CACAO m prijs BUITEN LAND. BINNENLAND. NIEUWS UIT OEN OMTREK. HOUTEN bij uitnemendheid. OVERZICHT. bestemd worden GOED en GOEDKOOP. Vq Kof. 0.42-1 1 Kg. 1.50 Het lijkt wel heel zeker, dat de steenkolen- delvers in Engeland eerlang zullen staken. De socialistische volksmenners hebben het erop gezeten of er dan ellende komt over duizenden huisgezinnen van mijnwerkers, en de maatschappij onnoemelijke schade zal lij den, daar kijken ze niet op. Intusschen is het wel belangrijk, te zien, dat precies op denzelfden tijd nu ook de Bel gische mijnwerkers in de Borinage een sta king zijn begonnen! En zelfs hooren we uit Engeland, dat de Engelsehe socialisten rond uit verklaren, het met de Duitsche collega's eens te zijn, en dat zoodra als in Engeland de staking begint, ook de Duitsche mijnwerkers (in Westfalen voornamelijk) het werk zullen „neerleggen", wat hier beteekent: door de sluwe volksmenners met bedrog of list ge prest te zijn, zich ten pleiziere van die hee- ren in ellende te storten! Wéér komt hier dus de internationale be weging der socialisten uit, zooals het geval was met de zeeliedenstaking. Als de wereld, die de samenstelling der maatschappij op redelijke grondslagen (om nog niet eens van hoogere, religieuss grond slagen te spreken!) wil behouden, nu niet ziet wéar de grootste vijanden zitten van orde en gezag, dan begrijpen we er niets van! En toch gaan, in Duitsehland bij de verkie zingen van deze week, in België openlijk, de liberalen van diverse pluimage broederlijk samen met de socialisten, die God en het ko ningschap in feilen haat willen weren uit de caatschappij, en een toestand scheppen van anarchie en onrust., waarbij niemand voor deel zal hebben dan de leiders, die aan het laadje zitten. Ziet naar Frankrijk! Wat daar gebeurt, is weer een hartverhef fend staaltje van de ontaarding en het be derf, dat het politiek bedrijf wordt in han den, waar Jan Bap en zijn maat tot „regee- ren" zijn geroepen. We hebben gisteren over de kwestie-de Sel ves gesproken, en onze laatste editie bevatte nog het telegram, dat Deleassé tot opvolger van de Selves is benoemd. Clémeneeau is hier weer in zijn minst-gun stige rol voor het voetlicht geweest, gebruik makende van particuliere mededeelingen van de Selves, heeft hij Caillaux een beentje ge licht! Volgens geruchten in sommige bladen zou den de onderhandelingen, die achter de Sel ves' rug om gevoerd waren tijdens de Ma- rokko-crisis, in verband hebben gestaan met besprekingen, in Mei reeds gevoerd door den grooten concessionaris in Fransch-Congo, den heer Frondère, en het Duitsche Rijksdag-lid dr. Semler, vertegenwoordiger der Zuid-Ka meroen-Maatschappij, over een Congo-Kame- roen-spoorweg. Deze heeren zouden dan de financiers zijn waarop Clemeneeau doelde, door wier bemiddeling Caillaux onderhan delde zonder dat de Selves het wist. Kader seint Reuter, dat ten slotte toch gisterenavond negen uur het heele kabinet- Cai'laux is omgevallen! Nergens vond de impopulaire öaillaux steun, en hij besloot dus op het onverwachtst, met zijn ministers heen te gaan. Dat hier door de toestand in Frankrijk in dit hachelijk tijdsgewricht er niet heter op is geworden, en het een raadsel is, Wat nu gebeuren zal. behoeft geen betoog. Men zint op een Cabinet d'affaires, met Dupuy als leider. Uit Perzië. Mornard, de Belg, die nu bij besluit van den Perzischen regent met het be heer der financiën belast is, heeft zijn ambt aan vaard en Shnster vertrekt morgen. Monard's landgenoot Vilier wordt opper-inspeeteur der douanen, en daar beiden Russen-vrienden zijn, kan men gerust zeggen dat Rusland Perzië's financiën onder beheer genomen heeft. Twee van de vijf commissieleden Perzen die Mornard zouden bijstaan, hebben daarom ook voor de eer bedankt. Met Shuster vertrekken alle door hem aange stelde ambtenaren. De anderen ook do Ame rikanen die door de Perzische regeering be noemd zjjn, blijven. Samenzwering in Tnrkjje. Uit Monastir wordt aan de „Lokal-Anzeiger" bericht, dat on der de officieren van 't Macedonische legercorps groote opwinding beerseht. Het heet, dat een samenzwering tegen den minister van Oorlog, M,ahmoed Sjefket pasja, op touw is gezet. Zon dagnacht vergaderden de officieren in het Ca sino. Een detachement infanterie omsingelde het gebouw. De officieren wisten echter allen, zonder herkend te worden, te ontsnappen. Lasteraars van missionarissen. Tijdens de interpellatie van Vandervelde in de Belgische Kamer heeft deze citoyen de missie van Kwango aangevallen, de missionarissen uitdagende zich te verdedigen, indien zij konden. En „Le Peu- ple" nam die aanvallen triomfeerend op. De paters van Kwango zonden een antwoord en de „Peuple" nam het niet op. Nu hebben do paters den rooden lasteraar bij de tong gepakt en voor de rechtbank van Brussel gedaagd. De zaak zal heden voorkomen. Toeval of iets anders? De „G'orriere della Sera" herinnert er aan, dat het 11de regiment Italiaansche bersaglieri, dat in den noodlottigen veldslag van 23 October 1.1. in Tripoli bijna ge heel vernietigd werd, hetzelfde was, dat op -0 Sept. 1870 het eerst door de bres der Porta Pia in Rome binnendrong. De Amerikaansche vloot. De storm, die de Amerikaansche vloot in de Atlantische wateren geteisterd heeft, schijnt nog ernstiger gevolgen teweeggebracht te hebben, dan aanvankelijk was gevreesd. Gisteren waren er nog vijf torp-doboo- ten, die tot het eskader hadden behoord, zoek. Er zjjn slagschepen uitgestuurd om de vermiste bodems op te sporen. Elk dezer torpedobooten had een bemanning van 80 koppen. Vliegmachines bjj het leger. Het Pruisi sche ministerie van Oorlog helft besloten het aantal vliegmachines bjj het leger aanmerkerij'K uit te breiden. Bij verschillende firma's zijn .30 nieuwe machines besteld, die op 1 April g 'evevd moeten worden. Het totale aantal machines be draagt thans 60 stuks. Een schrikkelijke gasontploffing. In Not tingham in Engeland is een gashouder, die een millioen kubieke meter gas inhield, in de lucht gevlogen. Gelukkig had de ontploffing plaats toen zich weinig personeel in de fabriek bevond. 13e gashouder werd dertig meter ver geslingerd en kwam toen in botsing met een kleinen gas houder, die wel een grooten deuk kreeg, doch gelukkig niet ontplofte. Een hagel van ijzerdee- len vloog over de fabriek en verwondde een aan tal personen. Tegelijkertijd met de ontploffing brak de muur van een waterreservoir, waarop de gashouder stond en stroomde het water de straat in. In eci herberg tegenover de fabriek vluchtte de bewoner met zijn familie in den kel der. Hij dacht aan een aardbeving. Toen het wa ter de woning binnendrong, wist hij nog naar Luiten te komenook zijn vrouw en kinderen ontkwamen. Een dienstmeisje verdronk echter. Verschillende huizen in de buurt vlogen in bjaud. De bewoners vluchtten in allerijl op straat: andere huizen moesten ontruimd wor- den, daar er gevaar voor instorting bevtond. Nottingham is voor een groot gedeelte in het duister gehuld. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. is, met ing. van 22 Jan., benoemd tot bnrgem. van Boskoop, J. Grootenhnis, met toekenning van gelijkt, eervol ontslag als id. van Scheemda. GEVECHT IN KAMPONG DAH BIJ RONDENG IN ATJEH. Blijkens nit Ned.-Indië ontvangen tele grammen is bjj een huisonderzoek in kam pong Dah bij Rondeng (onderafdeeling Sing- kel, afdeeling Westkust van Atjeh en onder- hoorigheden) een gevecht ontstaan, waarbij een militair beneden den rang van officier sneuvelde en 7 kwaadwilligen werden neer gelegd. Doordat de kwaadwilligen de zich in het huis bevindende personen verhinderden naar buiten te gaan, werden door het vuur der militairen, dat eerst na herhaalde -sommatie werd afgegeven en dat gestaak werd toen kindergeschrei gehoord werde bij ongeluk ge dood 9 kamponglieden, onder wie 2 vrouwen en 3 kinderen en gewond 4 kamponglieden van wie 1 vrouw en 1 kind. Sedert hebben zich gemeld 31 kwaadwiUi- gen,onder wie de leiders van het verzet en de ondergeschikte bendehoofden. Hef mes. Den 73-jarigen touwslager Albert Ebbers te Ahaus werd door den herbergier Jozef Orthaus aldaar de toegang tot de herberg ont zegd. De oude man ontstak daardoor zoo in woede, dat hij een mes greep, en daarmede den kastelein in het onderlijf slak. De dader is in hechtenis. De toestand van den verwoude is le vensgevaarlijk. Diefstal van tabak. Bij de politic te Wage- ningen kwamen herhaalde malen kladden in van tabakshandelaren over diefstal van tabak. Zeer moeilijk is deze diefstal te constateeren. De ta bakshandelaren geven n.l. de tabak droog uit om ze in verschillende gezinnen te doen strippen. De strippers en stripsters moeten deze tabak echter vochtig maken, zoodat de handelaar aan gewicht meer terug ontvangt dan hij uitgeeft. Maar hoe veel meer is nooit precies uit te maken en zie daar de gelegenheid voor den diefstal'. Nu is het evenwel de politie gelakt de hand te leggen op een Rhenensehen sigarenmaker en zijn vrouw, in wier woning een hoeveelheid tabak en sigaren in beslag werd genomen. Voor den commissaris van politie gebracht, bekende zij, nadat hiervoor verschillende aanwijzingen waren bijgebracht, deze tabak bij eenige stripstars te Wageningen te hebben gekocht. De moord le Wapserveen. Zooals vroeger reeds werd medegedeeld, werd in Augustus van het vorige jaar in verband met een in 1900 te Wapserveen gepleegden moord het echtpaar Brui- newoud aldaar gearresteerd, naar aanleiding van uitlatingen der vrouw. De man werd daarna we gens gebrek aan bewijs ontslagen, terwijl de vrouw, tegen wie 9 jaar gevangenisstraf werd ge- eischt, vrijgesproken werd. Hoewel de vrouw haar man had aangeklaagd, om hem in de gevangenis te krijgen, omdat ze een hekel aan hem had, hebben ze elkaar toch weer opgezocht en zich gevestigd in de buurt van Havelte. Niemand is echter van hun verblijf aldaar gediend. Hun eerste woning werd door kwaadwilligen in brand gestoken, toen zijn ze zelf aan het bouwen gegaan op de Schierenk bij Darp (gem. Havelte). Een armzalige keet, half in, half boven den grond, dient bun dan thans tot woning. f 418 gestolen. Bij den commissaris van politie te Gorinchem heeft mej. Th. M. Akker man, uit Rumpt, aangifte gedaan, dat haar gister ochtend in den trein tusschen Beesd en Gorcum een bruine reticule is ontvreemd. Dat zakje hing met een zijden koordje aan haar arm. Het be vatte o.m. een spaarbankboekje, waarin een be drag van ongeveer f 418 genoteerd stond, en dat te Geldermatsen was uitgegeven. Terecht. De koloniaal te Zutfen, die om te ontsnappen aan de politie, zich op slinkscihe wijze van burgerkleeding had voorzien, is, vol gens het Vad., nu gepakt. Bij den commandant der kolonia'e reserve te Zutfen is nl. een soldaat aangebracht, die sedert eenige dagen vermist werd. De man bekende se/huldig te zjjn aan den diefstal van een paar schoenen uit den winkel van den heer P. in de Lievevrouwenstraat, al daar. Majesteitsschennis. Een der politieagenten, die bij het Koninklijk Paleis in het Noordcin- de in Den Haag dienst doen, heeft Dinsdag een zonderlinge ontmoeting gehad. Hij werd aange sproken door een man, die zich tegenover hem vragenderwijze op minachtenden toon uitliet over de reden, waarom hij daar geposteerd stond, onder aansporing liever een hclsche daad te verrichten in het gebouw, dat hij moest bewa ken. De agent nam den man mee naar het cen traal bureau van politie, waar hij werd gehou den. Gisteren is hij naar het huis van bewa ring overgebracht, aangeklaagd wegens majesteits schennis. 't Is een gewezen korporaal-stoker van de marine. De Leidsehe Ontgroeningskwrstie. Men meldt uit Leiden: De instructie in zake het voorgeval lene op de eoilegiumreceptie in Zomer org op 9 October 1911 duurt nog steeds voort. Behalve verschillende studenten, onder wie ook de heeren Cremer Groenewegen en Pyper, die op verlangen van de feestcommissie de receptie niet bijwoon den is gistere" ook de drukker de hen- Kdnard Ycio door flen rechter van instructie te *s 'Gra- venhage gehoord. Stakingsrelict jee. Dinsdagavond werd op de Egelantiersgracht te Amsterdam iii verband met de staking der loodgieters een „taxi", waarin twee werkwillige loodgieters zaten, door een me nigte van ongeveer 400 man tegengehouden. Po litie verspreidde de menigte met getrokken sabel. Gevaarlijke sneeuwbal. In de Molenstraat te Helmond werd een meisje met ieen sneeuwbal een gedeelte van haar oor afgegooid. In den sneeuw bal bevond zich een steen. Een misselijke geldmakerij. Het Leger des Heils te Amsterdam bereidde ook dit jaar voor vele armen een Kerstmaal' in het Paleis voor Volksvlijt. In het verslag, dat de „N. Ri. Ct." van dien maaltijd gaf, werd o.m. gezegd: „En daar, als elk jaar, keken de vele gegoeden, die tegen een kwartje entree waren binnengelaten, zich de oogen uit. Zij keken hoe de arme eet, en hoe smakelijk hij eten kan.*-' Het weekblad „De Hervorming" haalt dit aan en schrijft er bij: „Wij hopen ons niet te bedriegen: maar wij meenen in het sobere woord van den correspon dent der „N. R. Ct.'-' iets van feilen tegenzin in dat „kijken*' te bespeuren. Ons althans heeft dat „kijken*' in hooge mate geërgerd. Wij zijn toch eigenlijk in menig opzicht nog barbaren. Dat het Leger des Heils, of wie anders ook, den behoeftigen op Kerstmis een goeden maaltijd bezorgt wie zal op zich zelf daar iets tegen hebben? Dat men, wil men op die wijze honderden wél doen, ze samenroept op één plaats, en in rijen ze laat wachten, in 't openbaar, ten aanschou wen van een kijkgraag publiek ach! dit zal wel onvermijdelijk zijn. Maar dat men aan gegoeden voor een kwartje de gelegenheid openstelt om te komen kijken hoe de arme eet... wij vinden het een „misse lijke geldmakerij". Ze is een baleediging voor den arme, of,, indien ge dit sentimentaliteit noemt, ze geschiedt ten koste van het kiesch gevoel, 3at den „gegoede" die wél doet, tegenover den beweldadigde voegt, en ontpeemt aan uw liefde werk, wat het tot een arbeid der „liefde" zou maken. Ook een huisl Dinsdagnacht zijn de be jaarde weduwe H. en haar ook reeds op jaren zijnde dochter in den Reinmakershoek le Zut- phen, terwijl zij le bed lagen, door den vloer gezakt en in den kelder terechtgekomen. De melkboer kreeg 's morgens op zijn kloppen en bellen geen gehoor. De buren maakten zich ongerust en de politie werd gewaarschuwd. Een schoorsteenveger klom 't Imis binnen en vond beide vrouwen erg bezeerd in den kelder. Iets om „onbewoonbaar" te verklaren. Tegen het overrijden door motorwagens. Men meldt ons uit Amsterdam: Hedenmiddag werd de pers in de gelegenheid gesteld om de werking te zien van aulomatische veiligheids apparaten tegen overrijding door motorwagens van eiken aard. Deze apparaten werden ver vaardigd door de Nederl. Fabriek van Werktui gen en Spoorwegmateriaal te Amsterdam voor rekening van de N. V. „Protector" die dezo toestellen in den handel brengt. De uitvinding zelve is van een Hollander. Reeds werden eenige proeven afgelegd voor de Directeuren der Am- sterdamsche, Rotterdamsche en Haagsche Ge meentetram, die allen zooals men ons mededeel de hunne tevredenheid hierover hebben uitge sproken. Het apparaat is aan elk motorrijtuig aan te brengen zohOer -Ott «rrtflïWWM. In Cc Kruislaan te Watergraafsmeer sloegen wij de werking gade. Een man stak dwars den weg over toen een auto voorzien van zulk een appa raat, met een snelheid van ongeveer 20 K.M. kwam aanrijden. Wij schrikten een oogenblik, doch de auto had al geremd en de man zat ge vangen" in een groote schaar, zonder eenig let sel te hebben bekomen. De proef werd nogmaals herhaald met hetzelfde succes. De directie van de Amsterdamsche Gemeentetram heeft besloten om eenige maanden één motorwagen van de tram te voorzien van twee veiligheidsapparaten „Pro tector". Scheepvaartongeluk. Bij de spoorbrug te Gennep (Limb.) is Dinsdagavond een scheep vaartongeluk gebeurd. Een sleepboot uit Venk? kwam tegen kwart over vijf met 4 schepen van 300—400 ton, twee aan twee adder zich, en een andere sleepboot, die averij had gekregen, op zij, de rivier af en voer bij Gennep in plaats van door de vaargeul die links van den stroompijler van de brug ligt, rechts van dezen. Door zijde- lingschen stroom afgezet, konden de achterste twee schepen deze opening niet bereiken en slie ten met volle kracht op den brugpijler, waar door de trossen stuk sprongen, en de schepen die zware averij hadden opgeloopen, lossloegen en dwars lop den stroom afdraaiden, elk langs een kant van den pijler. Een ervan, de Celestine, uit Jambes, prov. Na men, dreef naar deu linkeroever en raakte daar aan den grond. Het bleek een groole deuk bij den voorsleven te hebben gekregen en kreeg veel wa ter binnen. Het was geladen met gietijzer en op reis van Charleroi naar Duisburg. Het andere schip, de Parana, van Rurnpst (Bel gië) kwam aan den rechteroever terecht en zonk onmiddellijk. Het had een groot gat gekregen. Branden. De villa „De Viersprong" teNaar- den, toebelioorende aan den heer A. E. Du,lok van Heel, gelegen op den hoek van den Huizer straatweg en den z.g. Zwarten weg naar de bos- schen van Bredius, is gisterochtend te half 12 geheel afgebrand. Zoo goed als niets is uit de vlammen gered geworden, binnen een uur was het geheele van hout gebouwde en uit Noorwegen ingevoerde huis verdwenen. Te Purmcrland is afgebrand de veestal van de weduwe Buiten. De koeien werden gered, ©en kalf verbrandde. De belendende perceelen wer den door de brandweer bewaard. Vermoedelijk ten gevolge van het laten staan van een warme stoof is Maandagavond brand ont slaan in de Ned. Ilerv. Kerk te Zwartewaa!. Toen hel bemerkt werd, waren reeds een paar banken brandende. Door dadelijk toegesnelde hulp kou de brand in zijn begin worden gestuit. Verkiezing Prov. Staten Leiderdorp. In de gister namiddag te Lciueu gehouden vergt dering van de Centrale Antirevolution- naire Kiesvereeniging in het district Leider dorp had de definitieve caudidaatstelling plaats voor twee leden van de Provinciale Stalen, ter voorziening in de vacature ont staan door het overlijden van ue heeren J. J. van Hoeken en baron Van Heemstra- In de eerste vacature werd gesteld de heer R. Ouwehand, wethoud" der gemeente Kat wijk en reeeder te Kt, jit aan Zee en in de ♦sveed» vacature de hee>- W. Wernaar, lid van den gemeenteraad en bloerabollenKweo- ker te Sassenheim. Naar men verneemt zullen de Chr. Histo- rischen geen eandidaat stellen. Wel werd door 'deze kiesvereeniging de heer F. A. Meerburg te Katwijk voor een candidatuur aangezocht, die echter daarvoor niet in aan merking wilde komen. SCHOTEN. Cafésluiting. Bij raadsbesluit Van 21 Decembe* 1911 is vastgesteld dat de oafé's tot 12 uur geopend moigen blijven in plaats van tot 11 uur zoo&ls voorheen gebruikelijk was. Door Gedeputeerde Staten is dit artikel (29 der Alg. Pol. Verordening) goedgekeurd op den lOen Januari: het treedt in werking drie dagen na de afkondiging', alzo,a den 14 Januari a,.s. De bevolking. Bevolkingsstatistiek der gemeente op 31 Doe. 19.11Vermeer dering der bevolking door geboorten 147 mannelijke en 155 vrouwelijke personen door vestiging' in de gemeente 1097 mannelijke en 1085 vrouwelijke inwoners. Vermindering in 1911 door overlijden 41 mannelijke en 61 vrouwelijke personen, door vertrek uit de gemeente 970 mannelijke en 913 vrouwelijke ingezetenen, hetwelk een vermeerdering blijft van 233 mannelijke en 266 Vrouwelijke personen, en alzoo bedroeg de bevolking op 31 Deo. 1911, 10277 zie len tegen 9778 op 31 Dee. 1910 een venneer- dering aldus van 499 zielen. Er werden 71 huwelijken gesloten, 2 echt scheidingen hadden plaats en 143 arbeids kaarten werden uitgereikt. 170 gebouwen werden gesticht waarvan 160 huizen, 60 bouwvergunningen werden uitgereikt en 3 hinderwetsvergunmngen ver leend en 1 geweigerd. HEEMSKERK. Jaarvergadering van het Kruisverbond. Na opening met gebed door den heer N. Limmen, voorzitter, sprak deze de vergadering eenige hartelijke woorden toe, waarin hij allen een zalig Nieuwjaar toewensehte en zeide verheugd te zijn over de zeer groote opkomst. De notulen werden voorgelezen en goedge keurd, waarna aan de orde was de vernieuwing der belofte. Hierbij bleek dat er zes nieuwe leden waren bijgekomen. Een voornaam punt was thans het verslag van den Penningmeester. Het bleek, dat de in komsten ruim 104 gulden bedroegen en de uit gaven pl.m. 102 gulden, zoodat er een batig saldo van eenige guldens was. Door twee leden uit de vergadering werden de boeken nagezien en in orde bevonden. Bjj de stemming, noodig wegens periodieke aftreding van 3 leden, werden de aftredenden terstond herkozen. De heeren J. de Wildt, J. de Wit en Jos. v. d. Maat namen hun benoeming weder aan. Alsnu bekwam de geestelijke adviseur het woord. Op de hem eigen, aangename manier gaf Z.Eerw. zijn vreugde te kernei., bat er zoo'n hechte band bestond tussc' e het bestuur en dat het Kruisve u <Jo iaxig- zamen, doch gestadige» bcv dat, -1, bestuuranet hart en del - r de Ye.rc" werkt' Laatste punt was u,.u.i Kruisverbond en de Mariaveréeaiglng te Hoorn om in Maart bijeen te booten rot bep ln>pic king over een groote prur.c-.sie tin; naar O. L. Vrouw Ter Nood. Nadat Z.Eerw. dit punt m d teeg- licht, besloot de vergadering om krachtig daartoe me de te werken. De rondvraag leverde weinig belangrijks, waarna de vergadering werd gesloten. De B. K. Propagandaolub hield Maandagavond haar maandelijksrihe vergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de kas sloot met cell batig saldo van bijna f 80. Op voorstel van den Eerw. Adviseur werd besloten daarvan een gedeelte te bestemmen tot het aankoopen van 52 deelen van Jules Verne om de boekenkast aan te vullen. In een kort hartelijk woord bracht Z. Eerw. vervolgens dank aan den aflredenden voorzitter voor alles wat hij aan de Propaganda-club had gedaan en wenschte den heer J. Tromp toe, dat zijne verdiensten nog lange jaren voor de Propagandac'ub zouden blijven nawerken. Besloten werd nog niet over te gaan tot de verkiezing van een nieuwen voorzitter en secre taris maar te wachten op eeue meer voltallige vergadering. Daarna sprak onze Adviseur duidelijk en hel der over het wezen der rijmetselarij, over haar ontstaan en haar legenwöordigen invloed. Na een woord van dank aan den G. A. en een woord van opwekking tot de leden om trouw mede te werken sloot de waarn. voorzitter de vergadering. CASTRICUM. Schaken. Naai' wij vernemen zal op Zondag 21 Januari 's avonds half 8 in de „Rustende ja ger" de heer Alph. Voorling van Haarlem, voor de sehaakliefhebbers eene simultaan-seancc ge ven. Aangifte daarvoor kan geschieden bij den heer Koopman. ALKMAAR. O plichtster ge arrestee rd. Door de politie, alhier, ie aangehouden een juf frouw. .die trachtte onder het opgeven van valsche namen, gelden in te zamelen voor verschillende philanthropische instellingen. In het politieblad stond zij gesignaleerd on der den naam van Maria de Haas. geboren Dé, wegens te Amsterdam gepleegde oplich ting. ZAND VOORT. Aanbesteding Door den archi tect J. van der Lip te Utrecht, is onders hands aanbesteed het bouwen Vain een kan toor met bovenwoning voor rekening van den heer 'Hagen. Ingeschreven werd door J. ,A. van Koppen voor f 17,075, door A Koper Jcsz. voor f 14 640. door L. ten Broe kc voor 1' 14 230 door Van Am-stel te Heem stede voor f 11 993. Het werk is den laatst,cn inschrijver ge gund. HILLEGOM. Concert „On,s genoegen". Kaar wij vernemen zal het dubbel maniicnkwartet „Ons genoegen" Directeur de lieer Tb. P. v. ld. Meij, alhier, in de tweede helft van Jan. een concert geven waar o.a., ten gehoore gebracht zal worden „Februari'' vain Loots VOEDEND en GEMAKKELIJK VERTEERBAAR. waarmede „Ons genoegen" op den Groeten Nationalen Zangwedstrijd te Haarlem in September 1.1. is uitgekomen. De leiding is bjj den heer v. d. Meij in goede handen. WARMOND. E»n treurig ongeluk. Mej. van K., alhier, door ziekte nog zeer verzwakt, wilde weer trachten haar huiselijke bezigheden le verrichten. Bij het opnemen van een ketel kokende koffie weigerde hare hand den dienst met het gevolg dat de koffieketel haar ontviel, waardoor de kokende koffie terecht kwam op haar in de wieg liggend, nog niet éénjarig dochtertje. Het kind is aan de bekomen brandwonden overleden. NOORD WIJ K ERHOUT. R. K. Bloemisten werklieden. In het Wapen tan Koordvvjjkerhout vergaderden gisteren avond de R. K. Bloemist-, Land- en Tuinbouw- vverklieden onder voorzitterschap van den heer W. Warmenhoven. Deze wenschte alle leden het beste in het nieuwe jaar en hoopte dat de leden krachtig zullen samenwerken tot groei en bloei der ver eer iging. Bij het punt: afscheiding van het ziekenfonds van de vereeniging las de voorzitter statuten en reglement voor, daarmede aantoonend dat afscheiding der beide afdeelingen niet mogelijk is. Tevens deed "hij mededeeling van het feit dat ook de geestelijke adviseur verklaarde dat geen scheiding mogelijk is. Hierop werd besloten de scheiding niet door te voeren. Medegedeeld werd nog dat een tiental nieuwe leden zijn toegetreden en dat in de volgenJe week een collecte zal worden gehouden voor het aanstaan." j feest. Na afloop der vergadering hield men een verloting. VOORHOUT. Verbrand. Zooals wij gisteren reeds in eer, deel onzer oplage konden melden, werd gisteren de alleenwonende rentenier J. L., alhier, ver brand in zijn slaapkamer gevonden. Teen gisterenmorgen ongeveer 7 uur het dag meisje, mej. P., de slaapkamer opende, kwam haar een dikke rook tegemoet. Zij ging hu', ha len bij den epoorwachter Y. en toen vonden zij den heer L. in een hoek van de kamer, zijn kloe ien waren hem van 't lichaam gebrand cn de on gelukkige was reeds overleden. Dr. Bots, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. De oorzaak vrn het ongeluk ligt nog in 't duister. HAARLEMMERMEER. - Op hol. Dinsdagavond ongeveer half zeven slceg een paard, gespannen voor een meLkbrik van oen boer van hier, op de God. Oude Gracht bij de Zijlstraat te Haar lem. .op hal. doordat het schrok voor een voorbijrijdende motorfiets. Het dier rende in woeste vaart naar de richting der Gr. Houtstraat. Bij de Botermarkt eerst werd het paard door twee mannen tot, slaan ge bracht. .Paard noch wagen bleken schade geleden te hebben, zoodat nO(g vrij g!oed was afgaloopen. SLOTEN. Ongeluk. Gisterochtend maakte de 28 jarige Cornelia Kuyer dienstbode van den landbouwer J. Kelisscn, t.e Osdorp, onder deze gemeente de kachel met petroleum aan. Hare kleeren vatten hierbij vlam en in een oogwenk stond zij in lichte laaie. Hoewel de vlammen spoedig gedoofd werden, had zij toch reeds ernstige brandwonden bekomen. Zij is naaa- het O. L. Vrouwen-Gasthuis te Amsterdam vervoerd en daar opgenomen. Haar toestand is levensgevaarlijk. HALFWEG. Diphtheritis. Ten huizo van hel Hoofd der O. L. School alhier, is een geval voorgekomen van de besmettelijke ziekte „diphtheritic. De jeugdige lijder, een knaapje van twee jaar, is overgebracht naar eene R. K. Ziekeninnchting fc Amsterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2