NIEUWS UIT LISSE e. o. STADSNIEUWS. huizen Boek enz. Kerknieuws. ^Sv.stSï!dVOOrl' mgen Letteren en Kunst, Rechtszaken. Sport en wedstrildenT Scheepvaartberichten. Advertentien. VAN ELDERS. Ons Weerbericht. Wlarktnieuws. üsemeeniezaken. Sn den Schouwburg. ITI. ontvreemd. Van onze Rechtbank. te verkoopkn:. 39Sste Staatsloterij. Huwelijk. Hehafigersnaaister. Magazijnknecht. NOORDWIJfc. f 'Aanbesteding:. Hedenmorgen 11 nur werd alhier aanbesteed: het maken van een riolee- ring in do Zuid Duinen alhier, door den bouwkundige A. J. Overmeer, alhier. Ingeschreven word door 21 inschrijvers. ï)e heer W. P, de Vreedé, alhier, was de laagste inschrijver voor 9,450. De heer Zon neveld te Haarlem hoogste inschrijver, voor 28,400. St. Barbar»verocp-igiug. Gisteravond hield de St, Baibaravereeniging hare jaarvergadering. Na >p«iing door de voorzitter en lezing der notu len deelt de penningmeester rekening en ver antwoording van zijn financieel beheer. Hieruit bleek dat de inkomsten hadden bedragen 1160.89 en de uilgaven f 102,59 zoodal de balans een ypordeeiig saldo aanwees- van f 58.30. De be- tcheiden zullen worden nagezien door de hee- ren W, Broekhof en W.. Wijsman. Viermaal had de vereeniging in het laatste boekjaar haren droeven plicht moeten vervullen. De aftredende bestuursleden de heeren A. 1-1. Schram», F. P. Kerkvliet, Jac. v. d. Hulst en M. v d. Eist werden bij enkele c-ahdidaatstelling als zooda nig herkozen. j Tegemoetkoming van geleden schade. Tengevolge van den hevigen storm op den laatsten dag van September in het vorige jaar, viel een boom, staande Kleine Houtweg- hoek Paviljoenslaau, op den voedingsdraad van do Electrische tram, die daardoor af knapte. Juist kwam de knecht van den stal houder Ei Joh. Korthals, stalhouder wonen de KL Houtweg no. 6, met een vigelante aan rijden. Het paard stapte op den draad en viel dood neer. Het paard was niet verzekerd en dus leed Je heer K. een groot- geldelijk ver lies dóór het ongeval. De heer K. vraagt te gemoetkoming in de geleden schade. i JL5. en- W. meenen, na ingewonnen adviezen, dat er geen aanleiding is voor schadevergoe ding eü stellen dientengevolge voor het ;ver- ïoek Vaiï de hand te wijzén'. „SAMUEL PICKWICK" De „Pickwick Papers'.' is een populair boek. Wie het nog niet wist, zou het kunnen 1-eeren uit de stampvolle zaal, die gisterenavond de klucht van Chris pijn, welke uit Dickens' mees terwerk is „getrokken", in onzen schouwburg met aandacht en prettige belangstelling volgde. Al die figuren, die we zoo goed kennen uit de romantische en kluchtige avonturen van den heer Pickwick, zagen we daar nu voor ons in levenden lijve I En.... ze waren het ook warempel: l'ickwiek-zelf, 'n copie van de be kende oorspronkelijke illustraties uit het boek, met. z'n bril, z'n slobkousen en z'n „zonderlinge sluipaebtige houding"; bij sommige gelegenhe- -als hij aan 't boksen -.wil gaan, niet z'n pijp _en z'n tob met kaoopen-j.ii jfaa-dé Vos had er een pracht-creatie van gemaakt J Vooral In het laatste bedrijf, de rechtszaal-scène, was z'n houding en gebaar uniek; Dan was er Sam Weller, prigineel-brutaal en goedmoedig, de oude Weller, een heerlijké uitbeelding van Schulze, juffrouw Bardell was er, als van de plaatjes weggeloopen (mevr. Kleij) en dé malle tante Rachel (mevr. Chris je Poolman), dei „oude prij", nog véél maller dan we haar kennen' uit het boek, met heur haar, dat wat „dun" wordt en haar gietertje in het prieeltje j Daar was zoowaar de „dikke jongen", en Mary, het aar dige kamermeisje, daar waren Dodson en Fogg iri hoogsteigen persoon, prachtfiguren van Teune en Laurentius, en ja, wie warén er al niet meer 1 Juist die vertootting Van al" die kostelijke'fi guren in levenden lijve, dat was het aardigste van al. Dat neemt niet weg dat sommigen ervan tegenvielen. Och, bij het lezen en herlezen, van „Piekwick-Papers" heb-je je langzamerhand in den geest een vaste voorstelling gemaakt van al die figuren en karakters, en als b.v. "Winkle en Stockwall, Wardle en Parker en nog een paar niet beantwoordden aan die denkbeeldige voor stelling, dan is het waarschijnlijk alleen te wij ten-aan het'feit, dat we een andere opvatting dan de artiesten hadden van deze persoonlijk heden." Wat het stuk van Chrispijn zelf betreft, het is een klucht, en als zoodanig ook te be schouwen. Natuurlijk beeft de schrijver uit de 'ondcrd en een avonturen van Pickwick er maar een paar uitgekozenhet próces-Bardell, het avontuur Tupman-RacheDWinkle, de recht an -scene, en ie alle zijn doorspekt met „aanhalingen mt don roman, als we het zoo noemen mogen, en gecomprimeerd (voor 't too- neel-gemak) in één plaats en op één tijd, wat natuurlijk aan de aardigheid en grappigheid af- Sreuk doet, maar dat kan niet wel anders! Misschien ware er critiek te oefenen op de keuze der „tafereelen" die de heer Chrispijn uit Pick wick's avonturen heeft voor den dag gehaald: er zijn aardiger en fijner scènes onder dan die welke we zagen, doch ook dit is een per soonlijke appreciatie ten slotte. Als geheel was het stuk aardig en, viel hét «eer in den smaak, waartoe de aankleèding ze ker v©el bijdroeg! Tpch,Dora", uit „Little Mim Dor rit" getrokken, is als tooneelstuk beter geslaagd dan „Pickwiek". Naar wi' ÜE W°GNUMMERS. ontging de bekende zangver- geven op Woen^^ Wognum een con- certTfw.1 der Soe Ver^„? ebruarl in de °°n- vereenigmg. ela'agekast van den wint i heer A. de L., kapper en handelaar in aan den Wagenweg, zijn derlienlmkiesC postzegels Weggenomen. gebruik ie f Zitting ked«n.) Aanslag op Rijksveldwachter# te Deiinrbroek. Heuenmorgen werd alhr.r behandeld de zaak- lagen de Ce!..", v. u. K, Aan K. 9en J. A. v. d. K. werd ten laste gelegd dat zij op 5 November 1911 te Bennebroek met het voornemen te zamen opzettelijk den in surveillance zijnden gem. veldw. Taeke Bosch van het leven te berooven, althans aan dezen op zettelijk zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, daartoe B. voornoemd achterover op een ijzeren hek hebben geduwd, waardoor B. achterover half op zijn rug en zijde over het hek kwam te hangen en vervolgens onder het uitroepen van woorden als „slaat hem dood, maak hem af," opzettelijk B. met alle kracht tegen het lichaam hebben geslagen, Hebbende het voornemen van beklaagden zich door een begin van uitvoering geopenbaard en zijnde de uitvoering niet vol tooid ten gevolge van de van hun wil onafhan kelijke omstandigheden, dat Bosch werd ontzet door de heeren Simon Daniël Kohier en Hendrik van der Eist, die verdere feitelijkheden tegen Bosch beletten, althans dat zij öp tijd en plaats te zamen en in vereeniging dén rijksveldwachter Taeke Bosch hebben mishandeld, door opzettelijk dezen met alle krachten tegen 't lichaam te slaan en pijnlijk te treffen, wat betreft alle beklaagden: dat zij op 6 November 1911 te Bennebroek zich met geweld met vereenigde krachten heb ben verzet tegen Taeke Bosch en de ónbez. rijks- veldws. J. K. Grootveld en H. Broekhof,, die Klaas Jan van de Kamp óp den openbaren weg aantreffende in staat van dronkenschap de orde verstorende, dezen hadden vastgegrepen en aan gehouden ter tijdelijke in bewaring stelling in een voor dronken lieden bestemd lokaal en daar na.'ter voorgeleiding aan den heer burgemeester, hulp-officier van justitie te Bennebroek, be klaagde sub 1 en 2 .door opzettelijk gemelde ambtenaren te slaan en te trappen, bekl. sub 3 door opzettelijk gemelden ambtenaar Boseh bij den keel te grijpen,: hem op den grond te wer pen, boven op hem te gaan liggen en hem op het/hoofd .te slaan, door alle welke'feitelijkheden Bosch voornoemd twee bloedigewondjes'aan zijn vingers heeft bekomen, Van Grootveld voornoemd een ontvelling aan het linkéxbeén heeft bekomen en Broekhof voornoemd, ;krab- wonden aan linkerwang en - hand heeft gékre- geu. - - Als verdedigers traden op Mr. Stheeman en Mr, Willekes Mac Donald. K. J. én J, A. v. d. K. zijn gedetineerd in het Huis van Bewaring. Op de publieke tribune was veel -belangstel ling voor de behandeling van deze zaak. Allereerst werd gehoord de rijksveldwachter B., die in hoofdzaak beweerde, wat in de dag vaarding was ten laste gelegd. Verschillende ma jen heeft KL J. v ,d. K. den veldwachter B. bedreigd: „wacht maar," zeide hij,'„binnenkort komt Al; (zijn broer) tehuis, dan ztillén wjj wel verder zien." De veldwachter B. had de beklaag den meermalen aangehouden en bekeurd wegens dronkenschap. Het O. eisclito wegens poging tot dood slag, subs, zëer zware mishandeling, tégen- K. J. v. d. K. 3 jaar gevangenisstraf, tegen J, A. v. d. K, één jaar en tegen J. v. d. K. één maand ge- UITSPRAKEN, - 'werden de navolgende uitspraken gedaan: rvinii Miwielherstaller te Bloemendaal, znnfwtüe' J\ 8 boete of 14 dagen; J. 13, loeP' J® Haarlemmermeer, zaakbe- schadigmg, 5 boete of 1 week tuchtschool; W. A. van L., los werkman en Th V G tuinder, beiden te Beverwijk, diefstal, de le 10 dagen gev.straf, de 2de 3 boete of 1 week tuchtschool; R. S„ bakker te Schoten, bedrie- gelijke bankbreuk, vrijgesproken; C. A., ar beider te Vèlsen, diefstal, 6 maanden gev. straf met aftrek der preventieve hechtenis; M. T. koopman te Velsen, heling, 3 jaar gev. straf; C. K., los werkman en P. v. d. W., scboenmakér, beide zwervende, verduistering, 1 er 3 maanden gev.straf, met 'aftrek der di3 ÜVwhechtenisi JA dfe W" kantoorbe diende te Koog aan de Zaan, verduistering, 3 weken gev.strafu J. B., zonder beroep te Krommenie, opzettelijke vernieling 10 boete ef 1 week heehtenis; E, S., koopman'te Amsterdam,- diefstal, 10 boete of 10 dagen hechtenis; S. B., koopman te Westzaan, ap pèl rijden met honden, die niet voorzien' -wa ren van muilkortf, 0.50boete of 1 dag hechtenis; P., van D., arbeider te Haarlem mermeer, zaakbesehadiging, 4 boete of 4 dagen hechtenis; P. B. van der B., landbou wer te Haarlemmermeer, mishandeling, 75 boete of 30 dagen hechtenis; J; K. en F. C. arbeiders te Haarlemmermeer, zaakbesehadi ging, ieder 2 maanden gev.straf; J. N fa brieksarheider te Velsen, diefstal, 3 weken gev.straf; J. J. S., arbeider te IJmuiden, dief- st^l, 10 dagen; gev.straf; P. L<, baggerman te Zanndam, eenv. beleediging, vrijgesproken; J. K., fabrieksarbeider te Krommenie, 10 boete of 10- dagen hechtenis; J. L. van E„ tuindersknecht te Wijk aan Zee en Duin, diefsta!, 3 boete of :3 dagen beeh.tenis; H; O., koopman te Zaandam, diefstal, 2 maan den gev.straf; Tb. E. van S., los werkman te vetsen, brand stichting, 5 jaar gev.straf; P. Notitie van pereeelen, welkeverkocht zul len worden in het Verkooplokaal „De Gou den Leeuw', alhier, op Zaterdag 27 Januari 1912, des avonds ten 5 ure. Notaris B. E. C. SEIGNETTE. Nos. 15. Vijf én bloe gebouwde heeren huizen en erven met tuinen aan de oostzijde van den Koninginneweg met uitgang aan de Lakenkpoperstiaat dooreen gedeeltelijk hij élk perceel behöorénde poort, als: No. 1. Get. no. 5; aio. 2, get. no. J; nó. 3, get. no. 9; no. 4, get. no. 31; no. 5, get. no. 13. De'pefeèëlen no. 1 tot; en met 5 gecombineerd. Nqs,.G- 7. Twee aaneengebouwdè buizen on ^r.v/'d ''iet tuinen te Schoteii, aan de oost zijde van de Javéstiaat; als:' No. 6, get. ho. ob'; n?.- 7, gpt.. no. 52. De pérceelen 6 én 7 ge' eiiinbinéerd. haast elkander' gelegen Woonhuizen --'mét érveri en tüinén, aan dén Nieuwenweg te Zuid-Schalkwijk, gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude, als: No. 8, get. C 82; no. 9, get. C 81; no. 10, get. C 80; no. 11, get. C 79. De pereeelen nos. 8 tot en met 11 gecombineerd. Notaris P. F. DE BORDES. No. 12. Een pakhuis en erf aan den Paar- densteeg. Get. no. 6. No. 13. Een winkel- en woonhuis met erf en plaatsje aan de Gierstraat. Get. no. 49. No. 14. Een winkelhuis met erf en plaatsje, aan de Ged. Oude Gracht. Get. no. 106. No. 15. Een groot pakhuis met 2 zolders aan het Groot Heiligland. Get. no, 5. No. 16. Een pakhuis met één zolder naast perceel no. 15 aan bet Groot Heiligland. Get. no. 3. No. 17. Een pakhuis met 2 zolders en plaatsje naast percei no. 16 aan het Groot Heiligland. Get. no. 1 a. De pereeelen nos. 15,16 en 17 gecombineerd. In opdracht van den Notaris S. VAN DER BURG te Makkum, door Notaris W. VEEN- STRA te Oude-Wetering. No. 18. Een heeren huis en erve met f lin ken tuin aan dó westzijde van het Plein, met zijuitgang naar den Raamsingel. Get. no. 6. Notaris J. A. WILKENS. No. 19. Een huis en erf aan het 1 :in Hei ligland. Get. no. 77. No. 20. Een huis, erf en tuin aan de Am sterdamstraat. Get. no. 31. Notaris J. KOOLHOVEN. No. 21. Een heerenhuis en erve met tuin aan de zuidzijde-van de Ged.-Oude Gracht, nabij de Groéte Houtstraat. Get. no. 86. No. 22. Een huis en erf aan de Beeksteeg. Get. no. 5. No. 23. Een huis en erf aan de Scheepma- kersdijk-Get. no. .41. Notaris P. F. DE BORDES. Een huis en erve met open plaats aan de westzijde van ae Jan Nieuwenhuizenstraat. Get. No. 2. No. 25. Een huis èh erf en plaatsje aan de Gortesteeg. Get. no. li. ■^°i' -;i'-TPen buis mét erf en opèn plaats aaxT i Kerksplein. Get. No. 14. No. 27. Ken huis met erf en plaatsje aan de Lange Raamstraat. Get. No. 20. O. L. VROUW TER NOOD TE HEILO. Het Bisschoppelijk comité ter verlevendiging der devotie tot O. L. Vrouw te Nood en lot wederopbouw Barer Kapel, hëeft in December tweemaal in de pastorie 'te Hello vergaderd. Drie teekeningen voor een Mariapark, aldaar aan te leggen, waren 'ingekomen en wérden in de vergadering besproken. Het plan van den heer Hoek, deskundig op zichter van de Alkniaarsche plantsoenen en bos- schen, was ter uitvoering gekozen an de heer Hoek kwam mondeling zijne plannen nader be spreken.. In vorige eeuwen bezochten de bedevaartgan gers van Gapellé soet ook den bijgelegen Kruis berg. In Tiet MariaparkZal nu weer èeri Kruis berg worden aangelegd. Rondom dien Kruisberg zullen dé veertien Kruiswegstaties, met onder- lingen afstand van 27 M. worden geplaatst. Op een dér pleinen van dat - Mariapark zal het co mité, als proef een - Voor 'twee maanden ge huurde tent doen opsïo.an, waarin Huizend per sonen behoorlijk godsdiensloefenirtgién kunnen houden. De genadekapel1 kanslechts een paar honderdzitplaatsen ëu 'bovendien nog een paar honderd staanplaatsen verschaffen. Vóór zèbr groóte procesisies is deze' dus te klein, en voor reizigers, die van verre komen, is eené staan plaats niet voldoende. De grootere processies kunnen, dan een dag vail die twee maanden voor hunne bedevaarten kiezen. aanleg wordtAdus groot opgevat en later, als de aangrenzende terreinen van den heer II. te Alkmaar, er bijgetrokken worden, waarop uit zicht bestaat, is die öorSpronkelijk rceds te aanleg, nog voor uitbreiding vatbaar-. In het jaar 1911 kwamen van elders, in 36 processies, ter véreeruig van o. L. Vrouw tér Nood, 9250 pelgrims, begeleid door 122 priesters. Pastoor "Wilh. Joh. van Hoofi' f. Hedennacht is na een langdurig lijden en na voorzien té zijn van de II. H. Sacramenten der 'Stervenden, overleden de Zeer Eerw. Heer Willi. Joh. van Hooff, pastoor té Nootdorp." Z.Eerw. was geboren te Alfen in het jaar 1854; hij werd priester gewijd den 15en Augus tus 1878. Sinds Maart 1904 was Z.Eerw. pas- toor te Nootdorp. Benoemingen. Z. D, H. de bisschop van Breda heeft he- noemd tot pastoor te Groot Zund-ert den Zeer Éerw. heer Pr. Plas3C'laei't) tot pastoor te Zuid- dorpe den WelEerw. heer A. Vreugde, tot kape laan te Breda (H. Hart), den WelEerw. heer A. Fruijtier, tot kaPelaani te Graanw den Wel Eerw. heer J. V. d. Broek, priester van het Seminarie. Onderscheiding. De ZeerEerW. heer F. Lambermont, pastoor1 van Appeltern, is benoemd tot eere-kaijierheer van Z. H. den I'aus. mariaanscii CONGRES. Het hoofdeomité van' 11—15 Aug. te Maastricht te houden Mariaaijseh Congres is als volgt aan gesteld: Voorzitter Mgr. dir. Mentén, déken tér stad; vice-voorzitlei' H- Joosten, deken van Sinf- Martirfüs-; J. Jacobs, pastoót van O. L. V."J. Wouters pastoor van bmt Servadus; J. Sóuren, pastoor van St, Lamberms; Th. Beukers, réc- tor der Jesuiétèn; pater G. Bianchie, gardiaan der Mmdei*broe3érSJ. Crónté, griffier van de Staten,penningmeesterLifix, Ch. Hólhnan, Ern. Ho'lmann, Ëug. Hustinx, J. Jacobs, L. Keulier J. Schaepkens van Riempst, L. Verwxist'en R Doppler, allen Maastricht. DE „KATHOLIEKE ILLUSTRATIE" van deze week bevat de volgende: I. PLATEN: Mgr. A. P. Hopmans, vicaris- generaal van het bisdom Breda. Do nieuwe preekstoel in de parochiekerk te, Culembo.rg, Uit het vaderland van prins Hendrik (3). Krikjes uit Geut (3). Traïoi met den Ortler, naar ,de seliilderij van E- T. Compton. Naar verre landen, naar de schilderij van L. Haa- land. Hoogeer-w. Hepr L- H. Mulder f. De korte ijsvreugde der vorige week (3). Van het oorlogsterrein in Tripoli. II. TEKST: Sneeuwzicht, door fr. Mar- tialis Vreeswijk O. F. M. Vurige kolen, door G. #m 'tSloe door Gomarius Mes (vervolg). Het vaderland van Prins Hendrik. Brugge en Gent (verv.) Levensernst, door J. v. Merle. Mgr. A. P. Hopmans. Bij de Platen. Groot vaders wensch. De Rozenkrans, door Ravo (vervolg). Inhoudsopgave. DE HEMELSCIIE ALTAARWACHT. Voor een stampvolle Diligentia-zaal te Alk maar hebben een aantal Leidsche dames, onder leiding van mejuffrouw Harry van der Harst, met groot succes opgevoerd een zeg- en zangspel voor Zeven Engefen „De Hemefsche Altaarwacht" van kapelaan W. Smul ders (muziek van Ant Hanssen, priester). De hoofdrol van den aartsengel Michaël werd door méj. Van der Harst vervuld, die op talentvolle wijze het schooné en stichtelijke van dit zeg en zangspet heeft doen uitkomen. Na de pauze huldigde mr. Kraakman in een zinrijke rede d.e verdiensten van mej. Van der Harst en schonk haar een fraai bloemstuk, ter wijl hij haar leerlingen ieder ter herinnering een allium met stadsgezichten aanbood. In het tweede gedeelte van den avond droeg mej. Van der Harst dr. Houtens Beatrys voor, en zong zij. eenige liederen van Bach, op artis tieke wijze begeleid door den heer J. Kuiper. Bij het zeggen van' „Beatrys" hebben wij zéér haar voordrachtskunst bewondeixl zij is ge vormd in de school van AUda Tartaud en bij het zingen van Bach's Liederen kwamen wij on der de bekoring van haar fraai altgeluid. MONUMENT P. LOUWERSE. Onder veel belangstelling werd te Souburg (WaJchèren) liet monument onthuld van wijlen de bekenden kind rschrijver P. Louwerse, aldaar geb. 23 Jan. 1840. Vooraf waren de kinderen van alle scholen feestelijk onthaald. Te 1.2S kwam het Nationaal Comité te Souburg a;aii en ging dat comité niet het So-uburgsch comité, de muziek gezelschappen enz. In optocht naar het Gemeen tehuis. Overal' wapperde dé driekleur. Ten raadhuize aangekomen, werd de eerewijn aangeboden en sprak de heer Buteux, burge meester der gemeente de aanwezigen toe. Daarna wérd liét monument onthuld. De winkelsluiting voor den Hoogen Raad. De zaak van de Amstèrdamscke winkel sluiting zal 6 Februari a.s. in hoogste instan- tié voor dén Hoogen Raad in behandeling komen. Brandstichting. Gisteren wees de 5dé kamer der rechtbank te Amsterdam tegen Naphtali A., koopman en kleermaker, aangeklaagd op 27 Juni van het vorige jaar zijn huis, Weesperstraat 85, in brand gestoken te hebben, door eerst de goederen in zijn magazijnen zóó opgestapeld te hebben, dat een eventueele brand gemakkelijk voortgang kon vinden en daarna de manufacturen inet benzine overgoten te hebben, zoodat een-Erand en een ontploffing volgde, waardoor gemeen gevaar voor personen en goederen fé duchten was. De behandeling dezer zaak vorderde tien zit tingen, waarin ongeveer 60 getuigen en deskün- digen werden géhoord. Mr. L. W. v. Gigch en ter. Alfred Lèvywaren als verdedigers opge treden. Het O. M., mr. Bruyn, had een gevangenis straf van vier jaar geëischt. Thans vonnis wijzende, sprak de rechtbank den bekl. vrij. Tabuteau verbetert wereldrecords. Gisteren heeft Tabuteau te Pau met een een dekker afgelegd 200 K.M. in 1 uur 54 min., 250 K.M. in 2 uur 22 min. en 300 K.M. in 2 uur 51 min. In 2 uur vloog hij 205 K.M. 287 M., in 3 uur 316 K.M. 287 M. IJMUIDEN, 25 Jan. Z,K, Geai'iiveeerd 24 Jan. Dotterel, s. Liverpool. Alchymist. s. Huil. Sophie Rietmérs, ,s. Vladivc«to;\k. 25, dito, Newp-oid! s. Nèwctistle, ETestlanld. ,s. Amble. '5o Klasse. 8e Lijst. JlOOGE PRIJKEN. No. 7585 f 50.000. Noe. 1005 14219 en 15223 ieder f 1000. Nes. 17661 en 19551 ieder f 400 Nee, .3201 6511 10537 11979 I32I4 en 18415 ieder f 200. Nos 243 415 853 1138 3431 3725 6558 7652 10226 12921 13787 en 13960 iedi fÏOO 83 895 2005 2658 3547 4159 4640 5089 5765 6223 7268 7705 810:1 8570 9259 9982 10723 11070 U896 12337 12966 U/85 14 01 14776' 15695 16364 L007 174 2 i-Bys 18/ 90 19452 0367 217 974 2099 2755 35'oï 4248 4644 5414 5823 Prijzen van f 70. 813 391 1249 1291 2183 2231 2757 2817 3697 3710 4341 44 4 4789 48:0 ■5505 6512 5874 5955 509 569 1475 1564 23^7 2334 2887 2989 8918 8955 4453 4525 694 833 3578 2899 2548 8467 3531 4041 4114 4543 4599 5571 5582 6069 6072 6505 6627 7533 7556 7878 7888 8454 8499 8804 9154 9457 9>96 10234 10486 6239 6452' 6466 7371 7401 7489 7717 7761 7853 8005 8065 8209 8 96 8688 8799 9276 9295 94.9 10117 10 33 10188 10860 10856 11346 11862 P381 11510 11644 1J9Z6 12015 12085 li158 12164 12866 12366 12508 12544 1288Ö lv 991 130. >9 13032 1 071 13216 13839 1385s I38y0 13896 14)36 14303 14367 14455 14483 14 80 14904 14160 15046 15236 15719 16747 15997 16z09 16803 164 >0 169 4 v 17030 17068 f7125 17191 17262 I7o32.1H71 17683 i7»09 18(03 18110 184 1 181 >3 lövl.l 18552 188o2 1 944 18960 19219 19281 195 8 19708 9/ 5 iy854 19876 ,0419 20422 0588 20932 I 5670 6145 6786 7604 7987 8582 9196 9437 10448 5735 6173 6817 7636 8543 9232 9971 10625 11706 11777 12277 12287 12S95 129U9 13301 13373 14698 14761 15304 15656 16339 16362 17298 17460 18184 18260 18698 18783 193U1,19327 20011 20074 NIETEN. 15 133 166 197 242 257 266 314 332 355 412 493 498 499 532 555 562 564 645 670 688 716 741 756 870 925 949 952 958 993 1008 1056 1151 1179 1214 1225 1265 1268 1290 1304 1431 1555 1586 1649 1671 1678 1780 1833 1849 1886 1992 1997 2039 2071 2098 2119 2136 2157 2205 2206 2225 2226 2330 2347 2352 2370 2389 2409 2434 2435 2481 2496 2650 2657 2721 2722 2761 2771 2785 2797 2799 2820 2823 2824 2894 2919 2997 3011 3030 3080 3103 - 3119 3211 3225 3239 3268 3279 3290 3323 3364 3393 3405 3408 3432 3442 3486 3519 3548 3595 3665 3666 3674 3703 3735 8798 3807 3854 38S6 3900 3926 4005 4015 4032 4081 4086 4092 4102 4111 4117 4141 4148 4167 4170 4173 4187 4211 4295 4318 4337 4375 4439 4474 4499 4537 4541 4542 4586 4619 4637 4646 4703 1725 4726 4737 4740 4785 4788 4796 4806 4843 '4875 4891 5001 5065 5076 5085 5115 5140 5143 5153 5180 5291 5295 5309 5330 5336 5367 5368 5406 5421 5423 5431 5441 5466 5511 5533 5549 5579 5583 5593 5601 5653 5668 5688 5700 5704 5707 5731 5755 5883 5904 5946 5954 5980 5991 6086 6112 6131 6137 6225 6325 6371 6389 6427 6467 6521 6582 6617 6688 6716 6767 6778 6792 6S00 6816 6834 6842 6937 6949 6961 4971 6958 7130 7204 7213 7256 7307 7323 7377 7403 7418 7446 7539 7548 7565 7605 7623 7640 7668 7699 7714 7727 7747 7766 7784 7798 7868 7917 7942 8040 8060 8088 8099 8106 S244 8251 8280 8303 8360 8382 8432 8445 8451 8551 8572 8600 8627 8633 8690 8710 8713 8733 8767 8815 8830 8875 8883 8938 8949 8975 9007 9030 9194 9209 9236 9294 9316 9333 9340 9366 9387 9394 9416 0419, 9445 9451 9453 9168 9513 9535 9563 9654 9742 9781 9821 9840 9843 9849 9875 9908 99?' 9939 10126 10149 10193 10214 10216 10244 10254 10255 1029& 10319 10344 10348 10376 10388 10402 16421 10426 10490 10500 10503 10514 10534 10573 10610 10644 10657 10677 10694 10703 10712 10751 10764 10770 10789 10798 10835 11041 11051 11073 11184 11202 11227 11242 11250 11292 11296 11360 11393 11397 11450 11499 11546 11570 11S08 11627 11639 11691 11707 11751 11755 11774 11789 11819 11939 11948 12073 12095 12111 12186 12247 12303 12309 12331 12333 12343 12398 12105 12455 12479 12498 12553 12592 12598 12653 12661 12673 12679 12702 12711 12712 12727 12732 12747 12785 12898 12913 12923 12982 12993 12999 13018 13020 13029 13093 13137 13170 13184 13215 13243 13310 13339 13378 13429 13434 13437 13442 13556 13532 13565 13644 13704 13708 13713 13714 13744 13765 13786 13819 13879 13912 13962 13975 13979 13983 13996 14020 14060 14078 14156 14158 14163 14245 14321 14331 14360 14374 14387 14434 14444 14470 14497 14548 14656 14659 14664 14734 14779 14877 14898 14925 14930 14933 14935 14944 14947 14978 15002 15024 15055 15063 15099 15109 15162 15181 15220 15293 15317 15361 15371 15392 15407 15422 15439 15492 15494 15524 15553 15558 15559 15563 15592 15620 15665 15674 15782 15823 15829 15839 15881 15907 15963 16006 16021 16057 16066 16123 16137 16150 16302 16312 16840 16375 16399 16423 16433 16446 16451 16510 16533 16559 16583 16585 16598 16606 16649 16676 16686 16692 f6717 16756 16784 16829 16893 16907 16913 16952 16962 16973 17032 17053 17131 17136 17160 17215 17219 17264 17271 17300 17302 17316 17371 17396 17401 17458 17511 17520 17526 17544 17551 17589 17621 17633 17640 17738 17763 17840 17876 17929 17945 17953 17984 18017 18068 18109 18178 18181 18182 18188 18204 18212 18238 18219 18279 18344 18347 18359 18361 18364 18367 18482 18507 18530 18532 18572 18616 18617. 18670 18705 18736 18748 18751 Ic3i8 18965 19023 19030 19037 19040 19050 19069 19083 19119 19157 19231 19268 19299 19304 19320 19326 19342 19384 19406 19410 19437 19448 19482 19523 19643 19647 19648 19665 19782 19832 19839 19855 19919 19924 19926 19934 19982 20065 20073 20129 2016ft 20225 20299 20377 20454 20469 20480 20493 20502 20566 20583 20655 20665 20669 20682 20702 20715 20717 20883 20888 20902 20910 ,20953 20957 5e Klasse 7e Lijst: 5080 m.z. 6080. 13Q met f 70 en' 3267 met f 70 m.z. met niet. Officieeie telegrafische opgave van het M© feorologiseh Instituut te De Bilt: Hoogste barometerstand Seydisfjord 767.2. Laagste barometerstand. Hemosand 747.6. Zwakke tot matige meest Zuidelijke wind. gedeeltelijk "bewolkt, mogelijk eenige regen; zelfde temperatuur. De temperatuur hi Haarlem: Hedenmiddag 12 uur wees de Thermometer 45 gr. F. 7 C. Laagste stand hedennacht 35 gr. F. 2 C. Hpogste stand van gisteren 44 gr. ,F. .6 Q, De barometerstand in Haarlem: Barometerstand 754. Afgelcopen nacht 755. Stand, van gisteren 765.- Neiging: Vooruitgang,; D© temperatuur en barometerstand wor den ons opgegeven door den heer Joh. Mi Schmidt, Zijlstraat, Haarlems AMSTERDAM, Donderdag 25'Januari 1912, Aardappelënpi'ijzen onveranderd. Aanvoer; 1 lading. Een weduwnaar v. m. leeft, wenscht in kennis te komen m. een weduwe of Jongedochter v. denzelfden leeft, om na .wederz. goedv. een huwelijk aan te gaan. Br. fr. lett. B. Stationsweg 46, Hillegom. Wordt gevraagd een bekwame Be» aangersnaaister. Adres Korte. Veerstraat 24—6. Worde .gevraagd een nette werkzame Jongeman, bekend met Magaiijnwei strekt tot aanbeveling. Adres Korte Veeretraat 2—4—6.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 3