Krugerstraat te Schoten, een hondenhalsband bij (Wl van Eyk, Tetterodestraat 72- te Haarlem, een médaillon bij J. V. d. Horst, Delftstraat 28 te Haarlem, een huissleutel hij 0. Heit lager alan den politiepost te iOVerveen, een huissleu tel aan het bureau van politie te Óverveen en nan hetzelfde adres is gedeponeerd een dool- een bekend Blioemendaatech strooper in t jachtveld achtergelaten jais V er lor en: een doosje mét potloodeu', een ijzeren voetmat, een wandelstok, een paru- pluie, een bankbiljet van f een gouden oorbelletje met blauwen steen. JVregg'eioopen: een donker gtele tax- hojndL reu en een Airedale terrier. Bloemendaal—Borgerhout. De internatio nale w- trijd welken Bloemendaal tegen Rorgei g Antwerpen zon spelen, is uitge steld tot 1912, HEEMSTEDE. Ten Raadhuize werd heden morgen aanbesteed: A. Het verrichten van herstellingen en vernieu wingen aan-, benevens het onderhouden van alle Gömeentegebouwen, Bruggen, Hekken enz., ge- idurende het ijaar 1912; B. het verrichten van die werkzaamheden, ivoor zoover het betreft Glas-, Verf- en Rehang- Werk gedurende het jaar 1912. Voor A hadden ingeschreven: C. Sorder te Heemslede voor f 1320, L. v. Zieren id. voor f 1125, A. Verdonk schot id. voor f 1097 en Th end Smit id. voor f 1087. Aan de Laatste gegund. Voor B: H. Tibbe te Heemstede VOO rf 384 en J. Hendrikse id. voor f 323 wien het werk gegund is. R. K. VOLKSZANG. Gisleren is te 's Hertogenbosch, naar wij ver nemen, de Federatie der vijf r: g Diocesane vereenigingen voor Volkszang r0[ stalK; gekomen. Een nader bericht daarover zien wij nog tegemoet Onder veel belangstelling ]la(i Zondag 1.1. in café „De Karsebooni" ie Amsterdam de laatste ontmoetnig plaats, in den wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland, uitgeschreven dooi den Nederlandschen Dambond.'Nu speelden De HaasHoogland, Y> d. BroekNoome en Ver vliet—van Wageningen, elk 2 partijen. In de le ronde won De Haas van Hoogland met een mooien sLagzet bij den 39en zet; v. d. Broek won van Noome, 11a een voorafgaande voordee- lige afruiling van 3 voor 2 schijven bij den 26sten zet. Vervloet maakte remise met Van Wagenin gen, wegens een kleine fout door laatstgenoemde. De totale uitslag: is J. de Haas 17'p.; Herm! Hoogland Jr. 14 p.; Henri J. v. d. Broek, 12 p.; C. G. Vervloet en A. C. Van Wiagcningksn 8 p.'; J. Noome 3 punten. f Barometerstand 755. Afgelóopen nacht 760. Stand van gisteren 75.3. NeigingVooruitgang, Do temperatuur en barometerstand wor den ons opgageven door den heer Joh. ML och mid t, Zijlstraat, Haarlem.: FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 19 Dec. J. G. E. HenJ driks, stoelenfabrikant te Zutphen. Vernietigd het faillissement van P. J. de Bot, reeder en scheepsbevrachter, te Rotter-, dam. Heden overleed tot onze diepe droefheid in den ondeidom van 70 jaren, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramen ten der Stervenden, onze dier bare Moeder, Behuwd-, en Groot moeder, Mejnfirouw Weduwe van W. J. V. d. EiJKHOFF. G. A. v. d. EIJKHOFF— Nedshkoorn. J, V. d. EIJKHOFF. C. M. v. n EIJKHOFF— Roekkks en Kind. A. M. v. d. EIJKHOFF, J. J. TEN BOSCH en Kind. C. v. d. EIJKHOFF. P. J. BONFRERE en Kind. Th. v. d. EIJKHOFF. C. STROET en Kinderen. Haarlem, 26 Dec. 1911. Klein Heiligland 71. Op nette inricating voor direct ge vraagd eene LEERLINGE en GEVOR DERDE LEERLINGE. Persoonlijke aanbieding van 912i/a en van 2i/2—5 unr Gaelstraat 22a. Mevrouw JANZEN, N. GRACHT 78, vraagt 1 Februari een bekwame H. 8. VAN PINXSTEREN verzoekt beleefd terugbezorging van rijn St. An- thonluiboekje door hem 2e Kerstdag op zijn plaats Anthoniuskerk Groen markt na de H. Mis vkn 7 vur heeft laten liggen, het is hoofdzakelijk te doen om de inliggende gedachtenis- plaatjes. Wordt terstond gevraagd een R. K. DIENSTBODE middelbare leeftijd in of extern. Bri& ven letter D. aan het Advertentiebureau A. M. L. SGHELLEKENS, Heemstede Ameuble prachtig modern salon- en huiskamer- ameublement, massief eiken, van be kende soliede firma afkomstig, door omst. aangeboden. Ook afzonderlijk. Zoo goed als nieuw, kwitantie en zes jaar blijvend garantiebewijs ter inzage. Nu voor den hal ven prys te koop. Te zien tot a. s. Vrijdagavond dagelijks aan de bergplaats vau in boedels van W. FRIJN, Mr. Behan ger, Haarlem. Opera in 2 bedrijven van MASCAGNI. Gevolgd door Muziekdrama in 2 bedrijven van LEONCAVALLO. De hoofdpartijen worden gezongei door de dames ENGELEN-SE WING, FANIELLA en MATHIJSE en dt heeren PAUWELS, JULES MOE ORELIO, HUBERT en HERRE D VOS. Aanvang 8 unr. Baloon f2,50, Stalles f2,Parke( fl,7ö, Frontloge f 1,50, Parterre f 1,25^ Zijloge f 1,Amphith, f0,60, Gaan derij f0,50. Plaatsbespreken dagelijks van 10—4 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1911 | | pagina 3