DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. ■St 4B0 300 £7=-- 150 "S-" 100 r= 60 - - STADSNIEUWS. K ERKNIEUWS Kinderhuis vest 29-30-33, Haarlem EERSTE BLAD. Aan onze Lezers. AGENDA. RIJ O AG 23 FEBRUARI 1912. 36ste Jaar-gang Mo 7764 Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. Alle betalende ebonnés op dit blad, die in het bezit eener verzekeringspolis sfln, zijn volgens de bepalingen op de pollsaen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voort De nitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij Ocean" Bijkantoor voor Haarlem de N3<feri.ind3cha Credletbanb Nieuwe dracht li Dit nummer bestaat uit twee bladen. Ons Geïllustreerd Zondagsblad. Haarlemsehe Alledagjes No 499. Een oorzaak Hffi HMBLEMSCHE COURUT ABONNSMKNTSPRUat Par maandos voor Hwieat 3,8» Voo» de plaatsen, waar een agent ie gevestigd (kom der gemeente) 1,85 Voor de overige plaatse* ia Nederland franoo per post UO AisonderUjke ntunmara d,08 PRIJS DER ADVERTENTIE!*: Van 1—6 regels 60 cent (oontant 50 oent) Iedere regel meer 10 oent Buiten Haarlem en de Agentschappen 16 oent per regeL (Buitenland £0 oent Beo lames dubbel tarief .Dienstaanbiedingen 25 oent (6 regels), driemaal voor 50 oent (i oontant.) 1000 vrerk»*. één wijsvinger. 15 GULDEN bg verlies van - één anderen vinger. verzoeken onze lezers in Haarlem en omstreken, zooveel mogelijk te willen bevor deren dat advertentiën van verkoopingen, vei lingen, boelhuizen enz. zooveel mogelijk ook in de Nieuwe Haarlemsclie Courant geplaatst worden. Wanneer men dat aan H.H. Notarissen en Makelaars in overweging geeft, zullen zij met het oog op de zeer groote verspreiding van ons blad, stellig niet vergeten deze advertentiën óók in de Nieuwe Haarlemsehe Courant te plaatsen. Wij betuigen bij voorbaat onzen dank aan allen die ons in deze richting met hun invloed steunen. DE DIRECTEUR. Het Geïllustreerd Zondagsblad van deze week bevat de volgende PLATENR .K. Voetbalver. „Concordia". En- gelsche ministers. Het schip der toekomst. Kerk te Rassum. Een muurschildering. Een jubilee- rende kerk. Fransch enthousiasme tegen Italië. Kerk en St. Jozefsgesticht te Nootdorp. De nieuwe Rijksluinbnuw-winlerschool te Lisse (vijf foto's). Begrafenis van Mgr. Brouwers. „Van een blond Keizerskind". Het raadsvergaderingsgebouw in den Haag. "Feestviering in het R.K. Weeshuis te Haarlem. Een eerste steenlegging. Het pas- toorsfeest te Overveen. TEKST: Roomsche sportvereenigingen. De nieuwe R.K. kerk en pastorie te Rossum. De erf genaam van een troon (vervolg). De vogelver schrikker (slot). Een dochter der heide (vervolg). De schoonmaakster. Voor onze Jongens en Meis jes. Zaterdag 24 Februari. Gebouw „St. Bavo" R.K. Volksbond half 9 uur Spaarbank „St. Antonius van Padua", 8 uur zitting Hulpspaarbank (Scho terkwartier). Half 9 uur Spaarkas „St. Ni- colaas" (Winterprovisie). 8 uur Bibliotheek. Inschrijven Coöperatiève Bakkerij. Teyler's Stichting op de gewone Museumtijden Buitengewone tentoonstel ling van kunstwerken, berustende in de ver zameling van Teyler's Museum: de gravures van Lucas van Ley den, geb. 1494 te Leiden, Museum „Van Stolk" (Jansstraat 48 50). Geopend 's Maandags en Dinsdags van 9'A— 414 uur tegen betaling van LOve rige dagen kosteloos op aanvrage. Dit alles staat met bet ontzettende geval te Beek slechts in verwijderd verband, hoewel er reden kan zijn te onderzoeken, of ook hier geld zucht niet de oorzaak kan geweest zijn van de vreeselijke dood. Doch wij meenden dit, nu de gelegenheid zich voordeed, toch eens te moeten zeggen om er de aandacht van bevoegden op te vestigen. Wij weten, dat bij verschillende autoriteiten de vreeselijke gevolgen van de kostelooze uitkee- ringen bij het overlijden van jonge kinderen bekend zijnpublicatie van een en ander kan misschien ten gevolge hebben gedachtenwisse- ling in ruimen kring om - zoo het kwaad inderdaad zóó verschrikkelijk is als wij meenen bepalingen in het leven te roepen die aan deze soort van premie op kindersterfte een einde maken. KATHOLIEKE MIDDENSTANDS ORGANISATIE. Wij vestigen vandaag eens speciaal de aan dacht op een berichtje, onder de „Sociale be richten" uit de „Maasbode" overgenomen. Met een beetje verandering is dat berichtje volkomen op onze goede stad Haarlem van toe passing. Want ook hier, onze lezers zullen het nog wel niet hebben vergeten! is vanwege het bestuur der „neutrale" Middenstandsvereeni- ging bij gelegenheid van de actie die de óók „neutrale" Middenstandsbond van Utrecht te gen de Tariefwet heeft op touw gezet, instem ming daarmede betuigd. En al heeft „Haarlem's Dagblad" gepoogd de beteekenis van dit optreden anders voor te stellen door de schuld op voorzitter en secretaris te laden, die buiten weten van hun medeleden hebben gehandeld, het feit dat een openlijke, royale terugneming v,an deze adhaesiebetuiging met de anti-Tariefwetbeweging nog altijd i.9 uitgebleven gereehtigt ons tot de verklaring dat o. m. aan de Katholieke leden van deze vereeni- ging door hun voornaamste bestuurderen een klap in het gezicht is gegeven, waarop nog altijd geen beleefde bede om excuus is gevolgd. Publiek althans staat de bedoelde „neutrale" vereeniging te boek als eene, die tegen de Tariefwet demonstreert. De conclusie van het door ons opgenomen bericht uit Rotterdam moge door onze lezers wien het aangaat, daarom worden gelezen als op Haarlem toepasselijk I zoo was de algemeene Een rilling van ontzetting is door velen ge gaan, toen ze gisterenavond onze bulletins za gen, waarin werd medegedeeld dat de justitie termen bad gevonden om de ouders van het vermoorde meisje te Beek in den Gelderschen achterhoek te arresteeren, als verdacht van moord op hun eigen kind. Hoe is dót mogelijk! uitroep dan. En nu hooren we óók, dat er al vroeger kin deren van het echtpaar Hartjes overleden zijn, zonder dat er een dokter bij-gehaald is. Onwillekeurig vraagt men zich af: wat kan hier een der oorzaken zijn? Onbeschaafdheid, verwilderde zeden, afstomping van het gevoel maar misschien óók geldzucht?.... Was deze kleine soms in een of ander fonds verzekerd Men zoekt naar allerlei oorzaken bij een zóó schrikkelijke misdaad. En dat de ontzettende onderstelling van ruwe, hardvochtige ouders die het leven van hun jonge kinderen niet tellen als er kans op gewin is, helaas niet overdreven moet genoemd Worden, zal iedere agent van levensverzekering maatschappijen kunnen getuigen! De groote kindersterfte in Noord-Brabant "•v. wordt door kenners van den toestand voor •en goed deel toegeschreven aan het feit, dat oor de kostelooze verzekering van jonge kin- eren, welke vele maatschappijen aan hun be grafenisfondsen en volksverzekering verbinden, ^onbeschaafde, ruwe ouders nog zorgeloozer geld*ea riekte, en nalaten den dokter (die hu„ kost) te halen, als de dood van hun kind j* keld opbrengt. kun^ ver8Chrikkelijk inderdaad, doch wij jreonen met cijfers van zeer bevoegde zijde deze se beschuldiging bewijzen PERSONALIA. Te Den Haag slaagden voor het examen nut tige handwerken o.m. de dames J. Schuileklop- per, C. H. M. Sluiter, M. W. J. Wijnman, van hier en mej. J. H. M. Breukelaar, te Beverwijk. R. K. MIDDENSTANDSVEREENIGING „ST. JOSEPH." De jaarvergadering van de R. K. Midden standsvereeniging „St. Joseph", afd. Haar lem van de Hanze, gisterenavond in het ge bouw St. Bavo gehouden, had een opgewekt verloop. Ten ongeveer half negen opende de voorzitter, de heer Ant. Bósse, de vergade ring met den Christelijken groet en een kort welkomstwoord. Ofschoon de officieele tijd voor Nieuwjaars- wenschen voorhij is, zeide de voorzitter, kan hij het niet nalaten, nu de R. K. Midden stand voor de eerste maal in dit jaar ver gadert, de beste wenschen uit te spreken voor dit jaar voor den bloei der zaken van de leden en het geluk en den voorspoed in voor den bloei der iging. Hij wenschte Gods besten zegen over allen en knoopte hieraan nog den wensch vast, dat de leden zich propagandis ten mogen toonen om de afdeeling steeds krachtiger te maken, opdat velen de vruch ten mogen plukken van de voordeelen der organisatie. Zooals immer wees de voorzitter nog eens met kracht op de diverse instellin gen van den R.K. Middenstand: de Midden- stands-Credietbank, het Fonds tot uitkeering bij overlijden, de Onderlinge Glasverzekering enz. en zette duidelijk uiteen de voordeelen, die deze eigen instellingen bieden boven par ticuliere en andere bestaande instellingen. Het nut der vereeniging is nog eens gebleken] voegde de voorzitter hieraan toe, de vorige week, toen een koopman hier ter stede in een groot hotel was afgestapt met het doel de Haarlemsehe ingezetenen gelukkig te maken met den verkoop van Perzische tapijten, doch, daar geen enkel plaatselijk blad adverten ties wilde opnemen voor dien koopman, moest hij onverrichterzake vertrekken en zal zich wel wachten op een volgende tournée nog eens in Haarlem af te stappen. Als conclusie spoorde de voorzitter tot krachtige propa ganda aan voor de afdeeling. Als punt 2 stond c\p de agenda vermeld: Bondslied- Hel prijken or> de aerenda van dit 1 punt zette de voorzitter uiteen met te zeg- gen dat de afgevaardigden naar de Centrale 1 Raadsvergadering getroffen werden door het zingen van het Bondslied, aldaar. In de vo rige bestuursvergadering was besloten om ook op de afdeelingsvergadering het Bonds lied te zingen. De heer Th. Pielage zette zich nu aan de piano en uit volle borst werd door de leden het Bondslied gezongen met het resultaat, dat de prettige stemming er dadelijk bij de leden in was. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd, onder dankbetuiging aan den steller ervan, den heer J. N. Hensen, 2de secretaris. Alsnu was aan de orde het jaarverslag. Dit werd uitgebracht door den secretaris, den heer J. C. Jonckbloedt. Het getuigde van een opgewekt leven in de afdeeling. Het ledental klom in het afgeloopen jaar van 107 tot 179 leden, en steeds drukker werd het bezoek aan de vergaderingen. Uitvoerig memoreerde de secretaris het be handelde op de vergaderingen en de verschil lende acties, die gevoerd zijn, als het onder zoek naar de wenschelijkkeid van vervroegde winkelsluiting, de oprichting der Debating- Society, de asphalteering, het Debietreeht, het adres aan de Tweede Kamer inzake de plaatsing der Landbouwschool, het behoud van het Brongebouw enz. Vervolgens ging het verslag den bloei na der onderaf deelingen en der Onderl. Glasver zekering, die nog een batig saldo heeft, on, danks vele uitkeeringen. Eindelijk herdacht 't verslag den bloei van den Diocesanen Bond en eindigde met den wensch dat de afdeeling Haarlem weldra aan de spits der afdeelingen moge staan. Een luid applaus en een dankwoord van den voorzitter viel den secretaris voor dit verslag ten deel. De penningmeester gaf rekening en ver antwoording van het financieel beleid over het afgeloopen jaar. Ontvangen werd een bedrag van 793.18; uitgegeven een bedrag van 631.71, zoodat een batig saldo te boeken valt van /161.46K. De begrooting van het loopende jaar sluit met een batig saldo van 42. Bij monde van den heer Dusseldorf bracht de commissie tot het nazien der boeken van den penningmees ter verslag uit en verklaarde.de rekeningen in goede orde te hebben bevonden. Den pen ningmeester werd dank gebracht voor zijn beheer. De verkiezing van bestuursleden, wegens aftreding van de heeren J. C. Jonckbloedt en J. N. Hensen, werd aangehouden tot een volgende vergadering. Na eenige besprekingen werd nu een com missie van voorbereiding benoemd tot de op richting van een vakafdeeling voor de R. K. Patroons in de Bouwbedrijven. Eenige aan wezige heeren patroons in de bouwbedrijven gaven zich daarvoor op. Tevens werd een commissie benoemd van voorbereiding tot viering van het le lustrum in April en voor de vergadering van den Di ocesane Bond, die dit jaar alhier zal worden gehouden. In deze commissie namen zitting de heeren: H. van Hooijdonk, Joh. Holt, J. F. G. Huizing, U Jonckbloedt, bestuurslid, en W. van Liemt. Aan het bestuur werd overgelaten een lid te benoemen in de Commissie voor de samen stelling van statuten voor de Diocesane Glas- verzekering. Voorts wekte de voorzitter op om, zoodra daartoe de uitnoodiging komt van het hoofdbestuur, zich aan te sluiten hij de Diocesane vakafdeelingen, die opge richt zullen worden. Bij de rondvraag werd gevraagd of het niet verkieslijker is om te ageeren voor een ste delijke verordening voor vervroegde winkel sluiting, dan wel voor eene Rijkswet. Deze laatste kan zich e°£ jang laten wachten. De voorzitter merkte op, dat het comité inzake de winkelsluiting zijn eerste vergade ring hield in den tijd dat een kantonrechter te Amsterdam de verordening niet verbind baar achtte. Mocht echter blijken, dat de winkeliers voor vervroegde winkelsluiting zijn, dan kan altijd nog overwogen worden of het niet verkieslijker is Bij de stedelijke regeering aan te dringen op een desbeteffen- de wet. Aan de Debating-Society, op wier verga ring van a.s. Woensdag Pater Ermann zal komen spreken, werd een bedrag uit de kas daarvoor toegestaan. Hiermede was de rondvraag afgeloopen en werd nogmaals het Bondslied gezongen. Daarna sloot de voorzitter met een woord van dank en den Katholieken groet de ver gadering. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. Het Museum van Kunstnijverheid alhier ont ving ten geschenke van mevrouw de Douairière de Pesters, geboren Baronesse van Lynden, te Utrecht, een oud Saksisch theeservies (tête a tête) van merkwaardig goede conserveering en van bijzonder mooie kwaliteit. De Commissie van het Museum stelt dit ge schenk op hoogen prijs, temeer nog daar, wan néér het Koloniaal Museum weldra naar Am sterdam zal verhuizen, het Museum van Kunst- nijverheid over meer ruimte zal kunnen beschik ken en geheel zal worden gereorganiseerd. SCHIETOEFENINGEN TOT VERHOO GING VAN 's LANDSWEERKRACHT. Evenals in het vorige jaar zullen ook in dit jaar schietoefeningen als bovenbedoeld wor den gehouden op de schietbanen van het gar ni soen nabij Overveen, geheel kosteloos voor de deelnemers. Deze oefeningen zullen plaats hebben op nader te bepalen dagen en uren, tusschen 1 Mei en 1 September, minstens éénmaal per week, terwijl hij het vaststellen der oefen ingen, voorzooveel mogelijk rekening zal wor den gehouden met de belangen der deelne mers. Ter tegemoetkoming aan de wenschen van vele jongelieden zullen de schietoefeningen ook kunnen gehouden worden op Zon- en algemeenne erkende christelijke feestdagen. Zulks hangt dus geheel af van het aantal aspiranten welke zich daarvooh geheel vrij willig aanmelden. Aan de schietoefeningen kunnen deelnemen miliciens, landweerplichtigen en kaderreser visten met onbepaald verlof en voorts alle mannelijke ingezetenen van den leeftijd 16 tot 35 jaren, die voldoende bedrevenheid in het voorbereidend schietonderricht bezitten, ter beoordeeling van den officier, die met de leiding der oefeningen is belast. De aangifte tot deelneming kan geschie den behalve op de gemeeente-secretarie vóór 15 Maart a.s. op alle werkdagen van 912 uur voorm. ten bureele van den Hoofd officier van den Regimentsstaf 10e Reg. Inf. in de kazerne aan den Koudenhorn. De aandacht wordt gevestigd op de bepa ling, dat ten behoeve van de deelnemers aan deze oefeningen, die daarbij minstens 60 pa tronen verschieten en voorts aan de gestelde eischen van schietvaardigheid voldoen, schietbewijzen kunnen worden afgegeven. De deelnemers zullen voorzooveel mogelijk in de gelegenheid worden gesteld onverwijld te schieten, terwijl aan hen, die zonder be paalde reden meer dan 3 weken zijn wegge bleven en die zich misdragen bij de oefenin gen. het verder deelnemen kan wöïden ont zegd. Ten slotte wordt nog medegedeeld, dat aan het einde van het schiet jaar, voor de deel nemers, die minstens V* van het aantal ge houden oefeningen hebben deelgenomen, een schietwedstrijd in het uitzicht wordt gesteld, waarhij verschillende prijzen worden uitge loofd. R. K. SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Gisteravond vergaderde in het gebouw „St. Bavo" de R. K. "Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Augustinus". De voor zitter opende met gebed en een kort woord van opwekking. Notulen werden onveranderd goed gekeurd. Onder de mededeelingen was onder meer een schrijven van den Z. Eerw. Pater Philippona, Rector van het St. Clemenshuis te Noordwijkerhout, behelzend verzoek om opgaaf hoeveel leden deel wenschen te nemen aan de retraite voor werklieden gedurende de a.s. Pink sterdagen. Niemand gaf zich echter hiervoor op. Een verzoek om steun voor een noodlijdend bondsbroeder te Arnhem. Besloten werd 2.50 uit de kas te zenden. Voor kennisgeving werd aangenomen een circulaire van het Hoofdbe stuur, om alle categorische zaken, eerst bij de betrokken vakbesturen te brengen, alsmede een dito circulaire waarin wordt aangedrongen op het benoemen van een correspondent voor het Rechte Spoor. Bij de bespreking propaganda, werd een voorstel gedaan, een beroep te doen op de medewerking der Z. E. Heeren Geeste lijken. Hieromtrent zal echter eerst de voorlich ting worden gevraagd van den Z. E. Heer Advi seur. Tot Kasverificateurs werden benoemd de heeren J. van Dam, P. Harkmans en A. Pas- schier. Hierna rondvraag en sluiting op gebrui kelijke wijze. ST. ELISABETH'S VEREENIGING. Aan het jaarverslag der St. Elisabeth's Ver eeniging wordt het volgende ontleend: „Het afgeloopen jaar was in menig opzicht gunstig voor de St. Elisabeth's Vereeniging. De jaarlijksche loterij in October LI. gehouden, was wederom een bewijs van de liefdadigheid van Haarlem's ingezetenen. 3938 loten a 50 ets. werden verkocht. Gedurende de tentoonstel- lingsdagen, ook aan contributie en giften ont ving de St. Elisabeth's Vereeniging dit jaar weder eeij aanzienlijk bedrag, doch dringend blijft de Vereeniging zich aanbevelen in aller steun, aangezien de uitgaven groot, en de le vensmiddelen in prijs gestegen zijn. In 1911 werden aan 628 arme zieken uitge deeld: 35416 liter melk ter waarde van 3290.52; 13032 eieren voor 726.75y2; 878% ons vleesch voor 104.26; 416 porties soep voor 83.15; 17 fleschjes bouillon voor 14.36; aan brandstof, voor hulp in het huishouden, voor verpleging in de Mariastichting, voor bed- benoodigdheden werd 980.89 uitgegeven. Op de wekelijksche vergaderingen werden door de dames werkende leden 198 kleedingstukken ver vaardigd, voor de gezinnen der bezochte zie ken, ter waarde van 170.05% en aan 64 gezinnen uitgereikt. Zoodat in 1911 de geza menlijke uitgaven 5369.99 bedroegen. Het bestuur onderging eene geheele veran dering. Door het overlijden van mej. O. M. A, Lans werd mej. Susanne Proot in haar plaats als presidente benoemd; mej. C. de Wildt tot v-iee-presidente; mej. M. J. van der Pigge als le secretaresse; mej. J. van Liemt tot 2de secretaresse; mej. Sophie Proot tot le penning meesteres; mevr. A. v. Dieren Bijvoet-van Rijn tot 2e penningmeesteres. Voorts werden als be stuursleden gekozen de dames: mevr. A. Rood- nat-Schoemaker en mej. A. Gallenkamp. De Vereeniging telt 31 werkende leden. Met groote tevredenheid sluiten wij dit jaarverslag, en brengen dank aan allen, die, 't zij door haar aibeid, 't zij door den grooten geldelijken steun, aan de St. Elisabeth's Vereeniging geschonken, hebben medegewerkt tot leniging van nood in vele gezinnen." Ri K. PROPAGANDACLUB VOOR VOLKSZANG In de gisteravond gehouden buitengewone vergadering dr R. K. Propaganda^ ub voor Volkszang w< id tot ponn i n gmees teresse geko zen mej. I). Fao.se en tot Commissaris-biblio thecaris de heer W. Duijn. Medegedeeld werd o.m., dat het -plan be staat in April wear een propaganda-avond voor den Volkszang te organiseeren. waarbij een groot kinderkoor zal medewerken. HOLLA NDSCHE MIJ VAN LANDBOUW) Gisteravond hield de afd. Haarlem van bovengenoemde maatschappij haar algemeene j vergadering. De voorzitter de heer Lief tin ok, I opende ten half negen de vergadering, en hield ©en beschouwing over 't afgeloopen jaar, wees o. a. op de schade van mond- en klauwzeer, en wees op 't ondoelmatige van de getroffen maatregelen tegen die ziekt©, die bijna niet te bestrijden is. Dat fer ^an dat kwaad niet veel te doen is, zullen velen met spr. eens zijn. Spr. hoopt het zijne er toe bij te dragen de regeering tot andere bestrijdingsmiddelen te Idoen besluiten. Spr. herdacht ook het over leden bestuurslid de heer Wickevoort Crom- melin, noemde de overledene een man van moed en durf, een man van de prachijk, met buitengewoon groote werkkracht. Voor den landbouw is hij een der eerste manneD van 't latod geweest. Daarna werden door den secretaris de notulen der vorige verga dering voorgelezen, welke onveranderd wer den goiedgekeurd. Yooir een in Medemblik te houden tentoonstelling werd besloten een be drag van f 10 bij te dragen. Na medcdeeling van ingekomen stukken, deelde de secretaris de begroeting voor 1912 mede; voor gedetail leerde publioeering minder geschikt. Het le dental bedraagt 111. Het aantal vermindert geregeld. Vü' ,de de verkiezing van een be stuurslid in de plaats van het volgens rooster aftredende lid. C. J. Kikkert, wat herkozen werd. In de plaats van den heer A. H. van Wickevoort Orcinmelin werd. na stemming en herstemming gekozen de heer C. J. van Tienhoven. Dé heer C. J. Kikkert gaf aid afgevaardigde verslag van de algemeene ver gadering, op 13 Sept. 1911 te Leiden gehou den. Besloten werd een vergadering te hou den ter bespreking vah 't zenden van af gevaardigden naar de Alg. vergadering, 28 Maart, te houden te Amsterdam. Na bespre kingen VaU ondergeschikt belang' werd de vergadering gesloten". HOOGER BEROEP. Door G. D., bootwerker te Amsterdam, die door de Arr.-Rechtbank alhier is veroordeeld tot eene gevangenisstraf van vijf maanden ter zake van poging om een ander door bedreiging met geweld te'dwingen iets te doen, ia in hoo- ger beroep gekomen tegen dit vonnis. DIEFSTAL. Uit een onbewoond perceel aan de Adriaan Loosjesstraat is ten nadeele van C. Koning een rijwiel gestolen. Ten nadeele van P. Bouw, Tetterodestraat, zijn gisteren een haan en twee kippen gestolen» (Zie Stadsnieuws verder op tn dit Blad.) Maria-Congres. Z. D. H. Monseigneur J. H. Drehmanns, Bit schop van Roermond, heeft benoemd tot eerster algemeenen secretaris van het Congres den heer dr. Doppler, hoofd-commies aan het Rijks archief in Limburg, en als adjunct-secretarissen de heeren G. Vliegen, ambtenaar ter Gemeente secretarie te Maastricht, en Henri Roovers. al daar.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 1