BUITENLAND. BINNENLAND. Verkoopingen Boel- huizen enz. Leger en Vloot. Landbouw en Visscherij. Sport en Wedstrijden OVERZICHT. Zooals wij gisteren hebben gemeld, werd verwacht dat de opening van het IT A LT A AN- jSCHE Parlement vergezeld zou gaan van belangrijke gebeurtenissen betreffende den por log. Voor 'teerst heeft de minister-presi dent Giolitti aan alle afgevaardigden een rondschrijven gericht, waarin hij dringend aller tegenwoordigheid in de Kamerzitting verzocht, daar de groote belangen van het vaderland in behandeling zouden komen. Bij hun komst in de Kamer werden de ministers luide toegejuicht. Op enthousiaste wijze heeft de voorzitter over leger en vloot gesproken, en bij acclamatie nam de Kamer een motie aan, waarin gezegd wordt: Wij zenden onzen groet en de betuiging van onze bewondering aan leger en vloot. De ministers van Oorlog en Marine dank ten voor de huldebetuiging. En minister-pre sident Giolitti de voornaamste man in de geschiedenis van dezen oorlog diende een wetsontwerp in, en wel tot bekrachtiging van het besluit van 5 November, waarin de sou- vereiniteit van Italië over Tripoli, en Barka wordt afgekondigd. Dit voorstel werd ver wezen naar een commissie van 21 leden. Even groote betuigingen van vaderlandsliefde, als in de Kamer plaats grepen, hebben in den Senaat plaats gehad, waar door Giolitti den dank werd uitgesproken. De volgende belang rijke woorden van den minister-president, waarin de eigenlijke beweegredenen, welke tot de inlijving van Tripoli en Barka geleid hebben, worden uiteengezet, mogen niet ach terwege blijven. Giolitti zeide, dat Italië niet Eijn toevlucht tot een oorlog zou genomen hebben, indien een andere oplossing mogelijk geweest ware. De oorlog was gevoerd op een wijze, dat internationale verwikkelingen vermeden werden. De berichten over den oorlog zijn verdeeld. Eerst werd gemeld, dat Tandsjoer door de Italianen genomen was, na een gevecht van 5 uren. Later wordt geseind, dat het de Turkseh-Arabische bezetting op Tandsjoer gelukt is zich via Sfax en Gerba 5 kanonnen en 20 machinegeweren te verschaffen, zoodat de verwachte aanval waarschijnlijk op krach- tigen tegenstand zal stuiten. Heden heeft te Parijs een protestmeeting plaats gehad tegen den oorlog voor daar wo nende Italianen. De socialist Cipriani heeft rde vergadering geleid. Daar ook Italiaansche voorstanders van den oorlog ter vergadering zouden komen, werd al verwacht, dat'ter op deze bijeenkomst niet kalm zou toegaan. De tegenstanders van den oorlog argumen teeren hun protest op 'tfeit, dat de krijgs operaties in Tripoli reeds 600 millioen lire hebben gekost, een som die heel wat beter besteed ware geweest aan de verbetering der volksontwikkeling in Italië. Van de verwarring in CHINA maken de Japanners gebruik, hun invloed verstrekkend in dat land te doen gelden. Zij gaan van het etandpunt uit, dat, nu China geen keizer meer heeft, 'tland zonder regeering is; en zoo benoemden zij voor de provincie Tengtien een Japansch gouverneur. Maar 't Engelsch- Japansch verdrag erkent beslist de onaan tastbaarheid van China. Engeland zal dus van de handelwijze van Japan in kennis ge- iteld moeten worden en in deze kwestie han- *4elend moeten optreden. Pauselijke gift. Voor de slachtoffers van de overstrooming in Andalusië heeft Z. H. de Paus volgens de Osserv. Romano aan de geestelijke overheid aldaar een som van 25,000 lire doen toekomen. Koude in Rusland. In Rusland blijft een buitengewoon felle koude steeds maar aan houden. De thermometer te St. Petersburg wees in den nacht van Dinsdag op Woensdag 80 graden onder nul aan. Overdag patrouil leeren bereden politieagenten door de straten om personen, die door de kóude bevangen zijn, hulp te bieden. Er werden reeds een aantal personen met bevroren ledematen ge vonden. Vier personen zijn doodgevroren. Op de politiebureau's worden verwarmde ver trekken beschikbaar gesteld voor dakloozen. In de straten branden vuren. De begrafenis van Aerenthal. Graaf Ae- ?enthal is gistermiddag met hofceremonieel, onder buitengewonen toeloop van belang stellenden ter aarde besteld. Kerkmuziek te Rome. Z. E. de Kardi naal-vicaris heeft in opdracht van den H. Va der in aansluiting bij 't„Motu Proprio" van 22 Nov. 1903 (over de hervorming der kerkmuziek) een reglement uitgevaardigd, hetwelk van nu af geldt voor den kerkdij ken zang in alle kerken en kapellen van Rome. De groothertog van Luxemburg. Eenige dar gen geleden meldden wij de ernstige ziekte van den groothertog van Luxemburg. Een telegram Van gisteren meldt dat de hoest vermindert; nog steeds worden kleine zwakten van het liart ge constateerd. De pols en die ademhaling zijn on regelmatig. De kanker tastte de tong en de keel aan, zoodat de zieke bijna geen voedsel tot zich kan nemen, Mijnwerkersstaking in Engeland. De Engel- sche bladen staan vol over een mogelijk te ver wachten mijnwerkersstaking. 't Blijft natuurlijk bij gissingen. Een enkel blad hoopt nog, dat, ondanks de verklaringen der mijnwerkers dat hun aller eischen ingewilligd moeten worden en jij samen staan of vallen, de staking niet alge meen zal zijn, wanneer er buiten Zuid-Wales, Schotland, Durham en Northumberland, een schikking wordt getroffen. Bij de Nationale \er- eeniging van Vrije Arbeiders bij de vak verecni- gingen kortweg als de onderkruipersvereeniging bekend is navraag gedaan, hoeveel arbeiders zij zou kunnen leveren om, bij staking, aan de mijnen voor het pompen en ander noodzakelijk werk ie borgen, r— werk nl. om te beletten, dat de mijnen overstroomd en met vergiftige gassen ge- vuld worden. Het antwoord waseen 3000 man. De mijnen in Glamorgan en vermoedelijk ook andere hebben zich tegeu overstrooming en tegen de vernieling van hun gebouwen verzekerd. Wat de vertegenwoordigers van mijnwerkers in DuitschLand, Oostenrijk, Frankrijk en België aan steun beloven is nog onbekend. Men meende gisteren te weten, dat er in België en Frankrijk zoo noodig steun-stakingen zullen komen Een staking van de mijnwerkers zou ook duizenden kolensjouwers aan de haven werkeloos maken, Jn I-onden alleen reeds een 5000 man. OP DE HOOGTE! Een redacteur van het „Katholieke School blad" schreef over de door ons becritiseerde meeting der onderwijzers in den Haag, dat de deelnemers daarvan allen huiswaarts gingen, „zonder uitzondering er vast van overtuigd, dat de zoo schitterend geslaagde meeting verbete ring brengen, moet en binnen weinige weken wellicht verbetering brengen zal." Het wil ons voorkomen, zegt „De Tijd" sar castisch op deze ontboezeming, dat, zoo er voor lichting en onderricht inzake de onderwijs kwestie noodig is, het verspreiden van kennis onder de meelevende Katholieken zeer nuttig kan werken. Maar voorloopig schijnt het ons nóg meer urgent, dat men heldere denkbeelden verspreidt onder de onderwijzers en vooral on der de Katholiéke. Immers, als het waar is, dat 8000 onderwijzers, onder welke redacteuren van vakbladen, tegelijk in de meening kunnen ver- keeren, dat hun meeting wellicht binnen wei nige weken iets van het gewenschte succes zal hebben nl. verhooging van salarissen dan is het al heel min met hun tactische ontwik keling gesteld. Wij gelooven intusschen niet, dat het zoo erg is als de schrijver in „De Katholieke School" het voorstelt. PENSIOENREGELING SPOORWEG PERSONEEL. Bij de Tweede Kamer is gisteren ingediend een ontwerp van wet tot bekrachtiging van nadere overeenkomsten met de Mij. tot Expl. van S.S. en met de H.IJ.S.M. betreffende de pensioenregeling van het personeel. Een uit voerige memorie van toelichting vergezelt bet ontwerp. DE INTERNATIONALE POSITIE VAN NEDERLAND. In de „Norddeutsehe Allgem. Zeitung" schrijft graaf Raventlow een artikel onder den titel: „Afstand van souvereiniteitsrecb- ten door Nederland". In dit artikel wordt o. m. gezegd: De „Echo de Paris" heeft bericht, dat de Nederlandsehe minister van Buitenlandsche Zaken nit eigen initiatief aan den Belgischen gezant de ver klaring heeft afgelegd, dat hij en de Neder landsehe regeering geen bezwaren zullen hebben tegen een internationale conferentie, die in 't belang van den Europeeschen vrede zou moeten vaststellen, welke forten volgens het internationaal recht en de bestaande ver dragen gebouwd kunnen worden Raventlow ziet hierin een capitulatie van Fransche en Engelsche invloeden en zegt, dat Duitsch- land nog steeds op het standpunt staat, dat Nederland alleen in deze zaak heeft te be slissen. OPSTOOTJES IN SOERABAYA. Twee importfirma's te Amsterdam hebben telegrammen ontvangen, blijkens welke te Soerabaya een oproer is uitgebroken van zoo ernstigen aard, dat de handelskantoren moes ten sluiten. Bij informatie aan het ministerie van Ko loniën bleek daar nog niets bekend te zijn. Intusschen bericht het „Vad." dat ook te 's Gravenhage een particulier telegram van dezelfde strekking ontvangen is. Volgens dit telegram zouden er Chineesehe opstootjes zijn uitgebroken. v Het vermoorde meisje Maria Hartjes. (Naar een amateurportretje, in de huisdeur genomen.) DE MOORD TE BEEK. Het idrarno, dab sedert het begin van 'deze week het kleine Gdder.sche dorpje Beek in beroering brengt, is rijk aan onverwachte wisselingen eln schokkende momenten. Eerst in den avoind van Zondag is 't zevenjarige dochtertje van Hartjes vermist. Men gaat zoeken, denkt nog niet het ergste, misschien is het kind in het bosch verdwaald. Dan, den volgenden 'dag, da vreeselijke ontknoo ping: het lijkje van het kind wordt gevon den. Het ligt verstopt in een holte van een houtmijt op betrekkelijk korten afstand van de woning der oudera De stumper is ge wurgd, dat blijkt dadelijk. Eerst loopen ge ruchten van nog- afschuwelijker daad a|an de kleine gepleegd1, maar dit blijkt later niet waar te zijn. Vreemd lijkt het al onmiddel lijk, dat men den voiigen avond reeds bij de hontmijt gezocht heeft doch toen niets heeft gevonden. Dit doet de gedachte rij zen, dat het er den vorigen a.vond nog niet had gelegen doch er eerst later heen was ge bracht. De jacht met politiehonden had geen snocen, doch daarop volgde opeens het nieuws, dat de vermoedelijke dader gearresteerd was op aaimwijzing van een dame uit Emmerik, die 's avonds in eein tilbury voorbijrijdende, hem met het slachtoffer zag staan praten. Ze had zijn signalement zoo nauwkeurig gegeven, da.t men den dader onmiddellijk daaruit her kend had, en', met hem geconfronteerd, twij felde zij ook geen oogenblik of hij was bet. Daarbij kwam, dat de man geen rekenschap kon geven van het gebruik van zijn tijd op het oogenblik, dat de moord gepleegd moest worden. Zijn verklaring, dat hij toen dronken was geweest, vond natuurlijk geen geloof en iedereen was reeds overtuigd van tijn chuld, totdattwee kasteleins uit het nat ut 5 Stockholm een verklaring kwamen all i welke hem een bijna onaantastbaar tl zorgde. Men seinde gisteravond uit 'sH< n'-U'g en wij deelden het onmiddellijk per hullitin mede Als verdacht van den me oud op de kleine Maria Hartjes zijn hedenavond haar ouders gearresteerd. - De vader werd zwaalr geboeid hier binnen gebracht. Ook de moeder is aangehouden, doch was niet geboeid Men zegt dat de vader in' drift het kind ZOU vermoord hebben. Toen hij iztiju verschrik kelijke daad volbracht had, zou hij. het lijk weggedragen en verborgen hebben. De aangehouiden Derksen is nog hiet öp Vrije voeten gelaten'. Reeds dadelijk blijkt tou de hotuiding valt 'den! vader A. Hart^is verdenking te hebben gewekt, doch men had deze verdenking, die te afschuwelijk leek, laten varen. Hoe ze thans plotseling zulk eeü vasten vctrm heeft gekregen, dat ze een aanhouding rechtvaardigde, is cms nog niet precies be kend. Naar verluidt, zenden de andere kin deren van Hartjes, bij' een scherp verhoor, dat men hen deed ondergaan, zeer bezwaren de verklaringen hebben afgelegd'. De vader, die een oppassend main isi, doch zeer driftig en dikwijls erg hard voor zijn kinderen Izlofu. iu.lt- in ben Uanvall vlan uitzinnige woede zelf zijn kind gewurgd hebbein. Daar- Cjp zon. hij de politie opzettelijk op een Valsch spoor hebben gebracht, voorgevende, dat hij z'ijn dochtertje 's middags om lucifers ba|d uit gestuurd! en dat het sedert niet weer thuis was gekomen. Zelf had hij zich 's avonds bij de zoekers gevoegd, dm later, zloo wordt thans veAnoed. het lijk van zij'n kind naar de houtmijt te 'dragen en 'daar te verstoppen Dat kon hij betrekkelijk veilig" doen en misschien heeft hij 'da,t bedacht wla|nt had men hem daarbij betrapt, dan koln hij im mers voorgeven, nlog altijd gezocht te hebben eln juist het slaeh^toffer te hebben gevonden. Zoo althans stelt men zich voor dat de zlaiak zich heeft toegedragen. Hartjes zelf echter, welke materia,al men oiok tegen hem verzameld moge hebben', ont kent alles;. Nader seint mén inog: De zaak heeft door de arrestatie der ouders een heelen keer genomen. De bevolking is ten zeerste opgewonden. Omtrent de onderzoekin gen is nog het volgende bekend Nadat de speurhonden van den rijksambte naar, Rademaker herhaalde malen het spoor n'aar het huisje ider vermoorde Maria Hartjes gevolgd hadden', nam Ide politie eenige buur kinderen in het Verhoor, welke verklaard zou den hebben da.t het kind na de boodschap Voor de lucifers gedaan te hebben, nog in de ouderlijke woning was terug geweest. Hierop is de arrestatie der ouders gevolgd welke om 7 uur gevankelijk te 's Heerenberg zijn binnengebracht. Een oplichfster gearresteerd. Naar het „Hbl." meldt, is de Amsterdamsehe recherche er in geslaagd de hand. te leggen öp een brutale opliehtster, die reeds sedert 1895 telkens met polity en justitie in aanraking kwam, doch meest al tusschen de mazen van het net wist door te glippen. Onder de aangenomen namen van freule Van Rylandt en freule De la Court pleegde zij eenige harer meest bekende oplichterijen. Verder wist ze jaren geleden in Apeldoorn een aanzienlijk ka pitaal los te krijgen, benoodi.gd voor de stich ting van een Christelijk sanatorium voor zenuw lijders. Het geld werd ten eigen bate besteed, en toen het faillissement werd uitgesproken, was de vogel gevlogen. De nieuwste truc der geslepen opliehtster was deze, dat ze zich noemde Madlle Annie Pascal, wonende rue de Rivoli, Parijs, van beroep journaliste. Haar tijdelijke verblijfplaats heette te zijn St. Job, in het Goer, bij Antwer pen, alwaar ze zich in de vliegkunst wenschle 'te bekwamen. In Antwerpen maakte de dame kennis met een bekend Amsterdamsch sportman, financier, en dezer dagen kwam ze dien kennis in zijn woning opzoeken, ten einde van hem geld voor het aanschaffen van een vliegmachine los te krijgen. De Amsterdammer verklaarde echter haar al leen dan te willen ontvangen, wanneer ze hem een introductie kon overleggen van een ter goe der naam en faam bekend staand persoon, die omtrent haar eigenschappen als aviairice zou kunnen getuigen. De juffrouw probeerde toen die introductie te krijgen van een journalist te Amsterdam die dp vliegterreinen geen onbekende is. Bij die po gingen Viel ze door de mand. In een onderhoud dat hij met haar had, merk te de journalist al spoedig, dat madlle Pascal noch een brevet als vliegster, noch een bewijs Van identificatie als journaliste bezat. De in druk, dien hij kreeg, was van dien aard, dat hij niet alleen den financier aanried zich niet verder met „de dame" in te laten, doch ook de politie van haar verblijf hier ter stede in kennis stelde. Het gevolg van die mededeeling hebben we hierboven uiteengezet. Op het hoofdbureau van politie, waarheen de recherche het noodig oordeelde, de pseudo journaliste-aviatrice te brengen verzocht men de juffrouw allereerst inlichtingen te willën ver strekken over een belangrijke poging tot oplich ting, waarvan een notaris te IJzendijke onlangs aangifte deed. Toen uit haar antwoorden bleek, dat zij waarschijnlijk de gezochte was, werd zij op verzoek van de justitie te Middelburg, gis terochtend onder bewaking naar de Zeeuwsche hoofdstad overgebracht, waar men haar, in af wachting dat rechtsingang tegen lmar zal wor den verleend in verzekerde bewaring heeft ge stelid. Er Van door! Een week vóór het verdwij nen van den 20-jarigen bediende van den aanne mer K., te Wormerveer, die er, met f 600 van zijn patroon van door is, was de zoon van den heer K. onverwachts naar Berlijn vertrokken;. Men vermoedt, dat de twee jongelieden gemeene zaak maken en de bediende eveneens naar Duistchland gegaan is. Uit Rotterdam is een brief ontvangen, waarin hij berichtte, dat hij naar Amerika vertrok, maar veel geloof hecht men daar niet aan. Het adres te Berlijn Van den zoon van den heer K. is bekend. Aangehouden. Het is der Amsterdamsehe politie geiukt de hand te leggen op een ongeveer 25-jarigen persoon, tegen wien men sterke aan wijzingen heeft, dat hij de dader is van den dief- diefstal, gepleegd in den nacht van Dinsdag op Woensdag ten nadeele van den zilverhandelaar i.; U re Idschestraat te Amsterdam. m bezst van den aangehoudene werd, be ha! \e een groote partij zilver, welke niet lo>t het ontvreemde uit bovengenoemden winkel be hoorde, een zilveren tavh c- vonden, welke waar schijnlijk doet uitmaakt an het Dinsdagnacht ontvreemde. De man werd herkend door den zoon van den heer S. en nog een ander als tc zijn de per soon, die den \01igen avond gedurig .11 de huurt van den winke: had gezworven en die gepoogd heeft de deur te openen., Huiszoeking. Te Amsterdam hebben gisteren een vijftal huiszoekingen plaats gehad in de buurt van den Zeedijk, in verband met den m de vorige week te Kortenhoef gepleegden diefstal van gou den en zilveren voorwerpen. Twee vermoedelijke daders en helers werden in arrest gesteld. Diefstal in hef bijpostkantoor. Omtrent de arrestatie van een viertal personen, in verband met den Idiefstal in het bijpostkantoor aan het Stadhoudersplein te 's Gravenhage, vernemen we nader, dat de recherche reeds geruimen tijd een huis aan h et Zieke in het oog hield, waarin zich een persoon uit Haarlem had gevestigd. Opge merkt was n.L, dat daar herhaaldelijk perso nen kwamen, die verdacht werden meer te weten van bovenbedoelden diefstal, en tegien wie wel vermoedens, maar geen voldoende bewijzen be stonden. j Toen Woensdagavond deze personen, goede be kenden van de justitie, weer in de omgeving van bedoeld perceel werden opgemerkt, zijn zij door de recherche (die daartoe uitgebreide maatrege len had getroffen en met het gansche recherdie- personeel in dén omtrek aanwezig was) gearres teerd. Op het viertal, alle Hagenaars, werden, gelijk reeds gemeld, effecten gevonden, afkomstig van den diefstal. Bij de verdachten is reeds huiszoeking gedaan; bij een hunner werd aan de politie 4e toegang geweigerd door de vrouw des huizes. Voor diens woning aan de Vie.rstraat werd toen een dubbelpost geplaatst, in afwachting van de ver- eischte justitieele machtiging tot binnentreden. Zooals te begrijpen is, verwekte een en ander in deze drukke wijk heel wat toeloop van nieuws gierigen, temeer, daar een der andere verdach ten in de onmiddellijke nabijheid woont, in de Zuilingstraat, waar eveneens het optreden der politie druk bespjroken werd. Brandstichting, De volgende bekendmaking is te Meppel en omstreken aangeplakTT „De burgemeester van Nijeveen belooft f 200 aan dengene, die aanwijzing kan geven inzake de brandstichting der hoeve van J. Mulder te Kol- derveenschebovenboer, gem. Nijeveen alsmede omtrent de dreigbrieven aan het adres van Harm Mulder en J. Kok, directeur der zuivelfabriek te Kolderveen, onder voorwaarde dat een ge- gerechtelijke veroordeeling van den schuldige volgt." Voor de slachtoffers 'van do zee. Van West- Terschelling wordt gemeld: Voor de nagelaten betrekkingen van de verongelukte zeelieden der logger „Èmden 40" is ingekomen netto rutin f 10.000. Besloten is, de weduwen een vaste wekelijksche en de weezen een vaste jaarlijksche uitkeering tot hun 16e jaar te doen. Overreden. Te Biervliet speelde Woensdag middag een vierjarig jongetje mei een kruiwa- gentje op zij van de straat, Het wagentje, waarin het ventje zat, sloeg om, met het kind naar den kant van den boerenwagen, waarvoor een jong paard was gespannen. Dit dier schijnt het kind het hoofd ingetrapt te hebben. Het kind werd met verbrijzeld hoofd opgenomen en is kort daarna overleden. TE VERKOOPEN: HAARLEM. Notitie van perceelen, welke ver kocht zullen worden in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw", alhier, op Zaterdag 24 Febr. 1912, des avonds ten 5 uur. Notaris J. RATELBAND. No. 1. Een Heerenhuis, Erf en Tuin aan den Koninginneweg. Get. No. 51. Notaris P. F. DE BORDES. No. 2. Een Huis en Erf aan het Nauwe Gel- deloozepad. Get. No. 13. No. 3. Een Winkelhuis met afzonderlijk op gaande Bovenwoning en Erf met open plaats aan het Klein Heiligland, hoek Ravelingsteeg. No. 4. Een Winkel- en Woonhuis en Erf met open plaats aan de Ravelingsteeg. Get. No. 2. De perceelen No. 3 en 4 gecombineerd. No. 5. Een Winkelhuis en Erf met Tuin en afz. opgaande Bovenwoning aan de Spaarnwou- derslraat. Get. No. 46 zwart en rood. Notaris J. A. WILKENS. No. 6. Een Boerderij, Schuur, Erven en Grond te Haarlemmerliede en Spaarnwoude, in den Veerpolder aan den Oudenweg. Get. No. 32a. Notaris C. A. JOEKES. No. 7. Een Huis met Erf en Tuin aan de VoortingslraaJ. Get. No. 50. Notaris P. F. DE BORDES. No. 8. Een Winkel- en Woonhuis en Erf met flinken Tuin aait de Riviervischmarkt. Get. No. 7. No. 9. Een Winkel- en Woonhuis en Erf aan de (Riviervischmarkt. Get. No. 5. De perceelen Nos. 8 en 9 gecombineerd. No. 10. Een timmermanswerkplaats en Erf met afzonderlijk opgaande Bovenwoning aan de Raaks. Get. No. 30 zwart en rood. No. 11. Een Huis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erf met open plaats aan den Burgwal. Get. No. 23 zwart en rood. No. 12. Een Huis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erf met open plaats aan den Burgwal. Get. No. 25 zwart en rood. No. 13. Een Winkelhuis met afzonderlijk op gaande Bovenwoning en Erf en open plaatsje aan den Burgwal. Gel. No. 27 zwari en rood. No. 14. Een Winkelhuis met afzonderlijk op gaande Bovenwoning en Erf en open plaats aan den Burgwal. Get. No. 29 zwart en rood, en een Bovenwoning met gedeelte poort daaronder aan den Burgwal. Get. No. 31a. No. 15. Twee Pakhuizen met afzonderlijk op gaande Bovenwoningen, Erf, open plaats en ge deelte poort, in eene poort uitkomende aan den Burgwal. Get. Nos. 31b en 31c zwart en rood. De perceelen Nos. 11 tot en met 15 gecoimbin. No. IC. Een Winkelhuis met Erve aan de Barrevoetslraat nabij de Botermarkt. Get. No. 21. No. 17. Een Winkelhuis met Erve en Grond aan de Gasthuisstraat nabij de Botermarkt. Gel. No. 40. De perceelen No. 16 en 17 gecombineerd. No. 18. Een Pakhuis en twee afzonderlijk op gaande Bovenwoningen met Erve aan de West zijde ".an de Gasthuisstraat op den hoek en met zijuitgang in de Boerensteeg. Get. No. 24 zwart en rood. No. 19. Een Erf en Loods aan de Boerensteeg. Get. No. 13. De perceelen No. 18 en 19 gecombineerd. No. 20. Een Woonhuis en Erf met luin en Schuur aan de Olieslagerslaan. Get. No. 38 zw. en rood. No. 21. Een Waschplaats, twee Koetshuizen en twee Paardenstallen en Erf met Plaats en Grond aan de Olieslagerslaan. Get. No. 40 en aan de Lange Laan. No. 22. Een perceel Grond aan de Lange Laan, achter de perceelen 20 en 21- No. 23. eren perecel Grond aan den Koningin neweg, achter perceel 22. De perceelen Nos. 20 en 21 gecombineerd. De perc. Nos. 20 tot en met 23 gecombineerd Notarsi J. A. WILKENS. Nos. 2432. Negen Huizen, Erven en Tuinen aan het Teijlerplein, als No. 24. Get. No. 43. No. 25. Get. No. 45. No. 26. Get. No. 47. No. 27. Get. No. 49. No. 28. Get. No. 51. No. 29. Get. No. 59. No. 30. Get. No. 61. No. 31. Get. No. 63. No. 32. Get. No. 65. De perc. Nos. 24 tot en met 27 gecombineerd. De perc. Nos. 29 tot en met 32 gecombineerd. De perc. Nos. 24 tot en met 32 gecombineerd. Notaris A. J. C. DAAMEN. Nos. 33—37. Vijf naast eLkander liggende Hui» zen en Erven aan de Paul Krugerstraat te Sclv*" ten tegenover de Tugelastraat. No. 33. Get. No. 68. No. 34. Get. No. 70. No. 35. Get. No. 72. No. 36. Get. No. 74. No. 37. Get. No. 76. De perceelen Nos. 33 en 34 gecombineerd. De perceelen Nos. 35, 36 en 37 gecombineerd. De perc. Nos. 33 tot en met 37 gecombineerd Notaris J. KOOLHOVEN. No. 38. Een Huis en Erf aan de Vogelkoop- sleeg. (Iet. No. 3. No. 39. Een Huis en Erf aan de noordzijde van de Lombardsteeg. Get. No. 3. No. 40. Een Huis en Erf, waarin loodgieters affaire wordt uitgeoefend met vergunning voor smederij, aan het Begijnhof, hoek Begijn es teeg. Get. No. 1. Het reservekader in verband met de nieuwe Militicwet. De hoofdofficier voor het reservekader ves tigt de algemeene aandacht op het onder staande: De nieuwe Militiewet zal op 1 Maart e. k. in werking treden, waardoor do in 1893 geboren jonge lieden volgens de bepalingen dier wet hunne militieplichten zullen hebben te volbren gen. In genoemde wet is de gunstige bepaling op genomen, dat de reden van vrijstelling var mi- litiedienst wegens eigen vrijwilligen dienst gel dig is, zoo zij heeft bestaan op 21 Maart van het jaar, waarin omtrent hem, voor wien de vrijstelling wordt gevraagd, door den militie raad uitspraak moet worden gedaan. Het is dus voor de jongelieden, die in den loop der vorige maand voor de nationale militie zijn ingeschreven, van het meeste belang zich alsnog vóór of op 21 Maart e-k. bij het reserve kader te verbinden; immers daardoor kunnen zij, bij hunne eventueele bevordering tot vaan drig en reserve-officieren, in aanmerking ko men voor een jaarlijksche toelage van als vaan drig 100, als reserve-2e luitenant 250, als reserve-le luitenant 300, als reserve-kapitein 400. Tot het verkrijgen van nadere inlichtingen wende men zich tot den hoofdofficier voor het reserve-kader (bureel Willemstraat 4, te 's-Gra- venhage). De Scheveningsche Vischafslag. De Ver. van Scheveningsche VischhandelareH heeft den Gemeenteraad van 's Gravenhage ver zocht de noodigé stappen te doen, om te komen tot 't oprichten van een door de gemeente geëx- ploiteerden vischafslag, geadministreerd vol gens het stelsel IJmuiden-Vl-aardingen en ondei toezicht staande van onpartijdige keurmeesters, onder dak gebracht in een aan de praetijk vol doende afslagplaats, welke voor de koopers vrij van toegang is. De op het oogenblik bestaande afslagen vol doen naar adressante breedvoerig betoogt niet aan de eischen, die men aan een afslag, waar een zoo belangrijk consumptie-artikel visch wordt verkocht, mag stellen. RIJKS TUINBOUWWINTERSCHOOL IN N.-H. Het permanent comité ter bevordering van <H oprichting van een Rijks Tuinbouwwinterschoo! in N.-H. benoorden het IJ, van oordeel, dat do spoedige tot stand koming van een dergelijke In richting zeer zal worden bevorderd door ©en krachtigen aandrang van de zijde der Noord- Hollandsche tuinbouwers, hield gisteren ln dé Witte Engel te Hoorn een buitengewone alge meene vergadering, waartoe het de verschillende tuinbouwvereenigingen had uitgenoodigd. Een motie werd in deze vergadering aange nomen, waarin de vereeniging verklaart de spoe dige oprichting van een R. T. W. S, in Noord- Holland, benoorden het IJ, als een dringende eisch des tijds te beschouwen en het P. C. op te dragen de motie te brengen ter kennis van dl regeering." Nadat deze motie onder luid applaus was aan genomen, sloot de voorzitter de vergadering met de hoop, dat Noord-HolLand benoorden het IJ in 1913 zijn Tuinbouwwinterschool zal bezitten. VEDRINES SNELHEIDS-WERELDRECORD HOUDER. PAU, 22 Febr. (Reuter). Védrines sloeggister het wereldrecord voor snelheid door de 100 K.M, in 37 min. 58 2/5 sec. en de 200 K.M. in 1 uur 15 min. 20 4/5 sec. te vliegen. Tot goed begrip van de ontzaglijke snelheid, die die ook ten onzent door zijn 'deelname aan de Europeesche Rondvlucht bekende avialeoir bij deze recordvlucht ontwikkelde, diene, dat Vé drines een paar seconden meer dan zes minuten van Amsterdam naar Haarlem had kunnen vlie gen! EEN PAEAOHÜTE VOOR: AVIATEURS Er is er weer een, 'die zijn loven wil gaan wagen a an een door hem zelf uitgev omden pa rachute voor aviateurs. De Fransche vlieger C Guillaume hoéft aangekondigd, dat hij voornemens is, Zondag a.s. z,ijn parachute te beproeven. Hij wil daartoe met zijn vliegma chine opstijgen, om dan op eenige honderden voeten hoven de aarde zijtn motor stop te

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 2