i SSLS.4" ™4 Verkoopingen Boel huizen enz. Gevraagd NIEUWS UIT DEI UITREK. Advertentiën. Ingezonden Mdeeiingen. Mooie genezing van eek-., grijsaard. Aanbestedingen.. Letteren en Kunst, He^htsasaken üarkfnieuws Ons Weerbericht. Dfl Vo bruine 5 jarige Stamboekbeogst „Milo." ma a klemmermeer. BAOHCONCER.T. IH&EZOHDE VAN ELDERS. Scheepvaartberichten. Zuster M. ELECTA, MARIA ELIZABETH BEAUFORT. Ai te werkdagen be schikbaar bij A. DUIVENVOORüEN, te Nieuw-Vennep. Deze zal weder gelijk a dere jaren w orde': rond geleid. PROPAGANDACLUB „ST. PETRUS". Morgenavond houdt de R. K. Propaganda- jclub „St. Petrus" (Schoterkwartier) wederom een cursusavond in de catechismuskamer. De lieer Th. G. C. Hooy zal spreken over het ontwerp-Landarbeiders vet. V I L R. K. VERBERGING VOORVOLKSZANG,i A Naai' wij vernemen zullen moirgen om Jialf vier de voorbereidingen hegmanen voor een grooten propaganda,-avond te hou den na Paschen, waaraan een -flink kinder koor kal medewerken. De verschillende R. K. Scholen zijn aangezocht evenals 't va- tip- jaiar> hun leerlingen naiar deze voorbe reidingen te zenden, welke gehouden worden in het verkooplokaal „de Gouden Leeuw" Kromme Elleboogsteeg hij de Zijlstraat. Het bestuur der afdeeling Haarlem, ver dacht nog grooter opkomst dan 't vorig jaar terwijl ook in de bedoeling ligt het- koor tot plm. 400 kinderen uit te breiden. Verwacht worden lo de kinderen wier ou ders lid zijn van de R, K. Vereeniging voor iVolksziahg. 2o. Zij, die het vorig jaar mee zongeneln eindelijk allen, die het schoone doel willen bevorderen n.l. door het aan- ieeren van goede liederen de minderwaar- dige dennen te helpen verdrijven. Een godd Rnomsch volk past- een goed gezond en kem- 0^htig Red. t T7- M ij wenschen de afd_ Haarlem der er- P®piging voor Volkszang .van harte toe, dat zij succes moge hebben met haar* streven Am Iden volkszang te bevorderen. AANBESTEDING. Door Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmermeerpolder is gisteren, ter secre tarie Jansweg 39, alhier, in het openhaar aan besteed: Het bouwen van een polderhuis en con ciërgewoning te Hoofddoi'p (gem. Haarlem mermeer). Ingeschreven werd door: de firma Henneken te Amsterdam, voor de som van 43,201; van Amstel, Heemstede, 40,923; P. Ring, Santpoort, 38,030; Martens en Zoon, Haarlem, ƒ42,250; Hoek, Haarlem, ƒ45,270; Kaubman en Bierboom, idem, 47,008; Cor- nelissen idem, 44,780; Joh. Langejan, Den Haa^; *0,900; H. J. Planije, Leiden, 42,300; Verhulst, idem, 46,617: A. de Oude, Haar lemmermeer, 44,900; B. Hagen, Haarlem, voor 39,640; P. de Oude, idem, 43,971; J. de Vos, idem, 37474; Oudshoorn en Slinger land, Velseroord, 47006; G. Albers, Amster dam, 45,297; Coöp. Bouwershond, Haarlem, t 40808; Saeys, idem, 40980; Sleeswük, Am sterdam, 45,785. MAATSCHAPPIJ VAN NIJVERHEID. 1 por het Depariement Haarlem van de Maat schappij van Nijverheid, hield gisteravond Dr. J. J. Hallo in het auditorium van Teijler's Stich ting eene interessante lezing over het onderwerp Natuurkundige Sterrekunde. De spreker oogsite zeer veel succes. V; CURSUSVERGADERING. Morgenavond zal wederom de cursus voort gezet worden in de bovenzaal van het Prove niershuis voor moeders en a.s. moeders. GRATIS BRGOD- EN KOFFIEU1TDEELING. Aan de gratis brood- en kofiieuitdeeling, "van wege den Ned. Chr. Gcheel-Onthoudersbohd, na men hedenmorgen deel 354 kinderen en 50 vol- Vassenen, t i BRANDJES. Gistermiddag kwart vóór één ontstond een Schoorsteenbrandje 'in hej perceel Groole Hout straat 168, bewoond door J. 'W. Busé. Door Ven schoorsteenveger Otloüni werd liet vuurtje ge- aluscht. Te kwart vóór achten hedenochtend ont stond een begin van brand in het aschhok van het hofjé van Oorschot aan de Kruisstraat., door dat een kat een test met vuur omsprong. Het Vuur uit de test viel in de kattenbak met lappen, waarop deze vlam vatten. Met eenige emmers Water, werd het vuurtje gebluscht. MISHANDELING. Zekere Kerkhof! deed gisteravond bij de politie aangifte dat hij te kwart voor achten mishandeld was door KI. Bt en diens zoon, beiden wonende >P de Zomervaart. KL B. had hem geslagen en de zoon met een mes gestoken, waardoor een wondje was ontstaan aan het hooofd - V 'ZIEKE HOND. Gistermiddag kwart voor één maakle een dame ven wandelingetje met haar hondje aan een ket- tuig. Plotseling werd Fanny niet goed, begon te rukken en te trekken aan zijn halsbandje, kwam Vis en ging er van door. Na een reis door de Btad, kwam hij op de Turfmarkt, liep daar legen sen boom, daarna tegen een urinoir, sprong op een schuit in het Spaarne, en stierf daar den bra ven dood des honds. Het geval lokte veel be langstelling en veel medelijdende weektankem. Men dacht aan hondsdolheid, wat de oorzaak (van den dood betrof. Het beestje werd door agenten van politie mmeegenomen naar het bureau van De veearts Kruimel werd geroepen om de doodsoorzaak vast te stellen. Deze consmw^m Jat het geen hondsdolheid geweest was. Ver moedelijk heeft het beest stuipjes gehad. DIEFSTAL. Van een perceel aan den Korten Dijk werd een s tuk zinken afvoerpijp vennist. Als verdacht iaarvan werden aangehouden de jeugdige boef jes J. W. en H. v. D. Zij bekenden. Daarna werden nog opgespoord J. W., M. B. en J. K. P. die twee zinken afvoerpijpen hadden gestolen Van een perceel aan de liosch en Vaartstraat. EERVOL ONTSLAG Rij Koninklijk besluit van 26 Februari 1912 is, met ingang van 1 April 1912, aan F. A. V. W. H. van Tuerenhout, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als militie-commissaris in net 2de militiedistrict van Noordholland, met dankbetuiging voor de goede diensten door hem jn voormelde betrekking bewezen. GARNIZOENSBERICHTEN. Bij Kon. besluit van 26 dezer is: met ingang Van 1 Maart aan den kapitein C. 'A. van Fenema van het 10de reg. infanterie, op zijne aanvrage' ander verplichting om op den voet van het be paalde bij de wet van 6 Juni 1905 ter beschik king te blijven, onder toekenning van pensioen, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; het bedrag van het pensioen vastgesteld op t 979 's jaars; en is de kapitein van Fenema, bij het reserve-personeel der landiniüeht benoemd tot reserve-kapitein bij het wapen der infanterie, b(j bet regiment grenadiers en jagers. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te hekomen hij: N. Mooren, Oranje- boomstraat 171rood, een damestaschje met inhoud; D. Dijkstra, Heerensingel 27, een postduif; J. Vernhont, M. v. Heemskerkstr. 17, een portemonnaie met inhoud; D. Gijzen, Lange Molenstraat 12D, een loterijbriefje; K. Stoffels, Bakkerstraat 20, een rozenkrans; C. Vredenburg, Teylstraat 18, een parapluie; A. Richters, Pieterkiestraat 38, een hand schoen; C. v. d. Plas, Zomervaart 12, een paardendeken; P. Fiege, Oamphuisstraat 20, een portemonnaie met inhoud; A. Essenberg, Magdalenastraat 18rood, een rozenkrans; G. Hiemstra, Esscbilderstraat 48, een school- tasch met inhoud; A. Spits, Meesterlotten- laan 22, Heemstede, een portemonnaie met inhoud; R. Leloup, Spijkermanslaan 1, een portemonnaie met inhoud; C. Steenkist, Scheepsmakersdijk 9, een kinderhandschoen; C. van Kampen. Groendaalsteeg 9, een hor logeketting; G. Smal, Z. Polderstraat 64, een zakmesje; D. Douglas, Bakenessergracht 8, een hondje; A. Vrugt, Oosterstraat 38, een zak met waschgoed. Men kan oude lieden ev niet genoeg tegen waarschuwen de kleine ongemakken waaraan zij lijden, niet op rekening van hun leeftijd te stellen en zich om die redén ongeneeslijk te achten. De ouden van dagen moeten zich verzorgen als de jongen, en indien zij daartoe de Pink Pillen gebruiken, hebben zij de meeste kans al hunne kraehten weer te vinden en voor langen tijd dien toestand van sterken en kloeken ouder dom te verlengen. Of het hier mannelijke dan wel vrouwelijke zieken aangaat, de uitslag zal even gunstig zijn. Om onze bewering kracht bij te zetten, heb ben wij heden het getuigschrift gekozen van Mevrouw de Wed. Broekhuis, wonende Groote Ban no. 17 te Zwolle. Wij verzoeken u wel in acht te nemen dat deze persoon 70 jaren oud is. „Drie jaren lang, schrijft zij ons, heb ik aan gróote zwakte, gebrek aan eetlust en moeie- lijke spijsvertering geleden, ook aan duizelin gen, een kwaal bijzonder gevaarlijk voor lieden van mijn leeftijd. Ik had vele geneesmiddelen beproefd zonder het minste succes, en reeds dacht ik, dat, mijn leeftijd in aanmerking ge nomen, de geneesmiddelen geen werking meer op mij moesten hebben. Op dat oogenblik kreeg ik bezoek van den heer Reuvers, die door de Pink Pillen genezen was. Hij zeide mij hoe zeer die pillen hem hadden goed gedaan en hij raadde mij sterk aan ze ook te gebruiken. Ik stemde daarin toe en begon eenige dagen later de Pink Pillen in te nemen. Wat de andere geneesmiddelen niet hadden kunnen bereiken, hebben de Pink Pillen bereikt. Zij hebben mij van al mijne kwalen genezen. Sedert ik met het gebruik hen opgehouden, ondervind ik een groote gewaarwording van welzijn." Wij herinneren er aan dat de Pink Pillen een volmaakt hersteller van bet bloed, een bewon derenswaardig versterker der zenuwen zijn. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, neurasthenie. Zij zijn verkrijgbaar 1.75 per doos eD A f 9 per zes cloozen bij het Generaal-uepót der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22, huis te Amsterdamvoor Haarlem en Omstreken bij de firma 8 J. J. Qoppinger, Groote Houtstraat 147, bij Plaatzer van der Huil, Jansstraat 28 En verder bij verschillende' Apothekers en drogisten. ÖVoenisdag 28 Februari. TE VERKOOPEN: HAARLEM, do „Korenbeurs, 10 uur, deurw. M. S. [Waning1. Piajitesnveiling. Alg. Verkoioplokaal, Nieuwe Gracht 74 Male. P, ElpiOfgeveen Lzn., deurw. L. A, Gla- eer. Meubilair-veiling. HAARLEMMERMEER. Hofstede „Gu- e'taaf Hoeve". Schinkel veer T, T. Oza. Not. Heinsius en Hanedoes. Verkoop ing' zes lajid- bpuwwerkpa.arden. NIEUW-VEXXE.P. Café Mej. Stapel, 10 uur. Deurw. De Groot. A f far a-akveil iug. Woensdag ,28 Februari. AAN TE BESTEDEN, H1LLEGOM. ten kantore van de firma, Riené Schoo en Ga, 10 uur. Het houwen van een Katntoor, Bloem bollenschuur en Pak plaats en het afbreken eener bestaande schuur. HALFWEG. St. Jozefsvereeniging. In de gehouden jaar vergadering der St. Jozefs-vereeniging wer den tot bestuursleden herkozen de heeren B. Meegdes, W. G. van der Bijl en F. Blom- mestjjn, terwijl in de vacature-Pijnaker werd benoemd de heer Th. L. Böing. Uit het fi nancieel verslag bleek, dat het laatst ver- loopen dienstjaar sluit met een batig saldo van ruim 100, bedragende het aantal leden 246. Besloten werd het 10-jarig bestaan der vereeniging in Maart feestelijk te herdenken, lot eereleden werden benoemd de Weleerw. Heer Paulussen, thans te Schiedam, en de heer Pijnaker, te Sloten. Uitgeloot werden 4 rentelooze aandeelen ad 5 tot aankoop eener piano en wel nos. 6, 16, 14 en 28. Door een der leden werd een ontwerp-1 Bondslied ingediend, hetwelk door het he- stuur nader zal worden behandeld. Op initiatief van kapelaan Wennen werd veel deelneming toegezegd voor den aan staanden „stillen omgang" naar Amsterdam. OVERVEEN. Kiesvereeniging. Vergadering der R. R.. JAiesvereenigijig jn je gemeente Bloemen daal, te houden op Woensdag 28 Februari a.s, des avonds half acht uur precies, in het hotel „Van Oude het Raadhuis", alhier. De agenda vermeldt: 1. Opening. 2. Le- _.ng notulen der laatst gehouden vergade ring. 3. Ingekomen en uitgegane bescheiden. 4. Verslag afgevaardigde ter jaarvergade ring der R. K. Centrale Kiesvereeniging „Be verwijk". 5. Behandeling van concept-regle ment der R. K. Kiesvereeniging in de gem. Bloemendaal. 6. Verkiezing lid in het Cen traal Bestuur tevens afgevaardigde algem. vergadering R. K. Centrale Kiesvereeniging „Beverwijk". 7. Rondvraag en sluiting. BLOEMENDAAL, Dames-kapsalon gevestigd- Mejuffrouw Ock- huyzen heeft Donderdag een dames-kapsalon geopend alhier, aan den Bloemendaalschen weg 70, tegenover het postkantoor. Zeer ze ker voor deze gemeente een groote verbete ring. Het geheel ziet er keurig netjes uit. Toestellen voor liaarwassching en eleetrische droging zijn aanwezig, 't Klinkt dan ook niet vreemd, dat mej. Ockhuyzen reeds nu zeer veel succes heeft. Wij kunnen dan ook alle dames van Bloemendaal en omstreken aan raden eeu bezoek te brengen aan deze in richting. EANDVOORT. De Noordzee-badplaatsen. Op initiatief van de heeren P. L. de Vries, secretaris dezer gemeente, en C. Nannes Gorter, te Alkmaar, is gistermiddag te Amsterdam een vergade ring gehouden van voorzitters en secretaris sen van vereenigingen ter bevordering van vreemdelingenverkeer, gevestigd in onze Noordzee-badplaatsen,' en van belanghebben de en belangstellende particulieren in die plaatsen. Het doel van de bijeenkomst was het heramen van middelen om te komen tot het maken van een doeltreffende gemeen schappelijke reclame voor onze Noordzee-bad plaatsen in het buitenland. De vergadering was druk bezocht. Overeenkomstig de bedoe ling van de heide heeren, die de oproeping rondzonden, werd besloten de handen ineen te leggen, terwijl aan bovengenoemde heeren werd opgedragen het ontwerpen van een re clame in advertentievorm, welke in de voor naamste buitenlandsebe (Duitsche en Oosten- rijksche) bladen geplaatst zal worden, en waarvan de kosten door de vereenigingen tot bevordering van het vreemdelingenverkeer en particulieren zullen worden gedragen. Bezoek. Volgens het thans verschenen plan der feestelijkheden ter eere \hn het 56ste lus trum van de inrichting van hooger onder wijs te Amsterdam, te organiseeren door het Amsterdamsch Studentencorps, zullen deze feesten besloten worden op Vrijdag 21 Juni met een z.g. disputenfeest en kroegjool N. J. A. Deze feesten zullen op onze hadplaats gehouden worden. VELSEN. Onderscheiding, Bij Kon. besluit van 23 dezer is benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nas sa u, H. L. Bekker lid der commissie van onderzoek voor het havenbedrijf te Amsterdam, Zaandam, Velsen en Westzaan, wonende te Am sterdam. De gemeeenteraadsverkiezing. Naar het ,Volk" mededeelt, is in de Zaterdag gehou den vergadering der afdeeling IJmuiden van de S. D. A. P. voor den gemeenteraadszetel in district III alhier (vaaature ontstaan door het vertrek van den soc.-dem. K. Brok) ean- didaat gesteld de heer A. Bleeker te Velser oord. BENNEBROJËK. Jhr. Mr. van Scliuylenbureli gehuldigd. Door den heer Jhr. Mr. L. A. van Schuylen- burch, die hoewel onder Noordwijkerheide wonende, vele jaren van lief en leed met Noordwijlc heeft meegemaakt, is hij zijn ver trek als burgemeester naar Bennehroek, aan de Vereeniging tot Bevordering van Vreem- delingenvekeer alhier een fraai geschenk ver eerd, bestaande uit een keurig boekwerk, tot titel dragende: „Het Gulden Boek van de hadplaats Noordwijk", en bestemd om de handteekeningen op te nemen van personen, die zich jegens de badplaats bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt. Door een onge noemd heraldicus is op den buitenband, voor zijde, de klimmende Noordwijksehe Leeuw geschilderd, terwijl de bekende dichter Al- hert Verwey en de kunstschilders L. Klein Diepold en L. Berkemeier, allen te Noord- wijk aan Zee wonende, ieder voorin een proe ve van hun kunst gegeven hebben. De heer Klein Diepold leverde een sprekend gelij kend, met rood krijt geteekend portret van den nu eminent geworden „hadman" Piet Be- dijn de heer Berkemmer een crayonteekening van de Ned. Herv. Kerk te Noordwijk aan Zee, van de duinen gezien. NIEUW-VENNEP. Plotselinge dood. De echtgenoote van den melkhandelaar vau R-> alhier, was Zondag middag hij een harer kennissen op zieken bezoek. Plotseling gevoelde zij zich onwel en verloor het bewustzijn. Korten tijd daarna constateerde de ontboden geneesheer dat een beroerte een einde aan haar leven had ge maakt. Ongelukkige val. De vrouw van den arbei der B. aan den iJweg was met een stoof op de tafel gaan staaii om eenige werkzaam heid aan de zoldering te verrichten. Door het kantelen van de stoof viel ze en kwam zoo ongelukkig terecht, dat ze een rib brak en inwendig zwaar gekneusd werd. Genees kundige hulp wertl onmiddellijk geroepen. Haar toestand is zeer ernstig. ment behandeld, wat nogal eenigen tijd in beslag nam. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering gesloten. Ongeluk. Gistermiddag wilde de 15-jarige zoon van de wed. de Vries alhier op den grutterswagen van P. Beeler. stappen en had hij het ongeluk te vallen. Een der wielen ging over zijn heen met het treurig gevolg, dat dit brak. Bij Dr. de Graaff binnengedra gen, werd hij door deze en de Eerw. Zuster Pia van de R, K. Ver. tot Wijkverpl. en de Zuster van het Groene Kruis verhonden. Wie zal de sterkste zjjn? De heeren gebroe ders Malta hebben hun eigendom, grenzende aan, de Kapelsteeg. Toen de Kapelsteeg ver breed was. verzochten zij aan den Raad daar in hun uitgang te mogen hebben, wat hun echter niet werd toegestaan, hoewel vroeger dat pand wel twee uitgangen had in die steeg. De heeren Malta hadden zich echter toen on gevraagd een uitgang verschaft, die gister middag op last der gemeente werd versperd met ijzeren palen en draad. Deze draadver sperring echter werd direct door de heeren Malta verwijderd en daarna door de gemeen te weer geplaatst en toen ook weer opgebro ken. Doordat het intusschen avond gewor den was, werd dit spelletje maar gestaakt, maar zal hoogstwaarschijnlijk vandaag wel weer met frisschen moed worden aangepakt. Kijkgraag publiek was er natuurlijk vol doende, dat spreekt. Gp [Wioensidag 28 dezer zal te Amsterdam in het Concertgebouw door 't Amsterdamsch a-cappella-koor onder leiding van Anten Averkamp een zeer belangrijk Raehcwncert worden gegeven. O. a. worden fragmenten uit Bach's H. moll-messe, en de cantate „Christ lag in Todesbanden" uitgevoerd. Aan dit concert zullen ook medewerken de heer en Mevr. Julius Röntgen, mevr. Bosnians Benedicts de heer Louis Roberts en het Can cer tg ebouw orkest. Voor den inhond dezer rubriek atelt de Redactie zieh niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst'of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Wel verdiend. Sedert een paar weken zwom men in de ringvaart te Lisse een viertal tamme zwanen ,wier eigenaar onbekend was. Men vermoedde dat ze het eigendom waren van de stad Haarlem of Leiden. Door een bekend stroopèr zijn er twee doodgeschoten en natuurlijk van de hand gedaan. De politie is er evenwel achter gekomen, zoodat de strooper, die een voorbeeldige straf verdient, deze zeker niet zal ontgaan. St. Bonifacius. Gisterenavond vergaderde de propagandaclub „St. Bonifacius". A w< zig was ook de heer M. J. Salverda, obte- naar van de K. S. A„ te Leiden, die i - hand met een door hem aan de ge richt verzoek om alhier een afdoeb.-.g ie stichten, de werking van dit instituut uiteen zette. Besloten werd het nieuwe tijdschrift te verspreiden, hetwelk door den heer Salverda zal worden teruggehaald. De club had in de Voorhoede-maand 60 nieuwe abonné's aange worven. De opbrengst gaf de kas een mooi doeeurtje. Hierna werden statuten en regie- Mijnheer de Hoofdredacteur. Beleefd verzoekt ondergeleekende plaatsing van het volgende. Op de gisterenavond gehouden vergadering ter bespreking der negen uur winkelsluiting, gehou den ten huize van den lieer v. Dijk te Schoten, werd door den heer de Vries de vraag gesteld waarom de Zondagsluiting niet op het program voorkwam. De heer Mr. Ba-ueh, een der sprekers, deze vraag beantwoordende, zeide dat hoewel hij persoonlijk voorstander van Zondagsluiling was, het hem beter voorkwam deze beide zaken niet te combineeren omdat hij bevreesd was dat hierdoor een neg|en uur sluiting in gevaar zou komen, doordat wel vele winkeliers zijn te vin den voor 9 uur maar nog niet voor Zondag sluiting, Nu is mijn vraag Mijnh. de Red. of het niet mogelijk is, zonder deze twee punten te combineeren toch ook de mogelijkheid der Zondagsluiling te onderzoeken? Daar ik met den heer de Vries van meening ben dat ook de Zondagsluiting even urgent is als die pm 9 uur. Hoogachtend, Uw dnr.„ TH. HOOY. Naschrift der Redactie. Terecht is den heer Hooy geantwoord, dat Zondagsluiting en 9 uur sluiting twee geheel af gescheiden zaken zijn. Ze hooren volstrekt niet bij elkaar. Doch wij twijfelen er niet aan, of de Haarlemsche winkeliersvereenigingen die nu de 9 uur sluiting op hun agenda hebben staan, zul len ook wel de Zondagsrust-bevordering te ge legener tijde aanpakken. Dat zij daarbij, en ook hij de nu aanhangige enquête over de 9 uursluiting, het Sehoterkwartier niet zullen vergelen, spreekt wel vanzelf. Red. N. Haarl. CL FAILLISSEMENTEN. Failliet Verklaard: 19 Febr. H. J. W. Jans sen, decoratieschilder, Hoefkade 510, 's Gra- venhage. Mej. J. J. P. A. v. d. Hoorn, pen sionhoudster, 's Gravenhage, Jan van Rie- beekstraat 76. 20 Fehr. W. Bolier Lzn., handelaar in kunstmeststoffen, granen enz., Poortvliet. 21 Fehr. J. Polkers, landbouwer, Slagharen. 19 Febr. C. II. J. Beusekamp, particulier te 's-Gravenhage, Weimarstraat 162. Handelsvennootschap onder de firma Roodhart Klinkenbijl, Heerengracht 411, en hare leden C. H. Roodhart en A. Klinken bijl kooplieden, heiden te Amsterdam. H. P. van Beek, broodhakker te Bussum, Gooiberg 5a. J. van den Berg, vroeger reeder, thans schilderskneeht te Ylaardingen. 21 Febr. A. J. A. Leeftang, kleermaker, Rot terdam, Delftsche straat 27b. P. J. Boeren, caféhouder, 's Hertogenbosch. \V. J. Hoèkveld, kruidenier en koopman, Enschedé. 22 Febr. P. Schmidbauer, openb. koopvrouw, Roermond. G. Osterloh, behanger en stoffeerder, le Gonst.Huygensstraat 55De Handelsvenn. einder de firma Appels en Co., handelende in kcffie en thee, gevestigd geweest Keizers^ gracht 188 en hare heide ledenl'e, P. Zon neveld; zonder beroep, v. Hogendorpstraat 195 III2e. J'. G. L. Appels, O. Z. Voor burgwal 69J. G. Smith, zonder beroep Jacob SchneU, caféhouder, echtelieden, bei- den Prins Hendrikkade 98; Goenraiaid Visser znudGi t p, v. Bcetselaerstrmt 68 huis; Msbediende, 2e Jan Steenstr. No. AH u te Amsterdam. G p gehe ven, de failliss'menten wegens gard: aan actief van L. Asser, venter in gaanteriën Wees perst raat 01 III; ernr. mr. A. ei! winkelL. Trompetter, diamant koopman, 2e Jan Steenstraat 144, A'dam; S. Emous, kantoorknecht, N. Leliestraat 192 I, te Amsterdam. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeeiingslijst de faillissementen: J. G.Brook- huis, caféhouder en kooipman, Oldenzaal; J. G. Meijer, molenaar. Zaamslag; C. A. F. Anrochia coupeur, vroeger Amsterdam, ttians zonder be kende verblijfplaats en T. Korthals, kantoorbe diende, Rotterdam. AMSTERDAM, 27 Febr. 1912. De aardappe- lenprijzen waren hedei» onveranderd. Aanvoer 1 lading. ALKMAAR, 26 Fehr. Aangevoerd 1 Koeien eii Ossen, f 190; 24 vette Kalveren f 45—125, per pond f 0.90—1.20, 171 nucht. Kalveren f 8 —20, 181 vette varkens 41—62 ct. per "K.G., 41 magere id. f 20. BEVERWIJK, 26 Febr. Rabarber f 20 per 100 bos; Koolrapen f 7 per 100; Wortelen f 1 pei mand; Bieten f 1.50 per 100; Kleiaardappelen f 3, Zandaardapnelen f 4 per H.L.Brusselse! lof f 18 per 100 pond; Roodekool f 12, Boe renkool f 10, Suvoiekool f 12, Bloemkool f 20, per 100 sluks; Uien f 5 per 100 pond, Prei f 20, Pieterselie f 10, Selderij f 8 per 100 bas, Appelen f 6, Spruitkool f 3 per mand. HAARLEM, 26 Febr. Botermarkt. Aangev. en veikocht 40 K.G. boter f 1.80—1.70 jxer K.G. Hoogste barometerstand, Coruna, 773.2. Laagste barom.stand, Christiania, 741.2. Stormachtig© tot krachtige [Westelijke tojt Z u idjVVostal ijke wind zwaarbewolkt tot be trokken, regeiibuieit, zelfde temperatu ur Officieele telegrafische opgave van het Me teorologisch Instituut te De Bilt: De temperatuur !n Haarlem: Hedenmiddac: 12 uur wees de Thermirter 50 gr. F. 10 C. Laagste stand heden nacht 42 gr. F. 6 O, Hoogste stand van gisteren 44 gr. F, 7 CL Barometerstand. Barometerstand 762. Afgeloopen nacht 761. Stand van gisteren 762. Neiging. Vooruitgang. De temperatuur en barometerstand wor den ons opgegeven door den heer Joh. M. Schmidt. Zijlstraat. Haarlem. IJMUIDEN, 27 Febr. M. Gearriveerd 26 Februari. Schelde, sleepboot, Maassluis met een [bak op sleeptouw. 27 dito, Foildin, s. Christiania. Grotius, s. Batavia. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Vondel, van Amsterdam naar Batavia, pass. 25 Febr. Gibraltar. Lombok, van Batavia naar Amsterdam arriv 26 Febr. te Suez. Glancius, van Batavia naar Amsterdam, arr. 26 Febr. te Suez. Tjikini, van Hamburg naar Java, arriv. 23 Febr. te Southampton. Polyphemus, vertr. 25 Febr. van Tjilatjap naar Batavia. Diomed vertr. 26 Febr. v. Soerabaya n- Samarang. Malap p-, yan Batavia, naar Rotterdam, ver trok 25 Fehr. van Padang. Van Ovens traten arriv. 24 Febr. te Batavia, van Rottendam. Moyune vertrok 25. Febr. .v. Batavia n. Rotterdam. Hollandia, van Buen. Ayres naar Amster dam, pass. .25. Febr. Kaap Vend. EiL Epsom vertr. [24 Febr. van Baltimore n. Rotterdam. Slotcrdijk, van Rotterdam naar Boston en Philadelphia, pass. 26 Febr. Lizard. Andijk, van .Rotterdam naar Philadelphia, arr. 24 Febr. te Boston. Lord Downshire vertrok 24 Febir. van Philadelphia naai- Rotterdam. Dana© vertr. 26 Febr, van Lissabon naar Amsterdam. Hebe arr. 25 Febir. te Malaga v. Palermo, Niobe, van Stettin n. Amsterdam, vertr. 26 Febr. van Cuxhaven. Glio arriv. 26 Febr. te Algiers van Patras Stella arr, 26 Febr. te Algiers van Rot terdam. Venus arr. 26 Febr. te Cette v. Malta Vulcanus vertr. 26 Febr. v. Gibraltar n. Barcelona Hedei» overleed te Heerlen tot onze diepe droefheid na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze dierbare dochter en zuster in den leeftijd van 26 jaar. Uit aller naam, Wed. P. BEAUFORT, Zijlstraat 1. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. Haarlem, 26 Februari 1912. Eenige en algemeene kennis geving. tegen 1 April in het centrum der stad gem. kamer met slaapkamer of zit- slaapkam r met of zonder pension door dame b. b. h. b. Fr. Br. letter A aan J. BCHIPPER'S boekhandel, Gr. Houtstraat 26

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1912 | | pagina 3