«VanHoutens CACAO én vergelijk deze Zuiver Goed enGoedkoop Overal verkrijgbaar. 3 NIEUWS UIT DEN DUTSEN. met andere soorten van denzelfden pnis Het is zeker dat Ge ze dan blijft drinken.- BUITENLAND. BINNENLAND. X k: bos ƒ1,50 X.. -0.80 XK5 bus/Ö.4Ssj Xo„ .,-0,18 STADSNIEUWS. J?' 1 rv Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage. R. K. VEREENIGING VOOR VOLKSZANG. OVERZICHT. We meldden Zaterdag1, dat er weer wat nieuwe broeit in ROME. en dat de langdu rige oorlog nu zelfs de Italianen begint te vervelen. 't Is een tweede Atjeh-krijg inderdaad, en we teijn wel nieuwsgierig. Ree Italië zich ten slotte daaruit werken zal! Uit Rome wordt geseind, dat Can eva als opperbevelhebber naar Tripolis terugkeert. De Italiaanse he troepenmacht in Tripolis wordt vergroot. Men zegt, dat binnen veer tien dagen nieuwe legerafdeelingen naar het Ciorlogsterrein znl^n vertrekken! Wat zullen deze nieuwe troepen moeten deen Het verloop van 'den oorlog, zoo meldt men uit Rome als de waarschijnlijke „nieuwe kcers" heeft tot nu toe aangetoond, diat pen voortrukken naar het binnenland ontzaglijke offers, zotowel aan geld als aan manschappen, zal vragen, offers, die in geen verhouding staan met de voordeden, die be haald kunnen werden. Daarenboven heeft een aanvallende tactiek het nadeel, dat zij de krijgslustige Arabieren tof tegenstand prik kelt en het aantal vijanden slechts kan ver meerderen. De Italianen willen zich, naar het heet, daarom liever beperken uitsluitend tot de verdediging van de door hen bezette kust strook en gel00;ven, dat de Arabische stam men', die na vele weinig succesvolle aanval len langzamerhand tot rust gekomen zijn, zich ook van lieverlede wel zullen verstrooi en; Aan de operaties der Italiaansche vloot in de Middellanldsiche en R'code Zee zotu dan tevens een einde gemaakt kunnen worden. .De Egyptische en Fransebe neutraliteit staan boven allen twijfel en de Italianen behoe ven dus niet bevreesd te zijn, dat Üe Turken in Tripolis over Egypte of Tunis van am munitie voorzien worden. .Italië zou dus slechts behoeven te zorgen Voor een effecb tieve blokkade der Tripolita arische kust, om. te verhinderen, dat Turksche schepen ver sterkingen aan land zetten. Aldus moet de opinie zijh van Gaheva, en 9 e generale staf. De oorlog zou door d'ez.e tactiek, die voor Italië het groote voordeel biedt, da.t zij veel goedkooper is, nog armer aan feiten worden, Jan h ij tot nu toe was. Door op deze wijze zijn kosten te reduceereh meent Italië het juiste antwoord gewonden te hebben op de bewering d'er Porte, da.t Turkije Zonder groo te uitgaven den strijd tot in hot- oneindige kan voortzetten. Er Zou 'n toest and gesc'n ri pen worden, die Italië in staat stelt het tal men der Turksche regeering aan te zien, zen der financieel geruïneerd te worden. Van militairen kant staat men op het standpunt, dat ook de 'andere Europeesche mogendheden een tactiek, als boven ge schetst, zouden volgen, zoo zij kwamen te etaan voor een t .-est and', Zooals thans in Noord-Afrika bestaat. Een dergelijk optreden" behoeft intufiscKen, djat mogen wij gerust zeggen, geenszins een verkeerd licht te werpen bp de waarde Van de Italiaansche troepen. Wat ook de rechtvaardigheid. Van dezen oiorlcig moge betreffende Italiaiansche troe ven zelf hebben de wereld verbaasd Idoor nun moed, hull kalmte en hun „ausdauer". fWe hebben in de hierboven' geschetste uiteenzetting Van de meening der Italiaan sche regeering, hij de vermelding Vain E- gypte's „neutraliteit" een vraagteeken gte- zet....... Of dit zöndar voldoende reddn" is Ziehier een bericht uit Eolncleri „Blijkens tijding uit Cairo is onlangs weer len groot aantal officieren met aanzienlijke «dragen aan geld over Egypte naar Barka vertrokken. Ook den 8en Februari is inog een karavaan met 230 kameelen', die den weg over de "rise Siwa moet afleggen, vertrokken." *- Een „historische" dieverij. Aan den voet van de Leeuw van Waterloo staat een hotel, dat een geheel museum vaü herinneringen aan Napoleon I bevat. Eenigen tijd geleden werd in dit hotel ingebroken en werden o. m. een aantal historische merkwaardigheden ontvreemd: de sporen van Napoleon, zijn snuifdoos, een groot aantal gouden en zilve ren munten enz. Aan de politie te Brussel is het thans gelukt de twee vermoedelijke da ders, een Zwitser en een Franschman te ar resteeren. Zij hadden nog een groot aantal der gestolen voorwerpen in hun bezit. Havenarbeidersstaking in Manchester. Ter oorzake van een kwestie over het aanne men van niet hij de vakvereeniging aange sloten arbeiders zijn alle havenarbeiders te Manchester tot staking overgegaan. Het lader en lossen is gestaakt. Het verkeer staat feitelijk stil, ofschoon de staking tot nogtoe niet formeel is afgekondigd. Den sta kers is de sympathie verzekerd van ver scheidene vakvereenigingen. Men vreest, dat de,beweging zich tot andere categorieën van transportarbeiders zal uitbreiden. Frankrijk en Duitschland. De Fransche Senaat heeft Zaterdag de Fransch-Duitsche overeenkomst aangenomen met 312 tegen 42 stemmen, bij 38 onthoudingen. Graaf Aerenthal. De Weensche corres pondent van den Berliner Lokal Anzeiger verneemt uit goede bron, dat de gezondheids toestand van graaf Aerenthal hard achter- ait gaat. De doktoren vreezen, dat hij de volgende maand niet halen zal. Uit Boeda pest wordt aan de Vossische Zeitung ge seind. dat de benoeming van den Oosten- rijksch-Hongaarsehen minister van finan ciën Von Burian tot minister van buiten- landsche zaken elk oogenblik verwacht kan worden. De staking in de Borinage. De mijnwer kersstaking in België neemt groote afme tingen aan. Verschillende burgemeesters kla gen er over, dat troepen stakers de kooplie den bestelen en zich aan talrijke baldadig heden schuldig maken. Vijf revolverschoten werden er gelost door de ruiten van de wo ning van den burgemeester van Bouverie. Er komt gebrek aan levensmiddelen. Een regiment troepen te Gent staat gereed >m naar Bergen te vertrekken, en dat is noodig: ziehier eenige losse berichten: Bij het station van Frameries heeft de me nigte twee plunderaars willen ontzetten. De gendarmen schoten daarop over de hoofden heen. Te Paturages werden de soldaten, die een vrachtwagen, welke aangevallen en ge plunderd werd, wilden beschermen, ontvan gen met een hagelbui van steenen en klin kers. Verscheidene soldaten liepen kneuzingen op; één werd ernstig gewond. Te Bergen wilden 500 stakers tot plundering van een vracht wagen overgaan, daarom zijn de jagers tus- schenbeide gekomen, doeli overvleugeld wor dende, deden zij een aanval met de bajonet en schoten vervolgens. Twee stakers werden getroffen. De soldaten moesten toen vluch ten, achtervolgd door de menigte. Daarop deden zij opnieuw een aanval met de bajo net. Een vrouw werd daarbij gewond!... Haldane is in Londen teruggekeerd. Lord Joseph Lister, de bekende genees kundige, uitvinder van de anti-septische wondbehandeling, is overleden. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is de heer P. Besselaar benoemd tot burgemeester der gemeente Sas- senheim. EMMABLOEM. De spoorwegdirecties hebben afwijzend be schikt op het verzoek van de vereeniging voor personeel in dienst van de Nederland- sche spoorwegen tot, bestrijding der tuber culose om de Emmabloem op de stations te verkoopen. TWEEDE KAMER. De led ender Tweede Kamer zijn in open bare vergadering bijeengeroepen tegen Dins dag 20 dezer, des namiddags te 2 uur. »;u>T de kampioen van den Frieschen Elfsteden- wedstrjjd. Diefstal van balen cacaobonnen. Zaterdag zijn ter beschikking van den officier van jus titie gesteld een chef van een loods der „Kon. Ned. Stoombootmaatschappij" op de IJkade te Amsterdam, en twee schippers, verdacht van diefstal van eenige balen cacaoboonen. Sedert verleden week Zaterdag was er voor een waarde van f 800—900 gestolen. Verhuizing met hindernissen. Een Nijmege- naar die zich in Arnhem wil' vestigen, had een ongelukkigen verhuisdag. Hij vergezelde den voerman van den verhuiswagen en had naast dezen op den bok plaats genomen. Tusschen Nijmegen en Eist, op eenigen af stand van een bocht in den weg, schrikte het paard voor de stoomfluit van de naderende stoomtram. Dit had ten gevolge, dat de verhuis wagen met de voorwielen op de rails kwam; de voerman die van den bok was gesprongen en het paard had gegrepen, kon den wagen een eind van de rails krijgen, maar niet ver genoeg. Toen de stoomtram in volle vaart passeerde, werden de voorwielen van den wagen door de locomotief geraakt. De schok was zoo hevig, dat de Nijmegenaar die nog op den bok zat van den wagen werd geslingerd en op den grond viel, waar hij bewusteloos bleef liggen. De wagen zelf kwam achterstvoren in de sloot terecht: het paard bleef ongedeerd. Be Nijmegenaar kon na bijgebracht ie zijn per tram naar Arnhem reizen. Bet zal evenwel heel wat moeite kosten om den wagen met meu bels uit de sloot te lichten. Model raadslid. Een raadslid der gemeente Boeholtz (L.) weigerde zijn gemeentebelasting te betalen. Daarom werd eenvoudig beslag gelegd opzijn presentiegelden. —Treurig nieuws uit Artis. Artis betreurt sedert laatstleden Dinsdag het kostbaar ver lies van een zijner giraffen. Greta, de mer rie van het prachtig paar Soedan-giraffes, dat het Genootschap voor een tiental jaren van de vereeniging „Artis Fonds" ten ge schenke mocht ontvangen, is in den nacht van 5 op 6 Februari plotseling gestorven. Bij de sectie in het Zoölogisch Laboratorium werden geen ziekelijke afwijkingen in orga nen gevonden; er bestaat echter grond, dat het dier aan een hartverlamming plotseling gestorven is. Het verlies is juist nu zoo groot, daar Willy toch de giraffen-hengst reeds eenige jaren sukkelt aan een onge neeslijk gebleken atrophie van den rechter voorpoot en hierdoor ook veel schoonheid en levendigheid verloren heeft. In dubbelen zin heeft „Artis" dus tegenspoed gehad. Ongelukken. Vrijdagmiddag is de 77-jarige E. P., assistent-brugwachter uit Delfshaven, bij het dichtdraaien van de Piet Heinsbrug, tusschen het hek en de balans bekneld geraakt. De borst kas werd den armen man ingedrukt, hij overleed spoedig aan de bekomen kneuzingen. De brug is in reparatie. Doordat eenige planken missen, schijnt het evenwicht te zijn verbroken en is de brug te snel dicht gegaan Door het ijs gezakt. Een 12-jarige zoon van den landman P. de Wit te Nes (N.JH.), waagde zich gisteren op het zwakke ijs der ring- sloot. Hij zakte er door en verdronk. Brand. Zaterdagavond omstreeks 6 uur werd brand ontdekt in het perceel aan de Javastraat te 's-Gravenhage, dat ingericht wordt tot tijde lijke Raadszaal. De pijp van een brandende kachel had het behang van een zijkamer vlam doen vatten .Op verzoek van een toevallig pas- seerenden inspecteur van politie, die zich met twee agenten naar binnen begaf, werd door drie juist in een tram voorbijkomende padvinders net terrein afgezet, totdat de politie deze 'taak kom- ojvememen. Het weinig beteekenende brandje werd door de spoedig aanwezige brandweer gemakkelijk ge- bluscht met enkele emmers water. Brand. Zaterdagmiddag is te Voorscho ten door een onbekende oorzaak de timmer manswerkplaats van den heer H. Cadé met den geheelen voorraad hout en gereedschap pen totaal afgebrand. Daar een en ander slechts laag verzekerd was. lijdt de eigenaar aanzienlijke schade. VELSEN. GEMEENTEZAKEN. Adressen. De heer George Wilson, te 's Gravenhage, aannemer van het leveren en leggen der gasbuizen in deze gemeente, vraagt een pre mie voor de belangrijk vroegere oplevering van het werk. B. en W. prae-adviseeren af wijzend te beschikken. Wijl groot-kracht-verbruikers van electri- sehen stroom afzonderlijke tarieven verlan gen, verzocht de Kennemer Electriciteit Mij. speciale tarieven uitsluitend voor groot- kracht-verbruikers te mogen toestaan. Na ingewonnen advies van den gemeente-des- kundige zeggen B. en W. dat er alle reden bestaat aan het verzoek te voldoen ter be vordering der industrie en stellen den Raad voor, de grens van het stroomverbruik op 8000 kilowatturen te bepalen. Door W. Kleiman is ingediend een ge wijzigd plan tot verbouwing van een per ceel aan de Breesaapstraat. Na ingewonnen advies van de gezond heidscommissie adviseeren B. en W. afwij zend te beschikken op liet verzoek van adres sant om volgens dit plan te verbouwen. Werkkrachten uit leden van „Vooruitgang". B. en W. verklaren zich bereid rekening te houden pet het verzoek van het bestuur der vereeniging „Vooruitgang" om zoo mo gelijk werklooze leden van de vereeniging „Vooruitgang" in dienst te nemen bij voor komende gelegenheden. Onbewoonbaar. Voorgesteld wordt door B. en W. eenige perceelen aan den Engelmundsweg alhier, onbewoonbaar te verklaren. Afkondiging verordeningen. Door B. en W. wordt voorgesteld de af kondiging der plaatselijke verordeningen en aankondigingen der gemeente te doen plaats hebben door aanplakking op de vanwege de gemeente gestelde borden te IJmuiden, Vel- seroord, Velsen, Wijkeroog, Holland op zijn Smalst, Driehuis, Santpoort en Jan Gijsen- vaart. Wijziging melkverordening*. B. en W. stellen voor een wijziging van art. 2 der melkverordening, zoodat verboden wordt melk te verkoopen of voor zuivelbe reiding te gebruiken, die c. niet voldoet aan eiscben in artikel 9 voor volle melk gesteld, tenzij de verkoop geschiedt onder den naam van afgeroomde melk, karnemelk; d. die niet voldoet aan de eischen in art. 9 voor afgeroomde melk gesteld, indien zij onder den naam van afgeroomde melk of voor karnemelk indien zij onder den naam van karnemelk wordt verkocht. Dienstjaren politie-beambten en adjunct-commiezen. B. en W. stellen den Raad voor te beslui ten, dat bij benoeming van een agent van politie tot veldwachter of van een veldwach ter tot agent van politie en hij de benoeming van een adjunct-commies tot dezelfde be trekking bij een anderen tak van dienst me- degeteld worden de dienstjaren in de ge noemde vorige betrekking doorgebracht, bij de berekening van hunne bezoldiging. IJMUIDEN. (temeenferaadsiverkie«ing, Door de Vrijzinnig Democratische Kiesvereeniging alhier is besloten in de vacature Brok te steunen den voorloopi- gen candidaat van Velseroord, den heer H. Voe ren. BEVERWIJK, „Amicitia". Gisterenavond gaf de bekende tooneelvereeniging „Amicitia" bare jaarlijk- sche uitvoering ten bate van het St. Joseph- gesticht. De opkomst was vrij goed. Ongetwijfeld heeft ieder genoten van het mooie samenspel en de goede vertolking der rollen. Ook de zang liet niet te wensehen over, wat niet te verwonderen is, daar onze zangers-tooneelisten zich weer beschikbaar hadden gesteld, terwijl de „specialiteiten" van Amicitia hun ouden roem handhaafden. Ook de inhoud der stukjes viel in den smaak van het publiek, zoodat alles samen werkte, om den bezoekers den avond zoo gezellig mogelijk te maken en St. Joseph een aardig buitenkansje te bezorgen. UITGEEST. Ned. R. K. Volksbond. Bovenstaand© afdee- lin-g vierde op Zondag 4, Dinsdag 6 en Zondag 11 Februari haar Jaarfeesten. De president opende de bijeenkomst van gisterenavond met een hartelijk woord v:an welkom aan allen, vooral aan d'e Eer waarde Heeren Geestelijken, die ook de feesten met hun tegenwoordigheid vereer den. Hij deelde mede dat de Spaarbank op Zon dag 18 Februari voor het eerst zitting zal hou den ma de Hoogmis. Vervolgens werd't Bondslied aangeheven, wiaarna de Tooneelvereeniging St. Joachim het feest opende met „De twee Avia- teurs", komisch duet. Om heel het prachtige programma na te gaan en de verschillende num mers op te noemen, zou te vct gaan, doch een. bijzondeï woord van lof is zeker wel op zijn plaats voor de vertolking van het blijspel „Wie ben ik in drie bedrijven. De Voorzitter bracht een woord van dank aan allen die deze avonden hadden opgeluisterd en hij hoopte dat de leden nog meermalen mochten genieten van uitvoeringen der tooneelvereen. St. Joachim en hij sloot hierna deze genoege- lijke avonden met een woord van aanbeveling voor het busje van „Hulp in Nood". BLOEMENDAAL. Gevonden en verloren voorwerpen- Gevon den en terug te bekomen: een koperen bel, een hoornen schoenen trekker; een lorgnet; een ceintuur en een kaart van de IJsclub, al les aan den politiepost te Bloemendaal. Een koperen huissleutel hij P. van Nobe- len, Korte Kleverlaan 5; een rozenkrans bij Houtgraaff, Kleverlaan 6; een onderstuk van een rijwiellantaarn, aan het bureau van po litie te Overveen; een schakelarmband bij W. Kol aan de Houtvaart te Overveen. Verloren: roode pluim en een koperen bel; een handschoentje; een roode pluim; een pluim; een granaten armbandje; een Frie- sche schaats en een zware mof. Weggeloopen; een hondje (beverkleur.) Is aankomen loopen een keeshondje (wit met roodbruine vlekken). ZAND VOORT. Gemeenteraad. Morgenavond balf acht zal de Raad in openbare vergadering bijeenko- men. De agenda vermeldt: Ingekomen stukken en mededeelingen; be noeming lid Burgerl. Armbestuur; aankoop grond ten dienste der waterleiding; overeen komst in zake waterleiding; verkoop grond; benoeming directeur waterleiding; benoe ming onder-opzichter. Waterleiding. Door B. en W. zal aan den Raad worden voorgesteld ten dienste van het pompstation met machinistwoning ten behoeve der waterleiding alhier van mevr. H. J. E. Enschedé geboren Van Len- nep, wonende te Haarlem, aan te koopen ongeveer 1800 cA. grond, gelegen aan den Zandvoortschen straatweg bij den grens de zer gemeente en Bloemendaal, tegen den prijs van 2.per cA. Inschrijving. Voor de inschrijving ten behoeve van. cle waterleiding waren 19 biljetten ingeko men. De inschrijving was verdeeld in: a. het leveren van gegoten ijzeren buizen en hulpstuk ken, b. het leveren van afsluiters, brandkraneii enz., c. het voegen, persen, transpoxteeren en leggen of opstellen daaxvan met bijbehoorende werken. Het laagst was ingeschreven voor a b en c door W. Vreijenhoek, te Rotterdam, voor 90,440.—. Veiling. Zaterdagmiddag wérd ten overstaan van notaris Koolhoven uit Haarlem in Hotel Driehuizen geveild een woonhuis staande aan het Kerk pad alhier. Kooper werd de heer P. Bakkenhoven, voor 2600. HEEMSTEDE. GEMEENTEZAKEN. Instruetie voor den concierge van het Raadhuis. Voorgesteld wordt een instructie voor den cöncierge van het Raadhuis, alhier. Wijziging verordening O.L.S. Door B. en W. worden eenige wijzigingen voorgesteld in de ontwerp-verordening voor de openbare lagere school en voor het onder wijzend personeel alhier. Jaarfeest Maria-Vereeniging. Een zeer groot getal belangstellenden vierde gisteren avond met de leden der Maria-Vereeniging haar jaarfeest mede. Nadat de adviseur met een toepasselijk woord de feestelijke hijeen- komst geopend had, werd als nummer een van het programma „Het huwelijk van den drinker" opgevoerd. Zeer goed samenspel was hierbij te zien en het geheel kwam goed tot zijn recht. Als hoofdpunt van den avond kwam hierna „De Hemelsche Altaarwaeht" aan den beurt. Was het spel in een vorig nummer goed, hiervan zeggen we niet te veel als we het onberispelijk noemen. Zoowel wat het spreken als zingen betreft, werd dit lang niet gemakkelijk stuk keurig uitge voerd. Het is hier zeker de plaats de leidsters zoowel als Ineemsters een woord van hulde breng;-: Verder werd d avond Aangevuld door een paar alleraardigste. 'bijspelen welke, de her haaldelijke bijvalsbetuigingen bewezen bet, zeer in den geest van het publiek vielen. Hij de heeren C. Pre; de. pianist, W. v. ongeren en L. v. d. Weiden violisten was ook het mu zikale gedeelte in uitstekende hanuen. Het geheel bad een gezellig verloop. mr ï.FOOM H. Familie. Met het oog op de ambachts lieden, die tot des avonds 7 uur arbeiden, is voorloopig besloten de bijeenkomsten der Congregatie te houden van balf acht tot half negen, 't Aantal opgegeven leden bedraagt reeds 164. SASSENHEIM. De nieuwe burgemeester. Bij Kon. besluit van 9 dezer is de heer P. Besselaar benoemd tot burgemeester dezer gemeente. HOOFDDORP. Concours Hippique. Het jaarlijksch con- cours-hippique, georganiseerd door de ver eeniging Vooruit, is thans voor 1912 defini tief vastgesteld op 16 Juli alhier. BURGERLIJKE STAND. ZANDVOORT. Geboren: D. van M. Keur Kerkman. D. van E. KoperKeur. D. van J. P. Keurvan der Kodde. TJITGDEST. Geboren. Z. van J. Rol en M. A, de Vries. Z. v>an V. E. Streacher en M. A. Ger ritsen. OverledenGerrit Vlieling, z. van J. Vlieling en M. O. Zwaart. ALKMAAR. Geboren: z. van Pieter Kos ter en A. C. de Wit. Overleden: A. J. M. Keijsper, 68 jaar. VELSEN. Geboren: d. van E. Eikelen boomBrussen. z. van M. de Febervan Leeuwen. d. van M. de HaasBuis. z, van C. Koomen—Wiegen. z. van G. Post— Kok. d. van J. J. Bok—v. Bork. z. van M. de Graaf—Kneppers. Ondertrouwd: J. Schollee en M. Bor. B. Mooijen en M. Back. J. Vrolijk en J. de Best, Overleden: A. Kruiswijk, 6 dagen. T, Kat, 74 jaar, eebtg. van C. Kuijt. A. de Kuiter, 65 jaar, echtg. van J. Tijmes. M. G. Flos, 58 jaar, wed. van I. Israëls. VOORHOUT. Geboren: d. van C. Slobbe en C. van den Nieuwendijk. d. van L. P. Zonneveld en A. M. Steenvoorden. z. van J. Groenen en G. van der Kwast. z. van A. Verbree en M. C. Lelieveld. Ondertrouwd: J. van Kesteren en A. M. van Dorp. II. L. den Haan, wedn. van M. van der Bent, en A. M. van Duivenbode. BEVERWIJK. Geboren: z. van M. H. Koopmans—Roos. PERSONALIA. Mevrouw E. Simons van der Aa, van hier, is tot penningmeesteres gekozen in het hoofd bestuur van den Nederlandschen Bond voor Ziekenverpleging. DE „HALSEN". De heer Waterschoot v. d. Gracht heeft in de Eerste Kamer de aandacht der Regeering gevestigd op de groote kunstschatten van ons Stedelijk Museum. De Minister van Binnenl. Zaken heeft hierop geantwoord,„dat een mogelijk Staats onderzoek zal worden ingesteld. Ook in het buitenland stijgt de roem der „Halsen" in groote mate. Zoo gaf de Parij- sche „Figaro" onlangs een uitvoerige be- schouwing, waarin het hooge meesterschap van Frans Hals uitvoerig werd aangetooud. G. v. K. De statuten voor de plaatselijke afdeeling der R- K. Vereeniging voor Volkszang alhier zijn door Mgr. den Bisschop van Haarlem goed- gekeurd. Tot Geestelijk Adviseur is aangesteld i de WelEerw. heer Kapelaan S. A. de Boer, 1 alhier. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 9 Febr. z. van J. Cas ien—Zeg- wanrd. d. van E. J. W. E. Meijer—Werner. - z. van E. Bouma— de Vos. 8 Febr. z. van C. P. LuijfScboonderbeek. 10 Febr. d. van \V. M. C. Boerboom— Kor: enhoevcn. Overleden: 9 Februari. L. P. Nobels, 54 j., K rei ages i raat. J. G., 5 m. d. van G. var AkkooTeijlersiraat. 8 Febr. F. Kwakcrnaak —de .Tongh, 79 j., Koudenhorn. 10 Febr. O Bo by ra venToor, 72 Hoogstraat

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2